»zc Weg vrij voor Checkpoint Antoniusschool terug in de tijd Letselschade? Rechter mild voor eerlijke verdachte Lelkraak bij Ldiozaak Zuidzande Drugsverkoop volgens Raad van State geen bezwaar voor bouw longens gooien tenen naar auto 19 CDA Sluis wil dialectendag Besliscommissie tegen slagboom Bond wil aandacht ruiterpaden PALS GROEP zeeuwse almanak Barcelona gdactie: 0113-315649 ftV.pzc.nl gtbus 314460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: .j en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ls-Vlaanderen: 0114-372770; Jonaal: 020-4562500. bnderdag 22 april 2004 ^Raymond de Frel Maand van de Filosofie Met essay Connie Palmen lets wat niet bloeden kan €3,50 [Brasseriemenu Couscous-salade en Varkenshaas met kruidenkorstje of Gepoft, gevuld met zeekraai en ijs 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: (0118) 886866 vanavond 19.30-20.30 uur Filosofische Veldtocht door De Drvkkery o.l.v. Mark van der Graaff zaterdag 24 april 11.00-12.00 uur lezing over Nichiren [Boeddhisme 13.00-16.30 uur I Madrigaal 1 Koor l v. Annemarijke de Jong 1 bekijk ook onze website ^vyv.diukkerijmidrlelbtirg.nl editie Zeeuws-Vlaanderen UIDZANDE - Bij audiozaak Bakker aan het Dorps- dn in Zuidzande is in de Kht van dinsdag op woensdag ^jsnelkraak gepleegd. De win- is voor zeker tienduizend eu- kedupeerd. end 4.30 uur schrokken Tim Jolanda Boussen, die met a gezin boven de winkel wo- i, wakker van het alarm en sgerinkel. „Ik vroeg Tim om olshoogte te nemen, maar wil- labsoluut niet dat hij naar be ging. Door het raam zag Ij twee stevige kerels een plas- a-televisiescherm inladen. Ver lens reden ze weg in een don- u j Opel. De buurvrouw, je door het alarm wakker was worden, kon nog een deel van kenteken noteren. Maar $r schieten we niets mee op, Ijkt nu. Die wagen blijkt na- tlijk in dezelfde nacht ook te vertelt Jolanda feinbraak was in een mum van isl gepleegd. Met een grindte- i van zestig bij veertig centi- iffler werd de etalageruit inge luid, waarna' twee mannen tee plasma-televisieschermen ill maakten. Mjeter waarde van 5000 eu- seneentje van 4600 euro. Yev- k hebben ze niets meegeno- üfi, maar de ravage is enorm. Siide roestviijstalen koelkas- zijn beschadigd en het glas teecht overal", aldus Boussen. jert Bakker heeft geen bewa scamera's hangen, maar komt binnenkort veran- ig. Boussen: „Vorig jaar juli immers ook al eens een lascherm gestolen." IRNEUZEN - Twee jongens lilTerneuzen van 10 en 11 jaar wd zijn gistermiddag in hun wonplaats betrapt terwijl ze toen gooiden naar een auto. Ito een 29-jarige vrouw haar ulo wilde parkeren in de Munslaan gooiden de jongens toen tegen de auto. De auto >ite hierdoor beschadigd aan klöaken de voorruit. ngens zullen voor een al- toatieve straf worden doorge- fflurd naar STOP. (Advertentie) door René Hoonhorst TERNEUZEN - De bouw van een nieuw Terneuzens café an nex koffieshop Checkpoint kan definitief van start. De Raad van State oordeelde gisteren dat de door de gemeente Terneuzen afgegeven bouwvergunning ge heel volgens de regels is ver strekt. Het rechtscollege ver wierp alle bezwaren van omwo nenden en vernietigde een eerde re uitspraak van de Middelburg se voorzieningenrechter. De Raad van State zette giste ren een forse streep door alle dis cussies over de verkoop van soft drugs en de wettelijke basis van het gedoogbeleid. Dat het te bouwen horecapand ook een verdieping krijgt waar softdrugs worden verkocht, is voor het verlenen van een bouw vergunning van 'geen beteke- Het dagelijks bestuur van Ter- neuzen stelde terecht dat bij de toetsing van het bouwplan aan het bestemmingsplan geen reke ning kon worden gehouden met de beoogde verkoop van soft drugs, omdat de verkoop van geestveiTuimende middelen in gevolge de Opiumwet is verbo den. Omdat de verkoop van drugs niet planologisch is te regule ren, hoefde het college daar geen rekening mee te houden bij de verstrekking van de bouwver gunning, menen de Haagse rech ters. De Raad van State ziet geen vali de argumenten om de verhui zing van Checkpoint tegen te houden en stelt het Terneuzense college en de eigenaar van de koffieshop in het gelijk. Wethou der A. van Waes en woordvoer der H. van As van Checkpoint waren gisteren blij met de uit spraak. Omdat alle beroepsmogelijkhe den nu zijn uitgeput, kan de bouw van het nieuwe Check point eindelijk echt van start. Een hijskraan staat al vier we ken klaar op de Westkolksti*aat om een horecapand neer te zet ten op de voormalige plek van het Vai-enscentrum. De kraan kon alleen nog worden ingezet voor enkele voorbereidende werkzaamheden, maar kan nu echt aan de slag. Van As hoopt nog steeds dat het nieuwe Checkpoint 'tegen Kerst mis dit jaar of heel in het begin van volgend jaar' zijn deuren kan openen. „Het pand is dan waarschijnlijk nog niet helemaal af, maar het is niet zo erg als het dakterras een paar maanden later klaar is. Dat hoeft pas volgend voorjaar in gebruik te worden genomen." Advocaat J. Wouters van de be- zwaarmakende omwonenden is zeer teleurgesteld over de uit spraak van de Raad van State. De raadsman voorspelde de afge lopen maanden meerdere keren dat de gemeente en de koffie shopeigenaar zouden worden te- ruggefloten door het Haagse rechtscollege. Wouters kondigde gistei-en wel aan dat hij namens de omwonen den zeker opnieuw naar de rech ter zal stappen als de gemeente Checkpoint een nieuwe gedoog- beschikking moet versti-ekken. „Het lijkt er op dat Verbiest (de hardnekkigste omwonende be zwaarmaker) zelf een koffies hop wil beginnen, gezien zijn halsstarrige verzet", verzuchtte Van As gekscherend. Aansprakelijk Advocaat W. Suijkerbuijk stel de echter dat hij namens Check point Vei'biest en de zijnen aan- sprakelijk wil stellen voor gele den schade. „Het moedwillig vei-tragen van Als ware Otjes en Sientjes volgen de leerlingen van de Antoniusschool deze week hun lessen. foto's Wim Kooyman door Marco Hamelink AXEL - Op de Sint- Antonius school in Axel zijn deze week geen snelle gympen, hippe shirtjes of stoere jeans te be speuren. De leerlingen en on derwijzers van de basisschool komen in het kader van het honderdjarig bestaan de hele week in kleding uit grootmoe ders tijd naar school. Ijverige moeders hebben de kle ding zelf gemaakt aan de hand van twee modellen uit het streekmuseum. Als ware Otjes en Sientjes spelen de leerlingen van de Antoniusschool op het schoolplein en volgen ze de les sen. De meisjes dragen veelal brave jurkjes en vlechten in het haar. Bij de jongens is de kniebroek populair. Natuurlijk met bijbe horende bretels, overhemd, pet en klompen. Maar niet alleen de kleding is aangepast. Ook het lesprogramma is geheel in oude stijl. Dat betekent aller eerst dat het gebruik van de computers op school deze week taboe is. Aan het begin van de lesdag gaat er ook geen moder ne zoemer, maar wordt ouder wets de bel geluid. De lessen worden gegeven als was het be gin twintigste eeuw. Oude schoolboeken zijn onder het stof vandaan gehaald en zo In plaats van met de zoemer worden de scholieren deze week met een ouderwetse bel naar binnen geroepen. kan het bijvooi'beeld dat groep vier werkt met de catechismus uit 1921 en taaloefeningen maakt uit 1953. Verschillende woorden moeten in lettergre pen verdeeld worden: biechten, berouw, belijden. Ook het speelgoed hebben ze zelf gemaakt. Geen gameboy's deze week, maar stokpaardjes, knikkers, hoepels en stelten. Het 'elastieken' is deze week ook weer eventjes populair in Axel. Ook de twee hoogste groepen werken deze week geheel in oude stijl. Ze hebben oude lied jes gezongen, met een kroon tjespen leren schoonschrijven en een dictee gemaakt uit 1936 met woorden waar ze nog nooit van gehoord hadden. De tienjarige Niels Koorevaar uit groep zeven zit geconcen treerd een oude prent van Ot en Sien na te tekenen. De oude lessen vindt hij leuk om te volgen. „Maar het is soms wel moeilijk en onduide lijk. Als ze iets uit willen leg gen, gebruiken ze gelijk tien zinnen met allemaal moeilijke woorden. Het leukste vond ik tot nu toe het schrijven met de kroontjespen", aldus Niels. Hippe dingen Zijn elfjarige klasgenootje Anouk Burm vond het maan dag wel raar om in oude kleren naar school te gaan. „Iedereen doet echter mee dus op een ge geven moment valt het hele maal niet meer op. Ik zou niet altijd zo rond willen lopen, maar er zitten ook best hippe dingen tussen", weet Anouk. Melissa Grguric (11) uit groep acht is bezig met een catechis mus uit 1948. „Best moeilijk. Het zijn veel meer vragen dan dat wij krijgen bij godsdienst. Vi'oeger moesten ze dit ook alle maal uit het hoofd leren. Er staan dingen in waaxwan ik niet eens weet wat ze beteke nen. We hebben ook een oude gymles gevolg. Lopen op de maat van de muziek en touwtje springen. Ook de oude spelle tjes zijn leuk om te doen, maar toch vind ik veel dingen die wij nu doen een stuk leuker", al dus Melissa. Ook Waalse Pijl prooi Rebellin de bouw van een pand door zin loze juridische procedures op touw te zetten, is ook sti-afbaar. Dat zullen wij dan ook zeker voor de rechter brengen. De gemeente Terneuzen kan ook nog wel enkele schadeclaims te gemoet zien, bleek eerder, De be- zwaarmakende bewoners zullen een beroep doen op planschade, Checkpoint zal geld eisen voor de vertraagde verhuizing en de exploitant van het theater kan eventueel ook nog een procedu- re aanspannen. Wethouder Van Waes durft niet te voorspellen wat Terneuzen aan schadeclaims mogelijk kwijt zal zijn. „De uitspraak van de Raad van State geeft in elk geval aan dat wij niets ver keerd hebben gedaan bij het ver strekken van de bouwvergun ning. Het zou dan ook gek zijn dat de gemeente moet opdraaien voor kosten die daardoor zou den zijn ontstaan." SLUIS - De Sluisse CDA-fractie pleit voor een Zeeuwse dialectendag in West-Zeeuws-Vlaanderen. Fractievoorzit ter L. Flikweert zal het college van burgemeester en wet houders vanavond verzoeken om een dergelijk initiatief te steunen. „De Zeeuwse vereniging voor dialectenondei'zoek roept de pexiode half oktober tot half november uit tot dialec- tenmaand, waarmee zij het dialect wil bevoi'deren. In de gemeente Sluis worden velschillende dialecten gespro ken. Hoewel veel Zeeuwen Algemeen Beschaafd Neder lands spreken met een vleugje dialect (wat trouwens heel charmant klinkt), zijn er ook veel Zeeuwen die gi'aag in hun streektaal praten", aldus Flikweert. Het CDA wil graag dat Sluis in de dialectenmaand ook een themadag organiseert. Hoe zo'n dag moet worden in gevuld laat de partij aan arideren over, maar de fractie is bereid om daarover mee te denken. TERNEUZEN - De provinciale Besliscommissie Be roepschriften heeft een verzoek van Vakantie-Eiland De Braakman om de doorgaande wegen op het Hoekse recrea tiecentrum aan de openbaarheid te onttrekken, afgewe zen. Het belang van de eigenaar om het pai'k 'effectief en efficiënt te beheren, controleren en beveiligen' door een slagboom bij de ingang op de Fazantenlaan te plaatsen, weegt niet op tegen belangen van bungaloweigenaars en zeilers om gasten en leveranciers vrij te kunnen ontvan gen zonder afhankelijk te zijn van de eigenaar. Gedeputeerde H. van Waveren, voorzitter van de Beslis commissie, voorspelde ruim drie weken geleden tijdens de hoorzitting dat de in het ongelijk gestelde partij weder om beroep zou aantekenen bij de bestuursrechter in Mid delburg. Of de eigenaar-beheerder van De Braakman daadwerkelijk beroep aantekent,' is nog niet duidelijk. Het echtpaar Verpalen-van den Bosch was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. OOSTBURG - De Koninklijke Nedeiiandse Hippische Sportfederatie, afdeling Zeeuws-Vlaanderen, wil dat er in het kader van de uitvoering van het Gebiedsplan West-Zeeuws-Vlaanderen meer aandacht besteed wordt aan het onderhoud van het ruiterpadennetwerk. In 1995 werd met Euregiogeld een netwerk van zestien be- wegwijzerde ruiteiToutes aangelegd. Veel gebruik is daar niet van gemaakt. Daar komt nog bij dat de lokale overhe den verzuimd hebben de paden goed te ondei'houden. Dit moet, zo vindt de ruitersportboncl, in de toekomst anders. Tevens wordt de gebiedscommissie gevraagd om het net werk uit te breiden met een nieuwe route in het gebied Breskens-Hoofdplaat-Schoondijke. van drank onderweg naar huis een aanrijding veroorzaakte door tegen een geparkeerde au to te botsen. Uit de blaastest kwam een scoi*e van 685 microgram, ruim drié keer zoveel alcohol als toege staan. Officier van Justitie R. Ramme- loo eiste volgens de lichtlijnen negen maanden rijontzegging en 850 euro boete. „Voor hetzelf de geld had daar iemand gelo,- pen die zijn hond uitliet", wees de officier op het gevaar. De Kloosterzandenaar voorzag problemen met een langdurige lijontzegging. „Ik zal het nooit meer doen." De politierechter wilde hem best geloven, omdat hij ook eer lijk had toegegeven eerder met drank op te hebben gereden. Hopmans verminderde de rijont zegging, maar vei'hoogde de boe te. door Aector Dooms MIDDELBURG - De eerlijkheid van een 62-jarige drankrijder uit Kloosterzande werd gisteren door de Middelburgse politie rechter J. Hopmans, zij het voor zichtig, op prijs gesteld. „Ik reed wel meer met drank op. Ik deed het vaker, maar ik heb altijd geluk gehad", zei de man oprecht. Dat had de politierech ter nog niet eerder gehoord. „Van de honderd drankrijders wordt er eentje gepakt", zei poli tierechter Hopmans over de pak kans. Hij veroordeelde de ver dachte tot negen maanden rij ontzegging, waarvan vier maan den voorwaardelijk en duizend euro boete. De man werd op 6 december vo rig jaar in zijn woonplaats Kloosterzande betrapt door de politie toen hij onder invloed (Advertentie) Zorgt voor een rechtvaardige schadevergoeding Kosteloos juridisch advies 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl Die Goesenaar had zin in het weekje vakantie naar Barcelo na. Samen met vrouw en vrienden had hij zich heilig voorgenomen een bezoek te brengen aan Antoni Gaudi's Sagrada Familia en Parque Güell. In twee uur bracht de konink lijke zwaan het gezelschap van regenachtig Schiphol naar zonnig Catalonië. Hoewel een ov-kaart op zak, lonkte de taxi naar het hotel. „Sorry, i doont spiek inglisj." Twintig minuten duurde de eerste rondrit. De meter wees ruim 22 euro. Als de bliksem stapte de Spanjaard uit, tilde de koffers uit de achterbak en hield zijn hand op. 29 euro, zong hij bijna. Druk gebarend naar de koffers en tassen. Felle zon, vrolijke stemming en de Goesenaar rekende zon der te morren af. Pas toen de taxi uit het zicht verdween, ging hem een lichtje branden. Vrolijk riep hij uit: „Binnen kort kan hij naar een wed strijd van FC Barcelona. Hij heeft niet alleen de bagage, maar ook ons getild. Ola, Bar celona."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47