Voortbestaan }BSD 1 onzeker Herkansing in Wim Hendrikstrofee Prestatiebeker Tom de Meyer is een vroege vogel Raadtgever blijft pieken Schouwse selectie leent tevergeefs spelers Duiveland Terneuzen halveert budget voor spelers wegloop bij Zierikzeese biljartvereniging Bandsma speelt nog laat remise uitslagen Terneuzen en Steen eens over overgang Lekaj Kampioenengala voor biljarters donderdag 22 april 2004 s2 1 ijnrjnopvan den Oudenhoven ERIKZEE - Biljartvereniging jSD Zierikzee krijgt de komen- lijd te maken met fikse ader- ÜDgen in bestuurlijk opzicht 1 de personele sfeer. Daarmee ordt het voortbestaan van het ifiie team ernstig bedreigd. van Houwelingen, club- ttzitter en speler en teamlei- van het eerste team, ver gt naar Limburg om daar een tal bestaan op te bouwen, run Capelle stopt om pri- -redenen en Johan Flikweert serkt zijn activiteiten als ge- ii van werk en studie tot hoog teen invalbeurt. aeidend voorzitter Van Hou- éngen maakt zich zorgen over de toekomst van het eerste team van zijn club. Het tweede team, dat onder de naam Party- service.nl uitkomt in de vierde divisie, lijkt verschoond van de problemen te blijven. Die ploeg blijft bij elkaar, zo is op de jong ste ledenvergadering besloten. Bestuurlijk zal 3BSD ook wel uit de problemen komen nu Jan Suykerbuyk zich heeft gemeld als interim-voorzitter. Gertie Speijer blijft het secretariaat voeren, Ron Speijer is beschik baar als algemeen bestuurslid. Van Houwelingen: „Het groot ste probleem zal het aanvullen van de openvallende plaatsen in het eerste team zijn. Het zijn niet de minsten die het schip ver laten. De eerste drie van de teamindeling stoppen. Kopman oor Frits Bakker EBNEUZEN - De voetbalclub meuzen gaat het budget voor il eerste elftal halveren. Dat gakte Anton Hermus, de inte- •voorzitter, dinsdag bekend. Biiijks gaf de zondagclub zo'n mderdtwintigduizend euro uit t trainers, spelers en reiskos- nVoor tenminste de komende i jaar doet Temeuzen een an terug naar zestigduizend m Hermus: „We hebben trou- iponsors, maar door de reces- binnen we niet meer opbren gt we tot nu toe deden. j technische commissie kreeg opdracht een selectie samen (Stellen die op het niveau van •eerste klasse mee kan blijven saien. Hermus: „Dat moet ge- idirenmet een sterke as, met zo gmogelijk spelers uit de hui dige selectie en A-junioren die opschuiven naar het eerste." Hermus: „We hebben een admi nistratiekantoor ingeschakeld die de financiële situatie van de club in kaart gaat brengen. Dat verslag verwachten we over en kele maanden. Ik blijf in elk ge val interim-voorzitter tot de re sultaten bekend zijn." Over het plotselinge vertrek van Eddy Dobbeleir als voorzitter kon Hermus niets zeggen. „Hij heeft ons nog altijd niet laten weten waarom hij is gestopt." En over de achterstallige beta lingen aan de spelers van het eer ste: „Door de vorige voorzitter is in januari gezegd: we zitten krap bij kas, we kunnen even geen betalingen doen. We heb ben nu de belofte gedaan om over januari onkosten te beta len. Voor de periode daarna gel den de nieuwe afspraken." Johan Flikweert is niet zomaar te vervangen. Voor Martin Ca pelle, de derde man en op dit ni veau een nuttige speler, moet ook een ander worden gezocht. Dan moet er natuurlijk ook een vervanger voor mijzelf komen." „Eenvoudig zal het niet worden. De ambitie is in deze klasse te blijven spelen. We hopen op spontane aanmeldingen van lief hebbers die dit niveau aankun nen. Maar het is kort dag. De teamaanmeldingen moeten bin nen zes weken in Nieuwegein op het Bondsbureau liggen." Daarmee zijn nog niet alle fei ten genoemd. Vierde man Peter Flikweert speelt ook met de ge dachte te stoppen. Kopman wor den ziet hij sowieso niet zitten. Flikweert: „Ik wil dat er in elk geval voldoende spelers bijko men om goed mee te kunnen blij ven draaien. Voorwaarde is wel dat ik niet noodgedwongen elke week moet opdraven. Dat is ge woon teveel gevraagd." ZIERIKZEE - De wedstrijden die het tweede en derde team van schaakclub Zierikzee maan dag speelden waren een groot succes. Alleen Jan Verduijn den Boer moest zijn meerdere erken nen in zijn tegenstander. Omdat veel spelers druk waren met de externe competitie was het rustig in het UVV-gebouw in Zierikzee. Maar niet minder spannend. Zo speelden Arend Bandsma en Sjaak Spiegels te gen elkaar. De klok liep op ze ker moment tegen half één en de heren hadden nog enkele stuk ken in de strijd. Ieder had vijf pionnen, en Bandsma nog een witte loper tegen Spiegels een zwarte loper. Uiteindelijk na men ze een wijs besluit: remise. ZIERIKZEE - Tijdens de algemene ledenverga dering van gymnastiek- en turnvereniging Del ta Sport heeft de vijftienjarige Edwin Saman de prestatiebeker gekregen. De Zierikzeese tur ner kreeg de beker voor zijn twee vierde plaat sen op de Nederlandse kampioenschappen springen bij het onderdeel trampoline. De ver dienstenbeker ging naar Carolien Nederlof. De docent van Danc-on, de dansafdeling van Delta Sport, mocht het kleinnood ontvangen voor haar enorme inzet de afgelopen jaren in de ver schillende groepen. Opvallend is dat Delta Sport het laatste half jaar met ruim tachtig leden is gegroeid en het trainerskader flink is toegenomen. Voorzitter Kees Verkerke was blij dat er bij de vereniging veel animo is voor hand- en spandiensten van de vrijwilligers. Bestuurslid Julian Ringelberg is afgetreden en gaat zich volledig toeleggen op de trainingszaken. Piet Loeve uit Scharendijke werd gekozen als vice-voorzitter. Delta Sport is volop in gesprek met Stichting Renesse om een driesterren-turnaccommodatie te realise ren in het sportcomplex Onderdak. Een hal compleet met valkuil en vloer moet in septem ber 2005 haalbaar zijn. foto Marijke Folkertsma door Frits Bakker KOEWACHT - Kunnen ze de sprint oog eens overdoen? Francois Franse te- ?en Dennis Raadtgever, in een eerlijk duel om de zege. Wat zou het een mooie herkansing zijn in de Wim Hen- drikstrofee, die zondag wordt gere den. Twee rivalen met hetzelfde doel: de koppositie in de clubcompetitie. Over de eindsprint in de Omloop van de Braakman is nog lang nagespro- fen. Zondag komt er een nieuwe kans. Voor Raadtgever, die in een bloed is, maar ook voor Franse. En aiet te vergeten voor Jurgen van Pelt, oper van vorig jaar. De 20e Wim Hendrikstrofee wordt de tweede krachtmeting van dit voorjaar voor de ploegen in de clubcompetitie. De wedstrijd heeft een iets ander ka rakter dan de vorige edities. Ludwig Kouijzer van de Wieier- en supporters club Koewacht: „We blijven voor het eerst binnen de grenzen omdat het niet meer aantrekkelijk is om naar Bel gië te trekken. De kasseistrook bij Sin- aai, die de koers zo selectief maakte, is dit jaar opnieuw bestraat. Aan twee kanten liggen nu betonstroken waar de renners overheen kunnen rijden." De wijziging van het parkoers maakt het er voor de 144 renners niet minder zwaar op. Ze krijgen een omloop voor geschoteld met kasseien in de Water huisstraat, de Bonte Koe en de Platte- dijk bij Axel. Dat zijn stroken van driehonderd, vijfhonderd en achthon derd meter, waar de echte specialisten hun slag kunnen slaan. Kassei Net als in Parijs-Roubaix is er een tro fee te verdienen die gemaakt is van een kassei. De renner die de meeste punten haalt in de kasseispurten op de Waterhuisstraat en de Bonte Koe mag die herinnering mee naar huis ne men. De organisatie van de Hendrik strofee stond dit jaar voornamelijk on der leiding van Ludwig Kouijzer. De teamchef bij de politie in de regio Sluis, die ooit zelf bij de junioren fiets te, heeft nog wel een actief bestuur achter zich staan, maar moest het dit jaar doen zonder een voorzitter. Wal ter van Acker is om gezondheidsreden opgestapt. De samenwerking met de Belgen van Sint Gilles Waes is na vorig jaar geëin digd. Ludwig Kouijzer: „We zijn dat jaar in Overslag gestart om eens wat anders te doen. Dat was bij de Belgen tegen het zere been. Het liep toch al niet zo soepeitjes meer, omdat wij van de KNWU vanaf 2002 geen Belgische ploegen meer mochten toelaten. Daar hebben we ons tegen verzet, maar het heeft niet geholpen." Op de erelijst van de Hendrikstrofee staan in 21 jaar maar vier Belgische renners. Dirk de Cauwer won in 1990, Rufin de Smet in 1992, Johnny Dauwe in 1996 en Tom de Meyer vorig jaar. In het eerste jaar zonder Belgische clubs won een Australiër: Sean Sullivan. Tom de Meyer, die voor Bloks reed, was vorig jaar de enige Belg in koers. Hij won na een solo. De Wim Hendrikstrofee, met Wille- "brord Wil Vooruit, Theo Middelkamp, Breda Knooppunt en Modderkolk als bekendste ploegen, gaat over een af stand van 157 kilometer. De start (om 13.00 uur) en finish zijn in de Eiken laan in Koewacht. De mooiste door komsten voor het publiek zijn op de Plattedijk (na 20 km), Bonte Koe (km 45), Plattedijk (km 62), Bonte Koe (km 86), Plattedijk (km 104), Bonte Koe (km 128 en 153). In totaal zijn er voor de eindsprint vijf doorkomsten op de aankomstlijn in Koewacht. De finish wordt rond 16.30 verwacht. foorFrits Bakker WUUSTWEZEL - Hij was de wige Belg in koers, in een ron de die bekend is om zijn waaiers en kasseien. Dus dacht lom de Meyer op die mooie zon dag: het wordt tijd voor een so li-De Antwerpenaar ging er op dertig kilometer van de finish 'andoor en won de Wim Hen drikstrofee met een dikke mi nuut voorsprong. zijn koersen die hem wel ^en, vooral in het vroege voorjaar.Want De Meyer is een ^Toege vogel. „Ik was er toen al leen nog lang niet klaar voor", vertelt hij nu, een jaar later. »Het was pas mijn vierde jfóers, nadat ik in de Dorpenom- )00P van Rucphen mijn sleutel- leen en een rib had gebroken." Hrie, vier koersjes had hij gere- [a. In de ZLM Tour kon De Meyer amper honderd kilome ter in de wielen blijven. En in de Hendrikstrofee ging het "erd, want de toonaangevende Ploegen (Bloks en Modderkolk) fokken hard van leer. „Ik deel de een speldenprik uit om ie mand mee te krijgen", zegt De ®eyer. „Maar toen ik achterom zag dat ik alleen was. Der- kilometer had ik nog te doen, ik gaf mezelf niet zo veel fans om te winnen." Hij deed het wel. Op slag was y een bekende op de Zeeuws-Vlaamse wegen. Drie weken geleden toonde hij in de Omloop van de Braakman weer zijn aanvalslust. Als één van de kopmannen in de ploeg van Wil- lebrord Wil Vooruit trok hij met Francois Franse op avon tuur. Het enige smetje op het tactisch manoeuvre: Dennis Raadtgever glipte ook mee. „En achteraf bleek dat het niet zo gunstig was dat wij heel de dag het gewicht van de koers hadden gedragen. Dan is het toch moeilijk om af te maken." Dit jaar is hij vroeger in vorm dan ooit. De Meyer won al twee wedstrijden: de Grote Prijs Wilfried Peters in Mol en een kermiskoers in Henegouwen. „Zo snel was ik er nog nooit bij. Maar ik heb een mooie win ter gehad, niet ziek geweest, goed kunnen werken aan de conditie." Tot zaterdag voelde hij zich top, maar de ZLM Tour ver stoorde het ritme. „Ik ben op tien kilometer van het einde ge vallen, toen ik tegen een achter wiel reed. Mijn linkerkant is ge schaafd, dat heeft nog een paar dagen goed nagewerkt." Toch is hij er zondag bij. „Ik heb wat kunnen trainen, maar of de vorm zo goed is dat ik kan win nen? We moeten in elk geval iets minder op de voorgrond rij den dan in De Braakman. En voor wie we in de Hendrikstro fee gaan rijden, dat is wel dui delijk. Het hele peloton weet dat Franse de man in vorm is." De Belg Tom de Meyer komt over de streep als winnaar van de Wim Hendrikstrofee 2003. foto Peter Nicolai Dennis Raadtgever passeert als eerste de finish van de Omloop van de Braakman 2004. foto Wim Kooyman door Frits Bakker GOES - Dennis Raadtgever is een realist. De zege in de Om loop van de Braakman en de topvijf-klassering in de ZLM Tour zijn de 29-jarige renner uit Goes niet naar het hoofd ge stegen. „Voor een grote ploeg ben ik eigenlijk al te oud", stelt de Middelkamper vast. Hij heeft zijn ambities niet aan gepast, maar wil wel zo lang mogelijk de vormpiek houden die hij nu al weken koestert. „Ik denk er nog niet over om een rustperiode te nemen. Met deze vorm wil ik zo veel moge lijk wedstrijden rijden. Zondag de Wim Hendrikstrofee, over een kleine twee maanden het OZ Wielerweekend en tussen door veel koersen in België om dit ritme te houden. Vakantie? Zeker niet in de zomer, want op het NK in Rotterdam wil ik ook goed zijn. Het parkoers ligt me wel, daar moet ik lang mee kunnen met de besten." Snelheid, afstand, het maakt hem allemaal niets uit, zoals hij nu rijdt. Raadtgever reed za terdag ook soepel mee met de beste amateurs in de ZLM Tour. „Het verschil is dat ze de versnellingen langer doorvoe ren dan in de clubcompetitie. Maar om nu te zeggen dat het zo veel harder gaat?" Het is alleen wat overzichtelij ker in De Braakman, of in de Wim Hendrikstrofee. Raadtge ver: „Daar zijn het een stuk of vijftien renners die de dienst uitmaken, in de topcompetitie zijn het er wel vijftig. En daar speelt het ploegenspel een gro tere rol. In de ZLM Tour zag je ineens een ploeg keihard op kop rijden. Dan moet je zorgen dat je meezit, anders is het spel gespeeld." Zondag verdedigt hij zijn lei dende positie in de clubcompe titie. De 20e Wim Hendrikstro fee is de tweede krachtmeting in de cyclus. Raadtgever voelt zich op voorhand sterk. Het mag, wat hem betreft, weer een gevecht worden tegen de Wille- brorders, zoals in De Braak man. Raadtgever was in de fina le een kwelling voor de vijf ren ners uit de ploeg die de koers beheerste. Of hij het spel eer lijk heeft gespeeld? „Ja natuur lijk, geen twijfel mogelijk." Dat zwieperdje in de wedstrijd zelf? Toegegeven: „Ik moest even op de handrem." Maar de sprint met Franse was regle mentair, zegt hij. „Het was een zuivere sprint, niets aan de hand." Hij kon het wel hebben dat Franse hem even geen hand wil de geven. Dat hoort bij het spel. „Direct na de koers was hij heel kwaad op me, later niet meer. We rijden vaak samen in een groep op training. Daar gaf hij me twee dagen na de koers een hand." En zo hoort het ook. door Ben van den Aarssen OUWERKERK - De Schouwse selectie onder 23 kon het giste ren niet bolwerken tegen Duive land. De kampioen van de vier de klasse, op het laatste moment opgetrommeld als vervanger voor Oostvoorne, won met 2-1. De eilandelijke selectie werd tot het laatste moment geplaagd door onverwachte afzeggingen, zodat er zelfs een beroep moest worden gedaan op een tweetal spelers van de tegenstander. On danks de absenties sprak leider Peter Goedegebure van een nut tig oefenduel, zeker met het oog op de confrontatie op 19 mei in Rotterdam tegen de A-jeugd van Sparta. „Het was al een tijd geleden dat we speelden. We hebben in ieder geval de jon gens weer aan het werk gezien." Behalve eerder afgemelde spe lers als Frank Kristelijn en San- der Uil ontbraken bij de aftrap ook Marco Ketting en George Geluk van Bruse Boys. Enkele eveneens uitgenodigde ZSC-spe- lers waren door een communica tiefout evenmin aanwezig. Het werd in Ouwerkerk een open wedstrijd, met wisselende kansen voor beide doelen. Hal verwege de eerste helft nam de Schouwse selectie de leiding. Na voorbereidend werk van Jo hn Berrevoets aan de rechter kant liep Gert-Jan Tierie de bal binnen: 0-1. In de 38e minuut kwam het op volle sterkte aange treden Duiveland langszij. Na een overtreding van Benjamin Verwest op Ronald Zwager ging de bal op de stip. Lex Zwang be nutte de strafschop feilloos: 1-1. Nog voor de gelijkmaker had Kim van Veen de voorsprong van de Schouwse selectie kun nen uitbouwen, maar zijn kop bal eindigde op de lat. Na de her vatting bleef het een gelijkop- gaande strijd. Christian van Vos sen kreeg een goede mogelijk heid de selectie andermaal aan een voorsprong te helpen. En een vrije trap van Verwest ein digde op de kruising. Mede door sterk optreden van Duive- land-keeper René Zwart bleef het tot tien minuten voor het ein de gelijk. Na een slippertje van Maarten van Kempen profiteer de Marcel de Bruine: 2-1. Duiveland-Schouwse selectie on der 23: 2-1 (1-1). 25. Gert-Jan Tie- ne 0-1, 38 Lex Zwang (strafschop) 1-1, 80. Marcel de Bruine 2-1. Scheidsrechter J. v.d Berge (Brui- nisse). Schouwse selectie: Leander Rouw (DFS), (46. Maarten van Kempen (Renesse); Ivo Fonteine (Brouwers haven), Benjamin Verwest (Zierik zee), Johan Padmos (SKNWK), Bart-Jan van Damme (Duiveland); Leen IJzelenberg (Duiveland). (46. Rutger Kooman, Zierikzee), Gert-Jan Tierie (SKNWK), Elmar de Kok (WIK); John Berrrevoets (Renesse), Kim van Veen (Mevo), Christian van Vossen (SKNWK). Genève. EK. Mannen, enkelspel, tweede ronde: Palyama (Ned/6)-S- jepalkin (Rus) 17-14 15-6, Hagberg (Zwe)-Pang (Ned) 15-8 15-11 Derde ronde: Palyama -Croona (Zwe) 11-15 15-8 15-11 Dubbel, tweede ronde: Creemers/Wouters (NedP-Bowman/ Smith (Sch) 15-5 15-12. Vrouwen, en kelspel, tweede ronde: Audina (Ned/1)-Persson (Zwe) 11-3 11-4, Yao Jie (Ned/4)-Tvrdy (Slv) 11-2 11-1, De Wit (Ned)-Cicognim (Zwi) 11-5 11-8, Meulendijks (Ned)-Alfredsson (Zwe) 11-2 11-0. Derde ronde: Audina-Ne- deltsjeva (Bul) 11-3 4-11 11-2, Yao Jie (Ned/4)-Rasmussen (Den) 7-11 11-4 11-7, Martin (Den/3)-De Wit (Ned) 11-2 11-6, Hongyan Pi (Fra)-Meulendijks (Ned) 3-11 11-3 11-4. Dubbel, tweede ronde: Audina/Bruil (Ned/2)- Kersnik/Tvrdy (Slv) 15-2 15-2. Ge mengd dubbel, tweede ronde: Clark/McEwan (Eng/Sch)—Bruil/Bruil (Ned/4) 15-9 15-5. New York. NBA Play-offs. Eastern Conference: Indiana Pacers-Boston Celtics 103-90. Stand: 2-0. New Jersey Nets-New York Knicks 99-81. Stand: 2-0 Western Conference: Sacramen to Kings-Dallas Mave. 83-79. Stand: 2-0. Oss. Oefeninterlands. Mannen. Ne- derland-Pakistan 5-1 (1-1). 20. Abbas 0-1 (sc), 24. Taekema 1-1 (sc), 60. Meijer 2-1, 65. Weusthof 3-1 (sc), 68. Weusthof 4-1, 69. Weusthof 5-1. Vrouwen. Nederland-Duitsland 3-0 (I-O). 9. Boomgaardt 1-0 (sc), 50. Van der Vaart 2-0, 70. Boomgaardt 3-0 (sc) Bijzonderheid: 31. Boomgaardt mist strafbal. Middelburg. ZIKK. Zestiende race: 1. Mili's Fashion, 2. Cafétaria't Frietuus, 3. Ram Ad Racing, 4. F-1 Palace, 5. Sportpunt Café, 6. No Name, 7. Antoco. Stand: 1. Ram AD Racing 122 punten, 2. Cafetaria 't Frietuus 121, 3. Mili's Fas hion 85, 4. F1 Palace 81, 5. No Name 72, 6. Sportpunt Café 26, 7. Delmeco Ra cing 18, 8. Antoco 16. Zierikzee. Interne scompetitie schaakvereniging Zierikzee. Han van der Made-Externe wedstrijd 1-0, Aat Brakel-Externe wedstrijd 1-0, Stoffel Stoel-Externe wedstrijd 1-0, Niels Meintema-Externe wedstrijd 1-0, Hans Baris-Externe wedstrijd 1-0, Pang Yuen-Externe wedstrijd 1-0, Jan Ver duijn den Boer-Externe wedstrijd 0-1, André Tillema-Externe wedstrijd 1-0, Bas van de Graaf- Henny de Jonge 1-0, Martin Krijger-Teun Brouwer 1-0, Hans Aangeenbrug-Adrie de Jonge 1-0, Arend Bandsma- Sjaak Spiegels remi se, Alex de Nie-John van Dalsen 0-1, Jo han Hoogstrate-Kees Polderman 1-0, Chris van Eldik-Paul Greefhorst remise, Jort Hardon-Jan Heiligers remise, Jos Maaskant- Michiel Meerkerk 1-0, Marijn van Wijngaarden-Daan Baars 0-1, Dick Doeswijk-Tannie Blok 1-0. Stand: 1. Bas van de Graaf 1110 pun ten, 2. Hans Aangeenbrug 1096,67, 3. Martin Krijger 1091,33, 4. Richard van der Veken 933, 5. Arend Bands- ma805,17, 6. Sjaak Spiegels 802,17, 7. Peter de Vrieze 678, 8. Han van der Ma de 674, 9. Aat Brake 1646,5,10. Hans Ba- ris 638,33, 11 Jan Verduijn den Boer 618,67, 12. Adrie de Jonge 607, 13 Jo hn van Dalsen 606,83,14. Henny de Jon ge 580, 15. Teun Brouwer 573,5, 16. Jo han Hoogstrate 573,33,17. Herman Juk- kenekke 557, 18. André Tillema 550,5, 19. Niels Meintema 543, 20. Alex de Nie 535,67, 21. Pang Yuen 525,83, 22. Stof fel Stoel 510,17, 23. Patrick van den Berg 494, 24. Kees Polderman 441,17, 25. Paul Greefhorst 433,5, 26. Jort Har don 427,33, 27. Jan Bom, 416, 28. Daan Baars 408,17, 29. Henk Bremer 405,17, 30. Chris van Eldik 396,5, 31. Michiel Meerkerk 382,17, 32. Jos Maaskant 371,17, 33. Jan Heiligers 359,5, 34. Dick Doeswijk 338,5, 35. Marijn van Wijn gaarden 242,67, 36. Tannie Blok 198,17, 37. Noraly Stange 190, 38. Emily Boot 144,83, 39. Mark van Rooten 105,17, 40. Henk Elshout 46, 41. Victor van den Lucky Day: 5-9-13-14-18-19-26-28-29 -30-32-37-40-41 -45-62-63-64-65-72 (On der voorbehoud). Monaco. Mannen, 2,45 miljoen eu ro. Tweede ronde: Davidenko (Rus)-Corretja (Spa) 6-2 6-1, Schüttler (Dui/4)-üsnard (Fra) 6-1 6-2, Chela (Arg)-Haas IDui) 6-4 1-6 6-3, Martin (Spa)-Grosjean (Fra/8) 6-4 6-2. Arthurs (Ausl-Devilder (Fra) 4-6 6-3 6-4. Athene. Fed Cup. Groep B: Oekraï- ne-Nederland 2-1. Tatarkova-Krajicek 6-2 6-3, Beigerlzimer-Tamaéla 6-2 7-6, Korittseva /Savtsjoek-Van de Ven/Van Exel 3-6 4-6. Hoei. Waalse Pijl. Mannen: 1. Rebel- lin (Ita) 199.5 km in 4.31.33 (44,080 km/u), 2. Di Luca (Ita) 0.03, 3. Kessler (Dui) 0.09, 4. Scarponi (Ita) 0.12, 5. Vino- koerov (Kaz) 0.16, 6. Klöden (Dui) 0.18, 7. Vandenbroucke (Bel), 8. Serrano (Spa), 9. Markus Zberg (Zwi) 0.20, 26. Dekker 0.47, 53. Tankink 1.53. Vrouwen, WB-wedstrijd: 1. Huguet (Fra) 97,5 km in 2.44.04 (35,656 km/u), 2. Kupfernagel (Dui) 0.09, 3. Edita Pucins- kaite (Lit) 0.18, 4. Palmer-Komar (Can) 0.20, 5. Arndt (Dui), 6. Wood (Aus), 7. Worrack (Dui), 8. Brandli (Zwi), 9. Gol- lan (Aus), 10. Heeb (Zwi), 15. Grimberg 0.32, 22. Melchers 0.40, 37. Gunnewijk 1.05, 43. Ghita Beltman 1.32, 48. Van der Zee 2.49, 50. De Goede 2.54, 52. Chantal Beltman 3.03, 53. Van Essen 3.06 WB-stand: I. Wood 202, 2. Zabirova (Rus) 154, 3. Melchers 115, 4. Brodtka (Dui) 79, 5. Huguet 75, 17. Van Moor- sel-Zijlaard 35, 26. Gunnewijk 26, 30. Arenda Grimberg 21. Ronde van Georgia (VSt) Eerste etappe, Macon-Macon: 1. Fraser (Can) 132,2 km 3.18.59, 2. Dominguez (VSt), 3. Voigt (Dui), 28. Armstrong (VSt). Klassement: 1 Fraser 3.18,48, 2. Do minguez op 0.05, 3. Voigt 0.07, 28. Armstrong 0.11. Ronde van Nedersaksen. Eerste etappe, Wolfsburg-Duderstadt: 1. Hondo (Dui) 187 km in 4.54.02, 2. Cada- muro (Ita), 3. Siedler (Dui), 4. Kraft (Dui), 5. Haselbacher (Oos), 6. Roberts (Aus). Ronde van Trentino. Tweede etap pe. Livo-Roncone: 1. Cunego (Ita) 171 km in 4 50.23, 2. Simoni (Ita) 0.34, 3. Fi- gueras (Ita), 4. Golcer (Slv), 5. Tonkov (Rus) 0.41, 6. Trampusch (Oos) 1.00, Algemeen klassement: 1. Cunego 9.39.25, 2. Golcer 0.49, 3. Simoni 0.53. 4. Figueras 0.55, 5. Tonkov 1.06, 6. Trampusch 1.25. TERNEUZEN - De voetbal clubs Terneuzen en Steen heb ben gisteravond een akkoord be reikt over de overgang van trai ner Ardian Lekaj van Steen naar Terneuzen. Interim-voorzitter Anton Her mus van Temeuzen is blij met de opvolger van de vertrekken de Paul Telussa. „Vooral ook voor de jeugd van Temeuzen is het mooi. Lekaj kan goed met de jeugd werken." TERNEUZEN - De Biljart Fede ratie Terneuzen Stad houdt van woensdag 28 april tot en met vrijdag 7 mei het jaarlijkse kam pioenengala. De titelstrijd voor kampioenen uit de verschillen de klassen en spelsoorten van het afgelopen seizoen is in café Wilhelmina in Terneuzen. Alle avonden starten de partijen om 19.00 uur. Er wordt op han dicap gespeeld. Alleen Frits Bak ker speelt bandstoten, de andere deelnemers libre. Indeling poules Poule A: Frits Bakker (KOT) 100 caramboles, Gennaro Pecoraro (Concordia) 80, Nico Bolleman (BW) 60, Ruud van Velzen ('t Bier winkeltje) 40, Leen Dey ('t Bier- winkeltje) 20. Poule B: Cees A. Wissel ('t Bierwin keltje) 120, Koen Pöpsel ('t Bier winkeltje) 80, Ad de Meijer (BV Dow) 60, André Snap (Concordia) 30, Edward Oele ('t Bierwinkeltje) 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45