Extra zandlaag op De Bout PZC Kleinschaligheid maakt bedrijvenbeurs aantrekkelijk Klachten over groenonderhoud zijn gemeentebreed ,13 plan fietspad lassen Dreischor en Schuddebeurs agenda Expositie Tonnie Schouwenaar in De Orangerie Strandje bij Scharendijke voor seizoen opgehoogd Meiden van Binnen de Veste voetballen het beste Gasten bij Rondje Kunst in Westhoek Concert Pro Musica in Zierikzee Akkoord over collegeprogramma Vlissinger beledigt agent Fietser grist tas uit fietsmand Opening wijkondersteuningspunt Werkstraf voor wietplantage Automobilist onwel op A58 Brommers te rap Galerieroute donderdag 22 april 2004 DREISCHOR - Onder het motto 'naar een wil is, is een fietspad' isiii Dreischor de commissie Zo- inde dijk opgericht. Deze commissie ijvert voor een fiets pad tussen Schuddebeurs en Dreischor. verkeerssituatie op de Zuiddijk/Roterijclijk is met na- sie voor fietsers heel gevaar- vertelt woordvoerder F. Asten namens de commis- ,Het wordt steeds drukker eze weg. Niet alleen school kinderen fietsen over deze weg, naar ook steeds meer toeristen setenDreischor te vinden." Vol- «ens de commissieleden wordt op de weg veel te hard gereden ai is de weg te smal voor gelijk tijdig gebruik door fietsers en STREEKACTIVITEITEN DERIKZEE - Galerie Kos, 14.00 uur: Sart galerieroute. OOSTKAPELLE - In het lunch- tafé 'de Orangerie' van het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle is tot 30 juni werk zien van de kunstschilder Ton- sie Schouwenaar uit Zierikzee. Het thema van zijn werk is Spinnenwebben'. Schouwenaar Eaakt gebruik van verschillen de technieken zoals aquarel, pen inkt. museum is geopend van isdag tot en met zondag ran 11.00 tot 16.00 uur. redactie schouwen-duivelaimd Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Fsme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet vzww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Ali Pankow SCHARENDIJKE - Het strand je De Bout bij Scharendijke krijgt nog voor dit zomerseizoen een extra zandlaag. Het Greve- lingenschap heeft dat toege zegd. Voorzitter J. Prins van de Dorps raad Scharendijke vindt het ook hoog tijd worden dat dit strand je wordt opgehoogd. Volgens hem ligt er nu een modderach- tige zwarte laag waarop mensen niet met goed fatsoen kunnen vertoeven. Prins heeft onlangs de situatie samen met directeur J. Lodders van het Grevelingenschap beke ken met als resultaat de toezeg ging dat er spoedig een nieuwe laag zand wordt aangebracht. Voorlichtster T. Leerschoon van het Grevelingenschap bevestig de dat deze week tijdens een openbare vergadering van de dorpsraad nog eens extra. De vragen kwamen aan de orde na dat zij een inleiding over het ont staan en het reilen en zeilen van het Grevelingenschap had gege ven. Vanuit de zaal kwam nog de vraag of het bungalowpark Zee land Village financieel niet een bijdrage zou moeten leveren aan het onderhoud van het strandje. „Zeeland Village ondersteunt al tijd alle acties van de dorpsraad met een vriendelijke brief, maar daar blijft het dan ook bij", was daarop de reactie van de voorzit ter. Volgens Prins pronkt dit bungalowpark in de folder met 'een strand' in de naaste omge ving, maar kijken met name de Duitse bezoekers elkaar verbijs terd aan als ze zien hoe het be treffende strandje er de laatste tijd bijligt. „Dat is bijzonder jammer, want het zijn veelal toeristen van een kaliber' zoals we er wel meer zou den willen hebben in Zeeland", aldus de voorzitter. Betonning Hij laat verder weten dat de Dorpsraad Scharendijke onaan genaam is verrast is door het be sluit van Rijkswaterstaat (RWS) drastisch te bezuinigen op de be tonning voor de recreatievaart op de Grevelingen. Volgens Prins ligt er nu een taak voor het Grevelingenschap als RWS de aanduiding van de vaar route inderdaad gaat terugbren gen van 350 naar 86 tonnen. Leerschoon zei dat beslist niet met hem eens te zijn. Zij gaf aan dat het Grevelingenschap des tijds de grens van anderhalve meter diepte aangaf met zogehe ten blazers of staken. Volgens RWS moest dat echter veel professioneler. Daarop werd de betonning aangebracht. „Nu hebben ze daar ineens geen geld meer voor, maar dat wil niet zeggen dat wij het nu dan maar weer op de oude manier moeten gaan doen", zegt Leer schoon. Volgens haar ontbreken daar bij het Grevelingenschap nu ook het budget, het materieel en de menskracht voor. Leerschoon liet desgevraagd ver der nog weten dat voor kitesur- fers op het Grevelingenmeer geen specifièke zonering geldt. Ze mogen zich niet tussen de ge wone surfers mengen, maar kun nen hun sport wel op enkele an dere locaties in dit gebied bedrij ven. „Het betreft slechts een kleine groep beoefenaars op de Greve lingen, maar mocht het kitesur- fen overlast opleveren, laat het dan weten. Dat kan aanleiding zijn alsnog regelend te gaan op treden", licht de voorlichtster toe. De wens voor een fietspad lijkt jiet erg realistisch. Wegbeheer- ier Waterschap Zeeuwse Eilan- heeft in november nog tij- i een informatieavond met je dorpsraad laten weten dat etspad er niet in zit. „Dat maar we geloven dat het ri kan, anders begin je daar ook niet aan. Het is wel zo dat een fietspad natuurlijk niet op fcorte termijn te realiseren is. Daarom willen we graag dat er eenvoudige veiligheids maatregelen worden getroffen", zegt Van Asten. De commissie denkt aan het ver- jen van de snelheid van tach- naar zestig kilometer per r, het plaatsen van borden om let verkeer te attenderen op fiet sers en het maken van fietsgelei- Kstroken aan beide kanten van k weg. „Daarnaast moet de snelheid in het dorp naar bene- ijea Automobilisten rijden nu met tachtig door de be- bouwde kom." De commissie pleit daarom voor een rotonde au het begin van de Bogerdweg a het invoeren van een dertig- blometerzone in de bebouwde torn. Decommissie Zoden aan de dijk keen initiatief van inwoners an Dreischor en krijgt steun ian de dorpsraad en lokale be drijven. De commissieleden wil- h alle betrokken instanties be rderen voor een gesprek. Als ware vedetten streden de meiden gisteren tijdens het schoolvoetbaltoernooi om een plek in de finale. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De warme choco lademelk, koffie en- thee van twee weken terug was ingewis seld voor waterijs. Binnen een half uur zat de kantinejuffrouw van de vv Zierikzee gisteren door haar voorraad heen. De koude versnapering temper de de roodaangelopen hoofden van vele jongedames na een pit tige pot schoolvoetbal om de kampioenstitel van Schou- wen-Duiveland. Dreigende wol ken boven sportpark Den Hogen Blok kwamen niet verder dan een armetierig spettertje en met de warme wind was het, in te genstelling tot de krachtmeting van de jongens eerder deze maand, aangenaam vertoeven tussen en langs de lijnen. Ook sportief was de sfeer in alle op zichten een prettige gewaarwor ding. Hoewel sommige meiden zo mogelijk nog fanatieker dan hun mannelijke klasgenoten het veld in stapten, voerde het ple zier van het meedoen de boven toon. Maar liefst 29 meisjes zevental len begonnen gistermiddag aan het toernooi. Op Dreef uit Brui- nisse werd als enige met beide teams poulewinnaar, maar die moesten het allebei in de kwart finale afleggen tegen de J. L. de Jongeschool en de J. W. van den Doelschool uit Zierikzee. De an dere kwartfinale werd door Bin nen de Veste 1 (Zierikzee) met ruime cijfers (6-1) gewonnen van Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede. In de halve finale speelde de Van den Doel school gelijk tegen de De Jonge- foto Marijke Folkertsma school, maar mocht na straf schoppen door naar de eindron de tegen Binnen de Veste. Het Zierikzees onderonsje werd be slist in een 3-1 overwinning voor het team van uitblinker Ro- wenna Verwest en haar klasge noten van Binnen de Veste. De nieuwe kampioen vertegenwoor digt daarmee Schouwen-Duive- land op 12 mei in de provinciale finale in Westkapelle. BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens het Rondje Kunst zondag in Burgh-Haamste- de is glaskunstenaar Vin cent van Leeuwen te gast in het atelier van Daniëlle Orelio. Van Leeuwen snijdt, breekt eft 'knabbelt' glas tot vormen. Daarna ver werkt hij het door verlij- ming tot sculpturen. Bij het sieradenatelier van Corry van Rees staat tij dens het Rondje Kunst keramiek voor tuin en bal kon van Ank van Dijk opge steld. Alle deelnemende galeries en ateliers in Burgh-Haam- stede zijn zondag van 12.00 tot 17.00 uur geopend. ZIERIKZEE - De Stichting Pro Musica houdt vrijdag in de Lu therse kerk in Zierikzee een lie- derenavond met medewerking van sopraan Saskia Gerritsen met pianobegeleiding van Maria Philipsen. Het programma biedt werken van Schubert, Schumann, Brahms en Fauré. Dit wordt af gewisseld met enkele pianosoli van Scarlatti, Debussy en Schu mann. Het concert in de Lutherse kerk begint om 20.00 uur. door Inge Heuff RENESSE - Op het veld staan de machines opgesteld. Rioolrei nigers, afvalinzamelaars, bor stelwagens, verreikers en grasmaaiers. In het paviljoen zijn innovatieve telecom- en au tomatiseringssystemen voor de recreatiesector te bezichtigen. En rond de tafeltjes wordt ge moedelijk contacten gelegd. De tweede Camping Demodag in Renesse blijkt een succes te zijn. Er is behoefte aan kleinschalige contacten tussen bedrijven on derling die wat voor elkaar kun nen betekenen. Grote bedrijfs- beurzen vragen veel geld voor een stand en het publiek dat langs trekt, bestaat te vaak uit scholieren en mensen zonder be slissingsbevoegdheid. Voor on dernemers is het veel interessan ter om zich met enkele collega's gericht te presenteren aan rela ties en potentiële klanten. Met die gedachte in het achterhoofd organiseerden Rob van Oost (Camping De Oase in Renesse) en Bernard van Meer (De Feyter Verhuur uit Vlissingen) een tweede Camping Demodag op het terrein van Camping De Oa se. „Vorig jaar hebben we voor het eerst enkele bedrijven uitge nodigd om hier eens wat machi nes voor het onderhoud van cam pingterreinen en voor. hoveniers bedrijven neer te zetten", ver telt Van Oost. „Iedereen nodig de zijn eigen relaties uit voor de monstraties en de kosten wer den hoofdelijk omgeslagen. Dat bleek een succes te zijn en toen al waren er bezoekende onderne mers die dit jaar graag ook mee wilden doen." Aantrekkelijk De kleinschaligheid blijkt aan trekkelijk te zijn, mensen kun nen rustig overleggen en contac ten nog eens aantrekken zonder te worden gestoord. Aan deze tweede editie doen dertien expo santen mee en ook nu zijn er on der de circa honderd bezoekers meerdere die graag volgend jaar mee willen doen. De organisatie wil de inschrijving iets versoepe len, nu geldt nog dat er voor el ke beroepsgroep één exposant kan inschrijven, dat moeten er volgend jaar meer worden. „De bedrijven moeten zelf kunnen la ten zien waar zij zich in onder scheiden", vindt Van Oost. „Wat we niet loslaten is de kwa liteitseis. Het thema is dit jaar Eens kiest u voor kivaliteit. Daarmee bedoelen we dat we vooral bedrijven willen aantrek ken die hebben bewezen een goe de service en after sales te kun nen leveren, die hun afspraken nakomen. Zij trekken weer rela ties aan die deze kwaliteit waar deren en zelf hanteren." Van Oost en Van Meer willen vol gend jaar 25 exposanten vinden die dezelfde kwaliteit in de dienstverlening bieden. Daar naast gaan zij waarschijnlijk ook een workshop rond het the ma organiseren om de Camping Demodag extra inhoud te geven. ZIERIKZEE - De formatie van. het nieuwe college van burgemeester en wethouders zit er op. SGP, WD, PvdA en CDA hebben gisteren overeenstemming bereikt over een nieuw collegeprogramma. De vier partijen hebben voor de komende twee jaar afspraken gemaakt over de be zuinigingen, wat er moet gebeuren met Mondragon en Dol-Fijn en het rapport Kiezen of Delen. Wat. deze afspra ken precies inhouden wilde formateur A. Verseput gistera vond nog niet kwijt. Het is wel duidelijk dat belastingver hoging onvermijdelijk is. Aanstaande maandag presen teert Verseput het collegeprogramma en wordt duidelijk welke keuzes moeten worden gemaakt. In de raadsverga dering van 29 april wordt het akkoord besproken en wor den ook de nieuwe wethouders geïnstalleerd. Dat zijn G. Houtekamer (SGP), A. Croné (VVD), R. van der Wekken (CDA) en W. Renden (PvdA). GOES - In de Van Doornestraat in Goes is gisterochtend een 23-jarige Vlissinger aangehouden voor het beledigen van een agent. Hij kreeg een bon. MIDDELBURG - Een 45-jarige Middelburgse is gister middag beroofd van haar tas. De vrouw reed rond 15.00 uur met haar scootmobiel over de Statenlaan, toen ze werd voorbijgereden door een man op een fiets. Tijdens het passeren griste de man de tas van de vrouw uit haar fietsmand en fietste weg Zij schatte de man tussen de 20 en 25 jaar oud. Hij heeft lang, blond haar en hij droeg een schooltas op zijn rug MIDDELBURG - In de Nieuwstraat 36 in Middelburg wordt morgen (vrijdag) het Wijk Ondersteunings Punt (WOP) om 13.00 uur geopend door wethouder H. Kool-Blokland. De wijkgroep binnenstad houdt op woens dag tussen 10.00 en 12.00 uur open huis. De wijkbeheer- groep helpt bij het oplossen van problemen in de wijk. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 23-jarige inwoner van 's-Gravenpolder voor het bezit van een wietplantage veroordeeld tot zestig uur werkstraf, een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en zestig euro boete. De boete kreeg hij voor vijftien gram hennep, die bij hem werd aangetroffen. De politie stuitte 6 november vorig jaar tijdens een onderzoek naar woning inbraken op 145 hennepplanten in een woning in Lewe- dorp. De hennepkwekerij bleek van de verdachte te zijn. RILLAND - Een 64-jarige Duitse automobilist is gister middag rond 15.00 uur op de A58 ter hoogte van Rilland tegen de vangrail gereden. Ter plaatse bleek dat de man tijdens het autorijden onwel was geworden. De man werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Ber gen op Zoom. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De interesse in het gemeentelijk groen verschilt van dorp tot dorp, maar één kwestie kwam tijdens de inloop avonden over de groenkwali- teitsplannen voor de kernen in vrijwel elk dorp terug: klachten over het onderhoud ervan, t Klachten die variëren van door boomwortels omhoog gedrukte trottoirtegels en te breed uitge groeide heggen tot overlast door vallend blad. In enkele gevallen werd ge klaagd over te eenzijdig.groen. Te saai. Vindt de gemeente trou wens ook, volgens projectmede werker cultuurtechniek P. Berre- voets. De Schouwen-Duiveland- se dorpen mogen in de visie van het dagelijks gemeentebestuur best wat kleuriger en fleuriger worden. Berrevoets: „Vroeger is veel gewerkt met bosplantsoen. Dat is goedkoop, maar ook een beetje saai. We willen meer met bodembedekkers en sierheesters gaan werken." Daarbij is gekozen voor maat werk. Berrevoets: „We kijken per dorp wat de knelpunten zijn en hoe die op kunnen lossen." De problemen voor wat betreft het gemeentelijk groen zijn per kern verschillend. Zo conclu deerde het door de gemeente in gehuurde ingenieursbureau Oranjewoud dat bijvoorbeeld Oosterland een duidelijke groenstructuur mist. Kritiek Daar is, weet Berrevoets, in Burgh-Haamstede geen sprake van. „Terwijl in Brouwershaven juist wel weer forse kritiek kwam op de kwaliteit en de om vang van het gemeentelijk groen." In Serooskerke mag van de be woners van het Westerschouwse 's-GRAVENPOLDER - Op de Goesestraatweg in 's-Gravenpol- der zijn gisteren tijdens een tech nische verkeerscontrole 20 bromfietsen gecontroleerd. Hiervan bleken negen brom mers een te hoog vermogen te hebben. De bestuurders kregen een boete. dorp best een aantal linden bij komen op de dorpsring. In Sir- jansland ging het vooral om het onderhoud van het groen en het- zelfe geldt voor Dreischor. De Reisenaren willen vooral dat het groen op de dorpsring tiptop in orde is. Om het aantal klachten terug te brengen werkt de ge meente sinds enige tijd met vas te kernteams. Werkt' op zich goed volgens Berrevoets: „De burger weet nu in ieder geval weer bij wie hij moet zijn met klachten over het groenonder houd." Maatwerk Het is de bedoeling dat de voor elke kern op maat gesneden groenactieplannen nog dit jaar tot stand komen. De eerste ron de inloopavonden is nu achter de rug en deze manier van wer ken is de gemeente goed beval len. Berrevoets: „Het kost veel tijd, maar het werkt wel goed. Je hebt persoonlijk contact met de inwoners van de dorpen en over het algemeen is hun inbreng heel positief. Wij nemen alle op merkingen ook serieus en we doen ons best de wensen van de bevolking zoveel mogelijk mee te nemen in de verdere plannen makerij." Wanneer de volgende inloopavonden worden gehou den is nog niet bekend, maar het wordt volgens Berrevoets in ie der geval na de mei-vakantie. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt van daag voor kunstliefhebbers een galerieroute door Zierikzee. De route begint en eindigt bij ga lerie Kos aan de Verre Nieuwst raat 32. Van hieruit wandelen de deelnemers naar de andere galeries in het Zierikzeese kunst kwartier. Elke galeriehouder vertelt de bezoekers over het rei len en zeilen van zijn bedrijf. Ui teraard is er ook gelegenheid de verschillende exposities te bekij ken. De route loopt vanaf gale rie Kos langs galerie Bed- deweeg, galerie Alexandra, ate lier Verwoest, Syl van Mil en Kunst en Ambacht. De kunstrou te begint om 14.00 uur. Ê^ËIÊMÈÊÊm In vol ornaat uitgestald boveniersmaterieel tijdens de Camping Demodag in Renesse. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39