Bouw theater opnieuw vertraagd we§met smoesje eme PZC ^1^ Teba Nationaal Binnen handbereik Vermeende bom is niet meer dan oud roest Proef toeristenpas Schouwen-Duiveland Geen gevolgen voor oplever datum schouwburg Middelburg Hardrijder komt niet Snelkraak bij audiozaak in Zuidzande Speciale dienst AMBIANCE Uvingstoneweg 8, Goes, tel.: (0113) 22 22 31 www.tebazonwering.nl donderdag 22 april 2004 bl4 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De bouw van het nieuwe theater aan de Zuid singel in Middelburg staat op een laag pitje. De gemeente on derhandelt met de aannemer over extra maatregelen om ver dere schade aan de omliggende gebouwen te beperken. Het is stil in de bouwput. Het werk aan de constructie van de vloer en de wanden van de put had in maart van dit jaar al klaar moeten zijn. De werkzaam heden liepen vertraging op door dat er tijdens het aanbrengen van de fundering verzakkingen ZUIDZANDE - Bij audiozaak Expert Bakker aan het Dorps plein in Zuidzande is in de nacht van dinsdag op woensdag een snelkraak gepleegd. De win kel is voor zeker tienduizend eu ro gedupeerd. Rond 4.30 uur schrokken Tim en Jolanda Boussen, die met hun gezin boven de winkel wo nen, wakker van het alarm en glasgerinkel. „Ik vroeg Tim om poolshoogte te nemen. Door het raam zag hij twee stevige kerels een plasma-televisiescherm inla den en wegrijden in een donker grijze Opel. De buurvrouw, die wakker was geworden, kon nog een deel van het kenteken note ren. Die wagen blijkt dezelfde nacht ook te zijn gestolen", ver telt Jolanda Boussen. Met een grindtegel van zestig bij veertig centimeter werd de etalageruit ingegooid, waarna twee mannen twee plasma-tele visieschermen (samen 9600 eu ro) buitmaakten. Expert Bakker heeft geen bewa kingscamera's hangen, maar daarin komt binnenkort veran dering. Vorig jaar juli is er ook al een plasmascherm gestolen. in woningen in de buurt optra den. De gemeente onderhandelt nu met de aannemer over maat regelen om verdere problemen te voorkomen. Volgens ambte lijk projectleider J. Lievense heeft de verzekeringsmaatschap pij daar om gevraagd. De gemeente gaat er nu vanuit dat de bouwput^ die de funde ring vormt voor het nieuwe thea ter, in augustus klaar kan zijn. De vertraging heeft vooralsnog geen gevolgen voor het tijdstip waarop het theater open kan, zegt Lievense. „Het theater wordt begin 2006 opgeleverd. In augustus van dat jaar gaat het open. Daar zit gelukkig nog een flinke buffer tussen." De aanne mer van de bouwput, TBI be ton- en waterbouw wil niet op de zaak ingaan en verwijst voor informatie naar de gemeente. Volgens de gemeente is de verze kering begonnen met het uitke ren van vergoedingen voor scha de aan gebouwen die is ontstaan bij de werkzaamheden. Het gaat alleen om die omwonenden die akkoord zijn gegaan met het voorstel van de verzekering. Er zouden drie mensen zijn die niet akkoord gingen. „Er is nog een aantal gevallen waarbij de moge lijkheid bestaat dat er nog meer schade ontstaat." Volgens A. Holleman van Belan genvereniging A tot Z is er on langs nog nieuwe schade ont staan. Treurig Hij is ontevreden over de infor matievoorziening. „Wij horen niets. Het is een treurige situa tie, we weten niet waar we aan toe zijn." Het is niet de eerste keer dat het werk aan het nieu- WOLPHAARTSDUK - In de witte Nicolauskerk in Wolphaartsdijk is zondag om 10.00 uur een aangepaste dienst voor en met verstandelijk gehan dicapten. De dienst is voorbereid door jon geren en heeft als thema: Geloof jij in mij? we theater vertraging oploopt, met de gemeente over de reke- de bouw slokten ook veel extra was. Toen de bouw begon, ging Vorig jaar hield de sloper van de ning. Het archeologisch onder- tijd op.Al met al gaat de nieuwe men ervan uit dat de eerste voor- Generaal Berghuijskazerne er zoek in de bouwput en de proce- schouwburg een jaar later open stelling in augustus 2006 te zien tijdelijk mee op na een conflict dures van omwonenden tegen dan aanvankelijk de bedoeling zou zijn. VLISSINGEN - Diep in de grond op het Vlissingse bunkerterrein lag geen bom, maar oud, ongevaarlijk roest. Dat was het resultaat gisteren van een bodemonderzoek van T&A Survey naar een 'metalen massa' in het Vlissingse bunkerterrein. Sinds vorige week is een gedeelte van het bunkerterrein afgezet met containers, om dat T&A Survey vermoedde dat er een zwa re bom uit de Tweede Wereldoorlog in de grond lag. Het bureau onderzoekt in opdracht van de gemeente Vlissingen het bunkerterrein op bommen of andere explosieven. De gemeente wil huizen bouwen op het ter rein. Bij een eerste onderzoeksronde stuitte het bureau op veertien twijfelachtige plek ken. Bij nader beschouwing bleef slechts de ze laatste plek over. De gemeente Vlissingen haalt opgelucht adem. „We hebben de melding serieus genomen, omdat veiligheid altijd boven alles gaat. Het scenario voor de ontruiming van de buurt, als het om zwaar geschut zou gaan, lag al klaar", verklaart R. de Witte van de gemeente. „Het is bekend dat op het terrein bommen kunnen liggen. Het is een verdedi gingslinie uit de Tweede Wereldoorlog." Het onderzoek naar de vermeende bom heeft de gemeente Vlissingen 'enkele tien duizenden euro's' gekost. De gemeente probeert in aanmerking te ko men voor een vergoedingsregeling uit de Rijkspot opsporing en ruiming van explosie ven. foto'Ruben Oreel MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit Vlissingen is gisteren door de Middelburgse kanton rechter B. Doorewaard-Boek- hout veroordeeld tot een boete van 560 euro en een rijverbod van drie maanden. De man reed vorig jaar in april ruim zeventig kilometer te hard op de Europaweg-Noord in Nieuwdorp. Een overtreding die hij nu zuur moet bekopen. De man had het gaspedaal flink in getrapt omdat hij zich naar ei gen zeggen had verslapen en bang was te laat op zijn werk te komen. De man viel echter door de mand met dit excuus toen de rechter hem vroeg hoe laat hij dan wel op het werk moest zijn. „Hoe kon u haast hebben als u daar om tien voor zeven reed en u pas om half acht in Vlissin- gen-Oost moest zijn?", vroeg de rechter hem. Daarop had de man weinig te zeggen. 1 Officier van justitie J. Valente vond de gemeten snelheid van 151 wel erg gortig; bovendien hield hij rekening met het feit dat de man al een keer eerder werd geklokt met een veel te ho ge snelheid. De officier eiste een boete van 560 euro en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden, waarvan drie maan den voorwaardelijk. De uitspraak van de rechter was conform de eis. Na de uitspraak sputterde de man nog tegen over problemen die hij zou knj- gen met zijn werk, maar daar voor was het al te laat. „Kunt n niet met anderen meerijden1' vroeg de rechter hem. Op de te rughoudende reactie van de snel heidsovertreder besliste hij kor daat: „Dan moet u dat maar doen." door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland begint vol gende maand een proef met de toeristenpas. Blijkt het systeem in de praktijk te werken en te voldoen aan de eisen van alle deelnemende partijen, dan wordt de pas volgend jaar inge voerd, verwacht projectleider E. Caspers. De pas vervangt alle bestaande kaarten waarmee toeristen op campings en in hotels te maken hebben. Tevens krijgt de gebrui ker ervan onder meer korting, op toegangsprijzen voor musea, het gebruik van de zomerbus en bijzondere arrangementen. Daarnaast komt er een apart exemplaar dat ook inwoners van Schouwen-Duiveland in staat stelt gebruik te maken van dezelfde aanbiedingen. Het gro te voordeel voor de gemeente en ondernemers is dat de pas een eenvoudigere manier tot regis tratie en afdracht van toeristen belasting mogelijk maakt. Had projectleider Caspers erbij het begin van het haalbaarheids onderzoek nog een hard hoofd in dat het initiatief op voldoen de draagvlak zou kunnen reke nen, de laatste maanden heeft hij de kansen ten gunste zien ke ren. „Dit project biedt enorme mogelijkheden om de samenwer king op tal van terreinen te bun delen en verbreden." Volgende maand wordt in het ge meentehuis een kamer ingericht als proeftuin. Daarmee wordtaf- gezien van een experiment op het terrein van een aantal bednj- ven. Vertegenwoordigers van de recreatiebranche, het midden- en kleinbedrijf, individuele on dernemers en andere belangheb benden worden uitgenodigd de proef op de som te nemen. Die ervaring wordt meegenomen in de eindrapportage. Dit najaar moet duidelijk zijn of de ge meente en de recreatiesector met elkaar in zee willen. Ruime keuze in zonwering, Serres en veranda's markiezen, rolluiken, raamdecoraties Snelle levering, vakkundige montage en garagedeuren Romazo garantie Kunststof kozijnen ZONWERING 3 3 1 Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 of www.deondernemer.com KOM NAAR ONZE SHOWROOM Waar is uw focus als ondernemer op gericht? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34