Diep ontzag voor juf op de motor Herkansing in Wim Hendrikstrofee Tom de Meyer is een vroege vogel Raadtgever blijft pieken Onderwijzeres Karin Adriaanse benieuwd wat haar op EK te wachten staat uitslagen l^^iB5SEBB2ZlSt53llliliiimillllllllH agenda Terneuzen en Steen eens over overgang Lekaj 21 Driebandentoernooien vorderen Vrouwen snelste in kartwedstrijd Jan Brandenburg naar NK libre Niemans trainer van Delta Sport Voortbestaan 3BSD 1 bedreigd Mouwuyi PjSSggsm Komende weekeinde is het eer ste officiële Europees kampioen schap motorcross voor vrouwen. Karin Adriaanse uit Wissenker- ie is er namens Nederland van ie partij. De onderwijzeres is ra nd benieuwd wat haar in het Duitse Triplis te wachten staat. .jnor Bauke Boersma MIDDELBURG - Ze drentelt al de hele tijd heen en weer, heeft jeenrust in haar lijf. Lokaal in, lokaal uit. Gebouw in, gebouw uit. Dan valt plots haar oog op een foto die op tafel ligt. „Waar- omheb je die foto daar liggen?", vraagt het grappige brutaaltje Mandy aan Karin Adriaanse. .Omdat jij daarop zo lief lacht", antwoordt de Zeeuwse motor crosser en onderwijzeres uit Wis- senkerke. „Oké. dan is het £oed." En weg is Mandy weer. Karin Adriaanse glimlacht ge fuseerd. Mandy, olijk gezicht a bepaald niet slecht van de :ongriem gesneden, is één van iaar zeer moeilijk lerende pupil len op de Middelburgse Klim op-school. Een prachtige baan, ?êgt de 27-jarige geboren Lewe- corpse. Maar ook zwaar. Het is immers geen doorsnee-klas. .Het motorcrossen is voor mij dan ook een heerlijke uitlaat klep", vertelt Adriaanse, terwijl baar leerlingen van een pauze senieten. „Je maakt met deze leerlingen nogal eens het een en ander mee en dat kan ik niet al tijd even goed loslaten. Maar als ik dan in het weekeinde op de j motor zit, valt alles van me af. Daarom ben ik ook nooit zo blij I met de winter. Dan wordt er niet gecrosst en mis ik mijn ma nier om stoom af te blazen." Gaaf Haar leerlingen vinden het in elk geval 'gaaf, zoals een van 'ben in het voorbijgaan gauw zegt, dat juf Karin aan motor cross doet. „Ze weten allemaal j drommels goed wat mijn passie is en ze vinden het prachtig. Eens per jaar gaat de motor ook mee naar school. Dan mogen ze illemaal een rondje meerijden drikstrofee met een dikke mi nuut voorsprong. Het zijn koersen die hem wel liggen, vooral in het vroege voorjaar. Want De Meyer is een vroege vogel. „Ik was er toen al leen nog lang niet klaar voor", vertelt hij nu, een jaar later. „Het was pas mijn vierde k°ers, nadat ik in de Dorpenom- I loop van Rucphen mijn sleutel- been en een rib had gebroken." Drie, vier koersjes had hij gere den. In de ZLM Tour kon De Meyer amper honderd kilome ier in de wielen blijven. En in de Hendrikstrofee ging het bard, want de toonaangevende ploegen (Bloks en Modderkolk) trokken hard van leer. „Ik deel de een speldenprik uit om ie mand mee te krijgen", zegt De Meyer. „Maar toen ik achterom keek, zag dat ik alleen was. Der- l'g kilometer had ik nog te doen, ik gaf mezelf niet zo veel kans om te winnen." Hij deed het wel. Op slag was bij een bekende op de Zeeuws-Vlaamse wegen. Drie en maken we ook nog een groepsfoto rond de motor. Da's een hoogtepunt voor ze." Bovendien, zo leerde Adriaanse door de jaren heen, heeft haar voor een vrouw toch vrij onge bruikelijke sport nog een aange naam voordeel als het haar werk betreft. „De leerlingen heb ben mede daardoor echt ontzag voor mij. De juf op de motor, die is sterk, dat vinden ze stoer." Maar stoer is Karin Adriaanse niet. Slechts haar stevige pos tuur komt tegemoet aan het beeld dat de buitenwereld door gaans van een vrouw op een mo tor heeft. Geen tattoos, niet ordi nair kauwend op kauwgum, niet grof in de mond. Gewoon, een leuke en spontane jonge vrouw. En die stevigheid? Tja, dat is ei genlijk bittere noodzaak. Een teer modepoppetje heeft immers niets te zoeken op de viertakt (KTM 520) waarop Adriaanse rijdt. „Een zwaar ding, hoor", verzekert de Wissenkerkse. „Je moet wel wat kracht hebben om die in het gareel te houden." En dat heeft ze. Maar niet vol doende om in het mannenveld een hoofdrol te spelen. Bij ge brek aan crossende vrouwen in Nederland rijdt Adriaanse weke lijks haar rondjes tussen de man nen. „Meestal eindig ik zo in de middenmoot. Heb ik een slechte dag, dan doe ik vooraan in de B-finale mee. Rij ik goed, dan zit ik achterin bij de A-finale." Maar in welke serie ze ook rijdt, het gedrag van de mannen is het zelfde. „Ik voel me thuis in die wereld, word ook zeker geaccep teerd door het gros van de man nen. Maar er zitten altijd van die haantjes tussen die het ver schrikkelijk vinden als ze door mij worden voorbijgereden", lacht Adriaanse. „Het gebeurt ook vaak genoeg dat die types mij de baan uit willen rijden." „Ik ben ook niet altijd herken baar als vrouw omdat ik natuur lijk een helm op heb en vaak mijn staart in mijn racekleding stop. Nou, dan moet je na de fi nish die gezichten eens zien als ik mijn helm afzet. Dan zie je de frustratie er van afdruipen." Ach, ze moeten er maar aan wen dag het gewicht van de koers hadden gedragen. Dan is het toch moeilijk om af te maken." Dit jaar is hij vroeger in vorm dan ooit. De Meyer won al twee wedstrijden: de Grote Prijs Wilfried Peters in Mol en een kermiskoers in Henegouwen. „Zo snel was ik er nog nooit bij. Maar ik heb een mooie win ter gehad, niet ziek geweest, goed kunnen werken aan de conditie." Tot zaterdag voelde hij zich top, maar de ZLM Tour ver stoorde het ritme. „Ik ben op tien kilometer van het einde ge vallen, toen ik tegen een achter wiel reed. Mijn linkerkant is ge schaafd, dat heeft nog een paar dagen goed nagewerkt." Toch is hij er zondag bij. „Ik heb wat kunnen trainen, maar of de vorm zo goed is dat ik kan win nen? We moeten in elk geval iets minder op de voorgrond rij den dan in De Braakman. En voor wie we in de Hendrikstro fee gaan rijden, dat is wel dui delijk. Het hele peloton weet dat Franse de man in vorm is." nen. Adriaanse laat zich name lijk echt niet van de circuits weg houden omdat Nederland geen competitie voor vrouwen kent. En die komt er, naar het zich laat aanzien, op korte termijn ook niet. „Een aantal meiden heeft vorig jaar geprobeerd zo'n competitie van de grond te krij gen. Maar ze kregen nul op re kest van de bond (KNMV). Waarom? Tja, ze hadden al zo veel verschillende klassen, daar paste niets meer bij." Zonde, vindt Adiriaanse. Want hoe goed ze zich ook thuisvoelt tussen de mannen, een aparte competitie voor haar en haar seksegenoten zou ze toejuichen. „Je moet realistisch zijn; vrou wen komen in alle sporten sim pelweg te kort tegen mannen. Er was een tijd dat ik dat onzin vond, dat ik dacht dat mannen Hij heeft zijn ambities niet aan gepast, maar wil wel zo lang mogelijk de vormpiek houden die hij nu al weken koestert. „Ik denk er nog niet over om een rustperiode te nemen. Met deze vorm wil ik zo veel moge lijk wedstrijden rijden. Zondag de Wim Hendrikstrofee, over een kleine twee maanden het OZ Wielerweekend en tussen door veel koersen in België om dit ritme te houden. Vakantie? Zeker niet in de zomer, want op het NK in Rotterdam wil ik ook goed zijn. Het parkoers ligt me wel, daar moet ik lang mee kunnen met de besten." Snelheid, afstand, het maakt hem allemaal niets uit, zoals hij nu rijdt. Raadtgever reed za terdag ook soepel mee met de beste amateurs in de ZLM Tour. „Het verschil is dat ze de versnellingen langer doorvoe len dan in de clubcompetitie. Maar om nu te zeggen dat het zo veel harder gaat?" Het is alleen wat overzichtelij ker in De Braakman, of in de en vrouwen gelijk waren. Maar in sport is dat niet zo, daar kun je gewoon niet omheen. Daarom zou het leuker zijn als wij onze eigen competitie hadden." Misschien komt het er ooit nog van. Maar voorlopig moet Karin Adriaanse het doen met zo nu en dan een wedstrijd voor vrou wen die op particulier initiatief ontstaat. En met het eerste offi ciële Europees kampioenschap van komend weekeinde in het Duitse Triptis. De Wissenkerkse vormt er samen met Marianne de Mol en Esther Baaten de Ne derlandse afvaardiging. „Het is eigenlijk een open EK, want er doen bijvoorbeeld ook Amerikaanse rijdsters mee", weet Adriaanse. „Ik ben heel be nieuwd hoe het zal gaan, hoe wij ervoor staan ten opzichte van de buitenlandse meiden. Er zijn enkele Duitsen en Italiaan- sen die prof zijn in Amerika. Ik vraag me af hoe goed die zijn." Flinke hellingen Ook het parcours is nog een open boek voor Adiriaanse, die zich zaterdag hoopt te kwalifice ren voor de A-finale in Triptis. „Zeker weten doe ik het niet, maar er schijnen flinke hellin gen in te zitten. Dat is niet in ons voordeel, in Nederland ken nen we dat immers niet. En de ondergrond schijnt hard te zijn. Dat is jammer, want ik ben op mijn best op een zachte achter grond. Hoe meer diepe sporen, hoe lekkerder ik me voel." Als Adiriaanse zich nu ook maar eens lekker voelde bij het ver trek. Maar dat wil vooralsnog niet echt lukken. „Ik heb angst voor de start", geeft de onderwij zeres toe. „Ben meestal als een van de laatsten vertrokken en moet dan een enorme inhaalrace beginnen. Hoe het komt? Ik ben bang voor dat gedrang, heb daarbij ook veel te vaak iets mis zien gaan om er met een gerust hart in te kleunen. Ik train er wel op, maar in de wedstrijd wil het nog steeds niet lukken." Da's een minpuntje. Maar haar leerlingen maakt dat niet uit. Die hebben hoe dan ook diep ontzag voor de juf op de motor. Zondag verdedigt hij zijn lei dende positie in de clubcompe titie. De 20e Wim Hendrikstro fee is de tweede krachtmeting in de cyclus. Raadtgever voelt zich op voorhand sterk. Het mag, wat hem betreft, weer een gevecht worden tegen de Wille- brorders, zoals in De Braak man. Raadtgever was in de fina le een kwelling voor de vijf ren ners uit de ploeg die de koers beheerste. Of hij het spel eer lijk heeft gespeeld? „Ja natuur lijk, geen twijfel mogelijk." Dat zwieperdje in de wedstrijd zelf? Toegegeven: „Ik moest even op de handrem." Maar de sprint met Franse was regle mentair, zegt hij. „Het was een zuivere sprint, niets aan de hand." Hij kon het wel hebben dat Franse hem even geen hand wil de geven. Dat hoort bij het spel. „Direct na de koers was hij heel kwaad op me, later niet meer. We rijden vaak samen in een groep op training. Daar gaf hij me twee dagen na de koers een hand." En zo hoort het ook. Genève. EK. Mannen, enkelspel, tweede ronde: Palyama (Ned/6)-S- jepalkin (Rus) 17-14 15-6, Hagberg (Zwe)-Pang (Ned) 15-8 15-11. Derde ronde: Palyama -Croona (Zwe) 11-15 15-8 15-11 Dubbel, tweede ronde: Creemers/Wouters (Ned)-Bowman/ Smith (Sch) 15-5 15-12. Vrouwen, en kelspel, tweede ronde: Audina (Ned/1)-Persson (Zwe) 11-3 11-4, Yao Jie (Ned/4)-Tvrdy (Slv) 11-2 11-1, De Wit (Ned)-Cicognini (Zwi) 11-5 11-8, Meulendijks (Ned)-Alfredsson (Zwe) 11-2 11-0. Derde ronde: Audina-Ne- deltsjeva (Bul) 11-3 4-11 11-2, Yao Jie (Ned/4)-Rasmussen (Den) 7-11 11-4 11-7, Martin (Den/3)-De Wit (Ned) 11-2 11-6, Hongyan Pi (Fra)-Meulendijks (Ned) 3-11 11-3 11-4. Dubbel, tweede ronde: Audina/Bruil (Neti/2)- Kersnik/Tvrdy (Slv) 15-2 15-2. Ge mengd dubbel, tweede ronde: Clark/McEwan (Eng/Sch)-Bruil/Bruil (Ned/4) 15-9 15-5. Oss. Oefeninterlands. Mannen. Ne- derland-Pakistan 5-1 (1-1). 20. Abbas 0-1 (sc), 24. Taekema 1-1 (sc), 60. Meijer 2-1, 65 Weusthof 3-1 (sc), 68. Weusthof 4-1,69. Weusthof 5-1. Vrouwen. Nederland-Duitsland 3-0 (I-O). 9. Boomgaardt 1-0 (sc), 50 Van der Vaart 2-0, 70. Boomgaardt 3-0 (sc). Bijzonderheid: 31. Boomgaardt mist strafbal. Middelburg. ZIKK. Zestiende race: 1. Mili's Fashion, 2. Cafétaria't Frietuus, 3. Ram Ad Racing, 4 F-1 Palace. 5. Sportpunt Café, 6. No Name. 7. Antoco. Stand: 1. Ram AD Racing 122 punten, 2 Cafetaria 't Frietuus 121, 3. Mili's Fas hion 85, 4. F1 Palace 81, 5. No Name 72, 6. Sportpunt Café 26, 7. Delmeco Ra cing 18, 8. Antoco 16. Lucky Day: 5-9-13-14-18-19-26-28-29 -30-32-37-40-41 -45-62-63-64-65-72 (On der voorbehoud). Middelburgse bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse, eindstand: Pulse audio 21-137 (kampioen), Begijn makelaar 21-95, Tecona 21-91, Rabo Be veland 21-91, Auto de Voogd 21-76, Eastman 21-75, Beko 21-57, Arditos 21-33. Tweede klasse: Indoor karting -HZ sport 0-8, LW-Delta 2-6, LVV- In- door karting 8-0. Eindstand: Delta 21-118 (kampioen), HZ sport 21-99, Delta consult/Dauwendaele 21-96, Piet Voskamp/'t Zand 21-93, AKZ verzekerin gen 21-91, LW 21-76, WEADauwen- daele 21-74, Indoor karting 21-21. Der de klasse: RTC de Singel-Bowl de Kruitmolen 1-7, Provincie Zeeland- Poseidon/ziekenhuis Walcheren 3-5. Eindstand: Bosma elektro 21-136 (kam pioen), RTC de Singel 21-105, SVA/Kodde 21-95, Schoonen elektro/MZ 21-85, AKZ verzekeringen 2 21-63, Provincie Zeeland 21-63, Poseidon/ziekenhuis Walcheren 21-61, Bowling de Kruitmolen 21-59. Vierde klasse: Eastman 2-Bayard alu/ Dau- wendaele 6-2, Nehalennia-Auto Sporry/Oranje Nassau 1-7. Eindstand: PZC 21-112 (kampioen), Eastman 2 21-105, Auto Sporry/Oranje Nassau 21-101, SV Duo/Pare central 21-88, AKZ verzekeringen 3 21-79, Aann.bedr. Louws 21-67, Nehalennia 21-61, Bayards alu constr. Dauwendae- le 21-51 Vijfde klasse: Provincie Zee land 2-HZ sport 2 2-6. Eindstand: ROC Zeeland 18-118 (kam pioen), CZ groep zorg 18-90, Rabo Wal cheren 18-81, de Voogd 18-62, Provin cie Zeeland 2 18-49, Bandoeng 18-46, HZ sport 2 18-36. Vrouwen: Eerste klasse: Tence/ Dau- wendaele-Begijn makelaar 5-3, The tu be-Jachtwerf Goes 8-0, Sinke schoenmode/SVS-Piet Voskamp/ Dau- wendaele 4-4, Smith kaas-LVV 7-1 Eindstand: The tube 21-145 (kam pioen), Smith kaas 21-143, LVV 21-86, Begijn makelaar 21-80, Tence/ Dauwen- daele 21-75, Sinke schoenmode/SVS 21-57, Piet Voskamp/Dauwendaele 21-52, Jachtwerf Goes 21-34. Tweede klasse: Schoonm.bedr. Simons/'t Zan- d-DVC plus 2-6, System XS/MZ-de Reus en van Heemst 6-2, Schoonm.be dr. Simons/'t Zand-de Reus en van Heemst 7-1, De vier linden-CZ groep zorg 0-8, System XS/MZ-DVC plus 8-0, Vlijtig Liesje - Be fit 8-0 Eindstand: Vlij tig Liesje 21-145 (kampioen), System XS/MZ 21-109, CZ groep zorg 21-107, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand 21-72, Be fit 21-71, De vier linden 21-66, DVC plus 21-57, de Reus en van Heemst 21-41. Derde klasse: Wijk Klarenbeek- Bakker Schrieks/MZ 3-5, 't Ken net- Jong Ambon 5-3, 't Ken net- Breedijk /SVS 6-2, Poseidon/ziekenhuis Walche ren/Bakker Schrieks/MZ 1-7, Poseidon/ Ziekenhuis Walcheren/Ardita 2-6, Justi tie Middelburg-Jong Ambon 7-1. Eind stand: Justitie Middelburg 21-104 (kam pioen), 't Ken net 21-97, Ardita 21-97, Jong Ambon 21-92, Poseidon/ zieken huis Walcheren 21-89, Breedijk/SVS 21-73, Bakker Schrieks/MZ 21-72, Wijk Klarenbeek 21-48. Hoei. Waalse Pijl. Mannen: 1. Rebel- lin (Ita) 199,5 km in 4.31.33 (44,080 km/u), 2. Di Luca (Ita) 0.03, 3. Kessler (Dui) 0.09, 4. Scarponi (Ita) 0.12, 5. Vino- koerov (Kaz) 0,16, 6. Kloden (Dui) 0.18, 7. Vandenbroucke (Bel), 8. Serrano (Spa), 9. Markus Zberg (Zwi) 0.20, 10. Beltran (Spa), 26. Dekker 0.47. 53. Tan kink 1.53. Vrouwen, WB-wedstrijd: 1. Huguel (Fra) 97,5 km in 2.44.04 (35,656 km/u), 2. Kupfernagel (Dui) 0.09, 3. Edita Pucins- kaite (Lit) 0.18, 4. Palmer-Komar (Can) 0.20, 5, Arndt (Dui). 15. Grimberg 0.32, 22. Melchers 0.40. WB-stand: 1. Wood 202, 2. Zabirova (Rus) 154, 3. Melchers 115. 4. Brodtka (Dui) 79, 5. Huguet 75. Donderdag l Atletiek Coopertest en Engelse mijl. Aan vang: 19.00 uur met de mijl en daarna de 12 minuten conditietest. Locatie: sportpark Het Schenge, Westhavendijk te Goes. Biljarten Driebandentoernooi Colijnsplaat 406, derde ronde. Locatie: Café Julia na, Colijnsplaat. Aanvang: 19.00 uur. TERNEUZEN - De voetbal clubs Terneuzen en Steen heb ben gisteravond een akkoord be reikt over de overgang van trai ner Ardian Lekaj van Steen naar Terneuzen. Interim-voorzitter Anton Her mus van Terneuzen is blij met de opvolger van de vertrekken de Paul Telussa. „Vooral ook voor de jeugd van Terneuzen is het mooi. Lekaj kan goed met de jeugd werken." Karin Adriaanse doet komend weekeinde mee aan de eerste officiële Europese kampioenschappen mo torcross voor vrouwen in het Duitse Triptis. foto Wim Kooyman donderdag 22 april 2004 wb door Frits Bakker KOEWACHT - Kunnen ze de sprint nog eens overdoen? Francois Franse te gen Dennis Raadtgever, in een eerlijk duel om de zege. Wat zou het een mooie herkansing zijn in de Wim Hen drikstrofee, die zondag wordt gere den. Twee rivalen met hetzelfde doel: de koppositie in de clubcompetitie. Over de eindsprint in de Omloop van de Braakman is nog lang nagespro ken. Zondag komt er een nieuwe kans. Voor Raadtgever, die in een bloed vorm is, maar ook voor Franse. En niet te vergeten voor Jurgen van Pelt, de topper van vorig jaar. De 20e Wim Hendrikstrofee wordt de tweede krachtmeting van dit voorjaar voor de ploegen in de clubcompetitie. De wedstrijd heeft een iets ander ka rakter dan de vorige edities. Ludwig Kouijzer van de Wieier- en supporters club Koewacht: „We blijven voor het eerst binnen de grenzen omdat het niet meer aantrekkelijk is om naar Bel gië te trekken. De kasseistrook bij Sin- aai, die de koers zo selectief maakte, is dit jaar opnieuw bestraat. Aan twee kanten liggen nu betonstroken waai de renners overheen kunnen rijden." De wijziging van het parkoers maakt het er voor de 144 renners niet minder zwaar op. Ze krijgen een omloop voor geschoteld met kasseien in de Water huisstraat, de Bonte Koe en de Platte- dijk bij Axel. Dat zijn stroken van driehonderd, vijfhonderd en achthon derd meter, waar de echte specialisten hun slag kunnen slaan. Kassei Net als in Parijs-Roubaix is er een tro fee te verdienen die gemaakt is van een kassei. De renner die de meeste punten haalt in de kasseispurten op de Waterhuisstraat en de Bonte Koe mag die herinnering mee naar huis ne men. De organisatie van de Hendrik strofee stond dit jaar voornamelijk on der leiding van Ludwig Kouijzer. De teamchef bij de politie in de regio Sluis, die ooit zelf bij de junioren fiets te, heeft nog wel een actief bestuur achter zich staan, maar moest het dit jaar doen zonder een voorzitter. Wal ter van Acker is om gezondheidsreden opgestapt. De samenwerking met de Belgen van Sint Gilles Waes is na vorig jaar geëin digd. Ludwig Kouijzer: „We zijn dat jaar in Overslag gestart om eens wat anders te doen. Dat was bij de Belgen tegen het zere been. Het liep toch al niet zo soepeitjes meer, omdat wij van de KNWU vanaf 2002 geen Belgische ploegen meer mochten toelaten. Daar hebben we ons tegen verzet, maar het heeft niet geholpen." Op de erelijst van de Hendrikstrofee staan in 21 jaar maar vier Belgische renners. Dirk de Cauwer won in 1990, Rufin de Smet in 1992, Johnny Dauwe in 1996 en Tom de Meyer vorig jaar. In het eerste jaar zonder Belgische clubs won een Australiër: Sean Sullivan. Tom de Meyer, die voor Bloks reed, was vorig jaar de enige Belg in koers. Hij won na een solo. De Wim Hendrikstrofee, met Wille- brord Wil Vooruit, Theo Middelkamp, Breda Knooppunt en Modderkolk als bekendste ploegen, gaat over een af stand van 157 kilometer. De start (om 13.00 uur) en finish zijn in de Eiken laan in Koewacht. De mooiste door komsten voor het publiek zijn op de Plattedijk (na 20 km), Bonte Koe (km 45), Plattedijk (km 62), Bonte Koe (km 86), Plattedijk (km 104), Bonte Koe (km 128 en 153). In totaal zijn er voor de eindsprint vijf doorkomsten op de aankomstlijn in Koewacht. De finish wordt rond 16.30 verwacht. door Frits Bakker WUUSTWEZEL - Hij was de enige Belg in koers, in een ron de die bekend is om zijn waaiers en kasseien. Dus dacht Tom de Meyer op die mooie zon dag: het wordt tijd voor een so lo. De Antwerpenaar ging er op dertig kilometer van de finish vandoor en won de Wim Hen- weken geleden toonde hij in de Omloop van de Braakman weer zijn aanvalslust. Als één van de kopmannen in de ploeg van Wil- lebrord Wil Vooruit trok hij met Francois Franse op avon tuur. Het enige smetje op het tactisch manoeuvre: Dennis Raadtgever glipte ook mee. „En achteraf bleek dat het niet zo gunstig was dat wij heel de door Frits Bakker GOES - Dennis Raadtgever is een realist. De zege in de Om loop van de Braakman en de topvijf-klassering in de ZLM Tour zijn de 29-jarige renner uit Goes niet naar het hoofd ge stegen. „Voor een grote ploeg ben ik eigenlijk al te oud", stelt de Middelkamper vast. Wim Hendrikstrofee. Raadtge ver: „Daar zijn het een stuk of vijftien renners die de dienst uitmaken, in de topcompetitie zijn het er wel vijftig. En daar speelt het ploegenspel een gro tere rol. In de ZLM Tour zag je ineens een ploeg keihard op kop rijden. Dan moet je zorgen dat je meezit, anders is het spel gespeeld." De Belg Tom de Meyer komt over de streep als winnaar van de Wim Hendrikstrofee 2003. foto Peter Nicolai COLIJNSPLAAT - Na een lange aanloop begint er teke ning te komen in de strijd van het driebandentoernooi Co lijnsplaat 406. Het deelnemersveld is inmiddels geredu ceerd tot 32. Meest opvallend was de uitschakeling van Piet Schrier door Emiel de Witte. Ook Martin Steketee uit Yerseke verloor, van Kees Rooze uit Nieuwdorp. Jan Beije uit Wissenkerke en plaatsgenoot Johan Geldof kre gen klop van vrouwen: Corry de Looff uit Kortgene en El- ly Riemens uit Goes. Ook het driebandentoernooi Walk Inn in 's Heerenhoek vordert gestaag. De grootste verrassing was de uitschake ling van Cor Jeremiasse uit Kwadendamme en Gerrit van Garsel uit 's Heerenhoek. Outsiders als Jos Capello, Wim de Jonge Martin Steketee en Kees Verbeek redden het ve ge lijf ternauwernood via de herkansing. MIDDELBURG - De zestiende race van het Zeeuws In- door Kart Kampioenschap (ZIKK) is gewonnen door het vrouwenteam van Mili's Fashion. Cafetaria 't Frietuus werd tweede en voert het algemeen klassement aan. Di rect na de start bouwde Mili's Fashion, dat vanaf pole-po- sition startte omdat Ellen Adriaanse uit Serooskerke de snelste kwalificatietijd (46.66) neerzette, aan een voor sprong. Die zou het team, waarin één man meereed, niet meer uit handen geven. De snelste rondetijd was voor Di- mitri Schnitzler uit Kerkwerve: 45.84. GOES - Jan Brandenburg van Biljartvereniging Avon tuur doet komend weekeinde mee aan het NK libre hoofd klasse in Lekkerkerk. De Goesenaar is als achtste ge plaatst en moet zichzelf overstijgen om in de buurt van het podium te komen. De partijen over 180 caramboles be ginnen morgen om 19.00 uur in Café 't Veerhuis. Zater dag wordt begonnen om 12.00 uur. Zondag staat de start om 11.00 uur gepland. De finale is omstreeks 15.30 uur. ZIERIKZEE - De Zierikzeese handbalclub Delta Sport heeft een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Jaap Nie mans uit Nieuwerkerk is de opvolger van Jaap Sinke uit Schore, die de eersteklasser na één seizoen verlaat. De nieuwe trainer kan volgend seizoen geen beroep doen op Guido de Graaff, die naar Groene Ster of Heerle gaat. Eerder al gaven Frangois Verrijzer, Erwin Schaalje en Tommie Verwest aan te stoppen. Niemans kan wel weer rekenen op Bert Nuyens en Peter Bos. ZIERIKZEE - Biljartvereniging 3BSD Zierikzee krijgt de komende tijd te maken met fikse aderlatingen in de perso nele sfeer. Daarmee wordt het voortbestaan van het eer ste team ernstig bedreigd. Peter van Houwelingen, club- voorzitter en speler en teamleider van het eerste team, ver trekt naar Limburg om daar een nieuw bestaan op te bou wen. Martin Capelle stopt om privé-redenen en Johan Flikweert beperkt zijn activiteiten als gevolg van werk en studie tot hooguit een invalbeurt. Vierde man Peter Flik weert speelt daardoor ook met de gedachte te stoppen. Dennis Raadtgever passeert als eerste de finish van de Omloop van de Braakman 2004. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21