Bouw theater weer later PZC PZC Vossenburch wint voetbaltoernooi Ongelukken op A58 Vermeende bom is niet meer dan oud roest Openbaar Ministerie maakt slachtoffers oplichter onnodig blij -13 Hardrijder tomt niet weg met smoesje Lezing Cel na steekpartij Vlissinger beledigt agent Geen gevolgen voor opleverdatum pand aan Zuidsingel Klepperhoeve verlengt termijn fotowedstrijd Snelkraak bij audiozaak in Zuidzande Bromfietsen gestolen Fietser grist tas uit fietsmand Opening wijkondersteuningspunt Agressieveling moet in behandeling Werkstraf voor wietplantage Tumult over dode vogels agenda donderdag 22 april 2004 MIDDELBURG - Een 38-jarige m uit Vlissingen is gisteren door de Middelburgse kanton- rechter B. Doorewaard-Boek- |j0ut veroordeeld tot een boete 1560 euro en een rijverbod van drie maanden. He man reed vorig jaar in april ruim zeventig kilometer te hard de Europaweg-Noord in jlieuwdorp. Een overtreding die jiij nu zuur moet bekopen. De man had het gaspedaal flink in trapt omdat hij zich naar ei- zeggen had verslapen en rwas te laat op zijn werk te komen. De man viel echter door de mand met dit excuus toen de rechter hem vroeg hoe laat hij dan wel op het werk moest zijn. „Hoe kon u haast hebben als u r om tien voor zeven reed en as om half acht in Vlissin- -Oost moest zijn?", vroeg de rechter hem. Daarop had de man weinig te zeggen. er van justitie J. Valente vond de gemeten snelheid van 151 wel erg gortig, bovendien held hij rekening met het feit dat de man al een keer eerder wrd geklokt met een veel.te ho lheid. De officier eiste een boete van 560 euro en een ont- ig van de rijbevoegdheid voor zes maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De uitspraak van de rechter was conform die eis. Na de uit spraak sputterde de man nog te- over problemen die hij zou gen met zijn werk, maar daarvoor was het al te laat. „Kunt u niet met anderen mee- njden?" vroeg de rechter hem. Op de terughoudende reactie ran de snelheidsovertreder be sliste hij kordaat: „Dan moet u maar doen." redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ARNEMUIDEN - Een 28-jarige automobilist uit het Brabantse Dus- sen is gisterochtend rond kwart voor elf op de A58 ter hoogte van Arnemuiden met zijn personenauto over de kop geslagen en in een greppel beland. De man is naar het ziekenhuis van Goes vervoerd. Zijn auto werd door een sleepbedrijf weggehaald. Rond 15 uur reed op de A58 ter hoogte van Rilland een 64-jarige Duitse automobilist tegen de vangrail, nadat hij tijdens het autorij den onwel was geworden. De man werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeelde gis teren een 32-jarige inwoner van Oudelande voor poging tot dood slag tot een jaar cel. De man stak op 5 januari dit jaar in de ouderlijke woning zijn stiefvader met een schaar. Het incident was een gevolg van opgekropte gevoelens ten op zichte van de man, waarmee hij al lang rondliep. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De bouw van het nieuwe theater aan de Zuid singel in Middelburg staat op een laag pitje. De gemeente on derhandelt met de aannemer over extra maatregelen om ver dere schade aan de omliggende gebouwen te beperken. Het is stil in de bouwput. Het werk aan de constructie van de vloer en de wanden van de put had in maart van dit jaar al klaar moeten zijn. De werkzaam heden liepen vertraging op door- dat er tijdens het aanbrengen van de fundering verzakkingen in woningen in de buurt optra den. De gemeente onderhandelt nu met de aannemer over maat- regelen om verdere problemen te voorkomen. Volgens ambte lijk projectleider J. Lievense heeft de verzekeringsmaatschap pij daar om gevraagd. De gemeente gaat er nu vanuit dat de bouwput, die de funde ring vormt voor het 'nieuwe thea ter, in augustus klaar kan zijn. De vertraging heeft vooralsnog geen gevolgen voor het tijdstip waarop het theater open kan, zegt Lievense. „Het theater wordt begin 2006 opgeleverd. In augustus van dat jaar gaat het open. Daar zit gelukkig nog een flinke buffer tussen.De aanne mer van de bouwput, TBI be ton- en waterbouw wil niet op de zaak ingaan en verwijst voor informatie naar de gemeente. Vergoedingen Volgens de gemeente is de verze kering inmiddels begonnen met het uitkeren van de vergoedin gen voor schade aan gebouwen die is ontstaan bij de werkzaam heden. Het gaat alleen om die omwonenden die akkoord zijn gegaan met het voorstel van de verzekering. Er zouden drie mensen zijn die niet akkoord gingen. „Er is nog een aantal ge vallen waarbij de mogelijkheid bestaat dat er nog meer schade ontstaat." Volgens A. Holleman van Belan genvereniging A tot Z is er on langs nog nieuwe schade ont staan. Hij is ontevreden over de informatievoorziening. „Wij ho ren niets. Het is een treurige si tuatie, we weten niet waar we aan toe zijn." Het is niet de eer ste keer dat het werk aan het nieuwe theater vertraging op loopt. Vorig jaar hield de sloper van de Generaal Berghui] skazer- ne er tijdelijk mee op na een con flict met de gemeente over de re kening. Het archeologisch onder zoek in de bouwput en de proce dures van omwonenden tegen de bouw van de schouwburg slokten obk veel extra tijd op. Al met al gaat de nieuwe schouwburg een jaar later open dan aanvankelijk de bedoeling was. Toen de bouw begon, ging men ervan uit dat de eerste voor stelling in augustus 2006 te zien zou zijn. Professor Th. E. Wong houdt lorgen een lezing over de diepe ndergrond van Zeeland. Wong i verbonden aan TNO in Delft. )at instituut heeft de onder- rond van Nederland in kaart gebracht. Van de resultaten is een geologische atlas samenge teld. De lezing in het Micmec aan de Korenbloemlaan 5 in Vlissingen begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Kinderboerde rij De Klepperhoeve in Middel burg verlengt de inzendtermijn van de fotowedstrijd die op dit moment gehouden wordt. Tot en met 14 mei kunnen foto's inge zonden worden. De opdracht is de mooiste, leuk ste of grappigste foto te maken van een dier of een dier met een kind. Voor kinderen tot veertien paren voor volwassenen zijn er prijzen beschikbaar. Van de in geleverde foto's wordt een expo sitie samengesteld op de boerde- njzolder. Foto's kunnen in de daarvoor bestemde fotobox wor den ingeleverd, voorzien van naam, leeftijd en telefoonnum mer. De foto's blijven in het be zit van De Klepperhoeve. VLISSINGEN - Diep in de grond op het Vlissingse bunkerterrein lag geen bom, maar oud, ongevaarlijk roest. Dat was het resultaat gisteren van een bodemon derzoek van T&A Survey naar een 'me talen massa' in het Vlissingse bunkerter rein. Sinds vorige week is een gedeeite van het bunkerterrein afgezet met con tainers, omdat T&A Survey vermoedde dat er een zware bom uit de Tweede We reldoorlog in de grond lag. Het bureau onderzoekt in opdracht van de gemeen te Vlissingen het bunkerterrein op bom men of andere explosieven. De gemeen te wil huizen bouwen op het terrein. Bij een eerste onderzoeksronde stuitte het bureau op veertien twijfelachtige plek ken. Bij nader beschouwing bleef slechts deze laatste plek over. De ge meente Vlissingen haalt opgelucht adem. „We hebben de melding serieus genomen, omdat veiligheid altijd boven alles gaat. Het scenario voor de ontrui ming van de buurt, als het om zwaar ge schut zou gaan, lag al klaar", verklaart R. de Witte van de gemeente. „Het is be kend dat op het terrein bommen kun nen liggen. Het is een verdedigingslinie uit de Tweede Wereldoorlog." Het on derzoek naar de vermeende bom heeft de gemeente Vlissingen 'enkele tiendui zenden euro's' gekost. De gemeente pro beert in aanmerking te komen voor een vergoedingsregeling uit de Rijkspot op sporing en ruiming van explosieven. foto Ruben Oreel ZUIDZANDE - Bij audiozaak Expert Bakker aan het Dorps plein in Zuidzande is in de nacht van dinsdag op woensdag een snelkraak gepleegd. De win kel is voor zeker tienduizend eu ro gedupeerd. Rond 4.30 uur schrokken Tim en Jolanda Boussen, die met hun gezin boven de winkel wo nen, wakker van het alarm en glasgerinkel. „Ik vroeg Tim om poolshoogte te nemen. Door het raam zag hij twee stevige kerels een plasma-televisiescherm inla den en wegrijden in een donker grijze Opel. De buurvrouw, die wakker was geworden, kon nog een deel van het kenteken note ren. Die wagen blijkt dezelfde nacht ook te zijn gestolen", ver telt Jolanda Boussen. Met een grindtegel van zestig bij veertig centimeter werd de etalageruit ingegooid, waarna twee mannen twee plasma-televisieschermen (samen 9600 euro) buitmaakten. Expert Bakker heeft geen bewa kingscamera's hangen, maar daarin komt binnenkort veran dering. Vorig jaar juli is er ook al een plasmascherm gestolen. MIDDELBURG - De aanmoedi gingen van de vrouwelijke fans hebben niet geholpen. Het elftal van de Franciscusschool is der de geworden bij de Middelburg se schoolvoetbalkampioenschap- pen. Het team van de Vossenburch sleepte de hoofdprijs in de wacht. De jongens van de Bijen- burch werden reservekampioen. Bij de zeventallen eindigde het tweede team van de Algemene Basisschool (ABS) als eerste, ge volgd door Uilenburch 1 en ABS 4. Aan de kampioenschap pen deden zestien elftallen en negen zeventallen mee. De win naars komen uit in de Zeeuwse finale die op 12 mei wordt ge speeld. Opvallend is dat in Mid delburg meer meisjes- dan jon gensteams meededen. De mei den speelden vorige week al. Toen won de Acaciahof, voor de Iris en de ABS. In totaal waren er 28 meidenteams. Het was dit jaar de zestiende keer dat het schoolvoetbaltoer- nooi in Middelburg werd ge speeld. „Ik ben er zelf mee be gonnen", zegt W. Vermeule, de voorzitter van Zeelandia-Mid- Ondanks de aanmoedigingen van de fans werd het elftal van de Franciscusschool derde bij de Middel burgse schoolvoetbalkampioenschappen. foto Lex de Meester GOES - In de Van Doomestraat in Goes is gisterochtend een 23-jarige Vlissinger aangehouden voor het beledigen van een politieambtenaar in functie. Hij kreeg een bon, MIDDELBURG - In de Westerscheldestraat in Middel burg is gistermiddag tussen' 12.30 uur en 14.30 uur een zwarte Piaggio weggenomen. Op de Kousteensedijk ver dween tussen 13.30 uur en 15.15 uur een groene snorfiets. MIDDELBURG - Een 45-jarige Middelburgse is gister middag beroofd van haar tas. De vrouw reed rond 15.00 uur met haar scootmobiel over de Statenlaan vanuit de richting van Souburg, toen ze werd voorbijgereden door een man op een fiets. Tijdens het passeren griste de man de tas van de vrouw uit haar fietsmand en fietste weg in de richting van het tunneltje. Zij schatte de man tussen de 20 en 25 jaar oud. Hij heeft lang, blond haar en hij droeg een schooltas op zijn rug MIDDELBURG - In de Nieuwstraat 36 in Middelburg wordt morgen (vrijdag) het Wijk Ondersteunings Punt (WOP) om 13.00 uur geopend door wethouder H. Kool-Blokland. De wijkgroep binnenstad houdt op woens dag tussen 10.00 en 12.00 uur open huis. De wijkbeheer- groep helpt bij het oplossen van problemen in de wijk. MIDDELBURG - Een 55-jarige inwoner van Zierikzee moet een jaar lang behandeld worden in een psychia trisch ziekenhuis. Tot die conclusie kwam gisteren de rechtbank in Middelburg. De man was volledig ontoereke ningsvatbaar toen hij 6 januari dit jaar zijn buurman met een mes in de buik stak. Aan het slachtoffer, dat door de steekpartij levensgevaar lijk gewond raakte, moet hij 4471 euro schadevergoeding betalen. De Zierikzeeënaar verkeerde in de waan dat zijn buurman de sleutel van zijn woning had. Hij betichtte hem van het saboteren van zijn spullen. Ook had hij tegen zijn buurman gezegd dat hij bij hem op de dodenlijst stond. De buurman wilde de bewuste morgen over de pro blemen praten. Voordat hij het zich realiseerde werd hij in de buik gestoken. De rechtbank achtte poging tot moord bewezen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 23-jarige inwoner van 's-Gravenpolder voor het bezit van een wietplantage veroordeeld tot zestig uur werkstraf, een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en zestig euro boete. De boete kreeg hij voor vijftien gram hennep, die bij hem werd aangetroffen. De politie stuitte 6 november vorig jaar tijdens een onderzoek naar woninginbraken op 145 hennepplanten in een woning in Lewedorp. De hennep kwekerij bleek van de verdachte te zijn. op mijn vraag of hij nu wel of niet was opgepakt: 'Ach me vrouw, dit zijn standaardbrie ven. Dat regeltje had er niet in gemoeten.' En daar kon ik het mee doen." Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie geeft toe dat er een fout is gemaakt: „Een medewerker heeft abusievelijk een standaardbrief de deur uit gedaan." Omdat het onderzoek in Neder land tijdelijk was afgerond, nam de schrijver van de brief aan dat de dader was aangehou den en verhoord. Het arrondisse mentsparket heeft inmiddels een excuusbrief opgesteld aan slachtoffers, die morgen op de bus gaat. delburg. „Want er was hier geen schoolvoetbal. Ik kwam op het idee omdat ik met mijn zoon mee moest naar het schoolvoet bal in Vlissingen." Zonder schoolvoetbal kun je als voetbal club geen goed jeugdbeleid voe ren, vindt Vermeule. Toch heeft het toernooi weinig effect op het ledenbestand van de club. „Bij de meiden merk je het wel. Dit toernooi helpt om ze over de streep te trekken. Bij jongens ligt dat anders. Die voetballen wel, of die voetballen niet." door Freek Janssen GOES - Het arrondissements parket van het Openbaar Minis terie in Middelburg heeft slacht offers van een oplichtingszaak blij gemaakt met een dode mus. Ze kregen een brief met de mede deling dat de van oplichting ver dachte handelaar in kunststof kozijnen (die in 's-Heer Arends- kerke woonde en opereerde via twee bedrijven in Goes) zou zijn opgepakt en verhoord. De wer kelijkheid is dat de man vrij rondloopt in België en dat het onderzoek nog loopt. Eén van de slachtoffers van de oplichtingszaak is het echtpaar H. en L. Stenhuis in Middel burg. Zij deden vorig jaar een aanbetaling van tienduizend eu ro voor de plaatsing van kunst stof kozijnen en zagen daar nooit iets voor terug. Brief Vorige week kregen zij, net als alle andere slachtoffers die aan gifte hebben gedaan tegen de ko zijnenhandelaar, een brief in de bus. Het Openbaar Ministerie vroeg of ze aan wilden geven hoeveel schade ze hadden gele den en of ze geïnformeerd wil den worden over het verloop van de zaak. De brief begon met de blije mededeling dat de ver moedelijke dader was opgepakt en verhoord. „We waren wel een beetje ver baasd. Eerder hadden we zelf naar de politie gebeld om te vra gen naar de stand van zaken en die vertelde ons een heel ander verhaal: de stukken van het on derzoek waren overgedragen aan de Belgische politie, omdat de vermeende oplichter daar nu verblijft. De politie in België is nog bezig met het onderzoek en dat is nog niet ver genoeg gevorderd om de verdachte te kunnen arresteren. Als dat eenmaal is gebeurd, gaat een brigadier uit Goes naar België om hem te verhoren. Uit eindelijk wordt hij in Nederland berecht." Het verhaal van de politie bleek te kloppen, dat van het Open baar Ministerie niet: „Voor de zekerheid besloot ik vorige week maar even te bellen met slachtofferinformatie. Daar werd nogal laconiek gereageerd COLIJNSPLAAT - Als tro feeën zijn gedode duiven en kraaien opgehangen aan palen op een akker langs de Noordlangeweg bij Co- lijnsplaat. De dieren, afgeschoten ter bescherming van de gewas sen, moeten een afschrik wekkende werking hebben op hun soortgenoten. De methode valt niet bij ieder een in goede aarde. „Dit is gewoon barbaars", zegt ie mand uit de omgeving. „En dat vlak voor het begin van het toeristenseizoen!" Zij verwijst ook naar de cam pagne 'Welkom in Zee land'. „Je probeert mensen naar de provincie trekken. Dan komen ze hier en dan zien ze zo'n beeld. Dat kan toch niet?" STREEKACTIVITEITEN ARNEMUIDEN - Verenigingsgebouw De Arne, 19.30: Bewonersbijeenkomst: GRIJPSKERKE - Galerie De Osseberg, 20.00 uur: Concert op Afrikaanse instru menten; MIDDELBURG - Kerkelijk centrum De Morgenster, 19.30 uur: EO-ontmoeting over tv en evangelie. door Nadia Berkelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13