Senioren liefst n Spuikompark PZC Afblijven, dit is het werk van een King Kritiek op aangepast bezuinigingsplan Hulst JAKKER u I* Zeeuwse dag voor kinderen van ouders in de psychiatrie zll fhilippinenaren geven voorkeur aan Dementerenden naar nieuwe afdeling Irand in dak s-Gravenpolder jospelkoor O ••TH mJRc 4 stuks voor 0.49 Geen reacties Opsporing Verzocht Jongen probeert tas te stelen Dronken man veroorzaakt botsing Finale KiekVirus in 's-Heerenhoek agenda STREEKACTiyiTEITEN dinsdag 20 april 2004 frinnv van Gremberghe HJUPP1NE - Een grote meer heid van de Philippinenaren iadl dat het plaatselijke woon complex voor ouderen pri- 31 in het Spuikompark kan jorden gebouwd. I)it blijkt uit enquête die D66 hield in het 62 procent van de oncler- -aagden vindt het Spuikom- rkals bouwlocatie beduidend jler geschikt dan de locatie randvveerkazeme, net buiten rt dorp, die de dorpsraad van felippine bij de gemeente had verspreidde in totaal 877 quêteformulieren in het dorp, aivan er 313 (36 procent) in- vidterugkwamen. Van de on- rvraagde dorpelingen spra- nzich er 195 uit voor de loca- REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Connyvan Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl SReila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 4160 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET wvw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; ^'erdagstot 12.00 uur tie Spuikompark, 27 (8,6 pro cent) voor de locatie brandweer kazerne, dertig (9,6 procent) voor het terrein aan de Kasteel straat (dat Woningbouwvereni ging Woongoed als te klein be schouwt) en 22 voor andere loca ties, zoals het Ankerhof, Spa mix, de Meerpaal en de Markt. Met de enquête over het zorg- complex (een voorziening waar naar het dorp al jaren hunkert) heeft D66 getracht de langlopen de affaire uit een impasse te ha len. Voorkeur De doipsraad bekritiseerde in felle bewoordingen het optre den van D66, omdat er geen sprake zou zijn van een vastgelo pen situatie. De dorpsraad meld de een voorkeur te hebben voor de locatie brandweerkazerne, omdat de ouderen dan in een ge bied komen waar meer verkeer, (lees: vertier) zou zijn. Ook de WD'er P. Broekhuijsen had weinig op met de D66-en- quête. Hij betichtte de partij van 'politieke bemoeizucht en geldingsdrang'. D66 betreurt die kritiek. De par tij zegt dat ze absoluut niet de bedoeling heeft gehad de dorps raad te bruuskeren. Neemt niet weg dat de partij naar aanlei ding van de enquête concludeert dat 'de dorpsraad niet weet wat er onder de bevolking leeft, en dat is jammer'. De uitslag van het dorpsonder- zoek zal verwerkt worden in een breder opgezette rapportage over de gewenste woonzorgvoor ziening. Die wordt binnenkort overhandigd aan de betrokken partijen: de gemeente, ouderen bonden, dorpsraad en Woon goed. SAS VAN GENT - Met de onthulling van het naambordje De Staak, is gisteren de nieuwe af deling voor dementerende ouderen in verzor gingshuis De Redoute in Sas van Gent geopend. Een deel van die bewoners verbleef de afgelo pen maanden in de aanbouw met tijdelijke woonunits, omdat de derde verdieping van het Sasse tehuis omgebouwd werd tot verpleegafde- ling voor negen dementerende ouderen. Volgen de week begint de verbouwing van de tweede etage tot verpleegafdeling. Gelijktijdig begint de verbouwing van de aanleunwoningen. Die werkzaamheden zijn naar verwachting in juli gereed. foto Wim Kooyman look in Doelse erncentrale DOEL - In het nucleaire gedeel- van de kerncentrale in Doel (cftzich gistermiddag rookont- irikkeling voorgedaan. Electra- il spreekt van een incident barbij het personeel van de fmcentralc noch de omgeving piT heeft gelopen. ^rookontwikkeling in het reac- iuw van Doel 3 werd om- seks 16.45 uur opgemerkt. De ïtrale nabij Nieuw-Namen I momenteel stil wegens on- sfcoudswerkzaamheden. Met- na de melding werd de adweer gealarmeerd, maar hoefde niet in te grijpen, koorzaak van de rookontwik- •ingwerd gauw gevonden: op verwarmingselement was it terechtgekomen en de olie Bgaan verdampen. ■GRAVENPOLDER - In een oningaan de D.A. Poldermans raat in 's Gravenpolder is gis- nniddagrond half twee brand itstaan. Het vuur begonver- redelijk in het dakbeschot van woning, waar de doorvoer a de pijp van de open haard l De brandweer dichtte het at in het dak met een stuk zeil. KNEUZEN - Het Goese gos- Confidence maakt zon- ag de oversteek naar Zeeuws- aren. erkerkelijke koor treedt op tijdens de kerkdienst van het (tger des Heils in centrum De Mangel in de Korte Kerkstraat iïTemeuzen. De dienst begint 10.00 uur. Graffiti-artiest Alain Balleur legt wethouder Van Driessche (links) uit wat er op zijn werk te zien is: de tekst On The Move. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster graffiti-ar tiest Alain Balleur (22) werkt al enkele dagen aan zijn piece op het skatepark aan het Haven- fort in Hulst. Legaal, weliswaar. De gemeente Hulst heeft Bal leur gevraagd de skatebaan op te vrolijken met een muurschil dering. Graffiti met subsidie. Balleur is al zo'n zes jaar bezig met bomben, oftewel het maken van graffiti-schilderingen. In Middelburg en Vlissingen zijn bijvoorbeeld al pieces (kunst werken) van hem te zien, en ook dragen enkele gevels zijn tag (handtekening). Voor zijn tag gebruikt hij zijn pseudoniem en die schuilnaam geeft hij niet gauw prijs, want tja, een tag zetten is immers ille- gaal. Balleur vond dat het skatepark in Hulst maar een troosteloze aanblik bood. Hij benaderde wethouder F. van Driessche (Jeugdzaken) en vroeg of hij de boel wat mocht opvrolijken. Het mocht. De rekening van zijn spuitbus sen (al gauw zo'n twintig) mag Balleur bij de gemeente indie nen. Die spuitbussen haalt Bal leur bij Deluxe in Middelburg, een gespecialiseerd zaakje, want een rechtgeaarde graffi ti-artiest gebruikt natuurlijk geen spuitbussen van de doe-het-zelfzaak. De echte graf fiti-spuitbussen hebben speciale spuitmondjes om fijne lijnen mee te maken. Daarnaast droogt de verf heel snel en zijn de kleuren veel sprekender. Ook al heeft de graffiti-artiest het beste materiaal, dan nog is het verrassend moeilijk om niet te druipen en binnen de lijntjes te spuiten. Balleur beheerst de techniek echter feilloos en mag zichzelf dan ook een King noe men, in graffiti-taal de term voor een zeer ervaren graffiti-ar tiest; het tegenovergestelde van een toy, een bomber die net komt kijken. Vernuftig Eind deze week hoopt Balleur klaar te zijn. Het werk aan de achterzijde van de skatebaan is al af. Voor de leek is het wel licht moeilijk te lezen, maar er staat toch echt On The Move, let ters en woorden die vernuftig in elkaar overlopen. Van Driessche ontcijferde het ge schrift ook niet meteen, en daar om kreeg hij maandag wat uit leg van Balleur. In de graffitiwe reld is er een ongeschreven wet dat toys het werk van een king niet verpesten door er overheen te gaan kalken. Balleur en Van Driessche hopen dan ook dat het nieuwe werk ongeschonden blijft. Balleur hoopt ooit van zijn hob by zijn beroep te maken. Zijn grootste wens is lessen te volgen aan de Cartoonschool in Amster dam. Striptekenen is naast het bomben zijn grootste passie. In Hulst hoopt Balleur nog een grote opdracht binnen te halen; het opfleuren van het fietstun- neltje bij de Graauwse Poort. (Advertentie) Eenjarige zomerbloeiers Heel veel soorten en 1 kleuren perkplantjes nu extra voordelig! www.europatuin.nl europaTuin HULST, 0114-313738, ABSDAALSEWEG 70. ELKE ZONDAG OPEN: I3.00-I7.00 UUR OOSTBURG. 0117-452279, NIEUVELTWEG 56, WOENSDAG KOOPAVOND door Sheila van Doorsselaer HULST - Het versoberde bezui nigingsvoorstel van het Hulster dagelijks bestuur wordt niet om armd door alle Hulster fracties. Hoewel het college de partijen een eind tegemoet is gekomen, blijven punten als tariefdifferen tiatie bij het parkeerbeleid en de onroerende-zaakbelasting (ozb) pijnpunten. De gemeente Hulst moet 857.000 euro bezuinigen. De pro vincie kan anders de gemeente begroting 2004 en de meerjaren raming 2005-2007 niet goedkeu ren. Hulst heeft nog tot de raads vergadering van donderdag de tijd om bezuinigingsvoorstellen op papier te krijgen. Het eerste voorstel van het college, waarin voor ruim 1,1 miljoen euro werd bezuinigd, werd door alle par tijen van tafel geveegd. Zij von den dat het dagelijks bestuur be zuinigde op de verkeerde onder delen. Wethouder P. Weemaes (Financiën) riep de fracties daar om op zelf met voorstellen te ko men. Zij gaven een voorzet, waarna Weemaes gisteravond een gewijzigd voorstel presen teerde. Het bezuinigingsbedrag is nu gesteld op 865.000 euro. In het nieuwe voorstel wordt minder bezuinigd op het parke ren. In eerste instantie hoopte het bestuur daar 100.000 euro op vooruit te gaan, maar dat is teruggebracht tot 50.000 euro. Aan het kwijtscheldingsbeleid wordt in het nieuwe voorstel niet getornd; deze bezuiniging is losgelaten. Toerisme De grootste wijziging is die op het gebied van de ozb. Door mid del van tariefdifferentiatie tus sen woningen en bedrijven hoop te het bestuur in eerste instantie 350.000 euro te bezuinigen, maar daar kwamen de fracties zo tegen in het verweer dat nu een bezuinigingsbedrag gesteld is van 150.000 euro. Ook de sti mulering van het toerisme wordt met 10.000 euro gekort. Op andere punten wordt in het nieuwe voorstel juist meer bezui nigd. Zo gaat er 50.000 euro af van het bestuursbudget. Ont vangsten krijgen een soberder karakter en ook op voorlich tingsmateriaal wordt beknib beld. Dit geldt ook voor het on derhoud van openbaar groen (20.000 euro). Vooral de opposi tiepartijen willen dat Hulst gaat snijden in eigen vlees. Niet de burgers moeten de bezuinigings ronde voelen, maar de gemeente lijke organisatie. Daarom gaat het de oppositie nog niet ver ge noeg. De tien arbeidsplaatsen die nog niet zijn ingevuld in het stadhuis, moeten wat Progres sief Hulst betreft nooit ingevuld worden. Volgens Weemaes is dit echter niet zo makkelijk. Voor de WD blijven de verho ging van parkeertarieven en een uitbreiding van de betaalde par keerplaatsen onbespreekbaar, ook al is het bezuinigingsbedrag met de helft afgenomen. Dit geldt ook voor het beknibbelen op het budget voor het bevorde ren van het toerisme. Algemeen Belang is het met de libei'alen eens. De coalitiepartijen hadden weliswaar ook wel wat te mor ren over het nieuwe bezuini gingsvoorstel, maar hielden zich aanmerkelijk rustiger. Weemaes verwacht dat de pro vincie akkoord zal gaan met het nieuwe wijzigingsvoorstel in dien daar niet teveel aan wordt getornd. VLISSINGEN - Op de uitzending van het tv-programma Opsporing Verzocht, dat gisteren opnieuw aandacht be steedde aan de verkrachting van een 18-jarige Vlissingse, zijn geen reacties gekomen. De vrouw is op 17 januari rond half drie 's nachts bij de splitsing Rozengracht Ko renbloemlaan verkracht. De zaak kwam op 8 maart al aan de orde in het tv-programma. Toen kwamen er diver se tips binnen. De politie zoekt nu antwoord op aanvullen de vragen. Het programma wordt vanmiddag rond 13.15 uur herhaald. VLISSINGEN - Een jongen op een scooter heeft gister middag geprobeerd een 24-jarige Vlissingse vrouw te be roven van haar tas. De vrouw fietste rond een uur over de H. de Keijserstraat in haar woonplaats toen de jongen naast haar kwam rijden en naar haar tas greep. De vrouw verdedigde zichzelf door de jongen te schoppen, waar door hij begon te slingeren. De vrouw fietste hard weg, maar de jongen kwam weer achter haar aan en gaf nog maals een ruk aan haar tas. Hierop kwam de vrouw ten val. Toen een andere vrouw de Vlissingse te hulp schoot, gaf de jongen het op en reed weg. De Vlissingse liep bij haar val een gekneusde arm op. VLISSINGEN - Een dronken automobilist heeft zondaga vond een aanrijding veroorzaakt op de President Roose- veltlaan in Vlissingen. De man, een 45-jarige Vlissinger, kwam rond kwart voor elf uit de Jan van Goyenlaan en verleende geen voorrang aan een van links komende auto. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. Uit een ademtest bleek dat de man ruim drie keer zoveel had gedronken dan is toegestaan. De politie nam zijn rijbewijs in en gaf hem een proces-verbaal. 's-HEERENHOEK - Zeven beginnende bandjes, vier rap en r&b-groepen en vier dansgroepen strijden vrijdaga vond om een eerste prijs in de Jeugdhoeve in 's-Heeren hoek. De finale van talentenjacht KiekVirus, een kloon van het Walcherse Hooikoorts, wordt niet alleen bevolkt door Bevelandse bands. Uit alle hoeken van de provincie hebben bandjes KiekVirus de afgelopen maanden weten te vinden. Een jury en het publiek bepaalden de win naars, die vrijdag opnieuw zullen proberen te winnen, met als inzet het opnemen van een demo-cd en optredens op Klomppop in Ovezande en Today Everyday in Goes. De rapwinnaar krijgt ook een demo en een optreden bij het Goese festival en de winnende dansgroep krijgt een hele nieuwe outfit. „Maar allemaal doen ze vooral mee om podiumervaring op te doen. Sommige bands willen zo graag spelen dat ze bij Hooikoorts én KiekVirus meedoen. Veel bandjes hebben er een lange reis voor over. Tijdens de voorronden kwamen er bandjes uit Zeeuws-Vlaande ren en Schouwen en nu, tijdens de finale, komen de bands ook uit heel Zeeland", vertelt studente Lindy Huibregtse, die haar stage bij Scoop vult met de ondersteuning van Hooikoorts en KiekVirus. door Claudia Sondervan GOES - Zeeland krijgt zijn ei gen ontmoetingsdag voor kinde ren van ouders met psychiatri sche of verslavingsproblemen. Zaterdag 5 juni is de ontmoe tingsdag in het Goese Lyceum in Goes. De dag kreeg de titel mee: „Ouders in de war; verwar rend hè? En hoe is het met jou?" Centrum voor geestelijke ge zondheidszorg Emergis organi seert de dag. Al acht jaar bege leidt het centrum kinderen van psychisch zieke ouders in specia le groepen. Parallel aan de groe pen kunnen de ouders zelf een cursus volgen. Maar een ontmoe tingsdag, zoals die in West-Bra bant al enkele jaren bestaat, kende Zeeland nog niet. Door onderzoekstij fers over het voor komen van zulke gezinssituaties schat Emergis dat in Zeeland 36.000 kinderen onder de 22 jaar te maken hebben met een ouder met psychiatrische of ver slavingsproblemen. Of dat cijfer dicht bij de realiteit staat, kan Jan van der Vorst, preventiewer ker van Emergis niet zeggen. Be kend is wel dat Zeeuwse gezin nen de ontmoetingsdagen in Ber gen op Zoom bezoeken. „Die ontmoetingsdagen worden ech ter matig bezocht. We denken dat het doelgebied, van Zeeland tot Tilburg, te groot is om men sen aan te spreken. We hopen dat de Goese bijeenkomst veel mensen trekt. De Goese ontmoetingsdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en opent met een ontvangst door theater duo Rijn en Trijn. Na de lunch is er een informatiemarkt en zijn er activiteiten per leeftijds groep. De dag is bedoeld voor kinderen van kinder- en van vol wassen leeftijd. Donderdag 22 april houdt Emer gis een studiedag voor hulpverle ners om de aandacht te vestigen op de invloed die psychiatrische patiënten en verslaafden heb ben op hun omgeving. De studie dag bij Emergis in Kloetinge trok al 180 aanmeldingen. „Heel lang is in de hulpverlening de aandacht uitsluitend gericht op de cliënt, zonder stil te staan bij gezinnen en eventuele kinderen. Met deze studiedag hopen wij dat hulpverleners mensen eer der gaan verwijzen naar moge lijkheden die er voor de gezin nen zijn, zegt Van der Vorst.De studiedag begint om 13.00 uur. AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten en joke ren; De Halle. 13.30 uur: Aerobics; 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 10.00 uur: Knutsel- bijeenkomst; 13.00 uur: Kaarten, biljar ten en sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur. KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur; Jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Oude- renzangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - De Lieve, 9.30 uur; Volksdan sen; 10.00 uur: KÓ vergadering; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 19.30 uur: Stijldansen; Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek en zangkoor; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia. 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobics; PHILIPPINE - De Schotse Hoek. 18.30 uur: Kantklossen voor de jeugd en tim- merclub voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar; 19.30 uur: Houtbewerken voor volwassenen; SAS VAN GENT De Speye, 14.00 uur: SAV koersbal, sjoelen, kaarten en hand vaardigheden; De Roselaer, 13.30 uur: Kleding maken; 15.30 uur: Crea- en tech- nika 10 club voor jeugd van 9 tot 12 jaar, 19.00 uur: Quilten; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Swos Kaarten en biljarten heren; Sport zaal Sint Antoniusschool, 18.00 uur: Showband de Zwaluw slagwerkgroep en streetdance; SINT JANSTEEN - De Warande. 9.30 uur: Computeren Seniorweb, 13.00 uur: biljarten; 13.30 uur; Computeren Senior web en zang; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; 19.00 uur: Stijldansen en linedance; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; Zaaltje naast Emmauskerk, 14.00 uur: Bijeen komstvereniging Fibromyalgie; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN Café rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE Concordia, 13.00 uur: KBO koersbal; De Baeckermat, Exposi tieaquarellen Annie van Hecke; ZAAMSLAG Dorpshuis, 9.30 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41