San Diego flirt met de dood PZC Bosschaart naar oude liefde Nieuw conflict in driebandenwereld Scherpe kritiek van Deetman op KNVB 18 Henin moet rust nemen Badmintonploeg verliest finale EK Coke verwoest lijf en psyche van magiër Maradona Nederlaag van Fed Cup-ploeg Schalken verliest van Calleri mam Derde plaats Rentmeester Coelho weg als coach Zuid-Korea Van Nistelrooij maakt rentree Meyer eind seizoen weg bij Hertha Foster wil via rechter naar Spelen Einde carrière zwemmer Ervin Voorzitter: Perugia uit competitie Abramovitsj belooft Chelsea een vermogen Lenders mag naar Athene dinsdag 20 april 2004 BRUSSEL - Bij Justine Henin zijn s.vmptonen ge vonden die duiden op de ziekte van Pfeiffer. De num mer een van de tenniswe reld zal voorlopig twee we ken rust nemen. De 21-jarige Waalse trok zich afgelopen week door een virus terug uit het toer nooi van Charleston. Ze was duizelig door een te laag suikergehalte in het bloed. Daarvoor was ze absent bij het toernooi van Antwer pen door ademhalingsmoei lijkheden. Henin zegt dat ze last heeft van een virus dat veel overeenkomsten vertoont met de ziekte van Pfeiffer. Toch is ze er ge rust op dat ze die ziekte niet heeft. „Over twee we ken weet ik meer over het virus." ANP GENEVE - De Nederlandse bad- mintonploeg heeft gisteren voor het eerst in de geschiedenis zil ver behaald bij de landenwed- strijd van de Europese Kam pioenschappen. In de finale in Genève was zoals verwacht Denemarken duidelijk te sterk. Eric Pang verloor van Gade, Karina de Wit van Martin en het dubbel Creemers/ Bruijs- tens van Rasmussen/Paaske. Duitsland greep brons door van Engeland te winnen. Bij de laatste Europese titel strijd, in 2002 in Malmö, won Nederland brons. Vandaag gaat het individuele toernooi in Genève van start. De Nederlandse Mia Audina is daar in de favoriete voor de titel, die nu nog in handen is van landge note Yao Jie. Audina won twee jaar geleden zilver. Met het oog op kwalificatie voor de Olympi sche Spelen zijn de EK alleen nog van belang voor Dicky Pa- lyama. Een plaats bij de beste vier is de eis voor Athene. ANP door Roel Wiche SITTARD/BUENOS AIRES - Zijn mythe is onsterfelijk, maar zelf flirt hij onweerstaanbaar met de dood. Diego Armando Maradona, de man die zelfs God door de benen zou spelen, vecht opnieuw voor zijn leven. Ge sloopt door cocaïne, vraatzucht en een wankele geest. Heel Ar gentinië beeft, vastgeketend aan rozenkransen en heiligenprent- jes om San Diego. De komende 24 tot 48 uur zijn, zo voorspel len de artsen, beslissend. Een grote horde fans houdt sinds gisteren een wake voor de Clinica Suiza Argentina in Bue nos Aires. Miljoenen landgeno ten zijn gekluisterd aan radio of televisie voor het nieuws dat van uur tot uur de toestand van Diego Maradona (43) op de voet volgt. De Argentijnse halfgod, volgens velen de geniaalste voet baller ooit, werd zondagavond op de intensive care opgenomen. Daar ligt hij, in kritieke toe stand, aan de beademingsappa raten. De officiële lezing van de medi ci is dat El Pibe d'Oro (het gou den mannetje) hartklachten kreeg nadat hij een wedstrijd van Boca Juniors had bijge woond. Maar onmiddellijk do ken de speculaties op dat hij een overdosis cocaïne had genomen. Maradona keerde vorige maand voor de zoveelste keer terug van een ontwenningskuur in het Cu ba van zijn bewonderaar Fidel Castro. En voor de zoveelste keer had het afkickprogramma nauwelijks effect. Zondagmid dag, vlak voor het duel van Bo ca, verscheen hij nog voor de ca mera's. De Argentijnen schrok ken zich kapot: dikke vetrollen en een lijkbleek gezicht. Rode draad Verwoestende drugs lopen als een rode draad door de veelbe wogen carrière van de magiër uit de sloppenwijk Fiorito. De zelfdestructie begint als Marado- door Govert van Veen HOEVEN - Toernooiorganisa- tor en biljarter Richard Bitalis heeft drie evenementen die hij op stapel had staan, afgeblazen. Dit naar aanleiding van een con flict met de top van de drieban denwereld. De toernooien in Parijs, Pau en in België zijn van de kalender ge schrapt. Het dnebandentoer- nooi van Roosendaal, in oktober in het RBC-stadion, staat zwaar ATHENE - De Nederlandse ten nissters zijn in Athene met een nederlaag begonnen in de strijd om plaatsing voor een promotie/degradatieduel in de Fed Cup. Het team van Tjerk Bogtstra ver loor met 3-0 van Israël. Morgen speelt Oranje tegen Oekraïne en donderdag tegen Zuïd-Afrika. De nummers een en twee uit de vier groepen gaan verder in het kwalificatietoernooitoernooi voor de wereldgroep van de Fed Cup in 2005. Op de gravelbanen in de olympi sche stad verloren Anousjka van Exel en Elise Tamaëla hun par tijen in het enkelspel. Ze won nen geen set. Ook het dubbel Van Exel/Miehaëlla Krajicek verloor, maar veroverde nog wel de eerste set. ANP MONACO - Sjeng Schalken is zijn gravclseizoen met een neder laag begonnen. De 27-jarige Limburger was in de eerste ron de van het Masterstoernooi in Monaco kansloos tegen de Ar gentijn Agustin Calleri, 1-6 3-6. Het was de derde opeenvolgen de keer dat Schalken in de eer ste ronde van een toernooi uit de Masters Series werd uitge schakeld. In Indian Wells ver loor hij van Escudé, in Key Bis- cayne werd hij gediskwalifi ceerd tegen Canas. Tegen Calle ri, een rasechte gravelbijter en nummer 21 van de wereld, pak te hij slechts vier games.'De twee stonden voor de eerste keer tegenover elkaar. ANP na, na het WK van 1982 in Span je, een lucratief contract bij FC Barcelona tekent. Het labiele su pertalent kan moeilijk wennen en stort zich ongeremd in het nachtleven. In zijn peperdure villa in Pedralbes, een enclave vol miljonairs, geeft hij grote braspartijen voor de haute chic. Tussen de overvloedig gevulde wijnglazen liggen kleine zakjes wit poeder op tafel. 'Suiker', zegt men. Zijn ploegmakker Lo- bo Carrasco, de routinier die zich over Maradona ontfermt, voorspelt dan al een tragedie. „Ik vrees dat het einde vol tra nen zal zijn." De voetballer Maradona vero vert de wereld. Met als monu mentale climax de weergaloze en nooit meer overtroffen solo tegen Engeland, op het WK'86 in Mexico. Maar de mens Mara dona glijdt af. Dieper en dieper, in een afgrond waaruit hij nooit meer zal ontsnappen. In Napels, waar hij op het veld zijn cocaïne- verslaving net kan camoufleren, sluit hij een pact met de maffia. Na vele schandalen vlucht hij te rug naar Argentinië. Volledig verslingerd aan het wit te poeder lijkt Maradona daar na onstuitbaar op weg naar het einde. In 1994 richt hij zich n"og eenmaal op, maar tijdens het WK in de Verenigde Staten wordt hij naar huis gestuurd. Dope. Een jaar later balanceert hij op de rand van de dood. Gillend rennen twee halfnaakte dames uit een hotelkamer in Buenos Ai res. Binnen ligt een dik, lomp mannetje in coma. Artsen weten hem op het nippertje tot leven te wekken. Dezelfde scène wordt later op nieuw en opnieuw afgespeeld. De beste dokters en de duurste privé-klinieken proberen daar na de duivel uit het ooit zo beju belde lijf te verdrijven. Tever geefs. Sinds zondag knokt Die go Armando Maradona opnieuw voor zijn leven. Zijn vader, zijn ex-vrouw Claudia en zijn twee kinderen zijn niet van zijn ziek bed af te slaan. Evenals Carlos Bilardo, gevierd Argentijns coach, en zijn gewezen boezem vriend Guillermo Coppola. GPD onder druk. Reden van deze zo veelste affaire in biljartland is volgens Bitalis de opstelling van enkele topspelers. „Sommigen, zoals Sayginer, geven me niet eens antwoord. Zanetti heeft me gezegd niet te willen spelen on der deze condities, Blomdahl is solidair. Ook Sanchez heeft niet getekend. Dick Jaspers zou mis schien wel bereid zijn te komen, al heeft ook hij niet getekend. Maar alleen Jaspers van de top vijf, dat is te weinig. De verwonderde Jaspers giste ren: „Ik heb geen contract gete kend voor Parijs maar wel mijn jawoord gegeven. Ik heb groot respect voor wat Richard Bitalis allemaal doet voor onze sport en was dan ook akkoord met de condities. Bitalis is natuurlijk zelf topspeler genoeg om begrip te hebben voor het feit dat we onze huid zo duur mogelijk wil len verkopen. Tenslotte zijn wij het die zo'n evenement kleur ge ven. Maar echte prijsafspraken, om het zo maar eens te zeggen, ken ik niet. Huurauto Volgens Kees Broos uit Hoeven, organisator van het toernooi in Roosendaal, zijn die er wel dege lijk. „Vier van de vijf top vijf spelers willen alleen komen voor een mi nimale garantie van 2000 euro, plus reis- en verblijfskosten, een huurauto en een hotel naar ei gen keuze. Dat betekent dat je voor die vier al snel veertien- tot zestienduizend euro kwijt ben. Daar heb ik twintig andere spelers voor die graag komen. Maar als je geen toppers kunt presenteren, heeft het allemaal weinig zin." GPD GOES - Niek Rentmeester uit Goes is bij eqn wielerklassieker voor junioren in Duitsland op de derde plaats geëindigd. De wedstrijd Rund um Düren ging over 125 kilometer. Rent meester, die tegenwoordig uit komt voor De Jonge Renner, was vanaf het begin zeer actief en was bij tal van ontsnappin gen betrokken. Uiteindelijk ble ven er vier renners over, onder wie Rentmeester. In de slotfase moest hij bij de sprint bergop passen De winst ging naar Ro bert Gesink. door Frank Buschmann ROTTERDAM - De presentatie van Pascal Bosschaart laat nog even op zich wachten. De medische keuring van de aanstaande Feyenoorder loopt iets uit. „Z'n heupen zijn een drama." grapt technisch directeur Mark VVotte van de Rotterdamse club. Ruim twintig minuten later komt hij dan toch, de middenvelder (24) van nu nog FC Utrecht. Goed en wel zit hij achter de ta fel als Wotte nogmaals het woord neemt. „De cirkel is niet rond, want je weet niet of hij hier ook eindigt. Maar Pascal komt wél thuis." Pascal Bosschaart, gewilde linkspoot en oer-Rotterdammer, is vanaf 1 juli voor minstens drie seizoenen speler van de grootste club in 'zijn' stad. Ja, hij komt thuis, vindt hij ook zelf. „Ik ben er zeven jaar geleden weggegaan omdat ik niet het gevoel had dat spelers snel zouden door breken bij de club. Achteraf zeg ik dat het een goede keuze is geweest. Maar Feye- noord is natuurlijk wel mijn club. Ik kwam er op mijn vijfde binnen." Lang heeft Bosschaart moeten wachten op het verlossende signaal, dat uiteindelijk pas gisterochtend kwam. Nadat hij het contract - waarin ook nog een tweejarige optie is opgenomen - heeft ondertekend, bekent hij: ..Ik heb momenten gehad waar op ik dacht: het komt niet goed. Het was een paar keer nét niet. Dan ga je vanzelf twijfelen." Nu is alle twijfel weg. „Na twee jaar van gezeur," zegt een al net zo opgeluchte zaakwaarnemer Rob Jansen. „Want zolang speelt dit verhaal in feite al. Nu is er dan eindelijk rust. Voor die jon gen, voor zijn familie." In 2002 kwamen voor het eerst berichten naar buiten dat Feyenoord Bosschaart van FC Utrecht wilde overnemen. Lang bleef het bij geruchten. Pas zo'n zes weken gele den werd de interesse vanuit Rotter dam-Zuid concreet. Feyenoord meldde zich bij FC Utrecht. Het was een aanzet tot alleen nog maar meer geruchten. Wel naar Feyenoord, niet naar Feyenoord. Onderhandelingen geo pend, onderhandelingen stopgezet. In erj door de pers werd met bedragen ge smeten: 3,5 miljoen euro, 2,5 miljoen. Of toch maar 750.000 euro, zoals Feyenoord op een gegeven moment voorstelde? „Het is in elk geval iets meer geworden dan dat bedrag," aldus Mark Wotte gisteren. Meer clubs Wotte vertelt dat Feyenoord desnoods een jaar had gewacht als de partijen er niet waren uitgekomen. „Misschien hadden zich dan meer clubs voor Pascal gemeld, ja. Maar daar waren we niet bang voor. We hebben altijd goed naar Pascal geluis terd. Hij heeft steeds geroepen dat Feye noord zijn droom was." Miljoenen, tonnen... Het zal Bosschaart een zorg zijn. Feit is dat er een eind is ge komen aan al die ontwikkelingen rond zijn persoon die stilaan een soap begon nen te vormen. En dat zorgt voor de nodi ge opluchting. „Ik zou liegen als ik zeg dat het me niet heeft beziggehouden. Je pro beert het van je af te zetten, Rob Jansen hamerde daar ook steeds op." Het is hem niet helemaal gelukt, consta teert Bosschaart. „Ik denk dat alle onrust van invloed is geweest op mijn spel. De laatste weken heb ik niet altijd de grootste vorm gehad. Ik denk wel dat ik dat met mijn passie, mijn strijd in het veld nog een beetje heb kunnen verbloemen. Maar na tuurlijk vreet het aan je dat het allemaal zo lang duurt." Nu alles achter de rug is kan Bosschaart er wel om lachen. „Wat heb ik de afgelopen tijd een onzin gelezen en gehoord! Ik kreeg ook de meest rare vragen. Hugo Borst vroeg me een keer of het waar was dat mijn vader via Feye noord-voorzitter Jorien van den Herik een nieuwe baan had gekregen. Mijn pa heeft inderdaad weer werk gevonden. Daar heeft Rob Jansen voor gezorgd. Ik schaam me er niet voor, want zo werkt het. Soms heb je een kruiwagen nodig. Maar hoe Borst er bij komt dat Van den Herik daar iets mee te maken zou hebben..." SEOUL - Humberto Coelho is opgestapt als bondscoach van Zuid-Korea. De Portugees kon het voetbalgekke land niet de successen brengen die zijn voorganger Guus Hid-1 dink wel bereikte. Sinds Zuid-Korea vierde werd op het WK in eigen land, verwacht het volk zeges. Onder Coelho kwam het elftal echter tot beschamende resultaten: verlie-1 zen van Oman en Vietnam en een armetierig gelijkspel te- gen de Malediven in een WK-kwalificatieduel. ANP/Rtr MANCHESTER - Ruud van Nistelrooij maakt vam zijn rentree bij Manchester United in het competitieduel op Old Trafford tegen Charlton Athletic. De international miste vier wedstrijden door een knieblessure. ANP BERLIJN - Hans Meyer verlaat Hertha BSC aan heleind van het seizoen. De 61-jarige trainer is dan vijf maanden in dienst van de in degradatiegevaar verkerende voetbla- club. De oud-trainer van FC Twente volgde in de winter stop Andreas Thorn op. Meyer kan bij behoud van Hertha BSC in de Bundesliga 500.000 euro tegemoet zien. ANP LONDEN - Mark Foster schakelt de rechter in om alsnog een olympisch startbewijs af te dwingen. De Engelse] zwemmer slaagde er op de 50 meter vrije slag niet in tel voldoen aan de limiet van 22,42 seconden. Foster, tweede op het jongste WK, had bij zijn kwalificatiepoging 1; van een schouderblessure. De Britse zwembond hield daar geen rekening mee. De zwemmer gaat die besli: voor de rechter aanvechten. Hij vindt dat hij recht heeft op een startbewijs op basis van zijn prestaties in het re cente verleden. ANP BERKELEY - Olympisch zwemkampioen Anthony En-in) heeft zijn carrière beëindigd. Ervin (22) was in Sydnev 2000 een van de winnaars van olympisch goud op de 50 meter vrije slag. Hij deelde de eerste plaats met zijn Ame rikaanse langenoot Gary Hall jr. De twee tikten aan in 21,98 seconden, een fractie voor Pieter van den Hoogen- band die met 22,03 brons veroverde. ANP PERUGLA - Voorzitter Luciano Gaucci van Perugia wil de Italiaanse voetbalclub, die onderaan bungelt in de Se rie A, uit de competitie terugtrekken. Degradatie neemt hij op de koop toe, zo vertrouwde hij het Britse dagblad The Guardian toe. Gaucci besluit dat na de 3-2-nederlaag van dit weekeinde tegen Sampdoria. Volgens de voorat- ter floot de scheidsrechter voortdurend in het nadeel van zijn team. ..Ik heb besloten dat mijn team de laatste via competitieduels niet meer speelt, daar blijf ik bij Perugia! wordt oneerlijk behandeld door de arbiters." ANP II Diego Maradona in het shirt van Newell's Old Boys, op een foto die anderhalve week geleden genomen is in Rosario, 310 km ten noorden van Buenos Aires. foto Reuters De komst van Pascal Bosschaart werd gisteren gevierd met champagne. Rechts technisch directeur Mark Wotte. foto Robert Vos/ANP van onze sportredactie DEN HAAG - Burgemeester Deetman van Den Haag vindt de KNVB laks bij het tegengaan van voetbalgeweld. Volgens hem kan de landelijke voetbalorganisatie veel meer maatregelen treffen om zaken als kwetsende spreekkoren en verstoringen van de openbare or de te voorkomen. Deetman zei dat gisteren bij de presentatie van een rapport over voetbalvandalisme bij de wedstrijd ADO Den Haag-Ajax van 9 november vorig jaar. De politie moest toen optreden te gen hooligans, voornamelijk LONDEN - De spelers van Chel sea kunnen een vermogen verdie nen bij winst van de Champions League. De Russische miljar dair en clubeigenaar Abramo vitsj heeft 750.000 euro per spe ler in het vooruitzicht gesteld bij het binnenhalen van de cup. De oliemagnaat nam Chelsea in juli over en gaf sindsdien in acht maanden 205,5 miljoen eu ro uit aan nieuwe spelers. PSV' er Arjen Robben was voor 18 miljoen euro de dertiende en laatste, en de op vier na duurste. Chelsea speelt vanavond in Sta de Louis II tegen AS Monaco het eerste halve-finaleduel. De Londense club mist Damien Duff en William Gallas door blessures. Door de blessure van Gallas bestaat het defensiehart uit Desailly en Terry. Desailly is de beste vriend van Deschamps, trainer van AS Monaco. De schamps verwacht van Desailly geen vriendendienst. „Hij is prof en er op uit mijn avond te bederven." In de ogen van Deschamps is Chelsea de favoriet. „Als een club in de aanval kan starten met Hasselbaink en Gudjohnsen en kan eindigen met Crespo en Mutu, moet die iets in zijn mars hebben. We zullen constant alert moeten zijn in de verdedi ging. Ik vernacht dat Chelsea niet op zijn Engels zal spelen. De ploeg zal voorzichtig opere ren, op de nul spelen." ANP aanhangers van Den Haag. De Haagse burgemeester stelt dat de KNVB en de clubs zelf vet! meer kunnen en moeten doen te gen gewelddadigheden, die veel politie-inzet kosten. De wedstrij den kunnen bijvoorbeeld op an-1 dere tijdstippen worden gehou den. Als de clubs niet meer inzet tonen om de orde te handhaven, moeten ze geraakt worden waar het ze pijn doet, vindt Deetman Als clubs zouden zakken op de ranglijst, zouden ze volgens hem wakkergeschud worden. Minis ter Remkes van Binnenlandse Zaken vindt dat momenteel te tolerant wordt omgegaan mei i kwetsende spreekkoren Er I moet straf op komen te staan, I meent Remkes. Remkes denkt dat al veel zou verbeteren als alle partijen, dus ook de KNVB, zich aan alle be- staande afspraken zouden hou- den. Van den Herik Feyenoord-voorzitter Van den Herik heeft de uitnodiging van Ajax-voorzitter Jaakke om ie praten over de supportersrellen van afgelopen donderdag aan vaard. Nog deze week gaan de besturen van beide voetbalclubs om de tafel om de onderlingere- latie te verbeteren. Jaakke gaf zondag toe dat Ajax de veiligheidssituatie op sport park De Toekomst anders had moeten aanpakken. Hij gaf daar mee Van den Herik gelijk, die de Amsterdamse club grove nalatig heid verweet. Jaakke wil vooral j praten met Feyenoord om te voorkomen dat de zaak verder escaleert. ANP ALKMAAR - Trampolinespring ster Andrea Lenders mag naar de Olympische Spelen. De inwoonster van Alkmaar kreeg gisteren van NOCNSr. het verlossende woord. Lende* was vrtjdag bij wereldbekerwea-j strijden in Zweden als negen tiende geëindigd. Op de ge schoonde ranglijst schuift ze door naar de veertiende p»aats Dat was voor NOCNSF voldoen de voor vormbehoud. Lenders haalde vorig jaar bij de WK"1 Hannover een nominatie bin nen. Alan Villafuerte had zien bij de mannen geplaatst AN"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38