}een tuincentrum op meubelstek PZC d'Antilopen op de bres voor behoud zwembad Dol-Fijn Wens voor collectie Zeeuwse museale topstukken Zeeuwse dag voor kinderen van ouders in de psychiatrie 11 gemeente werkt niet mee aan bestemmingsplan wijziging Koersbal agenda Groen licht voor bouw puntdak Wals en schaftkeet vernield Vechtpartij in Zeevaartschool Dronken man veroorzaakt botsing Boete voor dronken BOB Werkstraf voor vuistslag dinsdag 20 april 2004 «rFsme Soesman tjVWERKERK - De gemeen - schouwen-Duiveland voelt voor realisatie van een ^centrum en de bouw van dienstwoningen op het jjinverkerkse perceel waar iheen meubelbedrijf Interi or Totaal was gevestigd. gronden en opstallen van dit iele jaren geleden failliet ge- bedrijf zijn vorig jaar in ifien gekomen van Schelp je BV. Deze firma heeft het a opgevat het perceel langs Rijksweg bij Nieuwerkerk in verschillende kavels te split- j, bestemd voor evenzoveel be- ijven. In bestaande en vergun- opstallen zijn een meubel- uk en een doe-het-zelfzaak joizien. Ook heeft de vertegen- oordiger van Schelphoek in 0 verzoekschrift richting ge- reente aangegeven kassen te ijlen oprichten met een ver- pppunt. Het terrein zou toe- mkelijk moeten worden ge- aakt via één gezamenlijke in- en parkeervoorziening. Ook rtden naast de nu al op het per- si staande bedrijfswoning nog twee bedrijfswoningen ceten worden gebouwd. letailhandel t gemeente Schouwen-Duive- ïüd voelt weinig voor deze plan- ün en stelt de gemeenteraad lm ook voor geen medewerking verlenen aan een bestem- pingsplanwijziging. Op dit mo- entrust de bestemming detail- tandel alleen op de bestaande 1 al vergunde opstallen. De stvan het terrein is voor tuin i agrarische doeleinden be- JKL b die plek past geen uitbrei- sgvan detailhandel, meent de neente. Het betreffende per- si aan de Rijksweg 26 ligt ags een ventweg die niet ge bikt is voor veel (tweerichtin gsverkeer. Meer detailhandel tfekent een toename van de pkeersintensiteit en dat geldt GOES - In de aanloop naar het i kampioenschap koers- Salvoor paren vindt een aantal mrronden plaats. [p Walcheren heeft de strijd jdag 23 april in het Dorps- is van Nieuw- en Sint Joos- ïd plaats. Aanvang is om i!30 uur. Op dinsdag 27 april rindt de voorronde plaats voor Schouwen-Duiveland. Deze sordt gehouden in Dorpshuis ie Oosterhof in Oosterland. De wdstrijd begint om 13.30 uur. In Zeeuws-Vlaanderen nemen randaag vanaf 13 uur zeven pa- ren het tegen elkaar op in cultu ral centrum De Speye in Sas an Gent. He' Zeeuws kampioenschap nndt op 14 mei plaats in het topshuis in Nieuw- en Sint ttsland. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) het Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES 'el: (0113)315500 Fa*: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET 'ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur helemaal voor een tuincentrum, wat de geplande kassen met ver kooppunt in de visie van de ge meente zijn. Daarnaast zou het 'tuincentrum' een nadelige in vloed hebben op het zicht van de kern Nieuwerkerk en ten kos te gaan van het open karakter van het gebied, is de redenering. De bijpassende dienstwoningen kunnen evenmin op steun van de gemeente rekenen. Het beleid aangaande dienstwoningen is so wieso zeer terughoudend, maar in dit geval spelen ook geluid snormen een rol. De dienstwo ningen liggen zo'n veertig meter uit de wegas van de naast gele gen N59. Daar is sprake van veel meer geluid dan de normen bepalen. De voorkeursgrens waarde ligt op 50 decibel Met ontheffing van de provincie geldt voor nieuwbouw van wo ningen bij een bestaande weg in buitenstedelij k gebied een ge luidsnorm van maximaal 55 de cibel. Pas op 165 meter afstand van de wegas wordt dit niveau bereikt, constateert de gemeen te. Ook wat dat betreft zit mede werking van de gemeente er niet in. Het gemeentelijk standpunt komt aan de orde tijdens de ver gadering van de gemeenteraad op donderdag 29 april. Deze vergadering wordt gehou den in de Burgerzaal van het ge meentehuis en begint om 19.00 De bestuursleden van de Zeeuwse musea gingen na de jaarvergadering op excursie in de museumhaven van Zierikzee. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De provincie Zee land wil een Zeeuwse collectie van waardevolle en zeldzame museale stukken samenstellen. Dat zei gedeputeerde H. van Wa- veren gisteren tijdens de jaarlijk se vergadering van de vereni ging van Zeeuwse musea. Van Waveren doelt daarbij niet alleen op voorwerpen die nu al in de verschillende musea te vin den zijn, maar ook op bijzonde re stukken die in het bezit zijn van anderen, zoals bijvoorbeeld overheden of bedrijven. Door het samenstellen van een Zeeuw se collectie komt er meer inzicht in wat zich aan waardevol cultu reel erfgoed bevindt in de pro vincie. Eén locatie Het is niet de bedoeling om alle stukken bij elkaar te brengen en op één locatie te laten zien, maar er komt een register (op pa pier of digitaal) waarin de waar devolle en historisch belangrij ke objecten worden vastgelegd. De provincie stelt nog geen bud get beschikbaar om het register vorm te geven. „Eerst de inven tarisatie afwachten", zegt Van Waveren. Hij doelt daarmee op een initiatief van de vereniging van Zeeuwse musea die in de ko mende periode in kaart gaat brengen welke deelcollecties de aangesloten musea hebben. „Het is de bedoeling dat alle mu sea in kaart brengen wat ze in huis hebben. Door het in kaart brengen van verschillende deel collecties is het gemakkelijker voorwerpen uit te wisselen", zegt voorzitter Jan Buijse van de vereniging van Zeeuwse mu sea. De vereniging haakt hiermee aan bij een landelijk initiatief, het Museum Inventarisatie Pro ject. Uiteindelijk zal een landelijk netwerk van musea ontstaan, dat onderling op een eenvoudi ger wijze collecties kan uitwisse len. Een bijkomend voordeel is volgens Buijse dat musea hier door van elkaar weten wat in de collecties zit. „Dit kan uiteinde lijk leiden tot het afstaan van een deelcollectie aan een ander museum omdat het daar beter past." De negenentwintig leden van de vereniging van Zeeuwse musea hebben gisteren ook een nieuwe folder gepresenteerd. In de mu- seumwijzer voor Zeeland staan - gegroepeerd per regio - alle deelnemers met een korte be schrijving wat het museum te bieden heeft, de openingstijden, foto Marijke Folkertsma en het adres vermeld. De folder komt bij alle belangrijke infor matiepunten te liggen zoals campings, hotels, of VW. De vereniging hoopt hiermee meer bezoekers te trekken. STREEKACTIVITEITEN SCHAREN DUKE - Dorpshuis De Put- meet, 20.00 uur: openbare vergadering dorpsraad; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.30 uur: inloopavond over openbaar groen; RENESSE - Dorpshuis, 19.30 uur: voor lichtingsavond beheervisie Kop van Schouwen; ZIERIKZEE - Hervormd Kerkcentrum, 14.15 uur: jaarvergadering PCOB. door Ali Pankow NIEUWERKERK - De sfeer is er gemoedelijk. Dat helpt veel mensen met chronische aandoe ningen of met een lichamelijke functiebeperking over de streep om op vrijdagochtend in zwem bad Dol-Fijn in Nieuwerkerk te gaan zwemmen. Het water is er dan extra verwarmd tot 32 gra den Celsius. Dat is goed voor lijf en leden. „En dat moet ook zo blijven", vindt de vereniging d' Antilopen. Deze club komt op voor het behoud van het Nieu- werkerkse zwembad dat per 1 september 2005 gesloten dreigt te worden. d'Antilopen is de vereniging die zich inzet voor sportbeoefening door mensen met een functiebe perking op Schouwen-Duive land. Zwemmen inclusief thera- pie in verwarmd water is een be langrijk onderdeel van de activi teiten. De bestuursleden Wim Hefti en Eip de Vries vrezen een gedeeltelijke leegloop van d'An tilopen als werkelijk het doek zou vallen voor Dol-Fijn. Zij hebben sinds kort echter weer een sprankje hoop voor het voortbestaan van het zwembad. Het destijds genomen raadsbe sluit tot stopzetting van de ge meentelijke subsidie in 2005 lijkt te worden opengebroken. Het zojuist gevormde nieuwe college van burgemeester en wet houders moet in elk geval over eenstemming bereiken over de vraag of alsnog open houden van Dol-Fijn weer bespreek baar wordt. Hefti en De Vries wachten vol spanning het nieuwe collegepro gramma af. „Het zou doodzonde zijn als het zwembad hier zou verdwijnen", verzuchten bei den. Verplaatsing van het ver warmd zwemmen voor hun doel groep naar zwembad Onderdak in Zierikzee achten ze geen bruikbaar alternatief. „Het wordt in de eerste plaats veel De zwemlift is een fraaie voorziening voor een klein zwembad als Dol-Fijn. foto Dirk-Jan Gjeltema duurder voor de mensen. Ze be talen via hun abonnement nu één euro per keer, maar in On derdak zou dat één zeventig per keer worden", benadrukt De Vries. Hefti vult hem aan: „En de tijd waarop de mensen te recht kunnen is veel ongunsti ger. Dat wordt in Onderdak in de avonduren. Dat trekken veel mensen niet, dan zijn ze veel te moe. Bovendien is de tempera tuur van het water in Onderdak ook vaak lager dan 32 graden zo als hier." Waar beide mannen zich nog veel meer zorgen over maken is de teloorgang van sociale contac ten. In totaal 32 mensen hebben een abonnement voor het ver warmd zwemmen in Nieuwer kerk. Wekelijks maken daar ruim twintig mensen gebruik van. Hefti en De Vries benadrukken de gemoedelijke sfeer en de uit stekende onderlinge contacten. „De mensen ontmoeten elkaar in Dol-Fijn en sommigen maken onderling nog allerlei andere af spraken." Dat zien de woord voerders in het veel minder intie me Onderdak niet zou gauw ge beuren. Privacy Het idee dat bezoekers daar van uit het restaurant-gedeelte via de glazen wand het zwembad in kijken, spreekt hen ook hele maal niet aan. Ze beschouwen dat als een inbreuk op de priva cy van de betreffende doel groep. „En gezellig koffie drin ken kan zonder restaurant in Dol-Fijn ook echt wel hoor", zegt Hefti. De Vries voert nog het argu ment van veiligheid aan. Hij houdt als zwemcoördinator VLISSINGEN - De Vlissingse bewoner van een pand in de Baljuwstraat mag een puntdak op zijn nu nog platte dak maken. Dat heeft de commissie bezwaar- en be roepschriften van de gemeenteVIissingen geoordeeld. Zijn buurman had de bouwvergunning aangevochten, om dat het puntdak zijn uitzicht over de Westerschelde ge deeltelijk ontneemt. Ook zou de beeldend kunstenaar door de verbouwing te weinig licht overhouden om in zijn atelier te schilderen. De commissie haalt het bouwbesluit aan, waaruit gecon cludeerd kan worden dat er voldoende licht binnen blijft vallen. Ook stelt de commissie dat het straatbeeld er door de uitbreiding op vooruitgaat en wijst zij op het belang van de aanvrager, die zijn woning wil verbeteren. KOUDEKERKE - Afgelopen weekeinde is een asfaltwals die geparkeerd stond aan de Braamweg in Koudekerke vernield. De motor en de gashendel zijn beschadigd. Bo vendien is er met een brandblusser op de wals gespoten. Ook aan een schaftkeet zijn vernielingen aangericht. Daarvan zijn de ruiten ingegooid. De wals en de schaft keet worden gebruikt voor werkzaamheden aan de rond weg rond Koudekerke. VLISSINGEN - Een 18-jarige jongen uit Breskens is giste rochtend mishandeld in de Zeevaartschool aan de Boule vard Bankert in Vlissingen. Hij kreeg een kopstoot van een 17-jarige jongen uit Bergen op Zoom. De dader is ver hoord en na het opmaken van een proces-verbaal weer vrijgelaten. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht, vermoede lijk met een gebroken neus. De aanleiding voor de mishan deling is niet bekend. VLISSINGEN - Een dronken automobilist heeft zondaga vond een aanrijding veroorzaakt op de President Roose- veltlaan in Vlissingen. De man, een 45-jarige Vlissinger, kwam rond kwart voor elf uit de Jan van Goyenlaan en verleende geen voorrang aan een van links komende auto. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. Uit een ademtest bleek dat de man ruim drie keer zoveel had gedronken dan is toegestaan. De politie nam zijn rijbewijs in en gaf hem een proces-verbaal. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 23-jarige man uit Goes voor dronken rijden 300 euro boete en vier maanden voorwaardelijke rijont zegging opgelegd. De Goesenaar werd op 19 juli vorig jaar betrapt met een alcoholpercentage van 310 microgram, niet ver boven de limiet. „Ik was die avond de BOB, maar dat is niet ge lukt", zei hij. De verdachte had enkele biertjes gedronken en een joint gerookt. voortdurend toezicht tijdens het wekelijks zwemuurtje. Hij hoeft weinig op te treden. „Ik heb nog maar één keer iemand bij zijn kuif moeten pakken omdat hij plotseling te diep ging", zegt De Vries. Volgens hem is Dol-Fijn uiterst veilig doordat het heel langzaam afloopt. Iets wat hij in Onderdak ook mist. „Daar moe ten de mensen meteen tot hun nek in het water." De coördinator heeft vanuit het zwembad in Nieuwerkerk mooie voorbeelden van mensen die eerst met veel schroom en zelfs met watervrees kwamen, maar die nu het grootste plezier beleven aan het wekelijks zwem uurtje. Hij zou alle raadsleden willen uitnodigen zelf eens te ko men kijken op een vrijdagoch tend voordat ze een voor Dol-Fijn fatale beslissing gaan door Claudia Sondervan GOES - Zeeland krijgt zijn ei gen ontmoetingsdag voor kinde ren van ouders met psychiatri sche of verslavingsproblemen. Zaterdag 5 juni is de ontmoe tingsdag in het Goese Lyceum in Goes. De dag kreeg de titel mee: 'Ouders in de war; verwar rend hè? En hoe is het met jou?' Centrum voor geestelijke ge zondheidszorg Emergis organi seert de dag. Al acht jaar bege leidt het centrum kinderen van psychisch zieke ouders in specia le groepen. Parallel aan de groe pen kunnen de ouders zelf een cursus volgen. Maar een ontmoe tingsdag, zoals die in West-Bra bant al enkele jaren bestaat, kende Zeeland nog niet. Door landelijke onderzoekscij- fers over zulke gezinssituaties schat Emergis dat in Zeeland 36.000 kinderen onder de 22 jaar te maken hebben met een ouder met psychiatrische of ver slavingsproblemen. Of dat cijfer dicht bij de realiteit staat, kan Jan van der Vorst, preventiewer ker van Emergis, niet zeggen. Bekend is wel dat Zeeuwse ge zinnen de ontmoetingsdagen in Bergen op Zoom bezoeken. „Die ontmoetingsdagen worden ech ter matig bezocht. We denken dat het doelgebied, van Zeeland tot Tilburg, te groot is om men sen aan te spreken. We hopen dat de Goese bijeenkomst veel mensen trekt." De Goese ontmoetingsdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en opent met een ontvangst door theater duo Rijn en Trijn. Na de lunch is er een informatiemarkt en zijn er activiteiten per leeftijds groep. De dag is bedoeld voor kinderen van kinder- en van vol wassen leeftijd. Donderdag 22 april houdt Emer gis een studiedag voor hulpverle ners om de aandacht te vestigen op de invloed die psychiatrische patiënten en verslaafden heb ben op hun omgeving. De studie dag bij Emergis in Kloetinge trok al 180 aanmeldingen. „Heel lang is in de hulpverlening de aandacht uitsluitend gericht op de cliënt, zonder stil te staan bij gezinnen en eventuele kinderen. Met deze studiedag hopen wij dat hulpverleners mensen eer der gaan verwijzen naar moge lijkheden die er voor de gezin nen zijn, zegt Van der Vorst. Lezingen Het programma van donderdag omvat lezingen door een erva ringsdeskundige, een dochter van een manisch-depressieve moeder, de Goudse kinder- en jeugdpsychiater Lies Wenselaar en Dorine Sweere, een so ciaal-psychiatrisch verpleegkun dige die uit haar praktijk bij de GGZ Midden-Holland de over tuiging haalt dat behandeling van ouders niet kan slagen zon der daar de kinderen bij te be trekken. De studiedag begint om 13.00 uur. door Aector Dooms zeker dat de verwondingen volle dig zullen genezen. Officier van justitie H. den Hartog eiste we gens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel 150 uur werk straf. Raadsman D. Olie meende dat zijn cliënt niet had moeten rea geren toen hij door het slachtof fer werd uitgedaagd. Die was na een inhaalmanoeuvre met zijn auto vlak voor de auto van de verdachte gaan rijden en zou vervolgens hard op de rem heb ben getrapt. De Souburger zei dat een botsing onvermijdelijk was. Hij voelde zich uitgedaagd toen het slachtoffer daarop kei hard begon te lachen. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse heeft gisteren een 35-jari- ge inwoner van Oost-Souburg voor verkeersgeweld veroor deeld tot 120 uur werkstraf. Het slachtoffer moet hij een tand artsrekening van 512 euro ver goeden. Het slachtoffer kreeg op 20 sep tember vorig jaar bij een ver- keersincident in Middelburg een vuistslag van de Souburger. Dat resulteerde in loszittende tanden en kapot tandvlees. Vol gens de tandarts is het nog niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31