Soepeler regels voor minicamping z Wakker worden! X z/ .z\. ft ff sm auping JbjÖ Geniet, VervoerDal zet ik zelf op de ril! Met reuma zorgeloos op vakantie Eén euro voor beheer parkeerterreinen Millianostraat krijgt facelift Open dag bij MEE-Zeeland Kleinschalig kampeerterrein onder voorwaarden los van boerenbedrijf 5laapk€nnEr Rademakers van de lentezon \lN0ENSil [Reumafonds Met ANGO kom je tot je recht! doet vaak zeer als je reuma hebt ^Reumafonds door Raymond de Frel SLUIS - De gemeente Sluis geeft dit jaar vier parkeerterrei nen aan de kust voor het symbo lische bedrag van één euro in be heer bij Beach Deputy Services uit Cadzand. Dit om gratis par keren te voorkomen, aangezien Sluis op de inkomsten rekent. De gemeente gaf tot en met vo rig jaar vijf terreinen aan de kust in beheer bij Beach Deputy Services, te weten Cadzand-Ha- ventje, Cadzand-Van Grol, Cad- zand-Dagjescentrum, Nieuw- vliet-Bad-Oost en Groede-Tank- val. Het terrein Breskens-Nieu- wesluisweg was in beheer van A. Boomert van camping De Na poleonhoeve. In navolging van de stijging van de toeristenbelasting zijn de ex ploitatievergoedingen voor de parkeerterreinen met 23.5 pro cent verhoogd. De Napoleonhoe ve stemde in met een overeen komst voor dit jaar, maar Beach Deputy Services zag af van de exploitatie. Met name het veilig heidsaspect speelde een rol in dat besluit. In het huidige sys teem kan de veiligheid van de medewerkers niet langer wor den gewaarborgd. Investeren in veiligheidsmaatregelen is vol gens Beach Deputy Services geen optie als de overeenkomst maar voor één jaar wordt aange gaan. Probleem En dus zat de gemeente met een probleem. Sluis zag in dat zij niet zelf in staat is om de terrei nen dit jaar winstgevend te ex ploiteren. Er zou immers extra apparatuur aangeschaft moeten worden en ook het inhuren van extra personeel zou noodzake lijk zijn. Gratis parkeren zou dit jaar voor de gemeente echter ook een slechte zaak zijn. In de begroting voor 2004 is een be drag van 45.000 euro opgeno men voor het in exploitatie ge ven van deze vijf parkeerterrei nen. Het verlies als gevolg van de symbolische overdracht wordt naar verwachting gecom penseerd door meeropbrengst^ van betaald parkeren elders j de gemeente. Doordat de gemeente Beach Dm puty Services in staat stelt «6 terreinen te exploiteren voq één euro kan het bedrijf de ver. eiste veiligheidsmaatregelen ne men. Betaalautomaat De gemeente Sluis zal zelf fc, terrein Cadzand-Dagjescei trum exploiteren. Daar staat een betaalautomaat, die vort jaar door Beach Deputy Sen:, ces is aangeschaft. Na enkei technische aanpassingen kan hier op korte termijn mee worJ den gewerkt. Een forse investe ring in nieuwe apparatuur acht het college van B en Wop deze plek niet verstandig, omdat ht terrein in het kader van depiar- nen voor een facelift van Cad zand-Bad wellicht een andere bestemming krijgt. Het parkeer tarief bij het Dagjescentmj wordt drie euro. Tenminste, ali de gemeenteraad donderdag ak koord gaat met de eerste wija ging van de Verordening Par- keerbelastingen 2004. De verga dering in het Sluisse Belfort be gint om 19.30 uur. TERNEUZEN - MEE- Zeeland houdt op zaterdag 24 april een open dag voor alle cliënten dii gebruik maken van het regiobti reau Zeeuws-Vlaanderen aandt Axelsestraat in Terneuzen. Daarnaast worden ook de naai te buren en de vrijwilligers dn op het regiobureau werken, uit genodigd. MEE Zeeland isgespe cialiseerd in ondersteuning van mensen met een handicap e hun ouders of verzorgers. Tijdens de open dag wordt opn formele wijze verteld wat ME! voor cliënten kan betekens Het programma duurt van dj tot 13 uur en wordt tussen 131 en 15.15 uur herhaald. zaterdag 17 april 2004 door Rene van Stee SLUIS - Kamperen bij de boer in Sluis wordt onder voorwaar den ontkoppeld van het agra risch bedrijf. Het college van burgemeester en wethouders vindt het gewenst het beleid aan te passen om te voorkomen dat het kamperen bij de boer uit sterft. Het gemeentebestuur houdt re kening met een terugloop van het aantal agrarische bedrijven, met als gevolg dat ook minicam- pings verdwijnen. Doel van de beleidswijziging is toeristen te behouden die bewust voor klein schalig kamperen kiezen, een veelzijdig recreatieaanbod in de streek te handhaven en minicam- pinghouders te kans te geven hun bedrijf als zodanig te verko pen. Mede naar aanleiding van de dis cussie tijdens een opiniërende raadsbijeenkomst is het oor spronkelijke voorstel aangepast. Agrariërs krijgen hierbij een voorkeursbehandeling. Zo is nieuwvestiging alleen mogelijk als er sprake is van ten minste één hectare agrarisch terrein en een praktiserend agrarisch be drijf. Daardoor wordt voorko men dat kleinschalig kamperen geheel bij de agrarische sector wordt weggehaald. Bij verkoop van een agrarisch bedrijf met minicamping aan ie mand buiten de agrarische sec tor, moet minstens twee hectare agrarisch terrein aanwezig zijn om te zorgen voor een natuurlij ke landschappelijke inpassing. Ook moet de verkoper minstens de laatste drie jaar in het bezit zijn van een ontheffing voor een minicamping. De locaties die momenteel on der de bestaande overgangsrege ling vallen, kunnen met één hec tare agrarische grond worden verkocht. Nu hebben de eigena ren tien jaar de tijd om hun be drijfsactiviteiten af te bouwen of vijf jaar om andere activitei ten te beginnen. Niet-agrariérs die hun minicam ping in de toekomst willen ver kopen, moeten hun eigendom di rect voorafgaand aan de ver koopdatum minimaal de laatste drie jaar hebben geëxploiteerd. Om het kleinschalig kamperen beheersbaar te houden worden in het kustgebied maximaal twintig locaties toegestaan. In het achterland zijn dat er 25. Momenteel zijn er achttien mini- campings aan de kust en twintig in het achterland. Voor het kust gebied lopen twee aanvragen en voor het achterland één. Bij een volle quotering worden belangstellenden voor een mini camping op een wachtlijst ge plaatst. Zodra een ontheffingshouder zijn bedrijf verkoopt, gaat in eer ste instantie de geldende onthef fing over naar de nieuwe eige naar. Als die hiervan afziet, komt de eerste op de wachtlijst in aanmerking voor de openge vallen plaats. De gemeenteraad bespreekt de ontkoppeling van kamperen bij de boer en het agrarische be drijf donderdagavond tijdens de raadsvergadering. Aanvang 19.30 uur in de raadzaal van het Belfort in Sluis. Het hulpteam vindt van alles in de plantsoenen bij de Milianostraat in Breskens. foto Wim Kooyman door Wilma Valk BRESKENS - Een wens van de bewoners van de Millianostraat in Breskens ging gisteren in ver vulling. Tijdens een speciale op- plusdag werden de straat en de directe omgeving grootschalig aangepakt. De Millianostraat, met zo'n 80 woningen, is een soort woonerf met ernaast een doodlopende straat. Al jaren wordt door de bewoners gevraagd de leefbaar heid van de wijk te verbeteren. In de afgelopen maanden zijn er twee bewonersavonden met ge meente, politie en woningbouw gehouden met als resultaat deze opplusdag. Gemeentewerken, het serviceteam, vrijwilligers en politie waren gistermorgen vroeg ter plaatse om allerhande klussen op te knappen. De veeg- machine reed door de wijk, de kolkenzuiger was actief, zwerf vuil werd opgeruimd, trottoirs werden opnieuw bestraat en straatmeubilair gereinigd, ter wijl de mensen van de woning bouw kleinschalige werkzaam heden aan woningen uitvoer den. Annemiek Hamelijnck, be woonster van de Millianostraat, was er vanaf acht uur bij: „Jam- mergenoeg is het ons nog niet ge lukt een buurtvereniging op te richten, maar we zijn heel blij met deze actie." Cees van Bostelen van de politie Sluis was er vooral om de veilig heid en de infrastructuur in de straat te controleren en advies te geven aan wethouder Rein Leentfaar, die ook een groot deel van de dag aanwezig was. „Er zijn wat kleine dingen die aangepakt moeten worden," al dus van Bostelen. „Wij moeten vooral zorgen voor een gevoel van veiligheid bij de bewoners van de straat." Omstreeks vier uur waren alle klusjes geklaard. Ontwerper: Frans de la Haye Ga naar de Auping dealer en vraag naar de Auping Auronde Naturel, tijdelijk al vanaf 1695 euro all-in. In 1973 verscheen de eerste Auping Auronde in de slaapkamer. Rank en rond. Gemaakt van solide gelaagd beukenhout. Drie decennia later is de Auronde nog steeds geliefd en inmiddels een echte designklassieker. In april en mei biedt uw Auping dealer een Auping Auronde Naturel aan compleet met 2 Auping matrassen en spiralen. U heeft de keuze uit een reeks matrassen die het comfort bieden dat u zoekt. En u kunt zelf bepalen of u een vlakke of verstelbare variant kiest. De Auping Auronde Naturel is snel leverbaar bij uw Auping dealer. COMFORT IN VELE DIMENSIES Uw Auping dealer vertelt u de actievoorwaarden. Heeft een slaapoplossing voor iedereen Slaapkenner Rademakers: Axelsestraat 192 Terneuzen Telefoon 01 www.slaapkenner.nl een Nu 20% zomerkorting op zonne schermen. Met uitvalschermen en Automatische bediening Rolluiken en Kn i ka rmsc hermen Aaanbieding, alleen geldig op Markiezen en Sereens langs in onze showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte! Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen. Meekrapweg 26, 4571 RX Axel T: (0115) 56 22 38 de nieuwe vakantiegids van het Reumafonds beschrijft hoe Als je reuma hebt is een zorgeloze vakantie vaak moeilijk of lijkt hele maal niet mogelijk. Toch zijn er vele mogelijkheden. Het Reumafonds organiseert name lijk al sinds 1958 betaalbare, aange paste vakanties in binnen- en bui tenland voor mensen met reuma. Met aangepaste voorzieningen, speciaal vervoer naar het vakantie adres, rolstoeltoegankelijke hotels en zorg op maat. Allemaal zaken die nodig zijn als u een onbezorgde vakantie wilt hebben. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds is het mogelijk deze aangepaste reizen aan te bieden tegen prijzen die vergelijk baar zijn met gewone vakanties. Waar wilt u naartoe? Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige natuur of begeeft u zich liever in het ge druis van een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestemmingen in o.a. Nederland, België, Duitsland en Tsjechië en vliegreizen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. De reizen onderscheiden zich van reguliere vakantiereizen door het aangepaste reistempo, de belange loze medewerking van vrijwilligers en de toegankelijkheid van het vervoer en de accommodaties voor rolstoelgebruikers. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantrecentrum Groot - Stokkert op de Veluwe. Het ligt midden tussen bossen en heide velden en heeft een hotel, bunga lows en appartementen. U vindt daar speciale voorzieningen als rolstoelservice, verharde wandel paden, algemene dagelijkse hulp en een extra verwarmd zwembad met badrolstoelen en een hellingbaan. Meer informatie Wilt u meer informatie over de vakanties van het Reumafonds, I neemt u dan contact op met onze I afdeling reizen, 020-5896464. Voor informatie over Groot Stokkert kunt I u bellen met 038-4472400. Ofkijkopwww.reumafonds.nl I Sterk in beweging "De gemeente heeft voor mij beslist dat ik met een deeltaxi moet reizen. Moet ik daar weer rekening mee gaan houden bij mijn dagindeling. Wat een gedoe. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik wil vervoer dat bij mij past. Dus ben ik ANGO-lid. Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingteruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je rechten. Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax(033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. 1 op de 10 mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere. Voor hen is er het Reumafonds. Ceef tegen reuma. Ciro 324

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 80