Meivakantie TURKIJE In het spoor van Napoleon met deze prijzen móet je wel reizen...® Bruisend BERLIJN Weekend DUSSELDORF W19 Prachtige 8-daagse strandvakanties naar de Turkse Rivièra KRAS m rsSÏÏ0 073-5999999 ffi Reis boeken Kijkje in Utrechtse tuinen zaterdag 17 april 2004 OP VELER VERZOEK EXTRA INGEKOCHT! Slechts beperkt plaats en vol=voR ""«"ïttuffe °wijtbu!hf! Op veler verzoek extra ingekocht! De vraag naar strandva kanties naar Turkije in de meivakantie was zo ontzettend groot, dat we binnen de kortste keren geen plaats meer te ver kopen hadden! Om toch aan de enorme vraag te kunnen vol doen, heeft KRAS Stervakanties één van zijn topinkopers naar Turkije gestuurd om extra kamers in te kopen. En we kunnen u vol trots melden dat het is gelukt! Profiteer daarom nu van deze last-minute meivakantiespecials aanbieding. U boekt nu een 8-daagse strandvakantie naar het 4-sterren Klas Hotel, nabij Alanya, al vanaf slechts 385! Dit is inclusief het dagelijks ontbijt en diner Wilt u nog meer luxe? Dan kunt u ook boeken voor een fantastische 8-daagse all inclusive strandvakantie. U heeft de keus uit diverse tophotels, die u al kunt boeken vanaf slechts 429! En bij deze spotprijs zijn alle maaltijden, diverse snacks, alle non-alcoholische en lokale alcoholische dranken en diverse sport- en entertainmentfaciliteiten al inbegrepen! Maak snel uw keuze uit één van onderstaande topaanbiedingen voor het te laat is! U ziet het; Turkije dat doe je met KRAS! Allerlaatste kans! Slechts beperkt plaats! We raden u met klem aan snel te reageren We hebben name lijk slechts één vertrekdatum beschikbaar met plaats voor 150 passagiers, dus alleen de allersnelste beslissers zitten er tij dens de meivakantie warmpjes hij Vol echt vol! Uw hotels KLAS HOTEL****-ALANYA 8 DGN v Vertrekdatum: alleen 29/4 Dit gezellige en deze winter geheel gerenoveerde 4-sterren hotel ligt op ca. 10 km van Alanya en beschikt over o.a. restaurant dakterras, snackbar, fitness, tennis, tafeltennis, volleybal, buiten zwembad met kinderbad en poolbar en een kinderspeelplaats. Het verblijf is inclusief ontbijt en diner Tegen een toeslag van 49 verblijft u op basis van all inclusive. HZ 94.813 BBiEraiHaaBira ZÜESE*429^ Vertrekdatum: alleen: 29/4 Dit schitterende vakantiepark, direct gelegen aan het zandstrand op ca. 7 km van Kemer, beschikt over diverse bars en restaurants, amfithea ter, discotheek, zwembad tennisbanen, massage, sauna, aerobics, fit nessruimte en surfen. U verblijft op basis van aO indusive HZ 94.816 CESARS ANNEX****-SIDE Vertrekdatum: alleen 29/4 Dit moderne en net gerenoveerde hotel, gelegen aan een privé-zandstrand, beschikt over o.a. een restaurant, bars, discotheek, sauna, Turks bad, zwembad, fitness, tennisbanen, volleybal, basket bal en minictub. U verblijft op basis van all indusive. HZ 94.817 CLUB NENA Ie klas vakantiedorp-SIDE 8 DGN v. Vertrekdatum: alleen 29/4 Dit prachtige hotel, gelegen aan een privé-kiezel/zandstrand op ca. 35 km van Alanva, beschikt over o.a. 2 restaurants, bars, 2 zwembaden, Turks baa, sauna, massage, fitness, tennisbanen en een nachtdub. U verblijft op basis van all indusive. HZ 94.814 RESIDENCE KERVAN*"-KEMER 8 DGN w Vertrekdatum: alleen 29/4 Dit gezellige hotel ligt op ca. 600 m van het strand en op loop afstand van het gezellige centrum van Kemer. Het beschikt over o.a, lobby, bar, tafeltennis, darts, biljart en zwembad. U verblijft op basis van all indusive HZ 94.815 Vertrekdatum: alleen 29/4 Dit fantastische hotel, gelegen aan het kiezel/zanstrand, beschikt over o.a. restaurants, bars, zwembaden met kinderbad en waterglijbanen, discotheek, aerobics, basketbal, tennisbaan, fitness, sauna, stoombad en Turks bad U verblijft op basis van all indusive. HZ 94.818 Algemeen indusief. vliegreis Amsterdam-Antalya v.v., trans fer luchthaven-hotel v,v, verblijf in gekozen accommodatie, verzorging zoals omschreven, diensten Ned.spr. reisleiding. Ex- dusiefi luchthaven-/toeristenbelasting en reservenngskosten, visum, div. verzekeringen Min aant. deeln.: 25. Uil ann.term. bij onv. deeln.: 8 dgn voor vertrek. Vraag uitgebreide reisbe schrijving HZ 94.813/814/ 815/816/817/818 Verblijf in het 4-sterren Van der Valk Berliner Ring! re re C'n „iyr-—r,T ■9 88 83 31 'HU nttiMtlIH. 5S n MUI jnniltm IS Zeer voordelige 4-/5-daagse stedenreizen naar Duitsland Aankomstdata: vrijwel iedere wo. en do. van 1/7 t/m 28/10 Extra ingekocht! KRAS Stervakanties biedt u in samenwerking met het 4-sterren Van der Valk Hotel Berliner Ring een heerlijke 4-/5-daagse stedenspecial aan naar de wereldstad Berlijn! En omdat we deze reis extra hebben ingekocht tegen een zeer voordelige prijs, kunt u nu al een 4- daagse reis boeken vanaf slechts 79! (5 dagen v a. 991). En. bij deze phis is het dagelijks uitgebreide ontbijtbuffet inbegrepen! Het hotel beschikt over o.a. gezellige bar, restaurant, fit nessruimte, solarium en sauna. Vanuit uw hotel kunt u de stad uitgebreid verkennen. Wat dacht u bijvoorbeeld van de Brandenburger Tor, de Kurfürstendamm, het Alexanderplatz en de Rijksdag? Natuurlijk mogen de Gedachtniskirche en Rathaus Schönberg niet ontbreken. Bent u een fervent museumliefhebber, dan kunt u onder meer naar het Pergamon Museum. Verder kunt u in Berlijn heerlijk winkelen in de brede promenadestraten en wij raden u zeker aan om naar het enorme warenhuis KaDeWe te gaan. Ook de omgeving van Berlijn is zeer zeker het verkennen waard. Want wat dacht u van de prachtige Hanzestad Brandenburg en de barokstad Potsdam. Wordt het deze zomer een stedenspecial naar Berlijn? Inclusief 3/4 nachten verblijf in 4-sterren Hotel Van der Valk in een 2-persoonskamer o.b.v. logies en ontbijtbuffet Exclusief: ven/oer, reser- veringskosten, reis- en annuleringsverzekering. Vraag uitgebreide reisbeschrijving HZ 94.823 INFORMATIE, REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN: 24 UUR PER DAG, 1.... 7 DCN PER WEEK WWW.KT3S.tll met deze prijzen móet je wel reizen..." of kom naar ons reisbureau in: Alkmaar, Alphen a/d Rijn. Amersfoort Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Baam, Breda, Delft Den Bosch, Den Haat Eindhoven, Haarlem, Heerenveen, Hengelo. Hoorn, Leeuwarden, Nijmegen, Rotterdam. Steenwijk, Tilburg, Utrecht Venlo, Zwolle Piramide van Austerlitz De Utrechtse Heuvelrug is een langgerekt gebied tussen Hilversum en Rhenen. Een halfjaar geleden kreeg het 6000 hectare grote gedeelte ten zuiden van de A12 (tussen Driebergen en Rhenen) het predikaat Nationaal Park Het park bestaat vooral uit hei en bossen waar veel mensen komen wandelen, fietsen en paardrijden, Staatsbosbeheer heeft er GPS-routes uitgezet bij Leersum en 1 de Amerongse Berg, die in het weekeinde veel gelopen wor- den We kiezen echter bewust voor de GPS-tocht net ten noorden van het Nationaal Park, omdat hier precies tweehonderd jaar geleden bijzondere gebeurtenissen plaatsvonden. In 1804 bracht generaal Marmont een leger van 18.000 man, bestaande uit Franse en Bataaf se troepen, bijeen op de toen nog grote verre heide bij Zeist Ze zaten ruim in de tijd, dus besloot Marmont een gedenkteken te bouwen ter eer van zijn persoonlijke vriend en grote voorbeeld Napoleon Bonaparte Geïnspireerd door zijn veldtocht naar Egypte koos Mar mont voor een piramide, bekroond met een obelisk Het bouwwerk diende tevens als militaire uitkijkpost De piramide is nu de belangrijkste toeristische trekpleister van Austerlitz. Onlangs zijn de hellingen waarop de obelisk staat ingrij pend gerenoveerd, maar die opknapbeurt is mislukt. Het extreem slechte weer van vorig jaar, droogte gevolgd door veel regen, zou er mede de oorzaak van zijn dat de met nieuwe graszoden beklede pira- midetrappen zijn verzakt. Meer informatie: Utrechtse Heuvelrug, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht, tel. 030-258 20 68, www.utrechtseheuvelruq. nl en www.staatsbosbeheer.nl. Wie geen eigen GPS-apparaat heeft kan dit voor €11,50 huren bij Bever Zwerfsport. De borgsom is €115. De pirami de van Austerlitz bestaat precies tweehon derd jaar. Foto JOS POULISSEN Rondje Nederland Toen het tijdschrift Op Pad auteur Paul Vreuls vroeg om langs de grenzen van Neder land te fietsen, had hij daar weinig zin in. Re gen, tegenwind, saaie plekken, zo dacht hij aanvankelijk. Maar dat pakte anders uit. Vreuls houdt namelijk van Nederland, dus ook van de minder bekende regio's. Een jaar lang trappen leverde elf etappever slagen op die nu gebundeld zijn aals 'De Ron de van Ne derland'. Met veel lief de en oog voor details beschrijft Vreuls de landschap pen waar hij door heen ploetert, de overnachtingen, dikwijls bij particulieren of in kleine, goedkope ho tels. en de ontmoetingen met 'gewone' men sen die daardoor juist extra 'status' krijgen. Hij schrijft over de natuur en over het leven in stille uithoeken van het land, ver van de drukke steden. Uiteraard met mooie foto's en nuttige tips voor wie de. niet geheel toevallig 2004 kilometer lange route, ook wil fietsen. De Ronde van Nederland, Paul Vreuls, V&W-Me- dia Producties, €17,95, ISBN 9090176608 Door ALICE PLEKKENPOL T TT "Tat doe je als je voor het IV/ eerst een GPS-tocht gaat 1 /V/ maken, in een groot onbe- Y V kend stuk natuur met een militaire historie? Dan mobiliseer je een oud-officier voor de broodnodige begeleiding. Het startpunt, een parkeer plaats aan de Woudenbergseweg nabij het dorp Austerlitz, is snel gevonden. Ex-militair Arthur Verschoor haalt het GPS-apparaat tevoorschijn, een op een mobiele telefoon lijkend geval. Thuis beeft hij al de benodigde coördinaten ran internet geplukt en in het Global Positioning-System ingevoerd. Want zonder coördinaten, 'waypoints' in jar gon, geen route. Tijd voor een korte uit leg. Aan de zijkant van het apparaat zit ten enkele knopjes om het menu in te stellen. Je kunt op twee manieren rou te-informatie opvragen, middels een soort kompasnaald of via een te lopen stippellijn. De kompasnaald leest het gemakkelijkst, dus die krijgt de voor keur. Het apparaat werkt op minstens drie satellieten die ergens heel hoog bo ven ons zweven, en dat is wel een apart idee. Bij bewolkt weer kun je dan ook storingen verwachten. Maar de zon straalt, dus wat houdt ons tegen? Ai, Arthur kijkt meteen heel bedenkelijk. 'Het klopt niet, we zitten bijna twee ki lometer van het startpunt af.' Met een grijns grijpt Arthur naar zijn binnen zak, waaruit hij een militaire stafkaart tevoorschijn haalt. 'Met dit soort toch- tenmoet je op alles voorbereid zijn.' De volgende parkeerplaats blijkt evenmin te kloppen, maar komt wel voor in de geprogrammeerde waypoints, dus we gokken er maar op. Nu kan het avontuur echt beginnen. Lo pen op GPS blijkt gemakkelijk en leuk. Staatsbosbeheer heeft op de Utrechtse Heuvelrug diverse routes uitgezet waar bij je van de paden mag afwijken en Arthur Verschoor vindt het eerste GPS-ijkpunt op de hei. Foto WEGENER dwars door bos en hei kunt struinen. We volgen de kompasnaald zo goed mo gelijk en stappen door hoog gras, dat al snel erg drassig wordt. Door de wilder nis lopen is leuk, maar niet met natte voeten. En ook niet als de begroeiing zo dicht wordt dat je er nauwelijks zonder kleerscheuren doorheen kunt. Dus tu ren we tussen de nog behoorlijk kale bo men door naar een pad dat ook in de goede richting voert. Hebbes, en later op de dag nog vaker hebbes. Want Staatsbosbeheer heeft de route zo uitge zet dat je deze bijna via de zandpaden kunt afleggen. Weinig avontuurlijk, maar soms wel zo comfortabel. De 8,5 kilometer lange tocht is verdeeld in hapklare stukjes van pakweg 600 me ter tot 1,3 kilometer. Het vinden van het eerste ijkpunt gaat een beetje moei lijk, aangezien we niet weten waarnaar we moeten zoeken. Arthur speurt met militaire precisie het veld af en vindt 'm. Het blijkt een klein, schuin afge zaagd paaltje. Eenmaal het ritme te pak ken hebbend gaat het steeds sneller. Kwestie van telkens waypoints oproe pen en dan maar richting naald lopen. T\p^ ^Jwips De Utrechtse Heuvelrug bestaat vooral uit heide en bossen. Foto CHAREL VAN TENDELOO topen op GPS is in. Bijna niets leuker dan struinen via satellieten over de Utrechtse Heuvelrug. Hoge noorden Met de extreem hete zomer van vorig jaar nog vers in het geheugen, is het geen wonder dat vakantiegangers de blik steeds vaker naar het noorden in plaats van lief zuiden richten. Met name het toerisme naar Noorwe gen neemt toe. In de rijkelijk geïllustreerde Capitoolreeks verschijnt dan ook een specia le Noorwegengids, geschikt voor individuele vakantiegangers. Een minpunt: veel toeristen trekken juist met de tent of caravan door het Noord-Europese land. Dus is het jammer dat de gids weinig informatie bevat over kampe- ren, en des te meer over hotels en restau- j rants. Noorwegen, uitgeverij Van Reemst/Unieboek, €23,90, ISBN 9041033653 ALICE PLEKKENPOL Utrechtse Tuinenmaanden 'ellen dit jaar een record aantal deelnemers. Van mei tot en met oktober zijn er tuinconcer- 'en, pluk- en oogstdagen, mark ten en tuinenfietsarrangemen- 'en. Een aantal activiteiten ncht zich speciaal op kinderen. Zo kunnen zij eind mei in Slot Zeist (foto) deelnemen aan crea tieve workshops, en is er de he le zomer een tentoonstelling over het bos op landgoed Schot horst. Bij alle grotere VW's en bibliotheken in het land is de gratis Tuinenmaandenbrochu- re 2004 verkrijgbaar. Meer in formatie: tel. 030-234 73 88, www.utrechttoerisme.nl en www.tuinenmaand.nl. Aap-Noot-Mies De Verzamelaarsjaarbeurs in Utrecht verwacht vandaag en mor gen ruim 30.000 bezoekers. Er is van alles te vinden op het gebied van speelgoed, munten, postzegels, poppen, aardewerk en boe ken. Voor muziekliefhebbers is er de Mega Platen CD Beurs. Nieuw zijn de vier stijlkamers en de grote aandacht voor antiek. Geopend zaterdag van 9.00-18.00 uur. zondag van 10.00-17.00 uur, entree €10. Meer informatie: www.verzamelaarsiaarbeurs.nl. Kisten en kasten In de Menkemaborg te Uithuizen staan bijzondere kasten en kis ten uit de 17e en 18e eeuw in de schijnwerpers. De Menkemaborg is een volledig ingericht huis met tuinen, dat een beeld geeft van het leven en wonen op een Groninger borg in vroegere tijden. Geo pend tot 26 april van dinsdag tot en met zondag van 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur, daarna dagelijks van 10.00-17.00 uur. Meer in formatie: tel. 0595-43 19 70, www.menkemaborq.nl. Website van de week Met een klein kind op vakantie betekent dat er een hele huisraad aan spullen mee moet. De auto ligt vol met buggy, rugdrager, fles- verwarmer, babyfoon, campingbedje en stoeltje. Veel van die spul len moeten het jaar daarop weer aangeschaft worden, maar dan in een grotere maat. Kost veel geld en je blijft zitten met de oude troep. Gelukkig is het ook mogelijk om te huren. Via internet re serveer je de gewenste artikelen die vervolgens in Babyrentvesti- gingen in heel Nederland af te halen zijn: www.babvrent.nl. i absolute bodemprijzen! I 5-sterren top- arrangement i.s.m. 1 uiltnn Düsseldorf Hilton Spotgoedkope 3-/4-daagse stedenspecials Duitsland Aankomstdata: vrijwel iedere vrijdag van 23/4 t/m 29/10 Heeft u ook zo'n zin om er even lekker tussenuit te gaan? KRAS Stervakanties heeft fantastische 3- en 4-daagse autoreizen naar Düsseldorf ingekocht tegen absolute bodemprijzen! Want een 3- daags verblijf in het super-de-luxe 5-sterren tophotel Hilton DQsseldorf boeltt u al vanaf slechts 99 (4 dgn v.a. 139)1 En hierbij is dus ook nog eens het uitgebreide luxe ontbijtbuffet inbe grepen Het schitterende 5-sterren Hilton Düsseldorf, centraal gelegen dichtbij alle culturele be zienswaardigheden, beschikt over een gezellige bar, restaurant, lift, fitnessruimte, sauna en solarium (tegen betaling). Uw kamer is voorzien van telefoon, televisie, minibar, haardroger, airconditioning, kluisje, badkamer met douche of bad en toilet. Düsseldorf is een moderne Duitse stad waar u heer lijk kunt shoppen in de fameuze winkelstraat Königsallee, vele cultuurrijke bezienswaardigheden kunt bekijken of neer kunt stnjken op één van de vele gezellige terrasjes. Heerlijk genieten van artiestencafés, jazzkelders en gezellige restaurantjes doet u in do 'Altstadf In de omgeving treft u prachtige plaatsjes en steden aan als Keulen, Ratingen en Neuss. U zult zien: als u even de sleur wilt doorbreken, dan biedt dit arrangement alles wat u nodig heeft. Inclusief' 2/3 nachten verblijf in 5-sterren Hilton Düsseldorf in een 2-persoonskamer o.b.v. logies en ontbijtbuffet Exclusief: vervoer, reserveringskosten, reis- en annulenngsverzekering. Vraag uitgebreide reisbeschrijving HZ 94.830 (ADVERTENTIE) Utrechtse Heuvelrug Het eerste deel van de wandeling is het mooist, door bos en hei en soms wat heuvelachtig. Je kunt je met gemak voorstellen hoe hier tweehonderd jaar geleden Napoleons troepen neerstre ken. In het tweede deel komen we te recht in Austerlitz. Daar lukt het niet het ijkpunt te vinden, dat zich nabij het dorpsplein moet bevinden. Dan maar op eigen houtje terug naar het bos. Er zijn nog meer dingen die we niet vin den maar die ons wel beloofd zijn: de Franse put, de oude boerderij Wallen berg, de vroegere paardenparkeer- plaats. Soms zijn er nog enkele restan ten, maar het vergt allemaal veel van de verbeelding. En die befaamde pirami de, die moet hier toch ook ergens zijn? Dat klopt, maar die is helaas niet in de route opgenomen. Na afloop van de wandeling even ge beld met Staatsbosbeheer, hoe dat pre cies zit met het startpunt. Woordvoer ster Joke Bijl: 'De GPS-tocht begint op het dorpsplein in Austerlitz. Maar we hebben meer klachten gehad, daarom zullen we de route nog eens nalopen. Overigens wordt het traject regelmatig door de boswachter aangepast, zorg er voor datje altijd de nieuwste coördina ten gebruikt. Trouwens, hebben jullie de 'geocaches' gevonden? Dat zijn kist jes op zo'n tien meter van het ijkpunt, waarin allerlei verrassingen zitten.' Nee, ook niet gezien. Toch die route nog maar een keertje lopen. Dit is deel 3 in een serie over Nationale Parken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 49