Junioren zijn sleutel tot succes JL Zware opgave voor Ockenburgh Kloetinge wil een waardig afscheid Leo Paauwe grote kanshebber in menwedstrijd GPC ziet niets in fusie met Vlissingen en Zeeland Sport Rinus van de Ven mist het EK 21 \lle mannenteams van hockeyvereniging Vlissingen kunnen kampioen worden Andres Vlaming in Jong Oranje uitslagen Demonstratie Leon Simons in Westkapelle Gestaakt duel Kwadendamme niet uitgespeeld wb zaterdag 17 april 2004 frprFiiflène de Kok UJSSINGEN - Zowel Chris Jis- to0l al twaalf jaar coach, als jdutinicr Jord Stenvert van de flissingse hockeyvereniging fllCVkan zich geen kampioens- (,e>l herinneren van het eerste mannenteam. ,.Ik geloof dat ze ooit wel hoger speelden dan de lierde klasse, maar toen zat ik jog in de B-tjes", zegt Stenverd (jl) die met MHCV nu slechts tnkele punten is verwijderd van de titel. ig ik meespeel, al veertien seizoenen, is Vlissingen nog n()0it uit die verrekte vierde ïlasse gekomen. Sterker nog: je zijn een aantal keren als laat je geëindigd. Nu zitten we er J§cht bij, hebben nog maar ze ven punten nodig. Laten we vnoral ook de andere mannen- •eamsniet vergeten", wijst Sten verd op het feit dat het tweede oannenteam de titel al op zak beeft en dat óók voor de vetera ten het kampioenschap lonkt. 3e kans op drie titels maken het sn uniek jaar voor de Mixed Hockeyclub Vlissingen, weet Jis- MIDDELBURG - Andres Vla- ning. jeugdspeler van de ameri- on footballvereniging Middel- borg Mustangs is geselecteerd töor het nationaal jeugdteam, de Dutch Lions. ,':ng Oranje speelt op 24 april in tegen Zweden om een ticket or het Europees Kampioen schap. dat komende zomer in Mand wordt gespeeld. Andres Vlaming, cios-student in Goes, was eerder al toegevoegd aan de voorlopige selectie. Tot ajn grote vreugde kreeg Vla- Éig, die pas sinds een jaar ame- ncan football speelt, afgelopen week het nieuws dat hij defini tief mee mag naar Zweden koot. ..Bij mijn weten is het nooit gebeurd dat alle mannen- teams, we hebben er maar drie, zo goed spelen." De 49-jarige bedrijfs- en spor tarts kent de verklaring voor het succes. „Twee jaar geleden is vrijwel het hele junioren A-team naar het eerste gegaan. In vrij korte tijd is dat een suc cesvolle zet gebleken. Voor de oudjes was het misschien min der leuk, maar sommigen wer den er ook door geprikkeld. De meer prestatieve spelers, die voorheen nooit uit de verf kwa men, zijn meegegaan." Dat zorgde voor een domino-ef fect. „Je ziet dat het allemaal is doorgeschoven. Mannen die in het eerste speelden, maar niet mee konden, zijn naar het twee de gegaan en hebben dat team versterkt. Hetzelfde is gebeurd bij mannen die het niet meer konden bijbenen in het tweede en naar de veteranen zijn ver trokken." De sleutel tot het Vlissingse suc ces vormen de vooïmalige junio ren A die twee jaar geleden tot het team toetraden. Nu vormen zij zo'n tweederde deel van de se lectie. „Vorig seizoen zat dit er al aan te komen", weet verdedi ger Stenverd die met zijn 31 jaar de gemiddelde leeftijd (20,9 jaar) wat omhoog tilt. „We werden toen al tweede ach ter Mistral (Rucphen). Je merkte dat het voor de jongeren nog wennen was aan het meer fysie ke spel bij de senioren, maar het was een goed gesmeerd team." Dat is op het conto te schrijven van Jiskoot die al ruim twaalf jaar bij de spelers is betrokken. „Samen met Anton Schutz heb ik ze begeleid van hun zesde jaar, toen ze nog in zestallen speelden, tot aan de junioren A waarmee we in de topklasse heb ben gespeeld. We hebben er al les aan gedaan om het voor hen leuk te houden. We zijn regelma tig naar interlands, Champions Trophy's en andere toernooien geweest. Vrijwel het hele team is al die tijd bij elkaar gebleven, puur uit enthousiasme voor de sport. Het toeval wil ook dat veel jongens in de buurt stude ren." Voor volgend seizoen verwacht de coach geen problemen. „Ik heb niemand gehoord die weg wil. Ik denk dat, omdat we nu aardig spelen, er een aantal spe lers uit de regio wel bij ons wil komen spelen. Dat is alleen maar goed. Een beetje concur rentie maakt iedereen scher per." Discipline Ook Stenverd juicht de komst van spelers toe. „In Vlissingen is het altijd moeilijk geweest om een goed team op poten te zet ten. Er waren steeds maar maxi maal vijf, zes goede spelers. Het heeft met discipline te maken. Als je weet dat je er toch in staat ook als je niet je best doet, is dat niet stimulerend." Stenverd ziet in dat licht ook voordelen in de aanstaande fu sie met Middelburg, die op zijn vroegst pas over twee jaar ge stalte zal krijgen. „De senioren van Middelburg hebben nu een niet al te sterk team. Ze verlie zen fors, maar met de A-junio ren zou je een sterk senioren team op de been kunnen breng en. Als je fuseert, heb je de be schikking over twee, drie keer zoveel spelers. Je gaat dan de on derlinge competitie aan. Het lijkt me dan ook verstandig om nu al te gaan samenwerken, vooruitlopend op de fusie." Frank Streng, voorzitter van de Middelburgers, sprak onlangs uit dat het halen van de tweede klasse rond 2010 een doelstel ling is. „Dat is het doel van het bestuur, ja", zegt Jiskoot „Als we dat willen bereiken zal alles mee moeten groeien. Bovendien zullen alle spelers zich in dienst moetgn stellen van het team en niet voor eigen glorie op het veld moeten staan." De mannen van Vlissingen kun nen dit jaar al een stap in de goe de richting zetten door kam pioen te worden. Stenverd: Mocht het lukken, dan zullen we gedisciplineerd moeten gaan trainen en hockeyen. Iedereen zal harder moeten lopen. Op dat gebied laten de jongeren het nog wel eens afweten. Ik ken de der de klasse niet, maar ik verwacht dat we goed georganiseerde teams zullen tegenkomen. Een aantal weken geleden wonnen we met 16-0 van Teteringen. Dat soort ploegen zul je daar niet aantreffen. Wie weet, gaan we er volgend jaar weer keihard uit. Je ziet het aan Mistral dat het dit jaar niet redt met het fy sieke spel." door Jan Dagevos GOES - Voor de Zeeuwse clubs is er geen rol van betekenis meer weggelegd in de hoofdklas se van het zatcrdagvoetbal. Hoek is uitgeschakeld voor de ti tel en Kloetinge degradeerde vo rige week officieel. „Toch willen we de competitie waardig afsluiten", zegt trainer Dolf Roks van Kloetinge. De Be- velandse ploeg heeft nog drie wedstrijden op het hoogste ni veau voor de boeg. Vandaag wacht in eigen huis Capelle: De statistieken beloven weinig goeds. Kloetinge speelde drie keer tegen de Zuid-Hollanders en won nog niet eenmaal. Kloe tinge moet het stellen zonder Wouter Labrujère en Emiel Dorst. Beiden zijn geschorst. Verder is het de vraag of Erwin van der Woerdt en Pieter de Munnik in actie komen. Zij kwa men donderdag op de training met elkaar in botsing en liepen blessures aan de knie op. Hoek wacht de uitwedstrijd te gen Rijnsburgse Boys. De ploeg wist tot nu toe nog niet één keer te winnen van de Boys. Jord Sternverd is een van de drijvende krachten achter het eerste hockeyteam van Vlissingen. foto Ruben Oreel door Jan Daqevos VLISSINGEN - De leden van de voetbalvereniging GPC zien niets in een fusie met Zeeland Sport en VC Vlissingen. Tijdens een ledenvergadering bleken 64 van de 69 aanwezige leden te gen een samengaan te zijn. De Vlissingse zaterdagclub heeft zich inmiddels terugge trokken uit de fusiebesprekin gen. De club hecht te zeer aan de eigen cultuur. Daarnaast wordt een fusie niet als wense lijk gezien, omdat GPC Vlissin gen over een prima accommoda tie beschikt. Bovendien is de ver eniging financieel gezond. „We zijn een hechte vereni ging", zegt voorzitter Ron Huser van GPC Vlissingen. „Bij ons heerst nog het echte familiege voel en dat willen de mensen niet kwijt. Wat ook meespeelt is dat wij de enige zaterdagvereni ging in het geheel zijn. Dat is een belangrijk aspect. Voor ons is die zaterdag heilig." Zeeland Sport en Vlissingen voe len wel voor een fusie. Bij Vlis singen stemden de leden una niem in met de plannen, bij Zee land Sport was de stemverhou ding 125 voor en 21 tegen. Peter Galle, die op verzoek van de gemeente Vlissingen de fusie besprekingen voert, betreurt het dat GPC is afgehaakt. ..Bij de eerste gesprekken destijds had ik de indruk dat het bestuur van GPC gevoelig was voor argumen ten als schaalvergroting en min der onderlinge concurrentie, maar de leden hebben de hak ken in het zand gezet. Zo zeer dat ze niet eens meer verder wil len praten. Ze zitten niet op de andere clubs te wachten. Ja, dan houdt het op." Galle praat maandag verder met Zeeland Sport en Vlissin gen. Het is de bedoeling dat de fusie voor 31 mei 2005 wordt be klonken. „Maar als het effe kan wil ik de jeugd nog voor 31 mei 2004 in elkaar schuiven", zegt Galle. „Er is bij beide vereni ging een tekort aan jeugdspe lers, dus waarom zou je dan wachten met samenwerken." doorLucien Roelandt HEIKANT - Het Hippisch Sport- ctnlrum Heikant staat morgen m het teken van de mensport. De vereniging De Baudeloorui- ifrs uit het Belgische Klein Si- naai houdt haar jaarlijkse inter nationale wedstrijd. De vraag waarom de organisatie :eze wedstrijd op Nederlandse todem houdt. vindt wedstrijdse- ^taris Nele van Hecke een beetje vreemd. „Het is een wed strijd georganiseerd door men- voor menners. Daarom kie- we voor de beste accommo- tiiie en die is in Heikant. Over irenzen praten, vinden wij on na, die bestaan voor ons niet neer De ruiters denken er blijk baar hetzelfde over, Want we zit- ten met tachtig deelnemers aan onze limiet." Leo Paauwe uit Nisse beaamt de woorden van Van Hecke. Dit is voor mij de mooiste wed strijd van het jaar. Alles is per- fct geregeld. Dat vind je ner gens. Wie er één keer is geweest, tornt de volgende keer terug." Paauwe is één van de deelne mers die door Van Hecke als gro te kanshebber voor de zege bij deenkelspan paarden wordt ge- Geen wonder als men zijn erelijst natrekt. Of daar morgen Weer een zege aan wordt toege legd, is voor de regerend kam pioen van de regio Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Zee- laad beslist geen vaststaand ge geven. „Al die successen heb ik voor een groot deel aan Monty te dan ken. Een fantastisch paard, waar ik zowat alles mee won. Daardoor is de spanning die je nodig hebt om goed aan de start te komen een beetje weg. Ik was toe aan een nieuwe uitdaging. Het noodlot speelde mij daarbij wat in de kaart. Mijn vriendin Ada Steketee kwam buitenspel te staan doordat haar paard moest worden afgemaakt. Zij rijdt nu Monty en ik ga Met Dex een nieuwe uitdaging aan." Griffelbeen Van Dex, een zevenjarige vol bloed Arabier, heeft Paauwe ho ge verwachtingen. „Ik verwacht van Dex zeker zoveel als van Monty. Door een operatie aan het griffelbeen heeft hij een tijd stilgestaan. Nu hij weer fit is, pakt hij het werk voor de wagen weer uitstekend aan. Maar ik weet niet of dat voldoende is om in Heikant te winnen." Met Jeroen de Zutter, Stein van Hecke en Geert de Brouwer heb ben de Belgen sterke troeven. Maar met Gerard de Lange en Sjaak Verstappen bij het dub belspan pony's en Jan Willem de Jonge bij het enkelspan po ny's zijn de Zeeuwen zeker niet kansloos voor de overwinning, denkt Leo Paauwe. In Heikant begint de eerste com binatie om 9.00 uur aan de eer ste manche van de marathon, ge volgd door het wegtraject. Om 12.30 uur begint de tweede man che van de marathon. door Rudy Booqert VLISSINGEN - Wekenlang heeft Rinus van de Ven er naar toe geleefd, maar op het laatste moment moest de Vlissingse mo torcrosser afzeggen. Hij was vast van plan morgen het EK in het Italiaanse Asti met een gebroken scheenbeen te rij den, maar de pijn was niet te harden. En weg was het EK. Van de Ven: „Ik ben er kapot van." Alles was in het werk gesteld om de vijftienjarige crosser in Asti aan de start te krijgen. Bijna dagelijks zat hij bij de dok ter en woensdag kreeg hij zelfs groen licht om te rijden. Met een speciaal gips om zijn onderbeen, dat hij twee weken geleden had gebroken bij een trainingskamp in Frankrijk. „Maar de pijn is niet te harden. Heb je je scheen been wel 's tegen een steen gesto ten? Nou, dat gevoel heb ik con tinu als ik op de motor zit." Woensdag en donderdag testte Van de Ven op het circuit in Vlis- singen-Oost zijn been. „Op woensdag zat hij op veertig a vijftig procent van zijn kunnen en donderdag op zestig", verdui delijkte vader en begeleider Giel. „Van de dokter mag hij rij den, maar ik heb toch de verant woordelijkheid voor hem. Het ri sico bestaat dat we hem door één wedstrijd de rest van het sei zoen moeten oplappen. En er ko men nog zoveel belangxijke wed strijden." Eén daarvan staat al voor volgend weekeinde op het progamma: de Grand Prix in Vatkenswaard. Van de Ven had een wildcard, maar moest die vanwege zijn blessure inleve ren. Er loopt nu een afspraak met de bond, dat als Van de Ven dins dag - op zijn verjaardag - fit ver klaard wordt, hij mag starten in Valkenswaard. Rinus van de Ven: ,.Ik hoop op een mooi ver- Rinus van de Ven is diep teleurgesteld dat hij niet aan het EK kan deelnemen. foto Ruben Oreel j2°Lj_oopvan den Oudenhoven l'OES - Alleen een wonder kan driebanders van Delta/ •Menburgh nog aan een plaats 10 "e Play-offs helpen. Zij staan ®orgen voor de bijna onmogelij- 'e opgave om tegen het sterren- van Crystal Kelly de winst e behalen en daarmee de con ventie voor te blijven. ^'0rgen staat de laatste ronde ,*n de eredivisie driebanden op pet programma en niet alles ver- ;°°Pt zonder morren. Sommige «ms (Service Pack/'t Tappenj- i °C Den Hoek en René Degen- --amp) vonden na de voorlaatste "°nde dat er sprake was van competitievervalsing, omdat Twentevisie de laatste wedstrij den plotseling met maar één bui tenlander aantrad. Dit weekein de zullen die geluiden ongetwij feld weer klinken. Ook Delta/Ockenburgh zou wel eens benadeeld kunnen worden door de gang van zaken. De Goe- se formatie staat op de vierde plaats, net voldoende voor de play-offs, maar heeft de lood zware opdracht te moeten win nen van de klassementsleiders en huizenhoog favoriet voor de titel. Crystal Kelly. Het op gelij ke hoogte met Ockenburgh staande Rokx Transport heeft op papier een makkie aan het zonder Tonny Carlsen en Danny Breur aantredende Dekker Keu kens. Open vizier In Goes kwamen de Utrechters wel in hun sterkste formatie aan tafel en pakten een punt. Nie mand in het Goese misgunt de veel geplaagde ploeg van Jan Ar- nouts c.s. een plaats in de play-offs, maar men had het wel zo netjes gevonden als er met open vizier was gestreden. De situatie vooraf is als volgt: Delta/Ockenburgh staat vierde en heeft net als Rokx Transport 24 wedstrijdpunten. maar verza melde één partijpunt meer (88 om 87). Voor de statistici is het nog aardig te weten dat Ocken burgh op wedstrijd- en partij- punten, percentage en gemaakte caramboles de vierde plaats in neemt. Op teammoyenne reikt de ploeg tot de zevende plaats (1.228), Rokx respectievelijk vijf de, achtste, achtste en zevende. De opdracht is dus duidelijk: winnen en liefst met 8-0. Dan is de buit binnen. Bij een 7-1-over winning moet Rokx in elk geval met 8-0 winnen in Utrecht en dan nog eindigt men in punten gelijk. In dat geval geven de ge maakte caramboles de doorslag en daarin liggen de kaarten van de Zeeuwen het gunstigst (3754 tegen 3673). Bij uitslagen van 6-2 en 5-3 mag Rokx niet met twee partij pun ten meer verschil winnen om de eerder geschetste situatie te krij gen. Bij een gelijkspel van De Bruijn c.s. is men afhankelijk van de uitslag van Rokx. Winnen de Brabanders, dan zijn zij ge plaatst. Spelen zij ook gelijk dan is overgebleven plaats in de play-offs voor Ockenburgh. Verlies kan de ploeg uit Etten Leur zich met permitteren. Om het allemaal nog iets spannen der te maken: als beide ploegen verliezen en Service Pack/'t Tap- perijke wint van BC Den Hoek dan worden zij de lachende der de. De wedstrijd van Ockenburgh begint om 13.00 uur. Woensdagleague. Rest.de Steen- bok-Simar 2 3-1, Overbeeke-Ver- huur-Schildersbedrijf v/d Ham 3-1, Bun galow-Verhuur de Kam-Juwelier J.P.Staal 1-3, Schildersbedrijf de Me- ij-V.O.F.de Keijzer 1-3. Donderdagleague. Casa Salsa-Schil dersbedrijf Plandsoen 3-1, Bakkerij de Jonge-Top Caravans 4-0, Simar-Rest.de Zeelandbrug 1-3, Bar de Stuip-Pizzeria La Piazza 1-3. Huissen. I\JK, twaalfde ronde: Heus- dens - Hans Jansen 0-2, Chub - Baljakin 0-2, Kuijvenhoven - Thijssen 0-2, Gérard Jansen - Scholma 2-0, Meijer - Van den Akker 1-1, Boom - Prosman 0-2, Clerc - Barkel 1-1 Stand: 1. Thijs sen, Clerc 16, 3. Barkel, Baljakin 15, 5. Hans Jansen 14. 6. Van den Akker, Gérard Jansen, Prosman 13, 9. Schol- ma, Meijer 11, 11. Heusdens, ChubflO, 13. Kuijvenhoven 7,14. Boom 4. Lucky Day 16.04.2004: 1-2-3-5-8-10- 16-17-31 -33-43-48-55-57-59-60-75-77-79 -80. Houston. Mannen, 320.000 euro tweede ronde: Pavel (Roe/5) - Acasu- so (Arg) 4-6 6-3 6-2, Blake (VSt/4) - Sanguinetti (Ita) 7-5 6-3, Haas (Dui) - Goldstein (VSt) 6-4 6-2, Toersoenov (Rus) - Bogomolov (VSt) 6-3 3-6 6-2. Estoril. Mannen, 750.000 euro. Kwartfinales: Safin (Rus/8) - Robre- dro (Spa/4) 7-6 2-6 7-6, Mayer (Dui) - Ha- nescu (Roe) 6-4 6-3, Chela (Arg/5) - Pa tience (Fra) 6-3 6-2, Labadze (Geo) - Na- dal (Spa) walkover, enkelblessure Na- dal. Valencia. Mannen, 490.000 euro. Kwartfinales: Montanes (Spa) - Lopez (Spa) 2-6 6-2 6-0, Verdasco (Spa) - Fer rer (Spa/7) 5-2 afgebroken wegens re gen. Verdasco - Ferrer, Ferrero (Spa/1 Ancic (Kro), Martin (Spa/6) - Christophe Rochus (Bel) verplaatst naar zaterdag. Ljubljana (Slv). EK mannen. Landen ploegen, kwalificatie: 23, Nederland 149,309. Bijzonderheid: Van Gelder plaatst zich als zevende voor de toestel finale op ringen. Engeland, competitie: Arsenal Leeds 5-0. België, competitie: Ander- lecht - Bergen 4-1Frankrijk, competi tie: Guingamp - Metz 1-1. Turkije, competitie: Galatasaray - Denizlispor 4-3. Eerste divisie: Graafschap Eindho ven 3-0, Sparta-TOP 0-0, MVV-Cambuur L. 1-1, Helmond Sp-AGOVV 3-0, Haar- lem-Heracles 0-2, GA Eagles-WV 2-4, Fortuna S.-Stormv. 1-1, Dordrecht-Em- men 1-5, Den Bosch-Excelsior 2-2. WESTKAPELLE - Leon Sim ons verzorgt maandag een de monstratie bij korfbalvereni ging Stormvogels uit Westkapel le. De bijeenkomst is bedoeld voor korfbaltrainers en andere be langstellenden. De demonstra tie van international Leon Sim ons begint om 19.00 uur op sportpark de Prelaat in Westka pelle. Stand Excelsior Den Bosch Heracles Helm Sp Sparta Graafsch Emmen VVV GA Eagles AGOVV Stormv. TOP Haarlem Veendam Dordrecht Eindhoven Cambuur MW Fortuna S. 32 20 33 19 32 17 32 18 33 18 33 17 32 16 32 17 32 12 32 12 32 11 32 10 33 9 32 7 32 4 32 5 32 6 32 5 32 3 8 8 59 9 7 57 4 11 55 8 12 44 8 12 44 8 13 41 8 14 38 8 16 35 12 13 33 14 14 26 11 16 26 8 18 26 8 19 23 10 19 19 62-34 77-45 63-38 61-36 69-41 58-39 60-45 68-56 70-58 54-48 49-54 49-53 38-58 41-65 29-52 34-58 33-61 29-67 33-69 Veenendaal-Veenendaal. 1. Cadamu ro (Ita) 207,4 kilometer in 4.40.29 (44,37 km/u), 2. McEwen (Aus). 3 Planckaert (Bel), 4. Koerts (Ned), 5 Gontsjar (Oek), 6. Aerts (Bel) 0.06, 7 Johansen (Den) 0,14, 8. Konecny (Tsj) 0 18, 9. Kejval (Tsj), 10. Wuyts (Bel), 11. Vierhouten, 15. Sentjens, 16. Van der Pluijm, 20. Lu- cassen, 22. Dekkers 1.36, 26. Traksel 3.28, 27. Van der Ven, 31. Van Katwijk. 32. Voskamp, 33. Honig, 35. Jeurissen. Sabinanigo. Ronde van Aragon. Der de etappe, Sabinanigo - Sabinani go: 1. Zaballa (Spa) 170 km in 4 06 51, 2 Laguna (Spa), 3. Karpets (Rus), 4. Ar- reitunandia (Spa), 5. Hruska (Tsj), 6. Pe rez (Spa). Algemeen klassement: 1. Mentsjov (Rus) 12.25.09, 2. Garzelli (Ita) 0.04, 3. Piepoli (Ita) 0.06. 4. Gil (Spa) 0.08, 5. Mancebo (Spa) 0.45, 6. Hruska 1.16. Oslo. WK, divisie I, groep A Neder land - Groot-Brittannié 4-1 (0-0 2-0 2-1). Hongarije - Wit-Rusland 1-7 (1-2 0-1 0-4). Stand: 1 Wit-Rusland 4-8, 2. Noorwe gen 3-5, 3. Nederland 4-4, 4. Hongarije 4-4, 5. Groot-Brittannië 4-1, 6. België 3-0. Amsterdam. NK, finales. Vrouwen. 50 vrij: 1. Veldhuis (De Whee) 25,46, 2. Annabel Kosten (AZ&PC) 25,68, 3. Groot (De Dolfijn SPAX) 25,79. GOES - De gestaakte wed strijd Kvvadendamme-Renesse wordt niet uitgespeeld. De stand van 2-2, die zondag 8 fe bruari op het bord stond toen het duel een minuut voor tijd werd gestaakt, wordt daardoor de eindstand. Scheidsrechter Poorten staakte het duel in de vijfde klasse B destijds één minuut voor tijd, omdat Renesse-speler Leon Bakker na een rode kaart het veld niet wilde verlaten. Renes- se kreeg daarvoor in eerste in stantie een geldboete van 74 eu ro, maar die straf werd deze week in hoger beroep vernie tigd. De beslissing om de 2-2-tussen- stand tot eindstand te maken, bleef gehandhaafd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21