Nooit een eerlijke kans gehad PZC PZC PvdA Goes vraagt hulp roor slachtoffers loverboys Euvel aan Goese rotonde is jarig Leerling leende tekst voor winnende poster van dichter Arends Ruim baan voor Europees fietspad Acaciahof kampioen schoolvoetbal Aanrijding in Vlissingen Sluis in de race voor kustproject Taakstraf voor testen buikspieren ytinicampinghouder Wattel vecht Veers besluit aan bij de rechter Mandolineorkest in Oost-Souburg Werkstraf voor mishandeling MIDDELBURG - Het meisjesteam van de Acaciahof is winnaar geworden van het schoolvoetbal in Middelburg- De ploeg versloeg in de finale de Irisschool na het nemen van penalty's. Na de reguliere speeltijd was de stand 1-1 Het zevental van de Acaciahof mag op 12 mei in Westka- pelle meedoen aan het Zeeuws kampioenschap. VLISSINGEN - Een zestienjarig meisje uit Oost-Souburg is gisteren op het Baskensburgplein in Vlissingen gewond geraakt bij een aanrijding. Een tienjarige Vlissinger reed daar op zijn fiets in de richting van het Baskenburgpad. In dezelfde richting reed een zestienjarig Middelburgs meisje op de brommer, met achterop de Souburgse. Toen de fietser ineens uitweek, volgde een botsing waarbij bei de partijen ten val kwamen en de Oost-Souburgse nek- klachten opliep. Het is onbekend of zij naar het zieken huis is gebracht. De bromfiets raakte beschadigd. SLUIS - De gemeente Sluis dingt samen met drie andere Nederlandse kustgemeenten mee naar een door het minis terie van Economische Zaken opgestart voorbeeldproject. De gemeente Veere wilde ook meedoen, maar is afgewe zen. Het project is bedoeld om een aantal badplaatsen een kwaliteitsimpuls te geven en zich te laten onderscheiden van andere badplaatsen. Naast Sluis zijn Zandvoort, Noordwi jk en Ameland gese lecteerd. De gemeenten werden beoordeeld op identiteit, veiligheid en politiek- en maatschappelijk draagvlak. In mei volgt een gesprek tussen het ministerie, de provincie Zeeland en de gemeente Sluis. Sluis wil het project graag invulling geven met het oog op de herinrichting van Cadzand-Bad. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren twee inwoners van Sint-Philipsland voor uitgaansgeweld werkstraffen opgelegd. Een 36-jari- ge man kreeg 120 uur werkstraf. In de strafmaat werd re kening gehouden met eerdere veroordelingen voor geweld- delicten. Een 21-jarige man werd tot tachtig uur onbetaal de arbeid veroordeeld. Het duo raakte 14 september vorig jaar in Sint-Annaland slaags met elkaar. De aanleiding was niet alledaags. De oudste verdachte vroeg zijn jongere rivaal hem een klap tegen zijn buik te geven, om zijn buikspieren te testen. „Laat maar eens zien hoe hard je kan slaan", had hij ge- zegd. Toen de 21-jarige verdachte hem een stomp gaf die har der aankwam dan verwacht, werd het menens. De oudste van het duo haalde meteen uit. „Het verbaasde mij dat hij dat deed. In een reactie heb ik hem daarna teruggesla gen", zei de jongste verdachte gisteren. Zijn klap was be hoorlijk aangekomen bij de 36-jarige man, die ladderzat was. Hij was van de kaart en liep gekneusde ribben en bloeduitstortingen op. De officier verweet beide mannen een mishandeling en eiste tegen het tweetal dezelfde werk straf: 120 uur. zaterdag 17 april 2004 ^nr Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - Het is erop of eron der voor de minicamping van Hans Wattel uit Oostkapelle. Het Veerse ge meentebestuur besloot vorige week de ontheffing voor de minicamping in te trekken omdat de familie Wattel vol gens de gemeente, al zo'n zeventien [aar de regels aan de laars lapt. Vóór maandag moest de camping ontruimd rijn. De ondernemer vecht het besluit aan bij de gemeente en bij de rechter. Hoe is het toch mogelijk dat een be drijf zo lang overhoop ligt met de ge meente? „Die vraag is me al vaak ge steld", zegt Hans Wattel. In 1981 be gon zijn vader, oud-wethouder Lein Wattel, een camping bij de boerderij aan de Kalfhoekseweg. Na een paar jaar kreeg hij ruzie met de gemeente. BHoe dat precies gegaan is, weet ik niet", zegt Hans. „Dat conflict staat helemaal los van de problemen die ik met de gemeente heb. Ik geef toe dat er bij bij mijn vader sprake was van opzettelijke dwarsliggerij door een dis cussie die hij ooit had met een andere wethouder. Maar toen ik in 1999 het bedrijf overnam, wilde ik met een schone lei beginnen. Alleen heb ik nooit een eerlijke kans gekregen." Lein Wattel had bijna jaarlijks te veel caravans op zijn terrein staan. Dat re sulteerde in ontelbare rechtszaken en dwangsommen. In 1998 escaleerde de zaak. De camping werd ontruimd. Ca- ravans moesten weg en de sta-cara- vans die nog op het terrein stonden, werden door het Openbaar Ministerie verzegeld. .In 1999 werd ik eigenaar. Ik kreeg een ontheffing voor de minicamping en dat betekende dat ik tien tot vijf tien standplaatsen mocht hebben. De verzegelde sta-caravans stonden nog steeds op het terrein maar ik be schouwde die als een zaak uit het ver leden. Een medewerker van de ge meente kwam toen het aantal stand plaatsen controleren en telde tot mijn verbazing de verzegelde caravans mee. Daardoor had ik volgens hem te veel kampeermiddelen staan. Zo be gon mijn eerste rechtszaak. Het duur de overigens drie jaar voordat het OM Kinderen vermaken zich op minicamping de Kalfhoek m Oostkapelle. de verzegeling ongedaan maakte." In 2002, toen de sta-caravans niet lan ger verzegeld waren, ging alles goed op minicamping de Kalfhoek. Het aan tal standplaatsen werd niet overschre den. Maar vorig jaar was dat volgens de gemeente weer wel het geval. Stalling „Begin vorig jaar kwamen ambtena ren van de gemeente praten over onze buitenstalling van caravans", zegt Wattel. „Mijn vader is in 1985 of 1986 met die stalling begonnen. De gemeen te vond al die caravans in het zicht, niet fraai. Er moest iets aan gedaan worden. Omdat de stalling er al zo lang stond, kon ik aanspraak maken op het overgangsrecht, vertelden de ambtenaren. Dat hield in dat ik het aantal caravans in de buitenstalling moest verminderen, maar dat ik de ge miste inkomsten kon compenseren. Dat heb ik gedaan. Twintig van de vij fenvijftig caravans zijn weg en ter compensatie opende ik zeven extra standplaatsen op de minicamping. Dat gesprek met die ambtenaren had ik, achteraf gezien, beter kunnen opne men. Want later werd ontkend dat we hierover mondeling een afspraak had den gemaakt. De gemeente vond dus opnieuw dat ik het toegestane aantal standplaatsen overschreden had. Dit punt ligt momenteel bij de rechter." Hoewel die zaak nog niet is afgehan deld, besloot het college van B en W vorige week de ontheffing van de mini camping voor twee jaar in te trekken. „Ik zou denken: wacht eerst die uit spraak af", zegt Wattel. „Als de rech ter concludeert dat de buitenstalling weg moet, kan ik mijn bedrijf toch wel opdoeken. Ik heb de inkomsten van die buitenstalling nodig. Als dat weg- foto Lex de Meester valt, kan ik alleen nog rondkomen i door te veranderen in een camping i met dertig tot vijfendertig standplaat sen. Maar dat wil de gemeente niet. Ik heb daar al eens een vergunning voor aangevraagd, maar die is afgewezen." Wanneer de rechter net als de gemeen te van oordeel is dat de ontheffing twee jaar moet worden ingetrokken, moet Wattel het bedrijf eveneens slui ten, zegt hij. „Twee jaar zonder de inkomsten van I de minicamping kan nooit meer wor- den ingehaald. Het is nu dus echt alles j of niets." I loor RobPaardekam iOES - De Goese PvdA-fractie til dat de gemeente een actief leleid gaat voeren om slachtof- frs van loverboys te helpen, laadslid J. Hooymeyer denkt an preventieprojecten, scho- ing en training voor hulpverle- lets en samenwerking met de Hnliggende gemeenten. i/jverboys zijn jongens die jon gmeisjes verleiden door ze veel landacht en cadeaus te geven, feeen tijdje wil de jongen geld &n het meisje verdienen en rordt ze gedwongen de prostitu- te gaan. De loverboys zijn REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 Email: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek RonMagnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 J W60AAGOES TfiP (0113)315500 1 pax: (0113)315669 I ^mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ^ww.pzc.nl S-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; Qterdags tot 12.00 uur vaak van Marokkaanse of Antil liaanse afkomst, maar volgens Hooymeyer soms ook autocht oon. Volgens de PvdA verleggen de loverboys hun terrein steeds va ker van de Randstad naar de provincie. Toch zou het in Goes nog ontbreken aan goede voor lichting op scholen en andere plaatsen waar veel jongeren ko men. Andere knelpunten zijn volgens Hooymeyer het gebrek aan opvang voor slachtoffers en de gebrekkige kennis van het fe nomeen loverboy bij verzorgers, hulpverleners en leerkrachten, terwijl deze mensen juist een be langrijke rol kunnen spelen bij het signaleren van veranderin gen bij slachtoffers en het aan- GOES - Hij begrijpt er niets van. Al een jaar is de bestrating langs de rotonde bij het water schapskantoor in Goes kapot, maar hoe vaak R. Simonse ook naar de gemeente belt, de situa tie blijft onveranderd. Het gaat om de verhogingen die de rijbaan van de rotonde schei den van het fietspad. Zwaar ver keer dat de bocht te krap neemt, rijdt de boel regelmatig aan stukken. Simonse heeft het pre cies bijgehouden. Vorig jaar op 17 april lag de boel aan de kant van de Trompstraat weer eens aan gort. Als betrokkenn lid van de Werk- OOST-SOUBURG - Mandoline orkest Con Amore uit Vlissingen geeft zaterdag 24 april een con cert in de Samen-op-Wegkerk aan het Oranjeplein in Oost-Sou burg. Naast het orkest treden ook de mandoline- en gitaarleerlingen op. Het kinderkoor De Suzen en de Guzen uit Kapelle verzorgt een gastoptreden. Het concert begint om 20.00 uur. bieden van hulp.De PvdA-frac- tie doet het college van burge meester en wethouders een paar concrete aanbevelingen en wil daar een reactie op hebben. Zo dient de gemeente potentiële da ders en slachtoffers volgens Hooymeyer in kaart te brengen en zouden samen met scholen preventieprojecten voor meiden van 13 tot 18 jaar moeten wor den opgezet. De sociaal-democraten denken verder aan het ontwikkelen van individuele hulpverlening aan slachtoffers en het scholen en trainen van hulpverleners en leerkrachten. Dat alles zou moe ten gebeuren in samenwerking met andere gemeenten in Zee land. groep Wijkbelangen Goes-West, waar hij inmiddels vertrokken is. meldde hij het euvel herhaal delijk bij de gemeente. „Maar ze doen er gewoon niets aan. Ik heb helemaal geen reactie gekre gen." Precies een jaar na dato ligt de boel nog steeds over hoop. Reden voor Simonse om vandaag, in treurstemming, stil te staan bij de verjaardag. Een woordvoerster van de ge meente meldt dat het probleem inmiddels genoegzaam bekend is op het stadskantoor. Aanvan kelijk werd er echter bewust niets aan gedaan, omdat de bouw van het aangrenzende kan toren- en appartementencom plex De Stadspoort nog gaande was. De kans was daarom groot dat het vele bouwverkeer de ro tonde binnen de kortste keren opnieuw stuk zou rijden. Nadat de bewoners van De Stadspoort waren gearriveerd, de eerste bedrijven zich er had den gevestigd en de omgeving op orde was gebracht, heeft de gemeente de rotonde op twee plekken hersteld. ..Een van de hoeken is echter op nieuw kapotgereden", aldus de woordvoerster. „We hebben daarvoor het benodigde materi aal besteld, maar dat duurt even. We verwachten nu dat het probleem binnen enkele weken is opgelost." docenten Nederlands niet en de mensen van de bibliotheek niet." Dat een bestaand gedicht letter lijk is overgenomen, verbaast haar. Alle gedichten worden in de klas gemaakt, waarbij de creativiteit- van de leerlingen sterk wordt gestimuleerd, vol gens het principe van 'geleide fantasie'. „We stonden er met onze neus bovenop." Kopieerge drag wordt zeker niet bevor derd In de klas zijn bijvoor beeld geen dichtbundels te vin den Geen argwaan Ook de docente zegt zich niet af gevraagd te hebben of het ge dicht wel van de leerling zelf was. „Het had een gedicht van hem kunnen zijn. Ik kan me goed voorstellen dat hij zich er door aangesproken heeft ge voeld. Er is ook geen sprake van ongewoon of moeilijk taalge bruik. Daardoor hebben we geen argwaan gehad." Besuyen wijst erop dat de jon gen de prijs vooral ook heeft ge kregen voor zijn schilderij. „Het gaat om de combinatie. Het beeld is net zo belangrijk als de tekst en dat is, voor zover wij hebben kunnen achterhalen, echt van hemzelf." Een vergelijkbare kwestie deed zich eind 2001 voor in de provin cie. Toen won een jongen uit Middelburg een verhalen- en ge dichtenwedstrijd voor jonge asielzoekers. Hij 'leende' daar voor een gedicht van Remco Campert. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 31-jarige inwoner van Halsteren veroordeeld tot 120 uur werkstraf voor ernstige mis handeling van een Goesenaar. De Brabander zocht de man 30 juli in Goes op, want hij had met hem nog een rekening te ver effenen. Hij sloeg de Goesenaar en schopte hem in het gezicht toen hij op de grond lag. Daar door braken bij het slachtoffer enkele tanden af. De verdachte moet hem 500 euro smartengeld betalen. door Rolf Bosboom GOES - Het is een prachtig schilderij en een mooi gedicht, waarmee een twaalfjarige jon gen uit Goes donderdag de hoofdprijs in een poëzieposter- wedstrijd won. Daarover waren alle betrokkenen het eens. Toch blijkt de poster niet helembal origineel te zijn. De tekst is van dichter Jan Arends. door Nadia Berkelder ZOUTELANDE - Het fietspad tussen Klein Valkenisse en Zou- telande moet breder worden. Dat is nodig omdat het pad deel uitmaakt van een fietsverbin- ding langs de Belgische en Zeeuwse kust. Het fietspad is nu twee meter breed en moet een meter breder worden. Daarvoor moeten twaalf esdoorns en veldes- doorns worden gekapt. Het fiets pad wordt over een lengte van een kilometer verbreed. Het waterschap Zeeuwse eilan den, de beheerder van het fiets pad, doet mee aan een project van een aantal Vlaamse gemeen ten, de gemeente Sluis en de ge meente Veere. De instanties krij gen daar een Europese subsidie voor. De gemeenten willen een 'hoogwaardig kustfietspad der Lage Landen' maken. Het water schap is onlangs gestopt met het rooien van bomen langs de Wal- cherse wegen. Kappen is alleen nog toegestaan bij de aanleg van wegen en paden. Het fietspad onder de duinen sluit aan op de bunkerroute die dit jaar wordt gerealiseerd. Dat is een fiets- en wandeltocht langs Duitse verdedigingswer ken uit de Tweede Wereldoor log. foto Lex de Meester Leerlingen uit de eerste van het vmbo van vier middelbare scho len in de regio deden mee aan de wedstrijd Zij moest bij het vak Nederlands een gedicht maken en dit bij het vak beeldende vor ming op een poster tekenen of schilderen. Het resultaat was achthonderd posters, die wer den beoordeeld door een vakju ry. Ook bezoekers van de Goese bibliotheek, waar een expqsitie met een selectie uit de posters is gehouden, konden hun mening geven. Het kunstwerk van een leerling van het Buys Ballot College in Goes werd als beste beoordeeld. De uitslag van de wedstrijd werd donderdag op de school be kendgemaakt. Heel spijtig Een oplettende krantenlezer her kende echter gisteren de tekst op de winnende poster. Het is een gedicht van Jan Arends (1925-1974): ik/ wil alleen/ maar weten/ wie/ ik ben.// Een/ andere reden/ om te schrijven/ heb/ ik niet.// Maar/ wie ik ben/ gaat niemand/ wat aan. Het ge dicht is recent, weliswaar met een compleet andere illustratie (van Mariene Dumas), ook ge bruikt door Stichting Plint in Eindhoven, die poëzieposters uitgeeft. Kunstenaar Ton Lamper, lid van de vakjury, reageert onaan genaam verrast. „Het is heel spijtig dat dit gebeurd is." Hoe wel hij de winnende poster 'heel uitzonderlijk' vond, zegt hij geen argwaan te hebben gekoes terd. „Zoiets kan een keer gebeu ren. Dat valt niet altijd te onder kennen." „We vinden het echt heel erg ver velend", zegt docent Linda Be suyen van het Buys Ballot Colle ge, coördinator van het project „We hebben het met z'n allen niet gezien. De vakjury niet, de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13