Terneuzen pakt strandje niet aan PZC OPEN DAGEN Het lijkt hier steeds meer op de Keukenhof Waterschap aanvaardt uitspraak over rally Rederij Flandria doet Zeeuwse steden aan 11 Qemeente vindt getij en stroming bij Westkant te sterk voor veilige recreatie Lenteconcert Ylaanderenhal Klankbordgroep Cerestar van start Strafschoppen beslissen finales Bromfietser over de kop LPF kritisch over derde koffieshop i i Containers voor rommelmarkt-afval I 9 t/m 23 april agenda vrijdag 16 april 2004 tor Wout Bareman I TERNEUZEN - Het strandje I ,(lSSen twee havendammen bij Paviljoen Westkant aan de Scbeldeboulevard in Terneuzen «ordt niet opgewaardeerd tot I tw voorziening voor dagrecrea tie. Burgemeester en wethou ders van Terneuzen vinden de lo catie daarvoor niet geschikt. Ze schrijven dit in antwoord op Hagen van fractievoorzitter van Hulle van Gemeentebelan- Kanaalzone (GBK). De schriftelijke vragen dateren al can vorig jaar zomer, maar wa rs even blijven liggen. GBK vond dat het strandje bij het pa- nijoen met wat extra voorzienin- p zou kunnen uitgroeien tot toeristische trekpleister. Ysn Hulle stelde vast dat het strandje bij zomerse temperatu ren al intensief gebruikt wordt als recreatieplek. Het lag er soms'bomvol', vooral met gezin nen met kinderen. Hij vroeg het daarom het strand zo gelijk aan te passen, zo dat het aan alle eisen van een dergelijke voorziening voldoet en dacht daarbij aan een geregel de schoonmaakbeurt, het plaat van afvalbakken en het ver aderen van onkruid. Het college is minder enthou siast. „Gezien het grote aantal nadelen zijn wij van mening dat uw verzoek niet moeten ho- SAS VAN GENT - Harmonie de migde Vrienden in Sas van Gent houdt zondagmiddag om twee uur het traditionele voor- aarsconcert in zalencentrum De Vlaanderen. Het muziekgezel schap onder leiding van Ronald Kamerman brengt licht klassie ke en populaire werken ten geho- •revan onder meer Verdi, Shosta kovich, Kelly en Safaric, alsme de enkele traditionals. noreren. Het strandje nabij Westkant is sterk onderhevig aan eb en vloed. Door de ligging nabij de vaargeul is sprake van behoorlijk veel strandafslag en is de stroming er erg sterk" schrijven B en W nu. Door die sterke stroming ko men scherpe materialen, zoals stenen, oesters, glas en andere ongerechtigheden elke keer op nieuw boven. Regelmatig moe ten mensen die van het strandje gebruik maken zich laten behan delen voor snijwonden. Niet geschikt Het college: „In feite is dit strandje niet geschikt voor inten sief en veilig gebruik zeker niet door kleine kinderen. Het is ge zien de ligging en voornoemde stroming eigenlijk niet mogelijk om het geschikter te maken voor intensief gebruik door bij voorbeeld het opspuiten van schoon zand. Het plaatsen van voorzieningen is gezien de dagelijkse invloed van eb en vloed ook geen optie. Door het hoge water ter plaatse zijn dergelijke voorzieningen geen lang leven beschoren." B en W wijzen er ook op dat het strandje, juist door het beschei den recreatieve gebruik, nog door de jaren heen is uitge groeid tot een stukje natuur, vlakbij de stad. „Een natuurlij ke plek waar de zeevogels en steltlopers graag vertoeven." En waar de stadsbewoners kennis kunnen maken met een brokje natuur. In dat verband verwijst het college naar eerdere uitspra ken van een vertegenwoordiger van natuurvereniging de Stelt- kluut, die aantasting van het ge bied sterk afraadde. B en W tenslotte, alles overziend: „Voor een echt, toeristisch gezien, aantrekkelijk strand is het gezien de grootte, de ligging en de staat niet geschikt. Indien men er in warme dagen toch ge bruik van wil maken, doet men dat op eigen risico. Wij zijn van mening dat we een intensiever gebruik niet moeten stimule ren." Het strandje bij paviljoen Westkant aan de Scheldeboulevard in Terneuzen werd vorig jaar druk bezocht door met name families met kinderen. foto Peter Nicolai SAS VAN GENT - Het maïsverwerkende bedrijf Cerestar in Sas van Gent heeft een klankbordgroep in het leven ge roepen. Met deze praatgroep wil het bedrijf de communi catie verbeteren met de omgeving. Het bedrijf Zuidche- mie in Sas van Gent heeft ook zo'n klankbordgroep. Het is de bedoeling dat zes bewoners enkele malen per jaar bij eenkomen om met de Cerestar-directie en andere mede werkers van gedachten te wisselen over onderwerpen als veiligheid, milieu, investeringen, sponsoring en communi catie. De bewonersvertegenwoordiging wordt geïnfor meerd over plannen van het bedrijf, hoe zij die wil aan pakken en waarom. De Sasse bedrijven hadden in het ver leden geen goede band met de bevolking. Klachten over stank- en andere overlast werden altijd via de provincie afgehandeld. De problemen met de uitstoot van gluten twee jaar terug, toen veel auto's bedolven werden onder een witte plakstof, en klachten over geluidsoverlast vorig jaar brachten Cerestar ertoe om de band met Sas van Gent te verbeteren. De klankbordgroep wordt geleid door directeur Th. Sameel van de openbare basisschool. OOSTBURG - De teams van het schoolvoetbaltoemooi van West-Zeeuws-Vlaanderen waren gisteren in Oost- burg aan elkaar gewaagd. Tijdens de laatste voorronden vielen weinig doelpunten. In twee poules streden 26 jon gens-elftallen en 20 meisjes-zeventallen om een finale plaats. Zowel de finale bij de jongens als die bij de meis jes eindigde in een 0-0 gelijkspel. Strafschoppen moes ten de winnaars bepalen, en moesten moesten strafschop pen genomen worden. Winnaar bij de jongens werd de Be renburcht uit Oostburg met als tweede de Hoge Platen uit Hoofdplaat. Bij de meisjes mag het team van het Molen- bolwerk uit IJzendijke naar de finale en werd het zeven tal van Op Dreef uit Aardenburg na het nemen van straf schoppen tweede. De regiofinales zijn op 12 mei voor de jongens in Zierikzee en voor de meisjes in Westkapelle. De districtsfinale wordt gehouden op 5 juni in Terneuzen waarna op 16 juni in Zeist de landelijke finale volgt. SINT KRUIS - Een zeventienjarige bromfietser is gistera vond naar het ziekenhuis gebracht nadat hij op de Molen weg in Sint Kruis over de kop was geslagen nadat hij een betonblok had geraakt. TERNEUZEN - De eenmansfractie van de LPF in de ge meenteraad van Terneuzen wil burgemeester J. Lonink mondeling ondervragen over zijn uitspraak dat de vesti ging van een derde koffieshop voor softdrugs binnen de gemeentegrenzen bespreekbaar moet zijn. LPF-raadslid Freeke wil zijn vragen stellen tijdens de raadsvergade ring van donderdag 22 april. Freeke wil onder meer horen of er misschien al voorbereidingen zijn getroffen om de derde koffieshop mogelijk te maken. De LPF maakt zich volgens Frëeke 'ernstige zorgen', 'gelet op de aantoonbare gevaren voor de volksgezondheid en de wensen van de burgers van Terneuzen over het gedoogbeleid'. advertentie je \a9e* redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) J Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst j Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 j E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie j Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes I Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Ron Gregoor HULST - Het is lente en dat is buiten goed te zien. Zoals in de omgeving van Hulst, waar de tulpen volop in bloei staan. Ko mende zondag wordt er voor de eerste keer de Tulpenfietsroute gereden. „Je ziet ze hier steeds meer, de bollenvelden", zegt Liliane van der Ha, secretaresse van de ZLTO afdeling Hulst en zelf ook eigenaar van een boerenbedrijf. Ook zij heeft op het erf tulpen staan. „Zeeuws- Vlaanderen, en dan vooral de omgeving van Hulst, begint steeds meer op de Keukenhof te lijken", zegt ze. De ZLTO wil dat aan iedereen laten zien. „Het is de eerste keer dat wij de Tulpenfietsroute hou den. Je kimt het zien als een soort commercialisering van het platteland." De tocht voert de fietser langs de vele bollenvelden in de omge ving van Hulst. Wie de route he lemaal uitrijdt, heeft 35 kilome ter op de teller staan. Deelne mers kunnen de route beginnen waar ze willen, maar het is ver standig een routekaart mee te nemen. Die kaart zit in een pro grammaboekje dat te krijgen is bij de VW in Hulst. Drie boerderijen die aan de rou te liggen, ontvangen de rijders. Ook daar zijn programmaboek jes te krijgen. „Bij de drie be drijven onderweg kunnen deel nemers uitrusten en iets proe ven." Fruitsap Een van de drie bedrijven is een gemengd bedrijf aan de Havik- dijk in Hulst, waar de familie aardappelen en uien verkoopt en waar in de zomer ook zonne bloemen te koop zijn. Aan de Meistraat 1 in Hulst staat een fruitteelt- bedrijf. Daar worden altijd al appels en peren ver kocht aan huis, maar zondag kunnen fietsers er biologische fruitsappen proeven. Aan de Plaatstraat in Hulst tenslotte staat een akkerbouwbedrijf, waar asperges geteelt worden. Het platteland in Zeeuws- Vlaanderen verandert. „Je ziet heel veel boeren iets anders gaan doen. Vooral jonge boeren. Vroeger waren de belangrijkste gewassen aardappelen, granen en vooral vlas. Nu kijken de jon- door Jan Jansen TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen legt zich er bij neer dat het de jaarlijkse au torally in de polders tussen Walsoorden en Lamswaarde niet kan tegenhouden. Het dage lijks bestuur besloot gisteren geen beroep aan te tekenen te gen een recente uitspraak van de rechtbank Middelburg. Het betekent dat de rally op 24 april gewoon door kan gaan. De gemeente Hulst verleende de or ganisator, de Stichting Au tosport Promotie Nederland, eer der al een ontheffing. Gedwon gen door de rechter zal het wa terschap dit beleid nu braaf vol gen door een verkeersbesluit te nemen voor de betrokken polder wegen; die worden ten behoeve van het evenement tijdelijk afge sloten. Aanvankelijk weigerde het wa terschap dat te doen. Nadat twee jaar geleden een dode viel op het parcours, verzet het schap zich tegen de rally. Maar ge boeren toch naar andere mo gelijkheden. Veel bedrijven heb ben het moeilijk en verzinnen iets nieuws. Bloembollen zijn erg in trek. Kijk hier maar eens om je heen. Het duurt niet lang meer voordat Zeeuws - Vlaande ren net zoveel bollenvelden heeft als Noord-Holland." De tocht van komende zondag voert de fietsers niet alleen langs de bollenvelden, maar ook langs andere vormen van akker bouw zoals aspergevelden. Er hebben zich al 200 fietsers aangemeld. De deelnemers kun nen vanaf 13.00 uur starten. Als het aan Liliane van der Ha ligt, komt er volgend jaar een tweede editie van de Tulpenfiets route. „Er hebben nu al hore- ca-ondernemers gevraagd om mee te kunnen doen. Ik had daar eerlijk gezegd nog niet aan gedacht. Zij denken zelf op de route terrasjes te zetten, mis schien is dat wel leuk," het beroep dat de organisator en de horeca in Hulst - die tijdens het rallyweekend uitstekende klandizie heeft - instelden tegen het uitblijven van een verkeers besluit, had succes. De recht bank was het met de bezwaar makers eens dat niet aan het wa- terschao maar aan de gemeente is om een ontheffing te verlenen voor een autorally op openbare wegen. Komt de ontheffing er, dan moet het waterschap volgen met een verkeersbesluit. De gemeen te Hulst heeft er nooit een ge heim van gemaakt de bedrijvig heid van het evenement toe te juichen. Bezwaar Morrend slikt het waterschap nu die benadering. Er komt een verkeersbesluit. Wel, zo meldt het schap nadrukkelijk, kunnen belanghebbenden daar bezwaar tegen maken. Gezien het verzet van polderbewoners kan dat er nog van komen. Met name de SP in Hulst werpt zich op als hun spreekbuis. door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst wil verenigingen die rommel markten houden tegemoet ko men. Hulst stelt een container beschikbaar voor het rommel markt-afval. Het transport en de stortingskosten neemt de ge meente voor rekening. Of 'de zaak Kloortje' iets van doen heeft met de beslissing van de gemeente, wil wethouder E. de Deckere niet bevestigen, maar opvallend is het wel. De showband. uit Kloosterzande was een paar weken geleden nog woest op Hulst omdat de ge meente weigerde containers be schikbaar te stellen voor de af voer van rommelmarkt-afval. De voormalige gemeente Honte- nisse zorgde wel voor containers en gratis afvoer. De nieuwe ge meente Hulst huldigde het mot to 'de vervuiler betaalt' en wilde Kloortje zelf laten opdraaien voor de kosten. De showband dreigde daarom de vele kuubs aan niet verkoch te goederen te verdelen onder de leden en sympathisanten en het zo aan te bieden als grof vuil. Op deze manier wilden ze de ge meente op andere gedachten brengen omdat het zelf afvoeren van het afval een te grote finan ciële strop is. Kloortje heeft het dreigement niet uitgevoerd en is samen met de gemeente tot een oplossing gekomen. In totaal worden zo'n twintig rommelmarkten gehouden in de gemeente. Omdat er volgens De Deckere meerdere verenigingen het verzoek voor een afvalcontai ner bij de gemeente hebben neer gelegd, is er een kosten-baten analyse gemaakt. Daaruit bleek dat het voor de gemeente meer geld kost om het rommel markt-afval te laten ophalen tij dens de grof vuil ronde door de ophaaldienst, dan containers be schikbaar te stellen. Hulst heeft daarom besloten vanaf het komende jaar vereni- In de omgeving van Hulst wordt zondag voor de eerste keer de Tulpenfietsroute gereden. foto Dick de Boer gingen die een rommelmarkt houden de mogelijkheid te bie den een container aan te vragen. Wel zal samen met de organise rende vereniging kritisch wor den gekeken naar de noodzaak van een container. Het gaat om een proef; volgend jaar wordt de zaak worden geë valueerd. door Wout Bareman ANTWERPEN - De Antwerpse rederij Flandria heeft in het vaarprogramma voor komend seizoen een groot aantal trips naar Zeeland opgenomen. De re derij beschouwt de 'dagcruises' naar Vlissingen nog steeds als een topper. Ze staan op de agenda voor 10, 17, en 25 juli en op 7 en 29 au gustus. Andere traditionele dag bestemmingen zijn Middelburg (28 juli en 28 augustus), Veere (25 augustus), Goes (7 juli en 19 augustus), Zierikzee (20 juli en 3 augustus) en Willemstad (18 juli en 15 augustus). Het mossel dorp Yerseke vormt op 21 augus tus en 4 september de bestem ming van een dagtochtje. Alle vaartochten vertrekken vanaf Het Steen in Antwerpen, vlakbij de oostelijke uitgang van de Waaslandtunnel. Flandria heeft een jarenlange er varing met betaalbare dagcrui ses. Die bieden een dagje ont spanning en gastronomie op het water. In de prijs van elke dag cruise zijn telkens twee maaltij den aan boord inbegrepen. Beurt De Flandriaschepen hebben een grondige beurt gekregen en zijn klaar voor de start van het toe ristische seizoen. Scheldetoch- ten, een traditionele havenrond- vaart, of de Sint-Annekensboot zijn blijvers. Een opvallende nieuwkomer is de Rubenscruise op zondag 11 juli. Tijdens een drie uur duren de tocht op de Schelde kunnen passagiers aan boord genieten van een rijkgevuld Rubensbuf fet. En op zondag 22 augustus, tij- Advertentie 22 Openbare basisscholen op Walcheren Voor scholen en activiteiten: kijk op www.archipelscholen.nl dens de werkzaamheden aan de Ring, is er een varende pendel dienst tussen Het Steen in Ant werpen en de grote rommel markt in het Scheldedorp Lillo Nieuw zijn ook de korte haven rondvaarten van anderhalf uur. die een prima alternatief vox- men voor toeristen met weinig tijd die toch een indruk willen krijgen van de wereldhaven. Tijdens de Tall Ship's Race en Antwerp Sail van woensdag 21 tot zaterdag 24 juli biedt Flandi'ia speciale arrangemen ten. De rederij Flandria heeft 13 schepen, vier rondvaartboten en negen schepen, die onder meel de waterbevoorrading voor de scheepvaart in de Antwerpse haven verzorgen of het afval van die schepen ophalen, (meer informatie: www.flandria- boat.com). I STREEKACTIVITEITEN AXEL De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten, 14.00 uur: Creatief; 14.00 uur Bingo; 16.00 uur: Zitgymnastiek; 'tTref punt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koers bal; Café de Landbouw, 20.00 uur: Kaar ten; GRAAUW - Dorpshuis, 13.45 uur Koersbal; HEIKANT t Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur Biljar ten, kaarten en volksdansen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve. 9.00 en 10.00 uur: Fy- sio gym; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzo ne; 13.30 uur: Bridge, jeu de boules en internet café; Den Dullaert, 20.15 uur: Jubileumconcert the Young Ones; KLOOSTERZANDE Hotel van Leu ven, 19.30 uur: Kaarten de Troefslag; KOEWACHT De Vlaschaard, .10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG Tienercentrum Time Out, 15.00 - 18.00 uur: Soos voor tie ners vanaf 12 jaar; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SAS VAN GENT De Speye, 19.00 uur. Grutmoole volksdansen; St.Albert, 13.00 uur, Vrij biljarten en spelmiddag, ST.JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 15.30 uur: Kreatieve Vor ming techniek; 19.00 uur: Jeugdsoos, Cafe de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; SLUIS 't Zoute Vestje, 19.00 uur: Ruil- avond; SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren; TERNEUZEN De Veste, 13-30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal t Zwaantje, 9 00 uur Bowls; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur Kaarten en biljarten;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45