Nieuwe opleiding voetbaltalenten Rotterdam wil start ^broeders De Nooijer en Dolf Roks komen met initiatiefin Kortgene Etappezege Petacchi in Aragon Nieuwe ronde in Noord-Nederland Sluiter uitgeschakeld in Valencia Zwemster Van Dijk niet op Spelen Igor Astarloa mag weg bij Cofidis Thorpe wellicht toch op 400 vrij Olympisch startbewijs voor Groot Dammer Clerc weer alleen aan (op bij het NK Geen Gold Race zieke De Groot Goed voorjaar kan super worden Tour 2007 bij Ahoy' Sofia wil in 2014 de Winterspelen Hoogerland mist ZLM Tour wegens blessure Goede resultaten turners Van Assche en Van Minde 17 vrijdag 16 april 2004 gtfjan Dagevos OOST-SOUBURG - Na een lan- «e periode van plannen maken voorbereiden, is de kogel door de kerk. Dennis en Gérard de Nooijer en Dolf Roks begin- Mn volgend seizoen in Kortgene mol een opleiding voor talentvol le Zeeuwse jeugdvoetballers. Spelers in de leeftijd van 8 tot in met 18 jaar kunnen terecht op de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). initiatiefnemers willen ta lentvolle spelers uit de gehele provincie de kans geven om zich in eigen omgeving op een profes sionele manier te ontwikkelen, je uitverkoren talenten blijven u\ lid van hun vereniging, jaar worden in de gelegenheid «esteld om op een centrale loca te-in Kortgene dus - extra trai ningen te volgen. De trainingen (twee a drie keer in de week) worden verzorgd door Dennis en Gérard de Nooijer en Dolf Boks. Ook zullen er met enige re gelmaat oefenwedstrijden wor- Jfetzal misschien best een lang durig proces worden, maar we tooen dat het uiteindelijk een opuls voor het Zeeuwse voet- lui zal zijn", zegt Gérard de Nooijer. „We zeggen niet dat de eidingen bij de Zeeuwse bs slecht zijn, maar we wil de talenten wat extra's bie- foi Zie het als een aanvulling. Erisin onze ogen nog altijd veel talent in Zeeland en wij zijn be leid om daar heel veel tijd en aergie in te steken. We willen «talenten graag stimuleren om «en nog betere voetballer te wor- jen." Waarde Dennis de Nooijer: „Het mooiste zou zijn dat jongens via onze op leiding doorstoten naar clubs als Feyenoord, PSV, RBC of NAC De jongens die dat uitein delijk niet halen, kunnen weer van waarde zijn voor het Zeeuw voetbal. Misschien komen we in de toekomst dan wel aan drie of vier hoofdklassers. En pas sant hopen we ook dat we onze ideeën, kennis en ervaring op de trainers van de clubs kunnen overbrengen. We zullen heel veel in samenspraak met de vere nigingen doen. We zijn niet voor onszelf bezig, het gaat ons om het totale voetbal." Het idee voor de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland werd zo'n an derhalf jaar geleden geboren. Gérard de Nooijer: „We werden nogal eens geconfronteerd met verhalen van ouders die het niet langer meer konden opbrengen om hun zoontje naar RBC of NAC te brengen. Daar ging veel te veel tijd in zitten. Het is ook nogal wat om je zoon vijf keer in de week naar Roosendaal of Breda te moeten brengen. Dan ben je vier, vijf uur onderweg voor een training. Het is natuur lijk funest dat wij geen profclub in onze eigen regio hebben. Nou ja, toen hebben wij gedacht: waarom zouden we zelf niet pro beren een professionele oplei ding op te zetten?" Voordeel Dolf Roks: „Het voordeel van zo'n opleiding is dat het dicht bij huis is. Een talent kan een paar uurtjes trainen en vervol gens blijft er ook nog tijd over om met dat vriendje uit de buurt te spelen. Het sociale aspect is ook belangrijk." Een centrale locatie werd snel gevonden. De voetbalvereniging Kortgene en de gemeente Noord-Beveland reageerden en thousiast en waren bereid de ac commodatie (een trainingsveld en twee wedstrijd velden) be schikbaar te stellen. De initia tiefnemers spraken daarna met een aantal grote bedrijven, die zouden moeten bijdragen in de kosten, maar de animo is tot dus verre niet al te groot. Binnen kort wordt er een sponsoravond gehouden. „We zijn geen commerciële op leiding", zegt Gérard de Nooijer. „Er hoeft geen inschrijf Dennis de Nooijer, Dolf Roks en Gérard de Nooijer (voorgrond vlnr) gaan extra aandacht besteden aan talentvolle jeugdvoetballers. foto Ruben Oreel geld te worden betaald. Het is een opleiding zonder winstoog merk. Het gaat ons er om dat we uit de kosten komen, en dat we onszelf op den duur kunnen be druipen. Als we straks stoppen met voetballen, is dit ons werk." Het is voor Gérard de Nooijer en Dennis de Nooijer een voor schot op de toekomst. Volgend seizoen willen beiden in elk ge val nog actief zijn als profvoet baller. Dolf Roks combineert de activeiten van de JVOZ met die van zijn functie als hoofdtrainer van Kloetinge. „We beginnen voorlopig met z'n drieën", zegt Gérard de Nooijer. „Mogelijk dat er in de toekomst nog meer trainers bij komen. Dat hangt ook een beetje af van de belang stelling. Zoals we het nu kun nen peilen, is er veel behoefte aan, maar we moeten nog wel even de aanmeldingen afwach ten." Alle voetbalclubs in Zeeland krijgen dezer dagèn een brochu re over de opleiding in de bus en worden uitgenodigd voor één van de drie informatiebijeen komsten. Dat gebeurt in nauwe samenwerking met zaakwaarne mer Piet Breevaart, die met zijn bureau Coach Talent Support nauw betrokken is bij het gehe le project. Talentendagen In de maand juni zullen er talen tendagen worden georgani seerd. Belangstellenden kunnen dan hun kunsten vertonen en worden beoordeeld door Dennis en Gérard de Nooijer alsmede Dolf Roks. Inschrijfformulieren voor de talentendagen zijn bin nenkort via de clubs te verkrij gen. Daarnaast wordt het ook mogelijk om aan te melden via de website van JVOZ (www.jvoz.nl). Roks: „We begin nen vanaf het nulpunt en willen iets leuks neerzetten. Iets waar we allemaal wat aan hebben en waar we trots op kunnen zijn." BARBASTRO - De Italiaan Alessandro Petacchi heeft gis teren de tweede etappe (Calanda-Barbastro) van de Ron de van Aragon gewonnen. Hij was de rapste in de massasprint. De Rus Denis Mentsjov (Illes Balears) be hield de leiding in het algemeen klassement. ANP/AFP GRONINGEN - De nieuwe wielerwedstrijd Noord Neder land Tour wordt woensdag 23 juni voor het eerst verre den. De profronde voert de renners bijna tweehonderd ki lometer van de stad Groningen naar Leeuwarden door de provincies Groningen, Drenthe en Friesland. ANP VALENCIA - Raemon Sluiter is gisteren in de tweede ron de van het Valencia Open uitgeschakeld. De Rotterdam mer, die in de eerste ronde van landgenoot Dennis van Scheppingen won, ging ten onder tegen de als zevende ge plaatste Spanjaard David Ferrer: 2-6 4-6. ANP AMSTERDAM - De olympische missie van Edith van Dijk is mislukt. Met een tijd van 8.50,80 op de 800 meter vrije slag bleef de lange-afstandspecialiste bij de NK in Amsterdam ver van de olympische limiet van 8.36,94. Van Dijk legde zich sinds september volledig toe op het zwem men in een binnenbad. Van Dijk miste ook de gevraagde tijd (8,43,50) voor de EK in Madrid in mei en wist hier door geen extra kwalificatiekans te bemachtigen. ANP PARIJS - Wereldkampioen Igor Astarloa mag Cofidis per direct verlaten. De wielerploeg heeft zich voor onbepaal de tijd uit de wedstrijden teruggetrokken in verband met het dopingschandaal rond de ploeg. „Als Igor een andere werkgever vindt, laten wij hem gaan", zegt ploegleider Bondue. De regeling geldt alleen voor Astarloa. ANP SYDNEY - Het Australisch olympisch comité (AOC) heeft de weg voor zwemmer Ian Thorpe vrijgemaakt toch op de 400 meter vrije slag uit te komen bij de Olympische Spelen in augustus in Athene. Het AOC wees Thorpe giste ren in Sydney als reserve aan, indien Craig Stevens afziet van een start op de olympische 400 meter. ANP/RTR AMSTERDAM - Chantal Groot heeft gisteren tijdens het NK zwemmen in Amsterdam een olympisch startbewijs afgedwongen op de 100 meter vlinderslag. De zwemster tikte aan in 1.00,18. Daarmee toonde ze vormbehoud. Er was een tijd van 1.00,27 gevraagd. Groot zwom vorig jaar al de olympische limiet. ANP HU1SSEN - Rob Clerc is twee ronden voor het einde weer al ken koploper op het NK dam men. De 48-jarige inwoner van Zoetermeer won gisteren in Huissen van Gerrit Boom. De zege kwam niet onverwacht" is met afstand de slecht je deelnemer aan de titelstrijd. De nestor van het toernooi (49 sprokkelde in elf ronden hechts vier punten bij elkaar. Gerc heeft nu een punt voor drong op Marino Barkel en «es Thijssen, die remiseerden 'rfgen respectievelijk Hans Jan sen en Tanja Chub. Alexander in volgt op twee punten sa Clerc, maar is nog niet kans loos omdat hij van de eerste vier tetop papier makkelijkste Test programma heeft. GPD MAASTRICHT - Steven de longh vervangt zondag Bram de Groot in de Rabobank-ploeg soor de Amstel Gold Race. De Groot stapte vorige week nek af in de Ronde van Basken land en heeft nog last van de,na weeën van een verkoudheid. Het Rabo-ploegleider Frans Maassen achter het stuur in 'zijn' Amstel Goldrace van De Jongh houdt in <kt de Noord-Hollander van- Mag niet vertrekt in Veenen- daal-Veenendaal. Zijn plaats wordt ingenomen 'door Pieter Weening. Michael Rasmussen is %nde week terug. De Deen «ik in de Catalaanse Week zijn sleutelbeen. Zijn eerste wed- 'tojd is de Ronde van Nedersak- ^nop 21 april. ANP SOFIA - Sofia zal zich officieel kandidaat stellen om de Olympi- Winterspelen van 2014 te ,r§aniseren. Dat heeft het Bul- olympisch comité beslo- eo. Eerder stelde de Zwitserse sad Zurich zich kandidaat. Den ervan overtuigd dat we -r! goede kans maken", zegt de fitter van het Bulgaars Ivan Slavkov. „We zullen "f a"e denkbare instanties sa- I - ^verken om ons doel te ver- ezenlijken." Ook het Bulgaar- ministerie van sport onder st het plan. Sofia organi- ple in 1973 en 1983 de Win delen voor studenten. ANP door Edward Swier HAELEN - Haelen 3 moet het komend weekeinde stellen zon der één van zijn betere voetbal lers. Maar de titel is al binnen, dus kan Frans Maassen best ge mist worden. Hij heeft boven dien een goede reden voor zijn afwezigheid, de Rabobank- ploegleider zit met collega Erik Breukink achter het stuur tij dens 'zijn' Amstel Goldrace. De winnaar van 1991 hoopt zon dag op de Cauberg op een herha ling van dit succes. Met Erik Dekker (winnaar 2001), Michael Boogerd (de slimste in 1999) en Oscar Freire heeft de Nederland se formatie drie troeven. Honkvast is hij. Geboren en ge togen in Haelen, woont Frans Maassen nog altijd in het Noord-Limburgse dorp nabij Roermond. Met Margret en zoon Milan. „Toen ik prof was, heb ben we een paar jaartjes even verderop in Ittervoort gewoond. Maar nadat ik gestopt was, zijn we snel weer hierheen gegaan." Maassen liet zich feitelijk verja gen, wilde Belgische toestan den, waar dorpelingen als ware groupies in de plaatselijke favo riet al gauw de nieuwe Merckx zien, voorkomen. „Het was zelf behoud. Anders had ik die jaren de hele dag aanloop gehad." Minstens zo trouw was hij aan zijn werkgever. Hoewel de Lim burger niet te spreken was over het eerste contract dat Jan Raas hem gaf („Het eerste jaar reed ik voor een habbekrats"), bleef hij de ploegleider/teammanager zijn hele carrière trouw. Negen jaar lang. In 1996 stapte Maas sen - nadat hij uit onvrede over zijn eigen presteren het fietsen voor gezien hield - direct over in de ploegleiderswagen. Weer was Raas zijn werkgever. Zeven jaar was hij nauw betrok ken bij de Rabobank-opleidings- ploegen. De junioren hadden vooral zijn aandacht, invalbeur ten bij het Trade Team 3 en de 'echte' profs maakten een over stap langzaam maar zeker lo gisch. Maar na zestien jaar is de baas vertrokken. Raas werd de ze winter uit zijn functie gezet. „Toeval", noemt Maassen het aanvankelijk dat hij zolang bij Raas bleef. „Ik had ook voor Priem kunnen rijden." Hij geeft wel toe rustig van aard te zijn, zich niet te laten leiden door grillen of impulsen. „En dus is Ploegleider Frans Maassen (links) staat op het punt 0111 met de renners van de Raboploeg het parcours van de Amstel Gold Race te verkennen. Rechts kopman Érik Dekker. foto Frits Widdershoven/GPD het misschien niet eens raar dat ik zolang bij Raas bleef." Zoals alle anderen bij de ploeg zegt Maassen ook nu nog dat het afscheid van Raas voor hem „een verrassing" was. „Ik heb nooit gedacht dat het zo zou lo pen. Het verdiende ook niet de schoonheidsprijs, maar ik vond niet dat ik me solidair hoefde te verklaren. Daarvoor is deze baan te leuk. Bovendien weet ik dat Jan dat mij, en de anderen, niet kwalijk neemt. Hij is heus blij dat alles doordraait." Privéleven Dat Raas zich de laatste jaren nog zelden bij de koers liet zien, stoorde Maassen niet. „Maar het is op een gegeven moment wel té gen hem gaan werken. Publiek, pers, maar ook renners en perso neel wilden hem toch zien Ik zelf ben daar niet gevoelig voor. Ik bel hem nu nog regelmatig, maar we leiden allebei ons eigen leven. Ik had mijn privéleven, hij het zijne. In die 17 jaar is hij nooit bij mij thuis geweest, ik denk dat ik in totaal vijf uur bij hem op kantoor ben geweest. Over contracten werden we het altijd mondeling eens, Jan stuur de het dan op." Of Raas, zoals de geruchten gaan, met Priem in het peloton terugkeert, weet Maassen oprecht niet. „Ik denk wel dat er ruimte is voor een tweede ploeg, als die niet zo Ne derlands getint is als de onze. Kennis van zaken kun je die twee natuurlijk niet ontzeggen. Jan voorspelde mij nog dat We- semann Vlaanderen zou win nen. Ik denk dat ik hem voor zondag ook nog even bel, dan weet ik wie we in de gaten moe ten houden. Maar goed, ik wil niet op al die geruchten vooruit lopen. het is wat mij betreft nog niet aan de orde." Maassen zegt dat hij de meest re cente maanden, zonder Raas, er varen heeft dat „we bij Rabo bank toch één grote familie zijn. Er werd ons in het verleden ver weten dat we te afstandelijk, te zakelijk waren. Maar wat mij be treft, is de laatste tijd het tegen deel gebleken. We hebben de zaak met z'n allen opgepakt, me de natuurlijk omdat er al een heldere structuur lag." Theo de Rooij nam de manage menttaken over, Erik Breukink werd binnengehaald als ploeglei der. Maassen speelde daarin een belangrijke rol, hij polste zijn ex-collega.* „Akkoord, hij kwam uit, als je het zo wilt noemen, het andere kamp. Post, PDM. Maar we kenden elkaar redelijk goed. We liggen elkaar ook als persoon goed, hebben dezelfde kenmerken. Welke? We zijn rus tig en eerlijk. En, tsja, hoe moet ik dat zeggen, Erik is ook intelli gent. Het leek mij de beste zet Erik te vragen. Ik wist ook dat hij het stiekem wel wilde. Enke le jaren terug zei hij nog tegen mij: Frans, later beginnen wij tweetjes ook met een ploeg." Maassens programma werd iets uitgebreid. „Sinds de Tour van vorig jaar is dat ingezet. Ik heb het Kampioenschap van Zürich gedaan en daarna de Ronde van Spanje." Dit jaar is hij erbij in de Tour de France. Met Breukink. „Twee debutanten, ja. Natuurlijk hebben we het er wel even over gehad of dat slim was. Maar we krijgen genoeg feedback van Adri (van Houwe- lingen, red.) en Theo. Boven dien, de Tour ken ik. Vorig jaar heb ik de Vuelta gedaan, dat was pas echt nieuw voor me." De Amstel Goldrace is dat niet. In 1991 won Maassen door Mau- rizio Fondriest in een adembene mende sprint en na het nodige geslinger op de Maastrichtse Maasboulevard te kloppen. In middels ligt de finish in Valken burg, op de Cauberg. Maassen denkt dat zijn ploeg zondag „niet ver van de zege zal blij ven." Van de drie kopmannen is Oscar Freire - die in de Ronde van Vlaanderen op zijn neus viel en nadien met ademhalings moeilijkheden kampte - de meest onzekere factor. „Dat is hij eigenlijk altijd", lacht Maas sen. „Hoeveel Wachten hij ook heeft, met zijn klasse moet je hem nooit afschrijven. Ongeloof lijk hoe snel hij in vorm is. Os car heeft geen lange trainings kampen nodig om goed te zijn." 1 Meerwaarde Over Dekker maakt Maassen zich weinig zorgen. „Hij heeft zo'n meerwaarde voor een ploeg, laat de anderen zoveel be ter rijden. We winnen Mil- aan-San Remo dankzij hem." De derde vooruitgeschoven pion, Michael Boogerd, zit al een kleine week in Limburg. Ge spannen als een veer, zoals al tijd. In en buiten de koers. „Dat geeft ook helemaal niet. In een koers als de Amstel Goldrace is zijn aard geen nadeel. Je kan de ze wedstrijd gerust van de start tot de finale bij de eerste dertig in de groep gaan zitten." Boogerds voorbereiding werd ietwat verstoord. In plaats van de Ronde van Baskenland koos Boogerd dit jaar voor Gent-We- velgem. Wat Maassen betreft een ongelukkige keuze. „Ik ben blij dat het slecht weer was, zo dat hij snel van het parcours wegdraaide en afstapte." De risi co's van een valpartij, bijvoor beeld in de afdaÜng van de Kem- melberg, vond Maassen te groot. De ellende is groot genoeg. De lijst met geblesseerden groeit, een derde van de ploeg is te voet gesteld. Griep (De Groot), kneu zingen (Bartko. Hayman), knie klachten (Wielinga), sleutelbeen (Rasmussen) en ander ongemak zoals vormgebrek of gebrek aan competitie. Maassen weet dat het balanceren is. „Momenteel is het zaak met veel jongens iets voorzichtiger te zijn, niet te for ceren. Ons voorjaar is al goed. Al kunnen we er zondag een su pervoorjaar van maken." GPD van onze sportredactie ROTTERDAM - Sport- en ten toonstellingscomplex Ahoy' zal een hoofdrol gaan spelen als Rot terdam erin slaagt in 2007 het/ Grand Depart van de Tour de France binnen te halen. In Ahoy,, komt de permanence en voor de deur zijn de start en fi nish van de proloog en de eerste etappe gepland. Het Rotterdam se gemeentebestuur mikt op een Rotterdamse Tourstart in 2007. Woensdag lieten burgemeester Opstelten en sportwethouder Janssens het Comité van Aanbe veling de eerste details zien van de plannen die Rotterdam bin nenkort in een bidbook ont vouwt. Als de Tour in Rotter dam begint, is op vrijdag 6 juli 2007 de presentatie van de ploe gen in Ahoy' of op de Erasmus- brug. De proloog van zaterdag 7 juli voert vanaf Ahoy' naar de stad en terug. Er wordt een 'elips' van 10,9 km gereden langs de Maashaven, over de Erasmusbrug, de Coolsingel, met een keerpunt bij het Hof plein. Als de plannen doorgaan, gaat de eerste echte etappe van af Ahoy' langs alle achttien ge meenten uit de stadsregio. Rotterdam is niet de enige Ne derlandse stad die zich kandi daat heeft gesteld voor 2007. Ook Utrecht is in de race. De Utrechtse organisatie bood tij dens Parijs-Roubaix een be knopte opzet van de proloog plannen aan aan Tourdirecteur Jean-Marie Leblanc. De gemeen te Utrecht verklaarde zich on langs bereid de plannen van de Stichting te steunen. De start van de proloog is voorzien voor het Jaarbeurscomplex en voert door het oude stadshart. In de eerste week van oktober wil de KNWU (wielrenunie) van beide steden de bidboeken ont vangen. Medio december advi seert de KNWU dan het ministe rie van VWS, dat een subsidie toekent van een half miljoen eu ro aan de kandidaatstad. In 2005 West de Société du Tour de France uit de kandidaten. De provincie Zeeland is nog steeds kandidaat voor de Tours tart in het jaar 2006. GPD YERSEKE - Johnny Hooger land kan morgen niet deelne men aan de ZLM Tour. De ren ner uit Yerseke kampt met een rugblessure. Hoogerland kwam tien dagen ge leden zwaar ten val tijdens een wedstrijd in St. Kruis Brugge. Daarbij bezeerde hij zijn rug. De afgelopen dagen werd hij in tensief behandeld door fysiothe rapeut Paul van Koeveringe en ostheopaat René Zweedijk, maar hij is niet genoeg hersteld om al in actie te komen. „Ik baal er ontzettend van", zegt Hoogerland, die uitkomt voor de Van Hemert/ Eurogift-forma tie. „Ik heb enorm naar deze wedstrijd toegeleefd, maar het is niet verstandig om te rijden, Ik heb de laatste tien dagen am per kunnen trainen." Hooger land richt zich nu op Olympia's Tour in mei en het NK in juni door Jan Dagevos LJUBLJANA - Anthony van As sche en Carlo van Minde hebben tijdens het EK jeugdturnen in Ljubljana aan de verwachtin gen voldaan. Van Minde moest tijdens de lan- denwedstnjd op drie onderde len aan de bak, omdat Jeffrey Wammes bij een val van de brug twee middenhandsbeentjes brak. De Goese turner kwam uit op sprong (8.75). rekstok (8.0) en vloer (8.3). De Sassenaar Van Assche kwam uit op paard (8.4), ringen 7.85), brug (8.35), rek stok (8.1) en vloer (8.05). „Ze mo gen tevreden zijn over hun pres tatie", vond trainer Bram van Bokhoven, een van de begelei ders van het Nederlandse team. Nederland kwam in de zeskamp tot een totaalscore van 149,585 kwam. Epke Zonderland had over zes toestellen gezien de bes te individuele score: 53,711.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31