ebat Tholen loopt met sisser af Gemeenteraad Goes aarzelt over windmolens in Wilhelminapolder Roosevelt-studenten umnen ook naar VS Belangenvereniging ist dat Cobelfret zijn treinen aanpast Schuitevoerder zet strijd voor terugkeer bij ziekenhuis voort dofte college voldoende voor meerderheid gemeenteraad Waterschap aanvaardt uitspraak over rally Dichter (13) laat zich niet kennen Eis 3,5 jaar voor brandstichting in seksclub I Ymea ■9 zeeuwse almanak Goddelijk zc BEVELANDEN-THOLEN vrijdag 16 april 2004 ftftfMiftke vanderJagt yyr MAARTENSDIJK - Het (bat in dc gemeenteraad van holen over het tekort van acht pis voor het college van burge- Wsler en wethouders met een isser afgelopen. et college kreeg, in de termen B de VVD-fractie, een gele t;geen rode. Sommige frac- namen nog wel de term óchtgeld in de mond, maar grom aan te geven dat daar helemaal geen geld meer voor Het zittende college moet zelf het geschokte vertrouwen van de burgers herstellen. De extra raadsvergadering ging over een tekort van acht ton op de lopende begroting, vanwege een fout in de berekening van de personeelskosten. Op verschil lende momenten in het be grotingsproces hebben contro les ontbroken, waardoor een fout uitgangspunt niet werd ont dekt. Verantwoording Anders dan in de schriftelijke in formatie die het college naar de raad stuurde, nam het college oorMaurits Sep BDDELBURG - Studenten an de Roosevelt Academy kun- Kn een deel van hun opleiding it de Verenigde Staten gaan vol- tn. De Universiteit van Calif or- i heeft het Middelburgse colle- opgenomen in het uitwisse lingsprogramma. Omgekeerd kunnen Amerikaan- l studenten een deel van hun Sndie in Middelburg volgen. Volgens decaan H. Adriaansens i de Roosevelt Academy be lt per semester voor 35 stu iten de mogelijkheid aan de Wisseling deel te nemen. isens: „De uitwisseling rólt één op één plaats, zodat smet gesloten beurzen kan. la' heeft als groot voordeel dat Nederlandse studenten geen Mg collegegeld in Amerika toeven te betalen, en dat Ameri- £grRob Paardekam jjAPELLE - De Belangenv ereni- Aanwonenden Spoorlijn $)eist dat Cobelfret zijn au totreinen aanpast. Het vervan- Nvan de gietijzeren remblok- fn door kunststof remblokken bn volgens secretaris T. Richel ffB gduidsvermindering van hen decibel opleveren. _-w,ulu' van de BAS presen te gisteren tijdens een leden- nadering de resultaten van ^meetweek die ze in november Iorig jaar hield. Het onderzoek- fees uit dat de 33 omwonen- ■ijo meededen bij elkaar n treinen hebben waargeno- 486 daarvan zouden autot- nen van Cobelfret zijn ge- •Mst. Die veroorzaken volgens eomwonenden veel lawaai en n'ngen. 260 van de 1989 trei- •n reden tussen elf uur 's en zeven uur in de och- m. 1 het onderzoek blijkt verder tomen weinig tot geen last °oen van de reizigerstreinen. ZSl reden eist de BAS dat in haar ogen één van de verantwoording ten volle op zich. Tijdens een extra raadsver gadering gingen alle wensen in vervulling. Wethouder K. Heij- boer vervulde de rol van goede fee namens het college van B en W. Dat had dan ook wat goed te maken. Voor de raad was het niet moei lijk om een college dat diep in het boetekleed was gekropen, toezeggingen te ontlokken. Een fatsoenlijke productbegrotmg bijvoorbeeld. De raad had daar bij de vorige begroting, de eer ste programmabegroting, al om Volgende keer zal die er ook ko men. Het blijft wel een begro ting met programma's, maar daar zullen lijsten bij komen waarin staat wat de gemeente krijgt, wat eraan wordt uitgege ven en wat het vorig jaar heeft gekost. Als zo'n productuitwer king er vorig jaar geweest was, hadden de cijferaars in de raad wr Jan Jansen BNEUZEN - Waterschap «uws- Vlaanderen legt zich er- ijoeerdat het de jaarlijkse au rally in de polders tussen jkoorden en Lamswaarde i« kan tegenhouden. Het dage- jb bestuur besloot gisteren beroep aan te tekenen te il een recente uitspraak van [rechtbank Middelburg. ft betekent dat de rally op 24 pril gewoon door kan gaan. De iiiieente Hulst verleende de or- inisator, de Stichting Au- sport Promotie Nederland, eer- ir al een ontheffing. Gedwon- b door de rechter zal het wa lschap dit beleid nu braaf vol- s door een verkeersbesluit te Een voor de betrokken polder den; die worden ten behoeve het evenement tijdelijk afge- en. landizie srivankelijk weigerde het wa- rschap dat te doen. Nadat nee jaar geleden een dode viel het parcours, verzet het schap zich tegen de rally. Maar het beroep dat de organisator en de horeca in Hulst - die tijdens het rallyweekend uitstekende klandizie heeft - instelden tegen het uitblijven van een verkeers besluit, had succes. De recht bank was het met de bezwaar makers eens dat niet aan het wa terschap maar aan de gemeente is om een ontheffing te verlenen voor een autorally op openbare wegen. Komt de ontheffing er, dan moet het waterschap volgen met een verkeersbesluit. De gemeen te Hulst heeft er nooit een ge heim van gemaakt de bedrijvig heid van het evenement toe te juichen. Bezwaar Morrend slikt het waterschap nu die benadering. Er komt een verkeersbesluit. Wel, zo meldt het schap nadrukkelijk, kunnen belanghebbenden daar bezwaar tegen maken. Gezien het verzet van polderbewoners kan dat er nog van komen. Met name de SP in Hulst werpt zich op als hun spreekbuis. kaanse studenten niet naar woonruimte hoeven te zoeken." De uitwisseling zal nog niet in het eerste bestaansjaar van de Roosevelt Academy plaatsvin den. Adriaansens wil de tijd ne men om het instituut goed vorm te geven. „We willen natuurlijk wel wat te bieden hebben." Hij voorspelt dat studenten in de tweede helft van het tweede stu diejaar, of in de eerste helft van het derde, naar de Universiteit van Californië gaan, en Ameri kanen naar Middelburg komen. De Universiteit van Californië is een koepel van tien instituten, waaronder Berkeley, Los Ange les, San Francisco, San Diego en Santa Barbara. De Ameri kaanse universiteit heeft ook het University College Utrecht in het uitwisselingsprogramma opgenomen, pagina 10 uitgelicht meteen ontdekt dat de perso neelskosten voor 2004 op een la ger bedrag waren begroot dan in 2003. De alarmbel had dan op tijd gerinkeld. Raadslid A. Piet van.de Chris tenunie concludeerde dat er wat schort aan de systematiek in het gemeentehuis. De verschillende afdelingen hadden toch moeten zien dat hun personeelskosten omlaag gingen. Volgens Heij- boer worden juist die kosten centraal bekeken. „Dat moet dan anders, vond Piet en hij vond daarbij de PvdA aan zijn zijde. J, van der Linden pleitte ervoor de hele planning en con trole in het gemeentehuis door te lichten. Ook dat werd toege zegd. De efficiencyslag, zeer gewenst door D66 en ChristenUnie komt er ook, al zullen Keulen en Aken ook in Tholen niet in één dag worden gebouwd. Moties Hoewel verschillende fracties een motie hadden voorbereid, kwam het college netjes weg. Ook de verzekering dat het colle ge nimmer van zins is geweest de zaak van het tekort in beslo tenheid af te handelen, stemde de raad milder. Alleen de fractie van Algemeen Belang Tholen wapperde nog met een motie van wantrouwen, maar die werd door verder niemand serieus ge nomen. Bleef nog over de kwestie van de oplossing. Heijboer wil in een tussentijdse beschouwing van wat er is uitgegeven en wat er nog in de knip zit, kijken of er geld overblijft. Het college van burgemeester en wethou ders wil in ieder geval de las ten voor de burgers niet ver hogen. Piet waarschuwde de wethouder tegen geschuif met geld. „Als het college weer het onderhoud van de molens uit stelt, heeft het een motie van afkeuring aan de broek han gen." Ilias Azzargari toont de poeziëposter waarmee hij won. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers GOES - 'Ik wil alleen maar we ten wie ik ben. Een andere re den om te schrijven heb ik niet. Maar wie ik ben gaat nie mand wat aan'. Met dat ge dicht won Ilias Azzargari (bijna 13) van het Buys Ballot College in Goes gisterochtend de eerste prijs in de poeziëposterwedstrijd. Aan de wedstrijd deden behal ve de VMBO-afdeling van het Buys Ballotcollege ook die van het Goese Lyceum, het Goese Lyceum voor beroepsonder wijs en het Calvijncollege mee. De scholen waren samen goed voor achthonderd posters. „Ik wilde een gedicht schrij ven over mezelf", licht Ilias zijn werk toe. „Toen het af was, heb ik een boek van Picas so gepakt om wat ideeën op te doen voor mijn schilderij." De leerlingen moesten niet al leen een gedicht maken; het ge dicht moest ook nog op een zelf ontworpen poster komen te staan. Ilias tekende twee schilderij lijsten. In de voorste lijst is een dame te zien, geschilderd in kleurige, scherp afgeteken de vlakken. Wie er in de tweede lijst ver stopt zit, kun je niet zien. Dat sluit prachtig aan bij de tekst waarin de dichter zich bloot geeft, maar zich tegelijkertijd toch niet helemaal wil laten kennen. Op elke school werd een win naar gehuldigd, maar kunste naar en docent Ton Lamper koos ook nog een superwin naar uit. En die eer viel Ilias te beurt. Zowel de tekst als de combina tie van de tekst met het beeld vond Lamper in het werk van Ilias zeer geslaagd. De poëzieposterwédstrijd is een onderdeel van Bazar, een kunstproject van de Zeeuwse Bibliotheek dat vmbo-leerlin- gen met literatuur en kunst in aanraking wil brengen. Bazar won twee weken geleden de prestigieuze Taalunie onder wijsprijs. de grootste veroorzakers van de overlast, de omwonenden tege moet komt en de gietijzeren rem blokken vervangt door kunst stof remblokken. De blokken van gietijzer slaan bij het rem men op de wielen, waardoor die steeds ruwer worden en tijdens het rijden al maar meer geluid produceren. Kunststof remblok ken kennen dat probleem niet of nauwelijks. Oproep Het bestuur van de BAS deed haar leden gisteren een dringen de oproep om op zoek te gaan naar nieuwe leden. „Er wonen op de Bevelanden ontzettend veel mensen aan en om het spoor", zei penningmees ter J. Bruggeman. „En toch heb ben we maar honderdveertig le den. Daar worden we door te genstanders mee om de oren ge slagen. Met meer leden staan we veel sterker." Ook in financieel opzicht is een groei van het ledental gewenst. Het bestuur denkt de komende jaren nog veel geld nodig te heb ben voor het inwinnen van juri disch advies. door Rolf Bosboom GOES - De politieke steun voor een windmolenpark in de Wil helminapolder lijkt af te nemen. De Goese WD-fractie liet gister avond in de raadsvergadering blijken daar steeds meer proble men mee te hebben. Eerder gaf SGP/ChristenUnie al aan aarze lingen te hebben. Al sinds 2000 wordt, op aandrin gen van de gemeenteraad, de haalbaarheid van windturbines nabij de Deltaweg onderzocht. Meerdere varianten zijn daarbij de revue gepasseerd. Het jong ste voorstel gaat uit van acht tot tien forse windmolens. S\ Heijning (WD) gaf gisteren aan dat er wat zijn partij betreft waarschijnlijk geen steun valt te verwachten voor een winde nergieproject. „Dat staat steeds meer ter discussie." C. van den Boomgaard (CDA) herinnerde eraan dat de raad heeft inge stemd met slechts een onder zoek naar windenergie en nog zeker niet met het realiseren van een project. Wethouder M. 't Hart antwoord de dat binnenkort een voorstel aan de raad wordt voorgelegd en dat dan duidelijk moet wor den of er nog voldoende bijval voor is. De opmerkingen werden ge maakt bij de bespreking van de Goese reactie aan de provincie op de toekomstvisie voor het ge bied rond het Veerse Meer. Meer dere partijen hamerden erop de belangen van de landbouw goed in het oog te houden bij het in stellen van een vast waterpeil in het Veerse Meer, zoals is geop perd. Waardering was er in grote lij nen voor dé plannen van diverse recreatiebedrijven rond Wol- phaartsdijk. Uitbreidingen moe ten, behalve tot extra kampeer plaatsen, leiden tot kwaliteits verbetering. Heijning vond wel dat de gemeente zelf geen extra strenge eisen moet stellen aan de landschappelijke inpassing van uitbreidingen. Heel mager A. van Oosten (GroenLinks) noemde de toekomstvisie en de reactie van de gemeente daarpp 'heel mager', omdat de nadruk sterk ligt op de recreatie. Zaken zoals landbouw en natuuront wikkeling komen nauwelijks aan bod, als gevolg van forse be zuinigingen op het project. „Dat is heel spijtig, want de land bouw is wel de drager van het landschap." De Goese gemeenteraad nam gis- door Rolf Bosboom GOES - S. Schuitevoerder pikt het niet dat de Oosterscheldezie- kenhuizen niet willen praten over zijn eventuele terugkeer als directeur. Hij heeft een klacht ingediend bij de Raad voor Maatschappelijke Rekening en Verantwoording (RMRV) van het ziekenhuis. Schuitevoerder, destijds het eni ge lid van de Raad van Bestuur van het Oosterschedezieken- huis, raakte eind vorig jaar in conflict met de Raad van Toe zicht en Advies. Aanleiding voor de ruzie was de procedure voor de werving van een nieuwe voorzitter van de Raad van Be stuur. Het conflict liep zo hoog op, dat de Raad van Toezicht Schuite voerder in januari op non-actief stelde. Die kaartte de zaak aan bij de RMRV, het hoogste or gaan binnen het ziekenhuisbe stuur. Die besloot de Raad van Toezicht te schorsen. Voordat het zo ver kwam, stapten de le den van de raad zelf op, vlak na dat ze de ontslagprocedure van Schuitevoerder in gang hadden gezet. Overleg De kantonrechter in Middel burg behandelde het ontslagver- zoek vorige maand. Die maande de partijen tot overleg, om te kij ken of een terugkeer van Schui tevoerder mogelijk is. Inmiddels is een nieuwe Raad van Toezicht gevormd. Die be sloot onlangs niet te willen pra ten over een terugkeer van de di recteur. De raad wil met een schone lei beginnen en schaart zich achter het beleid zoals dat tot nu toe is gevoerd. H. Schravenmade, advocaat van Schuitevoerder, heeft grote moeite met die opstelling. „De nieuwe Raad van Toezicht neemt kennelijk het beleid van de vorige Raad van Toezicht over. Maar dat beleid is juist af gekeurd door de RMRV." Dat is reden voor de raadsman om een klacht in te dienen bij de RM RV. Eigen standpunt Schravenmade vindt het vooral kwalijk dat de nieuwe Raad van Toezicht zich niet aan de kwes tie lijkt te willen branden. „De Raad van Toezicht moet zijn ei gen standpunt bepalen. Ze kun nen wel zeggen dat ze met een schone lei willen beginnen, maar dan willen wij weten: waarom dan wel? Dat is ook niet meer dan beleefd." De advocaat zegt nog altijd geen reactie te hebben gehad op het verzoek tot overleg. Wel heeft de raadsman van het Oos- terscheldeziekenhuis laten we ten te willen praten over een fi nanciële regeling voor Schuite voerder. Schravenmade heeft verder de kantonrechter gevraagd de be handeling van de zaak te hervat ten. Volgens hem staat de opstel ling van de Raad van Toezicht 'haaks op wat de kantonrechter wil'. De zaak wordt woensdag 26 mei behandeld. advertentie door Aector Dooms MIDDELBURG - Tegen een 46-jarige man uit Roosendaal is gisteren bij de rechtbank in Mid delburg voor brandstichting in een Vlissings sekshuis drieën half jaar gevangenisstraf geëist. Officier van justitie A. Flik- weert nam de brandstichting ernstig op, omdat er levensge vaar dreigde. Twee mensen la gen in het pand te slapen. De verdachte heeft zich enkele dagen na de brand op 6 januari aangegeven bij.de politie. Hij be kende de brand aan de achter kant van de seksclub aan de Prins Hendrikweg te hebben aangestoken en vertelde spiritus over een kozijn te hebben gego ten. Later kwam hij op zijn ver klaring terug. „Ik heb gelogen. Ik heb het niet gedaan", zei hij toen. De officier geloofde de tweede verklaring, waarin de man een ander de schuld gaf, niet. De man, die eerder in Vlissingen en Terneuzen woonde, staat aan de Zeeuwse top als het gaat om ver mogensdelicten. Ook is hij eer der veroordeeld voor brandstich ting. De rechtbank doet uitspraak op 28 april. teravond afscheid van S. de Put ter (SGP/ChristenUnie), die veertien jaar in de raad heeft ge zeten. Hem vielen veel lovende woorden ten deel. Hij werd ge kenschetst als een betrokken en gedegen raadslid, die respect af dwong met zijn kennis van za ken. De Putter zelf bekende dat hij in 1990 met stond te trappelen om raadslid te worden. „Na wat aarzelen heb ik toegegeven en daar heb ik nooit spijt van ge had." Hij prees de goede ver standhouding binnen de raad. „Ondanks de politieke verschil len." Vanmiddag, vanaf 16.30 uur, is er in het stadhuis in Goes een af scheidsreceptie voor De Putter. Hij wordt als raadslid opge volgd door H. Bouma, oud-regio directeur bij streekvervoers- maatschappij Connexxion. voelt natuurlijke zachtheid op je huid! Nieuwe Robijn Puur Zacht wasverzachter combineert de zachtheid van katoenbloesem met de puurheid van bronwater. Robijn Puur Zacht is niet alleen natuurlijk puur en zacht, maar ook hypo-allergeen en dermatologisch getest. Robijn Puur Zacht is heerlijk zacht, zelfs voor de gevoelige huid. Opvliegers bepalen mijn dag niet meer... V Ymea helpt me hierbij Opvliegers Wisselende stemmingen Nachtelijk transpireren Vermoeidheid k «BBKtCto Ymea, Een natuurlijk antwoord op de overgang Zó lekker en toch 0% vet en geen suiker toegevoegd Zijn collega's op dat Temeu- zense kantoor mogen hem er graag mee treiteren. Iedere dag een broodje Martino en doordeweekse bezoekjes aan Axelse kroegen maakten hem de afgelopen tijd tot een an der mens, lees: een man met wat vrouwelijke rondingen. Zelf zit deze uitzendkracht daar niet mee, hij meent zelfs over een goddelijk lichaam te beschikken. Maar gisteren begon hij te twijfelen. Twee dames van een uitzendbureau kwamen hem op zijn werkplek verras sen met een attentie. In het ka der van de landelijke secreta ressedag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27