CDA botst met kabinet over zorg Ajax-fans molesteren spelers Feyenoord Auto 1 Tj ,r^n; iit PZC FNV dreigt met acties fiets-voetveer Zeker drie doden bij schietpartij Tiel rrm 19° 1ft 1 9° Verzet Kamer tegen opnemen huisarts in no-claimregelingn Terug naar de bergen Ijl KUNST Antiek beurs Aan de wandel met boa Taz Opel Astra geen dertien-in-een-dozijn-auto 21 en 23 Osama Bin Laden vangt bot bij EU Oorlogsdoden Opleiding voor voetbaltalenten Z 3 Heerlijk jlzon. Landinwaarts 18 a 19 graden. Óp het strand met wind van zee gevoelig frisser. maandmenu 23 U begint met een variatie van larmaham en lamsham met meloen. 'Gevolgd door een heerlijk varkens haasje met champignonroomsaus. Als afsluiting het dessert van de chef. I ard Evertsen 2/8 Vlissingen Tel. (0118) 441 441 j 246e jaargang no. 90 vrijdag 16 april 2004 los nummer 1,20 jkirAnnetvan Eenennaam den HAAG - Burgers moe ien ineer betalen voor medi cijnen als de no-claimrege- ling in de ziektekostenverze kering niet zal gelden voor bezoek aan de huisarts. De ze waarschuwing uitte mi nister Hoogervorst van Volksgezondheid gisteren tijdens een debat in de Tweede Kamer over de toe- van de zorg. leregering wil een no-claimsys- ieem invoeren, waarbij mensen |e weinig gebruik maken van jjvoorbeeld de huisarts, aan et eind van het jaar een deel hun premie terugkrijgen. Je premies gaan wel ongeveer ijl euro per maand omhoog, t CDA blijft echter tegen elke irt eigen bijdrage voor bezoek de huisarts. Door die opstel- is er een meerderheid in de iel' tegen dit deel van het ka- letsplan. PvdA, GroenLinks de ChristenUnie zijn bang burgers uit zuinigheid be- liiiten niet naar de dokter te aan als ze klachten hebben. Specialist Iet CDA heeft er geen bezwaar itgen dat voor, bijvoorbeeld, be- joek aan de specialist en de apo- heek een no-claimregeling Wordt ingevoerd. «n meerderheid van de Tweede tamer stemde gisteren wel in 'e lijnen in met de herzie- van het zorgstelsel. 'Advertentie Per 1 januari 2006 verdwijnt daarin het verschil tussen zie kenfonds- en particuliere verze keringen. In de plaats daarvan komt er een verplichte basisver zekering voor iedereen. De over heid bepaalt welke medische zorg in dit basispakket komt. Volgens Hoogervorst zal het erg lijken op het huidige zieken fondspakket. Zorgverzekeraars zijn verplicht om iedereen te ac cepteren als klant. Wié zich daarnaast nog extra wil indekken kan een vrijwillige aanvullende verzekering afslui ten. Zorgverzekeraars mogen zelf hun polissen vaststellen en hebben het recht om bijvoor beeld ouderen of zieken te wei geren. Verzekerden die minder dan 250 euro per jaar declareren op de verplichte zorgverzekering krij gen een deel van hun premie te rug. Wie geen zorgkosten heeft krijgt 250 euro terug, wie bij voorbeeld 30 euro aan medicij nen kwijt is krijgt 220 euro. Het kabinet wil mensen die fi nancieel in de problemen komen door de stijging van de vaste pre mies voor zorgverzekeringen via de belasting compenseren. Hoe deze regeling er precies uit gaat zien, is nog niet duidelijk. VACATURES Bent u de assistent accountant waar S&P acc. bel.adviseurs naar zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. KABOEL - Afghaanse Kochi-nomaden trekken langs de ruïnes van het voormalige koninklijk paleis in het zuiden van de hoofdstad Kaboel op weg terug naar de bergen. Het rustige beeld uit de hoofdstad contrasteert sterk met berichten uit het zuiden van het land. Daar doodden Taliban-strijders een regionale politiecommissaris en acht soldaten, meldde gisteren de gouverneur van de provincie Zabul, Khyal Mohammed. foto Stephen Thorne/AP door Marcel van der Kraan en Jan Dagevos AMSTERDAM - Voetballers van Feyenoord zijn gisteravond op sportpark De Toekomst in Amsterdam gemolesteerd door supporters van Ajax. Enkele spe lers van Feyenoord, onder wie Jorge Acufia, Robin van Persie Jan Jansen - Personeel van fast ferry Vlissingen-Bres- feiis komt de komende maan- lenin het geweer tegen werkge ler BBA. Van publieksvriende- W acties die passagiers atten deren op 'de uitbuiting van de tot heuse stakin- vakbond FNV Bondgeno- sluit niets uit. Advertentie 17-25 april 2004 Brabanthallen "s-Hertogenbosch dagelijks 11-19 uur 20 25 april 11-18 uur "^•antiekbeurs-denbosch.nl Als ferry-exploitant BBA niet wil horen, dan moet hij maar voelen, vindt vakbondsbestuur der B. Paas. Ze durfde gistermid dag harde woorden in de mond te nemen na raadpleging van de leden in Vlissingen. Daar sprak ze met de ruim dertig mensen die na ingebruikneming van de 'swaths' in dienst blijven bij de BBA. De stemming was grimmig, con stateerde Paas. „Logisch, want ze hebben geen fatsoenlijke CAO, de beloning is minimaal en de veiligheidsopleiding, toch belangrijk als je met nieuwe schepen gaat varen, laat te wen sen over." Tot haar verbazing heeft de BBA zich voor die oplei dingen nu wel aangemeld bij de Stichting Zoute Veren. „Maar van de nieuwe CAO waar die zelfde stichting mee bezig is, wil len ze niks weten." Eerder over leg daarover met de Brabantse exploitant mislukte faliekant. De BBA zegt om economische re denen het personeel niet meer te kunnen betalen. Ook wijst het bedrijf erop dat veel van de voor malige PSD-werknemers daar in de watten zijn gelegd. Op zul ke voorwaarden kunnen wij niet werken. Wanneer er iets gebeurt op het voetveer en wat precies, kon ze gisteren nog niet zeggen. Een eventuele staking is te verwach ten in de zomermaanden als veel toeristen het overtochtje willen maken. „Dan heeft de BBA er het meeste last van." en Gérard de Nooijer werden ge schopt en geslagen. Onder be geleiding van Ajax-voetballers en de coaches Marco van Basten en John van 't Schip vluchtten zij naar de kleedkamer. Acuna werd met een ernstige hoofd wond in een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Na het laatste fluitsignaal van het duel Ajax 2-Feyenoord 2 (3-1) dook een grote groep ge organiseerde supporters op Ro bin van Persie. In de middencir kel werd het talent van Feye noord omsingeld door honder den fans. Van Persie werd eerst geduwd en vervolgens geslagen. Vuistslagen De Feyenoord-spelers probeer den hun ploeggenoot te ontzet ten, maar moesten het ook ont gelden. De Chileense internatio nal Acuna liep een bloedende hoofdwond op, ook Danko Lazo- vic en Gérard de Nooijer liepen vuistslagen op. Mario Been, de trainer van Feyenoord 2, werd op het veld met een mes be dreigd en assistent-coach John Metgod werd op de tribune be kogeld met een fles bier. „Dit is het meest verschrikkelij ke dat ik ooit op een voetbalveld heb gezien", zei Gerard de Nooijer gisteravond laat vanuit de spelersbus. „Ik liep met Ma rio Been van het veld af en zag de meute op ons af komen stor men. Diverse spelers liepen klap pen op. Bij het naderen van de (Advertentie) kleedkamer kreeg ik een klap in mijn nek." „Er was vooraf al een enorm be dreigende sfeer. Er waren voortdurend spreekkoren. Dat had ook z'n invloed op de wed strijd. Wij verdienden op een bepaald moment een strafschop, maar de scheidsrechter durfde het niet aan de penalty te geven. Achteraf is het misschien maar goed dat het niet gelijk is geworden. Dan was het mis schien nog veel erger geweest." De Nooijer: „Het is een schan daal dat de KNVB deze wed strijd heeft laten doorgaan op De Toekomst, op een terrein waar nauwelijks hekken staan. Deze wedstrijd had in het sta dion gespeeld moeten worden, zeker als je de voorgeschiedenis van Ajax-Feyenoord kent. Er zijn al vaker problemen ge weest." De Amsterdamse politie was slechts met enkele agenten bij het duel aanwezig en kon de rel len niet voorkomen. De beveili ging op het sportpark was niet berekend op de duizenden toe schouwers. Het sportcomplex werd een halfuur na het einde van de wedstrijd door de opge roepen, politie-versterkingen en beveiligingspersoneel schoonge veegd. De Feyenoord-spelers verbleven tot uren na het inci dent op het sportpark. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Als het mooi weer is mag Taz mee naar bui ten. De bijna twee meter lange boa constrictor koestert zich rond de nek van zijn baasje An- gelo Barberry behaaglijk in de zon. „Sommige mensen stap pen tien meter achteruit als ze hem zien", vertelt Angelo. „An deren komen naar me toe. Ze willen hem aanraken en hem om hun nek hangen." Taz heeft het naar zijn zin buiten, denkt hij. „Met dit weer absor beert hij warmte en zonlicht. Ik denk dat hij ervan geniet." Gisteren deden ze samen een rondje Middelburg. De boa is een wurgslang, de beet is niet giftig. „Hij kan wel bijten, maar het enige dat je voelt, is een paar grote steken, als een naald. Je arm wordt een beetje dik, maar dat is bin nen een week weer weg." An gelo is zelf twee keer gebeten. De slang is genoemd naar Tas- manian Devil, een cartoonfi guur. Naast de wandelingetjes door de stad, heeft Taz nog meer verzetjes. „Ik heb van de eigenares van café De Schuur toestemming om hem mee te nemen. De mensen daar vin den dat leuk." Toen Angelo de slang twee jaar geleden kreeg, was hij tien centimeter lang. Nu meet hij één meter vierentachtig. Volgens zijn baasje kan de boa constrictor wel vijf en halve meter lang worden en driehon derd kilo zwaar. Wandelen wordt dan lastig. „Ik zal eerst op body-building moeten." Taz krijgt muizen, ratten, ko nijnen en cavia's te eten. „Die doe ik levend in zijn bakje. Het is puur natuur. Ik laat hem op jacht gaan, dat doen slangen in het wild ook." Ange lo is niet bang dat zijn huis dier op straat kleine hondjes gaat najagen. „Ik houd hem heel goed in de gaten. Als zijn nek gekronkeld is, pas ik extra op, want dan is hij onrustig. Maar ik heb altijd mijn hand bij zijn kop." foto Mechteld Jansen Ook gaat de bezem door de voor zieningen die via de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten worden gefinancierd. Alleen de zorg aan langdurig zieken of ge handicapten blijft in deze volks verzekering. Zaken als huishou delijke zorg worden overgehe veld,naar de gemeenten. ANP «te:..''. De Europese Unie, een ook de afzonderlijke lidstaten, heb ben gisteren negatief gereageerd op een vredesvoorstel van Osama bin Laden, de voorman van het terreurnet werk Al Qaeda. De landen doen het voorstel af als een poging tweespalt te zaaien tussen de Verennigde Staten en de Europese Unie. René Hoebeke uit Nieuw en Sint Joosland wil de na men van alle mensen die tij dens de Tweede Wereldoor log in Zeeland óm het leven zijn gekomen verzamelen. Ook Zeeuwen die buiten de provincie in de jaren 1940-1945 door geweld stierven wil hij in zijn in ventarisatie opnemen. Het is een enorm karwei, maar Hoebeke wil laten zien wie we precies herdenken op de vierde mei. Voetbaltalenten krijgen vanaf volgend seizoen de kans om zich in hun eigen omgeving op professionele wijze te ontwikkelen. Gérard en Dennis de Nooijer en Dolf Roks beginnen een opleiding" voor jeugdspelers, in de leeftijd van 8 tot en met 18 jaar. Het trio zal trainingen gaan verzorgen voor talenten uit de gehele pro vincie. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buiten land: 5; economie: 6; radio en televisie: 7; zeeland: 9, 10,1113 en 15; sport: 17 en 19; redactie en reactie: 20; auto: 21 en 23 offers zouden in de winkel zijn getroffen. Of de slachtoffers mannen of vrouwen zijn, is nog niet bekend. Een ooggetuige zei dat ze vier schoten had gehoord Er zouden meer daders zijn, die nog voortvluchtig zijn. Een buurvrouw van de Aldi ver telde dat zij een politiewagen met hoge snelheid zag naderen. Uit de wagen sprongen agenten in kogelvrije vesten, die de win kel binnenrenden. De buurt heeft niets gehoord van schoten of ander lawaai. Ongeveer een uur na het incident zagen omwo nenden personeelsleden van de Aldi naar buiten komen. De poli tie wil niet zeggen of er moge lijk een personeelslid onder de slachtoffers is. De supermarkt is gevestigd in een klein winkelcen trum aan de rand van een woon wijk. De schietpartij trok zeer veel belangstellenden, maar de politie maakte elk zicht onmoge lijk door het spannen van een stuk plastic. ANP van onze redactie binnenland TIEL - Bij een schietpartij in Tiel zijn volgens een woordvoer ster van de politie gisteravond rond half acht drie mensen om het leven gekomen. Een vierde persoon ligt zwaargewond in kri tieke toestand in een zieken huis, meldde de politie. Volgens getuigen heeft de schiet partij plaatsgehad in een Al- di-supermarkt aan de Kwelka- de in de Gelderse plaats. Of ér sprake is geweest van een over val is onduidelijk. De zegs vrouw van de politie wil daar nog niets van zeggen. De advoca te van de Aldi-directie laat we ten dat de schietpartij niet in de Aldi-winkel heeft plaatsgevon den, maar in het winkelcen trum, waarin de Aldi is geves tigd. Ooggetuigen zeggen dat er een slachtoffer in de hal van de su permarkt lag. De andere slacht- (Advertentie) Voor automatische incasso stem ik loe in afschrijving |post)bankfekeniiignummer PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Ir treft u nadere informatie aan. "711688 555530" Noteer mij voor een proef- abonnement van 5 weken i voor €14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem- j ming voor automatische incasso i van onderstaand rekeningnummer j (proef geldt eenmalig binnen zes j maanden) EU Noteer mij voor een abonne- ment. De eerste twee weken j ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automati- j sche incasso 19,45) J O per kwartaal met automa- I tische incasso 56,60). I per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: I, 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1