Banengroei bij Neckermann PZC Mijn pas naar hartstocht! Thoolse brug krijgt vorm Integreren doe je samen. Integreren is de naam van de Reuma Welke reuma Laat ons goede werk niet stoppen na uw dood Debat Tholen loopt met een sisser af Postorderbedrijf Sint Jansteen zit in de lift weekenddiensten Amerikaanse stand up comedy in Vlissingen Celstraf geëist voor drugsdealer De Zeeuwse Bibliotheken ZoUjy moorcI doq/j VOOR "ZdV kfiAAö? bontJ|| Van der Hooft de Groot-de Kam vrijdag 16 april 2004 door Mieke van der Jaqt SINT MAARTENSDIJK - Het debat in de gemeenteraad van Tholen over het tekort van acht ton is voor het college van burge meester en wethouders met een sisser afgelopen. Het college kreeg, in de termen van de VVD-fractie, een gele kaart; geen rode. Sommige frac ties namen nog wel de term wachtgeld in de mond, maar meer om aan te geven dat daar al helemaal geen geld meer voor is. Het zittende college moet zelf het geschokte vertrouwen van de burgers herstellen. De extra raadsvergadering ging over een tekort van acht ton op de lopende begroting, vanwege een fout in de berekening van de personeelskosten. Op verschil lende momenten in het begro tingsproces hebben controles ontbroken, waardoor een fout uitgangspunt niet werd ontdekt. Anders dan in de schriftelijke in formatie die het college naar de raad stuurde, nam het college de verantwoording ten volle op zich. Tijdens een extra raadsvergade ring gingen alle wensen in ver vulling. Wethouder K. Heijboer vervulde de rol van goede fee na mens het college van B en W. Dat had dan ook wat goed te ma ken. Voor de raad was het niet moeilijk om een college dat diep in het boetekleed was gekropen, toezeggingen te ontlokken. Een fatsoenlijke productbegroting bijvoorbeeld. De raad had daar bij de vorige begroting, de eer ste programmabegroting, al om gewaagd. Volgende keer zal die er ook komen. Het blijft wel een begroting met programma's, maar daar zullen lijsten bij ko men waarin staat wat de ge meente krijgt, wat eraan wordt uitgegeven en wat het vorig jaar heeft gekost. Als zo'n product uitwerking er vorig jaar geweest was, hadden de cijferaars in de raad meteen ontdekt dat de per soneelskosten voor 2004 op een lager bedrag waren begroot dan in 2003. De alarmbel had dan op tijd gerinkeld. door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Postorderbe drijf Neckermann in Sint Jan steen zoekt 67 nieuwe perso neelsleden. De verkopen gaan goed, het thuiswinkelen is vorig jaar met gemiddeld 14,3 procent toegenomen. De Hulster burge meester J. Mulder is zeer tevre den over de toegenomen werkge legenheid. Hoewel de nieuwste cijfers nog niet officieel bekend zijn, zegt J. Fokke, woordvoerder van Neckermann, dat de omzet van het bedrijf flink is gestegen. De thuiswinkelorganisatie, waar Neckermann bij is aangesloten, noteert een landelijke toename van het zogenoemde homeshop- ping van ruim veertien procent. Nederland staat hiermee, inter nationaal gezien, op de vierde plaats van landen waar men het meest aan thuiswinkelen doet. De cijfers van Neckermann be vestigen dit beeld. Het telefo nisch bestellen bij Neckermann is toegenomen, maar de grootste klapper is de verkoop via inter net. Het bestellen via de website is met vijftig procent toegeno men, dit behelst bijna een kwart van de totale omzet. Gemak Het postorderbedrijf heeft er niet alleen veel nieuwe klanten bijgekregen, maar er wordt per klant ook steeds meer besteld. Fokke: „Steeds meer mensen ontdekken het gemak van thuis winkelen. Het scala aan aange boden producten wordt dan ook steeds groter." Neckermann ziet goede toekomstperspectieven en zoekt daarom 67 nieuwe perso neelsleden. Voor logistieke werkzaamheden is ruimte voor 37 medewerkers in Sint Jansteen, 19 nieuwe tele fonistes kunnen aan het werk in het callcenter in Terneuzen en de overige elf jobs zijn kantoor banen. Neckermann wil meer medewer kers in het eigen callcenter zo dat het inschakelen van externe telefooncentrales elders in het land (vanwege langere wachttij den en drukte) kan worden be perkt. Bij Neckermann werken nu zo'n duizend mensen. Het postorder bedrijf maakt ook gebruik van dagelijks gemiddeld honderd uitzendkrachten. In sommige piekperiodes zijn dat er veel meer, wanneer bijvoorbeeld de nieuwe catalogus uitkomt, het afprijzen is begonnen of er ac ties zijn. De bestellingen bij Neckermann nemen dan een gro te vlucht. Volgens Fokke wil Neckermann in de toekomst meer gaan werken met vaste me dewerkers en het aantal uitzend krachten verminderen. Dit komt de doelmatigheid ten goe de. Mulder reageert uitgelaten op het bericht van de banen- :>x- Igl ;tw; THOLEN - In Tholen-stad wordt hard ge werkt aan een duiker, zodat de Noordvest en de Middenvest straks weer met elkaar verbonden zijn. De duiker krijgt het aan zicht van een brug, wordt bestraat en krijgt leuningen. Tot het herstel van de verbinding tussen de vesten is niet alleen uit historisch oogpunt gekozen. Ook de kwaliteit van het water verbetert door meer doorstroming. Bovendien wordt de 1 ^1 5".. -- Noordvest gebruikt voor de opslag van overtollig regenwater. Als hij weer verbon den is met de Middenvest wordt de capaci teit stukken vergroot. De werkzaamheden duren tot medio mei. foto Willem Mieras groei bij Neckermann. Na het verlies aan werkgelegenheid door het sluiten van verschillen de bankkantoren in Hulst, is dit goed nieuws. „Ik ben een geluk kig burgemeester. Het had in de ze economische tijd ook anders om kunnen zijn." zaterdag 17 en zondag 18 april 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3. tel. (0118)644301. zondag: A. P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. (0118)644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen Walcheren J. P. F. Kremer, Bellinkplein 1, Middel burg, tel. (0118) 612565. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J.Drijdijk, tel. (0118)626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18,00 Landbouwhuisdierenpraktijk cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za er, zo. visites aanmelden van - Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel (01181 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onderif-i 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69 Wil burg, tel. (0118) 612134. 24-uursdienst (voor spoedeisende* cepten): Apotheek Souburg, C. van Perestraat Oost-Souburg, tel. (0118)461593. Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging VLISSINGEN - Het Aram theater in Vlissingen staat dus. dag in het teken van Amerikaan, se 'stand up comedy'. Een drietal comedians die fci sporen hebben verdiend, zulle op de planken staan. Het is a bedoeling dat er elke maand ee soortgelijke avond wordt gehoa den. De data 16 mei en 22 jm zijn al gereserveerd voor ee stand up comedy- avond. MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld heeft gisteren bij de recht bank in Middelburg tegen een 39-jarige inwoner van Den Haag voor dealen in cocaïne een jaar cel geëist. De man had tussen juni 2002 en 11 april vorig jaar de hard drugs geleverd aan zijn broer, die in Terneuzen woont. Dit zou ongeveer 25 keer zijn ge beurd. De politie kwam de verdachte op het spoor tij dens een grootscheeps onder zoek in een Terneuzense drug szaak. De Hagenaar, die al eerder celstraffen heeft uitge zeten voor cocaïnehandel, moet volgens de officier 937 euro, de drugswinst, aan de Staat betalen. Uitspraak: 28 april. sterkaart onbeperkt lenei 2 voordelige meeleespassen mogelijk Er is maar één pas die toegang geeft tot passie, hartstocht en romantiek. Eén pas voor zwoele momenten met een knappe arts, een affaire met een miljonair of een romantische zonsondergang op een afgelegen strand met een geheime liefde. Dat is de bibliotheekpas van De Zeeuwse Bibliotheken. Lees hartstochtelijke of gezellige romans van diverse schrijvers of geniet van een bloedstollende thriller of sciencefictionavontuur. Kies de pas die aansluit op uw wensen. Die pas is geldig in alle bibliotheken en bibliobussen van Zeeland. www.mijnpas.nl De Zeeuwse Bibliotheken boeken, tijdschriften, kranten, video, dvd, cd, cd-rom, elektronische databanken, internet, tentoonstellingen, lezingen, bijeenkomsten, cursussen. buren onthouden. Ook als ze Hamawandy heten. Ontdekken dat de straat leuker wordt als je niet langs elkaar heen, maar met elkaar leeft. De één is hier geboren. De ander hierheen gevlucht. Nederland is wat we er samen van maken. Bijdragen aan integratie? Kijk op www.vluchtelingenwerk.nl. Vluchtelingenwerk Wij maken er werk van. Nederland www.bontvoordieren.nl Vraag een g Er zijn zo'n 130 verschillen de soorten reuma. Reuma- toïde artritis en artrose zijn de meest bekende. Als de dokter een vorm van reuma heeft vastgesteld, bij u zelf of bij iemand van wie u houdt, dan zit u met allerlei vragen. Daar kunt u mee terecht bij de Reumalijn. Bel gerust. Of kijk op: www.reumalijn.nl 1Reumalijn aandag r/m wIMm 0900-2010100 Uw Vertrouwen Waard Begrafenisonderneming C. de Kok-van der Hooft - C. W. de Kok Prunusstraat 25,4431 DC 's-GravenpoIder Rouwcentrum: Bosseweide 2 Tel. 0113 31 15 17 Dag en nacht bereikbaar voor heel Zuid- en Noord-Beveland Gehandicapt of chronisch ziek? gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave. uilkeringen. zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer ol lotgenotencontact Kom op voor |e rechten! Word ook lid van ANGO! Met ANGO kom je tot je recht! uitvaartverzorging 393'jfl dog en nacht bereikbaar 2[l[?j£§ 3 hlPyvpf" gratis informatiepakket 3 Jn eigen rouwvervoer k'nnen"en buitenland uwu/.degrootdekam.n/ t'n/o@degrootdekam.«/ |J|g~gi5a| informatiecentrum begrafenissen en crematies Veerscweg 36, 4332 BG Middelburg tel: 0118-612868 Goede doelen werken samen aan een betere wereld. Laat de wereld daarom iets goeds na en neem een goed doel op in uw testament. Bel voor meer informatie: 0900 - NALATEN dat is 0900 - 6252836 (20 ct/mnt) iedereen kan de wereld iets goeds nalaten neem een goed doel op in uw testament n een betere wereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12