Mateja Kezman barst van het zelfvertrouwen René Eijkeikamp mijdt het circus Bonds nestelt zich bij illuster trio Spaanse sportpers: Barcelona in gesprek met Van Nistelrooij Frank Allaart stijgt naar de derde plaats 19 Topscorer weet zeker dat PSV ronde verder komt PSV waakt voor storm van Newcastle United Joan van Belzen naar Kloetinge Keane terug in Iers elftal Sluiter klopt Van Scheppingen Zware blessures Paolo Savoldelli Ullrich slaat Gold Race toch over Litmanen tekent bij FC Lahti Contractverlenging Mitea bij Ajax Vitesse koopt strafvervolging af Yanal nieuwe bondscoach Turkije Real op de vlucht voor boze fans topscorer woensdag 14 april 2004 frpf Frans van den Nieuwenhof jfêWCASTLE - Als er één spe- ier is, aan wie PSV zich van avond in de uitwedstrijd tegen Newcastle United kan optrek ken, is het Mateja Kezman. De Servische spits heeft zijn zelfver trouwen teruggevonden en is ge brand op een topprestatie. De ^en van heel Engeland zijn op hem gericht. Volgend seizoen speelt hij op het Britse eiland, jat staat vast voor hem. Zoals bij ook zeker weet, dat PSV zich plaatst voor de halve finale. De paasdagen waren hoogtijda gen voor hem. De drie doelpun ten op zondag, tegen FC Gronin gen, maken hem de onbedreigde topscorer van Nederland. Zon- der ongelukken wordt hij voor je derde keer in zijn leven s lands beste schutter. Op maan dag vierde Kezman zijn 25e ver jaardag en was er tijd voor fami liegeluk - al net zo belangrijk in van de vurige Ser- Wij zijn veel en veel beter dan Newcastle United. Bovendien zal Newcastle niet rustig op 0-0 gaan spelen. Dat ligt ze niet. Het publiek wil geen afwachten de ploeg zien. We zullen zeker kansen krijgen." De spits weet zich gesterkt door de duels van Newcastle United, die hij op televisie zag. „Ik heb zowel de wedstrijd tegen mijn oude club Partizan Belgrado (voorronde Champions League) als de wedstrijd tegen Real Mal- lorca (Uefa Cup) gezien. Parti zan kreeg vier, vijf open kansen om te scoren. Uiteindelijk won nen ze maar met 0-1. Mallorca was ook veel beter en kwam met 0-1 voor. Daarna kregen ze vier goals binnen, maar Mallorca miste eerder wel een paar hon derd procent kansen." De afwezigheid van Arjen Rob ben weegt voor Kezman niet zo zwaar. „Natuurlijk is het triest voor hem. Toch verwacht ik dat we hem misschien minder mis sen dan iedereen denkt. Romme- dahl doet het goed sinds zijn blessure en Park is in een fantas tische vorm." Verklaring Voor de snelle verbetering van zijn eigen vorm heeft Kezman een logische verklaring. „De vraag was niet of ik weer in vorm zou komen, maar wan neer. Ik heb er lang over gedaan om honderd procent fit te ra ken. Het afgelopen halfjaar was moeilijk voor mij. Eerst was er de dreiging van die ontvoering, toen die schorsing vanwege een rode kaart, ik heb wat blessures gehad en daardoor de voorberei ding op de tweede seizoenhelft in Turkije moeten missen. De ploeg was steeds net een beetje verder dan ik. Die goals in Euro pa, tegen Auxerre en Newcastle, kwamen als een bevrijding. Die hielpen me er doorheen." Kezman verloor nooit het ver trouwen in zichzelf. „Ik ben een topspeler, ik kan goals maken. Die overtuiging heb ik altijd ge had. Ik had een flink aantal duels nodig om me weer sterk te voelen. De trainer heeft me daar bij goed geholpen. Hij heeft al tijd de rust bewaard." GPD door Frank van den Heuvel NEWCASTLE - De voorbeel den van hoe het vanavond niet moet, liggen voor het op rapen. Newcastle United kan lange tijd onschuldig ogen om vervolgens in een kort maar hevig offensief toe te slaan. Zo gebeurde dat in de thuis wedstrijd tegen Real Mallor ca, dat een uur lang domineer de en daarna in luttele minu ten werd afgeserveerd. En vo rige week in het Philips Sta dion waren tien minuten kort voor rust voldoende voor een goede uitgangspositie voor de Magpies. „We moeten oppassen dat we niet onder een stormpje ko men te liggen", verwoordde Guus Hiddink het Engelse ge vaar gisteravond. „Met hun lengte en fysieke kracht zijn ze dan gevaarlijk, zeker bij spelhervattingen. Real Mallor ca domineerde hier een groot gedeelte van de wedstrijd, maar werd na de gelijkmaker van Newcastle overdonderd. Dat moeten wij voorkomen." PSV, dat vanavond minimaal één keer moet scoren, mag vol gens Hiddink niet meegaan in de fysieke strijd, die de equipe van Bobby Robson al tijd opzoekt. Newcastle Uni ted heeft na de 1-1 in Eindho ven in principe genoeg aan een 0-0, maar PSV verwacht niet dat de ploeg een afwach tende houding zal aannemen. Hiddink: „Dan zouden ze heel nadrukkelijk gaan reke nen en dat zit niet in deze ploeg, niet in het Engelse voet bal. Sowieso zit de aanhang daar niet op te wachten. Ik denk dat ze van acquit zullen gaan." Het fraaie St. James' Park. met een capaciteit van 52.000 plaatsen, zal waarschijnlijk goed bezet zijn. Gisteravond waren er zo'n 42.000 kaarten aan de man gebracht. GPD Vandaag kan hij een grote stap zetten richting een Engelse top club. „Mijn toekomst ziet er uit", klonk het zelfverze- .Daarover maak ik me zorgen. De interesse uit En geland geeft vertrouwen en rust Voor mij staat vast dat ik end seizoen in Engeland 1, daar is alles op gericht. Juist daarom kan ik me nu hele- naal concentreren op PSV." Kezman twijfelt er niet aan, dat PSV zich vanavond plaatst voor de halve finale van het Uefa Cuptoernooi. „Het was ideaal geweest als we thuis 0-0 hadden kunnen spelen. Maar er is zo- ïeel vertrouwen in de groep, dat we daar niet te zeer aan hech ten. Ik ben nog nooit zo positief geweest als nu. Voor mij is het bijna zeker dat we doorgaan. KLOETINGE - Kloetinge heeft zich voor volgend voetbalsei zoen versterkt met Joan van Bel zen. De doelman komt over van zaterdag-tweedeklasser Arne- muiden. Hij is de tweede versterking in korte tijd. In een eerder stadium trok Kloetinge ook al doelman Danny de Vries van De Meeu wen aan. Van Belzen en De Vries moeten uitmaken wie de eerste keeper wordt van de Beve- landse formatie. „Ze krijgen bei den de kans zich te bewijzen in de voorbereiding", zegt trainer Dolf Roks van Kloetinge. Joan van Belzen is afkomstig van Amemuiden waar hij vele «zoenen onder de lat stond. In de jeugd kwam Van Belzen ook oog uit voor Middelburg, dat net de jeugd toen landelijk speelde. DUBLIN - Roy Keane keert te rug in het Ierse nationale voet- halelftal. De aanvoerder van Manchester United verliet twee jaar geleden woedend het trai ningskamp van de Ieren, aan de vooravond van het WK, en be zwoer nooit meer terug te keren. De 32-jarige middenvelder is daar nu op teruggekomen. In ^n persbericht liet de Ierse voet halbond weten dat Keane tij dens de WK-kwalificatiereeks, die eind dit jaar begint, weer ceel uitmaakt van de Ierse selec tie. ANP/RTR VALENCIA-In een Nederlands onderonsje was Raemon Sluiter SBteren in de eerste ronde van het tennistoernooi van Valencia 'e sterk voor Dennis van Schep pingen. De Rotterdammer, vrijdag in de Davis Cup nog weggespeeld door de Spanjaard Ferrero, won |n twee sets: 6-0 6-4. Sluiter fttt in de tweede ronde de win naarvan de partij tussen de Ecu- adoraan Lapentti en de Span jaard Ferrer. In hetzelfde toer nooi overleefde John van Lot ton de eerste ronde niet. De Spanjaard Albert Montanes was f twee sets de beste: 6-3 6-1. AVP SAN FRANCISCO - Barry Bonds (foto) heeft zich in een illuster rijtje geschaard. De honkballer van de San Francisco Giants sloeg in het duel met de Milwaukee Brewers de 660e homerun in zijn carrière. Bonds kwam daarmee op gelijke hoogte met zijn peetvader Willie Mays, die nog samenspeelde met Barry Bonds' vader Bobby. Bij de volgende homerun nestelt Bonds zich alleen op de derde plek in de lijst van meeste homeruns in de Ma jor League. De tweede plaats is voor Babe Ruth met 714 homeruns en koploper is Henk Aaron met een totaal van 755. foto Paul Kitagaki Jr./AP Nieuwe adjudant van Guus Hiddink stelt zijn prioriteiten door Gert Kramer DEVENTER - René Eijkelkamp zit er ontspannen bij. Ondanks de krappe stoel waarin hij zijn lange lijf heeft gepropt. In het voormalige spelershome van GA Eagles rolt hij herhaaldelijk een sjekkie en praat hij over zijn toe komst bij PSV en het roerige sei zoen waarin hij met GA Eagles verkeert. Een voetbaljaargang die zich lange tijd in een pik zwarte schaduw bevond door het persoonlijke leed van zijn goede vriend Michel Boerebach. René Eijkelkamp is vorige week veertig jaar geworden. Feest? Ze ker. Maar dan wel op zijn Eijkel- kamps: gezin, familie en een paar goede vrienden. Huiselijk, geen poeha. Hij koestert de fami liaire warmte. Helemaal na de ellende waarin Michel Boere bach in de zomer van vorig jaar belandde. Zijn vriend en oud-ploeggenoot bij GA Eagles verloor bij een verkeersongeluk zijn zoontjes Lesley en Sven. Moeilijke periode „Jongen, daar kun je je geen voorstelling van maken", zucht Eijkelkamp. „Alles viel weg voor Michel. Ik ben bij 'm langs geweest, heb op hem ingepraat. Het was een moeilijke periode. Ik reed elke ochtend naar Go Ahead, maar was er met m'n kop eigenlijk niet bij. Daar heb ik tot de winterstop last van ge had. Vaak zat ik in angst als m'n kinderen te laat waren. Was ik meteen bang dat er iets ern stigs was gebeurd. Mijn dochter Shiffra is vijftien en zit in Zwol le op school. Elke dag op het fietsje op en neer. Ik kneep 'm soms behoorlijk. Gelukkig gaat het nu een stuk beter. Michel is weer twee dagen in de week op de club. Doet-ie keeperstrai ning. Dat vind ik zó mooi. Da's voor mij de grootste overwin ning van dit seizoen." Het welzijn van zijn maatje vindt hij belangrijker dan de sportieve promotie die hij na dit seizoen gaat maken. Van assis tent bij GA Eagles wordt Eijkel kamp één van de adjudanten van PSV-trainer Guus Hiddink. Hij vertrekt sneller dan ver wacht uit stadion De Adelaars horst. „Ik kwam hier met de ver wachting om binnen drie jaar te promoveren naar de eredivisie. Toen bleek al snel dat de club er financieel beroerd voorstond. Dat gezeik over geld ging tot dit seizoen door. Dat is niet lekker werken." Eijkelkamp ziet voetbal als de ideale uitlaatklep. „Voor mij dé manier om je te ontspannen. Als ik op dat veld sta, denk ik alleen maar aan voetbal. Dan glijdt al het andere van me af. Maar niet iedereen zit zo in elkaar als ik. Sommige jongens bij Go Ahead liepen lang te tobben over alle sores." Eijkelkamp zegt een boel te hebben geleerd bij GA Eagles. Bijvoorbeeld om de lat niet al te hoog te leggen. „Toen ik hier begon, ging ik er vanuit dat één keer iets uitleggen vol doende zou zijn. Daar heb ik me op verkeken. Ik ben als speler het niveau van PSV, Mechelen, Brugge, Schalke en Oranje ge wend. Daar waren dingen van zelfsprekend. Maar bij Go René Eijkelkamp, volgend seizoen assistent-trainer bij PSV, hun kert naar de druk die bij een topclub hoort, foto Tom van Dijke/GPD Ahead spelen jongens van een minder kaliber. Daar moet je za ken veelvuldig herhalen. Echt hameren op details." Niets mooiers Bij PSV gaat hij straks aan de slag met spelers van nationaal topniveau. Daar voelt hij einde lijk weer de druk die hij lang heeft moeten missen. „Daar hun ker ik toch wel weer naar. Bij een topclub hangt echt die sfeer van het moéten presteren. Er is toch niets mooiers dan voor der tig-, veertigduizend mensen te voetballen terwijl er veel op het spel staat? Dat wil trouwens niet zeggen dat ik werken bij Go Ahead als iets minderwaardigs zie. Oké, het was soms even doorbijten. Haarlem-uit, acht honderd man op de tribunes, wind en regen... Maar zelfs dan kan ik nog enorm genieten. Van een speler als Demy de Zeeuw bijvoorbeeld, die zich fantas tisch ontwikkelt. Of van een suc cesvolle aanval waar we de week ervoor op hebben ge traind." Waar hij niet bepaald van ge niet, is het hele circus dat altijd weer om de voetbalsport wordt opgebouwd. Hij mijdt bijvoor beeld persconferenties als de pest. „Dat is iets voor de hoofd trainer, in dit geval Raymond Li- bregts. Lippie kan dat prima, daar heeft-ie mij helemaal niet bij nodig. Ook bij PSV zul je mijn kop na de wedstrijd niet zien. Laat mij maar lekker wat klooien in de luwte. Dat ligt me het beste. Hoofdtrainer? Daar dénk ik voorlopig nog niet aan. Ik heb niet het hoogste diploma. Daar ben ik blij om, want zo ver mijd ik iedere schijn dat ik aan iemands stoelpoten zit te za gen." Ondanks zijn hekel aan al die poppenkast is Eijkelkamp regel matig op tv te bewonderen. Bij RTL5, in het discussieprogram ma Voetbal Insite. „Maar da's wat anders. Daar zit ik als de persoon René Eijkelkamp die zijn mening geeft over allerlei voetbalzaken. En niet als een as sistent-trainer die zo nodig iets over zijn duppie moet roepen. Bij een club ken ik mijn plaats. In een tv-programma geef ik graag m'n mening." Eijkelkamp heeft bij PSV gete kend voor één seizoen met een optie om zijn verblijf met een jaar te verlengen. Want hij moet maar zien of het op en neer rij den tussen Hoonhorst en Eind hoven hem wel bevalt. Verkeersdrempels „Toen ik bij Schalke speelde, had ik m'n broer Harold als chauffeur. Maar die heeft nu een prima baan. Hij zit in de ver keersdrempels. Dus moet ik zelf achter het stuur kruipen. Toch twee uur heen en twee uur te rug. Daar heb ik het meest tegen aan gehikt. Maar m'n vrouw Loes zei dat ik deze kans moest pakken. En mijn zoontje Bren- den is apetrots. Z'n pa is toch maar mooi trainer bij PSV. Ach, ik zal mijn gezin ook in Eindho ven vaak genoeg zien. Ik krijg een appartementje, voor noodge vallen. Met ruimte voor vier per sonen. Anders had ik het niet ge daan..." GPD BERLIJN - De Italiaanse wielrenner Paolo Savoldelli heeft aan een val in Rund um Köln een polsbreuk, een ge broken heiligbeen en ernstige verwondingen in het gelaat overgehouden. Ploegbaas Walter Godefroot van T-Mobile meldde gisteren dat Savoldelli zeker vier weken is uitge schakeld. Mogelijk komt deelname aan de Ronde van Frankrijk in gevaar. ANP/DP A BERLIJN - Jan Ullrich zal zondag niet aan de start ver schijnen van de Nederlandse wereldbekerwedstrijd Am- stel Gold Race. De kopman uit de Duitse T-Mobile-ploeg past zijn voorbereiding op de Ronde van Frankrijk aan, omdat hij niet tevreden is over zijn huidige vorm. Hij zal wel meedoen aan de Waalse Pijl (21 april) en Luik-Baste naken-Luik (25 april). ANP LAHTI - Jari Litmanen keert na twaalf jaar terug bij zijn oude club FC Lahti in Finland. De 33-jarige aanvaller, die vorige week zijn contract bij Ajax opzegde, tekent een éénjarige verbintenis bij Lahti. Litmanen kan meteen aan haken in de voorbereiding op het nieuwe Finse seizoen, dat in mei van start gaat. Vorige week stopte Litmanen bij Ajax, nadat de club eerder al had laten weten dat de Fin aan het einde van dit seizoen moest vertrekken. ANP AMSTERDAM - Ajax heeft Nicolae Mitea vastgelegd tot de zomer van 2007. De Amsterdamse club lichtte de optie in het contract van de negentienjarige Roemeen, waar door zijn contract met twee jaar werd verlengd. Mitea kwam vorige zomer over van het Roemeense Dinamo Boe karest en maakte een goede ontwikkeling door. Inmiddels scoorde de linksbuiten dit seizoen al zeven keer. ANP ROTTERDAM - Voetbalclub Vitesse heeft voor een be drag van ruim 400.000 euro strafvervolging afgekocht. Het landelijk parket van het Openbaar Ministerie in Rot terdam bevestigde gisteren dat een strafzaak wegens vals heid in geschrifte en belastingfraude bij spelerstransfers in de periode onder oud-voorzitter Karei Aalbers is afge daan met een boete. De Arnhemse club heeft het geld al in december 2003 overgemaakt. Vitesse is ook af van de Fiod. De fiscale opsporingsdienst, die ook betrokken was bij het strafrechtelijk onderzoek, is akkoord gegaan met een naheffing van iets meer dan 725.000 euro. ANP ISTANBUL - Ersun Yanal is de nieuwe bondscoach van het Turks voetbalelftal. De huidige trainer van Gencler- birligi is de opvolger van Senol Gunes. Het dienstverband van Gunes werd in maart beëindigd nadat Turkije zich niet wist te kwalificeren voor het EK. ANP/AFP van onze sportredactie BARCELONA - Volgens de Spaanse sportbladen zijn er ge sprekken gaande tussen voorzit ter Joan Laporta van Barcelona en de zaakwaarnemer van Ruud van Nistelrooij, Rodger Linse, over een mogelijke overstap van de Nederlander naar de Cata laanse club. Volgens woordvoerders van Barqa was het niet meer dan een 'oriënterend gesprek', terwijl Linse voor een Catalaanse radio zender het idee van Barcelona 'belachelijk' noemde omdat Van Nistelrooij met Manchester Uni ted een contract heeft tot 2008. De Engelse club vraagt 64 mil joen euro voor de 28-jarige spe ler, een bedrag dat de Calatanen niet lijken te kunnen betalen. Ook het salaris dat de voorma lig PSV-er bij Manchester ver dient (ruim vijf miljoen per jaar) staat volgens de zaakwaar nemer mijlenver af van de bedra gen die Barcelona onder het zui nige bewind van Laporta zijn spelers wil betalen. GPD MADRID - Real Madrid heeft, op de vlucht voor boze fans, een trainingskamp belegd in La Manga, op ongeveer 500 kilome ter van de Spaanse hoofdstad. De vedetten van 'De Koninklij ke' werden gisterochtend lastig gevallen door aanhangers diq. verhaal kwamen halen na de pijnlijke 3-0-nederlaag op eigen veld tegen Osasuna. Na de och tendtraining werden de spelers beschimpt en werd een enorm spandoek onthuld met daarop de weinig vleiende tekst: 'Voor jullie zijn er hoeren en geld, ons rest alleen woede en vergel ding.' ANP/DPA door Euqène de Kok GOES - Frank Allaart van Serooskerke steeg door zijn doel punt tegen VCK één plek in het Zeeuws topscorersklassement. De Walcherse spits voegt zich bij de twee aanvallers van RIA W., Arno Verlinde en de gebles seerde Daryl Rawidjan. De drie goalgetters staan met achttien doelpunten op een gedeelde der de plaats. De Zeeuws topscorer van 2000, Patrick Ketting (WHS), klom door een benutte vrije trap ook één plek op de ranglijst. Hij nes telt zich met zestien treffers tus sen de Kapelle-aanvallers Niels Kole en Peter Willemse op de ze vende plaats. De nummers één en twee van het klassement, Chiel Maranus (Domburg, 28 doelpunten) en. Marcel Lourens (Zeelandia Mid delburg, 26), kwamen tijdens het paasweekeinde niet in actie. Beide spelers hebben nog twee wedstrijden om hun saldo ver der omhoog te stuwen. Hel topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Chiel Maranus (Domburg) 28 doelpunten, 2. Mar cel Lourens (Zeelandia Middel burg) 26, 3. Frank Allaart (Seroos kerke), Daryl Rawidjan en Arno Verlinde (beiden Ria W) allen 18, 6. Patrick Provoost Domburg17, 7. Patrick Ketting (WHS), Niels Kole en Peter Willemse (beiden Ka- pelle) allen 16, 10. Adri van Haneg-, hem (IJzendijke), Chinedu Chuk- ivugbo (Terneuzen) en Jacky Lam bert (Koewacht) allen 15, 13. Jacco den Hamer (Zaamslag), Tim Lou- wiesse (Temeuzense Boys) en Niels Paardekooper (Goes) allen 14, 16. Ko Brand (Domburg) en Pa trick Koppejan (Meeuwen) beiden. 13, 18. Peter de Jong (Patrijzen), Mark Minderhoud (Noormannen), Jorden Takiddine (HVV'24), Jornt Schuurman (Dauwendaele), Rink Basie (MZVC) en Robbie van de Wijnckel (Breskens) allen 12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19