ïoek moet zich diep schamen Magische kracht van nummer 14 PZC Terneuzen lijkt scoren te zijn verleerd 21 'erloren jaar na deceptie in bekerwedstrijd tegen Dongen Oostkapelle verspeelt een 3-0-voorsprong Dure punten voor Oostkapelle Wanprestatie van Rillandia Van de Weteringh zegeviert Rapide op weg naar lijfsbehoud John Tahapary nieuwe trainer van Nieuwdorp Cheuk a Lam komt ver op NK snooker dinsdag 13 april 2004 jorfritsjakker lONGEN - Het deed een beetje [.Hollands aan, de strafschop- ,nserie na de bekerwedstrijd BHoek tegen de zondagama- ms van Dongen. Twaalf keer is er geschoten vanaf de stip, (aaK keer verdween de bal een akelige precisie in de nen.De dertiende, van Fran- siandaert, deed Hoek de das a na de beschamende 0-0 in wedstrijd zelf. Het beker- ontuur is voorbij, wat over at is de wrange conclusie van B verloren jaar. ■mooiste actie van de middag, arm Dongen, was er één zon- bal Voordat Hoek en Don- 5vooreen plaats in het beker- tfnooi gingen spelen, stond er e immens grote paasmand bij is ingang van het sportpark, ei was de hoofdprijs in de ver- :üng en hij was geschonken joor de trainer en de spelers ün Dongen. Wat een prachtig sebaar. fed mooier in elk geval dan Rt de twee povere clubs op het uldlieten zien. De ene opgeleg- jekans na de andere werd ver- nanseld, waardoor het niet ver- onderlijk was dat het score- ord blank bleef. Zo veel opmer- eüjker was de trefkracht na af- iop in het penaltygevecht, orgen Belpaire en zijn collega lanilo Verus moesten de ballen in beurten uit het net vissen. Sj 6-6 zette Franky Standaert jeh achter de bal. De aller ruwste Hoek-speler, die na de- competitie wordt uitge laaid, schoot hard en hoog op «vuisten van de keeper. Genadeschot femlo Verus mocht het een m tellen later zelf afmaken soor Dongen. De jonge doel en. die op stage is geweest bij PSV en in de belangstelling slaat van Den Bosch, velde het (onnis en sprong, juichend in de innen van zijn medespelers. Het genadeschot deed Hoek af- GOES - De wedstrijd FC Lis- se-Oostkapelle in de eerste klas se van het vrouwenvoetbal ein- jde in een 3-3-gelijkspel. De Meeuwen verloor in de tweede klasse in eigen huis met 3-1 van RKDEO. Lisse-Oostkapelle 3-3: Carolien zorgde in de tiende mi- nut voor 0-1 en een kwartier la- ïrvoor 0-2. Twee minuten voor rast schoot Lianne Touw de bal 'omen: 0-3. De al gedegradeerde thuisploeg leek rijp voor een ste vige nederlaag. Nog voor rust werd het echter 2-3 via een du bieuze strafschop en een wegge geven tweede treffer. Twee mi nuten voor tijd leverde het offen sief van de thuisploeg zelfs de gelijkmaker op. De Meeuwen-RKDEO 1-3: De bezoeksters kwamen na een half uur op 0-1, maar binnen een mi nuut had De Meeuwen via Lisan- ne Richard het antwoord ge reed. Vijf minuten voor rust werd het verdiend 1-2.Het offen sief van De Meeuwen in de slot fase leverde niets op. Drie minu ten voor tijd liepen de bezoek- sters nog naar 3-1 uit. sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: 0113-315640 Pax: 0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) j Koen de Vries I 'coordinator midden) RudyBoogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl (druipen van het veld waar ten minste nog iets van het seizoen kon worden gered. Voor de be kerthriller op hemelvaartsdag, met de acht overgebleven ploe gen uit het district, had Hoek zich nog wel eens willen over treffen. Dat die opdracht nu ook nog is mislukt, mogen veel spe lers zich aantrekken. Jürgen Belpaire niet, omdat hij Hoek zelfs een paar keer behoed de voor een afgang in de regulie re speeltijd. Arjan Human maar gedeeltelijk. Hij was veruit de gevaarlijkste aanvaller, maar deelde ook in de malaise van ge miste kansen. Steven de Croock, Pauclair You- da, Leon van den Ouden, ze kwa men allemaal wel een keer al leen voor de goal. Youda scoor de tenminste nog, tien minuten voor de rust, maar de scheids rechter vond dat de schutter bui tenspel liep. Hoek moest zich na afloop diep schamen voor het feit dat het de twee klassen lager spelende te genstander niet onder het gras had gestopt, maar nog meer om dat het met zijn dure selectie ei genlijk niets van het seizoen heeft gebrouwen. Overpeinzingen Manager Patrick Naudts ver zonk zaterdag na afloop in over peinzingen, die de ooi-zaak van het falen bloot moeten leggen. Hij kwam niet verder dan de vaststelling: voor de winterstop waren we héél goed, daarna heb ben we alles verspeeld. Kan dat, meneer de manager, ook te maken hebben met de jaarlijkse intocht en uittocht van spelers? Tien nieuwe spelers betekent namelijk ook dat er tien weggaan. En dat al die ver trekkende spelers in de beslis sende fase van het seizoen met hun hoofd niet meer bij Hoek zijn. De moraal is weg, zo heet dat in wielertaal. Dat was zaterdag in Dongen goed te zien. De thuisclub kreeg een tien voor be zieling en inzet, Hoek moest het hooguit met een vijfje doen. „Ik zou het ook wel anders wil len", bekende Naudts grif. „Maar we moeten wel meedoen met die gekte op de transfer markt. Als ik in april pas met spelers ga onderhandelen, met nieuwe jongens of met spelers uit de selectie, dan vis ik overal achter het net." De andere reden voor de uit tocht aan het eind van het jaar is volgens de manager onvermij delijk voor een club in de hoofd klasse. Patrick Naudts: „Je moet incalculeren dat er van de tien nieuwe spelers altijd wel vier of vijf het niveau niet ha len. Kijk dit jaar maar: Smessae- rt zag zelf voor de winter al dat hij niet meekon, Annicaert heeft zelden gespeeld en Youda bleef ver onder zijn kunnen." „Het zal altijd zo zijn, zo lang Hoek met de top meedoet", ver zekert Naudts. Spelers komen en spelers gaan. „Ik zou willen dat we konden zeggen: het jaar is zo goed geweest dat iedereen mag blijven. Maar dat zijn zeld zaamheden in voetbal." En dus zal Johan Ballegeer, zoals zater dag in Dongen, moeten leven met de gedachte dat dit voetbal jaar voor Hoek niets meer heeft te bieden. Dat is voor de trainer, die zaterdag na de wedstrijd mokkend de bus indook, maar moeilijk te verteren. Dongen-Hoek 0-0 (Dongen wint na strafschoppen). Voor Hoek sco ren Johan Mucher, Steven de Croo ck, Leon van den Ouden, Djamel Buyse, Wesley de Smet en Arjan Human. Franky Standaert mist. Scheidsrechter A. de Vaan (Vlij men). Gele kaart: Ramazan Yuruk, Pauclair Youda (Hoek). Sjors Spanbroek (Dongen). Aantal toe schouwers: 5 00 Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ra- gut, Johan Mücher, Franky Stan daert, Ramazan Yuruk (82. Ferdi KabalWesley de Smet, Steven de Croock, Pauclair Youda (71. Dja mel Buyse); Leon van den Ouden, Arjan Human, Bart Poppe (71. Pa trick de Guchteneire). OOSTKAPELLE Invaller Wilfred Schipper bezorgde Oostkapelle in de slotfase tegen Schelluinen de volle winst: 2-1. Dankzij de overwinning is rechtstreekse degra datie in ieder geval afgewend. Wel moet de eersteklaser nog rekening houden met SSV'65 en VVGZ als het gaat om de tiende plek op de ranglijst, een positie die leidt tot het spelen van promotie/degradatie-wedstrijden. Tegen subtopper Schelluinen werd het een rommelige wedstrijd, waarin de thuisclub de aanvoerlijnen naar de gevreesde spits Leon de Bruin goed afsneed. Ook in de duels met De Bruin bleef Joel Pattenier overeind. Tot aan de rust (0-0) bleven de kansen schaars. Halverwëge het tweede bedrijf bracht Matthijs Lugtenburg Oostkapelle aan de leiding: 1-0. Nauwelijks dertig tellen later kreeg Schelluinen een strafschop na een overtreding van Roel Latuheru. De Bruin benutte de penalty: 1-1. In het laatste kwartier kwamen Wilfred Schipper en Arjen Pattenier binnen de lijnen voor Turgut Kizilarslan en Maarten van Maldegem. Beide invallers tekenden in de 88e minuut in eendrachtige samenwerking voor de overwinning: 2-1. RILLAND-BATH Rillandia snakt naar het einde van het seizoen. De ploeg van Paul van Buuren kon tegen hek kensluiter Woudrichem niet de vereiste motivatie opbren gen en verloor kansloos met 0-3. Bij rust keek de thuisclub al tegen twee doelpunten ach terstand aan. Ook na de pauze werd Rillandia afgetroefd op inzet. In de 20e minuut namen de bezoekers de leiding door een afstandschot van Fred van Straaten dat, via de binnenkant van de paal, achter keeper Alwin van Dongen verdween: 0-1. Woudrichem streed voor elke meter en had uit een strafschop de marge kunnen uitbouwen. Van Dongen stopte de inzet, maar de rest van de ploeg trok zich niet op aan die meevaller. Op slag van rust prikte Wim Holster de 0-2 binnen. Na de pauze maakte Holster er'zelfs nog 0-3 van. 's-GRAVENPOLDER - Jan van de Weteringh uit Stave- nisse is zaterdag in 's-Gravenpol'der winnaar geworden van het jaarlijkse paasdamtoernooi van de Provinciale Zeeuwse Dambond. In de hoofdgroep haalde van de Wete ringh acht punten uit vijf partijen en bleef daarmee de jonge Rianka Rentmeester een puntje voor. De derde plaats werd gedeeld door Jan van de Beek en Ko Louwer- se. In de tweede groep werd Adrie van de Schraaf uit Ka pel le overtuigend winnaar en de derde groep werd een prooi voor Leonie de Graag uit Goes. In de jeugdgroep was Roland de Rijke een klasse apart. De Zeeuwse pupil- lenkampioen uit Oostkapelle won al zijn partijen HULST - Rapide deed een uitstekende zaak in de derde klasse D van de hockeycompetitie voor vrouwen. De Huls ter formatie versloeg Son met 1-0 en laat nu Rosmalen al leen achter op de laatste en enige degradatieplaats. Ruim vijf minuten na de pauze nam Rapide de leiding. Uit de re bound van een strafcorner scoorde Audrey van Ham. Leon van den Ouden is dicht bij een doelpunt in de wedstrijd tegen Dongen. Doelman Danilo Verus brengt echter redding. foto Visumar door Barry van der Hooft Stefan Paardekooper bezorgt SSV'65 in blessuretijd belangrijke zege door Bauke Boersma ZWIJNDRECHT - De magische kracht van het befaamde rug nummer 14. WGZ leek zater dag lange tijd te gaan profiteren van de heilzame werking van dat fenomeen, maar in blessure tijd ging de Goese eersteklasser SSV'65 er alsnog met de erfenis van Johan Cruijff vandoor: 1-2. En dus was bij nader inzien niet Martijn Govelswaard de gevier de man op het Zwijndrechtse sportpark Noordpark, maar werd Stefan Paardekooper be dolven onder feestende ploegge noten nadat hij SSV'65 in de 92e minuut naar de o zo belang rijke 1-2-zege had geschoten. „Wat een heerlijk gevoel is dit, joh", glunderde de Goese inval ler direct na afloop van het de gradatieduel. „In de slotfase in vallen, is doorgaans niet het dankbaarste werk. En vandaag al helemaal niet omdat we juist op het eind niet meer goed in de wedstrijd zaten. Maar als het dan toch op deze manier af loopt, is dat natuurlijk fantas tisch. Met dank aan Johan Cruijff, zullen we maar zeggen." Want als het winnende doelpunt érgens aan moet worden toege schreven, dan maar aan de ma gie van het rugnummer 14 dat Paardekooper zaterdag zoals wel vaker droeg. Anders is het eigenlijk ook amper te verkla ren dat het slappe en ogenschijn lijk kansloze rollertje van de su persub pas in het net achter WGZ-doelman Kees van Welie tot stilstand kwam. „Ik wilde de bal met de wreef trappen", legde de 26-jarige Paardekooper naderhand uit, „maar raakte 'm een beetje knul lig met de binnenkant van de voet. Tot mijn grote verbazing zag ik de bal zo het doel inhob- belen. Die keeper stond aan de grond genageld." Geluk Daarmee ging de heldenrol aan de neus van Govelswaard voor bij. De invaller bij WGZ, ook al getooid met het rugnummer met eeuwigheidswaarde, stond nog geen zestig seconden in het veld toen hij met zijn eerste balcon tact de thuisclub in de 69e mi nuut langszij (1-1) bracht. De Zwijndrechtse ploeg kwam daar door terug in de race, terwijl SSV'65 de zaken tot dan toe heel aardig onder controle had. Al mochten de Goesenaren ook vóór de curieuze treffer, in bles suretijd al niet klagen over een gebrek aan geluk. De naam VVGZ (Voetbal Vereniging Ge luksvogels Zwijndrecht) doet misschien heel anders vermoe den, maar Vrouwe Fortuna was zaterdagmiddag wel degelijk op Zeeuwse hand. Vooral in de twaalfde minuut. De truc van Christiaan Boon, die Bas Kurvers in zijn eigen 'zestien' door de benen speelde, was fraai. Maar de tegenactie van de WGZ-verdediger niet dermate bruut dat een straf schop voor SSV'65 gerechtvaar digd was. Toch legde scheids rechter Picard de bal pardoes op de stip. En Paul Bom mikte vervolgens feilloos raak: 0-1. „Misschien was die strafschop inderdaad een beetje lichtzinnig gegeven", stelde Stefan Paarde kooper. „Maar aan de andere kant, de actie van Christiaan was mooi, en hij werd wel dege lijk een beetje vastgehouden. Dus kan de scheidsrechter een penalty geven." Hoe dan ook, die vroege voor sprong speelde SSV'65 volledig in de kaart. De ploeg van de ver trekkende trainer Aclriaan Nieu- wenhuijse leunde eens lekker achterover, liet het bepaald niet van voetbalklasse overlopende WGZ het spel maken en loerde ondertussen op die ene venijni ge, en liefst dodelijke counter. Misschien deed SSV'65 dat zelfs wel een beetje te veel. Al deelde Paardekooper die mening niet. „We hebben het in de eerste helft gewoon goed uitgespeeld, die voorsprong prima verde digd. Dat het dan later toch nog mis dreigt te gaan, komt ook om dat we zó veel gegeven hadden dat de koek een beetje op was." Dat had helemaal niet erg hoe ven zijn als Christiaan Boon de wedstrijd al in een vroegtijdig stadium had beslist. Na 33 minu ten in de eerste helft verscheen de snelle aanvaller alleen voor Van Welie, maar de WGZ-doel man had op het Goese schot een prima reflex in huis. Net als twee minuten na de pauze, toen Boon de bal ineens met zijn 'cho colade' linker trapte, maar Van Welie er net voldoende zijn vin gertoppen tegenaan kreeg. Belegering Het was het laatste echte wapen feit van SSV'65,'dat tot de bles suretijd een ware belegering door VVGZ te verduren kreeg. Maar alleen de 'Johan Cruijff' van de thuisclub wist een bres in het Zeeuwse bastion te slaan. Niet voldoende, omdat zijn Goe se tegenhanger uiteindelijk een laat, maar nog veel fraaier kunstje in petto had. „Dit is een heel belangrijke over winning", wist Paardekooper. „Omdat Altena heeft verloren (3-0 tegen Rijsoord), moet het nu wel heel gek lopen, willen we rechtstreeks degraderen. En ook in de strijd om de tiende plaats, die het spelen van nacompetitie betekent, deden we goede za ken. Natuurlijk, WGZ loopt een duel achter. Maar die moe ten ze eerst zien te winnen. Het is alleen jammer dat Oostkapel le ook heeft gewonnen." Anders was SSV'65 op gelijke hoogte gekomen met 'die ande re' Zeeuwen. En een extra con current in de strijd om handha ving is nooit weg. Maar goed, SSV'65 heeft nu vooral af te re kenen met Altena (vier punten minder) en WGZ, dat gisteren ook nog van Rijsoord verloor (0-3) en daardoor drie punten, maar ook een wedstrijd armer is dan SSV'65. De Goese eerste klasser kan zich het vege lijf pro beren te redden in een thuisduel tegen Schelluinen, dat zaterdag de laatste titelkans verspeelde, en een uitbeurt bij Altena. En wie weet, komen de magi sche krachten van het rugnum mer 14 dan wéér vrij bij SSV'65. VVGZ-SSV'65 1-2 (0-1). 12. Paul Bom 0-1 (strafschop), 69. Martijn Govelswaard 1-1, 90+2. Stefan Paardekooper 1-2. Scheidsrechter: Picard. Gele kaarten: Bas Kur vers, Jurriaan Mol en Danny Buyink (allen WGZ). Aantal toe schouwers: 90. SSV'65: Wilfred Poley; Michel de Groote, Peter Nieuivdorp, Wim Westenberg, Yuri Baart (80. Stefan Paardekoper); Francis Lokerse, Re- mon Bal, Marcel Kole, Ronnie-Hil- lebrand (23. Antoine Kunst); Chris tiaan Boon, Paul Bom. NIEUWDORP - John Tahapary wordt met ingang van volgend voetbalseizoen trainer van Nieuwdorp. Hij volgt bij de zaterdag-derde klasser Ad Poortvliet op. De 47-jarige Tahapary is nog werk zaam bij Colijnsplaatse Boys. Daar is hij aan zijn vierde sei zoen bezig. ZAANDAM - Danny Cheuk a Lam uit 's-Heer Abtskerke be reikte op het NK snooker dat dit weekeinde in Zaandam werd ge houden, de achtste finales. Dat de Zeeuwse snookeraar de laatste zestien bereikte was een bevestiging van een goed sei- zoen. Met zijn team SC Michiel- sen in Breda, waarmee hij in de eredivisie uitkomt, deed hij lang mee voor de titel. Vorige week werd het beslissende duel om het kampioenschap verloren. Persoonlijk draaide hij een uit stekend seizoen en eindigde in de ranking op een fraaie twintig ste pla'ats. Daarmee plaatste hij zich rechtstreeks voor het Neder lands kampioenschap snooker. Via overwinningen op Martin Zevenhoven uit Leiden (3-0) en Stefan de Jong uit Capelle aan de IJssel (3-2) drong hij door tot de achtste finales. Daarin moest hij met 4-1 zijn meerdere erken nen in de als vierde geplaatste, en de latere finalist, Stefan Ma- zrocis uit Kerkdriel. In het kop- peltoemooi bereikte Cheuk a Lam met Ruud Kooij uit Spijke- nisse na een overwinning op An ton Scheffers en Robert Tump de laatste zestien. Daarna was het echter over en uit. GORINCHEM - De eigen jeugd spelers nemen in de uitgestippel de toekomstplannen van Terneu zen een voorname plaats in. Gis teren in Gorinchem werd echter duidelijk dat de supporters van de club dan niet al te veel meer van het eerste elftal mogen ver wachten. Want zonder routine, fysieke kracht, slimheid en stoot kracht kom je niet ver in de eer ste klasse. Het dubbele programma in het paasweekeinde leverde Terneu zen één puntje op. In Oss werd het zaterdag tegen OSS'20 0-0 en gisteren volgde in Gorinchem een 2-0-nederlaag tegen Unitas. In beide wedstrijden wist Ter- neuzen dus niet tot scoren te ko men en daarmee heeft het nu in vijf achtereenvolgende competi tieduels niet gescoord. Het ma ken van doelpunten lijkt een structureel probleem. Voetbal lend ziet het er allemaal aardig uit wat het jonge team laat zien, maar het ontbreekt aan een kil- lersinstinct. Ondanks de afwezigheid van de geblesseerden Ronald van Slie- dregt en Mike But en de geschor sten Erik-Jan Naudts en Mama- douba Gueye boekte Terneuzen zaterdag in Oss best een aardig resultaat. OSS-doelman Rob van Loon moest spits Chinedu Chukwugbo zelfs vijf minuten voor tijd neerhalen om een doel punt te voorkomen. Van Loon kreeg de rode kaart, maar sco ren deed Terneuzen vervolgens niet meer. Reddingen Tegen Unitas incasseerde Ter- neuzfen (zonder de zaterdag ge blesseerd geraakte Ter Steege) gisteren twee keer op hetzelfde moment een tegentreffer. Na ruim twintig minuten in de eer ste helft (schot Johan van der- Stelt) en precies twintig minu ten na rust (André Zondag) sloeg de thuisclub twee keer toe. Erik de Koeijer onderscheidde zich nog met enkele aardige red dingen. waardoor het bij 2-0 bleef. Paul Telussa baalde na afloop van het resultaat, erkende dat kracht en ervaring belangrijke wapens zijn en keek terug op zijn laatste seizoen in Temeu- zense dienst. „Het belangrijkste is dat ik veel jonge spelers heb zien groeien", zei Telussa. „Het is een utopie te denken dat je het alleen met jonge spelers kan bolwerken. Zij moeten zich kun nen ontwikkelen met ervaren spelers om zich heen. Als ik zelf in de spiegel kijk, ben ik tevre den over mijn werk. Ik laat straks een eersteklasser achter, met spelers die het niveau alle maal aankunnen. Als ik zie hoe bijvoorbeeld Maik de Wolf en Ramazan Kesikbas voetballen, dan kan ik daar echt van genie ten." Ardian Lekaj De belangrijkste gegadigde om Telussa op te volgen is Ardian Lekaj. De trainer bereikte al eer der een overeenkomst met zijn club Steen. Het bestuur van Ter neuzen wil echter met de club uit Sint Jansteen om de tafel gaan zitten om tot een oplossing te komen. Van de huidige selectie heeft het gros van de spelers aangegeven ook na dit seizoen te willen blij ven. Alleen Erik de Koeijer stopt en Mike But en Danny Ter Steege lijken vrijwel zeker te vertrekken. Unitas-Terneuzen 2-0 (1-0). 21. Jo han van der Stelt 1-0, 65. André Zondag 2-0. Scheidsrechter: R. Ba- dal Chawdhari EindhovenAan tal toeschouwers: 350. Terneuzen: Erik de Koeijer; Andy Vereertbrugghen, Mamadouba Gueye, Erik-Jan Naudts, Roel Al- berti; Ramazan Kesikbas, Maik de Wolf, Mike But (59. Niels Gom- mers), Rernco van Leeuwen; Jarno Waebeke (72. Bart de Hoon) én Chi nedu Chukwugbo. OSS'20-Terneuzen 0-0. Scheids rechter: C. Bos (Eindhoven). Rode kaan: 85. Rob van Loon (OSS'20). Gele kaart: Roel Alberti en Chine du Chukwugbo (beiden Terneu zen). Aantal toeschouivers: 450. Terneuzen: Erik de Koeijer; Andy Vereertbrugghen, Danny Ter Stee ge (50. Niels Gommers), Ramazan Kesikbas. Roel Alberti; Matli Buijsse, Maik de Wolf, Remco van Leeuwen, Joost van der Steen, Jar no Waebeke (70. Bart de Hoon) en Chinedu Chukwugbo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45