Lonink wil waterpolitie niet kwijt 0 PZC Q Niemandsbrug blijkt van schap Jeugdig talent in De Halle Liberia: niet om aan te zien Burgemeester blijft boos Jeugdsoos Sluit je ogen niet. Geef. Giro 999 Snel kilo's afvallen en direct uw sinaasappelhuid aanpakken 5,- KORTING dinsdag 13 april 2004 door René van Stee TERNEUZEN - Burgemeester J. Lonink van Terneuzen is nog steeds vol onbegrip over het voornemen van de KLPD (Korps Landelijke Politiedien sten) in Driebergen om de een heid van de waterpolitie in Ter- neuzen op te doeken. In een overleg met manschap pen van de eenheid kreeg hij za terdag de bevestiging van het beeld dat het alleen gaat om een efficiencymaatregel waarbij het niveau van dienstverlening te rugloopt. ..Een volstrekt verkeerd signaal. Er is niet goed nagedacht over de maatregel. De havenveilig heid is hiermee absoluut niet ge diend. Dat bleek ook uit het ge sprek. Een van de consequenties is de verhuizing van de patrouil leboot naar Hansweert. Een om slachtige werkwijze, waardoor het toezicht in het Temeuzense havengebied in het gedrang komt", aldus Lonink. De eenheid in Temeuzen moet vanuit de waterpolitiepost in Hansweert gaan samenwerken. Gezien het grote aantal risi covolle industriële bedrijven in de Kanaalzone vindt Lonink het logischer dat er een concentra- ST. JANSTEEN - In gemeen schapscentrum de Warande in Sint Jansteen wordt vrijdag 16 april van 19.00 tot 22.00 uur een jeugdsoos gehouden. De soos is bestemd voor kinderen uit de hoogste groepen van de basis school tot en met vijftien jaar. tie in Terneuzen plaatsvindt. „Dan valt er volgens mij meer winst te behalen, ook gezien het feit dat bedrijven fors moeten in vesteren om te voldoen aan in ternationale richtlijnen op het gebied van havenveiligheid, de zogenaamde ISPS richtlijn. Ook de gemeente draagt nadrukke lijk zijn steentje bij. Jammer ge noeg laat het Rijk het nu afwe ten." Lonink is nog steeds ontstemd over het feit dat het KLPD hem vooraf niet heeft geïnformeerd. De brief van de korpsleiding met uitleg over de reorganisatie en een uitnodiging voor een ge sprek is inmiddels onderweg. „Die heb ik nog niet ontvangen. Het wordt ongetwijfeld een pit tig gesprek. Ook zal ik niet nala ten het ministerie van Binnen landse Zaken hierin te betrek ken." Marechaussee Na het eerdere vertrek van de verkeerspolitie en de douane is Lonink bezorgd over wat er nog verder op Zeeuws-Vlaanderen afkomt. Hij baseert zich op ge luiden dat ook de Belasting dienst, de marechaussee en com merciële dienstverleners op ter mijn van plan zijn naar elders te verkassen. „De streek hoort dankzij de ope ning van de Westerschelde nog nadrukkelijker bij Nederland. De concentratie van overheids- ën commerciële diensten is dan een normale ontwikkeling. An derzijds zou de betere ontslui ting van de regio wel tot be drijfsvestigingen moeten leiden. Plet is daarom zaak om ons nog nadrukkelijker te concentreren op de lange termijnagenda." door Gino van den Broecke AXEL - Ruim tweehonderd be zoekers deden zich gisteravond on De Halle in Axel te goed aan dans, zang, cabaret en toneel door jongeren. De Challenge bood het publiek veertien optre dens. Het idee van de Challenge is drie jaar geleden ontstaan tij dens het eeuwfeest van' muziek vereniging EMM in Koewacht. De eerste theateravond waar ta lentvolle jongeren konden laten zien wat ze in huis hadden bleek een succes: Challenge 2004 was de derde editie. „Wij willen op deze manier de jongeren een po dium bieden om hun kunsten te tonen", aldus medeorganisator Jo Morcus. Drums for Nature beet gistera vond het spits af. Met aansteke lijke djembé-muziek brachten de zeven trommelende jongelui de èfeer er direct lekker in. Vervolgens waren er optredens van de zusjes Taelman die een vertolking van het nummer That ivill be me lieten zien en ho ren. Bartje was een kort toneel stukje over een onhandelbaar jo chie en de gelegenheidsformatie Ap&dix speelde drie aanstekelij ke covers waaronder Clocks van Coldplay. Bluem testte met zijn muzikale optreden de geluidsin stallatie van De Halle en Jeugd toneelclub Het Talent uit Sluis kil verzorgde tijdens de Challen ge vier optredens voor het en thousiaste publiek. Omroep Sluiskil was een vrolijke verwij zing door de jeugdige toneelspe lers van Het Talent aan Omroep Temeuzen met een grappige ver tolking van enkele tv-reclames en een persiflage op Piet Paulus- ma. Hartverwarmend De jongste leden van de toneel club deden als De Smurfen een hartverwarmende act. Zestien blauw geschminkte kin deren tussen zes en elf jaar sprongen, spraken, playbackten en dansten dat het een lieve lust was tot groot genot van de aan wezigen in de zaal. Opgroeien en Volwassen waren de twee an dere vertolkingen door de jonge ren van Het Talent. Huff liet een rapoptreden horen op het po dium en Monkey Ranch zorgden voor de muzikale noot na de pau ze samen met What's Up. Ook Mad World was nog te horen en cabaret kwam aan bod door Rob Lambert en Terry van Wae- sberghe met Tiet veur wa Leu tigs. De presentatie van de Chal lenge was in handen van Manon de Feijter en Martij n van der Werff. Zij praatten het geheel aan elkaar tijdens de succesvol le en creatieve avond voor jonge ren. door Wout Bareman AXEL - Het mysterie rond het bruggetje aan de Eerste Verkorting in Axel is opge lost. Werd de Stadsraad Axel bij een speurtocht naar de rechtmatige eigenaar van het kastje naar de muur ge stuurd, dankzij een recente briefwisseling tussen de 84-ja- rige oud-waterschapsman G. van der Waa uit Axel en het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren staat nu vast dat het brug getje eigendom is van het schap. Het bruggetje vormt een niet onbelangrijke ontsluiting van het gebied rond de bungalow- wijk Zonnemare aan de oost zijde van Axel. De laatste ja ren vertoont het steeds meer ouderdomsverschijnselen. Het roest weg en ook is beton rot geconstateerd. Gevreesd moet worden dat verder uit stel van groot onderhoud fata le gevolgen heeft. De Stadsraad van Axel maakt zich ernstig zorgen over de situatie en ondernam tal van pogingen de eigenaar te traceren en te alarmeren. De raad werd echter van hot naai- her gestuurd. De gemeen te Terneuzen verwees naar het waterschap, die zeker wist dat Rijkswaterstaat de ei genaar was, die op haar beurt de gemeente aanduidde als de eerstverantwoordelijke. Van der Waa kwam in actie, nadat hij had gelezen over de perike len rond het bruggetje, dat volgens hem nog dateert uit "de tijd dat Axel zou worden verbonden met het Kanaal Gent - Terneuzen. De aanleg stokte echter bij de Axelse Sassing. Volgens de Axelaar was het decennia geleden beleid dat de kunstwerken, waaronder ook de bruggetjes over de wa terlopen, onder verantwoorde lijkheid van het waterschap vielen. Ze werden immers tea behoeve van de polders (boe- ren) aangelegd. Volgens vas der Waa is het bruggetje dus zeker van het waterschap. Vroeger was het een gewelf voorzien van een fraai gedenk steentje met daarop de naam van de leden van het polder- bestuur van de voormalige Be- oosten- en Bewesten Blijepoi- der (één van hen: Collotd'Es- cury, ongetwijfeld devadero: grootvader van de huidige ba ron en oud-dijkgraaf van he Hulster Ambacht). De Axelaar Van der Waa on dernam vorig najaar een po- ging de verweerde, maar his torisch waardevolle gedenk steen voor het nageslacht te redden. Trend „Het is een herinnering aar het zo belangrijke polder- er waterschapsgebeuren in het verleden in deze streek", schreef hij in een brief aar het waterschap. Dat wees zip verzoek begin februari van de hand. „Gedenkstenen komen op meerdere waterschaps-er andere objecten in de streek voor", schrijft beleidsmede werker F. de Vries. „Het is evi dent dat er sprake van z zijn dat al dit soort gedenkste nen te lijden hebben van ero sie. Wij achten het inzetten van een trend om al deze ge denkstenen te verwijderen on haalbaar en niet van eminent belang voor de historie var deze streek." Maar bij groot onderhoud zal wel aandacht worden geschonken aan con servering, reconstructie of eventueel vernieuwing, be looft De Vries. Het WD-raadslid W. Broek- huysen, bij wie de Stadsraad en later Axelaar Van der Waa aan de bel trokken, vindt dat1 de gemeente eventueel moet bemiddelen. Het schap dient er voor te zorgen dat het brug getje snel wordt hersteld. NIERSTICHTING "...mijn dochter en haar man zijn toen vermoord. Nu zit ik met hun baby. Hoe moet ik die in leven houden? We hebben al twee dagen niks gegeten..." "...en toen zeiden ze tegen mijn vader dat hij bij ons op schoot moest liggen. Ze sneden zijn hoofd eraf. We zijn drie dagen blijven zitten met dat hoofd..." Tineke Ceelen, Stichting Vluchteling "Ik bespaar u de foto's van deze mensen. Hun gezichten spoken wel de hele dag door mijn hoofd. Mijn kart springt zowat van woede. We kunnen wat doen. ook." Stichting Vluchteling, Den Haag www.vluchteling.org WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING Ze kennen elkaar door en door. NIEUWE krachtige drinkformule: eerst reinigen, dan...afslanken! Jeugdtoneelclub Het Talent uit Sluiskil was een van de groepen die het publiek in De Halle in Axel gisteren vergastten op een geslaagd optreden. foto Peter Nicolai Toch weten ze iets niet van elkaar. weetuhetalvanelkaar.nl NIERDONOR JA/NEE Slank Vitaal Ampullen is een nieuwe complete drink-kuur voor totale figuurcorrectie. De natuurlijke ingrediënten pakken niet alleen uw overtollige kilo's aan, maar ook uw ontsierende sinaasappelhuid op billen, buik en dijen! EERST REINIGEN... Slank Vitaal Ampullen werkt in twee fasen. De eerste dagen wordt uw lichaam door de ampullen ontdaan van overtolli ge afvalstoffen Deze afvalstoffen bemoeilijken de verbran ding van voedingsvetten Zodra deze blokkades zijn opge ruimd gaan de afslankende ingrediënten optimaal hun werk doen. ...DAN AFSLANKEN Slank Vitaal Ampullen bevat alle ingrediënten in vloeibare vorm. Daardoor wordt het snel door het lichaam opgeno men. Appelazijn en groene thee verminderen de vetopname en stimuleren de vetverbranding. De diepzeealgen en de zeewier zijn rijk aan enzymen die goed zijn voor het bind weefsel in de huid. Hierdoor voelt uw huid weer strak en glad aan Bovendien vergemakkelijkt het de afvoervan vocht en stimuleert het de stofwisseling. EXTRA ENERGIE Aan de nieuwe formule van Slank Vitaal Ampullen is verder nog L-camithine en het energiekruid Guarana toegevoegd. Deze ingrediënten zorgen tijdens de kuur voor extra energie. Daardoor voelt u zich fit en vitaal! Ook dit bevordert het afslankproces, omdat het lichaam overtollig vetweefsel kan omzetten in energie. UNIEKE VERPAKKINGSVORM Doordat de werkstoffen van Slank Vitaal verpakt zijn in ampul-vorm, is het mogelijk om een hoge dosering actieve ingrediënten eenvoudig in te nemen. Door de vloeibare vorm wordt het ook sneller in het lichaam opgenomen waardoor de bestanddelen beter en optimaler hun werk doen. EENVOUDIG IN GEBRUIK EN LEKKER VAN SMAAK Slank Vitaal Ampullen zijn eenvoudig te gebruiken. Dagelijks lost u de inhoud van één ampul op in een glas water, 's morgens voor het ontbijt. Door de frisse citroensmaak is het product aangenaam in te nemen. LEONT1NE BORSATO: 'Door de unieke reinigende kracht van bestanddelen uit de zee, voel ik me fit en vitaal en ook mijn huid voelt weer strak aan! Ik zie het verschil niet alleen in de spiegel maar ook op de weegschaal!' www.slankvitaal.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een verpakking Slank Vitaal ampullen® van ê-39^3"voor 24,95 Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 PZC ZEEUWS VLAAMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 40