Aanval op oplichters ingezet Deze week 60's 70's week op Dittrich valt Van Aartsen af Piatschorre wist van in diens kritiek op Balkenende ^de°bouXÏeid Duizenden betogen tegen asielbeleid Fraudeurs betrapt bij pinautomaat Buchenwald herdacht Uitbetalen huursubsidie vertraagd Nederlanders beste rolstoeldansers Paar dood gevonden in caravan Taptoe uit Breda naar Den Bosch Consument Iaat eieren staan Kctie Consumentenbond Sugababes en dj Tiësto winnaars TMF Awards Man vermoord met sierzwaard Luister en maak ieder uur kans op 1 van de 90 vliegreizen naar diverse superbestemmingen! motiverende fotografi www.seeltfotografie.nl van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Op de Dam in Amster dam hebben zaterdag tussen de 7000 en 10.000 mensen geprotesteerd tegen het asielbeleid van het kabinet. De schatting van het aantal deelnemers is van de poli tie. De demonstratie verliep rustig. De betoging is gehouden onder de noemer Stop de uitzettingen, van harte pardon. De organisatie, platform Keer het Tij, schat het aantal bezoekers op 15.000. Vanuit heel Nederland kwamen betogers met bussen naar de hoofdstad. Om 14.00 uur vertrok de stoet vanaf de Dam via het Rokin, de Vijzelgracht en de Wetering schans naar het Leidseplein. Via Mar- nixstraat en Rozengracht was iedereen rond 16.00 uur terug op de Dam. Deelnemers droegen spandoeken met leu zen als 'Dit kabinet vraagt om verzet' en 'Asielzoekers zitten in het Verdonk-hoek je', verwijzend naar minister Verdonk (Vreemdelingenzaken). Ad Visser en de Iraanse zanger Darius zorgden op de Dam voor een muzikale noot en columnist Jan Mulder stak de aan wezigen een hart onder de riem met een co lumn. ANP foto Juan Vrijdag/ANP Meer dan 7000 mensen deden mee aan de demonstratie tegen het asielbeleid van het kabinet. HILVERSUM - Het ministerie van VROM heeft grote moeite om de huursubsidie op tijd te betalen. Ongeveer 12.000 nieuwe aanvragen zijn vertraagd, omdat gegevens op de formulieren niet overeenkomen met informatie van de gemeentelijke basisadministratie. Dat zei woordvoer der J. Uijlenbroek van het ministerie zaterdag. Sommige aanvragers wachten al maanden. Vrom heeft nu besloten om achteraf de gegevens te controleren, ip plaats van vooraf. Uijlenbroek zei dat de eerste aanvragers deze week hun geld kunnen verwachten. ANP BOXMEER - Sandra Kuipers en Ed van der Vall hebben zondagavond voor de vijfde maal de titel wereldcup rol- stoeldansen in de wacht gesleept. Het tweetal eindigde als eerste in de klasse II (dansers met een normale hand en schouderfunctie) in de categorie standaarddansen com bi, liet coach Gerry van Dijk gisteren weten. Aan de jaarlijkse Open Dutch in Boxmeer, dat van vrij dag tot en met maandag plaatshad, deden 320 dansparen uit heel de wereld mee. ANP VLEDDER - Een echtpaar uit het Friese Wolvega is zater dagmiddag dood gevonden in een caravan op een cam ping in Vledder (Dr.). Dat meldde de politie gisteren. De man en de vrouw, beiden 78 jaar, werden zaterdagmid dag rond 14.30 uur door andere kampeerders levenloos aangetroffen in hun caravan. Volgens de politie kwam het paar door koolmonoxidevergiftiging om het leven. ANP BREDA - De Nationale Taptoe vertrekt na 29 jaar uit Bre da. Het spektakel wordt vanaf 2005 hoogstwaarschijnlijk in de Brabanthallen in Den Bosch gehouden. Dat maakte voorzitter E. van Dam van de taptoe zaterdag bekend. Enige voorwaarde is nog dat de organisatie de laatste fi nanciële afspraken met het ministerie van Defensie rond krijgt. De taptoe kwam in gevaar door forse bezuinigin gen van Defensie, de hoofdsponsor van de taptoe in geld en personele diensten. De enige mogelijkheid om te overle ven was, volgens Van Dam, om de taptoe binnen te hou den. Breda herbergt geen geschikte evenementenhal. ANP DEN HAAG - Het effect van Pasen op de eiermarkten is uitgebleven. Dat blijkt uit de Nop-prijs, een soort richt prijs voor de handel. Die daalde vorige week voor de gang baarste eieren met 25 procent tot 2,66 euro per honderd stuks. „De prijs is compleet onderuit gegaan", zegt J. Wolleswin- kel, voorzitter van de NOP, de Nederlandse Organisatie van Pluimveehouders. Normaliter liggen de prijzen rond Pasen volgens hem ruim boven de 3,50 euro. Volgens Wolleswinkel kopen mensen minder eieren om dat ze de onsmakelijke beelden van de Aziatische vogel griep nog op hun netvlies hebben staan. ANP (Advertentie) dinsdag 13 april 2004 ^n7g redactie binnenland AMSTERDAM - De Amsterdam- je politie heeft gistermiddag vier Roemeense mannen aange houden omdat zij fraude pleeg den met een pinautomaat. De mannen, die tussen de 22 en 38 jaar oud zijn, hadden een mi- nicamera boven een pinauto- maat aan de Van Baerlestraat gemonteerd. Bij aanhouding trof de agent een complete vi deo-ontvanger aan die de beel den van de minicamera vastleg de in de fietstas van een van de mannen. Volgens een woordvoerder van de politie komt het niet vaak voor dat de fraudeurs, de came ra en de apparatuur op hetzelf de tijdstip worden aangetroffen. De vier mannen zijn gearres teerd en de recherche begint een onderzoek naar de zaak. De laat ste tijd zijn er volgens de politie meerdere meldingen geweest van spookopnames na pinauto- matenfraudes. Vorige week deden in Middel burg en Vlissingen in totaal zes gedupeerden van mysterieuze banktransacties aangifte bij de politie. Van hun rekening was geld gepind op tijdstippen dat zij zelfs niet in de buurt van de desbetreffende betaalautoma ten waren geweest. De politie Zeeland kon gisteren nog niet overzien of er verband bestaat tussen de aanhoudingen in Amsterdam en de aangiften in Vlissingen en Middelburg. Woordvoerder J. van Mourick kon evenmin antwoord geven op de vraag of er de afgelopen da gen voortgang is geboekt bij het onderzoek naar de fraude op Walcheren. ANP *WilLÉ/V\ EN J^) WILDENJ ML- VROEGER. ALnju scHi WEiLT- ut NOG9 jnnr Sylvia Marmelstein DEN HAAG - Opdringerige tele foontjes van bedrijven die men sen dingen willen aansmeren, ondernemingen die via internet luchtfoto's van woningen aan bieden maar na betaling nooit meer iets van zich laten horen. Of bedrijven die klanten een aanbetaling laten doen en hun verplichtingen niet nakomen. De Consumentenbond wil dat er in Nederland een toezichthou dende instantie komt die tegen mlke praktijken beschermt. Deze week besteedt de bond extra aandacht aan allerlei ver kooppraktijken die niet door de beugel kunnen. De Consumen tenbond vindt dat Nederlanders daar in vergelijking met andere Europese landen slecht tegen be schermt zijn. .We hebben wel toezichthou ders als de Dienst Toezicht en Uitvoering Energie (Dte), Neder landse Mededingingsautoriteit (NMa) en Onafhankelijke Post en Telecommunicatie Autori teit, maar die kijken niet naar gedragingen van ondernemin gen in de richting van de consu ment", zegt de woordvoerster van de bond. Vandaag wijst de bond klanten op 'bedrieglijke praktijken'. Een recent voorbeeld daarvan is Jetsky. Dit bedrijf verkocht vluchten terwijl het geen vergun ning had om te vliegen. „Daar zijn veel mensen door gedu peerd." Donderdag staat in het teken van illegale loterijen. De Consumentenbond wil dat ondernemers die de klant voor het lapje houden snel en hard kunnen worden aangepakt. „Nu moeten consumenten eerst een rechter inschakelen om hun ge lijk te halen. Dat duurt te lang. Zwartboek Bedrijven die een aanbetaling ei sen en hun verplichtingen niet nakomen, zijn al lang met de noorderzon vertrokken tegen de tijd dat de rechter uitspraak doet", zegt de woordvoerster. De Consumentenbond wil eind deze week een zwartboek met klachten en een witboek met op lossingen aanbieden aan het Eu ropees Parlement. Dat stemt eind deze maand over een toe zichthouder op handelspraktij ken voor de gehele Europese Unie. GPD ROTTERDAM - De Sugababes en dj Tiësto waren zaterdaga vond de winnaars van de negen de editie van de TMF Awards. Beide acts gingen met twee prij zen naar huis. Tiësto won in de categorieën dance en dj, de Su gababes wonnen de Radio 538 award en werden verkozen tot beste popgroep. De prijzen werden uitgereikt in Ahoy' Rotterdam tijdens een rechtstreekse tv-uitzending op muziekzender The Music Facto- n'(TMF). Al sinds het begin van de TMF Awards is het traditie dat zanger Marco Borsato elke editie een prijs meeneemt en ook nu was dat het geval. Hij won in de categorie beste natio nale artiest. In de categorie nationaal won nen verder nog Do (beste zange res), Krezip (popgroep), Kane (rock), Brainpower (urban), Jim (nieuwe artiest) en Di-rect (vide oclip). In de rubriek internatio naal wonnen verder Robbie Wil liams (beste zanger), Christina Aguilera (zangeres), The Ras mus (rock), Special D (dance), Paul van Dyk (dj), Black Eyed Peas (urban), Hilary Duff (nieu we artiest) en Kylie Minogue, (vi deoclip). ANP ZAANDAM - Een 25-jarige in woner van Zaandam heeft giste ren zijn 62-jarige vader met een sierzwaard omgebracht. Vader en zoon, beiden woonach tig in hetzelfde huis, kregen in de loop van de middag ruzie. De emoties liepen daarbij zo hoog op dat de zoon een sierzwaard van de muur griste en zijn vader in de buik stak. De hevig bloe- dende man verloor het bewust zijn en werd overgebracht naar het ziekenhuis. Reanimatiepo gingen mochten echter niet meer baten. In de loop van de avond overleed de man. De zoon is gearresteerd. GPD AMSTERDAM - In Amsterdam zijn de slachtoffers van concentratiekamp Buchenwald herdacht. Daar toe is zaterdag een bijeenkomst gehouden bij het monument op de Oosterbergbegraafplaats. Buchen wald werd op 11 april 1945 bevrijd door Amerikaanse militairen. foto Juan Vrijdag/ANP door Ap van den Berg DEN HAAG - De kritiek van WD-fractievoorzitter Van Aart sen dat premier Balkenende kracht en durf mist is goedkoop. Dat vindt partijleider Dittrich van coalitiepartner D66. „Van Aartsen maakt zich er zeer gemakkelijk van af. Hij kri tiseert allerlei personen, onder wie Balkenende. Ik had liever gezien dat hij de gelegenheid te baat had genomen om een be paalde visie uit te dragen. Ons land staat voor aanzienlijke pro blemen, die vragen om oplos singsrichtingen", vindt Dittrich. Van Aartsen zei zaterdag in een interview met het Algemeen Dagblad over de premier: „Hij heeft het wel in zich, maar het komt er niet uit. Ik weet niet wat hem tegenhoudt." Dittrich wil niet zeggen of hij die zinsne den van zijn liberale collega deelt of niet. „Daar laat ik me niet over uit", aldus de D66-voorman. „Maar het is wel goedkope kritiek." Premier Bal kenende wilde helemaal niet rea geren, zo deelde de Rijksvoor lichtingsdienst desgevraagd mee. Linkervleugel Van Aartsen zei verder in het vraaggesprek te vermoeden dat Balkenende zich te veel schikt naar de verlangens van de lin kervleugel van het CDA. De pre mier zou een voorbeeld moeten nemen aan WD-minister Ver donk, die de messcherpe kritiek op haar vreemdelingenbeleid weerstaat,'zei Van Aartsen. CDA-fractievoorzitter Verha gen voelde desgevraagd even min de behoefte om te reageren op de aanval van de WD-lei- der. „Dan lijkt het net alsof we die kritiek serieus nemen", sneerde een zegsman. Binnen de CDA-Tweede-Kamer fractie ontstond enkele weken geleden wat gemor, nadat de Ka mer de CDA-ministers De Geus en Donner flink de oren had ge wassen, respectievelijk over de hoge kosten van het nieuwe OVERAL OP DE KABEL EN AM 1395 Advertentie vooral om omzetverdeling. De winsten van de bouwbedrijven kwamen met moeite aan 2 pro cent op de omzet", aldus Piat schorre in Het Financieele Dag blad. De praktijken waren vol gens hem niet gericht op enige vorm van zelfverrijking. Over GroenLinks-Kamerlid Vos, voorzitter van de parlemen taire commissie die de bouw fraude onderzocht, zegt Piat schorre: „Het valt me moeilijk haar te betrappen op nadenken voordat ze wat zegt." In het vraaggesprek ontkent de gepen sioneerde topman nogmaals de aantijgingen dat hij als cement- ondememer direct bij fraude be trokken was. „De beschuldigin gen in De Volkskrant hierover zijn volkomen onterecht." Eer der noemde hij ze al „totaal on zinnig", „grievend" en „een vorm van smaad". Volgens Piatschorre had hij die functie echter ver voordat de Eu ropese regels golden. In de jaren negentig was hij onder meer top man van bouw- en installatiebe drijf TBI, dat, net als andere bouwondernemingen, met scha duwboekhoudingen werkte. Vol gens Piatschorre was hij toen niet betrokken bij het aanne men van werken. ANP hoofdkantoor van uitkeringsin stantie UWV en over de kriti sche gevangenisdirecteuren. Met name de harde woorden van WD-kamerleden vielen in de CDA-fractie verkeerd. Vol gens enkele (anonieme) CDA-Kamerleden is van 'fractie- brede' irritatie jegens de WD geen sprake. „Maar het moet niet te dol worden. Er zijn gren zen", klonk het enigszins waar schuwend. Andere politici van CDA-huize reageerden afstandelijker. Zoals Kamerlid Jager: „Ik beschouw de tomeloze scoringsdrift van de WD maar als een uitnodiging aan onze fractie om de komende tijd óók wat meer van ons te la ten horen." Oud zeer Bij de WD zit ook nog oud zeer. Van Aartsen eist in het inter view in het Algemeen Dagblad een publiek excuus van Donner voor diens bejegening van WD-Kamerlid Wilders. De mi nister van Justitie verweet Wil ders vorige maand in een debat dat hij een soort godsdienstoor log aan het voeren is tegen de is lam. Dat leek een plagerige op merking, maar Wilders nam er geen genoegen mee. Van Aart sen verwacht van Donner dat de ze zich in het openbaar hiervoor verontschuldigt. GPD door Frans Bothof DEN HAAG - De in opspraak geraakte voormalige topman uit de bouwwereld, M. Piatschorre, echtgenoot van minister Peijs van Verkeer en Waterstaat, was op de hoogte van de geheime af spraken in de branche. Hij ver klaarde in een zaterdag gepubli ceerd vraaggesprek met Het Fi nancieele Dagblad dat de sector doorging met het vooroverleg, verboden door de Europese Unie, en het maken van prijsaf spraken. „De Europese mededingingsre gels leefden niet in de bouwwe reld. Men dacht dat het oude sys teem wel weer in ere zou wor den hersteld. Ik had als topman maatregelen moeten nemen. Dat heb ik niet gedaan." Piatschorre zegt te begrijpen dat bestuur ders in de bouwwereld zwijgen over wat ze wel of niet wisten. „Achteraf gezien hadden ze be ter meteen openheid van zaken kunnen geven." De branche had volgens hem niet door wat er in de maat schappij leefde. „Het was fout wat er gebeurde, maar het ging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 3