Sluis wil veiligheid op orde Bdk- Voetballer (15) mishandelt scheidsrechter Nieuw clubhuis parel in haven Sas van Gent AANBIEDING Gmbfèie Dringen voor het gouden ei Herschikking panden door scholenfusie perkende rekpaarden n actie occasions aanbiedingen 25% EXTRA Tijdelijk meer personeel voor verlenen gebruiksvergunningen Man vast na brand in hotel Motorrijders gewond Aanrijding Afbreekfoutje ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 13 april 2004 i\PlNGE - Liefhebbers van hle paardenkrachten konden ilerdag hun hart ophalen. I)e den van de Stichting Het wer end trekpaard Zeeland hielden un open dag. En dat betekent al ook de professionele trek- aarden volop in actie kwamen. joalsbij A. Paauwe in Gapinge. an de Weelweg liet hij zater- igmiddag zien wat zijn vier aarden Julia, Jolanda, Norma Monica vermogen. De vier êlgische trekpaarden slepen e middag met gemak een !oeg door de Zeeuwse klei. jauwe gebruikt de vier paai en ook echt voor alle klussen. Ik probeer ze zoveel mogelijk i te zetten", aldus de agrariër. Vorige week heb ik bijvoor- eeld nog bieten gezaaid." aauwe is ook wel een beetje rots op zijn vier paarden. „Het zwartschimmels. Niemand éeft verder zo'n vierspan." Pe paarden doen zaterdagmid- lag schijnbaar moeiteloos het :erk. „We beginnen zo rond ze- uur en tot half twaalf. En 's middags van één tot zes. lat houden ze prima vol. Het noet natuurlijk niet te warm zijn. Maar met een beetje weer, zoals vandaag, gaat iet prima." verigens is het ploegen met echte paardenkrachten niet noe- lenswaardig beter voor het ind. Het land lijdt wel iets min- er onder de hoeven van de paar den dan van de diepe sporen de trekkerbanden, legt Paauwe uit. Over de vier dames spreekt hij vol ontzag. „Als ze eet z'n vieren weg willen, ben i< natuurlijk nergens meer. Het js gewoon een kwestie van goed temmen. En daarmee beginnen *e als ze twee jaar oud zijn. Paauwe kan met zijn vierspan alles doen: zaaien, ploegen, sle pen. En waarom ook niet, zegt Paauwe „Ze deden het vroeger toch ook altijd zo?" ïin (Advertentie) van alle (etalage 7 8) roag u deze week aftrekken! juuvlwls "*«90. wangen- tel 0I1WIM5 door René van Stee SLUIS - De gemeente Sluis trekt ruim 299.000 euro uit voor een tijdelijke uitbreiding van het personeelsbestand. Daar door kunnen alle gebruiksver gunningen voor 2007 worden verleend. Een gebruiksvergun ning geeft aan dat een pand aan de eisen van brandveiligheid vol doet. De gemeenteraad heeft mei vo rig jaar de doelstelling "uitge sproken om voor 2006 alle ge bruiksvergunningen te verle nen, Met de huidige personeels bezetting kan de inhaalslag niet worden gemaakt. Het college van burgemeester en wethou ders heeft als uitgangspunt de gebruiksvergunningen kosten dekkend af te geven. De inkomsten zijn begroot op 285.000 euro die na verloop van tijd - na verstrekking van de ver gunningen - worden geïncas seerd. Daarom is gekozen voor een uitbreiding met 1,4 formatie plaats. Weliswaar wordt de wens van de gemeenteraad hierdoor niet verhoord, maar andere scena rio's bleken te kostbaar te zijn of te veel tijd in beslag te ne men. Zo zouden zonder uitbrei ding van het personeelsbestand alle vergunningen pas in 2011 zijn afgegeven. Sluis telt 513 vergunningplich- tige bouwwerken. Een gebruiks vergunning is onder verschillen de omstandigheden verplicht. De regeling geldt onder meer voor panden waar tegelijkertijd meer dan vijftig mensen aanwe zig kunnen zijn en voor gebou wen waar meer dan tien licha melijke of geestelijk gehandicap ten worden verzorgd. Momen teel zijn veertig gebniiksvergun ningen afgegeven. Voor de ver strekking van de 473 resterende vergunningen is ongeveer 11.000 uur nodig. Alle bouwwer ken kunnen niet tegelijkertijd op brandveiligheidsvoorschrif ten uit het Bouwbesluit en de ge meentelijke bouwverordening worden beoordeeld. Daarom is een prioriteitenlijst opgesteld. Categorieën Er is een onderscheid gemaakt in vier categorieën. Categorie één is de zwaarste en heeft be trekking op gebouwen als zie kenhuizen, bejaardentehuizen en hotels. Categorie vier is de lichtste en slaat op winkels, gymzalen en kleine tentoonstel lingsgebouwen. Gebouwen in Sluis die vallen on er de zwaarste categorieën, waarvan zestien in categorie één, worden met voorrang gecon troleerd. Daardoor zijn de eige naren voor 2005 in het bezit van een gebruiksvergunning. De ge meenteraad bespreekt het colle gevoorstel tijdens de raadsverga dering op donderdag 22 april. Aanvang 19.30 in de raadzaal van het Belfort in Sluis. TEKNEUZEN - Een 48-jarige man uit Dordrecht is zaterda gochtend aangehouden op ver denking van brandstichting in een hotel aan de Nieuwstraat in Teraeuzen. De man zit nog vast in Torentijd i in Middelburg en is inmiddels verhoord. De brand brak om- «reeks half zes uit in een badka- mer op de tweede verdieping. Drie personen verlieten het g pand via de brandtrap, een vier de werd door de brandweer on gedeerd naar buiten gebracht. De brandweer had het vuur na tijd onder controle. Over de schade is niets bekend. De po litie stelt een nader onderzoek in naar de oorzaak. HULST - Twee motorrijders en een passagier liepen zondagoch tend verwondingen op na een kop-staarl-botsing op de Tol weg in Hulst. Den 24-jarige man uit Zele (B) reed hierbij op zijn 37-jarige voorganger uit dezelfde plaats die plotseling remde. De be stuurders vielen en hielden daar allebei een gekneusde pols aan over De vriendin van de 24-jari- ge man die achterop zat, werd gelanceerd en belandde op het wegdek. Met verwondingen aan haar schouder werd ze naar het ziekenhuis in Terneuzen overge bracht. Gijs, Mike en Mirjam uit Groede tonen hun oogst; met ruim tweehonderd kinderen was het paaseieren zoeken in het Hertenkamp in hun woonplaats afgelopen weekein de veel drukker dan gebruikelijk. foto Peter Nicolai door Wilma Valk GROEDE - De zoektocht begon voor ve len zondagochtend al buiten het Herten kamp van Groede: waar moesten de ouders hun auto kwijt? Het was onver wacht druk. ruim 200 kinderen waren er ont paaseieren te zoeken. Het begon allemaal met een echte war ming up met twee paashazen en toen werd het startschot gegeven voor de gro te'zoektocht door en over het terrein van het Hertenkamp. Men had de paas haas eieren laten verstoppen in diverse kleuren voor drie leeftijdgroepen: „Voor de kleintjes tot vijf jaar zijn de ei eren rood geverfd en dus makkelijk te vinden", zei Leo Ruitenberg van de Stichting Emergis. Zijn mensen verzor gen het park en samen met de Dorpsver eniging van Groede houden ze al sinds 1996 deze zoektochten. „Kinderen tot acht jaar moeten blauwe eieren zoeken en tot twaalf jaar groene: extra moeilijk." De eieren werden weer ingeleverd en alle kinderen ontvingen een zakje chocolade-eieren: „De eieren zijn niet geschikt voor consumptie." Voor elke leeftijdgroep was er ook een gouden ei verstopt: de winnaars, Domi nique uit Nieuwvliet (rood), Robin uit Duitsland (blauw) en Melanie uit Bres- kens (groen) ontvingen een groot paas ei. Oudere kinderen konden een spellen- eircuit afleggen: helemaal niet moeilijk, vonden de meesten, alleen moesten ze tijdens de opdrachten een rauw ei vast houden en heel terugbrengen. „We kun nen er extra punten mee verdienen", wist Fenna (12). Irene uit Breskens (9) had twee groene eieren gevonden en vond het toch wel jammer dat ze die moest inleveren. Ook op diverse andere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen konden kinderen tijdens het paasweekeinde eieren zoe ken. Ongeveer honderd kinderen zocht- ten zaterdagochtend zo'n driehonderd verstopte eieren bij elkaar bij het wan delbos in Vogelwaarde. Ze konden de gevonden exemplaren inruilen voor cho colade eieren. In recreatiegebied De Vogel in Hengst dijk zochten zondag ook zo'n honderd kinderen naar paaseieren en in het bois- je van Staatsbosbeheer aan de rand van Zuiddorpe deden gisteren ongeveer zes tig kinderen mee aan de traditionele zoektocht. In Zuiddorpe moesten de deelnemers op zoek naar kaarten, die ze konden inruilen voor een zakje eieren. In een aanpalend perceeltje waren cho- loade eitjes verstopt. door René van Stee SAS VAN GENT- Een drijvend clubhuis is niet uniek. Maar het onderkomen van watersportver eniging 't Sas in Sas van Gent is waarschijnlijk wel het mooiste dat momenteel op de Nederland se binnen- en buitenwateren te vinden is. Burgemeester J. Lonink van Ter- neuzen verrichtte zaterdagmid dag de officiële opening van de voormalige duwboot Savanna. Voorzitter P. de Haan van 't Sas noemde de opening een mijlpaal in het bestaan van, de vereni ging. „Wat voorheen een par keerplaats voor boten was, is nu een echte club geworden", aldus een trotse De Haan. Hij stak ook de loftrompet over de bouwcom missie, die onder leiding van M. Tijsseling vijf manjaren besteed de aan de verbouwing van het schip. Lonink sprak van een parel in de haven van Sas van Gent. Als toekomstig industrieel monu ment past het nieuwe clubhuis volgens hem perfect in het stre ven om de pleziervaart op het kanaal Gent-Terneuzen een im puls te geven. Voor dat doel werkt de gemeente Terneuzen samen met andere partners een toeristisch-recreatief plan uit. Lonink: „Concreet valt hierover nog niet veel te zeggen, maar de combinatie met een industriemu seum is bijvoorbeeld een moge lijkheid." 't Sas kocht het schip drie jaar geleden van Lieuwe de Bruijn uit Terneuzen. Ook hij was in zijn nopjes. „Het is na tuurlijk geweldig dat de plezier vaart er nog jarenlang plezier van kan beleven." Schrootprijs De watersportclub dacht al ja renlang na over een locatie op het vasteland, maar dat bleek veel te duur. Ook de toenmalige gemeente Sas van Gent zag de bouwplannen niet zitten. De Sa vanna was aangemeld voor de Europese sloopregeling. Toen bleek dat het mogelijk was de duwboot te behouden - onder meer op voorwaarde dat er nooit meer mee wordt gevaren - kwam 't Sas in actie. De boot werd aangekocht voor de schrootprijs. De buitenkant van het schip is in originele staat gelaten. De bo venverdieping is omgetoverd in een ontmoetingsruimte. De ma chinekamer is nu een materiaal ruimte. Qua onderhoud staat 't Sas veel werk te wachten. „We moeten regelmatig in het dok, maar dat hebben we er graag voor over", aldus Tijsseling. Als klap op de vuurpijl werd ook de gebruiksvergunning van de Savanna uitgereikt. Hierdoor voldoet het schip aan alle eisen op het gebied van (brandveilig heid. Het wachten is nu op een door Ron Maqnée MIDDELBURG - Een 47-jarige scheidsrechter uit de gemeente Sluis is zaterdag tijdens een voetbalwedstrijd in Middelburg geschopt en geslagen. De dader was een vijftienjarige voetballer uit Dordrecht. De scheidsrech ter heeft aangifte gedaan bij de politie. De voorzitter van Zee landia spreekt echter van een 'storm in een glas water'. Rond de klok van twee uur zater dagmiddag werd er gevoetbald op het sportterrein aan de Boassonlaan in de Veersche Poort. Op het programma stond een wedstrijd van de B-junio ren, te weten Zeelandia Middel burg tegen Dubbeldam uit Dord recht. Het liep al tegen de rust - het scorebord stond nog in de brilstand - toen een speler van Dubbeldam geblesseerd raakte en op de grond lag. De scheids rechter liep naar hem toe en ver telde dat hij buiten de lijnen moest worden behandeld. Vol gens sommigen trapte de scheidsrechter daarbij ongewild op de vingers van de speler. Ingerekend De clubgenoten van de speler wilden niet dat hij buiten de lij nen werd behandeld en keerden zich tegen de scheidsrechter. Een vijftienjarige speler uit Dor drecht schopte de arbiter daar bij tegen zijn knie en sloeg de scheidsrechtersfluit uit zijn mond. Hierop werd de wedstrijd gestaakt. De ingeschakelde poli tie hield even later de vijftienja rige Dubbeldam-speler in de kantine aan. Tijdens deze aan houding liet ook de 39-jarige moeder van de voetballer van zich horen. Ze ging daarbij zo te gen de agenten tekeer dat ook zij werd ingerekend en meegeno men naar het bureau. De scheidsrechter heeft bij de poli tie aangifte gedaan van mishan deling. De wedstrijd is niet meer hervat. Voorzitter W. Vermeule van voetbalvereniging Zeelandia nu anceert het voorval. Hij bena drukt dat het de uitdrukkelijke wens van de arbiter was om de politie in te schakelen; iets wat het incident danig deed escale ren. Volgens hem is de hele zaak niet meer dan 'een storm in een glas water': een klein voorval dat jammerlijk is geëscaleerd. Daarbij zijn niet eens de voetbal lers de hoofdschuldigen, maar eerder de begeleiders. „Soms ligt het meer aan de mensen die langs de lijn staan, dan aan dege- nen die tussen de lijnen staan." Volgens de voorzitter maakte de moeder van de voetballer wel erg veel amok toen de politie de vijftienjarige speler inrekende. Vermeule: „En de politie is rede lijk wat gewend." Wat de voorzitter betreft is er dan ook zeker iets aan te mer ken op de rol van de begeleiding van Dubbeldam. „De voetbalver eniging moet nog maar eens goed opletten wat ze langs de lijn hebben staan." TERNEUZEN - In de Serlippen- straat in Terneuzen raakte een 45-jarige vrouw uit die plaats gisteravond even na half acht ge wond aan haar sleutelbeen na een aanrijding. De bestuurster verloor de macht over het stuur en raakte een lan taarnpaal. De vrouw werd overgebracht naar het ziekenhuis. De auto en de lantaarnpaal raakten bescha- digd. door René van Stee SLUIS - Als gevolg van de fusie tussen de Breskense protes tants-christelijke basisschool Op Bres en de rooms-katholieke basisschool De Schelphoek vindt een herschikking van schoolgebouwen plaats. Na de zomervakantie volgen de kinderen van de fusieschool hun lessen in het gebouw van De Schelphoek aan de Europh- straat. Daardoor kan de met ruimtegebruik kampende open bare basisschool zijn intrek ne men in het oude gebouw van Op Bres. De openbare school ge bruikt sinds 1997 twee leeg staande lokalen van De Schelp hoek. Het pand van Op Bres vervalt aan de gemeente omdat zij eco nomisch eigenaar is. Het ge bouw grenst aan dat van de openbare basisschool. Er zijn en kele aanpassingen nodig om het gebruiksklaar te maken voor het nieuwe schooljaar. Burge meester en wethouders willen hiervoor ruim 50.000 euro uit trekken. Werkzaamheden die moeten worden uitgevoerd, zijn onder meer het maken van een verbinding tussen de speelterrei nen van beide gebouwen, het ombouwen van de toiletvoorzie ning, de verplaatsing van gym- toestellen in verband met de ver plaatsing van het speellokaal en de daaruit voortvloeiende ver plaatsing van speeltoestellen en de zandbank. Aangezien binnen de begroting voor 2004 geen geld meer be schikbaar is, willen B en W het geld onttrekken aan de reserve huisvestingsvoorzieningen on derwijs. De werkzaamheden be ginnen waarschijnlijk in de mei vakantie. (Advertentie) MANTELS, JACKS PARKA'S DIVERSE SERIES TOT 30- KORTING PULLOVERS VESTEN DIVERSE SERIES 10- KORTING DIVERSE PANTALONS 10- KORTING ^WALSTRAAT 19» VLISINGEN LANGE DELFT 10 MIDDELBURG zeeuwse almanak Burgemeester J. Lonink (met hoed) verrichtte zaterdag de officiële opening van het nieuwe onderko men van watersportvereniging 't Sas: de voormalige duwboot Savanna. foto Peter Nicolai drank- en horecavergunning. Tijsseling; „Volgens de horeca- richtlijnen is ons plafond te laag. We zijn in overleg met de gemeente en verwachten er sa men uit te komen." Alvorens het zover is, wordt volgens Lonink onder meer bekeken hoe soortge lijke situaties elders in het land zijn geregeld. Sommige woorden brengen de tekstverwerker ernstig in verwarring: waar moet het af- breekstreepje komen? Dan le zen we in de krant over ver keerspost en daks-paht. Nou goed, een computer kan ook niet alles weten. Maar ook bij mensen gaat het wel eens verkeerd, weet die Middelburgse inmiddels. Ze wilde kleding van haar doch ter repareren, maar had net niet de juiste kleur draad in huis. Geen nood, want schoonmoe der, die op bezoek zou komen, had die kleur wel, wist ze. Dus belde ze even. Of ze paars garen kon meenemen. Da's geen probleem, zei opa, doen we. En daar stond hij de andere dag op de stoep. Met een paar scharen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39