Droomdebuut voor MLTC Vasseur krijgt weer klop van een Belg GSC wordt derde op eigen toernooi Stephanie de Frel sluit ijzersterk af 25 Van de Bor is weer succesvol Walter Bek is in topvorm Cooke wordt genoemd in dopingzaak Zeeuwse tennisploegen winnen bij start gemengde competitie Vierde plaats voor Dieleman Ereplaatsen voor Zeeuwse crossers Looze voldoet aan olympische eis Dammer Barkel is Super Mario Oranje Zwart wint Europa Cup II Mia Audina wint finale in Tokio Dubbeldam en Schroder in finale Roeiploeg Orca winnaar Varsity dinsdag 13 april 2004 GRAVE - Tijdens het sterkbezet- te toernooi van judovereniging Arashi is Bobbin van de Bor (1992-91) kampioen geworden. De judoka van Judo Ryu Van Schaik wist zich zaterdag al via een tweede plaats op het ZNK ie plaatsen voor het NK tot 42 kilogram. De Middelburger won in Grave de voorrondes allen met ippon en zonder een enkele tegensco- K Met een harai-goshi in de hal ve finale scoorde hij ippon tegen Pedro van de Klundert uit Gra ve. Van de Bor bewees in de fina lezijn vorm. Door een arm-over- strekking moest zijn tegenstan der Lorenzo Theunisse uit Prin senbeek afkloppen. Een zilver medaille was er voor Gregorie Boncke (tot 20 jaar) in de klasse tot 73 kilogram. Met een uchi-mata verloor de Mid delburger de finale van Johnny van Bommel uit Made. Brons nas er voor Ruben Boutens 11993-94) in de klasse tot 38 kilo gram. BRAKEL - Walter Bek is in top vorm. De coureur uit Hoedekens- kerke won gisteren in Brakel de tweede brommerrace van het sei zoen. Eerder zegevierde hij al in Lelystad. Bek versloeg in de expi-klasse zijn directe concurrent Pieter Smit. Hij bleef hem twaalf se conden voor. René Kesselaar en William van Gilst (beiden uit :s-Gravenpolder) werden respec tievelijk zevende en vijftiende. In de standaard scooterklasse, waarin 52" deelnemers uitkwa men, eindigde Paul de Bruine (Nieuwerkerk) op een tweede po sitie, Hij had een achterstand van bijna zes seconden op win naar Patrick van Nies. Jeroen Kerpel (Goes) werd acht ste in de formuleklasse. Elbert van de Bosse (Goes) legde be slag op de vijftiende positie, Robbert Koppejan (Lewedorp) werd zestiende. PARIJS - De Franse krant Le Monde meldt vandaag dat de Australische wiel renner Baden Cooke in het verleden ook bij doping- praktijken betrokken is ge weest. De sprinter van de ploeg FdJeux, vorig jaar nog goed voor een etappezege en de groene puntentrui in de Ronde van Frankrijk, zou in 2001 amfetaminen bij een privé-aangelegen- heid hebben gebruikt. Le Monde beschikt over de notities van een door de po litie afgeluisterd telefoon gesprek. De politie ving een gesprek op tussen de Fransman Philippe Boyer, een oud baanwielrenner die in 2002 wegens handel in dopingproducten werd veroordeeld, en ene Sandri- ne. De laatste zou een vrien din van Baden Cooke zijn. In het gesprek zou Sandri- ne hebben aangegeven dat de renner bij de tweede in jectie met het middel ziek zou zijn geworden. •De Australiër Cooke ont kende direct via zijn advo caat ergens bij betrokken te zijn. Hij kondigde aan Le Monde voor de recht bank te slepen. Boyer be vestigt in een interview met Le Monde het voorval met de Australische wiel renner. ANP/AFP door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Het gemengde tennisteam van MLTC uit Mid delburg kende gisteren een droomdebuut in de derde klasse van de landelijke competitie. Vo rig seizoen werd de ploeg op zijn slofjes kampioen in de vier de klasse en nu speelden ze in Breda BLTV 2 van de mat. Het team uit de provinciale hoofd stad won met maar liefst 7-1. Tweede klasse De Schelde-Delftsc TB 5-3: De Schelde startte goed in de eerste competitiewedstrijd. Delftse, vo rig seizoen kampioen in de der de klasse, was voor de thuis ploeg onbekend. Merlyn Atoon begon met een flinke driesetter tegen Birgit van Rij, maar won die dankzij winst in de tiebreak. Marjan Ganseman vierde haar terugkeer met twee spannende sets tegen Annelies Morks. Met 5-7 en 6-4 leek alles nog moge lijk, maar in de derde set kon Ganseman het niet meer redden en ze verloor deze set met 1-6. Captain Mare Felius gaf het goe de voorbeeld in zijn single tegen Steven van Dijk: 6-3 en 7-5. Voor Piet Nagel begon zijn eer ste wedstrijd van dit seizoen met verlies tegen Richard van Leeuwen. Met tweemaal 3-6 le verde Nagel een punt in, maar hij herstelde zich in het ge mengd dubbel. In de dubbels kwam de thuisploeg goed voor de dag. Het verdiende drie pun ten en dat leverde de dikverdien de 5-3-zege op. „Een goed begin van ons team," zei een tevreden Mare Felius van de Schelde. Derde klasse Souburg-Dekker Tennis 3 6-2: Souburg streeft dit seizoen naar lijfsbehoud en de basis hiervoor werd gisteren al gelegd tegen Dekker Tennis. Luciënne van de Broek startte goed in haar enkel partij tegen Yantier en maakte korte metten met haar: 6-2 6-3. Ingrid Weegels debuteerde goed voor haar team tegen Aalders, maar ze verloor een driesetter met 2-6 6-2 en 3-6. De mannen boekten wisselend succes. Ray mond Barten klampte goed aan in de eerste set tegen Nico Win- sen, maar kwam in de slotfase te kort met 5-7. In de tweede set was Winsen veel te sterk en won verdiend met 1-6. Gareth Lau was goed op dreef in zijn enkel spel tegen Abrahams. Lau hield zijn tegenstander goed onder druk en dat leverde een ruime 6-3 6-1 winst op. In het ge mengd dubbel kwam Souburg tweemaal tot winst, maar in de dubbels moesten ze erg diep gaan. Tweemaal moest er een su pertiebreak aan te pas komen om de zege bij de thuisploeg te bezorgen. Van de Broek/Lau en Weegels/Van de Broek verdien den beide een punt „Dit geeft vertrouwen", vond Ronald van de Broek van Souburg. BLTV 2-MLTC 1-7: MLTC kwam in Breda al direct een oude bekende tegen. Rianne Ver- donck speelt nu bij BLTV en was de eerste tegenstandster van Kim Dijkstra. Dijkstra liet niets aan het toeval over en haal de in zowel de eerste als tweede set flink uit met 6-1 6-0. Voor Audrey Atoon was de partij te gen Femke Krijnen duidelijke andere koek. Vooral in de eerste set moest Atoon er flink tegen aan om de set winnend af te slui ten. Met 7-5 won ze en dat gaf vertrouwen voor de tweede set, die ze eenvoudig naar zich toe trok: 6-1. Bij de mannen van de thuisploeg was oud-A-speler Ni co Appel van de partij. Hij speel de alleen zijn enkelspel, omdat zijn vrouw hoogzwanger was wil. Thijs Slagboom redde het niet tegen de zeer sterk spelende Appel (6-1 6-2), maar dat bleek achteraf het enige verliespunt in deze wedstrijd voor de bezoe kers. Dimitri van Hoof ging eveneens goed door in zijn enkel spel, dat hij eenvoudig met 6-3 6-2 won. In zowel het gemengd dubbel als dubbel was er voor MLTC geen vuiltje aan de lucht. LANGDORP - Mirjam Diele- is zondag op de vierde plaats geëindigd bij een ATB-wedstrijd om de Belgian Cup. In het Belgische Langdorp ken de de Vlissingse rijdster, die van wege studie en ziekte nog niet haar vorm van vorig jaar heeft, aanvankelijk mechanische pro blemen. Ze zette echte een in haalrace in die haar uiteindelijk vierde plaats bracht. De over winning 1° Langdorp was voor Laura Turpijn. 'j de beloften moest Joël Diele man uit Vlissingen in de laatste ronde veel toegeven en eindigde -eeggestreden op de elfde plaats door Sjaak Sipke KAPELLE - De Belgen lopen Remy Vasseur regelmatig voor de voeten. Een paar weken te rug moest hij in de Speykloop over 20 kilometer Peter Kelcher- mans uit het Belgische Mol de eer gunnen. In de zwemloop in Vlissingen was het Dennis De- vriendt uit Assenede die hem de voet dwars zette. En in de fina- le-zwemloop in Kapelle was Dc- vriendt dit weekeinde veel te sterk voor de Vlissinger. De Belgische triatleet Devriendt liet er vooraf geen twijfel over bestaan dat hij de wedstrijd en het eindklassement wilde win nen. In het loeiwarme zwembad in Kapelle ging hij er op de 1000 meter als een speer vandoor, met Vasseur en Jacobse in zijn kielzog. „Veel te snel gestart", moest de Belg achteraf toegeven over zijn eerste 100 meter, die in 1 minuut en 2 seconden ging. De eindtijd van 12 minuten en 2 se conden viel dan ook wat tegen. Man met de hamer Vasseur kreeg al na 300 meter te maken met de man met de ha mer en werd na 800 meter zelfs gedubbeld. Hij begon met een achterstand van vijftig secon den aan de tien kilometer, en moest daarbij ook nog Leon Ja cobse voor zich dulden. Dankzij een razendsnelle wissel van slechts vier seconden hield Vas seur de Belg nog even in het vi zier, maar hij moest al snel zijn meerdere erkennen en werd in de slotfase zelfs nog voorbij ge gaan door alweer een Belg, Tim van Daele uit Burcht. Door de zege van Devriendt kwam hij op hetzelfde aantal punten als Vasseur. Maar omdat de laatste confrontatie de door slag geeft, was de eindoverwin- Leon Jacobse (links) en Remy Vasseur (midden) wachten tot ze van start kunnen in de zwemloop in Kapelle. foto Willem Mieras ning voor Devriendt. Voor de Belg een leuke opsteker voor het komende triatlonseizoen. De luchtmacht-officier is in voorbe reiding op het Belgisch triatlon kampioenschap op 23 mei in Meerhoud, waar hij rekent op een plaats bij de eerste vijf. Dat geeft recht op deelname aan het Europees kampioenschap op 23 juli in Hongarije. Voor Vasseur waren de druiven zuur. Wanneer hij niet gestart was in Kapelle, was hij de win naar geweest omdat hij de wed strijd in Hoogerheide had ge wonnen. „Maar zo zit ik niet in elkaar", zei Vasseur „Het was gewoon drie keer niks." Volgen de week hoopt Vasseur zich in Weert te kwalificeren voor het EK run-bike-run, later dit jaar in het Belgische Geel. Simpel Sofie Hamers uit Terheijden pakte simpel haar vierde over winning en stelde daarmee haar eindzege veilig. Birgit Lavrijs- sen (Kapelle) verraste in Vlissin gen al vriend en vijand door de vrouwen wedstrijd overall te winnen. Nu werd Lavrijssen, die nog maar uitkomt in de cate gorie 12 en 13 jaar, in Kapelle tweede. Goed voor de tweede plaats in het eindklassement. O+p de 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen was het al weer een Belg die met overwin ning ging strijken. Na 25 minu ten en 43 seconden was Wim van de Wiele te sterk voor Ger- bert van den Biggelaar (Oud Gastel). Simone Wondergem be nutte tweede paasdag om de snelste te zijn bij de vrouwen op de korte afstand. Een opmerkelijk groot aantal van 20 junioren deed aan de meeste wedstrijden van het zwemloopcircuit mee. Jeroen Leemans (Waspik) was overall de sterkste bij de jongens en Mo nique Lindenberg (Yerseke) pak te de circuitzege bij de meisjes. door Wim Kakebeeke GOES - Voor de tweede keer dit seizoen is handbaltrainer Jaap Quinlen aangenaam verrast. Eerst mocht de Kloetinger zich gelukkig prijzen met een gedeel de vierde plek in de competitie voor GSC. En op het internatio nale paastoernooi in eigen huis werd de ploeg derde achter win naar Oliveo uit Pijnacker en het Belgische Kraainem (tweede). Met enige trots werd de deelna me van de Belgische handbal club Kraainem in het program maboekje aangekondigd. De Bel gische regioklasser zorgde voor het internationale tintje aan het evenement. Maar of de Belgen ook op de volgende editie van de partij zijn, is de vraag. GSC-trai- ner en mede-organisator Jaap Quinten heeft na tweede paas dag zo zijn bedenkingen. „Over de volgende uitnodiging zullen we zwaar moeten nadenken." De stemming in Sportpunt Zee land sloeg om in het achtste duel. Juist in de prestigekwestie tegen Oliveo om de toernooize ge. „Schandelijk", zegt Quinten over het gedrag van de Belgen. „Acceptatie is er bij Kraainem niet bij. Ik heb nog moeten in praten op de arbiters om door te gaan. Uitdelen kunnen ze goed, maar incasseren niet. Dat viel me best een beetje tegen." Meer te spreken was de Bevelan der over het optreden van GSC. Met enige regelmaat was de tweedeklasser onderin te vin den. Gisteren werd met die tra ditie gebroken. Winst was er te gen het Limburgse Noav (19-11) en Walburg'75 (13-12). Verloren werd er van Kraainem met 15-19 en van Oliveo: 9-14. Eindstand: 1. Oliveo, 2. Kraai- nem(Belgie), 3. GSC, 4. Noav, 5. Walburg'75. REUSEL - Motorcrosser Joeri van Liere uit Kapelle is gisteren tweede geworden in een wed strijd in het Brabantse plaatsje Reusel. Van Liere bleef na een fel ge vecht Dave de Jonge uit Hein- kenszand net voor. Maar de twee Zeeuwse motorcrossers moesten op circuit De Wiele waal Johnny Bosman uit Val- kenswaard voor laten gaan. TOKIO - Tracy Looze heeft zich zondag in het Japanse Is- higaki officieus geplaatst voor de Olympische Spelen van Athene. De Nederlandse voldeed aan de eis door voor de tweede keer bij een wereldbekerwedstrijd in de topacht te eindigen. Looze werd zevende in de wedstrijd die werd gewonnen door de Autralische Maxine Seear. De winnen de tijd was 2.00.25, Looze finishte in 2.02.31. Ze is de eer ste Nederlandse triatlete die zich plaatst. Mogelijk volgt Wieke Hoogzand. Zij moet vormbehoud tonen. ANP HUISSEN - Marino Barkel is Super Mario tijdens het 87e NK dammen. De Vriezenvener behaalde gisteren in Huis- sen in de achtste ronde zijn vierde zege. Hij schoof routi nier Auke Scholma in 61 zetten van het bord. Barkel (29) was de enige dammer die in het paasweekeinde de volle buit pakte. Zaterdag bracht hij Jeroen van den Akker diens eerste nederlaag van het toernooi toe. Barkel is na acht ronden de koploper met twaalf punten. ANP EINDHOVEN - De hockeyers van Oranje Zwart hebben de Europa Cup II gewonnen. Op eigen terrein bleef de Eindhovense club in de finale tegen het Engelse Cannock op 2-2 steken, maar Oranje Zwart nam de strafballen be ter. Oranje Zwart nam in de eerste helft een voorsprong door Xavier Reckinger. De Engelsen dreigden het feest in de tweede periode te verstoren via twee straf corners van Simon Ramsden. Teun Rohof zorgde echter voor opluch ting aan Eindhovense kant met de gelijkmaker. Bij de vrouwen wonnen de hockeysters van Laren de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars. De ploeg versloeg het En gelse Canterburry met 3-2. ANP TOKIO - Mia Audina heeft in Tokio de finale gewonnen van de Japan Open. De als vierde geplaatste Nederlandse badmintonster was te sterk voor de nummer één van de wereld, Ruina Gong uit China (7-11 11-7 11-7). ANP GOTEBORG - Jeroen Dubbeldam met De Sjiem en Wim Schroder met Eurocommerce Montreal hebben zich zon dagmiddag geplaatst voor de finale van cle wereldbeker voor springruiters, eind april in Milaan. De springruiters voldeden bij de laatste kwalificatiewedstrijd in Göteborg aan de norm. Eric van der Vleuten (Audi's Jikke) was al zeker van deelneming aan de eindstrijd. ANP HOUTEN - De Oude Vier van Orca heeft zondag in Hou ten de Varsity gewonnen. De boot van de Utrechtse roeive reniging, met oud-toproeier Geert Cirkel, legde de 3 kilo meter af in 10 minuten exact. Skadi (Rotterdam) volgde op 5 seconden, Theta (Eindhoven) op 12 seconden. ANP door Lucien Roelandt HEIKANT - Ook in de laatste wedstrijd van het indoorseizoen toonde Stephanie de Frel zich met Narwick oppermachtig. De combinatie uit Koewacht eiste in het Hippisch Sportcentrum Heikant in de klasse Z2 met de fraaie score van 201 punten de overwinning op. In de klasse Z1 was Elze Sophie Wiskerke met Westveer's Reine ook van buitencategorie. Met een score van 191 punten eiste de regerend Zeeuws kampioene uit Kruiningen het oranje ere- lint op. Jurylid Annemarie Hertzberger: „Er werd in de klasse zwaar goed gepresteerd, maar deze twee combinaties sta ken er duidelijk bovenuit. Ze hebben de basis onder de knie. Ik heb genoten van wat die twee meiden lieten zien." Stephanie de Frel vormt steeds meer een combinatie met Nar wick, de ruin die vijf maanden geleden op Stal het Hazelaren hof in Koewacht zijn intrek nam. De ruin viel in Heikant weer op door zijn elasticiteit, fraaie gangen en andere adembe nemend mooie dingen. Ondanks de lovende woorden van de jury en de fraaie score toonde De Frel zich toch niet helemaal te vreden. „Er had nog meer inge zeten als de travers goed had ge lopen. Toen verkrampte Nar wick totaal en dat kostte veel punten." Heel wat minder te spreken was Annemarie Hertzberger over de klasse M2. „Veel combinaties missen de basis, met als gevolg veel tactverlies. Ik heb de in druk dat een groot aantal van de deelnemers nog niet klaar is voor dit niveau. Sommigen wil len per se hogerop, maar zouden beter wat langer op een lager ni veau kunnen blijven rijden." De teleurstellende resultaten onder streepten de mening van het ju rylid. Slechts winnares Inge borg van Zeele scoorde met Ren ville een voldoende voor een winstpunt. Linda Wille verscheen na een lange afwezigheid weer in de ring. En met succes. De Axelse amazone stuurde haar nieuwe troef Sundance met 164 punten naar de overwinning in de klas se L2. Of de schimmelmerrie de vervanger wordt van haar Z-paard, dat al maanden we gens een blessure op stal staat, liet Wille in het midden. „Sun dance is een sterk paard en werklustig. Maar uitzonderlijke gangen... nee die heeft ze niet." Heel wat meer perspectief gloort voor Emmy Bouthoorn. De amazone uit Zaamslag stal met Parlando in de klasse LI de show. De werklustige instelling, de power en het vertrouwen dat de hengst in zijn amazone stelt, zorgde voor een schitterend plaatje. Met 183 punten op de teller eiste Bouthoorn terecht de zege en de hoogste dagscore op. „Schitterend hoe de stijgende lijn zich blijft doorzetten, Hét gaat allemaal zo snel. Ik reali seer me wel dat het niet vreemd zou zijn als het allemaal een keertje wat minder gaat", stelde Bouthoorn. Nieuwelingen turnselectie EK BEEKBERGEN - Nathalie Bletterman, Evi Neijssen en Laura van Leeuwen zijn opgenomen in de Neder landse selectie voor de EK turnen voor vrouwen, van 29 april tot en met 2 mei in Amsterdam. Suzanne Har mes en Loes Linders zijn de andere twee geselecteer den voor de ploeg die vijf turnsters telt. Harmes (De Hazenkamp) en Linders (WIK-FTC) doen bij het toernooi een complete meerkamp. Neijs sen (Patrick Echt) komt in actie op sprong en vloer, Van Leeuwen (Pro Patria) doet brug en Bletterman (WIK-FTC) balk. Op elk toestel komen zo drie turn sters in actie. De turnbond heeft de selec tie samengesteld naar aan leiding van drie kwalifica tieduels, waarvan zaterdag de laatste was. De gewon nen interland, in Keulen te gen Duitsland, was de red ding voor Van Leeuwen. De specialiste op brug liet in de eerste wedstrijden in Amersfoort (8,888) en Ma drid (8,450) weinig zien, maar turnde zich zaterdag in de EK-ploeg. ANP Raymond Barten verloor zijn eerste enkelpartij van Nico Winsen, maar zijn team Souburg opende niet temin met een 6-2-overwinning tegen Dekker Tennis. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25