PSV dicht bij akkoord Van Persie PZC Niemand in Madrid ontloopt kritiek Groningen figureert tegen PSV Excelsior handhaaft marge op Den Bosch Arsenal heeft de titel al bijna binnen Roy Makaay schiet Bayern langs Schalki FC Zwolle bluft AZ af Olympique Lyon nieuwe koploper Interesse voor Mateja Kezman afgelopen dagen flink aangewakkerd dinsdag 13 april 2004 door Arjen Vos EINDHOVEN - De wedstrijd tegen een armetierig FC Gro ningen was feitelijk niet meer dan een veredelde hersteltrai ning voor PSV, maar leverde desondanks voldoende gesprek stof op. Die gesprekken gingen niet over de grote uitslag van de zeer eenzijdige wedstrijd, die eindigde in een 5-0-zege, maar vooral over Arjen Rob ben. De linkeraanvaller vierde in de 63e minuut zijn rentree in de hoofdmacht, maar vijftien mi nuten later liep Robben echter tegen eenzelfde blessure op en werd hij van het veld gedragen. Tegenover die onverwachte te genslag - Robben komt dit sei zoen niet meer in actie - staat de terugkeer van drie andere spelers. De fitheid van Dennis Rommedahl, Johann Vogel en John de Jong werd tegen Gro ningen getest met het oog op de Uefa Cupwedstrijd tegen New castle van morgen. Het trio bracht het er beter vanaf dan Robben, die zal worden ver-van gen door Ji-sung Park. Nou werd PSV door FC Gronin gen ook niet bepaald over de kling gejaagd. De ploeg van Ron Jans maakte geen moment de indruk geloof te hebben in een goede afloop. Mateja Kezman waande zich in een speeltuin. Al na zes minu ten schonk hij PSV de leiding. Er stonden zes Groningers in de buurt, maar niemand was zo attent om de Serviër te beletten de 1-0 uit een voorzet van Rom medahl binnen te koppen. Na een goed halfuur nam De Jong een vrije trap en opnieuw knik te Kezman de bal achter doel man Lambers (2-0). Met het gaspedaal maar half in gedrukt domineerde en contro leerde PSV de wedstrijd volle dig. Pas na rust werd verder af stand genomen van de figurant uit het noorden. Kezman rond de op aangeven van Mark van Bommel in de 56e minuut een aanval piima af, een kwartier voor lijd scoorde Jan Venne- goor of Hesselink 4-0 en in de slotminuut bepaalde Johan Vonlanthen de eindstand op 5-0. Dat PSV door scheidsrech ter Van Egmond enkele straf schoppen werd onthouden, was toen niet relevant meer. GPD door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV hoopt op korte termijn met Feyenoord tot een akkoord te komen over de overgang van Robin van Persie naar Eindhoven. Voorzitter Har ry van Raaij heeft voor het week einde een telefonisch onderhoud gehad met zijn collega Jorien van den Herik. „Als Feyenoord bereid is om Van Persie voor een goede prijs te verkopen, willen wij hem graag overnemen", zei Van Raaij zondagmiddag na de wedstrijd tegen FC Groningen. De transferprijs was lange tijd een belangrijk struikelblok, maar nu er verder geen interes se is voor Van Persie lijkt Feye noord bereid gemakkelijker mee te werken aan een overgang van de twintigjarige linksbuiten, wiens contract in 2005 afloopt. Van Persie wil zelf graag naar PSV. De gevraagde afkoopsom wordt nu ingeschat op een klei ne drie miljoen euro. PSV zou een dergelijk bedrag willen beta len. Een deal met Feyenoord lijkt dan ook dichtbij. Vurig Mogelijk wordt met Feyenoord de afspraak gemaakt dat die club financieel meedeelt in het geval Van Persie over een aantal jaren alsnog zijn droomtransfer naar een grote buitenlandse club maakt. Trainer Guus Hid- dink van PSV hoopt vurig op de ZWOLLE - Bij FC Zwolle wordt het geloof in lijfsbehoud met de week groter. De Zwolle naren bluften zaterdagavond een arrogant AZ met een hart verwarmende inzet af: 2-0. Twee schoten van afstand (Van Dinteren en Lim-Duan) met zwak ingrijpen van doelman Timmer waren voldoende voor de verrassende winst. De kwalitatief arme ploeg van trainer Spijkei-man stevende lan ge tijd op rechtstreekse degrada tie af, maar is in de slotfase van de competitie aan een opmerke lijke opmars bezig. Door tegen AZ voor de vijfde keer op rij thuis ongeslagen te blijven, lijkt een langer verblijf in de eredivi sie via de nacompetitie haal baar. Zwolle gaf de laatste plek over aan Volendam, dat met 1-0 ver loor van Willem II. Vitesse speel de gelijk tegen NAC (2-2) en staat nu zestiende, met één punt meer dan Zwolle. Nummer laatst Volendam heeft twee pun ten minder dan Vitesse. Gerald Sibon was de grote man bij Heerenveen. Met drie tref fers binnen zeven minuten pla veide de aanvaller de weg naar de 4-0-overwinning op FC Utrecht. Bij het vierde doel punt. van Hakansson, was Si- bon de aangever. RKC won met 3-1 bij ADO Den Haag en RBC tegen FC Twente eindigde in 1-2. ANP PARIJS - Monaco heeft de goe de resultaten in de Champions League niet in de nationale com petitie kunnen voortzetten. De verrassende bedwinger van Real Madrid kwam zaterdag niet ver der dan een doelpuntloos gelijk spel tegen RC Lens. Olympique Lyon profiteerde zondag door uit bij Strasbourg met 1-0 te winnen. I?eguy Luyin- dula maakte vlak na rust de kostbare treffer die Lyon voor bij Monaco bracht in de algeme ne rangschikking. Het verschil is na 32 wedstrijden slechts een punt. Paris Saint-Germain, dat Nice met 2-1 versloeg door doelpun ten van Pierre-Fanfan en Sorin in de slotfase, is met drie punten achterstand ook nog zeer kans rijk. ANP komst van Van Persie in wie hij de ideale opvolger ziet voor Ar jen Robben die naar Chelsea ver trekt. Hiddink is van mening dat PSV voor Van Persie een ideale door start van zijn carrière kan bete kenen. „Als hij nu voor het bui tenland kiest, komt hij daar niet binnen als een hele, hele grote naam. Dan zou hij misschien ge noegen moeten nemen met een minder prominente rol. Dat kan over een aantal jaren anders zijn." Het voordeel van Van Per sie is dat hij bij PSV op twee vi tale plaatsen, linksbuiten en ach ter de spits, uitstekend uit de voeten kan. Deze week hoopt Hiddink van Edwin van der Sar te vernemen of hij de nieuwe doebnan van PSV wil worden Van der Sar kan in Eindhoven een meerjarig contract tekenen. PSV zou de keeper moeten wegkopen bij Fulham, waar Van der Sar nog een verbintenis heeft tot 2005. De kans dat Andy van der Mey- de naar PSV komt, is klein ge worden nu Inter duidelijk heeft gemaakt de speler niet te willen verkopen. PSV voelt zich niet langer gehouden aan de af spraak die de club enkele weken geleden maakte met het bestuur van Birmingham City inzake een overgang van Mateja Kez man. Van Raaij werd toen een bod voorgelegd (geschat op tien miljoen euro), dat de Engelse club afgelopen week zou bevesti gen. ..Ik kon leven met het bod wat gedaan werd. Nu Birmingham City daar niet meer op terug is gekomen, heeft PSV zijn handen vrij. Misschien kunnen er wel een paar miljoentjes bij", aldus Van Raaij. De afgelopen dagen is de interesse in Kezman flink aangewakkerd. Na zijn doel punt tegen Newcastle United hebben meerdere Engelse clubs belangstelling getoond. Van Raa ij ontkent, dal hij met Newcast le United in onderhandeling is. „Rond de Uefa Cupwedstrijd van afgelopen week is er met geen woord over Kezman gespro ken." Kezman zelf wil zijn loop baan per se in Engeland voort zetten. Hamburger SV heeft een bod uit- Arjen Robben blesseerde zich tegen FC Groningen opnieuw aan zijn hamstrings. De linkerspits zal dit seizoen vrijwel zeker niet meer in actie komen voor PSV en achter zijn deelname aan het EK in Portugal staat nog een vraagteken. foto's Robert Vos/ANP Spaanse titel staat op de tocht na smadelijke thuisnederlaag tegen Osasuna door Peter van Duyl MADRID - Een imposante to ren staat op instorten en nu al maken de brokstukken her en der slachtoffers. Na de moker slag die AS Monaco vorige week uitdeelde aan Real Ma drid. deed Osasuna het zondag in Bernabeu nog eens dunne tjes over: 0-3. Niemand in de Spaanse hoofdstad ontkomt nog aan het spervuur van kri tiek dat van alle kanten op de Koninklijke wordt afgevuurd. Door de nederlaag tegen Osas una staat ook de titel, de enige prijs die het steiTengezelschap nog rest. opeens op de tocht. Hel onverstoorbare Valencia doet week na week zijn plicht en mag zich sinds het afgelo pen weekeinde koploper in de Primera Division noemen. Na de nederlaag bij Monaco be loofde de selectie van Real Ma drid plechtig dat ze alles in het werk zou stellen om het kam pioenschap in de wacht te sle pen. Al die goede voornemens bleken zondag al na 68 secon den waardeloos, want toen stonden de gasten al op 0-1 De tegentreffer was typerend voor het Real Madrid van dit moment: de Madrilenen Salga- do en Bravo gingen een kop duel met elkaar aan, Valdo pro fiteerde van de Madrileense de fensieve wanorde en schoot van dichtbij raak. Het bleek de voorbode van nog meer ellende voor Real. De vedetten van Real, de groot ste spelers ter wereld, werden in hun eigen stadion getrac- teerd op een fluitconcert, dat door merg en been ging. Nu suc ces uitblijft, krijgt de aanhang steeds meer genoeg van de uit straling van haar trots. Real Madrid wordt niet meer be schouwd als een voetbalclub, maar als een circus. Eerder deze week werden Raül en Luis Figo tijdens een trai ning voor rotte vis uitgemaakt. Dc fans vonden het ongepast dat het duo dinsdag na afloop van het duel met Monaco figu reerde op de verjaardag van oud-ploeggenoot Fernando Mo- rientes. Vliegtuig Om spits Ronaldo is altijd wel wat te doen. Als de Braziliaan niet roept dat hij liever ergens anders speelt, zit hij wel in het vliegtuig naar Brazilië voor een interland of een commer cial. Vorige week poseerde zijn vriendin in de Spaanse uitgave van de Playboy. Tussen de be drijven door is Ronaldo wel de gelijk van waarde - hij scoorde al 24 maal - maar zondag tegen Osasuna raakte hij voor de zo veelste keer geblesseerd. De meeste drek krijgt David Beckham over zich uitgestort. Vooral de Engelse media verlie zen snel de realiteit uit het oog als het over de aanvoerder van de nationale ploeg gaat. In Ma drid vragen steeds meer men sen zich af wat de Engelsman eigenlijk in Spanje doet. In sportief opzicht heeft Real Ma drid Beckham niet nodig, nu de prestaties tegenvallen, gaat er onevenredig veel aandacht naar zijn privé-leven. Real-vedette David Beckham maakt zich op voor een ingooi in het duel met Osasuna. foto Paul White/AP De kranten stonden de afgelo pen weken vol van de buiten echtelijke escapades van de middenvelder. Toen zijn ploeg genoten zich dinsdag de tan den stukbeten op Monaco ver bleef de geschorste Beckham met zijn vrouw Victoria in Zwitserland in een poging hun huwelijk bijeen te houden In die sfeer van geruchten en roddels heeft Carlos Queiroz de bijna onmogelijke taak om alsnog iets van het seizoen te maken. De Portugees was vorig seizoen nog assistent van Alex Ferguson bij Manchester Uni ted en werd in de zomer opvol ger van Vicente del Bosque op de bank bij Real Madrid Quei roz had zich zijn debuutjaar in Madrid ongetwijfeld anders voorgesteld. Uiteraard ligt ook de trainer in middels zwaar onder vuur. In de Madrileense media worden al langer openlijk vraagtekens gezet bij het tactisch inzicht van de trainer-coach, sinds vo rige week wordt er druk gespe culeerd over het ontslag van Queiroz. De Portugees weiger de zondag in te gaan op zijn toe komst. Queiroz is echter erva ren genoeg om te begrijpen dat hij zich op de bank van Real Madrid nog maar heel weinig kan veroorloven. GPD Pagina 28: Onthullingen over liefdes affaire gebracht op Dennis Romme dahl. De Duitse club zou onge veer één miljoen euro overheb ben voor de rechterspits. Van Raaij noemde zo'n bod „belache lijk". Rommedahl zelf staat wel open voor een transfer naar Duitsland. „Als er een serieus bod komt en PSV geeft aan dat ik weg kan, sta ik overal voor open. Ik heb met PSV nog niet over mijn toe komst gesproken. Hopelijk ge beurt dat snel", aldus de Deen, die een langer verblijf in Eindho ven niet uitsluit. GPD van onze sportredactie RIJSWIJK - In de aanloop naar de onderlinge ontmoeting vrij dag in Den Bosch maakten de twee grootste titelkandidaten in de eerste divisie geen fout. Kop loper Excelsior werkte gisteren voor eigen publiek tegen Cam- buur Leeuwarden (2-1) een ach terstand weg en FC Den Bosch won bij Stormvogels Telstar: 0-1. Excelsior begint vrijdag aan de topper in De Vliert in de weten schap dat het twee punten meer heeft dan FC Den Bosch. De Rot terdammers hebben bovendien nog een wedstrijd minder ge speeld. Excelsior kwam tegen Cambuur via een treffer van Bruin al snel op achterstand. Holman en Loovens voorkwamen met doel punten in de tweede helft dat de Rotterdammers in de aanloop naar de topper tegen FC Bosch punten verloren FC Den Bosch dankte de© bij Stormvogels Telstar i doelpunt van Van de Laai spits trof in de 51e minuuti Aanvaller Huntelaar rj schot bij AGOVV. De topsó ter van de eerste divisies drie van de vijf treffers vauj ploeg in het duel met Hasj (5-2) voor zijn rekening H© aar heeft dit seizoen 22 doei ten in de eerste divisie gem^ Na vijf nederlagen op nj Helmond Sport weer eerii wedstrijd. De Brabander* i sloegen Dordrecht (1-2), i De Graafschap blijft de^ lijst van de vierde periode l voeren. De Doetmeherj wonnen bij TOP 0s$ j Sparta ging na de 4-3-nedej van vrijdag tegen Emmer, a ren opnieuw hard onder© Venlo kregen de Rotterdam, met 5-2 klop van VVV. ANP van onze sportredactie LONDEN - Nog geen week na de dramatische uitschakeling door Chelsea in de Champions League kan Arsenal de landsti tel nauwelijks meer ontgaan. Zes wedstrijden voor het einde van de competitie heeft de kop loper uit Londen maar liefst tien verliespunten minder dan Chelsea. De halve-finalist in het toernooi voor beste clubteams uit Europa betaalde tijdens het paasweek einde de tol voor de memoraba- le overwinning van nog geen week geleden op Arsenal. Chel sea kwam zaterdag voor eigen, publiek tegen Middlesbrough niet verder dan een doelpunt loos gelijkspel. Tegen Aston Vil la werd gisteren verloren: 3-2. Arsenal won vrijdag al van Li verpool (4-2) en speelde zord gelijk bij Newcastle United! Manchester United kwam lopen weekeinde maar eens in actie. Zonder de nogaani knie geblesseerde Van Nisl rooij werd Birmingham Citv! dwongen (1-2). Newcastle li ted, tegenstander van PSV is Uefa Cup, profiteerde v twee nederlagen op rij die Lu; pool leed. Deze club verloor» alleen van Arsenal. Ook Ck ton Athletic bleek te sterk;! Liverpool heeft nu drie vertó punten meer dan Newcastlel! ted. Collins John gaf zijn visitekar, je af bij Fulham. De in dew terstop van FC Twente overgd men spits mocht tijdens hei la ste halfuur van de uitweekt bij Leicester City meespel Zijn twee treffers brachten t club de zege: 2-0. ANP van onze sportredactie MÜNCHEN - Aan de hand van Roy Makaay vervolgt Bayern München de vooralsnog weinig succesvolle inhaalrace op koplo per Werder Bremen. De spits maakte zaterdag beide treffers in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Schalke 04 (2-1), maar moest opnieuw constateren dat de lijstaanvoerder ook geen fout maakte. Werder Bremen had grote pro blemen tijdens de uitwedstrijd bij Eintracht Frankfurt, maar de koploper won uiteindelijk dankzij een benutte strafschop van Ismael met 1-0. De treffer viel tien minuten voor tijd. Zes wedstrijden voor het einde van de competitie heeft Werder Bremen nog steeds een voor sprong van zeven punten op naaste belager Bayern Mün chen. VfB Stuttgart nestelde zich wat vaster op de derde plaats door met 1-0 te winnen van SC Freiburg. International Kuranyi scoorde. Makaay maakte in een uitver kocht Olvmpia-stadion alweer zijn 21e en 22e competitietref fer. Alleen Ailton was dit sei zoen in de Bundesliga trefzeker der. De Braziliaanse spits van Werder Bremen staat op een to taal van 25. Bayern München kwam via een benutte straf schop van Vermant al na vier mi nuten op achterstand. Makaay maakte in de achtste minuut ge lijk en besliste hét duel in de 64e minuut. Het debuut van trai ner Eiik Gerets bij VfL Wolfs burg leverde vooralsnog geen succes op. De Belg zag zijn nieu we werkgever verliezen bij Hert- ha BSC (1-0). De vorig seizoen van Ajax overgekomen Nando Rafael maakte de enige treffer van de wedstrijd. l.FC Köln ver loor met 1-0 van Hannover 96 en bekleedt nu stevig de laatste plaats in de Bundesliga. Italië Op weg naar de landstitel kwam AC Milan zaterdagmiddag voor eigen publiek met de schrik vrij tegen Empoli. Drie dagen na de smadelijke uitschakeling in de Champions League in La Coruna versloeg het beste Euro pese clubteam van vorig seizoen Empoli met 1-0. De beslissende treffer kwam van de voet van middenvelder Pirlo. Hij' benutte in de 86e minuut een dubieuze strafschop, nadat Jon Dahl masson volgens de scheidsrw ter was neergelegd. Nummer twee AS Roma tót weinig moeite met ChievoVf na: 3-1. Carew en Cassanomai ten de doelpunten voor AS! ma. Verdediger Barzagli Chievo passeerde zijn eigende man. Juventus hield aan derail ge topper tegen Lazio m Ttri drie punten over, toen de f3 porters zich al met één puntb den verzoend. Trezeguet zofê na 88 minuten alsnog met b hoofd ongehinderd binnen Inter won ook. met 3-2 bij Pr. gia. Andy van der Meyde st; eindelijk weer eens in debï Hij werd na 55 minuten veté gen door Obafemi Martins De jonge Nigeriaan maakte twees nuten voor tijd de winnende tri? fer. Vlak daarvoor had Adi» 1 met zijn tweede doelpunt uns P dag voor 2-2 gezorgd. Spanje Valencia profiteerde zo2 met een zege bij Zaragoza de thuisnederlaag van Reai! drid tegen Osasuna. Valencs: l nu alleen koploper, mei voorsprong van twee punten FC Barcelona heeft de 'wins mood' terug. De zegereeksj« negen duels werd vorige onderbroken door Villana (0-0), maar de ploeg van Fm Rijkaard pakte de draad op bij Valladolid. Bai'fa met 3-1. Na een halfuur leicm de bezoekers al met 2-0 oi treffers van Saviola (op aart ven van Reiziger) en Ronald ho. Iniesta maakte het des doelpunt voor de Catalanen Barcelona speelde ruim een uur met tien man. Doelpunt* maker Ronaldinho werd in 55e minuut uit het veld stuurd na zijn tweede kaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20