Zaalhuur Den Dullaert is te hoog Luis valt uit pels van de zorg PZC PAAUWE Gemeenten krijgen grotere rol in Euregio Sluisse proef met parkeervergunning Héél prettig geprijsde Paasaanbiedingen! SAS 15 [jnateurverenigingen Hulst vragen steun gemeente Smartlappen in Sas van Gent Boete voor overtreden horecawet Karrekasse gaat op pad Dag van de Klant in Hulst Vrouw geslagen in Hansweert Antwerpenaar vraagt geld Binnenkort in Kiekieris.... zaterdag 10 april 2004 ftnfipari-Lou de Gucht HXST - Acht amateurvereni- ingeu uit Hulst vragen aan de tmeente financiële steun. An- frs vrezen zij niet langer op te bonen treden in Den Dullaert «Hulst. -een brief spreken zij hun ver- nirusting uit over de hoge zaal- m die Den Dullaert vraagt. bgrond van het nieuwe subsi- I rieleidsplan in Hulst is het i cgelijk dat verenigingen en in- s Jingen incidentele subsidies innen aanvragen bij de ge tsnte- ieacht verenigingen zijn de to- ^verenigingen ODI, de Schel- ggalm. Sint Jan ten Steene, üngclaer. de Transfiguratie, loepHet Souffleurke, volksmu- jeiigroep Ambras en volksdans- suepPofajdok. v de brief zetten zij de huren tan een aantal zalen op een rij- fei Volgens de amateurvereni- i waagt Malpertuus in -,„^43 euro voor een voorstel ling, het dorpscentrum in Vogel- i: waarde 100 euro en De Halle in teel 247 euro. Den Dullaert be- - rekentmaarliefst 829 euro. Podium .lij willen graag in onze ge- xente een podium hebben «ar wij kunnen optreden", schrijven de verenigingen. „Dat podium is uiteraard Den Dul laert. Daar kunnen bezoekers an onze voorstellingen genie ten. Bovendien dient er van dit I cultureel centrum een aanjagen- je werking uit te gaan naar de regionale cultuur. Deze cultuur moet worden gestimuleerd om Lenteconcert CLINGE - De fanfare Weldoen door Vermaak geeft zaterdag 24 lapril een lenteconcert in Zaal Malpertuus in Clinge. De percussiegroep maakt mu ziek en het majorettenpeloton treedt voor de laatste keer op. SAS VAN GENT - Ook dit jaar trekken in Sas van Gent lokale 'artiesten' op Koninginnedag weer van café naar café 13.00 uur is daar het smartlappenfestival. Zangers en zangeressen van het levenslied zorgen onder begeleiding van ge legenheidsorkest de Tranentrek kersvoor een lach en een traan. Achtereenvolgens worden café 'i en Het Schippershuis laan, waarna het via het Keizer Karelplein naar D'Ouwe Brug, De Rijnvaart en De Water geus gaat. In 1985 ontstond het idee om de Koninginnedagviering in Sas wat op te luisteren. Nog steeds zijn het voorname- Sjk dezelfde personen die het Sasse levenslied op 30 april ver tolken. redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes fel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur het enthousiasme en het niveau van de spelers op peil te hou den." J. Freijser (Progressief Hulst) vroeg wethouder F. van Dries- sche in de commissie Samenle ving hoe het komt dat er zo'n groot verschil zit tussen Den Dullaert en De Halle. Het be vreemdde hem des te meer om dat Den Dullaert jaarlijks 470.000 euro subsidie krijgt van de gemeente Hulst en De Halle slechts 85.000 euro van de ge meente Temeuzen. Volgens Van Driessche heeft dat met de exploitatielasten te ma ken. „En dan kom je op een an dere huur uit." Actie Freijser vroeg de wethouder in actie te komen, omdat Den Dul laert anders voor de amateurver enigingen onbetaalbaar wordt. Van Driessche heeft de vereni gingen echter niets te bieden. „In het kader van het subsidie beleidsplan zijn wij bezig om een accommodatiebeleid op te stellen. Op korte termijn is daar niets van te verwachten." Of de amateurverenigingen vol gend jaar iets krijgen, is de vraag. De gemeente Hulst heeft een fors pakket bezuinigings maatregelen aangekondigd van 857.000 euro. De Hulster gemeenteraad be slist hier 22 april over. Als de raad niet met concrete bezuini gingsvoorstellen komt, wordt de begroting door de provincie af gekeurd. Op subsidies wil de ge meente 100.000 euro bezuini gen. Een lichtpuntje is er in ieder ge val voor toneelvereniging De Ca- mere van Rethorica de Transfi guratie uit Hulst. Zij is een van de huurders van verenigingsge bouw het Houtenkwartier. De gemeente is bezig met ontmante ling van het gebouw en probeert de verenigingen op andere plaat sen onder te brengen. Van Driessche: „Wij hebben ruimte voor De Transfiguratie gevonden in Den Dullaert." Kooptoeristen en werknemers houden parkeerplaatsen soms lange tijd bezet. door René van Stee SLUIS - De Stadsraad Sluis hoopt dat over enkele maanden een proef met parkeervergunnin- gen wordt ingevoerd in het noordoostelijke deel van de stad, dat wordt begrensd door de Sint Jacobstraat, Dinsdag straat en Kloosterstraat. Uit een enquête onder de betrok ken bewoners bleek begin dit jaar dat zij parkeeroverlast in de woonwijken als uiterst hin derlijk eiVaren. Medewerkers van bedrijven en kooptoeristen laten hun auto er vaak lang staan. De Stadsraad besloot ac tie te ondernemen. Er ligt inmiddels een uitgewerkt plan dat in samenwerking met de gemeente is opgesteld. Bin nenkort is er een voorlichtings bijeenkomst voor bewoners over het mogelijk maken van een par- keervergunningsysteem. „Uiter aard hebben zij het laatste woord, maar de Stadsraad staat er helemaal achter. Een derge lijk systeem zorgt er ons inziens voor dat een groot deel van de problemen wordt opgelost", al dus penningmeester W. Bakker. Het is de bedoeling maatwerk te leveren. Daarom wordt er ge werkt met een zogeheten selec- foto Peter Nicolai tief vergunningensysteem: bewo ners met een auto mogen zelf be palen of ze meedoen. Onbekend is wat een vergunning gaat kos ten. Bakker: „Het zal ongeveer tegen kostprijs gebeuren. Je moet dan denken aan het plaatsen van borden en het aanbrengen van belijning." De proef duurt een jaar en is mo gelijk de opmaat voor een totaal parkeervergunningenbeleid in Sluis. In de loop van dit jaar wordt ook elders in de kern parkeer- hinder in kaart gebracht. Zeeuws-Vlaamse patiëntenvereniging Samen Beter na 23 jaar ter ziele door Sheila van Doorsselaer HULST - De waakhond is dood. De luis in de pels van de gezond heidszorg is er uit gevallen. De Zeeuws-Vlaamse patiëntenver eniging Samen Beter heeft zich zelf na 23 jaar opgeheven. Juist in een tijd dat de behoefte aan belangenbehartiging het grootst is, bleek de wil van de leden om Samen Beter draaiende te hou den nihil. Ex-voorzitter Luk Brusselaers: „Het algemeen be lang is uit het oog verloren." Samen Beter, een onafhankelij ke patiëntenvereniging, werd in 1981 opgericht. De eerste aanzet werd in 1979 gegeven door het bestuur van de Axelse PvdA af deling. De sociaal-democraten besloten naar aanleiding van een aantal ernstige klachten op het gebied van de Zeeuws- Vlaamse gezondheidszorg een onderzoek in te stellen naar de kwaliteit van de ziekenhuizen. De werkgroep Gezondheidszorg Zeeuws-Vlaanderen werd opge richt, bemenst door afgevaardig den van politieke partijen en lie den op persoonlijke titel. Nadruk Echter, de nadruk kwam te lig gen op het beleidsmatige en poli tieke vlak waardoor de concrete belangenbehartiging van de pa tiënten, waar het toch allemaal om draaide, werd verwaarloosd. Uit de werkgroep kwam Samen Beter voort, die zich wilde toe leggen op de klachtenbehande ling van patiënten. De Hulsterse Marijke Henderiks was erbij vanaf het prille begin en gold tot haar aftreden, eind 1998 (waarbij ze tot erelid werd be noemd), als de verpersoonlij king van Samen Beter. De vereniging stelde een klach tenlijn in, waar patiënten altijd terecht konden voor advies en het melden van verkeerd hande len door de verschillende Zeeuws-Vlaamse zorginstellin gen. Plet liep storm. Top tien Samen Beter gaf elk jaar een top tien uit van instellingen waarover de meeste klachten binnen kwamen. Ook werden mensen bijgestaan die een klacht deponeerden bij het Cen traal Medisch Tuchtcollege. Het organiseren van thema-avonden over allerhande medische onder werpen behoorde ook tot de werkzaamheden van de vereni ging- Daarnaast werden legio losse ac ties op touw gezet, bijvoorbeeld voor het behoud van het Anto- nius ziekenhuis in Oostburg, voor de besteding van de gelden van de Wet Voorziening Gehan dicapten en acties tegen de ver anderende WAO regels. Samen Beter was niet alleen on bemind bij de verschillende zorginstellingen, maar kreeg ook het Patiënten Platform Zee land tegen zich, die de vereni ging solistisch optreden ver weet. Het bestuur trok zich hier niks van aan en ging verwoed door. Graf In de afgelopen 23 jaar stond Sa men Beter meerdere keren aan de rand van het graf door een te kort aan bestuursleden. Maar tot deze week lukte het bij elke jaarvergadering alsnog om vol doende wel willenden op te trom melen. Nu niet meer. Brusselaers, die sinds het af scheid van Henderiks, de kar trok, zag donderdag tijdens de jaarvergadering dat te weinig mensen in zijn voetsporen wil den treden. En zelf had hij er geen zin meer in. „Het bestuur vervulde de luis-in-de-pels functie niet meer. Men wilde het liever rus tig aan doen, waardoor er een ze kere onbalans was ontstaan. Het algemeen belang zou altijd voorop moeten staan, maar de laatste jaren werd eigenlijk al leen nog het individueel belang gediend", zegt hij somber. „Voorheen stonden wij voor gra tis geneeskunde voor iedereen, ik nu nog steeds, maar anderen hadden een ander standpunt. Daardoor is Samen Beter de nek omgedraaid en zag ik het niet meer zitten. Er was geen op brengst meer van mijn inzet." Brusselaers vindt de teloorgang van Samen Beter zeer spijtig voor diegenen die de vereniging zo hard nodig hebben. „Juist nu, in deze tijd waarin zoveel verandert in de gezondheids zorg, zijn er organisaties als de onze nodig, maar helaas. De Zeeuws-Vlamingen moeten nu terecht bij het Platform." Henderiks vindt het verdwijnen van Samen Beter ook zeker een verschraling van de gezond heidszorg. „Bijna alle zorginstellingen heb ben een eigen klachtenbureau, maar die zijn allesbehalve onaf hankelijk. Diegenen die er aan kloppen met een klacht, gaan bij de duivel te biecht." Dat Samen Beter niet genoeg be stuursleden kon vinden, vinden Henderiks en Brusselaers er gens verklaarbaar. Tendens Brusselaers: „Als je ziet dat er maar 19 mensen aanwezig wa ren bij de laatste jaarvergade ring... De mensen komen tegen woordig voor niks hun huis meer uit." Henderiks weet dat het een lan delijke tendens is, maar vindt het evengoed spijtig. „De leden zijn veelal bij ons te recht gekomen nadat ze een na re ervaring met de gezondheids zorg hebben gehad. Anderen staan er vaak niet bij stil dat wij bestaan, hebben ons dan ook niet nodig. Maar wil je op de barricaden staan, dan heb je daar mensen voor nodig." Luk Brusselaers: „Juist nu er veel verandert in de zorg, zijn er organisaties als de onze nodig, maar helaas." foto Wim Kooyman Advertentie Knusse Paaskuikens bij SasPaauwe meubelen. Ze verkneukelen zich, want het worden wel héél gezellige dagen rond Pasen. Dat komt, omdat iedereen natuurlijk nieuwsgierig is naar de fantas tisch mooie aanbiedingen. Sterker, het wordt een feest voor al die blije mensen, die boffen. Nu een interieur samenstellen, uitbreiden of vernieuwen is gewoon lachen. SasPaauwe heeft namelijk wel héél aangename prijskaartjes gehangen aan veel artikelen uit zijn prachtige collectie. Zomaar een beetje ronddwalen door al die meubelen en woon accessoires is op zich al een genoegen. En als je dan net iets tegen komt dat je graag wilt hebben...! Tweede Paasdag geopend von 10.00- 17.00 uur M E U B E L E N MIDDELBURG - De economische politierechter in Mid delburg heeft gisteren VOF Poco Loco uit Kloosterzande veroordeeld tot 1440 euro boete voor het uitbaten van een horecabedrijf zonder vergunning. De politie constateerde bij controles op 8 en 25 oktober dat er in de zaak aan de Zoutestraat in Hulst alcohol werd geschonken, terwijl de eigenaar daarvoor geen vergunning had. SLUIS - Het Gidsenteam Zeeuws-Vlaanderen begint dins dag aan het tweede seizoen met de karrekasse, vernoemd naar de voormalige tramroute tussen Breskens en Malde- gem. Naar het voorbeeld van de karrekasse zijn er tot en met september iedere dinsdag uitstapjes met een bus in West-Zeeuws-Vlaanderen en het Brugse Ommeland. Iede re donderdag staat een excursie naar Brugge op het pro gramma. Doel van de attractie is toeristen en ook eigen in woners kennis te laten maken met de streek. „Het blijkt dat de combinatie reizen en ontdekken nog steeds de favo-* riet is om een gebied te leren kennen. Vorig jaar hadden we ruim duizend deelnemers", vertelt T. Becu van het Gidsenteam. De excursies op dinsdag duren een halve dag. De uitstapjes naar Brugge, inclusief een rondwande ling, nemen de hele dag in beslag. Bij iedere uitstap is een gids van het Gidsenteam Zeeuws-Vlaanderen aanwezig die informatie geeft over cultuur, natuur, folklore en de attracties en activiteiten in de streek. HULST - Hulst houdt vandaag de Dag van de Klant. Er zijn diverse activiteiten bedacht om bezoekers te verma ken. Zo kan de toren van de Willibrordusbasiliek worden beklommen (elf uur) onder begeleiding van een gids. Daar na kunnen klimmers lunchen met een broodje Hulst, ge volgd door een wandeling door de binnenstad. Kinderen tot twaalf jaar die geen zin hebben om mee te wandelen, kunnen 'Knallen op de wallen', een speurtocht met ani matie in de tuin van het 's Landshuis. HANSWEERT - Een 26-jarige vrouw uit de gemeente Rei- merswaal is donderdagavond in de Nieuwstraat in Hans- weert enkele keren in het gezicht en op haar rug geslagen door man die zij vaag kent. Dit gebeurde naar aanleiding van een conflict eerder die avond in de Lange Geer, tus sen dezelfde man en een 17-jarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal, familie van de 26-jarige vrouw. De politie heeft de zaak in onderzoek. HULST - Een 34-jarige man uit Antwerpen is gistera vond rond kwart over zeven aangehouden op het 's-Gra- venhofplein in Hulst. De man vroeg geld aan klanten van verschillende winkels, onder meer in de Bierkaaistraat Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt wegens po ging tot oplichting. door Wout Bareman TERNEUZEN - Secretaris A. van Trigt van de Euregio Scheldemond wil de grensover schrijdende samenwerking tus sen de gemeenten in de provin cies Oost- en West-Vlaanderen' en Zeeland snel meer inhoud ge ven. Een van de manieren is een nieuwe opzet van de Permanen te Kamer van Advies van de Scheldemondraad. De adviesrol van de gemeenten via die Ka mer kwam tot nu toe nauwelijks uit de verf. De Euregio bereidt momenteel een herstructurering van de Ka mer voor. In dit adviesorgaan kunnen alle gemeenten uit de drie provincies zitting nemen om projecten plenair te bespre ken. In de nieuwe opzet wordt regionaal overleg tussen gemeen ten gestimuleerd. Dat periodie ke grensberaad tussen de ge meenten stond de afgelopen ja ren op een laag pitje. Het had al les te maken met de perikelen rond de herindeling in Zeeuws-Vlaanderen Belangen Nu wordt de draad weer opgeno men. Van Trigt ziet voldoende gemeenschappen jke belangen om de samenwerking te intensi veren. Hij is voorstander van drie samenwerkingsverbanden: één voor Hulst, Bevefen, Sint Gillis Waas, Stekene, Moerbeke en Sint-Niklaas, één voor Gent, Temeuzen, Evergem, Wachtebe- ke, Zelzate en Assenede en één voor Sluis, Sint Laureins, Malde- gem, Knokke-Heist, Damme. mogelijk later uit te breiden met Eeklo, Kaprijke en Brugge. De burgemeesters van de vijf 'westelijke' plaatsen haakten de ze week, tijdens een bijeen komst in Sluis, in op de voorstel len van de Euregiosecretaris. Ze willen de Grensoverschrijdende Samenwerking (GOS) snel ge stalte geven. In de andere gebie den (Midden en Oost) moeten 'oude' samenwerkingsverban den nog nieuw leven worden in geblazen. Eind vorig jaar inven tariseerden de burgemeesters van de GOS-gemeenten de moge lijkheden en kansen, die nu in een definitieve vorm worden ge goten. Uitgangspunt is dat wordt samengewerkt bij de ver wezenlijking van concrete pro jecten zoals ontwikkeling en be heer van bedrijventerreinen, af valverwerking, toerisme en re creatie, ruimtelijke ordening en grensoverschrijdende hulpverle ning door de brandweer. Samen met Van Trigt gaan de vijf gemeentesecretarissen nu een plan van aanpak opstellen. Van Trigt: „Er moet sprake zijn van kleine overlegplatformen. Ik denk dat de grensgemeenten elkaar op velerlei gebied van al les te vertellen hebben. Steken ze de koppen regelmatig bij el kaar, dan kan ook de Euregio daarmee zijn voordeel doen. Er is altijd geroepen dat de gemeen ten meer inbreng moesten heb ben in dat grensoverschrijdend samenwerkingsverband. Welnu, die clusters kunnen dat bewerk stelligen via een veel dominant ere deelname aan de discussies in de Scheldemondraad. De ge meenten stelden zich tot nu toe nog te introvert op. Alleen als ze hun voordeel konden doen met een of ander project, kwamen ze in actie." Advertentie Marconistraat 15B Goes, 0113 - 226962 I 10 JAPRIL Dennis uit GTST 17 JAPRIL RMX CRW T PAASDAG GEOPEND! KIEKIERIS Markstraat 16 - 's-Heerenhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 91