Praat iedereen in Zeeland en daarbuiten al over de vrije energiemarkt? DELTA N.V. Verrassend veelzijdig Op weg naar de vrije energiemarkt Nr.2 Ruim zeven jaar geleden heeft het Europees Parlement besloten de energiemarkt te liberaliseren. Een vrije energiemarkt past bij het gedachtegoed van de Euro pese Unie: vrij verkeer van kapitaal, goederen en men sen. Daarom zijn de landsgrenzen binnen de Europese Unie opengegaan en kregen we de euro. Daarom gaat ook in Nederland de markt voor gewone elektriciteit en voor gas open. Kleinverbruikers (huis houdens en kleinere bedrijven) mogen vanaf i juli 200if zelf hun energieleverancier kiezen. Hoe vrij is die keus in de praktijk? Energiebedrijven zijn al enige tijd verplicht om een scheiding aan te brengen tussen de leve ring en het transport van gas en elektriciteit. Zo is DELTA Comfort B.V. verantwoordelijk voor de levering van elektriciteit en gas. DELTA Netwerkbedrijf B.V. verzorgt het trans port van deze producten in Zeeland via het elektriciteitsnet en het gasnet. Ook na 1 juli blijft DELTA Netwerkbedrijf B.V. verantwoordelijk voor het transport van elektriciteit en gas in Zeeland. Voor welke leverancier dan ook. Slechts van belang voor éénderde van uw energienota. Het transport van elektriciteiten gas is en blijft in handen van de regionale netwerkbedrijven. Die kunt u dus niet zelf kiezen. De transportkosten bedragen bijvoorbeeld bij elektriciteit ruim éénderde van het totaal bedrag en nog eens éénderde bestaat uit belastingen, waar u en wij geen invloed op hebben. De laatste éénderde betreft de leve- u wel zo makkelijk. DELTA Comfort B.V. draagt ring, of anders gezegd de verkooptarieven die de kosten voor transport en aansluiting van DELTA Comfort B.V. in rekening brengt. Voor dit elektriciteit en gas af aan de netbeheerder. gedeelte van uw energienota kunt u straks een andere leverancier kiezen. Gratis storingsnummer. De verkooptarieven zijn voor 90% gekoppeld Nog een gevolg van de splitsing tussen de aan de olie-en steenkoolprijzen op de wereld- levering en het transport van energie is de markt. Er is dus minder speelruimte dan wel verantwoordelijkheid voor het oplossen van eens wordt gedacht. Eén rekening, dat is wel zo overzichtelijk. storingen. Die verantwoordelijkheid ligt bij de netbeheerder en niet bij DELTA Comfort B.V. Voor het melden van elektriciteits- en gas- storingen kunnen zowel huishoudelijke als Vragen over de vrije energiemarkt? Wilt u meer weten over de vrije energiemarkt en de gevolgen ervan, kijk dan even op onze website www.delta.nl. We hebben een apart onderdeel gewijd aan de liberalisering van de energiemarkt. Daarnaast vindt u er veel andere nuttige informatie, bijvoorbeeld over besparingsmogelijkheden thuis. Het gevolg van de splitsing tussen levering zakelijke klanten vanaf 1 juli 2009 gratis een en transport is dat u eigenlijk zakendoet met landelijk storingsnummer (0800-9009) bellen, twee bedrijven: het leveringsbedrijf en het net- U wordt automatisch doorgeschakeld naar de werkbedrijf. Toch ontvangt u van DELTA maar juiste netbeheerder in de regio waar u woont één rekening, waar alles op staat. Dat is voor of waar uw bedrijf gevestigd is. DELTA N.V., Postbus 50f+8, A330 KA Middelburg, www.delta.nl, telefoon 0800 - 5150

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 88