Handelseiland zet volgende stap PZC Pontes presenteert Helden Gespot PZC PAAUWE Essence wint Hooi! Koorts Héél prettig geprijsde Paasaanbiedingen! .15 Aanvraag voor bedrijfsverzamelgebouw als onderdeel van complex Watersporters openen in Goes seizoen officieel Binnenkort in Kiekieris.... Fietsclub DFS begint weer Wisseltruc Zeesleper Dutch Power ligt maar één keer in Scharendijke Tholen blundert met felicitatie Boete voor overtreden horecawet Negen boetes bij gordelcontrole Aanrijding in Zoutelande Tractaatweg uren afgesloten zaterdag 10 april 2004 7.IERIKZEE - Het Business Isle aan de Grevelingenstraat in Zie rikzee «ordt verder uitgebreid. Thesaurie Projektontwikkeling git Bergen op Zoom heeft bij de «emeente Schóuwen-Duiveland (en aanvraag ingediend voor de touw van een bedrijfsverzamel- ffbouw als onderdeel van het ge ïnde bedrijvencomplex. Naar ifnvachting kan de bouw in de Hreede helft van 2004 beginnen. je vergunningaanvraag betreft wijziging op de bestaande «tonnen. Drie eerder geplande 'jouwen worden samenge- egd tot twee tegen elkaar aan jouwde panden met elk twee «diepingen. Het gezamenlijke ebouwde oppendak gaat uit 550 vierkante meter bestaan. Het ene gebouw omvat twee keer 1250 vierkante meter, het andere twee keer 600 vierkante meter. Over eventuele huurders wil E. Verheugt van Thesaurie Projektontwikkeling nog geen uitspraken doen. Hij wacht eerst de procedure rond de aan vraag van de bouwvergunning af. „Het worden multifunctione le gebouwen die afhankelijk van de vraag van de markt ingericht zullen worden. Dat kunnen showrooms worden, winkels of kantoren." Thesaurie richt zich op de verhuur aan bedrijven in de regio. Volgens Verheugt leent de markt zich momenteel niet goed voor verhuur. De lage ren testand maakt het voor onderne mers aantrekkelijk om zelf te bouwen. Hij ontkent dat de prij zen van het Handelseiland te hoog zijn voor de regio en stelt dat zij marktconform zijn. De ontwikkelaar wil binnenkort GOES - Het Bureau voor Toeris me Zeeland opent voor het eerst officieel het watersportseizoen de provincie. Tot nu toe be- jon dat seizoen elk jaar gewoon ils de jachtbezitters hun boten ireerin het water lieten takelen. Dit jaar wordt op tweede paas- 12 april, een ma nifestatie gehouden in de Goese stadshaven. Verschillende be drijven maken hun opwachting in de historische haven en er is een aantal schepen ter bezichti ging afgemeerd. Wie dat wil kan een tripje maken met een sloep. De opening van het watersport seizoen vindt plaats tussen 10.00 en 16.00 uur. (Advertentie) (i?)april (H) APRIL Dennis uit GTST RMX CRW V PAASDAG GEOPEND! KIEKIERIS Markstraat 16 - 's-Heerenhoek BURGH-HAAMSTEDE - De fielsafdeling van sportvereni ging DFS uit Burgh-Haamstede is ontwaakt uit haar winter slaap. Dinsdag 13 april wordt de eer ste tocht van het nieuwe seizoen gereden over ongeveer dertig ki lometer Belangstellenden kun nen zich vanaf 9.00 uur inschrij ven in de kantine van DFS. De start is een half uur later. ZIERIKZEE - Door een onbe kend gebleven man zijn, door middel van een wisseltruc, don derdagmiddag enkele tientallen euro's weggenomen bij een win kel aan de Schuithaven in Zie- redactie schouwen-duivelaimd Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax-(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgk|achten. 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ook een bouwvergunningaan- vraag indienen voor een derde gebouw van het Handelseiland. Dit pand, van twee verdiepin gen elk 300 vierkante meter groot, zou eventueel bestemd zijn voor een ondernemer uit de binnenstad van Zierikzee die an dere bedrijfshuisvesting zoekt. De bouw moet gelijktijdig met het andere nieuwe pand worden uitgevoerd. De eerste paal van het Handelseiland, dat in de oor spronkelijke plannen uit 1999 uit vijf verschillende gebouwen zou gaan bestaan, werd in fe bruari 2001 door de voormalige wethouder C. Veerhoek gesla gen. Aan die eerste paal waren vele jaren en plannen van diver se projectontwikkelaars en de gemeente Zierikzee, later Schou- wen-Duiveland vooraf gegaan. Na de oplevering door Thesau rie van het eerste gebouw, eind september 2001 trok de eerste huurder er in, is er op het Han delseiland niets meer gebouwd. door Inge Heuff SCHARENDIJKE - Zeesleepvaartbedrijf F.J.M. Hubregtse-Van den Berge uit Scharendijke heeft gistermiddag een nieuwe zeesleepboot in gebruik genomen. De Dutch Power is gebouwd door Scheepswerf Gebr. Kooiman uit Zwijndrecht en meet 25 bij 9,5 meter en beschikt over twee keer 1360 pk. De zeesleper gaat werken in de Kaspi sche Zee. Het is voor het eerst en voor het laatst dat de zee sleper Dutch Power in Scharendijke ligt. Na de doop en de proefvaart zal het schip koers zetten naar de Kaspische Zee. Daar gaat de zeesleper, net als het vorig jaar mei in gebruik genomen zus terschip de Dutch Pride, werken voor Archiro- don, een Griekse dochteronderneming van Ko ninklijke Boskalis Westminster. Archirodon plaatst voor de kust van Kazachstan kunstmatige eilanden in de Kaspische Zee voor de winning van olie en gas. De olie- en gasreserves worden gewonnen door een consortium van acht internationale oliemaatschappijen. Conventionele booreilanden zijn niet bestand tegen de ijsgang die daar in de winter plaats heeft. Daarom is geko zen voor de aanleg van kunstmatige eilanden. 'De zeeslepers van Hubregtse-Van den Berge zijn gecharterd voor het verslepen van steentranspor ten. De grote stenen worden als bescherming rond de eilanden gelegd. De sleepboten hebben weinig diepgang, 2,5 meter, om in het ondiepe water - ge middeld vier meter - te kunnen werken. „Ik ben ruim zes jaar geleden naar Kazachstan vertrok ken voor een periode van drie maanden", legt M. Hubregtse uit. „Inmiddels gaan we hier ons zeven de jaar in. Naar verwachting is er werk tot 2020. Hier schijnt meer olie te liggen dan in het Mid den-Oosten." Hubregtse werkt met acht Nederlan ders op twee schepen. De bemanning verblijft vier weken aan boord en is vier weken vrij. De overige twaalf bemanningsleden komen, conform afspra ken, uit Kazakstan. Hubregtse heeft zijn oude sleepboten, de Dutch Pearl en de Dutch Pioneer, verkocht maar verzorgt nog wel de werkcontrac ten in de Kaspische Zee voor deze schepen. foto Dirk-Jan Gjeltema SINT PHILIPSLAND - De gelukwensen van de inwoners van Sint Philipsland aan prinses Amalia en haar ouders zijn een beetje laat aangekomen. Door een fout van de ge meente is het felicitatieregister maandenlang in dorps huis De Wimpel blijven liggen. De burgemeester en wet houders bieden hun excuses aan in een advertentie in de Eendrachtbode. Het register is alsnog opgestuurd naar de Dienst van het Koninklijk Huis. In de excuusbrief bena drukt de gemeente dat ze het tekenen van registers op prijs stelt en dat zo zorgvuldig mogelijk is omgesprongen met de recente condoléanceregisters van koningin Juliana en prins Claus. MIDDELBURG - De economische politierechter in Mid delburg heeft gisteren VOF Poco Loco uit Kloosterzande veroordeeld tot 1440 euro boete voor het uitbaten van een horecabedrijf zonder vergunning. De politie constateerde bij controles op 8 en 25 oktober dat er in de zaak aan de Zoutestraat in Hulst alcohol werd geschonken, terwijl de eigenaar daarvoor geen vergunning had. MIDDELBURG - Bij een gordelcontrole op verschillende plaatsen op Walcheren zijn donderdag negen bekeurin gen uitgeschreven. Er werden 137 automobilisten gecon troleerd. De controle gebeurde op de Nieuwlandseweg in Arnemuiden, de Rotterdamsekaai in Middelburg en de Domburgseweg in Oostkapelle. ZOUTELANDE - Een 15-jarige bromfietser uit de ge meente Veere is donderdagavond in Zoutelande tegen een auto gebotst. De jongen reed over het Pauwtje en verleen de op de kruising met de Duinweg geen voorrang aan de 43-jarige automobilist uit het Duitse Waldbrol. De brom fietser raakte gewond. Het is niet bekend hoe ernstig zijn verwondingen zijn. De bromfiets werd helemaal vernield. WESTDORPE - Een deel van de Tractaatweg was giste ren weer uren afgesloten vanwege een ongeval. Een 47-ja- rige man uit de gemeente Temeuzen reed gisterochtend om tien voor half acht met zijn vrachtwagencombinatie te gen de verkeerslichtinstallatie op de kruising N253/ Langeweg/Eversdam bij Westdorpe. Hij reed over de Tractaatweg N253, komende uit de richting van Westdor pe. Tijdens het rijden was echter de kipinstallatie van de oplegger in werking getreden. De container die op de op legger stond ging omhoog en ramde de portaalverlichting van de verkeerslichtinstallatie op de kruising. De ver keerslichtinstallatie kwam op het wegdek terecht en werd geheel vernield. De weg werd in verband met op- ruimwerkzaamheden enige uren afgezet. Het verkeer werd omgeleid. De container op de oplegger raakte be schadigd. Eerder deze week werd de Tractaatweg ook al afgesloten nadat er een ongeval was gebeurd. Advertentie Knusse Paaskuikens bij SasPaauwe meubelen. Ze verkneukelen zich, wanl het worden wel héél gezellige dagen rond Pasen. Dat komt, omdat iedereen natuurlijk nieuwsgierig is naar de fantas tisch mooie aanbiedingen. Sterker, het wordt een feest voor al die blije mensen, die boffen. Nu een interieur samenstellen, uitbreiden of vernieuwen is gewoon lachen. SasPaauwe heeft namelijk wel héél aangename prijskaartjes gehangen aan veel artikelen uit zijn prachtige collectie. Zomaar een beetje ronddwalen door al die meubelen en woon accessoires is op zich al een genoegen En als je dan net iets tegen komt dat je graag wilt hebben...! Tweede Paasdag geopend van 10.00 - 17.00 uur M E U B E L E NESES Marconistraat 15B Goes, 0113 - 226962 I door Ali Pankow ZIERIKZEE - Muziekdocent Frans Friederich ligt te stuite ren in zijn bed na de eerste door loop in het repetitieproces voor de musical 'Helden Gespot'. In eens valt alles op zijn plek en blijkt de uitwerking van zijn ideeën nog veel mooier dan hij had durven hopen. Vierdejaars VWO-leerlingen van Pontes Scholengroep locatie Pieter Zee man in Zierikzee presenteren vrijdag 16 en zaterdag 17 april in de aula van de school hun voorstelling over. racisme, ge weld en groepsvorming. Friederich had twee redenen een plan te lanceren met deze atheneum-leerlingen een musi cal te maken: het uitdragen van een thema en vooral ook het sa men maken van een voorstelling waar op je veertigste nog met plezier aan terug kunt denken. Zo koestert hij zelf nog steeds zijn bijdrage als middelbare scholier aan de rockopera 'Tom my' van The Who. Bovendien biedt het instuderen van een mu sical door vierdejaars VWO-ers, volgens hem, een welkome com pensatie voor het feit dat mu ziek als examenvak is geschrapt op de locatie Pieter Zeeman van Pontes Scholengroep. Colombine Directe aanleiding voor 'Helden Gespot" was een groepsbezoek in het Zierikzeese filmtheater Fi- zi aan de documentaire 'Bow ling for Columbine'. Filmregis seur Michael Moore brandmerkt daarin de Amerikaanse wapen lobby als hoofdoorzaak voor het drama op de Columbine High School. Twee gewapende scho lieren richtten daar in 1999 een bloedbad aan onder hun mede leerlingen. De film maakte die pe indruk op de muziekdocent en zijn leerlingen. Geweldpleging, maar ook racis me, rechtsextremisme en maka- bere groepsvorming kleuren vol gens Friederich in toenemende mate het huidige tijdsbeeld. Daar wilde hij in theatrale zin een signaal over afgeven. ,.De ac tualiteit is me inmiddels wel vooruit gesneld", zegt hij, doe lend op het feit dat begin dit jaar een 16-jarige leerling van het Haagse Ten-a College de 49-jarige adjunct-directeur Hans van Wieren doodschoot. Friederich vroeg de leerlingen zelf teksten te leveren voor lied jes en dialogen. Dat maakt hun Leerlingen van Atheneum-vier repeteren voor de musical 'Helden Gespot'. betrokkenheid bij het product groter. Vier van hen beten zich erin vast: Marloes Lemsom, Léon Koopman, Keivin de Veth en Bianca Pesch. Zij tonen zich vaardige tekstschrijvers. Schud den ze dat zomaar uit hun mouw dan? „Ja, eigelijk wel", lacht Marloes wat schuchter. „Voor een romantisch liedje bij voorbeeld ben ik aan tafel gaan zitten en zomaar gaan schrijven en het was heel snel klaar." „Ze moet ook zeker doorgaan in schrijven. Ze heeft er talent voor", vult Friederich aan, we tend dat Marloes na Pontes hoe dan ook een aan theater gerela teerde studie wil gaan volgen. Naast haar bijdrage in de tekst, vervult ze in deze productie de rol van wiskundelerares. Groepsvorming 'Helden Gespot' speelt zich af in vier verschillende klaslokalen. De tekstscènes gaan over wat er voorafgaand en na de les binnen de groep gebeurt. De liedjes ge ven vorm aan de werkelijke les sen binnen die groepen. Binnen de klas is sprake van groepsvor ming. De zogeheten spothills verwerven aardig wat volgelin gen. Die spothills staan model voor het groeiend aantal leerlin gen in Nederland dat kleding draagt van het merk Lonsdale als uiting van rechtsextremis- tische ideeën. Sommige jonge ren geven zelf toe die kleding uit politieke motieven te dragen en zeggen een hekel te hebben aan buitenlanders. In 'Helden Gespot' gaat het on der meer over meelopen met dit soort lieden of over juist de moed te hebben zelf te kiezen en in het geweer te komen tegen ra cisme en extremisme. Twintig spelers annex dansers vormen de cast. Het spel staat onder leiding van Marijke Reu- ser. Zij volgde jaren geleden al de midden-kaderregieopleiding en heeft heel wat producties bin nen het Zeeuws amateurtheater op haar naam staan. „Maar met pubers werken is wel heel an ders dan met volwassenen", moet Reuser erkennen. Ze heeft enthousiast toegestemd toen Friederich haar vroeg de regie te voeren. Het script sprak haar direct aan. Maar in het repetitie proces was het even wennen. „Ze willen allemaal heel graag, maar de concentratieboogjes bij jongeren zijn zeer kort. Er zijn tenslotte nog zoveel andere din gen waar ze in hun hoofd mee bezig zijn", zegt Reuser. Net toen ze zich begon af te vra gen of alle onderdelen van zang, spel en dans ooit wel goed in el kaar gepast zouden gaan wor den, kwam die verrassende door loop. Het artistiek team ging aan de kant zitten en legde alle verant woordelijkheid bij spelers en muzikanten zelf en ineens was die doorgaande lijn er wel en stuwden alle onderdelen het ver haal vooruit. Friederich heeft de leiding over het orkest dat speciaal voor de ze productie is gevormd. Het leitmotiv voert langs 'helden zonder geweld' met als lichtend voorbeeld Martin Luther King. Zijn collega Clemens Bentlagen tekent voor de choreografie en het instuderen van de dans. Hij is leraar economie, maar heeft tevens de bevoegdheid van dans- docent. Een opmerkelijke combi natie en in dit geval zeer wel kom. 'Helden Gespot' op vrijdag 16 en zaterdag 17 april in de aula van Pontes begint om 20.00 uur. foto Marijke Folkertsma door Ron Maqnée WESTKAPELLE - I)e Walcher- se band Essence heeft de finale van Hooi!Koorts gewonnen. Bij de dansgroepen streek Urban Vision met de hoogste eer. Tijdens de zinderende fina le-avond kwam nog een oude be kende langs: Jody Bernal. Die stofte zijn 'Que si, que no' weer* eens af en bracht de kraker voor een enthousiast publiek ten ge hore. „Bomvol, loeidruk en een hoge kwaliteit", omschrijft R. de Dreu van de organisatie de af sluiter van de tweede editie van Hooi!Koorts, donderdagavond. Winnaar werd de Walcherse groep Essence die furore maak te met een aanstekelijke mix van jazz en funk. De leden van de groep wonnen een beker en twee dagen studiotijd om bij voorbeeld een demo op te ne men. „Opvallend is dat deze groep ook is opgericht met de be doeling mee te doen aan Hooi!Koorts", zegt De Dreu. „Het zijn stuk voor stuk goede muzikanten die van jongsaf mu zikaal zijn geschoold. Ze vielen op door hun repertoire." Bij de dansgroepen vielen de hiphop dansers van Urban Vision in de prijzen. Zij kregen naast de be ker nog een cheque voor kleed- geld. De jury waardeerde hun eigen zinnige interpratie van hiphop en freestyle dans. Eervolle ver meldingen waren er voor de jon ge danseressen van The Misaine Girls, de Nederlandstalige rock groep Scwar en de gothic-metal van Maxim Xul. In totaal stonden zeven bands en zeven dansgroepen op de planken die uit de voorronden waren geselecteerd. Uitsmijters Naast de finalisten waren er ook enkele uitsmijters uitgeno digd om de avond extra kleur te geven. Naast Jody Bernal waren dat de jonge Goese zanger Roel Felius, de winnaar van de Kunst bende Phono en de winnende band van het eerste Hooi!Koortsseizoen For The Al liance. In oktober begint een nieuwe sene Hooi! Koorts-avon den. Inmiddels hebben zich de eerste bands al gemeld voor de 'talentenjacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 81