Procedures frustreren bouw 13 Toen was het geld op 26 PAASDAG 111 j GEOPEND ALEXANDRIUM Stichting Zwembad Dol-Fijn zoekt uitgang in conflict met badmeester Controle veiligheid recreatiebetonning leeuwland steeds vaker geconfronteerd met jarenlange vertraging Vrouw geslagen Akkoord standplaatsen taxi's en bussen Renesse Boete voor verkeersgeweld i zeeuwse almanak Discipline waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 SCHOUWEN-DUIVELAND zaterdag 10 april 2004 jpnrPiftt Kleemans ZIERIKZEE - Woningbouwcor poratie Zeeuwland maakt zich rrastig zorgen over de voort ong van woningbouwplannen. Het komt volgens voorzitter F. Vos en directeur Ph. van Doorne jcods vaker voor dat Zeeuw- iand geconfronteerd wordt met dienlange - en daarmee prijsop drijvende - procedures. yn 'wachttijd' van meer dan iSjaar is volgens Vos de laatste a;d helemaal niet ongebruike- jjli. Tot zijn grote frustratie, nanthoe meer tijd verstrijkt tus sen het maken van een plan en de bouw van een woning, des te soger de kosten oplopen. Kos- |o.die niet of nauwelijks te ver- iaien zijn. Vos: ,.Dat houdt in cai als we uit willen blijven gaan van een redelijke huur we jeid uit eigen zak bij moeten passen en dat maakt investerin gen onrendabel." Factoren De vertraging van woningbouw- piannen wordt volgens Vos ver- ooraakt door verschillende fac toren. Verouderde bestemmings plannen en onderbezetting op de gemeentelijke afdeling ruim telijke ordening spelen een niet onbelangrijke rol, maar ook in spraak blijkt een vertragende factor van belang. Als het gaat om nieuwbouwwij ken valt het met de protesten meestal nog wel mee, maar an ders is het als het inbreiding, of wel het opvullen van gaten in be staande bebouwing, betreft. De burger komt anno 2004 zonder terughoudendheid op voor zijn rechten en schroomt er ook niet voor juridische stappen te ne men als protest bij gemeente, woningbouwcorporatie of pro jectontwikkelaar niet het ge wenste resultaat geeft. Vos: „Wij doen er alles aan om het vlot te laten verlopen allemaal, maar helaas lukt dat lang niet al tijd." Zeeuwland-directeur Van Doome kan niet anders dan de conclusie van Vos beamen. „Het aantal bezwaren dat tegen plan nen wordt ingebracht neemt toe. Dat kost ons een hoop geld en handenvol werk." Volgens Van Doorne ligt de oor zaak van de vele protesten on der meer in een zekere verhar ding van de maatschappij. „Je ziet dat mensen die eenmaal qua wonen op een mooie plek zijn beland, dat plekje meteen af gaan schermen. Dat maakt vooral inbreidingsplannen heel erg kwetsbaar." Wat Vos en Van Doome betreft zou de drempel om te protesteren tegen (wo- ningjbouwplannen best wat ho ger kunnen. Van Doome: „Als je bijvoor beeld als huurder naar een huur- commissie stapt moet je leges be talen." Vos en Van Doome zou den graag de schade die plan nen oplopen door tijdverlies ver halen. In de praktijk komt het volgens Van Doome en Vos re gelmatig voor dat mensen een plan jarenlang vertragen en dan uiteindelijk door de rechter in het ongelijk gesteld worden. Hn dat soort gevallen zou, vin den van Doorne en Vos, het mo gelijk moeten zijn de door plan- nemakers geleden schade te ver halen op de bezwaarmakers. Juridisch gezien kleven er vol gens Van Doome momenteel nog te veel haken en ogen aan. „Maar als er mogelijkheden ont staan sluiten wij niet uit dat we gaan proberen schade te verha len op bezwaarmakers. We hou den de jurisprudentie wat dat betreft heel goed in de gaten. Van Doome voegt er aan toe dat er gelukkig ook voorbeelden zijn van projecten die wel zon der al te veel toestanden van de grond komen. „In Malta zijn we er voor wat be treft het wooncomplex voor mensen met een verstandelijke beperking De Kaersekaemer in goed overleg uitgekomen. Vos: „En in Renesse loopt het met het wooncomplex voor se nioren ook aardig soepel. Daar wordt binnenkort begonnen met de fundamenten." TERNEUZEN - Aan een auto geparkeerd stond aan de Schuttershofweg in Terneuzen zijn gistermiddag vernielingen leegd. auto werd aan de rechter voorzijde bekrast. Het totale schadebedrag is nog onbekend. Steeds vaker ontstaat vertraging omdat tegen bouwplannen bezwaren woren ingediend. De bouw van het seniorenwooncomplex uitzonderingen. door Marcel Modde NTEÜWERKERK - De Stich ting Zwembad Dol-Fijn in Nieu- werkerk koerst aan op een breuk met één van haar bad meesters. Volgens voorzitter C.Bax is er tussen het hoofd wemzaken en diens vrouwelij ke collega 'een onwerkbaar kli maat ontstaan'. De badmeester heeft zich ziek gemeld, in afwachting van wat ff verder met hem gaat gebeu ren. Dat maakt ontslag op korte termijn onmogelijk. Om de conti nuïteit van de zwemuren in Dol-Fijn niet in gevaar te breng en, is de stichting al wel op zoek naar een vaste vervanger. Voor- kunnen zijn uren worden opgevangen door invalkrachten, aldus Bax. „We zijn dag en avond bezig om de boel draaien de te houden en dat lukt." Het stichtingsbestuur heeft vol gens de voorzitter een aantal kandidaten ('contacten in het Zeeuwse') op het oog dat rede lijk snel structureel zou kunnen worden ingezet. De ongewisse toekomst van het bad speelt daarbij geen enkele rol, zegt Bax. De gemeenteraad heeft be sloten volgend jaar de subsidie voor Dol-Fijn stop te zetten. De stichting heeft evenwel nieuwe moed geput uit de bestuurscrisis bij de gemeente. Informateur Van der Doef heeft aangegeven dat een aantal partijen het voort bestaan van Dol-Fijn weer be spreekbaar wil maken. Bax: „De politieke situatie is nu voor ons een stuk gunstiger dan vóór het aftreden van het college." Wat de oorzaak is het arbeids conflict, wil Bax niet kwijt. Naar verluidt wordt de badmees ter door zijn collega beschul digd van handtastelijkheden. Bax gaat daar niet op in, doet berichten in die hoek af als 'ge ruchten' en zegt dat er in ieder geval geen aanklacht tegen het hoofd zwemzaken is ingediend. „Ik koop er niks voor die jongen in het openbaar te beschadigen. Dat het zo gelopen is, is voor ie dereen al vervelend genoeg. Wat ons betreft is er een onwerkbare situatie ontstaan en daar heb ben we als bestuur naar te han delen. Meer ga ik er niet over zeggen." HANSWEERT - Een 26-jarige vrouw uit de gemeente Reimers- waal is donderdagavond in de Nieuwstraat in Hansweert in het gezicht en op haar rug gesla gen door een man die zij vaag kent. Dit gebeurde naar aanleiding van een conflict eerder die avond in de Lange Geer, tussen dezelfde man en een 17-jarige vrouw uit de gemeente Reimers- waal, familie van de 26-jarige vrouw. (advertentie) WOONMALL ALEXANDRIUM voor meer informatie: 0800-1598 of www.woonmall-alexandrium.nl L Nu: de nieuwste woontrends van 11.00 tot 17.00 uur in Woonmall Alexandrium ZIERIKZEE - Op een schijnbaar willekeurige plek houdt de stalen damwand langs de Scheeps- timmerdijk op. Na precies 177 meter was het geld op en zijn de heimachines gestopt. Niet dat dit on verwachts gebeurde, de lengte van de wand is door de gemeente van tevoren bepaald. De eigena ren van de eerste huizen hebben geluk, zij krijgen een kwalitatief goede beschoeiing langs hun tuin- het shopping center is tweede paasdag gesloten. u vindt het grootste winkelgebied van nederland aan de a20. afslag 16 prins alexander in rotterdam. SHOPPING center - megast0res - woonmall elke eerste zondag van de maand geopend. door Melita Lanting RENESSE - Ondernemers en de gemeente hebben een compro mis gesloten over de standplaat sen voor de bus en taxi in Renes se. In het centrum komt plek voor maximaal twee discobus- „Het is een compromis, maar dit is op dit moment het meest haal bare. We ondervinden nu de na delige gevolgen van het wethou- derloze tijdperk want er kunnen geen verstrekkende beslissingen worden genomen", zegt B. van der Hoek van Taxi New York. Samen met de Taxicentrale Ren esse en de gemeerite en politie heeft hij de afgelopen weken om tafel gezeten om een einde te ma ken aan de rommelige situatie die regelmatig tijdens het sei zoen ontstonden. De wachtende taxi's en bussen blijven aan de Zeeanemoonweg. Tegenover het postkantoor wordt een busplek gemaakt. Even verderop zijn wat parkeer plaatsen en daar kunnen taxi's staan wachten. Kaartverkoop Het hokje voor de kaartverkoop van de discobus die daar nu nog staat, wordt verplaatst naar het plantsoen. De tweede bushalte blijft ter hoogte van de uitgang van De door Inge Heuff ZIERIKZEE - In overleg met Rijkswaterstaat, dienstkring Deltakustwateren, gaan erva ringsdeskundigen met regel maat de veiligheid beoorde len van de recreatiebetonning op de Grevelingen en het Veerse Meer. Deze betonning wordt dit jaar meer dan gehal veerd. Volgende week wordt geza menlijk de planning van de betonning bekeken; over een maand wordt de situatie geë valueerd en eventueel aange past. Door bezuinigingen bij Rijks waterstaat wordt dit jaar min der dan de helft van de gebrui kelijke recreatiebetonning te ruggeplaatst op de Grevelin gen en het Veerse Meer. De be tonning van de hoofdvaarwe gen blijft intact. Voor ver schillende organisaties was deze bezuiniging reden om aan de bel te trekken. Afgelopen donderdag is over leg geweest tussen de dienst kring Deltakustwateren van Rijkswaterstaat en vex*tegen- woordigers van onder meer het Watersportverbond, het GreveÜngenschap, Breed Overleg Deltawateren, His- wa, ANWB, Koninklijke Ne derlandse Redding Maat schappij en Recron. De recreatiebetonning is enke le jaren geleden ingesteld om de watersporter zoveel moge lijk alternatieven te geven voor de hoofdvaargeulen met de betonning voor de beroeps vaart. „De bezuinigingen bij Rijkswaterstaat treffen ech ter ook de mensen die de be tonning verzorgen", stelt H.Jager, hoofd van de dienst kring Deltakustwateren. „Vroeger kon ik dat in eigen beheer doen. Nu moet ik daar voor een aannemer inhuren. Dat is een dure zaak." In eerste instantie zou er geen budget zijn voor de recreatie betonning. Uiteindelijk is er geld vrijgemaakt voor de meest kritische punten. Jager: „Wij hebben een plan gemaakt voor de 315 tonnen die geplaatst kunnen worden. Volgende week kijken wij met mensen van het Water sportverbond, de politie te wa ter en de reddingsmaatschap pij of er nog wijzigingen no dig zijn." In het plan wordt op de vaar routes gemiddeld om en om een ton minder geplaatst. De komende maand wordt beke ken of deze opzet in de prak tijk voldoet. „De situatie zal dan besproken worden en eventuele knelpunten zullen we moeten oplossen", zegt A. van Harinxsma, regiomana ger van Hiswa Vereniging. Zij wijst erop dat de hele zomer door de veiligheid van de re creatiebetonning wordt ge volgd. „Gebruikers, maar ook bijvoorbeeld watersporton- dememers aan de beide me ren kunnen het hele seizoen doorgeven als er onveilige si tuaties ontstaan. Daarop zal actie worden ondernomen." Verontrustend M. Kramer, gedeputeerde voor Recreatie Toerisme en vice-voorzitter van het Greve- lingenschap, is slecht te spre ken over deze bezuinigingen: „Dit is geen Welkom in Zee land meer, maar een veront rustende ontwikkeling. De ge bieden waar het waterbeheer in handen van Rijkswater staat is, moet die instantie ook zorgen voor goede beton ning voor iedereen. We zullen uitzoeken wie er in Den Haag aan te spreken is over deze zaak. En bij de evaluatie aan het eind van het seizoen zul len we ons gezamenlijk sterk maken voor een goede recrea tiebetonning in 2005." MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un- nik veroordeelde gisteren een 29-jarige inwoner van Lewe- dorp voor verkeersgeweld tot 220 euro boete. De verdachte reed 17 juli vorig jaar in Lewedorp met zijn auto toen een wielrenner voor hem kwam rijden. Dat maakte de au tomobilist zo kwaad dat hij de fietser te lijf ging. De Lewedor- penaar verscheen niet ter zit ting, maar had verklaard dat hij moest uitwijken voor de fietser, die omviel. Een getuige had ge zien dat de verdachte het slacht offer stompte en sloeg. De wiel renner reed aanvankelijk op een slecht wegdek en besloot op de rijbaan te gaan rijden. „Dit is een typisch voorbeeld van ver keersgeweld. Hij kon niet ver dragen dat de fietser voor hem reed", aldus de politierechter. (Advertentie) KRANT VOOR ZEEL Neem nu een proefabonnemei Wijf weken «oor 1 tjes. De overige huiseigenaren moeten het (tot hun ergenis) nog steeds doen met de afbrokkelende muurtjes die hun tuinen scheiden van het water. De wand is geslagen om de aanleg van een wandel boulevard mogelijk te maken. Om de wand beter te laten passen bij de historische omgeving, komt aan de waterzijde een stenen muur voor de meta len platen te hangen. foto Marijke Folkertsma Voor automatische incasso stem ik toe m afschrijving va IposDbankrekenmgnummer ■I I I I I I I I I PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Ir treft u nadere informatie aan. 8"711688 555547 Noteer mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) ii Noteer mij voor een abonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automati sche incasso 19,45) O per kwartaal met automa tische incasso 56,60). Q periaar met automatische incasso (€217,00) Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis. 0800 - 0 231 231 Zoom naar de Zeeanemoonweg en daarbij komen ook weer standplaatsen voor taxi's. „Het blijft natuurlijk lastig want de weg is erg smal en er is nog steeds niet genoeg plaats voor alle taxi's." Om de weg beter herkenbaar te maken als centraal punt, wordt de verlichting aangepast. De lan taarnpalen langs deze weg zijn in de jaren zeventig geplaatst (ten tijde van de energiecrisis) en hebben maar één tl-buis. Door nieuwe lantaarnpalen te plaatsen wordt de weg beter ver licht. De nieuwe regeling wordt hal verwege het seizoen geëvalu eerd. De goede voornemens zijn nog niet vergeten in dat Goe- se gezin waar iedereen wel een pondje kan missen. De af spraak is daarom dat er geen chocola wordt ingekocht. Maar het vlees is zwak, en zo gebeurde het dat de heer des huizes werd betrapt toen hij zich te goed zat te doen aan een zak met paaseitjes. Hoon gelach was zijn deel. De vol gende avond echter was het de vrouw des huizes die wan hopig naar chocola smachtte. Schoorvoetend kwam ze om een eitje bedelen. „Eh... die zijn op", zei de man schuldbewust. „Ik dacht: laat ik ze maar snel opeten, dan kan ik snel weer gaan afval len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 79