PZC SINGLE 50 Klassieke muziek is heel leuk om te zingen Kijker kiest nieuwe veejay ALBUM ra. top W27 Muzikale overlevingsdrift Een indrukwekkende serie Liefde overwint alles Ode aan een bluespionier Bekende Nederlanders maken cd voor Unicef zaterdag 10 april 2004 I Usher Ft Lil' Jon Ludac Yeah (1 2Marco Borsato Do Voorbij (2) 3 Anastacia Left Outside Alone (4) 4 3t Stuck On You (3) 5Jamelia Superstar (5) 6The Black Eyed Peas Hey Mama (6) Idols I've Got The Music In Me (9) 8 N.E.R.D. She Wa nts To M ove (11) 9Treble Ramaganana (8) lODinand Woest hof f Dreamer/Gussie's Song (7) II Gar>'Jules Mad World (10) 12 3 Doors Down Here Without You (12) 13 Special D. Home Alone (15) llKim-Lian Hey Boy! (14) 15Twista Slow Jamz (27) 16 Re-Union Without You (13) 17 Lmc Vs. U2 Take Me To The Clouds Above (25) 18 Marco Borsato Afscheid Nemen Bestaat Niet (17) 19Britney Spears Toxic (18) 20 Leki Breakin' Out (19) 21 Blue Breathe Easy (29) 22 Bas En Joel Too Dangerous/Celeste (16) 23 Enrique iglesias Not In Love (-) 2lSugababes In The Middle (46) 25Aventura Obsesion (20) 26 Alicia Keys If I Aint Got You (-) 27 Nelly Furtado Powerless (Say What You Want) (21) 28 George Michael Amazing (22) 29 Boogie Pimps Somebody To Love (23) 3» Nelly Furtado Try (35) 31 Frans Bauer Heb Je Even Voor Mij (24) 32 Veldhuis Kemper Te Blond (48) 33Kurt Nilsen She's So High (26) 34 Julian Thomas My Friend (31) 35Dj Casper Chacha Slide (-) 36 Danzel Pump It Up (33) 37Soca Girls Cha Cha Slide (-) 38 Dj Kicken Mc Q Ain't No Par ty... (32) 39Agneta Faltskog If I Thought You'd Ever Change Yo (-) 40Hilary Duff Come Clean (28) 11 Frits H. De Mexicano's Vissen, Vissen, Vissen (-) 42 Katie Melua The Closest Thing To Crazy (47) 43 Janet Jackson Just A Little While (45) 442 Play So Confused (44) 45 Will Young Leave Right Now (38) 46 Baby Bash Suga Suga (-) 47Evanescence My Immortal (37) 48The Black Eyed Peas Shut Up (36) 49Eric Dikeb Vs 4 Joy Lekker Aan 'T Werk (30) 50Kylie Minogue Red Blooded Wo man (34) INorah Jones Feels Like Home (2) 2 Anastacia Anastacia (10) 3 George Michael Patience (1) 4 Usher Confessions (3) 5N.E.R.D. Fly Or Die (5) 6Guns 'N Roses Greatest Hits (6) i Boudewijn De Groot Het Eiland In De Verte (4) 8 Joss Stone Soul Sessions (7) 9Norah Jones Come Away With Me (11) 10 Nelly Furtado Folklore (12) 11 The Black Eved Peas Elephunk (10) 12 Katie Melua Call Off The Search 122) 13Evanescence Fallen (8) 14 Trijntje Oosterhuis Strange Fruit 113) 15 Ch!Pz The Adventures Of Ch!Pz (9) 16 No Doubt The Singles 1992-2003 115) 17 K3 5 Jaar - Hun Grootste Hits! 114) 18 Eric Clapton Me And Mr. Johnson (17) 19 .Alicia Keys The Diary Of Alicia Keys (18) 20 Dido Life For Rent (16) 21 Sugababes Three (20) 22 Bon Jovi This Left Feels Right - Greatest (19) 23 Janet Jackson Damita Jo (55) 24 After Forever Invisible Circles (50) 25 Hilary Duff Metamorphosis (23) 26 Robbie Williams Live Summer 2003(24) 27 Lionel Richie Just For You (26) 28 Simply Red Home (27) 29 Chris De Burgh The Road To freedom (21) 30 Joe And Then... (33) 31 Pink Try This (28) 32 Blof Omarm (30) 33 Outkast Speakerboxxx (25) 34 Chris Rea The Blue Jukebox (57) 35 Coldplay A Rush Of Blood To The Head (41) 36 Sarah Mclachlan Afterglow (34) l35)'Se De'ange Here I Am 1998-2003 38 Ruth Jacott Het Beste Van (91 89Beth Hart Leave The Light On (31) M Aventura We Broke The Rules 41G Unit Beg For Mercy (44) 12 Hameien The Musical (64) 13 Gipsy Kings Roots (42) 11 Cypress Hill Till Death Do Us Part (39) !5Bevonce Dangerously In Love (52) 16 Hind Around The World (48) 17 Robbie Williams Escapology (45) 18 Britney Spears In The Zone (32) Mt)f0VaStair ^nottier Lonely Soul a0 The Rasmus Dead Letters (49) Woutriëlle de Vogel (links) en Petra Krakeel zingen de Messiah van Handel foto Dirk-Jan Gjeltema Ze zijn niet saaier of ouderwetser dan hun leeftijdgenoten maar in een ding verschillen ze wel: ze zingen bijna dagelijks klas sieke muziek. Ruim dertig eindexamen kandidaten van havo en atheneum van de christelij ke scholengemeenschap prins Maurits in Middelhar- nis oefenen op de Messiah van Handel. Ze zingen dit oratorium voor hun eindexa men muziek. Petra Krakeel uit Nieuwer- kerk zit in Middelharnis op school en ze zingt mee in het koor. „Het is echt heel leuk om te doen. Klassieke muziek is niet alleen voor oude mensen en het is ook niet saai. Het is heel mooi om te zingen." Haar klas genoot Woutriëlle de Vogel is het met haar eens. „Vroeger dacht ik wel eens pfff als mijn ouders weer een klassieke cd op zetten, maar het is heel leuk om te zingen." De Messiah is een groot orato rium (een muzikaal drama) in drie delen. De componist Handel heeft het stuk geschre ven in slechts 22 dagen en de tekst bestaat uitsluitend uit ge zongen bijbelteksten. De leerlingen die dit jaar eind examen muziek doen, hebben de muziek allemaal (grotendeels) uit het hoofd moeten leren. Zin gen is voor hen niet vreemd. De prins Mauritsschool doet heel veel aan zangonderwijs. Al van af de brugklas kan je in een koor zitten en dat gaat door tot en met het eindexamen. Een op de tien leerlingen zingt mee in een koor. Overal in de school klinkt mu ziek en wordt gezongen. In de trapportalen worden aria's geoe fend, in de hal repeteert het koor en in een klaslokaal zit een jongen achter de piano. Petra en Woutriëlle steken heel veel tijd in het koor. „Ik zing ei genlijk wel iedere dag", vertelt Woutriëlle. „Het is heel veel stampen en oefenen want we moeten het nu door en door ken nen." Woutriëlle zingt niet alleen in het koor mee, maar zingt ook drie solostukken. „Met een stuk ben ik tweede geworden op het Songfestival van de school." Het project Messiah is meer dan het zingen van het oratorium. De deelnemers moeten ook veel zelf organiseren. „We moeten zelf de de orkestleden benade ren. We hebben een lijstje met namen gekregen van mensen die we moeten bellen", vertelt Woutriëlle. „Dit project is na tuurlijk een schoolonderzoek. We krijgen voor het zingen het basiscijfer zes. We kunnen meer punten verdienen door een solo te zingen of mee te helpen met de organisatie." Petra vindt het allemaal niet eer lijk. „Het cijfer is wel heel erg laag. We werken allemaal hard en niet iedereen zingt een solo." Voor beide meiden is het na dit project voorlopig afgelopen met het veelvuldig zingen in een koor. „We gaan naar de hoge school in Ede. Daar hebben ze niet zoveel koren als hier." Melita Lanting De Messiah is op 12 april te zien in de Nieuwe Kerk in Zierikzee en op 17 april in de Rooms-Ka- tholieke kerk in Oude Tonge. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. Renate Verbaan Tieme Haddeman (21) geniet van de zon op het terras van Café De Waal in Vlaardingen. Hij heeft iets weg van het model op de foto, maar ziet er toch heel anders uit. In eerste instan tie wordt hij niet herkend. „Ik ben het wel, ik zie er steeds an ders uit", lacht hij. Na een carrière als fotomodel hoopt hij de nieuwe veejay van TMF te worden, maar hij heeft in Renate (24) en Sara (25) ge duchte concurrenten. De kijker maakt vanavond via sms uit wie van de drie Sylvie Meis en Jeroen Post tot zijn of haar collega's mag rekenen. En als hij het onverhoopt niet mocht worden, gokt Tieme erop dat een andere zender belang stelling heeft. „Er waren vijfdui zend kandidaten en ik zit bij de beste drie, dus ze zien wat in me. Na de cameracontacten die ik heb gehad, heb ik er zoveel plezier in dat ik er absoluut mee door wil gaan." Model Veel mensen hebben Tieme wel licht de afgelopen jaren gezien in folders, advertenties en cata logi. Hij is als model gefotogra feerd voor een Frans en een Ne derlands kledingmerk, maar ook voor postorderbedrijf Weh- kamp en goedkope-kledingke- ten Scapino. „Voor die laatste Sara Montakhab mogelijkheid veejay te worden, kwamen alle eindjes bij elkaar. Ik ben ondernemend en ik pre senteer graag en dat kan ik zo misschien combineren. TMF maakt 's winters reportages over snowboarden en 's zomers over de Costa del Sol...", mij mert hij. „Ik had me hiervoor al per e-mail opgegeven voor een 'Meet the star'-actie van TMF, waarbij ik Atomic Kitten kon interviewen. Het zag er leuk uit en ze vroegen of ik mee wilde doen aan een screentest. Uitein delijk kon ik dankzij Atomic Kitten meelopen met de grote screentestronden Filmpjes Tieme Haddeman hoopt vj te worden bij TMF. foto GPD twee was het kakken zonder douwen, zoals ik dat noem: ach ter elkaar doorgaan, flits, flits, flits en weg, heel wat anders dan de andere modefoto's waar voor ik model heb gestaan." Nadat hij is geslaagd voor de middelbare school, heeft de dan net 18-jarige Tieme in zijn een tje een reis naar het Verre Oos ten gemaakt om vervolgens in Australië te belanden. „Vrien den van de fotoacademie, die ik daar heb ontmoet, hebben foto's van me gemaakt. Dat heeft me geprikkeld, maar ik durfde di rect na mijn reis niet naar de fo toacademie te gaan. Bij een mo dellenbureau ging ik kijken hoe ze daar fotografeerden, maar ik kwam uiteindelijk zelf voor de camera terecht. Ze vonden mijn gezicht geschikt als model en ik kwam in hun vaste bestand te recht." „Een tv-carrière heb ik echter nooit echt geambieerd, maar toen ik werd geattendeerd op de „Elke dag zijn er nu promo's te zien voor de TMF Awards. We zitten daar alledrie in, zonder geluid. Aan het begin van de show van zaterdag zijn er film pjes over ons te zien, waarin we ons voorstellen. Daarna kunnen de kijkers per sms bepalen wie de nieuwe veejay wordt. De win naar krijgt een opleiding van twee maanden, mag meelopen met de veejays en wordt redac tioneel getraind." Jacques Geluk TMF Awards, vanavond, 19.00 uur. Anastacia staat bekend als de stoere dame in de hitpa radewereld dankzij haar rauwe, zwart klinkende stem en haar voorliefde voor ruigere soul- en rockinvloeden in de pop. Maar echt knokken moest de succes volle Anastacia pas toen ze be gin vorig jaar borstkanker kreeg. Haar strijd tegen de ziekte resul teerde in haar derde album, sim pelweg Anastacia genaamd. Haar kwetsbare teksten zijn een verwerking van een zware tijd en behandelen thema's als ver gankelijkheid (Time), eenzaam heid (Left Outside Alone) en nos talgie (Rearview). Muzikaal klinkt juist haar overlevings drift door. Ze laat de feestelijk heid definitief achter zich en zoekt het in de rock. Het album mist daardoor instant-hits als I'm Outta Love en Paid My Dues, maar heeft meer inhoud. Anastacia schrijft serieus mee aan de nummers en laat zich geen van de seks druipende hit jes aansmeren. Het blijft midd- le-of-the-road-rock en ze over schreeuwt zichzelf soms behoor lijk tussen het gitaargeweld. Maar juist dat maakt haar inte ressanter dan dames als Britney en Christina: die stem laat nie mand onverschillig. Maaike Borst Anastacia 'Anastacia' (Sony) Speelduur: 48.39 min. Onder de noemer In The Fishtank stuurt de Amster damse muziekdistributeur Kon- kurrent zo nu en dan bands sa men de studio in. Zo deed bij voorbeeld Low het ooit met Dir ty Three en ging Sonic Youth al eens in de slag met I.C.P en The Ex. Ditmaal had het Amerikaanse The Black Heart Procession na een Europese tournee wat tijd over en ging de kruisbestuiving aan met het van oorsprong Frie se trio Solbakken (een vervolg op het eigenzinnige LUL). De combinatie is een schot in de roos. Het levert zes uiterst sfeer volle, melodramatische en broeierige nummers met kop en staart op, voor liefhebbers van bijvoorbeeld Nick Cave The Bad Seeds niet te versmaden. Donker en mysterieus, op zwepend en bezwerend, met die immer klaaglijke stem van Paulo 'Pall' Zappoli als lei draad. Met deze elfde uitgave groeit In The Fishtank verder uit tot een indrukwekkende en unieke se rie. Peter van der Heide The Black Heart Procession Solbakken 'In The Fishtank 11' (Konkurrent) Speelduur: 34.17 The Sheer stond al in 2002 als veelbelovende band op Noorderslag en Lowlands. De band trad zoveel op - onder meer in het voorprogramma van Krezip - dat hun naam al rede lijk bekend was voordat het de buut verscheen. Het is een soort omgekeerde marketingstrategie, waarbij concertpromotor Mojo en platenmaatschappij Univer sal nauw samenwerken. Resul taat: Pinkpop wacht en The Keyword Is Excitement is met veel bombarie gelanceerd. Op winding is dus het kernwoord, door The Sheer gezocht in her kenbare popliedjes met soms een scherp randje. Het is enthou siast, positief en een tikje naïef. Liefde overwint alles, stap over je problemen heen, muziek is er om je goed bij te voelen. En waarom ook niet? The Sheer is aanstekelijk. Opwekkende lied jes, goeie zanger, frisse produc tie van Daniel Presley (The Bree ders, Faith No More). The Sheer moet wel oppassen niet té com mercieel te gaan klinken: sommi ge deuntjes zijn erg gelikt en een beetje makkelijk. Het mag eigenzinniger, maar The Keyword Is Excitement is en thousiast genoeg. Maaike Borst The Sheer The Keyword Is Exci tement! (Universal) Speelduur: 48.24 min. Hoewel je Eric Clapton met zijn 59 jaar moeilijk be jaard kunt noemen, is voor hem in zekere zin de cirkel rond met de release van Me And Mr John son. Voor deze plaat nam Clapton veertien nummers op van zijn held Robert Johnson, de in 1938 overleden bluespionier. Clapton is daarbij toegewijd te werk ge gaan. Zijn versies van bijvoor beeld Hell Hound On My Trail, Come On In My Kitchen en het geweldige They're Red Hot klin ken zeldzaam authentiek. Met dank aan, of misschien wel on danks, de indrukwekkende groep muzikanten die Clapton om zich heen verzamelde, onder wie Billy Preston, Steve Gadd, Nathan East en Jim Keltner. De ze virtuozen weten zich stuk voor stuk in te houden en tonen zich uiterst dienstbaar aan de muziek. Die sobere, ouderwetse aanpak maakt Me And Mr Johnson een nog betere bluesplaat dan From The Cradle uit 1994. Martin Groenewold Eric Clapton 'Me And Mr Johnson' (Reprise/Warner) Speelduur: 49.38 min. Bekende Nederlanders heb ben een cd opgenomen om geld in te zamelen voor Unicef. Gerard Joling, Hans Dulfer en Gordon zijn een paar mensen die hebben gezongen voor het goede doel. De BN-ers hebben het album 'What a difference a day makes' ingezongen onder be geleiding van een negentienkop- pige jazzband. Gerard Joling is verantwoorde lijk voor de titelsong, Antonie Kamerling en zijn vrouw Isa Hoes zijn samen te horen in het nummer 'Baby it's cold outside'. Van elke verkocht cd gaat 6,50 euro per naar Unicef. Antonie Kamerling en Isa Hoes De cd wordt 19 april gepresen teerd door deejay en presentatri ce Claudia de Breij in het Ameri can Hotel in Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 59