598!! GLIMLACH van THAILAND Het lekkere lui ...met deze prijzen móet je wel reizen...® KRAS g]Sfes-fakfirttfe* Dan liever de lucht in Reis boeken De EIFEL MOEZEL Cruise TURKSE RIVIERA m^VÓ™ 073-5999999 non-stop vliegreis per China Airlines Ingekocht met enorme kortingen! Nu vanaf... °n"»V<W?£ Zeiltochten en andere bootreizen voor de Turkse zuidwestkust zijn populair. W Jm Heel wat Nederlandse reisorganisaties bieden tochten aan, meestal van Blue mmM Cruises, onder wie Evenements Reizen, Sunrise, Cruise Travel International, Neckermann en Oad. De beschreven reis is van Tussock Cruising, die van eind april tot eind oktober vaart. Tussock verhuurt ook schepen exclusief aan groepen en organiseert diverse themareizen. Prijsindicatie: een week hoogseizoen kost €1100 inclusief retour vlucht Bodrum, eten en drinken aan boord en twee excursies. Algemene informatie over Turkije: Turks Nationaal Verkeersbureau, Waldeck Pyrmont- kade 872g, 2518 JS Den Haag, tel. 070-346 99 98, www.turizm.qov.tr INCLUSIEF: transfers en rondreis per trein en airco touringcar Ned.sprekende reisleiding uitstekende 3-/4-sterren hotels o.b.v. logies en ontbijt welkomstdiner excursies naar o.a. River Kwai en Ayutthaya Prachtige 15-daagse rondreis door het 'land van de eeuwige glimlach' Nog nooit was Thailand zó goedkoop! Want zeg nu zelf: slechts 598 voor een complete 15-daagse reis naar het 'Land van de Eeuwige Glimlach' is eigenlijk onmogelijk... Maar niet bij KRAS Stervakanties! Want in zeer nauw overleg met Cnina Airlines (die zorgdraagt voor de non-stop vlucht) en onze Nederlandse ver tegenwoordiging in Thailand zijn wij erin geslaagd om een uniek geprijsde kennismakingsreis naar Thailand voor u samen te stellen. Uniek omdat op dit moment niemand anders deze reis goedkoper aan biedt en daardoor het prachtige land Thailand voor iedereen binnen handbereik isBangkok, de beruchte River Kwai, de oude hoofdstad Ayutthaya, Lopburi en Saraburi liggen aan uw voeten En we ein digen de reis met een week ontspannen aan één van de hagelwitte stranden aan de Golf van Siam. Kortom, een fascinerende cultuur, interessante steden, prachtige stranden, zeer vriendelijke bevolking en niet te vergeten de absurd lage prijzen ter plaatse. Alle ingrediënten voor een onvergetelijke vakantie en van daar dus de naam 'de Glimlach van Thailand' Hotels Tijdens deze reis verblijft u in uitstekende 3- tot 4-ster- ren hotels. Op een enkele uitzondering na beschikken alle hotels over een zwembad. Uw kamer is tenminste voorzien van bad of douche en toilet, airconditioning, telefoon en televisie. De laatste week verblijft u in het Thai Garden Resort het leukste en gezelligste hotel van Pattaya. Het resort beschikt over een grote tropi sche tuin met prachtig free size zwembad, een tweede, overdekt zwembad, een bijzonder gezellige pub (elke avond live muziek) en een gemoedelijk restaurant. Reisprogramma in 't kort Na een rechtstreekse vlucht komen we aan in de metro pool Bangkok. Hier maken we o.a. een tocht per long- tailboot (facultatief) over de machtige Chao Pray a River en we bezoeken China Town. Via een boeiende treinrit gaan we naar Kanchanaburi, aan de River Kwai waar we uiteraard de beruchte brug 'Bridge on The River Kwai' bezoeken. Daarna gaan we naar Ayutthaya, de oude hoofdstad van het Koninkrijk Siam en door de UNESCO uitgeroepen tot World of Heritage, met de 3 pagoden en de Wat Sri Samphet tempel. We gaan verder naar Lopburi en Saraburi en rijden door naar Pattaya voor de laatste 6 nachten. Tenslotte rijden we weer terug naar Bangkok voor de terugvlucht naar Nederiand. Vertrekdata HZ 94.762 April 22-25-29 698 Mei 6-8-13-16-17-20-23-27-30 598 Juni 3-6-10 598 Juni 13-17-20-24-27 729 Toeslagen per persoon: 1-persopnskamer tijdens rondreis 95, luchthaven-/toeristenbel. en res.kosten 49. Inclusief: vlucht Amsterdam-Bangkok v.v. per China Airlines, genoemde transfers, verblijf in 3- tot 4-sterren hotels in 2-pk met faciliteiten, verzorging o.b.v. 12 x logies en ontbijt, welkomstdiner, excur sieprogramma, Ned.spr. reisleiding, treinticket. Exclusief: vertrekbel., entrees, luchthaverv/toeristen- bel. en res.kosten, fooien, div. verzekeringen. Min. aant deeln.: 25. Uit ann.term. bij onv. deeln.: 10 dgn voor vertrek. Noot: vanaf 125 kunt u deze reis ook met 1 week verlengen in het Thai Garden Resort Vraag uitgebreide reisbeschrijving HZ 94.762/763 zaterdag 10 april 2004 of kom naar ons reisbureau in: Alkmaar, Alphen a/d Rijn, Amersfoort Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Breda, Delft Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Haarlem, Heerenveen, Hengelo, Hoorn, Leeuwarden, Nijmegen, Rotterdam, Steenwijk, Tilburg, Utrecht Venlo, Zwolle Soms zijn vakanties zo schaamteloos lui en lekker, datje het nauwelijks aan iemand durft te vertellen. Maar ach, aan de andere kant, wat is er tegen het ultieme niets doen en verwend worden? Bijvoorbeeld aan boord van een houten gulet, zeilend over Turkse wateren. Door GERARD CHEL Het anker ratelt 's och tends als een valse wekker naar boven, maar wakker was ik toch al. Als eerste aan dek. In zwembroek. T-shirt, op blote voeten de gang door, trap op, langs stuurhut en kombuis. Als eerste? Scheepsmaat Hakan staat mij al grijnzend op te wachten. 'Goedemorgen meneer, hebt u goed geslapen?' 'Ja, Hakan, en jij?' 'Prima meneer, wilt u thee ofkoffie?' Nee, eerst een duik in dat water in die onberispelijk gladde baai. Trappetje af en plons. Maar, allemachtig, wat is het water koud. Zelfs de lauwe douche later in de hut voelt heet. De avond tevoren. Laat, te laat, pas aan boord gegaan. Alwaar de bemanning ons ontving met champagne en de eerste van een reeks overvloedige maaltij den. In korte broek en blouse aan het ontbijt, nog net geen brunch- tijd. Op het achterdek, waar de zon al steekt. Of de luifel niet uitgetrokken kan worden. Maar natuurlijk. Da's beter, 'n Sapje, koffie, thee. Fruit, vruchten, kaas en eieren. Worst, tomaten en komkommers. Jam en ho ning. Geen idee wanneer ik op moet houden. 'Meer koffie, me neer? En wilt u nog een ei?' Gaat dat een week zo door? Ja, dat gaat een week zo door. Zeilen met windkracht zeven of acht. Ik word al zeeziek bij het zien van een loopplank, dus draag ik speciale polsbandjes, aan aflèb'eï de polsen anders helpt het niet, en slik een uur voor vertrek zon cinnarizine-ta- blet. De eerste dag, wanneer ik stom genoeg op de süngerende schuit naar het vooronder wag gel, helpen de kunstgrepen niet echt, maar gedurende de rest van de week heb ik nergens last meer van. En dat terwijl onze Gulet toch menigmaal zo schuin de anderhalf meter hoge golven doorklieft, dat het water vrijelijk over het gangboord stroomt, Hakan als een bezete ne alle patrijspoorten net op tijd weet af te sluiten, en ik mij aan los bungelende touwtjes en zonnematrassen vast moet hou den om niet van boord te glij den. Pas als de boot weer in rusti ger vaarwater is gekomen, voel je, zonder wind, de kracht van de zon. Een kwartier houd je het vol. Hooguit. Kale steile bergwanden Een nieuwe baai. 'Jongens en meisjes', roept onze Turkse ka pitein Ali, 'tijd om te zwem men'. Zwembril, snorkel, flip pers. Trappetje af, plons in het water. Zo helder, zo blauw, zo rustig. Ik drijf op mijn rug in het zoute water, kijk tegen kale, steile Anatolische bergwanden omhoog. Zie de vissen om mij heen en daar beneden, een kreeft misschien? Ik dwing mij tot een rondje borstcrawl. Je doet gekke dingen om fit te blij ven. Even later op het zonne dek, ogen dicht, armen onder het hoofd, ijlen de gedachten weg naar nergensland. Als plots de scheepsbel belt. 'De lunch is klaar.' Geen idee van tijd, Twee uur? Drie uur? 'Wat wilt u drin ken, meneer?' Rode wijn, de wit te variant, rosé, bier, fris. Wat zal ik nu eens nemen? Nee, dan de siësta. Terwijl de gulet Gran- di zich schuimend een weg baant naar de volgende baai, sluit ik de ogen. Een kwartier tje? Halfuurtje? 'Wilt u thee, me neer?' Daarna een lastige keuze: zonnebadend lezen of lezend zonnebaden? Kok Sekan heeft een complete groentewinkel aan boord ge smokkeld en kennelijk ook er gens een slagerij leeggeroofd. Goed voor lunches en diners, na tuurlijk niet voor tienen 's avonds, die zo uitgebreid zijn dat veel, te veel, weer terug gaat naar het kombuis. Niettemin smaken de gevulde paprika's bi- ber dolmasi, de Tsjerkessische kip ^erkez tavugu, de stoofscho tels güver; en paga en de toetjes In het Aviodrome te Lelystad wordt van daag en morgen de Nationale Lucht- vaartbeurs gehou den. Iedereen die op zoek is naar zeldza- me vliegtuigfoto's, dvd's met luchtvaart programma's, antie ke luchtvaartboe- fon, pilotenunifor- men, vliegspellen voor op de pc of een mooie vliegtuigpro peller voor boven de open haard kan nu terecht in het gloed nieuwe Nationaal Luchtvaart-Thema park Aviodrome op de luchthaven Lely stad. Er zijn tevens veel randactiviteiten, zoals plaatsnemen in een vliegsimulator. °e beurs is open van 10.00-17.00 uur. Meer informatie: tel. 0900-2846376, www.aviodrome.nl. Apies kijken De Apenheul is zojuist weer open gegaan na een lange winterpau- ze. In die tijd zijn onder meer een lcinderspeeljungle ingericht en is de tribune voor de voederpraatjes bij de gorilla's opgeknapt. Een aantal apen loopt inmiddels met dikke buiken rond, een enke le apenbaby is reeds geboren. Apenheul in Apeldoorn is dagelijks open van 9.30-17.00 uur. Meer informatie: tel: 055-357 57 57, www.apenheul.nl. Sail Kampen Kampen houdt dit weekeinde rekening met enkele honderddui zenden bezoekers, die komen kijken naar grote windjammers, bottervaarten, oude en nieuwe zeiljachten, zangkoren en oude am bachten. Het driedaagse evenement Sail Kampen kent onder meer vlootschouws, een maritieme markt, shantyfestival, demonstra ties van mariniers en reddingwerkers en straattheater. Meer infor matie: www.5ailkampen.nl. Website van de week Wie een (nieuwe) caravan wil aanschaffen moet met veel dingen rekening houden. Gelukkig kan het internet antwoord geven op allerlei belangrijke vragen. Wat is de nodige trekkracht van een auto, wat is de beste voortent, hoe kan ik 's winters kamperen, en zovoort. Ook staan er verkeerstips op, zodat je iets minder gespan nen achter het stuur kruipt en de vakantie ook echt vakantie blijft: www.caravans.net. Zonnebadend lezen of lezend zonnebaden voor menigeen écht vakantie vieren. baklava mij zo voortreffelijk dat ik vrees dat dit niet goed gaat. Ik kom kilo's aan, zo vrees ik ze ker te weten. Verplichte ledigheid Het geweten knaagt al op de eer ste dag. Het fronst de wenkbrau wen nog licht op dag twee, maar staakt alle verzet reeds op dag drie. Langzaam dringt het tot mij door. Aan boord van de houten blauwbruine Grandi ver schieten de dagen schaamteloos in verplichte ledigheid. Natuurlijk, we spelen het spelle tje mee en iedereen veinst op rechte belangstelling voor de Griekse oudheid en het rijke Turkse verleden, waar de ons omringende kuststrook zo over vloedig van getuigt en waarover een gids, speciaal daarvoor aan boord gehaald, ons lang ver haalt. Om ons vervolgens moei zaam in de zinderende hitte door de ruïnes van Cnidos te sle pen. Waar we lekkerbekkend op de restanten van het amfi theater van Aphrodite ons scheepje zien liggen, als een ver zadigde wesp in een schaaltje grenadine. Oh, wat een heerlij ke baai. Wat staan we hier nu toch huichelachtige interesse te tonen voor Griekse goden en an der archeologisch vermaak. Jon gens, waar ligt het bootje dat ons terugbrengt naar de Gran di? Soms ook gaat ons schip voor an ker in een haventje of nabij een vissersplaatje. Kan de voorraad weer worden aangevuld. En waar ik slenter in de schemer die maar niet komen wil. Ont moet een Turk, die op Rijnaken voer en een tijdje in Arnhem woonde. Wandel door de straat met eethuisjes waar personeel mij gastvrij binnen wil noden. 'Alsjeblieft, kom binnen, we hebben een prima prijs.' Hij heeft gelijk, drie euro voor een biefstuk. 'Ik kom morgen terug, dat is een belofte'. Zegt de man: 'Ik ben Gekke Gerrit niet.' Da's pas lachen. En dan die nachtelijke nazit. Op het achterdek. Waar we de maan heel langzaam tot in het zwarte sterrenrijk op zien klim men. Een goed gesprek met een goed glas rode Yakut-wijn. Tot in de late uurtjes. Waarna lichte lijk schommelend van golfslag en drank te kooi. Moe van al weer Het Grote Niets Doen. (ADVERTENTIE) T0PV00RDEELAANBIED1NG! I uprhliif in 3-sterren NH Trier. 4-/5-/8-daagse autoreizen Trier - Duitsland Aankomstdata: vrijwel iedere vrijdag en maandag van 16/4 t/m 29/10 Ontdek de prachtige Eifel en Moezelstreek! KRAS Stervakanties heeft een fan tastisch reisarrangement samengesteld naar dit schitterende gebied! En uiteraard bijzonder voordelig Want eén van onze topinkopers is erin geslaagd om het 3- sterren NH Trier in het Duitse Trier onder zeer bijzondere condities vast te leggen. En dat betekent dat u een 4-daags weekendarrangement kunt boeken voor de unieke prijs vanaf slechts 79 p.p! Een 5-daags midweek-arrangement boekt u al vanaf slechts 89 (8 dagen vanaf 145)1 En hierbij is het dagelijks ontbijtbuf fet ook nog eens inbegrepen. Het NH Trier is gelegen direct aan de Moezel en ligt tevens op slechts een paar minuten rijden van het historische centrum van Trier Het hotel beschikt over een grote entree met receptie, sfeervolle lounge, lift, prachtige restaurant en bar. Bovendien heeft het hotel een mooi overdekt zwem bad met sauna en solarium. De kamers zijn voorzien van bad of douche, toilet, tele foon, radio, televisie en minibar. Trier kent een rijke historie en cultuur met o.a. de authentieke stadspoort Porta Nigra. In de omgeving vindt u (wijn)plaatsjes als Vianden, Echternach, Cochem, Traben-Trabach en Monschau. Kijk en vergelijk gerust en kom tot de conclusie dat wij er weer eens in geslaagd zijn om de aller beste reis-/prijsverhouding te bedingen! Inclusief: 4/5/8 dagen verblijf in NH Trier in 2-persoonskamer, verzorging op basis van logies en ontbijt. Exclusief: ven/oer, reserveringskosten, div. verzekeringen. Vraag uitgebreide reisbeschrijving HZ 94.675 Prachtige 8-daagse cruisevakantie langs de Turkse kust Vertrekdata: 19/4, 3-10-17-24-31/5 Thuisblijven is duurder... dat kunt u rustig concluderen na het zien van deze spec taculaire aanbieding! Een grote Amerikaanse touroperator heeft wegens om standigheden een aantal hutten moeten annuleren op enkele karakteristieke cruise schepen in Turkije. Hutten die voor een groot gedeelte al waren betaald. KRAS Stervakanties was er uiteraard als eerste bij, en heeft deze hutten voor de maan den april en mei (volgens velen de mooiste maanden van het jaar in Turkije) met enorme kortingen ingekocht. Kortingen waar we u natuurlijk van laten meeprofi teren. Want de allersnelste beslisser kunnen nu deze 8-daagse cruise langs de Turkse Rivièra boeken voor de supervoordelige prijs vanaf slechts 359! Bovendien is dit ook nog eens o.b.v. volpension' Tijdens de cruise varen we over de blauwe zee langs prachtige antieke steden, door schitterende rotsachtige baai en (waar u heerlijk kunt zwemmen) en langs de fantastische Turkse kustlijn. Turkije, dat doe je met KRAS! Inclusief: vliegreis Amsterdam-Antalya v.v per Inter Airlines, transfer luchthaven-cruise schip v.v., verblijf in 2-persoonshut douche/toi- let.verzorging o.b.v. volpension, diensten Ned.spr. Reisleiding, boeiend excursiepro gramma. Exclusief: entrees (ca. 40 p.p.), fac. excursies, visum, verplichte koffer- en servicegelden, luchthaven-/toeristenbel. en res.kosten, div verzekeringen. Noot: deze reis is met 1 week te verlengen in het 5-sterren Cesars Hotel in Side. Vraag uitgebreide reisbeschrijving HZ 94.810/811 Aan boord van de houten blauwbruine Grandi ver schieten de dagen schaamteloos in verplichte le digheid. Laos en Cambodja Cambodja behoren tot de armste landen ter wereld en vooral de herinneringen aan het gruwelijke bewind van de Rode Khmer in Cam bodja, waar pas (met onderbrekingen) in 1997 een einde aan kwam, zijn nog zo vers. dat je je afvraagt of deze landen geschik te toeristische bestem mingen zijn. Het ant woord mag ieder voor zich geven. Uitgeverij Lannoo heeft daar niet op gewacht en verenigt in de Trotter-reeks beide landen in een lijvige reisgids en somt netjes gerangschikt de belangrijkste beziens waardigheden op. aangevuld met een lawine aan praktische informatie. Trotter zou Trot ter niet zijn als niet uitvoerig bij het (geweld dadige) verleden van beide, landen werd stilge staan. De wereldreiziger krijgt ook frequent allerhande waarschuwingen over wat hij/zij beter maar kan laten. Meenemen dus, deze gids, althans als je per se wilt gaan. Laos Cambodja, uitgeverij Trotter/Lannoo, 14,95, ISBN 90 209 54695. Mini-stedengidsen Ze zijn erg handig, die mini-stedengidsen van Dominicus, en afgezet tegen de geringe om- vang nog redelijk compleet ook. In ieder ge- val zeer bruikbaar bij een (kort) bezoek aan een stad. Uitgeverij Gottmer heeft de serie uit- gebreid met boekjes over Boedapest, Sint-Pe- tersburg en New York (herziene versie). Het handige van de gidsjes zit 'm in de wijkgerich- j te informatie met uitvouwbare plattegrond- jes. Zo zie je niet alleen in een oogopslag wat er te doen is (winkelen, eten, uitgaan, kunst, etcetera) maar kun je ook direct zien waar je dat kunt vinden. De boekjes zijn bovendien op zakformaat, passen dus in een jas of klei ne tas. Ideaal. Boedapest, Sint-Petersburg en New York, uitgeverij Gottmer, 7,95. GERARD CHEL INFORMATIE, REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN: 24 UUR PER DAG, I 7 DGN PER WEEK W W W. K Til S 111

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 49