Leges verblijfsvergunning duur PZC PAAUWE PZC Niet ieder bedrijf welkom op de Bevelanden (5) Nieuwe opzet voor recreatiebetonning Allemaal naar de kust Officier eist boete van 7500 euro voor bedrijfsongeval Total Héél prettig geprijsde Paasaanbiedingen! Verkeer Vlissingen muurvast „15 Binnenkort in Kiekieris.... Botsing vrachtwagen en auto Negen boetes bij gordelcontrole Aanrijding in Zoutelande Boete voor overtreden horecawet Vrouw geslagen in Hansweert Vluchtelingenwerk Middelburg wil actie tegen hoge tarieven zaterdag 10 april 2004 Tweede Paasdag geopend van 10.00 - 17.00 uur U B E L E NBSE 10 APRIL (l7) APRIL Dennis uit GTST RMX CRW V PAASDAG GEOPEND! KIEKIERIS Markstraat 16 - 's-Heerenhoek MIDDELBURG - Een vrachtwagen en een auto zijn giste rochtend rond kwart over elf met elkaar in botsing geko men op de Schroebrug in Middelburg. De 28-jarige be stuurder van de vrachtauto, afkomstig uit de gemeente Veere, reed over de linker rijstrook op de Schroebrug in de richting van de Schroeweg. Toen hij van rijstrook wisselde kwam hij in aanrijding met de 71-jarige Middelburger die rechts naast hem reed. De vrachtauto duwde de auto door de burgleuning het fietspad op, waarbij het voertuig zwaar beschadigd raak te. De bestuurder van de personenauto en zijn inzittende bleven ongedeerd. De vrachtauto raakte slechts licht be schadigd. Tegen de 28-jarige vrachtwagenchauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. Toen de bestuurder van de vrachtauto een tijdje na de aanrijding vanaf de Schroeweg de Schroebrug opreed, ne geerde hij de dalende slagbomen van de brug. De kraan die op de vrachtauto stond, raakte een slagboom. De slag boom raakte hierdoor beschadigd. Het rijbewijs van de 28-jarige man werd tijdelijk ingenomen. MIDDELBURG - Bij een gordelcontrole op verschillende plaatsen op Walcheren zijn donderdag negen bekeurin gen uitgeschreven. Er werden 137 automobilisten gecon troleerd. De controle gebeurde op de Nieuwlandseweg in Arnemuiden, de Rotterdamsekaai in Middelburg en de Domburgseweg in Oostkapelle. ZOUTELANDE - Een 15-jarige bromfietser uit de ge meente Veere is donderdagavond in Zoutelande tegen een auto gebotst. De jongen reed over het Pauwtje en verleen de op de kruising met de Duinweg geen voorrang aan de 43-jarige automobilist uit het Duitse Waldbrol. De brom fietser raakte gewond. Het is niet bekend hoe ernstig zijn verwondingen zijn. De bromfiets werd helemaal vernield. MIDDELBURG - De economische politierechter in Mid delburg heeft gisteren VOF Poco Loco uit Kloosterzande veroordeeld tot 1440 euro boete voor het uitbaten van een horecabedrijf zonder vergunning. De politie constateerde bij controles op 8 en 25 oktober dat er in de zaak aan de Zoutestraat in Hulst alcohol werd geschonken, terwijl de eigenaar daarvoor geen vergunning had. HANSWEERT - Een 26-jarige vrouw uit de gemeente Rei- merswaal is donderdagavond in de Nieuwstraat in Hans- weert enkele keren in het gezicht en op haar rug geslagen door een man die zij vaag kent. Dit gebeurde naar aanleiding van een conflict eerder die avond in de Lange Geer, tussen dezelfde man en een 17-ja- rige vrouw uit de gemeente Reimerswaal, familie van de 26-jarige vrouw. De politie heeft de zaak in onderzoek. Advertentie Rockbluesband VLISSINGEN - De rockblues- fonnatie The Dockers treedt zon- 'dag op in café De Concurrent, pe Dockers zijn vijf havenwer kers uit Walcheren die covers spelen van onder andere Zztop en Dr. Feelgood. Het optreden ibegintom 17.00 uur. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur IDDELBURG - Vliichtelingen- „l Middelburg vraagt het [ddtlburgse gemeentebestuur „i, ie ondernemen tegen de Hbogingen van de leges die locbtelingen moeten betalen. kasten van bijvoorbeeld ver- (jfivergunningen zijn fors ge- «gen. eorganisatie laakt de 'exorbi- ere' kostenstijgingen waar ud,telingen mee te maken heb- ben. Voorheen kostte het verlen gen van een verblijfsvergunning niets. Tegenwoordig wordt hier voor 285 euro in rekening ge bracht. Ook andere leges zijn volgens berekeningen van de vluchtelingenorganisatie met 300 tot 1150 procent gestegen. Volgens Vluchtelingenwerk wor den met de revenuen bezuini gingsdoelstellingen gereali seerd. Overigens zijn het vooral gezinnen die de dupe zijn, aange zien vooral de leges voor gezins hereniging flink zijn gestegen. De afdeling AZC Middelburg van Vluchtelingenwerk legt in een brief aan het Middelburgse gemeentebestuur de gevolgen van de legesverhogingen uit. „De hoge kosten spelen bij ge zinshereniging maar ook voor mensen die hier al langer verblij ven, wanneer zij hun verblijfs vergunning moeten verlengen of wanneer zij in aanmerking ko men voor een vergunning voor onbepaalde tijd", schrijft de vluchtelingenorganisatie. „Dit betekent dat mensen zich diep in de schulden moeten steken, gezinshereniging uitstellen of zelfs hun verblijfsvergunning niet verlengen." Overigens worden gemeenten sinds kort veel directer gecon fronteerd met de kosten die ge paard gaan met het verkrijgen van verblijfsvergunningen. De gemeenten hebben de zogeheten frontoffice-taken overgenomen van het Rijk, waaronder het in nen van de leges. Stelling nemen Vluchtelingenwerk Middelburg vraagt of het gemeentebestuur stelling wil nemen tegen de kos tenverhoging. „De leges moeten weer worden teruggebracht tot een redelijk bedrag", schrijft Vluchtelingenwerk. Mocht Mid delburg daartoe besluiten, dan staat zij daar overigens niet al leen in. Al eerder liet bijvoor beeld de gemeenteraad van Heerlen in een motie een krach tig protest horen tegen de verho ging van de leges. ^irAector Dooms jflDDELBURG - Officier van p^itie R. Jeuken eiste gisteren tp de zitting van de economi sche politierechter in Middel burg 7500 euro boete tegen To- ül Raffinaderij Nederland uit Sieuwdorp, voor een zwaar be drijfsongeval. hj onderhoudswerkzaamheden p7 november 2002 deed er zich ai gasontploffing in een van de Iceltorens van de raffinaderij rcor. waarbij drie werknemers m een gespecialiseerd onder- soüdsbedrijf ernstige brandwon- fen opliepen. Volgens de offi cier waren er onvoldoende vei- Ügheidsmaatregelen genomen om het bedrijfsongeval te voor- "iomen. Zo bleek dat men in de toepassing van het afblinden jan de destillatietoren de fout bs ingegaan, waardoor er gas inde koeltoren kwam. .Het is een opeenstapeling van fouten. Er is te gemakkelijk om gesprongen met de procedures, begrijp dat er nu door de be- [dnjfsvoering kritisch naar wordt gekeken. Dat moet ook, want dit zijn enorm brandge vaarlijke installaties. Men kan niet secuur genoeg zijn", meen de de officier. De drie onderhoudsmedewer kers uit Engeland werden na de ontploffing getroffen door een grote steekvlam. Twee van hen wisten uit de koeltoren te ko men. Het derde slachtoffer moest tenminste tien minuten wachten voordat een kraan hem uit de koeltoren kon takelen. Hoe het kwam dat het gas tot ontploffing was gekomen, was ook de Arbeidsinspectie niet dui delijk. Eén van de opties, sugge reerde raadsman A. de Lange, was een sigarettenpeuk van een van de werknemers. Hij moest echter toegeven dat in feite niet relevant was, wat het gas tot ont ploffing gebracht had. Immers, het gas had nooit in de koelto ren aanwezig mogen zijn. Een vertegenwoordiger van Total er kende dat er fouten waren ge maakt in de veiligheidsprocedu re. „We zijn bezig de regels aan te scherpen", zei hij. Uitspraak over twee weken. Marconistraat 15B Goes, 01 13 - 226962 I door Inge Heuff ZIERIKZEE - In overleg met Rijkswaterstaat, dienstkring Deltakustwateren, gaan erva ringsdeskundigen met regel maat de veiligheid beoordelen van de recreatiebetonning op de Grevelingen en het Veerse Meer. Deze betonning wordt dit jaar meer dan gehalveerd. Volgende week wordt gezamen lijk de planning van de beton ning bekeken; over een maand wordt de situatie geëvalueerd en wordt de planning eventueel aangepast. Door bezuinigingen bij Rijkswa terstaat wordt dit jaar minder dan de helft van de gebruikelij ke recreatiebetonning terugge plaatst op de Grevelingen en het Veerse Meer. De betonning van de hoofdvaarwegen blijft intact. Voor verschillende organisaties was deze bezuiniging reden om aan de bel te trekken. Afgelopen donderdag is overleg geweest tussen de dienstkring Deltakustwateren van Rijkswa terstaat en vertegenwoordigers van onder meer het Watersport- verbond. het Grevelingenschap. Breed Overleg Delta wateren, Hiswa, ANWB, Koninklijke Ne derlandse Redding Maatschap pij en Recron. In eerste instantie zou er geen budget zijn voor de recreatiebe tonning. Uiteindelijk is er geld vrijgemaakt voor de meest kriti sche punten. In het plan wordt op de vaarrou tes gemiddeld om en om een ton minder geplaatst. De komende maand wordt bekeken of deze opzet in de praktijk voldoet. „De situatie zal dan besproken wórden en eventuele knelpun ten zullen we moeten oplossen", zegt A. van Harinxsma, regioma nager van Hiswa Vereniging. Zij wijst erop .dat de hele zomer door de veiligheid van de recrea tiebetonning wordt gevolgd. „Gebruikers, maar ook bijvoor beeld watersportondernemers aan de beide meren kunnen het hele seizoen doorgeven als er on veilige situaties ontstaan. Daar op zal actie worden onderno men." M. Kramer, gedeputeerde voor Recreatie Toerisme en vi- ce-voorzitter van het Grevelin genschap: „Dit is geen Welkom in Zeeland meer. We zullen uit zoeken wie er in Den Haag aan te spreken is over deze zaak." gezellige dagen rond Pasen. Dal komt, omdat iedereen natuurlijk nieuwsgierig is naar de fantas tisch mooie aanbiedingen. Sterker, het wordt een feest voor al die blije mensen, die boffen. Nu een interieur samenstellen, uitbreiden of vernieuwen is gewoon lachen. SasPaauwe heeft namelijk wel héél aangename prijskaartjes gehangen aan veel artikelen uit zijn prachtige collectie. Zomaar een beetje ronddwalen door al die meubelen en woon accessoires is op zich al een genoegen. En als je dan net iets tegen komt dat je graag wilt hebben...! VLISSINGEN - Duitse, Belgische en Nederlandse toeristen zijn dit weekeinde weer massaal neergestreken op Walcheren, zoals hier na bij Westduin. Voorlopig lijkt het erop of er nog voldoende plaats is, maar als het weer meevalt, zou dat extra toeristen kunnen lokken. De bungalows aan de kust zijn al langere tijd compleet volgeboekt. De komende dagen blijft het naar verwachting op de Nederlandse wegen druk, in het bijzonder maandag als velen weer huiswaarts ke ren. Foto Ruben Oreel Knusse Paaskuikens bij SasPaauwe meubelen. Ze verkneukelen zich, want het worden wel héél economische activiteiten van door Rolf Bosboom GOES - De Bevelandse regio heeft weinig behoefte aan ingrij pende economische veranderin gen. Kansen die zich voordoen, bijvoorbeeld op het gebied van zorgeconomie en agrotoerisme, moeten wel worden benut. Dat is een van de conclusies die de vijf gemeenteraden in de re gio hebben getrokken. De ge meenten werken aan een toe komstvisie voor de Bevelanden, waarin de thema's wonen, wer ken en recreatie centraal staan. Als eerste is over het thema wer ken gediscussieerd, aan de hand van een analyse die het advies bureau RBOI heeft gemaakt van de Bevelandse economie. Het gebied komt daaruit naar voren als 'een sterke regio': cen traal gelegen binnen de provin cie en met een goede infrastruc tuur (weg, water, spoor), zeker als de Zoomweg-Noord (A4) zou worden doorgetrokken. De vijf betrokken gemeentera den, die het onderwerp onlangs achter gesloten deuren hebben besproken, zijn het voor het overgrote deel eens over de hoofdlijnen van het toekomstig economisch beleid in de regio. Dat betekent onder meer dat dustrie) in Kruiningen en agrari sche activiteiten het oostelijke deel van Zuid-Beveland. Transport en logistiek zouden moeten worden geconcentreerd op grote terreinen, zoals in het Sloegebied en De Poort bij Ril land. Het streven is niet de gehe le zone langs de A58 vol te bou wen, maar aan te sluiten bij be staande terreinen. Met nieuwe locaties voor glas tuinbouw, naast de bestaande bij Rilland en Kapelle, moet wat de lokale politici betreft terug houdend worden omgegaan. De Bevelanden mogen geen over- loopgebied voor Westland wor den. De raadsleden steunen het voornemen om bedrijfsactivitei ten te concentreren om een be perkt aantal grotere terreinen, zoals Sloegebied, in de toekomst Sloepoort (bij 's-Heerenhoek, De Poel in Goes, Smokkelhoek in Biezelinge, Nishoek bij Krui ningen, Olzendepolder bij Yerse- ke en De Poort bij Rilland. Be staande lokale terreinen moeten zo min mogelijk worden uitge breid en worden bestemd voor lokale bedrijven. RBOI signa leert dat het huidige aanbod aan bedrijventerreinen nogal versnipperd is en het aanbod on voldoende aansluit op de waag. Sommige terreinen zijn boven dien verouderd. Het betrokken adviesbureau legt in zijn rap port de nadruk op het bijzonde re karakter ('uniek in Neder land en zelfs daarbuiten') van de bedrijvigheid in Yerseke, waar de schaal- en schelpdieren- sector is geconcentreerd. Ten slotte wordt geconstateerd dat Goes binnen de regio een onbe twiste centrumfunctie vervult. buitenaf mondjesmaat worden toegestaan. Gebiedsindeling Er zouden alleen bedrijven moe ten komen die passen in de ge biedsindeling die is gemaakt: grootschalige agrarische activi teiten op Noord-Beveland, wa tersport en verblijfsrecreatie rond het Veerse Meer. stedelijke economie in en rond Goes, klein schalige agrarische activiteiten (fruitteelt, dag- en plattelands- toerisme) in de Zak van Zuid-Beveland, industrie in het Sloegebied, aquacultuur in Yer seke, agribusiness (voedingsin- VLISSINGEN - Automobilisten die uit de binnen stad weg wilden gaan. stonden gisteren vast vanaf de Nieuwendijk tol aan de watertoren bij de Vlis- singse Badhuisstraat. Het kostte minstens drie kwartier om de afstand van iets meer dan een kilo meter af te leggen. Het was ook een opgave om de stad in te komen. Om het leed van de wachtende automobilisten te verzachten, ging een horeca-on- dernemer op de Nieuwendijk over tot de verkoop van consumpties. De file werd mede veroorzaakt door de afsluiting van de Coosje Buskenstraat. De weekmarkt is onlangs van de Spuistraat naar de ze uitvalsweg verplaatst. Wethouder P. van der Maden merkte een paar weken geleden nog op dat de Kenau Hasselaarstraat voor Pasen opengesteld zou worden voor verkeer. Daardoor zouden auto's van en naar de binnenstad een extra ontsluitings- weg kunnen volgen. Van der Maden: „Het is ons niet gelukt om die straat achter de boulevard op tijd, dat wil zeggen voor Pasen, bestraat te krij gen. Begin deze week heeft de aannemer pas de laatste spullen weggehaald." Die stonden daar op gesteld voor de werkzaamheden aan de boulevard- bebouwing. „We verwachten volgende week van de weg gebruik te kunnen maken." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15