Schatgravers actief in Walstraat Mysterieuze fraude met pinautomaten 13 Essence winnaar van Hooi!Koorts Circusact met zes koeien Woningstichting en Veere tekenen prestatiecontract ALEXANDRIUM lokale Partij Vlissingen wijst op procedurele fouten rond sloop Mobieltje weg deu rloo GroenLinks bezorgd om voortgang Kenniswerf Watersportseizoen open \k zeeuwse almanak Discipline WALCHEREN zaterdag 10 april 2004 njsSlNGEN - Schatgravers Uben de afgelopen week hun ans gegrepen om op het bouw- urrein aan de VValstraat in Vlis- óijen te speuren naar oudheid- Jdige voorwerpen. De Lokale Mij Vlissingen (LPV) is daar jKtcmd over. „De gemeente gssingen heeft verzuimd op- rscht te geven een officieel ur ologisch bodemonderzoek te ,ten verrichten", stelt de LPV vast- |e gemeente reageert dat het on- jjloek naar bodemvondsten Iterwege mocht blijven, om- de locatie niet ligt binnen gebied van de zogenoemde Archeologische Monumenten Kaart (AMK). De LPV vindt die reactie 'vreemd'. „Het gebied ligt in de binnenstad en maakt volgens ons onderdeel uit van beschermd stadsgezicht." De huizen die onlangs zijn ge sloopt - waarin onder meer een antiekzaak zat - dateren van voor 1900. Ook daarvoor ston den op diezelfde plaats al hui zen. De LPV zegt de ene na de ande re procedurele fout te constate ren rond de sloop en opbouw van het binnenstadsterrein aan de Walstraat. Hema Een groot complex is recentelijk gesloopt omdat er een tijdelijk, nor Miriam van den Broek UOMBl'RG - De Woningstich ting Walcheren en de gemeente Vwre gaan nauwer samenwer- n om de volkshuisvesting in gemeente te verbeteren. Ze {tellen een prestatieovereen komst op waarin afspraken wor- fen vastgelegd. Gemeenten en woningcorpora- zijn met alleen samen ver- irdelijk voor de gang van op de lokale woning- ze zijn ook van elkaar af- :elijk. Samen moeten ze de lemogelijkheid op de wo- v ïarkt verruimen, het aan- jjjdvan woon- en zorgdiensten op elkaar afstemmen en het wongenot in de dorpen verbete ra. )meen en ander soepeler te la ten verlopen, wordt er gewerkt aan een zogenoemde prestatie overeenkomst tussen Veere en de Woningstichting Walcheren. In die overeenkomst worden con crete doelstellingen geformu leerd over bijvoorbeeld de hoe veelheid woningen die ze willen bouwen, opknappen en verko pen. Ook kunnen afspraken wor den gemaakt over een intensieve re samenwerking met instanties als de politie en dorpsraden. Ver der wordt beschreven hoe ze die doelen proberen te bereiken. Na een tijd bekijken de gemeente en de woningstichting of de af spraken zijn nagekomen, of de doelen nog steeds actueel zijn en wat de invloed is geweest van externe factoren en partijen op de uitvoering van de plannen. De overeenkomst moet begin volgend jaar zijn opgesteld. simpel gebouw terugkomt, waar in de Hema onderdak krijgt. Het grootwinkelbedrijf zit nu nog aan de Lange Zelke/Oude Markt. Op die plaats gaat Vlis singen binnenkort ook slopen. Daar komt het nieuwe winkel centrum De Fonteyne. De LPV stelde eerder schriftelij ke vragen over de manier waar op de sloopvergunning is afgege ven voor de karaktervolle pan den in de Walstraat. Daarin con stateerde de partij een onrecht matigheid. Noch de aanvraag, noch de verstrekking van de sloopvergunning van twee van de vier panden is gepubliceerd of bekendgemaakt. De gemeente had slechts een sloopaanvraag gepubliceerd voor twee panden in de Walst raat (54/56). In die vergunning was opgenomen dat de twee voorgevels onaangetast moesten blijven. De geveltjes staan nu nog overeind. Meer panden Bij de achterliggende stukken van diezelfde sloopaanvraag was de sloopaanvraag van de be lendende percelen gevoegd. „Niemand kon weten dat de ge meente in een keer ook toestem ming gaf om 58 en 60 neer te ha len", zegt G. van Marion, na mens de LPV. De gemeente verweert zich. De publicatie van 58 en 60 mocht achterwege blijven, omdat er geen bezwaren waren binnenge komen op de sloopvergunning van 54/56. „Maar hoe kun je rea geren als niet bekend gemaakt is dat het hele rijtje gesloopt wordt. De burger heeft geen in spraak gehad", zegt Van Ma rion. De gemeente erkent, achteraf dat het beter was geweest om de defintieve, volledige sloopver gunning te publiceren. De LPV denkt aan verdere stappen. „Wij zijn heel ontevreden met dit ant woord en nemen hiermee geen genoegen." De huizen die onlangs zijn gesloopt dateren van vóór 1900, maar ook voor die tijd v door Ron Magnée WESTKAPELLE - De Walcher- se band Essence heeft de finale van Hooi!Koorts gewonnen. Bij de dansgroepen streek Urban Vision met de hoogste eer. Tijdens de zinderende fina le-avond kwam nog een oude be kende langs: Jody Bemal. Die stofte zijn 'Que si, que no' weer eens af en bracht de kraker voor een enthousiast publiek ten ge hore. „Bomvol, loeidruk en een hoge kwaliteit", omschrijft R. de Dreu van de organisatie de af sluiter van de tweede editie van Hooi!Koorts, donderdagavond. Winnaar werd de Walcherse groep Essence, die furore maak te met een aanstekelijke mix van jazz en funk. De leden van de groep wonnen een beker en twee dagen studiotijd om bij voorbeeld een demo op te ne men. „Opvallend is dat deze groep ook is opgericht met de be doeling mee te doen aan HooilKoorts", zegt De Dreu. „Het zijn stuk voor stuk goede muzikanten, die van jongsaf mu zikaal zijn geschoold. Ze vielen op door hun repertoire." Urban Vision Bij de dansgroepen vielen de hiphopdansers van Urban Vis ion in de prijzen. Zij kregen naast de beker nog een cheque voor kleedgeld. De jury waar- deerde hun eigenzinnige inter pretatie van hiphop en freestyle dans. Eervolle vermeldingen wa ren er voor de jonge danseressen van The Misaine Girls, de Neder landstalige rockgroep Scwar en de gothic-metal van Maxim Xul. In totaal stonden zeven bands en zeven dansgroepen op de planken, die uit de voorronden waren geselecteerd. De jury, on der voorzitterschap van Koen Mijnheer, vond het een moeilij ke taak om uit de vele talenten en soorten muziek en dans een winnaar te kiezen. Naast de fina listen waren ook enkele pu bliekstrekkers uitgenodigd, om de avond extra kleur te geven. Naast Jody Bernal waren dat de jonge Goese zanger Roel Felius. de winnaar van de Kunstbende Phono en de winnende band van het eerste Hooi!Koortsseizoen For The Alliance. In oktober begint een nieuwe se rie Hooi! Koorts-avonden. Inmid dels hebben zich de eerste bands al gemeld voor de talen tenjacht. De Dreu: „Er zijn er die me nu vertellen: 'We hebben een band en we kennen nu één nummer. Maar in oktober heb ben we drie nummers'. Het is leuk dat je dat soort jongeren en thousiast weet te maken." VLISSINGEN - Een 21-jarige vrouw uit Oost-Souburg is tij dens een examen in een schoollo kaal in Vlissingen bestolen. De vrouw had haar tas in het exa menlokaal op een stoel gezet. Toen ze haar tas weer pakte bleek dat er waardepapieren en een mobiele telefoon waren weg genomen. De vrouw heeft giste ren aangifte gedaan. wonen en slapen Haringvlietplein 4 - Zierikzee door Ron Magnée VLISSINGEN - De politie is. (en mysterieuze vorm van frau de op het spoor. Van bankreke ningen van diverse Walchena- ren is middels een pintransactie geld gehaald, zonder dat ze zelf hebben gepind. De politie ver moedt dat onbekenden met de pinautomaten hebben geknoeid. De afgelopen twee dagen heb ben zes verschillende mensen GroenLinks stelt schrijftelijke vragen over de vermeende frau de aan het college van B en W. „Het lijkt ons geen goede zaak als een van de belangrijkste partners bij de ontwikkeling van de Kenniswerf (de gemeente en het Regionaal Opleidings Centrum Zeeland zijn de andere partners) beschuldigd wordt van het handelen in strijd met de wet." GroenLinks vraagt zich af of de mogelijke terugvor dering van het Rijk consequen ties heeft voor de bijdrage van de HZ aan de ontwikkeling van de Kenniswerf. De gemeente Vlissingen wil kennisintensieve en onderwijsgerelateerde bedrij vigheid aantrekken op de Ken niswerf, het gebied bij de Edisonweg en de Binnenhaven. Ook wordt aan een campus en sportcomplexen gedacht. foor Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse Iractie van GroenLinks maakt óch zorgen over de voortgang ran het project Kenniswerf, nu «n van de partners van het pro- Kt. de Hogeschool Zeeland 0Z). beschuldigd is van fraude. De HZ zou bi] het aantrekken ran buitenlandse studenten in itnjd met de wet hebben gehan- leid De HZ zou in de periode 1898 tot en met 2002 een njksbij- irage van 11,8 miljoen euro on- whtmatig hebben geïnd. )at blijkt uit een onderzoek raar de financiering van het ho- 'Pen het middelbaar beroeps- fcderwijs, uitgevoerd door een nmmissie onder leiding van wd-Kamerlid G. Schutte. 1Z vecht de uitkomst aan. ;e. De aangifte gedaan van hetzelfde vergrijp. Er is van hun bankre kening geld gehaald door mid del van een pintransactie, zon der dat ze zelf ook maar in de buurt van een pinapparaat zijn geweest en zonder dat hun pin pas is ontvreemd. Het gaat om bedragen variërend van vijfhon derd tot vijftienhonderd euro. De aangiftes komen zowel uit Vlissingen als Middelburg. De verdachte transaties zijn bij ver schillende pinapparaten ge daan. De politie tast nog volle dig in het duister hoe de onbe kenden te werk gaan. Volgens een woordvoerster gaat het om behendige lui. Wellicht is er een extra pinsleuf aan de apparaten toegevoegd. Daarmee worden dan de gegevens van de bankpas sen gekopieèrd. De politie ver zoekt iedereen die iets vreemds bij een pinapparaat ziet, meteen de transactie af te blazen en de politie in te schakelen. Ook vraagt de politie waakzaam te zijn op afwijkingen aan het pin apparaat - bijvoorbeeld stickers die het zicht van de ingebouwde bewakingscamera belemmeren, of een extra pinsleuf die gege vens op de bankpas uitleest. De woordvoerster sluit niet uit dat in de komende tijd nog meer aangiftes binnenkomen van on gewilde pintransacties. (advertentie) van u.oo tot 17.00 uur SHOPPING CENTER - MEGAST0RES - W00NMALL Nu: de nieuwste woontrends in Woonmall Alexandrium HET SHOPPING CENTER IS TWEEDE PAASDAG GESLOTEN. U VINDT HET GROOTSTE WINKELGEBIED VAN NEDERLAND AAN DE A20, AFSLAG 16 PRINS ALEXANDER IN ROTTERDAM. ELKE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND. Circusdirecteur Alberto Althoff met twee van de zwartbonte koeien die hij heeft getraind voor een act. foto Lex de Meester door Ron Magnée VLISSINGEN - Het hoog geëerd publiek kon gistera vond bij Circus Althoff een wel heel bijzondere voorstel ling aanschouwen: een act met zes koeien, eigenhandig ge temd door de circusdirecteur. Gisteren is Circus Althoff neer gestreken in Vlissingen, in de buurt van de Buitenhaven. Die avond al gaven de medewer kers hun eerste optreden. De opmerkelijkste act is die met zes 'Hollandse dames'. „Het publiek reageert er heel en thousiast op", zegt circusdirec teur annex dompteur Alberto Althoff. Hij heeft zelf de 'dames', zes Hollandse, zwartbonte koeien, getemd voor het circusnum mer. Een ongebruikelijk act, maar koeien blijken uitste kend kunstjes te kunnen leren. „Het zijn eigenlijk heel slim me dieren. In tegenstelling tot paarden bijvoorbeeld, die zijn dom. Hel duurt bij paarden veel langer voor ze iets leren", weet de circusdirecteur te ver tellen. Niet alleen koeien zijn er de zer dagen te zien. Een andere act is die van clown Bassie (Bas van Toor). Hij verzorgt en kele gastoptredens tijdens de voorstelling van Circus Alt hoff. Het optreden is opvallend om dat de televisieclown deze week aangaf te stoppen met zijn eigen goochelvoorstelling Magiclandshow. De kaartverkoop voor deze voorstelling, waarmee Bassie sinds februari samen met goo chelaarster Sylvia Schuyer op trad, viel tegen, zo luidt de offi ciële lezing van het tweetal. Maar volgens de directeur was er ook sprake van wat onenig heid tussen de twee. „Wat ik heb begrepen, klikte het niet zo goed tussen die twee", ver telt Althoff. Hij is in ieder ge val blij dat Bassie optreedt in zijn circus. „Hij hoort in het circus." Acrobaten Naast de Nederlandse optre dens zijn er ook veel artiesten uit het buitenland. „We heb ben bijvoorbeeld veel Mongool se acrobaten en naast Bassie nog een paar goede clowns, die een prachtig optreden ver zorgen." Overigens was het gis teren nog hard doorwerken voor de circusmedewerkers. De werklieden die de tent op zetten, konden gisteren pas op het terrein bij de Poortersweg van start. Inspecteurs van de stadsgewestelijke brandweer kwamen nog even kijken of al les veilig was. „Ik zie voldoen de nooduitgangen en er is noodverlichting", constateert Krijn Hamelink, Hoofd Pre ventie van de stadsgewestelij ke brandweer. „Er is een blus- slang uitgerold. Bovendien staan de circuswagens vol doende ver uit elkaar, zodat eventuele brand niet kan over slaan. Het is dus allemaal pri ma in orde." Vandaag geeft het circus om 15.00 en 19.30 uur een voorstel ling. Op zondag, eerste paas dag, zijn er voorstellingen om 13.30 en 16.15 uur. Maandag, tweede paasdag, is er een show om 14.00 uur. Clown Bas sie treedt eerste paasdag in bei de voorstellingen op. Tweede paasdag doet hij mee in' de show van 14.00 uur. Plaats van handeling is de Poorters- weg, nabij de A58 ter hoogte van Vlissingen. GOES - Het Bureau voor Toeris me Zeeland opent voor het eerst officieel het watersportseizoen in de provincie. Tot nu toe be gon dat seizoen elk jaar gewoon als de jachtbezitters hun boten weer in het water lieten takelen. Dit jaar wordt op tweede paas dag, maandag, een manifestatie gehouden in de Goese stadsha- ven. Verschillende bedrijven ma ken hun opwachting in de histo rische haven en er is een aantal schepen ter bezichtiging afge meerd. Wie dat wil, kan een tripje ma ken met een sloep door het Goe se havengebied. Trekpleister is ook de Frans Naerbout, die binnenkort in de oorspronkelijk staat wordt te ruggebracht. De opening van het watersport seizoen vindt plaats tussen 10.00 en 16.00 uur. Advertentie Voor automatische incasso stem ik toe m a(schri|vmg van mijn Ipostlbankrekemngnummer Noteer mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,50 Ik geel daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes PZC bv gaat zorgvuldig om met treft u nadere informatie aan. 711688"555547 J Noteer mij voor een abonne ment De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU per maand met automati sche incasso 19,451 LU per kwartaal met automa tische incasso 56,60) per jaar met automatische incasso 217,00) Stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231 De goede voornemens zijn nog niet vergeten in dat Goe se gezin waar iedereen wel een pondje kan missen. De af spraak is daarom dat er geen chocola wordt ingekocht. Maar het vlees is zwak, en zo gebeurde het dat de heer des huizes werd betrapt toen hij zich te goed zat te doen aan een zak met paaseitjes. Hoon gelach was zijn deel. De vol gende avond echter was het de vrouw des huizes die wan hopig naar chocola smachtte. Schoorvoetend kwam ze om een eitje bedelen. „Eh... die zijn op", zei de man schuldbewust. „Ik dacht: laat ik ze maar snel opeten, dan kan ik snel weer gaan afval len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13