Gft-afval liefst naar Knokke PZC Hoofdplaat krijgt oude steiger terug Wakker worden! auping 15 Sluis praat met Vlaamse buren Na zestig jaar nog steeds de ware Wedstrijd in behendigheid voor chauffeurs Tuinmarkt in Koewacht lijeenkomst lostzegelclub Inghelosenberghe is de beste agenda Hulst stemt in met bouw TPG Terneuzen helpt sportclubs Hardleerse drankrijder Aanhangwagen met kraan gestolen Knallen op de Wallen in Hulst donderdag 8 april 2004 Ronald Verstraten SLUIS - De gemeente Sluis on derzoekt de komende maanden of het groente-, fruit- en tuinaf- ral voortaan naar Knokke kan worden gebracht. Nu gaat dat nog naar Moerdijk. „Maar dat is ver weg. terwijl er hier vlak over de grens een verbrandings- staat", zegt burgemeester J.Sala. Het geluid viel al eerder te be- insteren in de gemeente, maar ^{eren heeft Sala het serieus -rekaart tijdens grensover- burgemeestersover- jjff in Sluis. Daar kwamen de jesters van de vier Bel gemeenten Sint-Lau- reins, Maldegem, Knokke-Heist enDamme samen met Sala. doel van de bijeenkomst overleg over de grensover- schrijdende samenwerking. Die redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel Rsné Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur wordt verder gestimuleerd door een herstructurering van de Per manente Kamer van Advies van de Euregio Scheldemond. In de praktijk betekent dit dat de vijf gemeenten weliswaar deelne men aan de Permanente Kamer, maar daarnaast zelfstandig re gionale bijeenkomsten kunnen houden. De burgemeesters ko men eind juni opnieuw bij el kaar. Tegen die tijd hoopt Sluis duidelijkheid te hebben over de huidige contracten en wetsre- gels met betrekking tot het gft-afval. De samenwerking tussen de vijf gemeentes richt zich op een aan tal terreinen. Naast de afvalver werking zijn dat toerisme en re creatie, ruimtelijke ordening, hulpverlening door de brand weer en beheer van bedrijventer reinen. Met oog op het laatste merkt Sa la op, dat de regio één econo misch geheel vormt, waarin ver schillende bedrijventerreinen liggen. „Het terrein in Malde gem begint al behoorlijk vol te raken, en dat zal op den duur ook gelden voor de andere, zoals die in Breskens en Oostburg. Dan is het tijd om toch wat nieuws te verzinnen, al zijn er op dit moment nog geen concre te plannen." Fietspad Die zijn er wel op toeristisch ge bied. Zo wordt er momenteel ge werkt aan een grensoverschrij dend fietspad nabij Heille en Middelburg (B). De aanleg daarvan ondervindt vertraging, omdat een kreek aan de Belgische kant de voortgang belemmert. De gemeente gaat daarom een brief schrijven aan het bestuur van de Provincie Oost-Vlaanderen, met verzoek om een vlotte medewerking. door Jean-Lou de Gucht KOEWACHT - De liefde tus sen Edmond Cerpentier (88) en Cornelia Sturms (85) sloeg over op straat in Heikant. Gis teren vierden ze in Koewacht hun diamanten huwelijk. Zij kwam uit de kerk en hij reed op de fiets voorbij. „Ja, dat was de ware", zegt hij. „En ze is nog steeds de ware. Al zestig jaar." Ze trouwden in Heikant, de woonplaats van Cornelia. „Het was op een dinsdag, ik weet het nog als de dag van gisteren", zegt ze. „En het was zelfs een beetje feest met de familie. Na afloop gin gen we op de fiets naar Koe wacht, naar onze nieuwe wo ning." „Maar we moesten wel om tien uur binnen zijn", voegt Edmond toe. „Het was immers oorlog." Cerpentier had vijftig jaar sa men met zijn zwager een vlas- bedrijf. Het echtpaar heeft drie kinderen, zes kleinkinde ren en drie achterkleinkinde ren. Het paar woont nog steeds in Koewacht. Sinds twee jaar in een andere wo ning aan de Kerklaan. Het echtpaar Cerpentier. En ze zijn nog steeds heel vi taal. „We fietsen iedere dag", zegt de bruidegom. Niet meer zo veel als een aantal jaren ge leden. Maar er zijn nog dagen dat we tot in Sas van Gent fiet sen." Vijftien jaar geleden begon hij in een schriftje bij te houden hoeveel kilometers hij fietste. Drie jaar geleden bereikte hij de mijlpaal van honderddui zend kilometer. „Ik had adem als een paard", zegt Edmond. „De laatste jaren is dat wel wat veranderd. Maar ik ben ge lukkig nog goed van geest. Ik foto Camile Schelstraete weet nog alles van toen ik kind was." Een groot gedeelte van de hon derdduizend kilometer heeft hij samen met zijn wouw ge fietst. Cornelia: „Het is maar goed dat ik er vaak bij was. Dan kon ik hem tenminste de weg wijzen." „Maar ik weet al tijd uit welke hoek de wind waait", zegt haar man. Wethouder P. Hamelink kwam het echtpaar namens de gemeente Terneuzen felicite ren. Zaterdag vieren ze hun diamanten huwelijk met de he le familie. TERNEUZEN - Het terrein van VanOeveren-Vervaet in Terneu zen is zaterdag 24 april het de corvoor de regionale kampioen schappen behendigheidsrijden voor beroepschauffeurs Erwordt gestreden in de catego rieën bakwagen, bus, trek ker-oplegger en combinatie. De behendigheidswedstrijden wor den verreden met standaard au to's die normaal voor het werk worden gebruikt. De eerste drie deelnemers in el ke categorie plaatsen zich voor het Nederlands kampioenschap. Inschrijven kan op de dag zelf. De eerste deelnemer zal om 10 uur starten. iKOEWACHT - Amateur-tuin- jders houden zaterdag 1 mei een Amateurs Tuinmarkt, tussen 1000 en 13.00 uur in Gemeen schapscentrum De Vlaschaard in Koewacht. Er zijn diverse kraampjes met stekjes, plantjes, en speciale zomerbloeiers. Verder zijn er tuinartikelen van smeedijzer en is er een demon stratie bloemschikken. OOSTBURG - Postzegelvereni- Land van Cadzand houdt morgen vanaf 19.30 uur haar maandelijkse bijeenkomst in het voormalige roms-katholieke parochiehuis aan de Breijdel- slraat in Oostburg. Schot op de goal van de Moerschansschool uit Hulst door een speler van De Schakel uit Vogelwaarde (witte shirt). doorEdy de Witte WESTDORPE - De beste basis schoolvoetballertjes zitten op de Inghelosenberghe in Sint Jan steen. Gisteren won het jongens elftal van Inghelosenberghe het schoolvoetbal kampioenschap van de regio Oost-Zeeuws- Vlaanderen en de Kanaalzone. Op het sportcomplex van Ria Westdorpe versloeg het team uit Sint Jansteen in de finale Ter Duinen uit Kloosterzande met 4-0. Inghelosenberghe neemt woensdag 12 mei in Zierikzee deel aan de Zeeuwse titelstrijd. Naast het toernooi van de jon genselftallen kwamen op de sportvelden in Vogelwaarde en Kloosterzande nog meisjeszeven tallen in de wei. Door het grote aantal inschrijvingen speelden zij gisteren eerst een voorronde. De meisjes van Canisius uit Zuiddorpe, de Vlaswiek (Koe wacht) en twee teams van de Schakel uit Vogelwaarde kwa men als poulewinnaars uit de bus. Zij plaatsten zich voor de regiofinale die woensdag 14 april op het terrein van de voet balvereniging Hontenisse wordt afgewerkt. Finale In Westdorpe kwamen tien jon genselftallen aan de aftrap. Zij bestreden elkaar in twee poules. In de eerste groep eindigde Ing helosenberghe met 10 punten als eerste. De Stelle uit Philippi ne legde met 8 punten beslag op de tweede plaats. De overwinning in de tweede poule ging naar Ter Duinen voor het team van de Moer- schans uit Hulst. De finale was al na vijf minuten beslist. Inghelosenberghe nam al snel een 2-0 voorsprong. Deze score werd in de resterende tijd nog moeiteloos uitgebouwd tot 4-0. De strijd om de derde en vierde plaats tussen De Stelle en de Moerschans eindigde na de reguliere speeltijd onbeslist op 0-0, In de beslissende straf- schoppenserie trok de Stelle met 5-4 aan het langste eind. Bij de meisjeszeventallen kwa men totaal 21 teams binnen de lijnen. In Vogelwaarde walsten de teams van De Schakel 1 en de Schakel 2 in hun poules over de concurrentie heen. In Kloosterzande waren de scho len meer aan elkaar gewaagd.In poule A bleef Canisius op doel saldo met één goal de Antonius uit Axel nipt voor. In de tweede groep behaalden de meisjes van de Vlaswiek uit Koewacht het maximale aantal punten. De meisjesfinale begint woens dag 14 april in Kloosterzande om 13.30 uur. Op datzelfde mo ment beginnen ook de wedstrij- foto Camile Schelstraete den op het sportcomplex van Corn Boys in Sas van Gent. Hier binden jongenszeventtallen de kicks onder. (Advertentie) STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten bieden en handvaardigheid; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Solo dansen; 19.30 uur: 19.30 uur: Jaarvergadering patiënten vereniging Samen Beter; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Zangkoor; BIERVLIET - Annelot ter Walle, 14.0 - 16.30 uur: OSB soos met kaarten, sjoe len en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: AN- BO hobby - handwerk bijeenkomst; 19 45 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HEIKANT t Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmid- dag; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Compute ren; 9.30 uur: Engels; 10.00 uur; Gym nastiek; 13.00 uur: Biljarten en compute ren; 13,30 uur: Koersbal en handwer ken; 19.00 uur: Line dance, 19.30 uur: Bridge cursus; Reynaertcollege aan de Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; KLOOSTERZANDE Rozenhof, 10.45 uur Meer bewegen voorouderen; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur; Koersbal en sjoelen voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 9.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Pergamano voor de jeugd en teken club; SAS VAN GENT - De Roselaer, 9.30 uur: Callanetics; 10.00 uur: Karakter pop pen; 13 15 uur- Tekenen; 15.30 uur: Techniek bijeenkomst; De Speye, 19.00 uur; Bridge; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS koersbal, kaarten, canasta, biljar ten competitie dames; 18.00 uur: Kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur: Jeugdca- baret Het Talent; 19.30 uur: Blaaskapel Ein Prosit en toneelgroep Sempre Avan- ti; ST.JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Computeren seniorenweb; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Computeren se niorenweb; 14.30 uur: Ouderensoos Derde Jeugd; 15.30 uur; Kreatieve Vor ming kinderatelier tekenen; 19.00 uur: Engels; 19.30 uur: bijeenkomst Thuis zorg; TERNEUZEN - Bibhotheek.19.30 uur: Lezing Zelfportretten door kunsthistori ca L. Tax-Oude Vrielink; De Veste, 13.30 uur: Handwerken, soos, canasta en bil jarten; 16.30 uur; Repetitie zangkoor; 19.00 uur; Bridge; De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten; Churchill hotel, 20.00 uur; Bijeenkomst HCC afde ling Zeeland; VOGELWAARDE t Gelaag, 13.30 uur. Koersbal; WESTDORPE - Café "t Polderken, 13.30 uur: Jokeren; Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19.00 uur; Tafeltennis; De Baeckermat, Expositie aquarellen Annie van Hecke ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Ae robic; 10.30 uur: Volkdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Hand werken; ZUIDDORPE - t Kaaike, 10.30 uur: Yo ga; 13.45 Bingo; Stap naar de Auping dealer en vraag naar de Auping Auronde Naturel, tijdelijk al vanaf 1695 euro all-in. In 1973 verscheen de eerste Auping Auronde in de slaapkamer. Rank en rond. Gemaakt van solide gelaagd beukenhout. Drie decennia later is de Auronde nog steeds geliefd en inmiddels een echte designklassieker. In april en mei biedt uw Auping dealer een Auping Auronde Naturel aan compleet met 2 Auping matrassen en spiralen. U heeft de keuze uit een reeks matrassen die het comfort bieden dat u zoekt. En u kunt zelf bepalen of u een vlakke of verstelbare variant kiest. De Auping Auronde Naturel is snel leverbaar bij de Auping dealer. COMFORT IN VELE DIMENSIES Uw dichtstbijzijnde Auping dealers vertellen u graag de actievoorwaarden. AXEL Vision Store: Pot-Stoutenbeek, Nieuwendijk 89 HULST - De plannen voor het nieuwe distributiecentrum van TPG Post zijn zo ver gevorderd dat de gemeente Hulst een exploitatieovereenkomst sluit met projectont wikkelaar Lafoma bv. Het nieuwe distributiecentrum is voorzien achter het BACK-complex aan het Stationsplein in Hulst. Doel van deze overeenkomst is de initiatiefnemer aan voorwaarden en eisen te binden. Zo heeft de gemeente zekerheid over kwaliteit, kosten en het gewenste ruimtelijk beleid. Naast het distributiecentrum van TPG Post komt er een fitnesscentrum en nog een distributiecentrum. In de commissie Ruimte wilde W. Broekhoven (Groot-Hontenisse) weten wat dat andere distributiecen trum nu precies inhield. Volgens wethouder B. Pauwels moet daarbij gedacht worden aan een soort opslagloods of bedrijvencentrum. De commissie ging akkoord met het voorstel. TERNEUZEN - Het college van burgemeester en wethou ders van Terneuzen komt de sportverenigingen in de ge meente iets tegemoet. De aangekondigde huurverhoging voor de sportaccommodaties wordt deels gecompenseerd door subsidies. Wethouder J. van Schaik kwam afgelopen dinsdagavond met die toezegging nadat vrijwel alle frac ties uit de gemeenteraad in de vergadering van de commis sie Samenleving lieten weten te zijn geschrokken van de tariefsverhoging. Voorzitter U. Vermandei van de gymnastiekvereniging Thor uit Sas van Gent maakte tijdens de vergadering dui delijk dat zijn club ten dode is opgeschreven als de ge meente de verhoging van zo'n zestig procent doorvoert. Volgens Van Schaik ontkomt de gemeente in de nasleep van de herindeling niet aan harmonisatie van tarieven. Hij liet verder weten, dat het college van plan is de sport clubs een basisbedrag aan subsidie te geven voor hun ac- commodatiekosten, met daarbovenop een vast bedrag per jeugdlid per jaar. TERNEUZEN - Een 37-jarige Belg is in de nacht van dinsdag op woensdag in Terneuzen twee maal aangehou den voor rijden onder invloed van alcohol. De eerste keer was net na middernacht in de Dijkstraat. Uit een blaas- test bleek dat hij 3,5 maal de toegestane hoeveelheid had gedronken. De man moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een proces-verbaal. Nadat de man weer in vrijheid was gesteld, zagen agenten hem rond 6 uur weer in zijn auto stappen en wegrijden. Hierop werd hij op het Ooste lijk Bolwerk achterhaald en opnieuw aangehouden. Dit maal voor rijden zonder rijbewijs en onder invloed. Tegen de man werd opnieuw proces-verbaal opgemaakt. NIEUWDORP - Op een bedrijfsterrein aan de Havenweg in Nieuwdorp is dinsdagavond laat een aanhangwagen met daarop een minikraan gestolen. De aanhangwagen met de kraan en nog wat materiaal hebben bij elkaar een waarde van enkele tienduizenden euro's. door Frank Gijsel HOOFDPLAAT - De aanlegstei ger van Hoofdplaat, die het wa terschap in de jaren zestig heeft weggehaald, komt waarschijn lijk weer terug aan de Wester- schelde. De gemeente Sluis heeft plannen om de in de volks mond aangeduide Tente Nolle (eind van de pier) terug te bou- De aanlegsteiger werd in de vori ge eeuw gebruikt door buurt- schippers en ook Belgische zee verkenners maakten veelvuldig gebruik van de voorziening voor hun uitstappen naar de nabij ge legen Hooge Plaaten in de Wes- terschelde. Een door de gemeen te ingestelde werkgroep gaf aan - in het kader van de opwaarde ring van het dorp - de nostal gische herinnering terug te wil len halen. Hiermee zou het dorp meer aantrekkingskracht kun nen krijgen. Woensdag vond in Hoofdplaat de officiële oplevering plaats van de eerste fase van het pro ject 'Sporen trekken door West-Zeeuws-Vlaanderen', dat een opknapbeurt voor de kernen van de gemeente Sluis inhoudt. Daarnaast werd het plan voor de steiger gepresenteerd door A. Provoost van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. De totale lengte van het bouwwerk wordt vijfenveertig meter en biedt veel mogelijkheden voor de recreant. Geraamte De kosten worden geraamd op een slordige honderdduizend eu ro. Voorwaarde is wel dat het ge raamte van de steiger op de wal kan worden gebouwd. Volgens Provoost kunnen recreanten straks vanaf die plek de zee van dichtbij opsnuiven. T. Maen- hout, manager toerisme van Sluis, deelde mee dat de gemeen te het project wil uitvoeren in het kader van het Integraal Kustzonebeheer West-Zeeuws- Vlaanderen. Met het project 'Sporen trekken door West-Zeeuws-Vlaanderen' streeft Sluis er naar de leefbaar heid en de identiteit van de ker nen verder te vergroten door ze een eigen gezicht te geven dat aansluit bij het karakter van de kern. Hiermee komen de oor spronkelijke 'sporen' weer bo ten. Hoofdplaat heeft bewust ge kozen voor het versterken van de relatie met de Westerschelde. In het kader van de opknap beurt hebben de gemeente, de dorpsraad en diverse inwoners de afgelopen tijd gewerkt aan het verder verfraaien van de kern. De wapperende vaandels in de Dorpsstraat en de 'Vreem de vogel' op het Dorpsplein bij de Nederlandse hervormde kerk, een informatiebord en ver rekijker aan het water zijn hier voorbeelden van. De verlich tingsarmaturen in de straten ge ven het dorp tevens meer uitstra ling. Naast Hoofdplaat zijn ook in Cadzand-Dorp, Groede en IJ- zendijke al delen van de opknap beurt gerealiseerd. In Nieuw- vliet en Aardenburg zijn de voor bereidingen in volle gang. Voor de kern Eede wordt binnenkort het startsein gegeven. HULST - Voor de jonge bezoe kers en inwoners van Hulst wordt zaterdagmiddag een bij zondere paasactiviteit gehou den. Ze gaan 'Knallen op de Wal len', terwijl hun ouders rustig in kopen kunnen doen. Als activiteit is gekozen voor een Vestingspeurtocht. De kin deren krijgen een papier vol op drachten, worden in groepjes verdeeld en gaan onder begelei ding de stad in om de opdrach ten uit te voeren. Bij terugkomst wacht voor elke deelnemer een traktatie. Ook kunnen ze zich la ten schminken en kunnen ze aan de slag met een kleurplaat. Knallen op de Wallen is een ini tiatief van het Bezoekersmana- gement van Hulst. Het start schot voor Knallen op de Wal len wordt zaterdagmiddag om 13.30 uur gegeven in het 's-Landshuis in de Steenstraat. Tussen 13.30 en 15 uur kunnen kinderen in het 's-Landshuis binnenlopen om de Vesting speurtocht te lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45