2e Paasdag Ben de Graaff Geld voor aanpak wateroverlast PZC Echte vakmensen. Je ziet 't verschil. tapijt&parket s Rechter mild voor snelheidsduivel Moderne toerist zoekt diversiteit en kwaliteit TAPIJT VINYL PARKET LAMINAAT PLANKEN KARPETTEN GORDIJNEN ZONWERING lezers schrijven Na Nobelgate kerkdiensten Waterschap rekent op rijkssubsidie van 2,5 miljoen euro Putdeksels weg donderdag 8 april 2004 Kom scharrelen en geld verdienen, lij Ben de Graaft kunt upaaseieren grabbelen en zo hoge kortingen verdienen. Tot wel 25%! Bij aankoop tot <T500,- 'NN'mteVïMAxtei MV Hel barst van de aanbiedingen bij Ben de Graaff van 10. tot 17 Ben de Graaff is groot in parket, vloerbedekking, tapijten, lami naat, marmoleum en gordijnen. Maar Ben de Graaff is vooral goed in al die zaken. Een ver trouwd adres met vakmensen in verkoop en montage. Plus een onberispelijke service en garantie. Bij Ben de Graaff koopt u sfeer in huis én zekerheid dus. BERGEN OP ZOOM Rooseveltlaan 72-78, telefoon 0164-250050 BREDA Fatimaplein 10, telefoon 076-5613650 CULEMBORG Anth. v. Diemenstraat 10, telefoon 0345-532743 EINDHOVEN Ruijsdaelbaan 33, telefoon 040-2457280 's-HERTOGENBOSCH Craafseweg 354, telefoon 073-6422185 SPRANG-CAPELLE Van der Duinstraat 128, telefoon 0416-274966 TERNEUZEN Schoolweg8, telefoon 0115-697111 TILBURG Bredaseweg 191, telefoon 013-5356605 VLISSINGEN Koudekerkseweg 9, telefoon 0118-418414 Bonaparte^ waas») rerrffirrn plggjfere 4* parade tapijt tretford Heuga floor line Qu&siEP ÜPERGO De disco bij de rotonde in Renesse wordt verbouwd tot grand café. foto Marijke Folkertsma Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder schrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Na Nobelgate heeft informateur Van der Doef de eerste aanzet gegeven van een nieuw college voor de gemeente Schou- wen-Duiveland (PZC 3-4). Ik zie geen verandering van beleid. Dit is nodig, omdat geen der fracties voldeed aan de verwach tingen van de kiezers. Een nieuw beleid moet vertrouwen wekken en realiseerbaar zijn. Hierbij een voorzet. Eerste prio riteit: de inwoners willen volle dige subsidiering van alle pu blieke voorzieningen als dorps huizen, zwembaden, sporthal len, bejaardenclubs en dergelij ke. Met 600.000 euro extra kom je daarin ver. Totaal te realise ren extra kosten inclusief 4,4 miljoen euro bezuinigingen; 5 miljoen euro. Tweede prioriteit: de gemeentelijke organisatie moet zich als geheel verantwoor delijk voelen voor al het werk. Voer jobrotation (ook ander mans werk doen) in! Alle publie ke verzoeken of bezwaren moe ten binnen de gestelde tijd klaar zijn. Wordt lid van de Nationale Ombudsman! Met een vacatures top en natuurlijke afvloeiing kan het aantal formatieplaatsen terug. Dit levert 2,5 miljoen eu ro op! Derde prioriteit: er is een grote ongelijkheid in het parkeren aan de kust. Hef parkeerbelas ting op het transferium bij Ren esse! Opbrengst 0,5 miljoen eu ro. Verhoog toeristenbelasting tot 1,25 euro (normaal in de rest van Nederland en Duitsland)! Opbrengst 2,25 miljoen euro. Blijft over 0,25 miljoen euro voor onvoorziene kosten. Wim Boogaart Erling Steenstraat 14 Nieuwerkerk Witte Donderdag Burgh Nederlandse Hervormde Kerk 19.30 uur ds Leydens, Haamstede Ge reformeerde Kerk 19.30 uur ds Hartel (HA); Nieuwerkerk SOW-Gemeente 19 30 uur ds Klein; Noordwelle Neder landse Hervormde Kerk 18.00 uur ds Goodijk; Ouwerkerk Nederlandse Her vormde Kerk 19.30 uur past Breugem Renesse Nederlandse Hervormde Kerk 19.30 uur ds Goodijk (HA); Zierikzee Nederlandse Hervormde Kerk, Gasthuis- kerk gewone wijk 18.45 uur ds Kievit (HA); Gereformeerde Kerk 19.30 uur ds v. Voorst (HA); Evangelisch Lutherse Ge meente 19.30 uur past v Hattem (HA); Rooms-Katholieke Kerk 19.30 uur past Verdaasdonk; door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het is aan de mildheid van de Middelburgse kantonrechter mr B. Verhoeven te danken dat een 36-jarige in woner van Rozenburg zijn rijbe wijs niet hoeft in te leveren. De man moest in januari van dit jaar zijn roze papiertje inleve ren, omdat hij ruim zestig kilo meter te hard reed op de A58. Na anderhalve maand kreeg hij zijn rijbewijs terug, omdat de man anders zijn baan zou kwijt raken. De man had het gaspedaal extra hard ingetrapt uit frustratie. Hij had net die dag te horen gekre gen dat de misbruiker van zijn dochtertje niet gestraft zou wor den. „Ik moest me afreageren. Ergens in mij knapte er iets." Ter hoogte van Rilland zette de politie hem aan de kant. Agen ten hadden een snelheid geklokt van 184 kilometer per uur. De politie nam meteen zijn nf» wijs in. Als gevolg van zijn dj tredmg, verloor de man baan als elektromonteur. y dels heeft hij een nieuwe ta en rijdt hij in een bedrijfste Zijn eigen auto is verkocht i dio februari had de Rozenb- ger zijn rijbewijs teruggen en gekregen. Als het roze pa?» tje opnieuw wordt afgeSJ dreigt hij voor de tweede binnen korte tijd zijn baai» verliezen.Officier van mr J. Zondervan hield bij formuleren van zijn eis reken^ met de persoonlijke omstanfe heden van de man. Hij eiste ea boete van 576 euro en een ia voorwaardelijke ontzegging yj de rijbevoegdheid van maanden. In de praktijk zou fr erop neer komen dat de i* nog twee weken zonder zijn- bewijs zou moeten. De offitg legde de Rozenburger voor a hij dan maar twee weken valg tie moest opnemen. door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Ei landen rekent op een forse rijks subsidie voor projecten die wa teroverlast zo veel mogelijk moe ten voorkomen. Er wordt uitge gaan van een bijdrage van 2,5 miljoen euro. Vorig jaar sloten Rijk, provin cies, gemeenten en waterschap pen het Nationaal Bestuursak koord Water. Daarin staan af spraken om het waterbeheer op orde te brengen en te houden, zo dat de kans op wateroverlast zo klein mogelijk is. Staatssecretaris Schultz van door Inge Heuff RENESSE - De horeca en detail handel in Renesse zouden actie ver in moeten spelen op de ver anderende vraag van de toeris ten. Daarnaast zou Renesse meer uitstraling moeten krijgen door onder meer te investeren in een kwalitatief beter aanbod en een verbeterde presentatie daar van. Tenminste, dat vindt Leo van Vliet. Hij opent in juni een grand café dat zich qua muziek keuze, inrichting en uitstraling richt op dertig-plussers. Die kunnen nu, volgens Van Vliet, niet echt ergens terecht. ,,De wil bij de ondernemers is er over het algemeen wel om te verande ren", denkt hij. ,,Maar iedereen kijkt naar elkaar en wacht af. Renesse is sinds een jaar of ze ven niet langer een vakantiebe stemming voor alleen de jeugd. Ook de dertig-plussers en jonge gezinnen vinden Renesse interes sant door de ruimte en de na tuur in de directe omgeving. Op hun wensen moet meer inge speeld worden." Aanbod Het voorbeeld voor Van Vliet is Domburg, waar de winkels en restaurants het hele jaar open zijn en een divers aanbod bie den met een kwaliteitsuitstra ling. Volgens de ondernemer zou zowel de horeca als de de tailhandel meer moeten overleg gen en samenwerken. „De onder nemersvereniging van Renesse heeft veel leden en op de verga dering is het gros ook aanwezig. Daar ligt het niet aan." „Maar die omschakeling gaat erg traag. Er zijn nog steeds on dernemers die er vanuit gaan dat de toerist wel blijft komen. Eigenlijk hadden we al veel eer der ons aanbod op de nieuwe toerist moeten afstemmen. Voor al ook omdat het achterland groot genoeg is en ook interesse heeft in een divers aanbod." De voorzitter van Horeca Neder land, afdeling Schouwen-Duive- land, Kees Hoeder, kan zich wel vinden in de woorden van Van Vliet. „Elk initiatief dat een ver betering van het recreatieve pro duct inhoudt, juich ik toe. Zoals de Recron diversiteit creëert door ook royale en luxe cam pingplaatsen te maken, zo zou de horeca inderdaad het aanbod diverser moeten maken. Daar mee kun je alle doelgroepen ter wille zijn, dus zowel de jeugd als de gezinnen, dertigers en vijf tigplussers." Hoeder is ervan overtuigd dat er meer moet worden geïnvesteerd om Schouwen-Duiveland, dus niet alleen Renesse, aantrekke lijk te houden voor de moderne toerist. „Er komen steeds meer toeris ten die best wat te besteden heb ben. Die willen zich de ene dag luxe laten verwennen, terwijl ze de volgende dag een frietje met een biertje nemen. De diversi teit in luxe is er nog te weinig. Die omslag in het aanbod, ook in de detailhandel, zal gemaakt moeten worden." Haegen heeft in dat verband een malig honderd miljoen euro uit getrokken om bij te dragen aan projecten waarmee waterover last kan wordt aangepakt. Het gaat om subsidies van maxi maal dertig procent per project. De regeling werd op 1 april van kracht en gaat uit van het princi pe dat wie het eerst komt, het eerst maalt. Zeeuwse Eilanden wil optimaal van de regeling profiteren en diende daarom op tijd zeven pro jecten in. Inmiddels is de be schikbare honderd miljoen euro al ruim overtekend. De Zeeuwse projecten omvatten in totaal een investering van rond de acht mil joen euro. De verwachting is dat daarvan 2,5 miljoen wordt ge subsidieerd. Op Schouwen worden maatrege len genomen om water vast te kunnen houden in De Schelp- hoek, zodat het niet naar lager gelegen delen stroomt. Ook wordt een opstelplaats voor noodpompen gemaakt, voor het geval zich probblemen voor doen. Een van de aangedragen projec ten is het initiatief van het wa terschap, de gemeente Goes en de Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolder om een oude kreekrest in de Oost-Beveland- polder en de Wilhelminapolder te herstellen. Dat is onder meer bedoeld om de waterberging te vergroten. In de Kapelse en Yerseke Moer worden stuwen geplaatst om het water daar te kunnen vasthou den tijdens extreme omstandig heden. Nabij gemaal Postweg wordt een stuw verbeterd. Ge maal Dekker krijgt extra capaci teit. In het gebied tussen Kruiningen en Waarde (Den Inkel) worden waterlopen verbreed, zodat ze meer water kunnen verwerken. Rond een voormalige kreek net ten noorden van de rijksweg wordt grond gekocht, waarna het gebied zo wordt ingericht dat er extra mogelijkheden voor waterberging ontstaan. Bij Tholen-Oost komt een nieuw gemaal, met een behoorlijk gro tere capaciteit dan het huidige. Voordeel daarvan is dat gemaal Eendracht wordt ontlast, zodat het waterschap daar voorlopig niet in hoeft te investeren. In het gebied hebben veel waterlo pen al extra capaciteit gekregen door natuurvriendelijke oevers aan te leggen. In Sint Philipsland hebben wa terschap, gemeente en provincie samen gekeken naar de proble men met de waterhuishouding. Dat leidt nu tot een aantal maat regelen, zoals de aanleg van drie stuwen, waterberging in de om geving van de Luysterkreek en vergroting van de capaciteit van gemaal De Luyster. Op Walcheren wil Zeeuwse Ei landen ongeveer vijftien hectare grond kopen om, eventueel na uitruil, extra waterberging te kunnen creëren. Vanwege de aanleg van de N57 moet verder het gemaal bij de Veerse Water gang worden verplaatst. De be doeling is dat er een nieuwe komt direct aan het Kanaal door Walcheren, een project waaraan het waterschap meebe taalt. YERSEKE - Van waterputten aan de Kreeft, de Wulk en de Krab in Yerseke zijn dinsdag van dertien putten putdeksels weggenomen. De totale waarde van de deksels is nog onbekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38