Situatie WerkSaam wekt zorg PZC Heersende kampioenen weer koningen van het schoolvoetbai Wakker worden! Functionaris Vrijwilligerscentrale voelt zich beschadigd auping ,15 Kwetsbare mensen raken tussen de wal en het schip Jeugdavond en dorpscafé Clown Bassie met Pasen inVlissingen Paasmarkt Beurs voor gezondheid en welzijn agenda Celstraffen voor dealende junks Evides in nieuw pand waterschap Hardleerse drankrijder Doorgereden na aanrijding Man raakt rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval donderdag 8 april 2004 iMfAliM®* ZIERIKZEE - Kwetsbare men smaken in (Ie knel door de im- „sl, bij de Stichting Werk- al». De twee belangrijkste on- jtrdelen van (leze stichting, de (rijirilligerscenlraie en Wel- „rt, de afdeling voor sociale ativenng. functioneren door di- HSt omstandigheden al gerui- lijd niet. Volgens het Cliën- mplatform voor Sociale Zaken op Schouwen-Duiveland leidt dattot kwalijke gevolgen. jit cliëntenplatform kondigt I» een brief op poten over deze situatie aan het gemeentebe- mur te zullen schrijven. „Ik -eg hopen dat de hele kwestie ome eerstvolgende vergade- „igop dinsdag 20 april uitge luid ter sprake zal komen", u^t woordvoerder W. Blokland hd van het Cliëntenplat- fcn. Hij betwijfelt overigens of jii brief er inderdaad urt zal Dit ervaring weet hij dat it van ambtelijke zijde in dit soort gevallen invloed wordt uit geoefend de zaken wat minder «soureus aan te pakken. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Blokland vindt echter dat het hoog tijd wordt dat de gemeente eens orde op zaken stelt bij de Stichting Werksaam, voordat er nog meer mensen in de knel ra ken. Hij is om meerdere redenen verbolgen over de handelwijze van het bestuur van Werksaam. Vooral voorzitter H. Top heeft zijn ergernis opgewekt. Blok land coördineert vanuit het Cliëntenplatform het wekelijks spreekuur voor bestrijding van verborgen armoede. Tot voor kort had dat spreekuur onder dak in het kantoor van de FNV in de Lange Nobelstraat. Men sen die behoefte hadden aan na dere informatie over de moge lijkheden van bijstand konden daar in alle rust terecht. De drempel in het gemeentehuis om bijstand te gaan vragen, is voor deze mensen veel te hoog. Door de sluiting van het FNV-kan- toor in Zierikzee moest het spreekuur van het Cliëntenplat form op zoek naar een ander laagdrempelig onderkomen. Blokland vroeg de Stichting Werksaam of het Cliëntenplat form simpelweg voor twee uur per week onderhuurder kon wor den in het kantoor van de Vrij- willigerscentrale. „Toen eiste Top ineens dat we een aparte naam zouden gaan voeren en dat we onder het bestuur van Werksaam zouden vallen", ver zucht Blokland. Met die naam - Top stelde 'Sozorg' voor - had hij niet zoveel moeite, maar ver der bleef het gewoon het spreek uur van het Cliëntenplatform. Blokland heeft er dan ook flink moeite mee dat 'Sozorg' plotse ling als derde werksoort van de Stichting Werksaam wordt geaf ficheerd. Volgens hem is hier sprake van een te grote hang naar macht. Wat hem echter nog meer zor gen baart, is het feit dat bij de Vrijwilligerscentrale de deur al maanden gesloten is als gevolg van een arbeidsconflict en dat de functionaris van de sociale activering weliswaar vrijwillig, maar zeer plotseling is opge stapt uit onvrede met de gang van zaken. „De mensen die van uit die afdeling Welwerk wer den begeleid, staan ineens met lege handen. Enkelen van hen zijn bij ons op het cliënten spreekuur geweest. Er ontstaan dan behoorlijk emotionele tafe relen, omdat die mensen echt in een sociaal isolement dreigen te raken. Volgens Blokland moet de gemeente deze situatie niet langer laten voortduren. Hij be nadrukt dat er nu subsidie onge bruikt blijft liggen, terwijl het bestuur van Werksaam alleen maar bezig is met arbeidsconflic ten en -procedures met de eigen medewerksters. Top was gisteren niet bereik baar voor commentaar. DREISCHOR - Disco voor de jeugdrn aansluitend dorpscafé. Het staat vrijdag 16 april weer Ie gebeuren in het dorpshuis vanDreischor. Kinderen van de basisschool rmnen tussen zeven uur en half sn 's avonds in het dorpshuis erecht. Er wordt dit keer disco gehouden tijdens de jeugd bond. Het tweede deel van de 1 is als dorpscafé omge- Dat is een nieuw inge voerde traditie, ingebracht door psraad. Er kan vanaf tien uur's avonds een praatje aan de Wworden gemaakt, een kaart- ;d en tafelvoetbal worden VLISSINGEN - De clown Bas sie komt met Pasen naar Vlissin- «en.Hij verzorgt enkele gastop tredens tijdens de voorstelling ran Circus Althof f. De down - bekend van de televi sieserie Bassie en Adriaan - treedt op eerste paasdag in bei de voorstellingen van het circus optreden, om 13.30 en om 16.15 uur. Tweede paasdag doet Bassie mee in de show van 14.00 uur. Het circus sluit niet uit dat het ffl de toekomst vaker plaats zal nnden. Circus Althoff is vanaf morgen tot en met maandag 12 april itweede paasdag) te vinden op dePoortersweg in Vlissingen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Functionaris Ma rianne Overdevest van de Vrij willigerscentrale in Zierikzee voelt zich persoonlijk bescha digd door alle heisa rond haar arbeidsovereenkomt met de Stichting WerkSaam. Voor haar is het conflict kern achtig samen te vatten: „Ze vroe gen iemand met een hbo-oplei- ding maar wilden in feite een winkelmeisje." Overdevest begon een klein jaar geleden enthousiast aan haar taak. Vanuit het Rode Kruis was zij als vrijwilligster betrok ken geweest bij het initiatief tot opzet van die Vrijwilligerscen trale. Met haar ervaring bij orga nisaties als Greenpeace en Am nesty leek zij de aangewezen persoon die voorziening tot le ven te wekken. men van subsidie die door de ge meente moest worden doorge sluisd. Maar ik mocht niet eens vragen hoe de vork nou echt in de steel zat. Daar had ik me niet mee te bemoeien, vond het be stuur." Overigens duurde het tot na de zomer voordat het bestuur van de Stichting Werksaam op ware sterkte was. Pas vanaf septem ber vond er regelmatig overleg plaats tussen bestuur en functio naris. Overdevest maakte een presentatie voor zon bijeen komst vanuit haar behoefte met het bestuur eens over inhoudelij ke zaken te praten. „Ik heb die presentatie niet eens kunnen af maken. Harverwege werd ik on derbroken met de mededeling dat ze daar niet op zaten te wachten. Het moest altijd maar over procedures gaan. We heb ben zelfs eens een hele avond be steed aan de procedure van ziek melding", verzucht Overdevest. Armslag Begin dit jaar had ze net goede moed dat het weer wat beter zou gaan. Ze kreeg weer wat fi nanciële armslag voor uitvoe rend werk toen ze op 8 januari van voorzitter H. Top en secreta ris J. van der Boom te horen kreeg dat ze kon vertrekken en dat haar om 'moverende rede nen' ontslag werd aangezegd. Daarop volgde een periode van veel verwarring en onzekerheid. Overdevest stapte naar de rech ter om bezwaar te maken tegen het ontslag. Een kort geding ging te elfder ure niet door toen na bemoeienis van toenmalig wethouder G. van der Salm het bestuur besloot het ontslag weer in te trekken. Er zouden duide lijke werkafspraken worden ge maakt en Overdevest zou op kor te termijn weer aan het werk kunnen. Maar de Vrijwilligers centrale bleef gesloten. Er volg de gesteggel over een nieuwe ar beidsovereenkomst, waarin Overdevest haar rechtspositie er aanzienlijk op achteruit zag gaan. Die weigerde ze te onder tekenen. Zij deed op basis van de CAO-welzijn een nieuw voor stel voor een arbeidsovereen komst. Daarop heeft ze geen en kele reactie meer gekregen. Vori ge week moest ze uit de krant le zen dat de breuk tussen haar en het bestuur van de Stichting Werksaam definitief is. Belang Van het allereerste belang was kenbaar te maken wat de Vrij willigerscentrale inhield. Daar over leken bestuur en Overde vest het volkomen eens. Over de manier waarop er PR gevoerd moest worden, bleken de menin gen later uiteen te lopen. „Zo kreeg ik te horen dat ik meer naar dorpsraden moest gaan, maar ik had daar nog zo weinig concreets aan te bieden", zegt Overdevest. Zelf richtte zij zich liever tot alle organisaties die met vrijwilligers werken. „Daar van had ik er uiteindelijk 35 ge registreerd staan met 55 concre te aanvragen voor vrijwilli gers." Vanuit de aanbodkant zegt zij voor circa twintig men sen passend vrijwilligerswerk te hebben gevonden. Om vraag en aanbod beter tot el kaar te brengen, wilde ze adver tenties plaatsen in huis-aan-huis-bladen, maar ze zegt daarvoor lange tijd geen budget te hebben gekregen van het bestuur. „Ik geloof ook wel dat het bestuur echt een pro bleem had door het niet afko- Voor Marianne Overdevest is het conflict met Vrijwilligerscentrale WerkSaam over haar arbeidsovereenkomst kernachtig samen te vatten: „Ze vroegen iemand met een hbo-opleiding maar wilden in feite een winkelmeisje." foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - In het centrum van Zierikzee wordt zaterdag een paasmarkt gehouden. Er staan verschillende kramen en een draaimolen voor de kinde ren. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. MIDDELHARNIS - In 't Prieel van recreatiecen trum de Staver in Middel- harnis wordt zaterdag 17 april een beurs voor ge zondheid en welzijn gehou den, Flakkee Gezonderwijs genaamd. Tijdens de beurs zijn een stuk of twintig instituten en zelfstandige werkers uit diverse beroepsgroepen pre sent om voorlichting te ge ven. Dat varieert van infor matie over integrale genees wijzen tot voeding en voe dingssupplementen, van so ciaal-culturele activiteiten tot de BSM-de Jongthera- pie. Ook hulpverlening aan slachtoffers passeert de re vue. De beurs duurt van 10.00 tot 17.00 uur en wordt om 10.15 uur offici eel geopend door wethou der De Jong uit Middelhar- nis. Voorafgaand aan de beurs wordt een minisym posium gehouden voor ge nodigden met als onder werp verslavingspreventie op Goeree-Overflakkee. Het symposium wordt ver zorgd door de GGD Zuid-Hollandse Eilanden. De beurs is een initiatief van Buro Acacia (psychoso ciale hulpverlening) uit Nieuwe Tonge. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Kirreweie en Oosterburght hebben hun titel om het schoolvoetbalkampioen- schap van Schouwen-Duiveland verlengd. Evenals vorig jaar ble ven ook gisteren het elftal uit Burgh-Haamstede en het zeven tal uit Oosterland na een fana tiek middagje ongeslagen. Het was spannend op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. In eerste instantie voor wat betreft het weer. Ondanks zware regen buien eerder die nacht ging het jaarlijkse toernooi om de eilan- delijke titel tussen de scholen ge woon door. De koude wind die over de velden blies, deerde ei genlijk alleen de supporters langs de kant. Plaatsing Maar ook bij menig wedstrijd was de spanning te snijden. De Kirrewei (elftallen) en de Ooster burcht (zeventallen) hadden zich ook dit jaar weer geplaatst voor de halve finale door win naar te worden in hun poule. Het fysiek sterkere Kirreweie versloeg Op Dreef uit Bruinisse en bleef ook in de finale met vijf doelpunten voor en nul tegen te sterk voor streekgenoot 't Stae- pol'of. De Kirreweie profiteerde volgens wedstrijdleider Dig Vleugel optimaal van de harde tegenwind, mede dankzij een aantal oudere spelertjes. „Dat is nu eenmaal het voordeel wat ze hebben, omdat er een paar mee doen die in het asiel zoekerscen trum wonen. Qua leeftijd zijn ze net even ouder dan gemiddeld, maar ze zitten nog wel in groep acht en dus krijgen ze dispensa tie." Bij de jongens zeventallen was de wedstrijd tussen poulewin naars De Oosterburcht en 't Kof schip uit Zierikzee wat het duel betreft eigenlijk dé finale en daarmee bijna een kopie van het treffen tussen beide teams in de halve finale van vorig jaar. Ook dit keer bleken de Oosterlan- ders net iets te sterk (2-1) voor het tot dusver ongeslagen geble ven Zierikzeese zevental. In de finale had de Oosterburcht wei nig moeite meer met de Helcher- I STREEKACTIVITEITEN SCHOUWEN: ZIERIKZEE - Muziekschool, 19.00 uur Open huis voor blokfluit, dwarsfluit, kla rinet en piano. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 42-jarige inwoner van Vlissingen veroordeeld tot 21 maanden gevangenisstraf wegens dealen in harddrugs. Een 39-jarige vrouw uit Vlissingen kreeg voor handel in verdovende middelen een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Beiden zijn al jaren ver slaafd aan cocaïne en heroïne. De Vlissinger had vorig jaar nog maar net zijn straf uitgezeten of hij begon op nieuw te dealen. Hij kocht de drugs van zijn uitkering, hield een deel voor zichzelf en verkocht het restant door aan junks of hij gaf de dope aan vrouwen in ruil voor seks. De vrouw kreeg cocaïne van de Vlissinger, waarvan ze een deel verkocht om in haar eigen drugsverslaving te kunnen voorzien. Beiden hebben een fors strafblad met opium- en vermogensdelicten. MIDDELBURG - Het nieuwe waterbedrijf Evides, dat ontstaat door een fusie van Delta Water en het Rotterdam se waterbedrijf Europoort, krijgt onderdak bij water schap Zeeuwse Eilanden. Evides huurt voor ongeveer 35 medewerkers een deel van de bovenste, vijfde verdieping van het nieuwe waterschapskantoor in Middelburg. Zeeuwse Eilanden heeft een extra etage op het gebouw la ten zetten om voorbereid te zijn op eventuele uitbreidin gen in de toekomst. Zolang de ruimte niet nodig is, wordt deze verhuurd. Dijkgraaf W. Gosselaar maakte de over eenkomst met Evides gisteravond bekend in de algemene vergadering van het waterschap. Het nieuwe kantoor wordt in juli in gebruik genomen. Dan trekt ook Evides erin. Zeeuwse Eilanden houdt, sa men met de gemeente Middelburg, zaterdag 18 september open dag voor het publiek. De officiële opening is pas vrij dag 5 november. TERNEUZEN - Een 37-jarige Belg is in de nacht van dinsdag op woensdag in Temzeuzen twee maal aangehou den voor rijden onder invloed van alcohol. De eerste keer was net na middernacht in de Dijkstraat. Uit een blaastest bleek dat hij 3,5 maal de toegestane hoe veelheid had gedronken. De man moest zijn rijbewijs inle veren en kreeg een proces-verbaal. Nadat de man weer in vrijheid was gesteld, zagen agenten hem rond 6 uur weer in zijn auto stappen en wegrijden. Hierop werd hij op het Oostelijk Bolwerk achterhaald en opnieuw aangehouden. Ditmaal voor rijden zonder rijbewijs en onder invloed. Te gen de man werd opnieuw proces-verbaal opgemaakt. VLISSINGEN - Op de Badhuisstraat in Vlissingen is gis termiddag even voor drie uur een 38-jarige Vlissingse aan gereden door een automobilist, die daarna doorreed. De vrouw fietste in de richting van het centrum toen een rode personenauto haar op de kruising met de Glacis- straat raakte. De vrouw en haar kind, dat achterop zat, kwamen ten val. De vrouw hield aan de aanrijding een pijnlijke enkel over. Haar kind bleef ongedeerd. MIDDELBURG - Een 43-jarige man uit 's-Heer Abtskerke is gis teren door de Middelburgse kan tonrechter B. Verhoeven veroor deeld tot een boete van driehon derd euro en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden. De man reed vorig jaar juli een achttienjarige fietser aan op de kruising van de Noordhoekweg en de Sinoutskerkseweg. Het slachtoffer liep daarbij ernstig hersenletsel op. Hoe de botsing kon ontstaan, was de man ook gisterochtend nog niet duidelijk. Gemiddeld tien maal per dag rijdt hij over de bewuste weg. Ten tijde van het ongeval was net de kruising aangepakt en waren er nog geen lijnen getrokken. „De hele situa tie was verwarrend", stelde hij vast. Officier van justitie mr J. Zon dervan vond dat de man een ern stige inschattingsfout had ge maakt. „Fietsers zijn gelijkwaar dige, maar kwetsbare verkeers deelnemers." Nog diezelfde avond moest het slachtoffer naar Rotterdam worden overge bracht. Inmiddels is hij groten deels genezen. Volgens zijn va der echter, die in de rechtszaal aanwezig was, was de kans dat zijn zoon het ongeval zonder blijvend letsel zou doorstaan, bijzonder klein. „Vanuit mense lijk oogpunt is dit ongeval best te begrijpen", aldus kantonrech ter Verhoeven. „Maar u had toch voorzichtiger moeten zijn." seeschool en sleepte met een 5-0 overwinning wederom de beker in de wacht. De Kirreweie speelt op 12 mei in de Zeeuwse finale. Die kracht meting wordt gehouden in Zie- xikzee. De strijd om de provinciale be ker voor jongens zeventallen is die zelfde dag in Hontenisse, waar de Oosterburcht dus de Schouwen-Duivelandse eer zal verdedigen. Advertentie Supporters langs de kant hadden meer last van de kou dan de deelnemers aan het schoolvoetbaltoer- nooi. foto Marijke Folkertsma Stap naar de Auping dealer en vraag naar de Auping Auronde Naturel, tijdelijk al vanaf 1695 euro all-in. In 1973 verscheen de eerste Auping Auronde in de slaapkamer. Rank en rond. Gemaakt van solide gelaagd beukenhout. Drie decennia later is de Auronde nog steeds geliefd en inmiddels een echte designklassieker. In april en mei biedt uw Auping dealer een Auping Auronde Naturel aan compleet met 2 Auping matrassen en spiralen. U heeft de keuze uit een reeks matrassen die het comfort bieden dat u zoekt. En u kunt zelf bepalen of u een vlakke of verstelbare variant kiest. De Auping Auronde Naturel is snel leverbaar bij de Auping dealer. Uw dichtstbijzijnde Auping dealers vertellen u graag de aclievoorwaarden GOES De Vlijt Bedden, Beestenmarkt 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37