Lamsoortje is voorgoed dicht Ji Oplossing lijkt in zicht voor klederdrachtcollectie PZC PZC Politie speurt naar gestolen fietsen Wakker worden! Rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval Pro Auto wil af van 30-kilometerzones auping Jholen gelooft toch nog in oplossing bl5 Deltaband in Arsenaaltheater agenda Wietteler verdachte mishandeling Kabel gestolen in Rilland Boetes bij verkeerscontrole Kar met graafmachine weg Renesse sociaal behoorlijk veilig donderdag 8 april 2004 ffrnrMiftke van der Jagt SINT-MAARTENSDIJK - Kin derboerderij 't Lamsoortje in Sint-Maartensdijk is dicht. Het bestuur is naar de notaris ge weest en de papieren voor de li quidatie liggen bij de Kamer van Koophandel. nPer 1 juni is het klaar", zegt voorzitter I. van der Zwan. Ze heeft de gemeente ervan op de hoogte gesteld, maar in het ge meentehuis van Tholen wordt er er nog vanuit gegaan dat een op lossing kan worden gevonden voorde problemen. Van der Zwan: „De gemeente on derzoekt nog steeds van alles en zoekt een interimbestuurder om de boel te lijmen, maar daar hoe ven wij niet meer in te worden betrokken. De gemeente heeft ons steeds laten weten dat we particulier initiatief zijn, dat zij er niets mee te maken heeft en dus niet kan bijspringen. Dat is dan duidelijk. Wij zijn begon nen als particulier initiatief, en zo zijn we nu ook geëindigd." Dagbesteding 't Lamsoortje heeft een aantal ja ren goed gelopen als kinderboer derij met heemtuin, waarin ver standelijk gehandicapten een zinvolle dagbesteding konden vinden. De problemen begonnen toen 't Gors niet meer voldoen de cliënten had om bij 't Lams oortje te werken. Een poging om met mensen van De Schutse ver der te gaan, leed schipbreuk om dat ook daar niet genoeg men sen in aanmerking kwamen om jde continuïteit van de kinder boerderij te waarborgen. Het be stuur van de kinderboerderij klopte bij de gemeente aan, maar die gaf niet thuis. Als par ticulier initiatief moest 't Lams oortje het maar bij ander parti- VLISSINGEN - Voor de eerste maal in haar dertigjarig bestaan geeft de Deltaband Vlissingen een avondvullend concert in het Arsenaaltheater. Dat gebeurt op zaterdag 17 april. Opgetreden wordt in een big-band opstelling met wereld muziek van Stevie Wonder, Glenn Miller, The Beatles en mu ziek uit verschillende films en musicals, zoals Grease. De Deltaband zal ook muziek van haar recent uitgebrachte cd laten horen. Op 30 april treedt de band op in Renesse en op 9 mei speelt de Deltaband in Goes. Het concert in het Arsenaalthea ter begint om 20.30 uur. Bezoe kers kunnen al vanaf 20 uur een plekje zoeken in de zaal. redactie bevelaimdenttholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur culiere initiatieven zoeken, zo als het naastgelegen multifucn- tionele centrum Scaklis Natura- lis, dat onder het bestuur van het platform Leefbaar Platte land valt. Beide besturen konden niet tot overeenstemming komen en de gemeente stuurde er een onder- zoeksbureautje op af. Van der Zwan is nog steeds verbolgen over het feit dat dit de enige bij drage is geweest die Tholen wil de leveren: „Een farce. Dat bu reautje heeft opgeschreven wat de betrokkenen hebben en dan nog suggestief ook.' Erfpacht Hoewel het bestuur van 't Lams oortje al had besloten de zaak per 1 januari dicht te doen, be sloot het mee te werken aan een laatste poging om de zaak te red den. De gemeente Tholen is daar nog mee doende. Een ex tern deskundige moet de finan ciële aspecten onderzoeken, er wordt juridisch advies ingewon nen over de erfpacht, er zijn des kundigen gepolst om een inte- rimbestuur te vormen en de ge meente is nu bereid ondersteu nende maatregelen te nemen om het beheer van de kinderboerde rij te garanderen. Onderaan het memo van de ge meente staat dat het bestuur van het Lamsoortje de gemeente telefonisch op de hoogte heeft gebracht van de liquidatie. We- tehouder W. van Kempen laat weten dat niet serieus te nemen. Hij gaat ervan uit dat er nog wel een oplossing kan worden gevon den. „Niet dus", verzekert Van der Zwan. „Ik ben door Van Kem- Op 't Lamsoortje in Sint-Maartensdijk konden verstandelijk gehandicapten van 't Gors lang een zinvol le dagbesteding vinden, maar nu is de pijp leeg: de kinderboerderij gaat dicht. foto Willem Mieras pen gebeld met de mededeling dat de gemeente wel wat voer voor de beesten wilde betalen. Dat zijn die ondersteunende maatregelen zeker, die ze van plan waren. Dat hoeft niet hoor. De beesten lijden geen honger en de vrijwilligers zorgen goed voor ze. De kinderboerderij blijft alleen gewoon dicht, wat we heel jammer vinden voor on ze vaste bezoekers. De eigenaar van de grond, de camping, zet de kinderboerderij in afgeslank te vorm in de zomermaanden voort. Dan kan het grootste deel van de dieren blijven." Voor het bestuur van 't Lamsoor tje is er geen weg meer terug: de kinderboerderij wordt opgehe- In het kader van de actie 'Zo heb je een fiets, zo heb je niets' controleerden politieagenten gisteren bromfietsen en rijwielen bij het NS-station in Goes. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - „Is er een bommelding of zo?" De politiemacht die woensdagochtend op de been is rond het NS-station in Goes wekt de interesse en argwaan van passanten. De agenten speu ren echter niet naar explosie ven, maar naar fietsendieven. Op drie locaties rond het station staat de politie, bijgestaan door stadswachten, opgesteld. Wie per fiets arriveert, krijgt de me dedeling dat het rijwiel aan een inspectie wordt onderworpen. Unieke kenmerken zoals frame nummer worden opgezocht. Een telefoontje naar het bureau moet uitwijzen of het exemplaar als gestolen staat geregistreerd. De meeste fietsers ondergaan het onderzoek gelaten, soms wat geërgerd omdat ze de trein vre zen te missen. De agenten controleren niet al leen, maar geven ook uitleg over hoe fietsendiefstal het beste kan worden voorkomen. Desgewenst wordt ter plekke de postcode van de eigenaar in de fiets gegra veerd. De actie is onderdeel van de campagne 'Zo heb je een fiets, zo heb je niets', die de politie en de gemeente Goes samen voe ren. „Een groot probleem is dat veel mensen weinig informatie over hun fiets hebben, op het moment dat die is gestolen", zegt Jan Witte van de politie. „Vaak komen ze niet verder dan 'Het was een groene Gazelle-da mesfiets.' Daar heb je weinig aan." Een jongen vult direct een Fietsregistratiekaart in, terwijl de agenten zijn grijze Sparta mo biel natrekken. „Ik vind dit best een goede actie, want er worden toch heel veel fietsen gestolen." Signaal Witte zegt met de controle ook een signaal te willen afgeven. „We laten zien dat de politie iets doet aan fietsendiefstal. Op die manier hopen we dat ook de bereidheid om aangifte te doen, zal toenemen." De Goese actie levert geen direc te resultaten op. Van de 84 ge controleerde fietsen blijkt er geen een als gestolen geregis treerd te staan. STREEKACTIVITEITEN GOES - Kantine Groencollege, 19.30 uur: Symposium 'Hoe creëer ik het idea le paard; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 19.00 uur: Postzegelavond door de fila telistenvereniging De Bevelanden; KWADENDAMME - Berkenhof, Lange- weegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlinder tuin, Wandeltuinen met Orangerieplan- ten en waterpartijen geopend voor pu bliek; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE -Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit en sjoelen; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos- terschelde. door Ron Maqnée WESTKAPELLE - Het Polder huis en de Stichting Cultuurbe houd Westkapelle willen zich ontfermen over de grote collec tie antieke Zeeuwse kleder drachten die nu ligt weg te rot ten in containers. Voorwaarde is dat de collectie ook mag worden uitgeleend aan andere musea. „Wij hebben aangeven dat we bereid zijn de coördinatie en het beheer van de collectie op ons te nemen", zegt A. van Hoof van Stichting Het Polderhuis in Westkapelle. „Maar dat gebeurt dan wel uitdrukkelijk samen met de Stichting Cultuurbe houd Westkapelle." Het Polder huis, een museum dat in okto ber dit jaar opent, zou de collec tie in wisselende exposities wil len tentoonstellen. Al lange tijd wordt gezocht naar een oplossing voor de grote col lectie antieke klederdrachten. Het betreft de collectie van P. Melis uit Zoutelande. De kle dingstukken zijn in een contai ner opgeslagen zonder dat ze goed zijn geconserveerd. Het gaat om meer dan duizend stuks klederdracht, afkomstig uit het voormalige Poppen- en Kleder drachtmuseum uit Zoutelande. Eigenaar Melis uit Zoutelande moest twee jaar geleden dit ze ventien jaar oude museum slui ten omdat de huur werd opge zegd door de nieuwe eigenaar van het pand. Vervolgens heeft de collectie op verschillende lo caties opgesteld gestaan. De ei genaar van de kledingstukken ziet het liefst de collectie weer zo snel mogelijk tentoongesteld. De voorkeur van Melis gaat uit naar een locatie op Walcheren, omdat de meeste kledingstuk- MIDDELBURG - Een 43-jarige man uit 's-Heer Abtskerke is gis teren door de Middelburgse kan tonrechter B. Verhoeven veroor deeld tot een boete van 300 euro en een rijverbod van drie maan den. De man reed vorig jaar juli een achttienjarige fietser aan op de kruising van de Noordhoekweg en de Sinoutskerkseweg. Het slachtoffer liep daarbij ernstig hersenletsel op. Hoe de botsing kon ontstaan, was de man ook gisterochtend nog niet duidelijk. Gemiddeld tien maal per dag rijdt hij over de bewuste weg. Ten tijde van het ongeval was net de kruising aangepakt en waren er nog geen lijnen getrokken. „De hele situa tie was verwarrend", stelde hij vast. Officier van justitie mr J. Zondervan vond dat de man een ernstige inschattingsfout had ge maakt. „Fietsers zijn gelijkwaar dige, maar kwetsbare verkeers deelnemers." Nog diezelfde avond moest het slachtoffer naar Rotterdam worden overge bracht. Inmiddels is hij groten deels genezen. Volgens zijn va der echter, die in de rechtszaal aanwezig was, was de kans dat zijn zoon het ongeval zonder blijvend letsel zou doorstaan, bijzonder klein. „Vanuit mense lijk oogpunt is dit ongeval best te begrijpen", aldus kantonrech ter Verhoeven. „Maar u had toch voorzichtiger moeten zijn." GOES - De politie heeft gistermorgen een 35-jarige man uit Reimerswaal en een 40-jarige man uit Goes aangehou den in verband met een mishandeling, afgelopen weekein de. Slachtoffer van de mishandeling in een horecagelegen heid aan de Wijngaardstraat in Goes was een 50-jarige man uit de gemeente Reimerswaal. De man stond aan de bar wat te drinken toen er vlak bij hem een vechtpartij ontstond tussen hem onbekende personen. Zonder aanlei ding werd de man door een onbekende in het gezicht ge slagen. Toen hij op de grond lag werd hij meerdere malen tegen het hoofd geschopt. Hij hield er een pijnlijk hoofd en gezicht aan over. De politie trof in het pand van de 35-jarige verdachte een hennepkwekerij aan. Er zijn 138 planten, enkele kilo's los se toppen en apparatuur in beslag genomen. RILLAND - Tussen dinsdagmiddag vier uur en gisteroch tend acht uur zijn van een bouwterrein aan de Poort in Rilland enkele honderden meters kabel van een haspel weggenomen. De kabel heeft een waarde van ruim acht euro per meter. GOES - De politie heeft gisteravond bij een verkeerscon trole op de van Hertumweg en de Oranjeweg in Goes vijf mensen bekeurd omdat zij in de auto geen gordel droe gen. In totaal controleerden de agenten 75 automobilis ten. Op de Ringbaan-West en Tingbaan-Oost werd gecontro leerd op snelheid. Vijf personen werden bekeurd voor het overschrijden van de maximumsnelheid. WAARDE - In de nacht van dinsdag op woensdag tussen half één en zeven uur is vanaf een bedrijfsterrein in Waar de een aanhangwagen weggenomen. Op de kar stond een mini graafmachine met een waarde van vele duizenden eu ro's. De groene, dubbelassige, aanhangwagen met het ken teken WR-75-LD heeft eveneens een waarde van duizen den euro's. Het bedrijfsterrein was niet afgesloten. RENESSE - Hier een daar moet wat achterstallig snoei- werk worden verricht en moeten wat tegeltjes rechtge- legd, maar het zijn kleinigheidjes. De Vrouwen Advies Commissie (VAC) is dik tevreden over de sociale veilig heid in Renesse. Samen met vertegenwoordigers van de gemeente Schouwen-Duiveland, de Stichting Welzijn Ouderen en het eilandelijk platform voor mensen met een functiebeperking ging de VAC deze week op pad in de po pulaire badplaats. Ernstige manco's aan het openbaar ge bied kwamen daarbij niet aan het licht. Renesse heeft vol gens O. Immerzeel van de VAC wat dat betreft de zaakjes goed voor elkaar. „Je kunt wel merken dat Renesse vroe ger onderdeel uitmaakte van een rijke gemeente Wester- schouwen. Groen en straten zijn gewoon heel goed bijge houden." door Esme Soesman NIEUWERKERK - De Stich ting Pro Auto wil van de 30-kilo meterzones af en voelt zich daar in gesterkt door onderzoek van 3VO. Nog altijd loopt een procedure tegen de invoering van de 3 0-ki- lometerzone tegen de gemeente Schouwen-Duiveland. Des noods gaan we door tot de Raad van State, stelt secretaris van de landelijke organisatie W. Boo gaard uit Nieuwerkerk. „Het is voor ons een halszaak gewor den." Pro Auto voelt zich ge sterkt door de schijnveiligheid die blijkt uit onderzoek dat door 3VO in woonwijken met een snelheidsgrens van 30 kilo meter is verricht. De veilig-verkeersorganisatie constateert dat 85 procent van de automobilisten in deze buur ten te hard rijdt. In 65 procent van de gevallen rijden bestuur ders zelfs meer dan tien kilome ter te hard. 3VO eist maatrege len, Pro Auto heeft het tegen overgestelde in gedachten. Ze pleit voor afschaffing van het 30-kilometerregime. Het is er door deze snelheidslimiet alleen maar onveiliger op geworden, al dus Boogaart. Pro Auto komtop voor economische en sociale be reikbaarheid. De organisatie ge looft in een 'normale' verkeers- beheersing in dorpen en wijken, gebaseerd op 'gezond verstand'. Advertentie ken uit dit deel van Zeeland af komstig zijn. In het verleden is er al contact geweest met De Schotse Huizen in Veere. Ook dit museum wilde een deel van de collectie tentoon stellen, iets wat bij de eigenaar van de klederdrachten niet door de beugel kon. Het aanbod van beide Westka- pelse stichtingen houdt in dat het beheer en de coördinatie van de collectie in één hand blijft. Andere musea, en wel licht ook derden, moeten van de collectie gebruik kunnen ma ken. Van Hoof van Het Polder huis benadrukt dat de finan ciële middelen van beide stich tingen beperkt zijn. „Als we er een apart pakhuis voor moeten huren, gaat het niet door." Veere De gemeente Veere heeft inmid dels in een brief aangegeven druk bezig te zijn met een oplos sing voor de collectie. „Het mag gerekend worden tot de collec ties die een directe relatie heb ben met de aard en de geschiede nis van onze gemeente", schrijft het college van B en W. Het ge meentebestuur hoopt spoedig met duidelijkheid te komen over het behoud van de klederdrach ten. Ontwerper: Frans de la Haye Stap naar de Auping dealer en vraag naar de Auping Auronde Naturel, tijdelijk al vanaf 1695 eure all-in. In 1973 verscheen de eerste Auping Auronde in de slaapkamer. Rank en rond. Gemaakt van solide gelaagd beukenhout. Drie decennia later is de Auronde nog steeds geliefd en inmiddels een echte designklassieker. In april en mei biedt uw Auping dealer een Auping Auronde Naturel aan compleet met 2 Auping matrassen en spiralen. U heeft de keuze uit een reeks matrassen die het comfort bieden dat u zoekt. En u kunt zelf bepalen of u een vlakke of verstelbare variant kiest. De Auping Auronde Naturel is snel leverbaar bij de Auping dealer. COMFORT IN VELE DIMENSIES Uw dichtstbijzijnde Auping dealers vertellen u graag de actievoorwaarden. GOES De Vlijt Bedden, Beestenmarkt 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31