Fietsendief krijgt het zwaar Wakker worden! Vrijwilligers gezocht voor verlengde schooldag auping Deltaband speelt in Arsenaaltheater 15 Rijbewijs kwijt na veroorzaken ernstig ongeval Dante-avond Vlissingen streeft naar daling diefstal van 25 procent Boetes bij verkeerscontroles Celstraffen voor dealende junks Evides in nieuw pand schap Doorgereden na aanrijding agenda Rijbewijs kwijt na verkeerde inschatting Mascotte moet mee naar schoolvoetbal donderdag 8 april 2004 MIDDELBURG - Een 43-jarige man uit 's-Hecr Abtskerkc is gis- l,ren door de Middelburgse kan tonrechter B. Verhoeven veroor deeld tot een boete van driehon derd euro en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden- De man reed vorig jaar juli een achttienjarige fietser aan op de kruising van de Noordhoekweg en de Sinoutskerkseweg. Het slachtoffer liep daarbij ernstig hersenletsel op. Hoe de botsing kon ontstaan, u-as de man ook gisterochtend nog niet duidelijk. Gemiddeld tien maal per dag rijdt hij over de bewuste weg. Ten tijde van het ongeval was net de kruising aangepakt en waren er nog geen lijnen getrokken. „De hele situa tie was verwarrend", stelde hij vast. Officier van justitie mr J. Zon dervan vond dat de man een ern stige inschattingsfout had ge maakt. „De gevolgen waren ook ern stig. Fietsers zijn gelijkwaardi ge, maar kwetsbare verkeers deelnemers. Ze verdienen het respect van automobilisten." Nog diezelfde avond moest het slachtoffer naar Rotterdam over gebracht worden. Inmiddels is hij grotendeels genezen. Vol gens zijn vader echter, die in de rechtszaal aanwezig was, was de kans dat zijn zoön het onge val zonder blijvend letsel zou doorstaan, bijzonder klein. „Vanuit menselijk oogpunt is dit ongeval best te begrijpen hoe zoiets loopt", aldus kanton rechter Verhoeven. „Maar u had toch voorzichtiger moeten zijn." MIDDELBURG - Dante Zea land, de vereniging voor taal en cultuur van Italië, houdt op vrij dag 30 april om 20.00 uur een avond onder de titel 'Dante, de onbekende filosoof'. Plaats van handeling is de loge La compag nie durable, aan de Station straat in Middelburg. Robert Kragtingh, filosoof uit Maats- tricht, houdt een lezing. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Fietsers bond Nederland wil met de leus Houd de fiets aangeven dat het haar menens is. Het aantal fiets diefstallen moet drastisch om laag. In Nederland worden jaar lijks rond één miljoen fietsen ge stolen, in Vlissingen circa 600. In het Muzeeum in Vlissingen beloofden wethouder P. van der Maden, T. Muller (teamchef van de politie Vlissingen) en J. van Velzen, voorzitter van de afde ling Zeeland, elkaar dat in een jaar tijd het aantal fietsdiefstal len in de gemeente met 25 pro cent wordt teruggebracht. De Fietsersbond en stadswach ten hebben onlangs fietsers in Vlissingen een vragenlijst voor gelegd, waaruit bleek dat meer dan 75 procent één keer of va ker te maken heeft gehad met een diefstal. Dat onderzoek bracht verder aan het licht dat er enkele gewil de plaatsen zijn voor de fietsen dieven. T. Seijnstra van de Fiet sersbond: „De fietsenstalling achter de Hellingbaan staat slecht aangeschreven. Ook de stalling bij het NS-station Vlis singen komt niet goed uit de bus." Seijnstra veronderstelt dat bei de stallingen te afgelegen liggen en dat er weinig mensen verblij ven. „Ik verwacht dat een stal ling op het drukkere Bel- lamypark en bij de Zeemanser ve veel veiliger zijn." Beleid De Fietsersbond is er in het alge meen alert op dat gemeenten fietsvriendelijk en fietsveilig be leid ontwikkelen. „Er zijn steden die eraan den ken de fiets volledig uit de win kelstraten te bannen", merkt Van Velzen op. In een aantal winkelstraten is het verboden om met de fiets aan de hand te wandelen. „Dat vind ik erg vergezocht", rea geert wethouder Van der Ma Vlnr wethouder P. van der Maden, teamchef politie Vlissingen T. Muller en J. van Velen van de Fietersbond, die gisteren met elkaar spra ken over het terugbrengen van het aantal fietsdiefstallen. foto Lex de Meester den. „In Vlissingen zullen we proberen om op meerdere plaat sen stallingen te maken, waar door het aantrekkelijk is om de fiets even te parkeren." „Vlissingers pakken gemakke lijk de fiets", is de overtuiging van Seijnstra. Daarom moet de gemeente de fietsers tegemoet komen, vindt Seijnstra. De Fiet sersbond heeft geageerd tegen het jongste idee van verkeers wethouder Van der Maden om tijdens de werkzaamheden in de Spuistraat in Vlissingen, de fiet sers om te leiden via de Slijk straat. De Spuistraat zal ruim twee jaar een bouwput zijn voor de aanleg van een parkeergara ge en woon/ winkelcentrum Fon- teyne. Seijnstra: „Fietsers ne men de kortste weg. Ze zullen niet omrijden via de Slijkstraat. Gevolg is dat ze een alternatie ve, wellicht onveilige route kie zen." Een fietsvriendelijker idee is om tijdens de werkzaamheden de fietsers net als de automobilis ten de doorgang te gunnen over de tijdelijke brug die over de bouwput wordt gelegd. In 2005 wordt bekend gemaakt welke gemeente succesvol is ge weest bij de aanpak van de fiet sendiefstallen. MIDDELBURG - In samenwerking met verkeersveilig heidsorganisatie 3VO, kinderen en leerkrachten van de Al gemene Basisschool in Middelburg en de politie is gisterochtend op het Molenwater in Middelburg een ver keerscontrole gehouden. De politie deelde negen bekeurin gen uit. De controle was gericht op snelheidsovertredin gen in een 30-kilometer zone. Er werden 117 automobilis ten en bromfietsers gecontroleerd. Zesendertig van hen hielden zich keurig aan de snelheid. De politie bekeurde vanaf 45 kilometer per uur. Verder schreef de politie nog eens vijf processen-verbaal uit voor het niet dragen van een autogordel, het rijden zonder helm en het niet stop pen voor een zebrapad. Bestuurders van auto's die zich wel aan de juiste snelheid hielden, kregen van de school kinderen een 'groene kaart' en een pen uitgereikt. Auto mobilisten en bromfietsers die tussen de 31 en 45 kilome ter per uur reden, kregen een gele kaart als waarschu wing en een pen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 42-jarige inwoner van Vlissingen voor veroordeeld tot 21 maanden gevangenisstraf wegens dealen in harddrugs. Een 39-jarige vrouw uit Vlissingen kreeg voor handel in verdovende middelen een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Beiden zijn al jaren ver slaafd aan cocaïne en heroïne. De Vlissinger had vorig jaar nog maar net zijn straf uitge zeten of hij begon opnieuw te dealen. De vrouw kreeg co caïne van de Vlissinger, waarvan ze een deel verkocht om in haar eigen drugsverslaving te kunnen voorzien. MIDDELBURG - Het nieuwe waterbedrijf Evides, dat ontstaat door een fusie van Delta Water en het Rotterdam se waterbedrijf Europoort, krijgt onderdak bij water schap Zeeuwse Eilanden. Evides huurt voor ongeveer 35 medewerkers een deel van de bovenste, vijfde verdieping van het nieuwe waterschapskantoor in Middelburg. Zeeuwse Eilanden heeft een extra etage op het gebouw la ten zetten om voorbereid te zijn op eventuele uitbreidin gen in de toekomst. Zolang de ruimte niet nodig is, wordt deze verhuurd. Dijkgraaf W. Gosselaar maakte de over eenkomst met Evides gisteravond bekend in de algemene vergadering van het waterschap. Het nieuwe kantoor wordt in juli in gebruik genomen. Dan trekt ook Evides er in. Zeeuwse Eilanden houdt, samen met de gemeente Mid delburg, zaterdag 18 september open dag voor het pu bliek. De officiële opening is pas vrijdag 5 november. VLISSINGEN - Op de Badhuisstraat in Vlissingen is woensdagmiddag even voor drie uur een 38-jarige Vlis- singse aangereden door een automobilist, die daarna door reed. De vrouw fietste in de richting van het centrum toen een rode personenauto haar op de kruising met de Glacis- straat raakte. De vrouw en haar kind, dat achterop zat, kwamen ten val. De vrouw hield aan de aanrijding een pijnlijke enkel over. Haar kind bleef ongedeerd. door Ron Magnée OOST-SOUBURG - Stichting Palladium begint binnenkort op zeven scholen in Oost-Souburg en Ritthem met een verlengde schooldag. Zo'n vierhonderd kinderen in de leeftijd van ne gentot twaalf jaar kunnen voor laan na schooltijd een potje schaken, leren fotograferen of gaan bloemschikken. Maar daarvoor moeten nog wel vrijwilligers gevonden worden. Binnenkort start een grote wer vingsactie om deze mensen en thousiast te krijgen om zich be langeloos voor het project in te zetten. Voor de verlengde school dag worden tientallen vrijwilli gers gezocht. Want het is de be doeling dat deze mensen hun hobby, beroep of grote passie op de kinderen gaan overbrengen. „Het gaat erom dat de vonk overspringt", vertelt K. Ha- mann, directeur van de biblio theek Vlissingen die ook mee doet in het project. „We doen een beroep op het gevoel van mensen. Zo van: weet u nog waar u vroeger helemaal in kon opgaan? Die gedrevenheid uit uw jeugd? Zou u dat willen over dragen aan kinderen?" Over faciliteiten hoeven de po tentiële vrijwilligers zich niet druk te maken. „Mocht iemand helemaal gek van fotograferen zijn, dan zor gen wij voor digitale fotocame ra's. Gaat het om cake bakken, dan zorgen wij voor kookgele genheid", aldus Hamann. Het aantal activiteiten is zeer uitge breid. Voorlopig is er een lijst met vijftig verschillende vrijwil- ligersactiviteiten opgesteld: van chemische proefjes doen tot kooklessen. En van een cursus trommelen tot het begeleiden van een bandje. Overigens bestaat de verlengde schooldag al veel langer. Zo or ganiseert de stichting Palla dium al negen jaar een verleng de schooldag op 't Mozaïek in Oost-Souburg en de Ravenstein- school in Vlissingen. Oorspron kelijk was het idee om zo kinde ren in een achterstandspositie toch de mogelijkheid te geven om bijvoorbeeld een hobby uit te oefenen. „Het project was een enorm succes. Van de kinderen deed 98 procent mee", vertelt Hamman. „Daarom was de vraag: waarom doen we dat niet overal?" Bovendien is er ook een duide lijk praktisch voordeel voor kin deren en docenten. „Waarom doet een blokfluitleraar op don derdagavond veel moeite om kin deren naar zijn les te krijgen, terwijl diezelfde kinderen don derdagmiddag allemaal op school zijn? Dan komt hij toch gewoon naar die school toe." Bijkomend voordeel is dat kinde ren ook meteen meer zicht krij gen op wat ze leuk vinden. „Als een scheepsloods heel gedreven over zijn vak kan vertellen, kan hij kinderen heel enthousiast maken. Hetzelfde geldt voor een man van zeventig die kinderen weer de lol van het postzegels sparen kan bijbrengen, want dat gebeurt tegenwoordig zo weinig", vertelt Hamman gedre ven. Hij kan zich nog herinneren hoe medewerkers van muziekvereni ging Vlijt en Volharding on langs een cursus trommelen ga ven op een school. Van de twaalf deelnemers aan de cur sus werden er vervolgens zes meteen lid van Vlijt en Volhar- ding. Campagne De komende tijd wordt intensief naar vrijwilligers gezocht. De re clamecampagne voor het pro ject gaat deze week van start. In kleine advertenties worden vrij willigers opgeroepen zich aan te melden voor het project. De kin deren in advertenties zijn overi gens allemaal leerlingen van scholen uit Oost-Souburg en Rit them. De activiteiten gaan na de mei vakantie van start, op dinsdag en donderdagmiddag vanaf drie uur tot ongeveer half vijf. In eer ste instantie wordt met een serie van vijf weken begonnen. In sep tember wordt overgeschakeld naar perioden van tien weken. Geïnteresseerde vrijwilligers kunnen zich melden bij Stich ting Palladium op nummer 0118-420460. Overigens bena drukt Hamann dat ook iemand die niet vijf weken lang, maar eenmalig iets leuks over zijn vak wil vertellen, van harte wel kom is. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE Parkeerplaats Schuit- vlotstraat, 19.00 - 21.30 uur: Jongeren- bus; MIDDELBURG De Drvllery, 19.30 uur: Modeshow Elena Vlady; Ontmoetings ruimte Gasthuiskerk, 9.00 -13.00 uur; Oostkapelle - Hervormd centrum, Pour- ckstraat 2, 14.00-15.45 uur; Kinderkle- dingbeurs; VEERE - Kerkstraat 6, 14.00 - 15.30 uur: Kinderkleding- en speelgoedbeurs; Stadhuis, 15.00 - 16.00 uur: Carillonbe speling door Kees van Eersel; VLISSINGEN - Stichting Majoraat Van Hogendorpweg, 11.00 15.00 uur: Exposi tie en verkoping van deelnemers crea-groepen; WESTKAPELLE - Discotheek De Hooi zolder, 20.00 - 23.00 uur: Grote finale Hooi! Koorts. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnee Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Voordelen Stap naar de Auping dealer en vraag naar de Auplng Auronde Naturel, tijdelijk al vanaf 1695 euro all-in. In 1973 verscheen de eerste Auping Auronde in de slaapkamer. Rank en rond. Gemaakt van solide gelaagd beukenhout. Drie decennia later is de Auronde nog steeds geliefd en inmiddels een echte designklassieker. In april en mei biedt uw Auping dealer een Auping Auronde Naturel aan compleet met 2 Auping matrassen en spiralen. U heeft de keuze uit een reeks matrassen die het comfort bieden dat u zoekt. En u kunt zelf bepalen of u een vlakke of verstelbare variant kiest. De Auping Auronde Naturel is snel leverbaar bij de Auping dealer. VLISSINGEN Van Belle Meubelen, President Roosf WESTKAPELLE Minderhoud Meubel, Zuidstraat 116 772 MIDDELBURG - Een twintigja rige inwoner van Rotterdam moet drie maanden zijn rijbe wijs inleveren en een boete beta len van driehonderd euro. De man was vorig jaar zomer bij camping De Roompot in Wissen- kerke met zijn auto van de dijk gegleden en in de sloot beland. Volgens officier van justitie mr J. Zondervan had de Rotterdam mer onverantwoord hard gere den. De Rotterdammer wilde bij cam ping De Roompot een aantal vrienden afzetten. Hij schatte de bocht bij de Hooi- dijk verkeerd in en belandde in de sloot. Ooggetuigen verklaarden tegen de politie dat de man 'wel hon derd kilometer per uur' had ge reden. Zelf weersprak hij dat. „Vol gens mijn vrienden rij ik zeer be schaafd." De auto van zijn va der was total loss. „Het is een wonder", aldus de of ficier van justitie, „dat er geen doden zijn gevallen. De weg wordt heel veel gebruikt door voetgangers. Uw rijgedrag is bij zonder afkeui'ens waardig." De kantonrechter vonniste con form de eis. WESTKAPELLE - De Willibrordusschool uit Zoutelande is gisteren de grote winnaar gewor den bij het schoolvoetbaltoernooi voor meisjes uit de Walcherse dorpen. Zowel in de categorie groep 5/6 als in de competitie voor de groep 7/8 won de school uit Zoutelande. In beide gevallen wisten de teams van de Willibrordusschool een zevental van De Schute uit Biggekerke te verslaan. Aan het toernooi, dat als vanouds op sportpark De Prelaat in Westkapelle werd gehouden, deden maar liefst 347 meisjes mee, verdeeld over 41 teams. Voor de spelertjes uit de groepen 5/6 ein digde het kampioenschap in Westkapelle. Voor die leeftijdscategorie bestaat geen Zeeuws kam pioenschap. In een spannende eindstrijd bij de groepen 7/8 won de Willibrordusschool nipt van De Schute met 2-1. De winnende goal viel in de laatste mi nuut. Beide teams gaan overigens naar het Zeeuws kampioenschap, dat op 12 mei in Westka pelle wordt gehouden. Op de derde plek eindigde De Knotwilg uit Oostkapelle, gevolgd door 't Vier- schip uit Arnemuiden en De Bergpadschool uit Biggekerke. Zij hadden allemaal in hun eigen pou le gewonnen en speelden vervolgens een onderlin ge competitie. Secretaris A. Toutenhoofd toonde zich tevreden over het verloop van het toernooi. Ook het weer werkte mee. „Afgezien van een paar spetters rond één uur, bleef het droog." foto Lex de Meester VLISSINGEN - Voor de eerste maal in haar dertigjarig bestaan geeft de Deltaband Vlissingen een avondvullend concert in het Arsenaaltheater. Dat gebeurt op zaterdag 17 april. Het concertrepertoire is van een 4 ander karakter dan de muziek, die tijdens optredens in de bui tenlucht wordt gespeeld. Opgetreden wordt in een big-band opstelling met wereld muziek van Stevie Wonder, Glenn Miller, The Beatles en mu ziek uit verschillende films en musicals, zoals Grease. De Deltaband zal ook muziek van haar recent uitgebrachte cd laten horen. De Deltaband staat onder lei ding van twee beroepskrachten. De arrangementen worden spe ciaal geschreven door Guus Geu senbroek, die ook de muzikale leiding heeft. Edgard Oosterom heeft de leiding over de ritmesec tie. Het concert is tevens het begin van een aantal activiteiten in Zeeland om dit jaar de naamsbe kendheid van de Deltaband te vergroten. Op 30 april treedt de band op in Renesse en op 9 mei speelt de Deltaband in Goes. Tevens vinden er diverse optre dens plaats in Vlissingse wijken. Het concert in het Arsenaalthea ter begint om 20.30 uur. Bezoe kers kunnen al vanaf 20 uur een plekje zoeken in de zaal. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15