Hoop voor klederdrachtcollectie WI2A 13 Campinghouder hoort hoge boete tegen zich eisen Kinderhulpprijs belicht Jeugdzorg Kinderen leggen groen aan Debat GroenLinks over invulling van KSG-terrein afgelast LPV levert kritiek op vergunning voor hek tennispark Dos Polderhuis en Cultuurbehoud Westkapelle willen verzameling redden Aanhoudingen na mishandeling Aanrijding in Middelburg Boete voor drank op straat en zwartrijden V erkeerscontrole ACCOUNTANTS ADVISEURS zeeuwse almanak Staanplaatsen WALCHEREN donderdag 8 april 2004 frnr Ron Magnée WESTKAPELLE - Het Polder huis en de Stichting Cultuurbe houd Westkapelle willen zich ontfermen over de grote collec tie antieke Zeeuwse kleder drachten die nu ligt weg te rot ten in containers. Voorwaarde is dat de collectie ook mag worden «itgeleend aan andere musea. Wij hebben aangeven dat we bereid zijn de coördinatie en het beheer van de collectie op ons te ©en", zegt A. van Hoof van Stichting Het Polderhuis in Westkapelle. ..Maar dat gebeurt dap. wel uitdrukkelijk samen me: de Stichting Cultuurbe houd Westkapelle." Het Polder huis. een museum dat in okto ber dit jaar opent, zou de collec tie in wisselende exposities wil- fen tentoonstellen. Al lange tijd wordt gezocht naar een oplossing voor de grote col lectie antieke klederdrachten. He! betreft de collectie van P.Melis uit Zoutelande. De kle dingstukken zijn in een contai- GOES - De politie heeft gister morgen een 35-jarige man uit Reimerswaal en een 40-jarige man uit Goes aangehouden in verband met een mishandeling, afgelopen weekeinde. Slachtoffer van de mishande- in een horecagelegenheid de Wijngaardstraat in Goes was een 50-jarige man uit de ge meente Reimerswaal. Hij werd geschopt en geslagen toen in een horecapand aan de Wijngaard straat ruzie uitbrak. De politie trof in het pand van de 35-jarige verdachte een hennepkwekerij aan. Er zijn 138 planten, enkele kilo's losse toppen en appara tuur in beslag genomen. ner opgeslagen zonder dat ze goed zijn geconserveerd. Het gaat om meer dan duizend stuks klederdracht, afkomstig uit het voormalige Poppen- en Kleder drachtmuseum uit Zoutelande. Eigenaar Melis uit Zoutelande moest twee jaar geleden dit ze ventien jaar oude museum slui ten omdat de huur werd opge zegd door de nieuwe eigenaar van het pand. Vervolgens heeft de collectie op verschillende lo caties opgesteld gestaan. De eigenaar van de kledingstuk ken ziet het liefst de collectie weer zo snel mogelijk tentoonge steld. De voorkeur van Melis gaat uit naar een locatie op Wal cheren, omdat de meeste kle dingstukken uit dit deel van Zee land afkomstig zijn. In het verleden is er al contact geweest met De Schotse Huizen in Veere. Ook dit museum wilde een deel van de collectie tentoon stellen, iets wat bij de eigenaar van de klederdrachten niet door de beugel kon. Het aanbod van beide Westka- pelse stichtingen houdt in dat het beheer en de coördinatie van de collectie in één hand blij ven Andere musea, en wellicht ook derden, moeten van de col lectie gebruik kunnen maken. Van Hoof van Het Polderhuis be nadrukt dat de financiële midde len van beide stichtingen be perkt zijn. „Als we er een apart pakhuis voor moeten huren, gaat het niet door." Veere De gemeente Veere heeft inmid dels in een brief aangegeven druk bezig te zijn met een oplos sing voor de collectie. „Het mag gerekend worden tot de collec ties die een directe relatie heb ben met de aard en de geschiede nis van onze gemeente", schrijft het college van B en W. Het ge meentebestuur hoopt spoedig met duidelijkheid te komen over het behoud van de klederdrach ten. MIDDELBURG - Kinderen van de openbare basisschool De Uilenburch hebben zich gisterochtend flink in het zweet ge werkt. In de Veersche Poort plantten ze 31 populieren in het ka der van de Nationale Boomfeestdag. Onder aanvoering van de Middelburgse wethouder L. Luitwieler (links) werd de kale weg in de nieuwbouwwijk van nieuw groen voorzien. De lege strook aan de Grote Stern in de Veersche Poort veranderde in een mum van tijd in een fraaie groenstrook. Volgens Luitwieler werd daar bij met opzet gekozen voor populieren omdat deze bomen razend snel groeien. „Binnen vijf jaar zijn dat aardige boompjes." Het viel de wethouder op dat de scholieren zich terdege op de klus hadden voorbereid. „Ze wisten precies wat ze moesten doen. Over het onderwerp hoe je boom moet planten is duidelijk goed lesgegeven." Voor het noeste spitwerk kregen de deelnemende kinderen van de wethouder een certificaat. Ook elders werd druk gegraven, gespit en geplant. Thema van de Nationale boomfeestdag was dit jaar 'Bomen verbinden'. Dit the ma is gekozen vanwege de komst van de Westerscheldetunnel vo rig jaar, lussen de gemeenten Borsele en Terneuzen. Deze tunnel heeft beide oevers met elkaar verbonden. In het kader van de ac tie werden bomen de buurt van het Tolplein van de Westerschel detunnel geplant. De leerlingen van De Bijenburgh en de Konin gin Beatrixschool vertegenwoordigden de gemeente Middelburg bij de actie in de gemeente Borsele. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Tegen de 42-jarige minicampinghouder Hans Wattel uit Oostkapelle is gisterochtend voor de kanton rechter in Middelburg een boete geëist van 7650 euro. De man had vorig jaar zomer met enige regelmaat te veel caravans en tenten op zijn terrein staan. Op grond van de Wet Openlucht Re creatie mag hij maximaal tien en in het hoogseizoen vijftien eenheden toelaten. Wattel heeft al jaren een con flict met de gemeente Veere. Twee jaar geleden besloot het ge meentebestuur dat de voortdu rende overschrijding van het aantal kampeereenheden nu maar eens afgelopen moest zijn. Als de campinghouder nog één keer over de schreef ging, zou hij zijn ontheffing verliezen. In middels hebben burgemeester en wethouders de vergunning in getrokken. Volgens Wattel blinkt de ge meente Veere niet uit in duide lijkheid en wordt naar hem niet geluisterd. Naar eigen zeggen zou hij in ruil voor het terug brengen van het aantal gestalde caravans in een overigens illega le stalling extra standplaatsen mogen aanbieden. De strenge controles van het afgelopen sei zoen hadden hem dan ook ver baasd. Tegen de minicamping houder loopt ook een gemeente lijke procedure tot het innen van een dwangsom. Glashelder Voor officier van justitie mr J. Zonderland was de zaak glas helder. „Elke keer dat er een ca ravan of tent te veel staat, is een overtreding van de wet. U hebt ervoor gekozen het conflict op de spits te drijven door willens en wetens de wet te overtreden en de regels aan uw laars te lap pen." Per overtreding eiste hij een boete van 250 euro. Een re kensommetje leerde dat de mini- campinghouder een eis te horen kreeg van 7650 euro. De officier besloot bovendien tot een zoge heten ontnemingsvordering. Het geld dat inwoner van Oostkapel le verdiende aan het teveel aan kampeereenheden, wil justitie hebben. De minicampinghouder noemde de eis buiten alle proporties. „Ik word viermaal gestraft voor het zelfde feit. Mijn bedrijf wordt gesloten, ik kan een boete ver wachten, ik moet een dwangsom betalen en nu wordt mij ook nog het wederrechtelijk voordeel ontnomen." Kantonrechter mr B. Verhoeven deed niet, zoals gebruikelijk, meteen uitspraak. Hij wil het dossier van de minicampinghou der eerst grondig bestuderen Over twee weken doet hij schrif telijk uitspraak. MIDDELBURG - Op de Poelen- daelesingel in Middelburg heeft zich gistermorgen rond half elf een aanrijding voorgedaan tus sen twee personenauto's. Veroorzaker van het ongeval was een 36-jarige automobiliste uit het Duitse Remscheid. De vrouw stond op de voorsorteer- strook voor linksaf op de Poelen- daelesingel en wilde het Groene Woud oprijden. Toen er achter haar getoeterd werd, trok de Duitse op. Op dat moment stond de auto voor haar stil omdat het verkeerslicht op rood stond. De Duitse b.otste achterop de auto voor haar, die werd bestuurd door een 37-jari- ge man uit Dongen. Er was alleen materiële schade. door Edith Ramakers VL1SSINGEN - De fractie van GroenLinks Vlissingen heeft geen toestemming gekregen van de gemeente om een schouw voor publiek te organiseren op het voormalige terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG). De gemeente kocht onlangs het num 30 hectare grote binnen- stadsgebied. GroenLinks wilde op 24 april met burgers het ter- (Advertentie) Maand van de Filosofie Met essay Connie Palmen Iets wat niet bloeden kan €3,50 Brasseriemenu fresh spring salad en bangers and mash of bubble and squeak en fruit trifle 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: (0118) 886866 vanavond 19.30 uur Modeshow Elena Vlady zaterdag 10 april 11.00 uur Wat is filosofie Dick van Biemen Expositie Een Zeeuwse enclave in Brabant Harrie Schalken bekijk ook onze website www.dnilAerijmiddHhirr nl (fel KERY r,ak«l jBeeld& Geluid rein bekijken en daaraan een openbaar debat koppelen over de kansen die het terrein biedt op cultureel, maatschappelijk en stedenbouwkundig gebied. „Ons plan gaat niet door. Het ge meentebestuur is nu aan zet", stelt T. Caljouw, namens de GroenLinks-fractie. Hij zegt dat de KSG bereid was de poorten te openen voor pu bliek, maai' alleen als de gemeen te toestemming zou geven. De gemeente werkt niet mee aan de schouw, omdat tal van andere groepen met soortgelijke verzoe ken zouden kunnen volgen. „Dan is het hek van de dam", geeft woordvoerder R. de Witte van de gemeente Vlissingen als verklaring. Hij merkt op dat er via de gang bare weg over de invulling van het KSG-terrein wordt gespro ken en geadviseerd. In de com missie Grondgebied van de ge meente Vlissingen staat het ter rein geagendeerd. De vergade ring wordt woensdag op 14 april gehouden. Debat De gemeente betrekt de burgers bij de ontwikkeling door in de eerste week van juli een debat te organiseren. De gemeente verze kert dat de ideeën meegenomen worden in de stedenbouwkundi ge verkenningen. Caljouw hoopt dat het een open discussie wordt. „Er wordt nu telkens gezegd dat er ten minste 1100 woningen moeten komen. Maar misschien kunnen we met minder uit de voeten. Ook daar over moeten we ons kunnen uit spreken. Waarom zouden we al tijd met dezelfde ontwikkelaars en stedenbouwkundigen in zee gaan? Er zijn meer mensen dan Patijn van bureau Kuiper Com pagnons." De winnaars van de Kinderhulpprijs 2004, vlnr Jamec Gertmann, Sema Erdik, David Strayer, Sakina van der Zwam en Kimberly Spruijt. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - De opdracht van de Kinderhulpprijs 2004 prikkelde Zeeuwse kinderen die onder toezicht staan of een voogd hebben: 'Laat zien hoe je de problemen die je thuis hebt, kunt oplossen'. „Na het vijfde pleeggezin heb ik mijn thuis ge vonden", schrijft een van de jon ge deelneemsters. „Ik gun alle kinderen dit geluk." De tekening van Kirsten van Santen won in de categorie van 8 tot 12 jaar. David Strayer (18) heeft diep in de put gezeten. „Maar ik ben er sterker door geworden. Met hulp van vooral mijn oma, fami lie, begeleidster en mijn pleegge zin", zegt hij. David kreeg voor zijn tekening de eerste prijs in de categorie 13 tot 18 jaar. David zal genieten van de hoofd prijs, een ballonvaart. „Ik heb geen hoogtevrees en het lijkt me een prachtige belevenis." Hij zegt dat iedereen de weg kwijt kan raken; soms door el lende in de familie en soms door 'voor anderen heel simpele za ken'. „Als ik op 14-jarige leef tijd geen goed pleeggezin had ge vonden, zou ik misschien nu nog problemen hebben." David woont sinds een jaar op zichzelf in Middelburg. Een keer per week krijgt hij begelei ding van Nel Verkeste van de Stichting AZZ. „Hij heeft de eer ste weken allerlei vragen ge steld", zegt ze. „Die varieerden van hoe doe ik mijn was, tot hoe geef ik aan als ik iets niet wil. Hij staat nu op eigen benen en kan het leven aan." Zelfstandig Vier jaar geleden nog maar ging het niet goed met David. „Ik voelde me voor te veel mensen verantwoordelijk. Nu weet ik dat ik alleen voor mezelf verant woordelijk ben. Ik ben vrij en zelfstandig." MIDDELBURG - Een 27-jari- ge Vlissinger moet een boete van 410 euro betalen voor regel matig zwartrijden met de trein en het drinken van bier op straat in het centrum van Vlis singen. Tegen de man werd gis terochtend voor de kantonrech ter in Middelburg een boete geëist van 450 euro. De Vlissinger had eigenlijk geen excuus voor het rijden zonder geldig treinkaartje in de lente en zomer van 2003. „Ik had in die periode weinig geld." Zijn schuld is inmiddels opgelo pen tot tienduizend euro. In die tijd had hij geen dak boven zijn hoofd. Hij bracht zijn dagen door in de Vlissingse binnenstad. Zo wel in de Coosje Buskenstraat als in de Walstraat werd hij een aantal malen betrapt op het drinken in het openbaar. Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening is dat op bepaalde plaatsen in Vlissin gen verboden. De man was ver slaafd in die periode, maar zegt dat hij sinds 1 september vorig jaar helemaal clean is. Hij maakt nu deel uit van een pro ject voor ex-gedetineerden, heeft werk in een leerwerk plaats en is bezig met versla vingsbegeleiding. De mentor van de man bevestigde dat de Vlissinger goed bezig is. „Ik krijg de indruk", aldus offi cier van justitie J. Zonderland, „dat hij het ingeslagen pad van overtredingen wenst te verla ten." Niettemin eiste hij een boete van in totaal 450 euro. Kanton rechter B. Verhoeven deed daar de boete van één blikje bier vanaf. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Lokale Par tij Vlissingen (LPV) vraagt zich af hoe streng de gemeente op treedt tegen illegale en clandes tiene bouwwerken. Aanleiding voor de vraag is het plaatsen van een hekwerk rond het park van de tennisvereniging Dos in het Nollebos. Het hek sluit een pad af voor wandelaars. De LPV vindt het vreemd dat Dos een bouwvergunning voor het hek heeft kunnen aanvra gen, omdat het terrein voor een groot deel geen eigendom is van de tennisvereniging. „De vraag is of dit hek daardoor illegaal ge bouwd is door de tennisvereni ging", legt W. Hirdes het ge meentebestuur voor. De LPV stelt dat iedere inwoner zich aan de wet moet houden. „Maar de gemeente beschouwt het bou wen op grond van een ander klaarblijkelijk als een normale zaak", concludeert Hirdes. „Het is niet van belang of we het wel of niet betreuren dat het hek is geplaatst." Inwoners die zich niet aan de gemeentelijke regels houden, worden daarop door de gemeente aangesproken. „Waar om is dat hier niet gebeurd? Dat is wel van belang." De tennisver eniging heeft onlangs haar park opgeknapt en gerenoveerd. 1 Daarbij had zij ook de aanvraag ingediend voor het hek, om één geheel van het park te maken. Het openbare pad sneed het park in tweeën. De LPV consta teert dat de gemeente de bur gers slecht heeft geïnformeerd over de afsluiting van het oude wandelpad, dat frequent werd gebruikt. „Uit de publicatie van de vergunning is niet op te ma ken dat er door de plaatsing een wandelpad wordt opgeheven." MIDDELBURG - Bij een ver keerscontrole op de Rotterdam- sekaai in Middelburg zijn giste ren tussen 9.00 uur en 9.45 uur drie bonnen uitgeschreven. Eén voor het niet dragen van de gor del, één voor een gladde band en één voor niet handsfree bellen. De Kinderhulpprijs bestaat al een aantal jaren. Dit keer werd voor Jeugdbescherming geko zen, onderdeel van de Stichting Bureau Jeugdzorg Zeeland. Het bureau meldt dat er in Zeeland op dit moment 346 kinderen on der toezicht staan en 115 kinde ren een voogd hebben. In heel Nederland vallen circa 25.000 kinderen onder de Jeugdbescher ming. Het merendeel daarvan, zo'n 20.000 kinderen, heeft een gezinsvoogd omdat er proble men in het gezin zijn. De helft van deze kinderen woont thuis, de rest verblijft voor korte of langere tijd in een pleeggezin of internaat. Advertentie MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen; Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 9 april a.s. gesloten i.v.m. Goede Vrijdag Eigenlijk had hij helemaal i geen zin om het paasweekein- de op de Veluwe door te brengen. Maar het gezin drong aan en met lood in zijn schoenen nam hij contact op met de WV. De boodschap die hij daar kreeg, maakte veel goed. Zo'n beetje alles I was al volgeboekt. De appartementen, de hotels, de luxe staanplaatsen, de ge wone kampeerplaatsen, de trekkersplaatsen. Met niet verholen leedver maak kon hij het gezin dan ook korte tijd later meedelen: „Het wordt niks. Ze hebben alleen nog maar staanplaat sen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13