Real Madrid overschat zichzelf Knaven begint fris aan zijn week PZC Zberg wint rit Baskenland Chelsea verrast Arsenal in eigen huis Sef Vergoossen per direct weg bij Genk Newcastle United wil Kezman graag live beoordelen 21 Monaco vloert Spaanse topclub in Champions League Al vijf renners genomineerd voor Athene Paul Bergen is geïnteresseerd in rol in Nederland champions league Thorpe wil automatische deelname Clerc koploper op NK dammen Akkoord Roda JC over Elmander Mtiliga langer bij Feyenoord Westerhof en Matthijsse lopen in woensdag 7 april 2004 van onze sportredactie LONDEN - Zeventien duels op rij had Chelsea niet van Ar senal gewonnen, zeventien wed strijden rustte er een heuse 'blauwe' vloek op confrontaties met aartsrivaal Arsenal. Maar in de belangrijkste confronta tie tussen de grootmachten uit Londen sloegen 'The Blues' toe. Chelsea stootte het dit seizoen ogenschijnlijk onaantastbare Arsenal verrassend uit de Champions League (1-2). Zaterdag ontzegde Manchester United lijstaanvoerder van de Premiership de toegang tot de FA Cupfinale, gisteren liet Chelsea er een rechtse directe op volgen. Weer kan Arsene Wenger het zo gedroomde Europese succes uit zijn hoofd zetten. De Frans man kneedt al jaren een onver slaanbare ploeg, krijgt er van zijn superieuren steevast de tijd voor maar wordt na een veelbelovende fase elk seizoen te kijk gezet. Jerrel Hasselbaink zorgde met ploeggenoot Mano Melchiot, die de geschorste Marcel Desail- ly verving, voor de Nederland se inbreng. Bergkamp, die nog altijd twijfelt over een vervolg van zijn loopbaan, begon bij Ar senal op de bank. Negen minu ten voor tijd verving hij Henry, de ongekroonde koning van Highbury die ondanks een pover optreden niet begreep waarom hij werd vervangen. Bergkamp was nog niet binnen de lijnen of Wayne Bridge deed voor Chelsea de deur dicht: 1-2. Het was het slotakkoord van een stammenstrijd die in Lon den alle grenzen oversteeg. Met een rechtstreekse tv-uitzending in liefst 195 landen keek de we reld gisteravond mee. Op High bury waren dan ook alle topna- ties uit de voetbalgeschiedenis vertegenwoordigd en uit de mil joenenselecties tussen de lijnen en op de bank waren liefst ze ventien nationaliteiten te destil leren. Typisch Engels aan de Londense derby was de weder om enerverende entourage en strijdlust. Net als dertien dagen eerder ontbrak het duel aan de hoge kwaliteit die Arsenal en Chel sea op papier tenminste uitstra len. Aan spanning en een moor dend tempo schortte het even wel niet. Het spel golfde heen en weer, zonder overigens tot overdreven veel kansen te ko men. GPD Arsenal (Eng) - Chelsea (Eng) 2-1 (1-0). 45. Reyes 1-0, 51. Lampard 1-1. 87. Bridge 1-2. Scheidsrech ter: Merk (Dui). Gele kaart: Lau ren (Arsenal), Gallas, Hassel baink, Cole (Chelsea). Aantal toe schouwers 38.500. Eerste wed strijd: 1-1, Chelsea naar halve fi nales. Arsenal: Lehmann; Lauren, Cole, Campbell en Toure; Ljungberg, Vieira, Edu en Pires; Henry (81. Bergkamp) en Reyes. Chelsea: Ambrosio; Melchiot, Bridge, Terry en Gallas; Parker (46. Gronkjaer), Makelele, Lam pard en Duff (82. Cole); Hassel baink (82. Crespo) en Gudjo- hnson. door Norbert Kleinherenbrink MONACO - Het grote Real Ma drid kan dit seizoen alleen de Spaanse titel nog winnen. De sterrenploeg, die eerder al naast de Spaanse beker greep, ging gisteravond bij Monaco aan zelf overschatting ten onder: 3-1. De peperdure formatie waande zich na de 4-2 twee weken gele den in San Bemabeu al zeker van een plaats in de halve eind strijd. Niets bleek minder waar. Real Madrid begon zonder mid denvelder Beckham aan de re turn. De Engelse vedette zat een schorsing uit. Verdediger Rober to Carlos was juist verlost van zijn uitsluiting, waardoor Raul Bravo gewoon weer bankzitter was. Monaco miste in vergelijking met de eerste wedstrijd Bernar- di (geschorst), Zikos en Squilla- ci (beiden geblesseerd). Doelverdedigers Na een sterke openingsfase van Real kwam Monaco beter in de wedstrijd. Beide doelverdedi gers kregen het druk. Roma hield Zidane van scoren af, zijn Spaanse collega greep goed in bij een schot van Morientes, de van Real Madrid gehuurde WOERDEN - Na de Ronde van Vlaanderen hebben inmiddels vijf Nederlandse wielrenners een olympische nominatie voor de wegrace in Athene op zak. Leon van Bon en Erik Dekker voldeden met een plaats bij de beste acht aan de door NOCNSF gestelde kwalifica tie-eis. Vorig jaar veroverden Michael Boogerd en Servais Knaven al een nominatie, Max van Hees- wijk werd kandidaat voor de Spelen dankzij zijn vijfde plaats in Milaan-Sanremo. Een plaats bij de eerste acht of twee klasse ringen bij de beste twaalf in een wereldbekerkoers leveren een olympische nominatie op. Bondscoach Gerrie Knetemann hoeft overigens in augustus niet per se te kiezen uit genomineer de renners. „Let wel, deze vijf staan op mijn lijstje, maar ik kies straks natuurlijk wel voor de renners in vorm." In de opsomming van normen en limieten van NOCNSF is ruimte opengelaten voor een an dere keuze, waarbij ploegstrate gie als argument wordt ge bruikt. „Ik ga straks na de klas- siekermaand contact opnemen met acht, negen renners. De har de kern van de ploeg voor Athe ne zal al ruim voor de Tour dui delijkheid krijgen, maar ik denk dat ik de laatste twee plekken pas in de laatste week van de Tour of erna invul", aldus Kne temann. ANP AMSTERDAM - Paul Bergen, de Amerikaanse coach van Inge de Bruijn, heeft interesse voor een rol binnen het Nederlandse zwemmen. Hij heeft dit tijdens zijn verblijf bij de Swim Cup in Amsterdam in een gesprek met Cees Vervoom, directeur van zwemploeg TZA, laten weten. Bergen stopt na dit seizoen waarschijnlijk als trainer bij de Tualatin Hills Swim Club in Be- averton. „In het scholingstraject zou hij zeker een belangrijke rol kun nen spelen", aldus Vervoorn. „Het is mooi dat hij in Neder land zou willen werken. Wel licht kan er invulling aan wor den gegeven, maar dat is niet aan mij." ANP spits. Tien minuten voor de rust ken schot, 0-1. In de extra tijd 1-1 op het bord. Door die gelijk- de man die in Madrid voor de be- opende Raul, aangespeeld door van de eerste helft schoot aan- maker was de tweede helft geen langrijke 4-2 zorgde, werd het Ronaldo, de score met een beke- voerder Giuly op fraaie wijze formaliteit. Dankzij Morientes, duel zelfs nog een echte wed strijd. Met zijn zevende doel punt in negen CL-duels bracht hij Monaco tot op één treffer van de halve eindstrijd. Feestje De tweede treffer van aanvoer der Giuly, die zich na een pass van Ibarra handig vrijspeelde bij Helguera, zette de thuisclub vanaf de 66e minuut op de drem pel van de halve finales. Real drong in de slotfase nog wel aan, maar de beste kans was voor Monaco. Invaller Adebayor schoot in de extra tijd op de lat. Het Franse feestje na het eindsignaal was er niet minder om. In de halve finales wacht Chel sea. ANP Monaco (Fra) - Real Madrid (Spa) 3-1 (1-1). 36. Raul 0-1, 45 Giuly 1-1, 48. Morientes 2-1, 66. Giuly 3-1. Scheidsrechter: Collina (Ita). Gele kaart: Helguera, Borja (Real Madrid), Roma (Monaco). Aantal toeschouwers: 20.000. Monaco: Roma; Ibarra, Rodriguez, Givet en Evra' Cissé, Plasil, Giuly (82. El Fakiri) en Rothen; Prso (61 Nonda) en Mortientes (85. Ade bayor). Real Madrid: Casillas; Salgado (85. Raul Bravo), Helguera, Mejia en Roberto Carlos; Figo, Guti (88. Portillo), Zidane en Borja (72. So- lari); Raul en Ronaldo. Monaco-verdediger Patrice Evra (links) kijkt geconcentreerd naar de bal in een duel met Real-aanvaller Luis Figo. foto Pascal Deschamps/RTR woensdag Kwartfinales: Olympique Lyon-FC Porto Heenwedstrijd: 0-2 Deportivo la Coruna-AC Milan Heenwedstrijd: 1-4 door Ad Pertijs MEERLE - De laatste training van Servais Knaven voor Gent-Wevelgem duurde giste ren precies vier minuten. „We vertrokken om half tien en toen begon het plots wel zó hard te re genen. Erik (Dekker) draaide als eerste om. Daarna Jeroen (Blijlevens) en vervolgens ben ik ook maar terug naar huis gere den." Servais Knaven (33) kan erom lachen. De Quick-Step-renner uit het Belgische Meerle raakt niet snel meer in paniek. Ook niet nu de belangrijkste week van het seizoen is aangebroken. Vandaag Gent-Wevelgem en zondag zijn droomklassieker Pa- rijs-Roubaix. Hij is er klaar voor. De vier minuten durende wegtraining werd thuis aange vuld met een sessie op de rollen en om half twaalf zat hij alweer fris gewassen op de bank bij vrouw en kinderen. „Vandaag doe ik niks meer", zei hij. Knaven heeft het gevoel dat hij frisser dan ooit optrekt naar de twee klassiekere die hem het bes te liggen. „Als jonge renner had ik er moeite mee om drie zware wedstrijden in een week te rij den. Ik merk nu dat ik de klas siekers steeds beter verteer. Dat zal te maken hebben met het feit dat je sportief volwassener en sterker bent geworden. Maar ook met mijn keuze om de Drie daagse van De Panne een keer bewust over te slaan. Vorig jaar overkwam me dat noodgedwon gen omdat ik in de eerste etappe van 'De Panne' na 80 kilometer al ziek afstapte. Ik merkte toen dat ik in de week na de Ronde van Vlaanderen een stuk frisser aan de start stond van Gent-We velgem en Parijs-Roubaix. Ik merk het nu weer. Je herstelt op deze manier sneller van de Ron de van Vlaanderen." De Ronde van Vlaanderen reed hij puur in dienst van de ploeg. Hij deed zijn werk in de groep die kilometers lang jacht maak te op een vroege groep vluch ters. „De ploeg was tevreden na afloop." Dat is belangrijk voor Knaven. Quick Step is een een heid, waarbinnen arbeid en belo ning natuurlijke bondgenoten zijn. „Je offert je eigen kansen vaak en graag op, omdat er bij deze ploeg ook een dag komt dat je zelf aan de beurt bent." Die dag kwam voor Knaven in 2001 toen hij zijn jongensdroom verwezenlijkte: het winnen van Parijs-Roubaix.Vorig jaar was hij dicht bij de winst in Gent-Wevelgem. Op anderhalve kilometer voor de streep werd hij teruggegrepen door een groepje, waaruit zijn vriend Andreas Klier de spurt en koers won. „Ook mijn ploeggenoot Tom Boonen zat erbij. Later neem je zo'n finale nog eens door met z'n allen en stel je vast dat wanneer hij iets beter had gestoord, ik wel voorop was ge bleven." Boonen wekte sterk de indruk dat hij er op zat te hopen dat de anderen het gat dichtre den. Knaven: „Als je jong bent, denk je zo. Dat is niet vreemd. Die dingen moet je leren. Nu zal hij het in ieder geval anders doen. Ook al omdat Tom al een grote wedstrijd (de E3-Prijs) heeft ge wonnen." Gent-Wevelgem is een koers die Knaven op het lijf is geschre ven, „Maar Parijs-Roubaix ligt me toch het beste. Het blijft een speciale wedstrijd, waar ik echt naar uitkijk. Wat ik wel merk, is dat ik er sinds vorig jaar niet meer zo nerveus aan de start sta dan in voorgaande. Omdat je voor jezelf weet dat het goed zal gaan (Knaven bevestigde zijn ze ge in 2001 met een uitstekend optreden in 2002) en omdat je in een ploeg zit, waar mannen rij den naar wie gekeken wordt." Outsider Servais Knaven is er immers achter gekomen dat hij geen man is om een hele ploeg te dra gen. „Ik ben op mijn best in de rol van outsider. Een stap ho ger, kopman zijn van deze ploeg, maakt me te nerveus." De Nederlander zal derhalve niet solliciteren naar de 'func tie' die Johan Museeuw na zon dag achterlaat. „De ploeg zal wel op zoek gaan naar een nieuwe kopman, ver wacht ik. Tom Boonen heeft al les in zich om een kopman te zijn, maar gezien zijn leeftijd is het daar nu nog te vroeg voor. Wie weet benaderen ze Peter van Petegem wel. Mij hoeven ze in ieder geval niet te vragen." GPD Beat Zberg (links) passeert als eerste de finish in de tweede etappe van de Ronde van Baskenland. Sa muel Sanchez (rechts) moet genoegen nemen met de tweede plaats. foto Txema Fernandez/AP van onze sportredactie ZALLA - De Zwitser Beat Zberg heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Baskenland ge wonnen. Zberg won de sprint van een eerste groep voor de Spanjaard Sanchez. De Italiaan Danilo Di Luca nam de leiderstrui over van de Spanjaard Alejandro Valverde. Levi Leipheimer finishte opnieuw in de eerste groep. De Amerikaan van Rabobank staat na twee ritten achttiende in het algemeen klassement. De Fransman Franck Bouyer won gisteren de eer ste etappe van het Circuit de la Sarthe. Bouyer, rij dend voor de ploeg van Brioches la Boulangère, klopte na 181 kilometer van Saint-Jean-de-Monts naar Vallet in de sprint de Duitser Ronny Scholz. De zege van Bouyer was opmerkelijk. De Frans man miste de laatste bocht op 300 meter voor de streep en belandde op een parkeerterrein. Scholz was blijkbaar zo verbouwereerd dat hij niet aan zette. Bouyer kwam terug op het parkoers, vond het wiel van de Duitser en klopte hem alsnog. ANP/AFP SYDNEY - De Australische zwemheld Ian Thorpe roe? het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op autonj sche kwalificatie voor olympisch kampioenen te ovei^ gen. De rivaal van Pieter van den Hoogenband komt deze suggestie naar aanleiding van zijn uitsluiting vo» de olympische 400 meter. Hij kan in Athene zijn titel» deze afstand niet verdedigen, omdat hij in de series de Australische kwalificatiewedstrijden van het startbloj viel. „Als je nog steeds op hetzelfde niveau bent als tii dens de vorige Spelen, vind ik dat het IOC zeker naarde! ze mogelijkheid zou kunnen kijken. Ze kunnen het in J der geval overwegen", zei Thorpe. ANP/RTR HUISSEN - Achtvoudig nationaal kampioen Rob Cle- heeft gisteren op het Nederlands kampioenschap das! men de leiding genomen. Met zwart was hij te sterk v» Tanja Chub. De overige koplopers, Baljakin, Thijssen^ Scholma, kwamen in de derde ronde van de nationale^, telstrijd niet verder dan remise. Clerc leidt nu met vrf punten. ANP KERKRADE - Roda JC heeft met Feyenoord een akkoord bereikt over de vraagprijs voor Johan Elmander. De Lm. burgse voetbalclub wil de Zweedse aanvaller voor ko mend seizoen overnemen. Hij speelt nu op huurbasisvoot NAC. „We zijn akkoord met de prijs van Feyenoord. Eet dezer dagen hopen we met Elmander zelf te spreken et duidelijkheid over zijn komst te krijgen", lichtte tech nisch bestuurslid Nol Hendriks toe. ANP ROTTERDAM - Feyenoord heeft het contract met trick Mtiliga met drie jaar verlengd. De Deen werd®, langs door Feyenoord weggekaapt bij satellietclub Excel sior en ontwikkelt zich volgens de technische leiding goed als linksback. Gill Swerts behoort daarentegen kornet seizoen niet tot de A-selectie van Feyenoord. Swells werf dit seizoen door de Rotterdammers gehuurd van Excel sior. Als deze club promoveert, kan hij daar eventueel te rugkeren. Swerts heeft nog een doorlopend contract vac een jaar, maar krijgt medewerking bij een vertrek. ANP PALMA - De strijd om het olympisch zeilticket voor Ne derland in de 470-vrouwenklasse is bij het toernooi oma Prinses Sofia Trofee in Spanje ongemeend spannend, b sa Westerhof en Margriet Matthijsse zijn in het klasse ment na zes races hun rivalen Marcelien de Koning e Lobke Berkhout tot op één punt genaderd. De Koning en Berkhout staan elfde in de rangschikking Westerhof en Matthijsse bezetten de twaalfde positie. D Koning en Berkhout moeten vrijdag voor de kust van Mal lorca in het eindklassement zeven posities hoger dan hit Nederlandse concurrenten uitkomen om het enige startbe wijs voor Athene 2004 te bemachtigen. ANP van onze sportredactie GENK - Sef Vergoossen ver trekt per direct bij de Belgische topclub RC Genk. De Nederlan der ziet zijn vertrek als de beste manier om de negatieve spiraal waarin Genk verkeert, te door breken. De club zelf wilde de trainer tot het einde van het lo pende seizoen behouden. De Limburger had een contract voor onbepaalde tijd. Genk maakte eerder op de dag al bekend dat de wegen van Ver goossen en de club na dit sei zoen zouden scheiden. Naast Vergoossen stapt ook assis tent-coach Jos Daerden op. Bei de trainers waren bezig aan hun derde seizoen in Genk. In het eerste seizoen werd de club landskampioen waardoor er het jaar erop Champions Lea gue-voetbal te zien was bij de vereniging. Na het succesvolle eerste jaar werden de prestaties alleni minder. Vorig seizoen eindigt Genk als zesde, waardoor bi naast Europees voetbal gree Ook dit seizoen lijkt er wein eer meer te behalen. De achte stand op koploper Anderled bedraagt al 25 punten. Ger staat op de zesde plaats. „Ik heb het besluit vanmorgt genomen", zei Vergoossen een reactie bij Studio Spoi „De consequenties van doo gaan waren te groot. Voetba lend pakte de spelersgroep h nog wel op, maar de resultati bleven helaas uit. Dan is hetb ter om niet met elkaar door gaan. Er zouden in het verve van de competitie te veel comp caties hebben kunnen optrede Het werkte gewoon niet meei Vergoossen en Daerden word' opgevolgd door het duo Deme Van Geneugten. Zij zullen resterende zes wedstrijden in< Belgische eerste klasse voor hi rekening nemen. ANP van onze sportredactie EINDHOVEN - Naast Birming ham City aast ook Newcastle United op Mateja Kezman. De leiding van de club uit het Pre miership heeft aan Kezmans zaakwaarnemer Chiel Dekker la ten weten een beslissing over de spits uit te stellen tot na de dub bele confrontatie tussen PSV en Newcastle United in de Uefa Cup. „Ze willen hem graag nog een keer live beoordelen", aldus Dekker. „Vaak gaat het zo: als een speler overtuigt in een recht streeks duel geeft dat net een beetje meerwaarde." Kezman zegt een aanbieding van Bir mingham City serieus te overwe gen. „Birmingham City is ambi tieus, het is een goede club waar in de toekomst veel mogelijk is. Het zou voor mij een prima kans zijn", aldus Kezman. Fulham-doelman Edwin van der Sar, beoogd opvolger van Ronald Waterreus, heeft via zijn zaakwaarnemer Rob Jansen la ten weten de aanbieding v PSV 'op zich in te laten werke Voor het duel met Newcas United van morgen worst PSV-trainer Guus Hiddink n de vraag of hij Dennis Romir dahl in de basisopstelling mi opnemen. De Deense aanval maakte zaterdag na drie mas den blessureleed zijn renti voor PSV. „Dennis is herste maar het spelen van een b wedstrijd is nog niet aan de de", aldus Hiddink gisteren. Arjen Robben blijft voorlo] aan de kant. De linkerspits g< na zijn hamstringblessure si vooruit, maar Hiddink rekf morgen nog zeker niet op he Johann Vogel traint volop n de groep mee, maar voor b geldt evenzeer dat het onze! is of hij al zal spelen. John Jong zal vrijwel zeker niet t schikbaar zijn voor het dueln de Engelse subtopper in het P lips-stadion. De geboren Haj naar, die zijn contract bi] P tot 2007 verlengde, moest gis ren met een kuitblessure 1 trainingsveld verlaten. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 54