Protest tegen huurverhoging PZC 100% SCHARRELPAPIER. Aanleg rondweg Hulst goedkoper Hoop op einde aan willekeur bij nieuw welstandsoordeel Schip raakt in problemen bij Terneuzen Kleine sportclubs vrezen het einde Restauratie kleine toren Sint Baafs Aardenburg De kleine toren van de Sint Baafskerk is onder meer aange tast door de bonte knaagke- ver. foto Camile Schelstraete door René van Stee IJZENDIJKE - Is de nieuwe wel standsnota in Sluis klantvrien delijk? En is het straks echt over met de betutteling en willekeur als het document binnenkort wordt bekrachtigd? Dit waren enkele centrale vragen tijdens de opiniërende discussiebij- komst van de Sluisse gemeente raad over de conceptnota Wel- standsbeleid die in IJzendijke werd gehouden. Gemeenteambtenaar T. de Vos beantwoordde beide vragen be vestigend. Behoudens enkele uit zonderingen behoren dergelijke uitwassen volgens hem tot het verleden door de invoering van zogenoemde sneltoetscriteria. Met behulp hiervan kan een aan vrager bij licht vergunningplich- tige bouwwerken zoals dakka pellen, schuurtjes en uitbreidin gen van woningen meteen bepa len of zijn plan voldoet aan rede lijke eisen van welstand. Daar door hoeven aanvragen niet meer naar de welstandscommis sie. Volgens De Vos viel het met die willekeur in het verleden wel mee. „Slechts vier procent van de aanvragen wordt echt nega tief beoordeeld. Meer dan tach tig procent was wel in orde. Veel mensen deden ook hun voordeel met de aanwijzingen van de welstandscommissie, waardoor ze met betere ideeën terugkwamen", aldus De Vos. H. Meijer (Nieuw West) had hier over zijn twijfels. Hij vroeg zich af in hoeverre mensen tevreden zijn na een compromis. „De meesten moeten toch iets doen wat ze eigenlijk niet willen." Creativiteit W. Behr uit Sluis wees op reac ties uit de bouwwereld op de no ta. Zo zouden er toch nog te veel regeltjes zijn vastgesteld die ie dere vorm van creativiteit de kop in drukken. Ook vrezen zij een conserverend beleid in plaats van dat er uitdaj worden gezocht en grei^ den verkend. Behr: „Erisj gekozen voor duidelijk plaats van discussie. heid op papier werkt/ hen niet." Behr deed vervolgens des tie een werkgroep vanb« en architecten in te stele in samenwerking met meente de nota 'werkte maken. Vos sprak vanK dig idee, maar waarschip het risicovol was ome; mensen uit de eigen doen. C. Bolijn (Dorpsts" Toerisme) vond de sa van Behr onbespreekbaar, de vakbroeders alles zobö rijk vonden, hadden zehiei wezig moeten zijn om erts over te praten. Als ik zo® heen kijk, zie ik bijna ni® uit de bouwwereld", stdj vast. Burgemeester J. Sala o Bolijn in haar opvattirf volgens hem bleek uit&j ge opkomst van de boinfc ge bureaus dat er kennelijti niet zulke zwaarwegende^ ren kleven aan de nieuw i standsnota in Sluis. TERNEUZEN - Het li vaartschip Delta uit Te» is gistermiddag rond h: stuurloos geraakt nabij neuzense havens. Het 85 meter lange schip,! den met vijfhonderd ton a olie, kreeg door nog onba oorzaak te maken met ra blemen. De sleepboten Leendertïi en Fonda trokken de b( de oostsluis. Daar wordtti zoek gedaan naar deorai van het euvel. door René van Stee AARDENBURG - De kleine to ren van de Sint Baafskerk in Aardenburg staat in de stei gers vanwege restauratiewerk zaamheden. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De geplande forse verhoging van de huurta- rieven van de sportaccommoda ties in de gemeente Terneuzen is door Jean-Lou de Gucht HULST - De aanleg van de rond weg Terhole valt ruim 600.000 euro goedkoper uit dan ver wacht. De weg is voor 1,2 mil joen euro aanbesteed aan aanne mer Heijmans uit Rosmalen. Dat vertelde wethouder B. Pauwels gisteravond in de commissie Ruimte. In de bestek- prijs werd nog uitgegaan van 1,9 miljoen euro. Hierbij zijn niet inbegrepen de verwerving van gronden en panden. Dan kwam het bedrag uit op ruim 3,5 miljoen euro. Pauwels waar schuwde voor al te veel optimis me. „Het is niet zo dat die 600.000 euro nu helemaal aan de gemeente Hulst toekomt. Ver geet niet dat Rijk, provincie en ZLM ook de weg financieren. Ik denk dat het ons ongeveer twee ton oplevert." Vanavond bespreekt de commis sie Middelen een fors bezuini gingsprogramma van meer dan 800.000 euro. Volgens Pauwels kan die twee ton hierop in min dering worden gebracht. Het had heel wat voeten in de aarde*voordat de cijfers boven tafel kwamen. Wethouder E. de Deckere was eerst niet van zins om de exacte bedragen te noe- voor kleine clubs als de gymnas tiekvereniging Thor uit Sas van Gent de doodsteek. Voorzitter B. Vermandei van Thor hield daarom gisteravond men. „Het is beduidend minder dan we in eerste instantie dach ten." Dat antwoord pikten D. van Damme-Fassaert (PvdA), A. Totté (CDA) en W. Broekhoven (Groot Hontenisse) niet. „Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", zei Broekhoven. Daarop zei De Deckere dat hij het niet zeker wist. „Ik geloof ongeveer een derde van de bestekprijs." Pauwels bood uitkomst. Hij zocht het juiste bedrag op in zijn kantoor en kon de opgeluch te commissieleden vertellen dat het ruim 6 ton was. Volgens Van Damme-Fassaert bleek uit de aanbesteding, waar ook aannemers van buiten Zeeuws-Vlaanderen aan mee mochten doen, dat de PvdA uit eindelijk toch gelijk heeft gekre gen. Enkele jaren geleden waar schuwden de sociaal-democra ten al dat er aan handjeklap werd gedaan bij de aanbeste ding van bouwwerken door de gemeente Hulst. Het viel de par tij op dat het systeem met aanne mers uit Zeeuws-Vlaanderen wel heel duur was. En ook dat de vier huisaannemers allemaal evenveel aan hun trekken kwa men en er wellicht prijsafspra ken maakten. Van Damme-Fas saert: „Dit scheelt ons bijna een bezuinigingsronde. tijdens de vergadering van de adviescommissie Samenleving een pleidooi om de verhoging te laten varen. „Wij zijn ervan geschrokken en zijn er niet gelukkig mee", aldus Vermandei Thor is een kleine vereniging van driehonderd leden en is vol gens de voorzitter nu al jaarlijks vijftien tot achttien procent van de totale inkomsten kwijt aan zaalhuur. De huurverhoging die de ge meente vorig jaar doorvoerde als gevolg van de samenvoeging van de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen kon Thor nog net behapstukken. Maar nu wil de gemeente de tarieven voor de huur van de sportaccom modaties verhogen met niet min der dan zestig procent. En dat is voor de Sasse gymnastiekvereni ging te veel van het goede, be toogde Vermandel. Zorgvuldig „We hebben altijd geprobeerd zorgvuldig met onze centjes om te gaan, maar dit is voor ons bijna niet meer voor elkaar te krijgen." Thor betaalt nu nog 6,50 euro per uur voor de accommodatie, maar moet 10,50 euro per uur gaan betalen. „Het betekent dat we onze con tributie opnieuw moeten verho gen en nu met tien tot vijftien euro per jaar. De verhoging van vorig jaar hebben we nog ge woon geslikt en op kunnen van gen met een kleine verhoging van het lidmaatschapsgeld. Wij vragen de gemeenteraad echter met klem af te zien van deze nieuwe verhoging." Bij het ter perse gaan van de krant was de commissie gistera vond nog niet toe aan de advise ring over het collegevoorstel voor de nieuwe tarieven. Evenals bij vele andere monu mentale bouwwerken in Ne derland, heeft de bonte knaag- kever ook hier zijn verwoesten de werk in de houten draag constructie gedaan. De restauratie gebeurt in op dracht van de Rijksgebouwen dienst, eigenaar van een deel van de kerk. De houten vloer is bijna volledig vervangen. Om weerstand te kunnen bie den aan de werking van water en wind is ook het loden bedek kingsmateriaal vernieuwd. Verder worden zwaar aange taste steunbalken vervangen. Kunsthars Op plekken waar de bonte knaagkever minder grote ver woestingen heeft aangericht, worden de balken geconser veerd. Hierbij worden ze ge deeltelijk weggehakt en opge vuld met kunsthars en -mor tel. Volgens R. Vermaire van de Rijksgebouwendienst zijn de balken daardoor nog stevi ger dan voorheen. „Dit goedje is harder dan be ton en biedt nagenoeg de ga rantie dat de balken nooit meer worden aangetast", legt Vermaire uit. Het karwei duurt tot half juni. Over de kosten van de restau ratiewerkzaamheden wilden zowel Vermaire als de afdeling persvoorlichting van de Rijks gebouwendienst niks kwijt. woensdag 7 april 2004 Wat kan het leven toch mooi zijn. Wanneer niet alleen de eieren bij elkaar gescharreld zijn, maar de verpakking ook. Bij de eieren moet je er altijd even op letten dat ze echt bij elkaar gescharreld zijn. Maar van de verpakking weetje het zeker. Al onze eier- dozen worden van oud papier gemaakt (mits ze natuurlijk niet van kunststof zijn). Zo zie je dat we ook in de eenentwintigste eeuw nog heel wel in harmonie met de natuur kunnen leven. Als we maar willen. Steeds weer plezier van karton en papier. EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON. T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN. VERENIGING GOLFKARTON. KONINKLIJKE KVGO, NEDERLANDS UITGEVERSVER®**

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 52