afael Nadal kent geen grenzen Phil Taylor in Zierikzee Landskampioen zaalvoetbal uit competitie gehaald Zwemdirecteur blijft ziek thuis Skeelercompetitie bestaat uit acht wedstrijden *21 Spaanse tennisser in recordtempo op weg naar de wereldtop Van de Graaf aan de leiding Snelste ronde Dimitri Schnitzler Finale strandvoetbal Westkapelle Petö weer lang uit roulatie Brood trainer Helmond Sport uitslagen Nederlaag voor Navratilova VYGZ afgelast woensdag 7 april 2004 1ALL0RCA - Hij moet nog achttien jaar worden, maar de gevestigde orde siddert nu al r hem. Tennisser Rafael Na- dal is in recordtempo op weg 'naar de wereldtop. De Span jaard staat ook in de Davis Cup zijn mannetje. Op zijn geboor te-eiland Mallorca bindt hij ko mend weekeinde aan de zijde van Juan Carlos Ferrero, Carlos jloya en Tommy Robredo de strijd aan met Nederland in de kwartfinale van de wereld- Spanje leek in de eerste ronde reeds door Tsjechië uitgescha keld te worden. In Brno leidde hét thuisland na twee dagen met 2-1. Vlak voor het begin van de vierde partij keerden de kansen. De Tsjechische kopman jiri Novak viel geblesseerd uit. Nadals zelfvertrouwen werd er alleen maar groter door. Tegen ploeggenoot Feliciano Lopez zei hij maar een paar woorden. 'Zorg jij dat het 2-2 wordt en dan win ik deze ontmoeting voor ons'. En zo geschiedde. Na- dal klopte in het beslissende en kelspel Radek Stepanek met ■7-6,7-6,6-3. (Michael Chang was een paar we ken jonger dan Nadal toen hij zich in de topvijftig nestelde. Al leen Björn Borg en Boris Becker debuteerden op jongere leeftijd in de Davis Cup De kans dat het supertalent tegen Nederland in het enkelspel uitkomt is ech ter klein. Fereno en Moya genie ten vanwege hun ervaring en plaats op de wereldranglijst nog [altijd de voorkeur. Nadal komt wel met Robredo in het dubbel- uit. Het duo won eerder dit jaar de titel in Chennai. Het is een teken dat hij op jonge leef tijd al zeer allround is. In het dubbelspel probeert hij zijn min- dere punten te verbeteren. Zijn service is veel te zacht en zijn Evolley is verre van indrukwek kend. Nadal, geboren in Manacor, nam op vierjarige leeftijd voor het eerst een racket ter hand. Hij vermeed het spelen van een backhand, simpelweg door zo wel met rechts als met links een forehand te slaan. Hoewel in al les rechtshandig ontwikkelde hij zich tot linkshandige tennis ser. Het werd een striemende fo rehand, met angstwekkend veel topspin, een Spanjaard eigen. Voordat hij als twaalfjarige voor tennis koos, wees alles er op dat 'Rafa' voetballer zou wor den. Zijn oom Miguel Angel Na dal - nu Real Mallorca - speelde voor Barcelona en het Spaanse nationale elftal. De kleine Rafael - vreemd genoeg harts tochtelijk fan van Real Madrid - sleepte menig prijs in de wacht als goaltjesdief. Afhaken Maar de keuze viel op tennis, na dat hij de Spaanse kampioen schappen onder de twaalf jaar had gewonnen. Begeleid door een andere oom, Toni Nadal, be gon Rafael steeds sneller naam te maken. Toni zorgde ervoor dat zijn neefje met beide benen op de grond bleef staan. Nadat Rafael de hoogste jeugdtitel had veroverd, toonde zijn oom hem een lijst met de laatste twintig winnaars. Nadal herkende al leen de namen van Alex Corret ja en Sergi Bruguera, een teken dat er heel wat talenten afhaken op de weg naar de top. Het bevorderde de werklust van Nadal, die vier jaar geleden, als veelbelovend talent, vooraf gaand aan de finale tegen Au stralië de Spaanse vlag het sta dion mocht binnendragen. De enige smet op die gewonnen ont moeting - de enige keer dat Spanje de Davis Cup won - was het ontbreken van zijn grote voorbeeld Carlos Moya, net als hij van Mallorca afkomstig. „Ik bewonder Sampras en Agassi, maar de enige tegen wie ik al tijd heb opgekeken is Carlos Moya", aldus Nadal. De voormalige nummer 1 van de wereld is zijn mentor en vriend Rafael Nadal is een tennisser die s neemt en dat maakt hem onvoorspelbaar. geworden. Het verbaasde Moya niets dat Nadal op zo'n jonge leeftijd al belangrijke wedstrij den wint. „Ik ken hem van kleins af aan", zei Moya in El Mundo. „Hij verschuilt zich niet en schuift geen verantwoorde lijkheid af. Hij is uit een ander hout gesneden. Hij heeft moed en is een geboren winnaar", al dus Moya, die vorig jaar tijdens het Masters Series toernooi van Hamburg van zijn protégé ver loor. Het was Nadals tweede grote scalp. Een paar weken eerder klopte hij Albert Costa, even eens een oud-winnaar op Ro land Garros. Sjeng Schalken er voer in Auckland, waar Nadal de finale bereikte, de kracht van de tiener en verloor van hem in de eerste ronde.In Miami vorige week boekte Nadal zijn grootste zege tot nu toe. Hij bracht 's we relds beste tennisser Roger Fede- rer zijn tweede nederlaag van het jaar toe en steeg mede daar door naar de 35e positie op de wereldranglijst. Vissen Zijn Spaanse collega's noemen hem de 'Turbo', vanwege zijn voorliefde voor snelheid, zowel op als buiten de baan. Geheel in contrast daarmee is zijn voorlief de voor vissen. Als het even kan trekt hij er met vrienden op uit en kan hij urenlang naar zijn dobber staren. Op de tennis baan transformeert hij weer tot een snelheidsduivel met stalen zenuwen. Nadal neemt risico's en dat maakt hem onvoorspel baar. Hoewel een zenuwpees - hij plukt veelvuldig aan shirt en broek - is Nadal een koele kik ker. Hij is verzot op het spelen van belangrijke punten en wed strijden. Nadal: „Dat is altijd zo geweest. De beslissende momenten, het laatste punt. Ik hou ervan. De ze- foto Antonio Calanni/GPD ge op Stepanek tegen Tsjechië in de Davis Cup was mijn be langrijkste overwinning tot nu toe. En misschien wel de beste ervaring die ik ooit gehad heb. Een vijfde wedstrijd in de Davis Cup is iets immens, maar ik wist zeker dat ik ging winnen." Moya had zijn verrichtingen thuis voor de televisie gevolgd en zag dat het goed was. „Deze jongen heeft een gouden toe komst. Hij heeft geen grenzen. Want hij heeft nog niet eens al les geleerd, wat er is te leren. El ke dag die voorbij gaat maakt van hem een stabielere en bete re speler." GPD ZIERIKZEE - Bas van de Graaf heeft zijn koppositie in de Zierikzeese schaakcompetitie verbeterd. Hij versloeg Richard van der Veken. Hij schreef hierdoor 53 punten op zijn naam bij. Martin Krijger en Hans Aangeenbrug wis ten beiden de winst te behalen in hun partijen. Richard van der Veken behield wel zijn vierde positie op de rang lijst. Sjaak Spiegels kwam door een winstpartij dichter bij de topvier, maar het gat is waarschijnlijk te groot om nog een derde plaats te bemachtigen. MIDDELBURG - De karters van Ram AD Racing waren oppermachtig in de vijftiende race in de B-poule van het Zeeuws indoor kartkampioenschap. Het team gaat nu ook aan de leiding in het algemeen klassement. Ram AD Racing startte de race vanaf de tweede plek. In het eerste halfuur werd koploper Cafetaria 't Frietuus ech ter gepasseerd en de leidende positie werd in het restant van de wedstrijd niet meer uit handen gegeven. Mili's Fas hion eindigde op de tweede plaats en het team van F1 Pal ace werd derde. De snelste ronde werd in 46,25 seconden door Dimitri Schnitzler uit Kerkwerve verreden. GOES - Het district Zuid I van de KNVB houdt maandag in samenwerking met de voetbalvereniging De Noorman nen de finale van het strandvoetbal voor C-junioren. Acht ploegen (DFS, Heinkenszand, RKWO, De Noormannen 1 en 2, Virtus, Breskens en Zeelands Sport) hebben zich ge plaatst voor de eindstrijd. Het toernooi wordt op het strand bij strandpaviljoen Scheldezicht in Westkapelle ge speeld. De eerste wedstrijden beginnen om 13.30 uur. De finale is om 15.30 uur. BREDA - De Hongaarse voetballer Tamas Petö van NAC is opnieuw lang uit de roulatie. De kruisband in zijn knie moest gisteren worden gereconstrueerd. Het herstel zal ongeveer zes maanden in beslag nemen. Ruim twee weken geleden raakte Petö in het duel met PSV geblesseerd aan het gewricht. Eén van de twee stren gen waaruit de eerder gereconstrueerde kruisband be stond, bleek te zijn afgescheurd. Na de eerste operatie in het begin van het seizoen 2002-2003 was Petö er al een jaar uit. ANP HELMOND - Helmond Sport heeft in Ruud Brood een nieuwe trainer gevonden voor de komende twee jaar. De huidige trainer van Jong NAC wordt voor twee seizoenen gehuurd van de Bredase club. NAC ziet in Brood een trainer voor de toekomst en wil hem bij de eerstedivisieclub ervaring op laten doen. Brood, die ook hoofd jeugdopleidingen is in Breda, had bij NAC een contract tot 2005. Dat is verlengd tot 2006. Brood volgt in Helmond Jan van Dijk op die de nieuwe coach van RBC Roosendaal wordt. ANP van onze sportredactie ROTTERDAM - West Stars is per direct uit de hoogste zaal voetbalcompetitie genomen. De KNVB heeft dit besluit geno men naar aanleiding van het vo rige maand gestaakte duel met FC Marlène. De tuchtcommissie van de voet balbond wees de regerend lands kampioen uit Rotterdam als schuldige aan. De Rotterdam mers mogen dit seizoen niet meer in actie komen waardoor zij rechtstreeks degraderen naar de eerste divisie. West Stars-voorzitter Jan Huij- ser: ..Dit komt als een donder slag bij heldere hemel. Het is on begrijpelijk. Als er in het duel met Marlène nou iets ernstigs aan de hand was geweest, had ik het nog kunnen begrijpen. Maar er is niets bijzonders ge beurd." De wedstrijd in Rotterdam werd dertien minuten voor tijd ge staakt. Fouad Lazaar van West [Stars had al een rode kaart ge kregen, toen er commotie ont stond over een strafschop voor Marlène. „De eerste scheidsrech ter wilde ons een vrije trap ge ven, maar werd overruled door de tweede arbiter", vertelt Huij- ser. „Die laatste zei er direct bij dat hij zou staken als er com mentaar op zijn beslissing zou worden geleverd." „Onze coach, Joop Ludwig, heeft geroepen: 'Wat een stelle tje hufters'. In een wedstrijd waarin de belangen groot zijn, wordt er wel eens iets geroepen. En in die duels wordt op het scherpst van de snede gespeeld, soms zelfs eroverheen. Maar als het er allemaal op een lieflijke manier aan toe gaat, is er toch niets aan. En er is niet gevoch ten, niets." De zaalvoetbalvereniging over weegt de gang naar de rechter, omdat bij de voetbalbond een hoger beroep tegen de straf niet mogelijk is. Huijser: „Ik sluit niets uit, ook niet dat we vol gend seizoen gewoon in de eer ste divisie verder gaan. Ik ga nog praten in Zeist. We moeten proberen te redden wat er te red den valt.GPD van onze sportredactie AMERSFOORT - Marcel van der Togt, directeur van Stich ting Topzwemmen Nederland (STN), zit ziek thuis. Een van de AMELIA ISLAND - Martina Navratilova heeft haar rentree 'n het vrouwenenkelspel niet kunnen opluisteren met een ze ge. Op het toernooi van Amelia Is land verloor de inmiddels 47-ja- °ge Amerikaanse in drie sets van de Venezuelaanse Müagros Sequera. De veterane won de ^rste set nog verrassend met -1. maar moest de overige twee sets in 6-3 en 6-2 aan Seciuera la ten. ANP aanleidingen hiervoor is de pro blemen die zijn ontstaan rond het contract dat STN heeft afge sloten met het financiële bedrijf DSB over de sponsorplek op badmuts van de Nederlandse zwemmers. De stichting ging hiermee voor bij aan de professionele teams TZA en Topzwemmen Zuid-Ne derland (TZZN). De twee ploe gen, waar de meeste toppers voor uitkomen, voelen zich ge schaad in hun commerciële be langen. „De problemen met het contract zijn niet dé aanleiding, maar het heeft er zeker mee te maken", aldus Meeuwis Bouw, voorzitter van STN. „Het is jam mer dat het zo is gelopen." In de affaire wachten TZA en TZZN nog altijd op nieuwe voor stellen van STN. Op 31 maart moesten deze klaar zijn, maar STN heeft om uitstel gevraagd. ANP ZIERIKZEE - Elfvoudig wereldkampioen darts Phil Taylor gaf gisteravond een demonstratie in het Zierikzeese eetcafé 't Visslop. De En gelsman Taylor, bijgenaamd The Power, was de eerste darter die een 9-darter live op televisie voltooide. Hij won tweemaal de Embassy (1990 en 1992) en vervolgens stapte hij over naar de concurrerende bond PDC. Bij de bond werd hij negen keer wereldkampioen. De laat ste keer was begin januari, toen hij in een ultraspannende finale van Kevin Painter won (7-6). foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie GOES - De Zeeuwse skeeleraars komen ook dit seizoen weer aan hun trekken. Net als voorgaan de seizoenen is er een skeeler competitie opgezet. Daarbij wordt om de 'Azzuricup' 2004 gestreden. De competitie bestaat uit acht wedstrijden. Op het programma staan onder meer criteriums, een tijdrit (Zeeuws kampioen schap) en een heuse klassieker ter afsluiting. Wie hoog in het klassement wil eindigen moet niet alleen alle wedstrijden rij den, maar moet ook allround zijn. Het bedrijf Azzuri uit Roosendaal is de hoofdsponsor. De competitie begint zaterdag met een wedstrijd in Lewedorp, die in samenwerking met het wielercomité Lewedorp wordt gehouden. Tevens zijn er die dag wielerwedstrijden. Om 11.30 uur gaat de eerste ca tegorie (fietsen/ B-amateurs) van start. De skeeleraars zijn om 15.30 uur aan de beurt. Bijna alle Zeeuwse skeeleraars komen aan het vertrek, alleen de A-rijders Andries Minder- houd en Niels Wisse mogen niet starten. In deze wedstrijden mo gen op de A-rijders na alle cate gorieën starten, zoals junioren, C-rijders, veteranen, vrouwen en plaatselijke B-rijders. Kanshebbers In Lewedorp komen onder ande ren de winnaar van het seizoen 2003, Marco van der Meulen uit Oostburg, Cees Cijsouw (Groe- de) en Kees de Goffau (Rilland) in actie. Andere kanshebbers voor de eindzege zijn Jaap van Tatenhove (Axel), Paul Naes- sens (Vogelwaarde), Leo Janse (Yerseke), Jaap Nieuwenhuize fs-Heer Arendskerke) en B-rij- der Rinus Wisse (Krabbendijke) en de sterke Belg Jean-Luc Ostyn uit Kortrijk. De kalender van de Azzuricup 2004 ziet er als volgt uit: 10 april Lewedorp: 23 juni Krab bendijke. 30 juni Oostburg (tijdrit): 17 juli Oostburg: 14 augus tus Goes; 18 augustus Oostkapelle; 4 september Axel; 18 september Renesse (klassieker). Zundert. Grand Prix driebanden. Eerste ronde, poule 2: Dericks - Spille- man 50-40, Habraken - Van Geel 50-44, Van Geel - Dericks 50-32, Habraken - Spilleman 50-9. Stand: 1. Habraken 100, 2. Van Geel 94, 3. Dericks 82, 4. Spilleman 49. Habraken en Van Geel door naar volgende ronde. Poule 4: Zwiers - Beemsterboer 50-37, Breur - Van Wanrooij 50-41. Stand: 1. Zwiers 50, 2. Breur 50, 3. Van Wanrooij 414. Beemsterboer 37. Huissen. NK mannen. Derde ronde: Chub - Clerc 0-2, Kuijvenhoven - Heus- dens 0-2, Gerard Jansen - Barkel 1-1, Meijer - Hans Jansen 1-1, Boom - Balja- kin 1-1, Prosman -Thijssen 1-1, Van den Akker - Scholma 1-1 Stand: Stand: 1. Clerc 5 punten, 2. Bal- jakin, Thijssen, Scholma 4, 5. Barkel, Hans Jansen, Gerard Jansen, Prosman, Van den Akker, Heus- dens 3, 11. Meijer, Kuijvenhoven, Chub 2,14. Boom 1. Zierikzee. Onderlinge competitie. Bas van de Graaf-Richard van der Veken 1-0, Jan Verduijn den Boer-Mar- tin Krijger 0-1, Arend Bandsma-Hans Aangeenbrug 0-1, Hans Baris-Sjaak Spiegels 0-1Peter de Vrieze-Teun Brou wer 1-0, Alex de Nie-Han van der Made 0-1, Adrie de Jonge-John van Dalsen 1-0, Henny de Jonge-Pang Yuen 1-0, Jo- han Hoogstrate-Andre Tillema rem, Stoffel Stoel-Herman Jukkenekke 0-1, Kees Polderman-Niels Meintema 0-1, Michiel Meerkerk-Paul Greefhorst 0-1, Henk Bremer-Jort Hardon rem. Jan Hei- ligers-Jan Bom 0-1, Henk Elshout-Chris van Eldik 0-1, Tannie Blok-Jos Maas kant 0-1, Marijn van Wijngaarden-Dick Doeswijk0-1. Stand: 1. Bas van de Graaf 1067,5; 2. Martin Krijger 1044,33; 3. Hans Aan geenbrug 1039,67; 4. Richard van der Veken 913,5; 5. Sjaak Spiegels 772,83; 6. Arend Bandsma 771,83; 7. Peter de Vrieze 644,5; 8. Han van der Made 631,5; 9. Aat Brakel 631; 10. Adrie de Jonge 612. Lucky Day 3373: 3-9-17-18-19-26-32- 35-38-40-45-48-53-55-58-62-65-74-78-80 (onder voorbehoud). San Luis Potosi (Max). Challenger mannen, 50.000 euro: Eerste ronde: Wessels (Ned) - Boeker (VSt) 6-1 6-4. Amelia Island. Vrouwen, 485.000 euro. Eerste ronde: Pierce (Fra) - Shaughnessy (VSt) 6-1 6-2, Farina Elia (lta/10) - Lichovtseva (Rus) 6-4 6-4, Molik (Aus) - Jankovic (SMo) 6-0 6-0, Davenport (VSt/4) -Tian Tian Sun (Chi) 6-2 7-5, Zvonareva (Rus/8) - Pisnik (Slv) 6-3 1-6 7-5, Maleeva (Bul/15) - Randrian- tefy (Mad) 4-6 6-7 6-3, Conchita Marti nez (Spa/16) - Krasnoroetskaja (Rus) 3-6 7-5 6-1, Medina Garrigues (Spa) - Craybas (VSt) 6-4 6-2, Castano (Col) - Diaz-Oliva (Arg) 6-3 6-3, Asagoe (Jap) - Reeves (VSt) 6-3 7-5- Casablanca. Vrouwen, 91 .OOO euro. Eerste ronde: Martinez-Granados (Spa) - Schruff (Dui) 3-6 6-4 6-2, Kouka- lova (Tsj) - Schwartz (Oos) 6-3 6-3, Mar- rero (Spa) - Benesova (Tsj/5) 3-6 6-3 6-1, Talaja (Kro) - Zanetti (Ita) 6-2 6-3, Loit (Fra/1- Mirza (Ino) 5-7 6-4 6-2. 3e div A jun: Terneuzen-OJC 1-3, Wil- helmina-Koz Boys 5-0, Halsteren-Papen- drecht 5-0, BSC-Zeelandia M 6-0, GJS-Internos 2-4, VOAB-WSC 1-3. Stand: Internos 19-41, BSC 19- 39, OJC 17-34, Terneuzen 19-31, Halsteren 20-30, Wilhelmina 19-27, Papendrecht 20-25, WSC 19-24, Zeelandia M 18-23, Koz Boys 19-19, Voab 19-12, GJS 16-7. 3e div B jun: WSC-TSC 1-2, HW24-DFC 0-0, Internos-ODC 3-0, Lon- ga-RCS 1-3, Theole-Brabantia afg, OJC-Terneuzen 4-1, Terneuzen degra deert, Stand: DFC 18-41, Internos 17-37, OJC 18-35, Theole 17-32, RCS 18-32, WSC 18-32, TSC 19-28, Longa 18-26, Brabantia 18-19, HVV'24 19-16, ODC 18-7, Terneuzen 20-7. Zalla. Ronde van Baskenland. Twee de etappe, Bergara - Zalla: 1 Beat Zberg (Zwi) 180 km in 4.46.48, 2. Sa muel Sanchez (Spa), 3. Ardila (Spa), 4. Di Luca (Ita), 5. Martin (Spa), 6. Aitor Osa (Spa), 46. Leipheimer (VSt), 59. Lotz 1.29, 60. Tankink, 75. Veneberg 2.10, 86. Scheuneman, 100. Mutsaars 4.52,136. De G root 11.45,139. Boven Algemeen klassement: 1 Di Luca 8.12.37, 2. Rebellin (Ita), 3. Aitor Osa, 4. Valverde (Spa), 5. Samuel Sanchez, 6. Ferrlo (Spa), 18. Leipheimer, 61. Tan kink 2.40, 74. Veneberg 3.51, 78. Scheu neman, 83. Lotz 6.30, 134. De Groot 16.46, 141. Mutsaars 18.39, 155. Boven 25.32. Vallet. Circuit de la Sarthe. Eerste etappe, Saint-Jean-de-Monts - Vallet: 1 Bouyer (Fra) 175 km in 3.58.32 (44,019 km/u), 2. Ronny Scholz (Dui), 3. Aug (Est) 0.21, 4. McEwen (Aus), 5. Davis (Aus), 6. Rodriguez (VSt), 61. Ullrich (Dui). Palma. Prinses Sofia Trofee. Vrou wen 470, na 6 races: 1. Bekatorou/ Tsoulfa (Gri) 30 punten, 2. Via Dufres- ne/Azon (Spa) 33, 3. Ilienko/Gaponovich (Rus) 33, 11. De Koning/Berkhout 57, 12. Westerhof/Matthijsse 58, 19. Kooi- stra/De Goederen 81. Europe, na 6 ra ces: 1. Sundby (Noo) 6, 2. Dezillie (Bel) 15, 3. Amato (Arg) 18, 20. Brouwer 58, 21. Witteveen 62. Yngling, na 6 races: 1. Wagner (Dui) 16, 2. Schumann (Dui) 27, 3. Thies/Bes/De Jong (Ned) 32, 15. Hin/Zuiderbaan/Buis 67. Mannen. 470, na 6 races: 1. Conte/De la Fuente (Arg) 13, 2. Förster/Burnham (VSt) 17, 3. Bonnaud/Bonnaud (Fra) 26, 28. Coster/Coster 62. Finn, na 5 races: 1. Ainslie (GBr) 4, 2. Misura (Kro) 17, 3. Hógh-Christensen (Den) 18, 15. Zielhuis 62, 20. De Vries 66, 45. Willems 163. Tornado, na 6 races: 1 Lovell/Ogle- tree (VSt) 24, 2. Echavarri/Paz (Spa) 28, 3. Lange/Espinola (Arg) 32, 6. Booth/ Dercksen 46, 21. Karsenbarg/Heems- kerk 99. GOES - Van het inhaalprogram ma in de eerste klasse C van hét zaterdagvoetbal is gisteravond niet veel terechtgekomen. Het duel tussen VVGZ en Woudri- chem werd afgelast. GJS won met 2-0 van Schelluinen. Het veld van WGZ in Zwijnd- recht was door de vele regeh van gistermiddag onbespeel baar geworden. Volgens een be stuurslid van de club stonden de plassen op het veld. De wed strijd wordt nu donderdag 16 april gespeeld. Voor Oostkapelle is de afgelas ting een streep door de reke ning. WGZ is in de strijd tegen degradatie een concurrent van de Walcherse club. De Zuid-Hol landse club heeft ook na gistera vond nog altijd twee wedstrij den minder gespeeld dan Oost- kapelle.WGZ heeft uit 17 wed strijden 17 punten gehaald, Oostkapelle staat na 19 wedstrij den op 20 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45