Animo tafeltje-dek-je tanende PZC Trouwen in Fort prins Frederik verleden tijd Ouders willen breed onderzoek gemeente naar peuterspeelzaal Schuitevoerder keert niet meer terug als directeur ziekenhuis Staten wisten van bredere koker Politie neemt rijbewijs in Leerstraf voor bestelen oma Rector Willibrordcollege vertrekt Natuurlijk verloop en hogere prijzen spelen maaltijdservice parten Mini-instuif M Groen licht van provincie voor bouwplan d'Heule II Gedeputeerde Kramer zoekt naar plek voor slib woensdag 7 april 2004 MIDDELBURG - De PvdA-Statenleden M. de Koster en L. Luijt-Verheij hebben hun huiswerk niet goed gedaan. Vorige maand stelden ze, naar aanleiding van een artikel in de PZC, vragen over de ververskoker in de Zandkreek- dam. Deze betonnen constructie is op kosten van de pro vincie breder uitgevoerd om in de toekomst een eventuele verdubbeling van de weg Goes-Zierikzee mogelijk te ma ken. De koker dient om het Veerse Meer met Oosterschel- dewater te verversen. De twee wilden weten waarom deze zaak niet is voorge legd aan Provinciale Staten. Dat is wel degelijk gebeurd, antwoordt het dagelijks provinciebestuur. Vier jaar gele den is de overeenkomst tussen Rijk en provincie over on der meer de meerkosten van een bredere koker aan de or de geweest in de toenmalig Statencommissie verkeer en vervoer. Daar zat indertijd De Koster in. Het dagelijks provinciebestuur onderstreept dat er geen plannen bestaan om de weg te verdubbelen. Het leek een wijs besluit om de ververskoker voor alle zekerheid bre der uit te voeren, omdat aanpassing later veel duurder zou zijn geweest. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van maan dag op dinsdag het rijbewijs ingenomen van een 41-jarige man uit de gemeente Veere. Hij werd om één uur 's nachts aangehouden op de Schroe- weg in Middelburg voor rijden onder invloed. Uit een blaastest bleek dat hij 2,5 maal te veel had gedronken. De man moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een pro ces-verbaal. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een achttienjarige Vlissinger voor het bestelen van zijn oma zes weken voorwaardelijke gevan genisstraf en 26 uur leerstraf agressie en beheersing opge- legd. De man had op 17 augustus vorig jaar in Vlissingen zijn oma hardhandig vastgepakt, haar tegen de deur geduwd en haar portemonnee ontfutseld. „Ik moet geld hebben", had hij gezegd. Het slachtoffer was doodsbang. Officier van justitie H, den Hartog vond dat het voor het slachtof fer zeer bedreigend was. De vrouw heeft na het incident de deursloten vervangen en familie ingeschakeld. De uitspraak was conform de eis. GOES - F. van der Knaap vertrekt aan het eind van dit schooljaar als rector van het Sint Willibrordcollege in Goes. Hij is benoemd tot voorzitter van de centrale direc tie van de Scholengroep Kwadrant in de regio Don- gen-Oosterhout. Van der Knaap heeft bijna tien jaar leiding gegeven aan het Sint Willibrordcollege, maar zegt inmiddels toe te zijn aan een 'nieuwe uitdaging'. Het bestuur van de Stich ting Christelijk Voortgezet Onderwijs Zeeland heeft zijn besluit 'met respect aanvaard'. .w, Pifit Kleemans ZIERIKZEE - Het aantal klan- lin van tafeltje-dek-je Zierik- Ke is in 2003 ten opzichte van 2002 gedaald. Volgens de maal- tijdverstrekkcr komt dat waar schijnlijk vooral door natuurlijk verloop en het feit dat de maal- 'tijdservice voor steeds meer „sen te duur wordt. Tafeltje-dek-je Zierikzee ver strekte volgens het jaarverslag over 2003 34.629 maaltijden en dat zijn er 1358 minder dan in 2002. Daarmee is aan de stijging 'van het aantal maaltijden eind jaren '90 definitief een einde ge- [komen. Oorzaak 'Het is volgens voorzitter J. Fon- W van tafeltje-dek-je Zierik zee geen probleem van Zierik zee alleen. „De andere comité's rhebben er ook last van en een "echt duidelijke oorzaak is moei- ijkaan te geven." 'Tafeltje-dek-je houdt het met 'enige slagen om de arm op na tuurlijk verloop onder de klandi zie. „Veel mensen zijn naar een "verzorgingshuis verhuisd of maakten tijdelijk gebruik van ta- feltje-dek-je, bijvoorbeeld na een ziekenhuisopname." foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - Het CJV Samen Verder in Zierikzee houdt van daag de laatste mini-instuif van het seizoen. De mini-instuif is een maande lijkse bijeenkomst voor jongens en meisjes van vier tot en zes jaar. De jonge kinderen komen bijeen voor een gezellige mid dag met spel, knutselen en bed jes. Er wordt gewerkt met the ma's die zijn afgestemd op de jaargetijden en gedenkdagen als 'asen, Kerst, Koninginnedag. De mini-instuif wordt gehouden in gebouw De Driehoek van 14.00 tot 16.00 uur. trum. Na de zomer wordt begon nen met de bouw van een centra le keuken voor alle Schouw- ne-Duivelandse Allévo-zorgcen- tra én Tafeltje-dek-je. Het is cle bedoeling dat tegen de tijd dat die centrale keuken klaar is de verschillende Tafel- tje-dek-je-comité's op Scohu- wen-Duiveland samengevoegd zijn Fonteine hoopt van ganser harte dat de nieuwe manier van wer ken die die fusie én de centrale keuken met zich meebrengt niet tot verdere afkalving zal leiden. „Onze vrijwilligers zullen heel erg moeten wennen aan dat nieu we systeem. Nu worden de maal tijden dagelijk bezorgd en dat wordt straks allemaal anders." Ook volgt Fonteine cle ontwikke ling van de maaltijdprijs met ar gusogen. Wordt de maaltijdprijs straks te hoog, clan prijst Tafeltje-dek-je zichzelf uit de markt, vreest Fon teine. Sociaal contact Tafeltje-dek-je is meer dan al leen maaltijdverstrekker. Het so ciaal contact is, zo wordt bena drukt in het jaarverslag, belang rijk. „Veel mensen genieten van het feit dat er dagelijks een warme maaltijd wordt gebracht en dat de bezorgers soms even tijd heb ben voor een praatje. De men sen kunnen dan hun verhaal kwijt. In 2003 kon Tafeltje-dek-je Zie rikzee beschikken over 28 vrij willigers die bij toerbeurt de maaltijden bezorgden. Werving van vrijwilligers blijft een be langrijk actiepunt. Achtentwintig vrijwilligers brengen bij toerbeurt de maaltijden van tafeltje-dek-je Zierikzee rond. Tafeltje-dek-je verhult niet dat ook de de laatste jaren steeds ge stegen maaltijdprijs hen parten speelt. Door sommige maaltijd gebruikers wordt per week min der vaak gebruik gemaakt van Tafeltje-dek-je. Steeds meer mensen maken allen nog ge bruik van de hoofdmaaltijd. De maaltijden worden nu nog bereid in de instellingskeuken van het lokale Allévo-zorgcen- agenda STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Muziekschool, 19.00 uur I Open huis voor accordeon, gitaar, kope ren blaasinstrumenten, orgel en saxo foon. (Advertentie) MATTHAUS PASSION JOH. SEBASTIAN BACH HOLLAND BOY5 CHOIR NEDERLANDS BACH COLLEGIUM ROBERT LUTS (Evangelist) HENK V HEIJNSBERGEN (Christus) PIETER JAN LEUSINK (Dirigent) Koarten 35,- (4 voor 120,-) via giro 5600435 INFO: 0118-623650 "ww.nie uwe-muziek.nl redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Rolf Bosboom GOES - Er moet een breed on derzoek komen naar de veilig heid en kwaliteit van peuter speelzalen. De ouders van Jani ce Slosse, het tweejarig meisje dat vorige week dinsdag om het leven kwam bij een ongeval in peuterspeelzaal De Polderrak kertjes in Goes, dringen daarop aan bij de gemeente Goes. Het meisje, dat vandaag wordt begraven, wilde vorige week van de glijbaan gaan, toen het touw van de loopklos die zij om haar nek had gehangen, bleef ha ken. Zij overleed korte tijd later in het ziekenhuis. De ouders zeggen na het tragi sche ongeval veïe 'brandende vragen' te hebben. Zij verwij zen onder meer naar de Beleids brief Peuterspeelzaalwerk uit 2002 van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Daarin staat onder meer dat het toezicht op de peuter speelzalen een taak is van de be trokken gemeente. Zij dringen er daarom bij het ge meentebestuur op aan 'op zeer korte termijn' een 'breder onder zoek' in te stellen, waarin wordt gekeken naar de veiligheid, de inrichting van de speelruimtes (zowel binnen als buiten), de groepsgrootten, het aantal kin deren en de opleiding van het personeel van de peuterspeelza len. De peuterspeelzaal waar het on geval gebeurde, valt onder de Stichting Kinderopvang De Be- velanden. De stichting opereert weliswaar zelfstandig, maar ook de gemeente speelt een be langrijke rol. Die bepaalt als subsidieverstrekker - Goes heeft voor dit jaar 320.000 euro op de begroting staan voor peu terspeelzalen - aan welke eisen de stichting moet voldoen. Voor peuterspeelzalen gelden geen landelijke wettelijke regels en normen. De politie heeft het onderzoek naar het ongeval in de Goese Polder voorlopig nog niet afge rond. De verwachting is dat het nog enkele weken duurt voordat duidelijk is of er sprake is ge weest van verwijtbaar gedrag. Dat het zo lang duurt, komt on der meer doordat onduidelijk is wie bij de peuterspeelzaal waar voor verantwoordelijk is. ging. Hun protest leidde uitein delijk tot aanpassing van het plan. Vervolgens ontspinde zich een discussie over de vraag of uitvoering van d'Heule II wel licht kon worden uitgesteld ten faveure van woningbouw op de 'lokatie motel' aan de rand van Nieuwerkerk. Projectontwikkelaar Adboma BV uit Capelle aan den IJssel wil op genoemde plek 37 huizen bouwen en claimt dat zij daar bij meer kansen voor 'starters op de woningmarkt creëert dan in plan'd Heule II geboden wor den. Adboma kreeg steun van de dorpsraad, die zelfs een be zwaarschrift indiende. Het dage lijks bestuur hield voet bij stuk. De overgrote meerderheid van de raad schaarde zich tijdens de onlangs gehouden raadsvergade ring achter het college. Uiteindelijk trok de dorpsraad haar bezwaarschrift weer in. door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Wat de pro vincie betreft kan woningbouw plan 'd Heule II in Nieuwerkerk doorgaan. Het college van gede puteerde staten heeft er gisteren haar goedkeuring aan gegeven. Nieuwerkerk krijgt er via 'd Heule II - de tweede fase van plan 'd Heule - totaal 47 wonin gen bij. Dit jaar worden de eer ste 17 daarvan gebouwd. In 2005 is ruimte voor tien wonin gen en tussen 2008 en 2012 kun nen de dan nog resterende 20 huizen worden gebouwd. Aan het uiteindelijke plan 'd Heule II is heel wat vooraf ge gaan. In het oorspronkelijke plan stonden vijf woningen vlak langs de drukbereden N59 inge tekend. Dat stuitte op bezwaren van zowel de Dorpsraad Nieu werkerk als de Tennisvereni- De trouwzaal van Fort Frederik in Ooltgensplaat voldoet niet aan de brandveiligheidseisen. foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting OOLTGENSPLAAT - Trouwlus tigen kunnen niet langer terecht in Fort Frederik in Ooltgens plaat. Veertien bruidsparen moe ten omzien naar een andere trouwplek omdat de trouwzaal niet voldoet aan de brandveilig heidseisen. De gemeente en de eigenaar geven elkaar de schuld van deze situatie. De kwestie is begonnen toen de gemeente Fort prins Frederik sommeerde te voldoen aan brandveiligheidseisen. Alleen dan krijgt de voormalige kruit kamer een gebruiksvergunning als trouwzaal. De eigenaar heeft niet aan de eisen voldaan. „De gemeente hanteert de regels der mate strikt dat het financieel niet haalbaar is om alle aanpas singen te realiseren", zegt advo caat E. van den Ouden namens eigenaar Fort prins Frederik. De gemeente heeft vervolgens aan de eigenaar gevraagd om de Don Jon (het restaurant) te ge bruiken als trouwzaal zodat de aanstaande bruidsparen toch een leuke ambiance hebben om in te trouwen. „In het restau rant mag het wel", vertelt ge meentewoordvoerder F. ten Brinke. „Dat klopt niet", rea geert Van den Ouden. „We heb ben voor het hele gebouw geen gebruiksvergunning, dus ook niet voor het restaurant." „Dat is zo", zegt burgemeester A. van Pelt. „Maar dat komt om dat de eigenaar voor het héle complex een gebruiksvergun ning heeft aangevraagd en die mogen we niet geven, want de kruitkamer is niet in orde. De si tuatie in de Don Jon is wel goed en daar zou apart een gebruiks vergunning' voor afgegeven kun nen worden." Brief Het Fort prins Frederik is inmid dels gesloten voor het publiek en alle bruidsparen in spé heb ben een brief gehad met de me dedeling dat het feest niet door kan gaan. „De exploitatie moet rendabel blijven en dat is het niet meer als wij het hele ge bouw moeten aanpassen. Het is allemaal niet zo simpel als het lijkt. Het gebouw dateert uit 1500. De muren en plafonds zijn heel dik. De dikte varieert van drie tot zeven meter. Dat zijn geen muurtjes waar je gemakke lijk een extra vluchtweg in aan brengt. Dan mag je de boren voor de HSL wel inhuren", zegt Van den Ouden. „Het gaat voor het verkrijgen van een gebruiks vergunning voor de kruitkamer als trouwzaal om een investe ring van 50.000 euro. De deuren moeten brandwerend worden ge maakt en er moeten vluchtbord- jes worden aangebracht, dat is alles. De eigenaar wilde dit in eerste instantie ook wel doen maar heeft later de opdracht aan de aannemer weer ingetrok ken." De burgemeester geeft aan dat ze hadden gehoopt de bruidsparen tegemoet te komen door in de Don Jon te laten trou wen maar dat de gemeente nog een trouwzaal heeft waar ieder een terecht kan. De kans dat de kruitkamer ooit weer als trouw zaal kan worden gebruikt is aan wezig, omdat het complex in middels is verkocht. Er zijn al leen strubbelingen bij de over dracht. De nieuwe eigenaar heeft echter aangegeven dat hij de investeringen wel wil doen. door Rolf Bosboom GOES - S. Schuitevoerder keert definitief niet terug als direc teur van de Oosterscheldezieken- huizen in Goes en Zierikzee. De nieuwe Raad van Toezicht en Advies wil, na de bestuurscrisis van begin dit jaar, met een scho ne lei beginnen. Schuitevoerder, destijds het eni ge lid van de Raad van Bestuur, werd in januari op non-actief ge zet door de toenmalige Raad van Toezicht. Dat gebeurde na een hoogoplopend conflict over de werving van een nieuwe voor zitter van de Raad van Bestuur. De bestuurscrisis leidde uitein delijk twee maanden geleden tot het vertrek van de voltallige Raad van Toezicht. De kantonrechter in Middel burg behandelde vorige maand het ontslag van Schuitevoerder. De rechter stuurde de partijen naar de onderhandelingstafel. Zij moesten eerst bekijken of een terugkeer van de directeur mogelijk is. Als dat niet geval was, zou er moeten worden ge praat over een passende finan ciële regeling. Inmiddels is er een nieuwe Raad van Toezicht geformeerd. Die heeft in zijn eerste vergadering bepaald geen gesprek met Schui tevoerder te willen aangaan over een eventuele terugkeer. „De leden scharen zich achter het beleid zoals dat tot nu toe is gevoerd", zegt R. van der Meu- len, interim-voorzitter van de Raad van Bestuur. „Dat bete kent dat er een nette financiële regeling moet komen." De nieuwe Raad van Toezicht heeft inmiddels onderling de ta ken verdeeld. L. van Muiswin kel, tot vorig jaar hoogleraar openbare financiën aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, is benoemd tot voorzitter; M. Bie- rens is vice-voorzitter, voorlo pig tot het einde van dit jaar. Bureau Dan moet er een nieuwe Raad van Bestuur zijn. De verwach ting is dat de procedure zes tot negen maanden in beslag neemt. Daarbij wordt een extern bu reau ingeschakeld, waarvoor een beperkt aantal kandidaten in beeld is. Er wordt daarnaast gewerkt aan het opstellen van een profielschets voor de nieu we Raad van Bestuur, die uit twee leden bestaat. De Raad van Toezicht telt op dit moment negen leden, van wie nog drie uit de oude raad afkom stig zijn. Hun is gevraagd tot ui terlijk 1 juni aan te blijven, met het oog op de continuïteit en eventuele achtergrondinforma tie over het dossier-Schuitevoer der. De patiëntenraad van het zie kenhuis kan ook nog een lid van de Raad van Toezicht voordra gen. Daarvoor wordt de regulie re procedure gevolgd, waarbij mogelijk een advertentie wordt gezet om kandidaten te werven. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Gedeputeerde T. Kramer (waterbodems) wil op korte termijn met de Zeeuw se gemeenten, de waterschap pen en Zeeland Seaports zoeken naar een oplossing voor het pro bleem van het Zeeuwse waterbo- demslib. De berging van dat slib is pro blematisch geworden, nu het vrijwel zeker is dat er op Temeu- zens grondgebied geen groot Zeeuws depot wordt aangelegd waarin de 2,7 miljoen kubieke meter slib uit de Zeeuwse bin nenwateren kan worden gebor gen. In plaats van bergen bin nen de provinciegrenzen kan het slib gestort worden op de Maasvlakte, maar dat zou de ge zamenlijke waterbeheerders tien miljoen euro extra gaan kos ten. „Die kosten komen dan bo venop de kosten voor de aanleg van een depot in Zeeland, zoals tot voor kort gepland was in de Koegorspolder bij Temeuzen", zegt Kramer. De gedeputeerde zit door het conflict tussen Ter- neuzen en staatssecretaris M. Schultz van Haegen nu omhoog met een berg slib van jewelste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41