Overleg over aanpak treinlawaai Grote teleur stelling? PZC VJjfiARDI KEUKENS BV ro KLASSE GEPRIJSD! Onderzoek naai falen sirenes Ga spierziekte A.L.S. te lijf. Docenten leren bij op open dag Nehalennia €2240 €7020 €3450 Alleen si is geen giro 55 2000 +-» c Giro We 00e Bestuurders Kapelle praten met provincie over kosten sanering Waskot begint nieuw seizoen in Wemeldinge Paasei-zoektocht in Hof Domburg Politie betrapt drankrijder Boete voor poging diefst roestvrij staa :0m Kijken in onze showroom en krijg, net als wij OOK LOSSE INBOUWAPPARATEN O.A. TïTpl II- De voordeligste keukehspecialist! Ceciliaweg 4 - Sint-Annaiand - Tel. 0166-653448 m wr~m BOSCH VAATWASSER 3x A-KLASSE: ~S'gk gehandicapte kind NSGK. Elk kind speelt nt« 3 Maak er een Kleintje van. El CL» s woensdag 7 april 2004 door Mieke van der Jaqt KAPELLE - Burgemeester S. Kramer en wethouder P. Ganse man van Kapelle gaan binnen twee weken naar Middelburg om met de gedeputeerde te pra ten over de provinciale bijdrage in de sanering van het railver- keerslawaai. WEMELDINGE - Het kleine museum 't VVaskot in Wemeldin ge is het nieuwe seizoen begon nen met de tentoonstelling van een verzameling varkentjes uit verschillende materialen, 't Waskot stelt komend seizoen, behalve de vaste collectie spul len die met de de was te maken hebben, elke maand een andere verzameling ten toon. Het huis museum is elke woensdag en vrijdag open van 10.00 tot 17.00 uur. In het paasweekeinde gel den dezelfde tijden op zaterdag en maandag. DOMBURG - Kinderen onder de twaalf jaar kunnen op twee de paasdag eieren komen zoe ken bij vakantiepark (Buiten) Hof Domburg. Er zijn dit jaar duizend eieren verstopt. Het verzamelpunt is het Cen trumplein van het vakantiepark aan de Schelpweg 7. De zoektocht begint om kwart over tien 's ochtends en duurt tot ongeveer half twee 's mid dags. Aangezien de speurtocht niet al leen op het vakantiepark zelf wordt gehouden, maar ook daar buiten is voor kinderen onder de zes jaar een begeleider ver plicht. De gemeente Kapelle zal inzet ten op een vergoeding van hon derd procent voor de huizen waaraan nog geen maatregelen zijn getroffen om het lawaai in te dammen. De bewoners van die huizen wachten al een hele poos. De woningen in Kapelle die het dichtst bij het spoor liggen, zijn een jaar of vier geleden al onder handen genomen, waarbij de kosten voor honderd procent werden vergoed. De tweede stroom, waaronder de woningen aan de Stationsstraat in Kapel le, zou in 2002 aan de beurt ko men en de kosten zouden tot 85 procent worden vergoed, deels door de provincie, deels door de gemeente Kapelle. Omdat plotseling de Wester- schelde Container Terminal (WCT) in beeld kwam, leek het verstandiger nog even met de uitvoering te wachten. Bereidwillig De gemeente verwachtte er wel wat meer bijdragen uit te kun nen slepen. Door bereidwillig mee te werken aan de plannen voor een WCT zou de vergoe ding wel eens kunnen neerko men op honderd procent. Nu de WCT op tamelijk losse schroeven is komen te staan, moet in elk geval het oude plan weer uit de kast komen. Het rail verkeer neemt immers ook zon der WCT flink toe, nu ook de Sloelijn zal worden verlegd en verbeterd. De vraag is echter of er nog ie mand te vinden is die die 15 pro cent wil betalen. P. Remijnse van het CDA vond dat de ge meente de morele plicht heeft om te zorgen voor die honderd procent vergoeding. In feite be rust die plicht ook bij de provin cie, die immers geestdriftig voor de WCT heeft geijverd en niet heeft nagelaten de mensen voor deeltjes voor te spiegelen. Duurder Nu de aanleg van een WCT al lang niet meer zeker is, zonder dat Kapelle daar schuld aan heeft, zitten de mensen wel al twee jaar langer in de herrie en zou de isolatie van de huizen wel eens duurder kunnen zijn. Ganseman legde uit dat hij over twee zaken gaat praten: de isola tie van de huizen en de isolatie van het spoor. Uit de pot voor sa nering van railverkeerslawaai moet het geld voor de huizen ko men. Uit de gelden voor de Sloelijn zouden schermen en dergelijke maatregelen moeten komen. Het Kapelse college wil weten hoe de provincie het hele probleem wil aanpakken en hoe het dan moet worden betaald. Het colle ge beloofde binnen een maand een antwoord. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Tientallen do centen van middelbare scholen uit het hele land zijn gisteren naar Nehalennia in Middelburg gekomen om te zien hoe het on derwijssysteem De Leertuin werkt. De docenten spraken met leerkrachten, scholieren en ouders om te oordelen of De Leertuin ook geschikt is voor hun school. Anderhalf jaar geleden begon Nehalennia met deze nieuwe leermanier voor vmbo-scholie- ren. Alle reguliere vakken zoals wiskunde, aardrijkskunde, bio logie en de talen worden niet langer klassikaal gegeven. De scholieren zitten in één groot lo kaal en moeten daar hun op drachten maken en lessen leren. Ze krijgen wekelijks een over zicht met wat ze die week moe ten hebben gedaan. Ze mogen zelf weten op welk moment ze welk vak doen. De scholieren kunnen hulp vra gen aan de aanwezige docenten. „De kinderen leren hierdoor een planning te maken, ze worden er zelfstandig door en ze leren zelf de verantwoordelijkheid te nemen", vertelt locatiedirecteur P. de Kreij. „Met een gewone leermethode komen deze drie punten nauwelijks aan bod. Nu we hier anderhalf jaar mee wer ken, kan ik wel zeggen dat ik geen enkel nadeel aan dit sys teem zie." Naast Nehalennia is er nog één school in Nederland, in Schie dam, die zo werkt. Andere scho len zijn wel geïnteresseerd. C. van Willigen van een school uit Almere en H. van Dijk van een school uit Zoetermeer zien wel iets in De Leertuin, maar niet voor de korte termijn. Geluidshinder „De docenten die aanwezig zijn, moeten van alle vakken iets af weten. De kwaliteit hangt dus sterk af van de docent en de ken nis die hij heeft", zegt Van Dijk. „Het moeilijkste lijkt me dan ook de docenten zover te krij gen. Maar deze leermethode sluit wel mooi aan bij het basis onderwijs. Daar wordt ook al met weektaken gewerkt. Ik denk dat kinderen met proble men op deze manier beter gehol pen kunnen worden omdat er Op de open dag van de afdeling vmbo van Nehalennia in Middelburg kwamen docenten uit het hele land kijken hoe het onderwijssysteem De Leertuin in de praktijk werkt. foto Lex de Meester persoonlijk aandacht kan wor den gegeven. De geluidshinder vind ik een minpunt. Iedereen praat door elkaar heen. De dertienjarige meiden Selina en Montoya vinden het leuk dat ze door docenten worden onder vraagd. „Ze vragen bijna alle maal hetzelfde, maar dat vinden we niet erg. Iedereen wil weten of we wel tijd uittrekken voor de vervelende vakken. Dat moe ten we wel, want anders halen we de weektaak niet en dan krij gen we alsnog huiswerk mee. Ook vraagt iedereen of we het moeilijk vinden om te stoppen met kletsen en te gaan leren. Dat is soms lastig. Maar meestal zegt de leraar er dan wel iets van." door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat on derzoeken hoe het komt dat voor de derde achteenvolgende keer sirenes in Zeeland dienst hebben geweigerd tijdens de lan delijke test. Alle 29 sirenes op Schou- wen-Duiveland en enkele sire nes in de gemeente Veere waren maandagochtend rond twaalf uur stil. „Hoe dit kan gebeuren weet ik niet, maar ik vind het wel heel vervelend dat het weer in Zee land gebeurt", zegt J. Berenbak van het ministerie. „Leveran cier Siemens en beheerder Debi- tel moeten nu tot op de bodem uitzoeken wat hier aan de hand is. We willen dat het goed komt." De sirenes wórden aange stuurd vanuit Middelburg. Daar wordt met de computer een sig naal uitgezonden naar een radio net. Via het radionet krijgen de sirenes vervolgens een signaal waarop de apparaten gaan loeien. Bij de storing is waarschijnlijk iets misgegaan in de aansturing via het radionet, want uit onder zoek is inmiddels wel gebleken dat er niets fout is gegaan in de bediening of de procedure. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag het rijbewijs ingeno men van een 41-jarige man uit de gemeente Veere. De automobilist werd om één uur 's nachts aangehouden op de Schroeweg in Middelburg voor rijden onder invloed. Uit een blaastest bleek dat hij tweeënhalf maal zoveel had ge dronken als toegestaan. De man moest zijn rijbewijs inle veren en kreeg een proces-ver baal. „Het systeem begint te ren en het wachten ïsopa, nisering. Maar dat is waa^ lijk niet de enige oorzaak Is om moeten de twee beiroi bedrijven goed uitzoeken nu werkelijk aan de hat.ri( weest. Ik heb ook alge-.- ii dat de eerstvolgende kei: i' uit de leveranciers om:,- |e ning in Zeeland aanwezig alles in de gaten te houden' Berenbak hoopt over et |i dagen de resultaten van la derzoek naar de storing \a te hebben. MIDDELBURG - Een 2ï ji inwoner van Kloetinge is a ren in Middelburg vooi di tot diefstal veroordeeld t# euro boete. De Kloetinger werd 51-: dit jaar op een bouwtena Yerseke betrapt dooreen» gingsbeambte toen hij ross staal probeerde te stelen. De politierechter sprak i 24-jarige inwoner van SintP j* lipsland vrij van diefstali p roestvrij stalen buizen. Dei f was 17 juni vorig jaar op j} lichte dag op een bouwplan f Yerseke zijn busje met t- g len aan het laden toen hij i f aangesproken door een ufl der van het plaatselijk beè De verdachte vertelde op ting dat hij op gezette tj oud ijzer inzamelt en hisa afspraken maakt met been- Officier van justitie L meende dat de handelwijs' verdachte verkeerd was. .0 om toestemming moe gen." De officier eiste 3i boete. De politierechter vond ded wijze niet deugen, fhaafï voldoende bewijs om toteü oordeling te komen. Klein maar fijn. Compai anopstelling met veel Wei mogelijkheden. Compleet met korvenkast, koelkast, kookplaat, ji ■n, integrale afzuigkap, werkblad en spoelbak De keuken, een plek waar je je thuis voelt. Sfeervolle deurfronten in twee harmonieus op elkaar afgestemde kleuren De fraai uitgevoerde schouw en kranslijsten maken het geheél af. Compleet met combimagnetron, koel kast, kookplaat, afzuigunit en multiple arkblad met vlakinbouw spoelbak. Luxe sfeervolle hoek keuken met klassieke schouw en brede korvenkast. Compleet met combi-magnetron, afwasautomaat, keramische kookplaat, koelkast, afzuigunit en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. fca> SP*? ijm Open: Ma t/m Do. 09.30-18.00 uur. Vr. 09.30-21.00 uur. Za. 09.30-17.00 uur l*. r (Tevens 's avonds geopend op afspraak) L02-Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het Uw miskoop op internet én in de krant (T3 I t.n.v. A.I.S. Centrum-Amsterdam in samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38