Lebo heeft iets met strafschoppen Ruud Hoogesteger bijzondere specialist Van de Wege beste Zeeuw in eerste rally 19 Middenvelder Jan Verton pakt de bal per ongeluk in zijn handen uitslagen Zwemploeg De Schelde wint met grote overmacht Puntenrecord Van Assche Twee Zeeuwse judoka's zijn al zeker van NK topscorer Nederlagen voor waterpoloteams van De Schelde Debutant wint golftoernooi Tweede plaats voor Brian Orij op NK libre Bokser Hugo van Rooijen verliest finale dinsdag 6 april 2004 I LEWEDORP - Het was een re flex van Jan Verton. In zijn ei gen strafschopgebied kwam de bal op borsthoogte aangezeild I bij de middenvelder van Lewe- dorpse Boys. Er was niemand in zijn buurt. ..Hij had de bal kun nen aannemen en rustig kunnen opbouwen", volgens trainer Her man Vermeulen. Maar Verton ving de bal in zijn handen. Te genstander Renesse kreeg een Strafschop, benutte die en won Biet 0-1. Jan Verton, achttien jaar en al dne jaar speler in het eerste van bo. had een dag na zijn onge le verklaring voor de actie. „Het vias een stom moment", vond Jiijzelf. ,en het strafschopgebied gin gen twee spelers de lucht in voor de bal. Terwijl één van de Spelers met een schreeuw naar tie grond ging, kwam de bal door de lucht naar mij toe. Uit een reactie pakte ik de bal met mijn handen, maar de scheids rechter had niet gefloten. Ja, Jaarna wel..." Trainer Herman Vermeulen schrok zich het apezuur. „Ik keek direct naar de scheidsrech ter Wat ga je doen, dacht ik. Jan had de bal direct weer losge laten, maar hij had al voor de strafschop gefloten." En zo ein digde het duel in de vijfde klas se B voor Lebo in een anticli max. „Renesse heeft geen moge lijkheid gehad in ons strafschop gebied", volgens Vermeulen. Maar omdat Jan Verton tot zijn eigen verbazing plots losse hand jes had. ging de winst toch mee naar Schouwen. Lebo heeft de laatste weken een reputatie op gebouwd met strafschoppen. Ze ker in thuiswedstrijden. In de laatste vier thuisduels kreeg de g elke keer een strafschop n. De helft werd benut, de andere helft niet. De opvallendste misser was vori ge week zondag te bewonderen tegen Ouwerkerk. Carlo van der Maas mocht aanleggen, maar schoot op de paal. „Maar wat daaraan vooraf ging, was mis schien nog wel curieuzer dan de vangbal van Jan", vond Vermeu len. Hij vertelt: „We stonden met 3-2 voor, maar de vierde treffer wilde er maar niet in. Vlak voor tijd werd een bal uit ons straf schopgebied weggewerkt en plots liet een speler van Ouwer kerk zich vallen. De situatie was gewoon lachwekkend. Er was helemaal niemand in de buurt. Maar de scheidsrechter floot en legde de bal op de stip. Niemand begreep het. Ik dacht eigenlijk dat-ie floot voor een schwalbe van de speler van Ou werkerk." Consternatie alom, maar het mooiste moest nog ko men. Vermeulen: „De speler van Ouwerkerk stond klaar om de strafschop te nemen. Alle spe lers stonden netjes op afstand. Maar opeens sprintte onze laat ste man Hans de Kok naar de bal en die schóót de bal toch naar Nieuwdorp. Kwaad Jan Verton: „De bal ging zo de boomgaard in." Vermeulen: „Normaal is Hans een rustige speler, maar hij was nu zó kwaad." Opnieuw consternatie. De bal was zoek. De Kok kreeg geel. En vele minuten later schoot Van der Maas de pingel uiteindelijk op de paal. Vermeulen: „Op de training heb ben we daar natuurlijk hartelijk om gelachen. Maar je ziet dat je de ene week wel vaart bij een be slissing en de andere week juist niet." Ondertussen baalde Jan Verton gisteren nog stevig van zijn vangbal, waarover over tig ja ren waarschijnlijk nog hartelijk zal worden gelachen. „Maar of ik daar blij mee moet zijn." Vermeulen, met een glimlach: „Normaal zie ik Jan alleen maar in het andere strafschopgebied, maar daar zal ik het nog wel 's met hem over hebben." door Jeroen Dellebeke GOES - De zwemploeg van De Schelde heeft het competitiesei zoen met succes afgesloten. In de laatste wedstrijd versloeg de g met grote overmacht zijn Zeeuws-Vlaamse concurrenten. Zwemclubs De Schelde Terneu- zen, Bruinvis Sas van Gent, Ot ters Axel en De Honte Klooster- zande werkten hun laatste wed- stnjd in Hulst af. De Temeuze- naren wonnen met grote over- VOLENDAM - Turner Anthony van Assche lijkt in topvorm voor de Europese kampioen schappen. die volgende week in Ljubljana (Slovenië) worden ge houden. Be 15-jarige inwoner van Sas tan Gent scoorde bij proefwed- Stnjden in Volendam 51,05 pun ten. wat goed was voor een per soonlijk record. De score op de zes onderdelen had nog hoger kunnen uitvallen wanneer Van Assche de rekstok niet vroegtij dig had moeten verlaten. Het leertje dat zijn vingers meer hou vast had moeten bezorgen brak. De bondscoach meldde Van As sche gisteren dat hij in Slovenië °P vijf van de zes toestellen zal r°rden ingezet. Alleen de ig zal aan hem voorbij Het betekent dat de Zeeuws-Vlaming veel vaker wordt ingezet dan hij had ver dacht. Hij had op twee of drie farlo van Minde uit Goes, die ook geslecteerd is voor de Neder landse ploeg, neemt de sprong voor zijn rekening. Kasseien van Hel glimmen fiOUVINES - De befaamde kas sen van de wielerklassieker Pa- n)s-Roubaix liggen er een klei ne week voor de koers glanzend h van vier verschillen en tuiniersscholen hebben zich Pe afgelopen weken beziggehou den met de renovatie van een jantal kasseistroken. totaal houden zeshonderd ponsen zich bezig met het on- erhoud van de kasseistroken W/ANP Voor Jos Krijger uit Wolphaartsdijk begon het rallycrossseizoen in mineur. Hij knalde met zijn Opel Corsa tegen een muur. foto Henk de Winter door Henk de Winter VALKENSWAARD - Met een vierde plaats in de SuperlGOO klasse was autocoureur Peter van de Wege uit Zuiddorpe de beste Zeeuw in de openingsrace voor het Neder lands kampioenschap Rallyracing op het Eu rocircuit in Valkenswaard. De uit Wolphaartsdijk afkomstige Jos Krij ger, Martij n Ferket uit Graauw en Michel Kolijn uit Zaamslag verdwenen al na de eer ste heat uit de wedstrijd. Wolphaartsdijkenaar Dick Krijger haalde met zijn Groep N raceauto na drie heats de B-finale in de Supercars tweewiel aangedre ven klasse. Hij fimshte daarin met zijn Opel Astra OPC als tiende. In de Formula Rallyra cing werd de uit Sluiskil afkomstige De Vis ser elfde. Van de Wege, in het bezit van jarenlange er varing in het VAS- kampioenschap op Bel gische racecircuits, maakt dit jaar de over stap naar het NK. „Ik wilde graag op Val kenswaard rijden, vandaar de overstap", liet de in een Toyota Yaris rijdende Zuidor- penaar weten. „Dit jaar mag ik met mijn nieuwe Nederlandse licentie maximaal twee buitenlandse races rijden. Ik hoop dat ik in augustus de EK-race in België en een macht, met bijna drie minuten voorsprong bleven zij Bruinvis en Honte voor. De Honte had in Emke Erpelinck een goede zwemster, zij behaalde de NK-sprint limiet op de 50 meter schoolslag. De vier ploegen handhaven zich keurig in hun klassen. Ook de teams van Bevelanders en De Stormvogel sloten het sei zoen met succes af. Beide ploe gen promoveren, waarbij de pro motie van de Bevelanders uniek is in de historie van de club. De Kapellenaren werden in Bergen op Zoom kampioen in de eerste klasse district en dwongen daar mee promotie af naar de lande lijke C-afdeling. Bevelanders is de zesde Zeeuwse vereniging die op landelijk niveau competitie zal zwemmen. De Vlissingse ploeg Stormvogel B kwam in Goes aan de start. De voorsprong van 300 punten op concurrent Hieronymus werd verder uitgebouwd, het geen resulteerde in een vijfde plaats. De Stormvogel komt daarmee volgend seizoen uit in de eerste klasse district. Binnen de ploeg waren vooral de presta ties van de jongste zwemmers opvallend. DEN HAAG - De Vlissingers Sam van 't Westende en Randy van de Broek, beiden van sport instituut De Korte uit Hoog vliet, hebben zich geplaatst voor de NK tot 15 jaar op 24 april in Den Bosch. De overige Zeeuwse judoka's uit de geboortejaren 1990-91-92 moeten zich zaterdag zien te kwalificeren tijdens de Zuid Ne derlandse kampioenschappen te Gilze. Van 't Westende haalde zilver in de klasse tot 38 kilogram. In zijn tweede partij verloor hij van de latere winnaar Mathijs Verdel (Schiedam). Vervolgens won hij vijf partijen op rij en stelde zo zijn NK-plaats veilig. Van de Broek haalde de finale tot 34 kilogram via drie zeges. In de laatste dertig seconden ver loor hij de eindstrijd van Kay van Rijn (Delft). De strijd om het zilver kon hij niet winnen, waardoor brons zijn deel was. Ruud Hoogesteger, topscorer van Terneuzense Boys. foto Camile Schelstraete door Eugène de Kok TERNEUZEN - Omhalen die in de kruising vliegen, snoeiharde afstandsschoten van dertig me ter en Van de Vaart-achtige hak- balletjes zul je Ruud Hoogeste ger niet snel zien maken. „Ik maak niet zo vaak mooie doel punten", zegt de spits van zater dag-tweedeklasser Terneuzense Boys lachend. „Het was weer een mooie, Ruud!", hoort Hoogesteger re gelmatig cynisch door de kleed kamer schallen. De opmerkin gen zullen de 22-jarige aanval ler een zorg zijn. „Ze tellen wel mee", is zijn nuchtere ant woord. Zaterdag was hij tegen degradant Kogelvangers drie keer trefzeker en bracht zijn sei zoenstotaal daarmee op tien. „Wij speelden eigenlijk drama tisch, maar volgens mij had on ze tegenstander zich al bij degra datie neergelegd." Het was voor Hoogesteger de eerste volledige wedstrijd in ruim één maand. ,,Ik heb drie weken aan de kant gezeten met een rugblessure. Vorige week (uit tegen Noad'67) heb ik een halfuurtje meegedaan." Trainer Henk Ottens zal blij zijn geweest met de terugkeer van zijn aanvaller. Hoogesteger maakte in blessuretijd de 1-0 („Die kwam uit de lucht val len.") waardoor Terneuzense Boys Kapelle passeerde op de ranglijst en naar de tweede plaats klom. „Aan het begin van het seizoen gingen we voor een periodetitel, maar toen het een beetje ging lo pen, zijn we ons gaan richten op de derde plaats. Toen we een paar weken geleden van Groote Lindt verloren, leek dat nog het hoogst haalbare. Maar Kapelle heeft de laatste weken wat wed strijden verloren." In de gaten Hoogesteger houdt zijn oude club Kapelle nog steeds nauwlet tend in de gaten. Hij speelde zijn hele leven bij de rood-wit ten, totdat hij vorig jaar verhuis de naar Terneuzen. Hij kon sa men met zijn vriendin een huis kopen en ging stage lopen in de Zeeuws-Vlaamse stad. Inmid dels heeft Hoogesteger zijn Pa bo-opleiding afgerond en is hij leraar van groep acht op basis school De Stelle in Terneuzen. De vader van Hoogesteger is de oude club van zijn zoon trouw gebleven. „Hij komt, als wij thuis spelen, bij mij kijken en als Kapelle thuis speelt, is hij daar. Zaterdag, toen we hoor den dat ze met 7-2 hadden verlo ren van Groote Lindt, heb ik hem wel een beetje uitgela chen." Terneuzense Boys lijkt met nog twee wedstrijden te gaan de be langrijkste kandidaat voor de tweede plaats achter kampioen Groote Lindt. De nacompetitie lonkt. Hij acht zijn ploeg in die verlen ging niet kansloos. „We spelen de laatste weken niet al te best, maar in de nacompetitie is ge luk ook erg belangrijk." Hooge steger heeft veel vertrouwen in de laatste linie van zijn ploeg. „Sinds Marco Bolleman, Arco Herrebout en Luc van Waes daar staan, krijgen we nog nau welijks kansen tegen. Zij schop pen de bal gewoon het veld uit zodra het gevaarlijk wordt." Het topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Chiel Maranus (Domburg) 28 doelpunten, 2. Marcel Lourens (Zeelandia Middelburg) 26, 3. Da- ryl Rawidjan en Arno Verlinde (beiden Ria W) beiden 18, 5 Frank Allaart (Serooskerke) en Patrick Provoost (Domburg) beiden 17, 7. Niels Kole en Peter Willemse (bei den Kapelle) beiden 16, 9. Adri van Haneghem (Uzendijke), Pa trick Ketting (WHS), Chinedu Chukwugbo (Terneuzen) en Jacky Lambert (Koewacht) allen 15, 13. Jacco den Hamer (Zaamslag), Tim Louwiesse (Terneuzense Boys) en Niels Paardekooper (Goes) allen 14. week later de EK op het Eurocircuit mag rij den." Ook zijn teamgenoot Michel Kolijn (Opel Corsa) heeft het VAS-kampioenschap inge ruild voor het NK. Voor Jos Krijger kwam de race met een kei harde klap tot een einde. In de eerste van drie te rijden heats knalde de Wolphaartsdij kenaar met zijn Opel Corsa na een inhaalac tie tegen een muur. Met flinke schade aan zijn auto zag Krijger de start van het race seizoen in mineur beginnen. „Eigen schuld", zo klonk het somber in het renners kwartier. „Ik was te enthousiast en wilde ge woon te veel", gaf Krijger als verklaring. TERNEUZEN - De waterpolo- ërs van De Schelde konden in de uitwedstrijd tegen De Rijn niet imponeren en verloren met 10-6. De vrouwen van De Schel de kwamen eveneens niet tot winst. Tegen Argo werd een 6-1-nederlaag geleden. De Rijn-De Schelde 10-6: De Schelde speelde zonder Chris IJ- sebaert en Chris van Royen en kon in het begin van de wed strijd geen druk zetten. De Zeeuws-Vlamingen misten te veel kansen, waardoor De Rijn in de eerste periode een 3-1-voorsprong nam. Ook in de tweede periode was De Schelde slecht op dreef en was het De Rijn dat uitliep naar een 5-1- voorsprong. Op het moment dat De Schelde een flink pak slaag leek te gaan krijgen, herstelde de ploeg zich enigszins. De Ter- neuzenaren kwamen terug tot 8-6, maar na de 9-6 van De Rijn was de wedstrijd gelopen. Scores De Schelde: Roderik Won- dergem 3, Cees van Houwelingen, Bram van den Heuvel en Sven Schieman allen 1 Argo-Schelde 6-1: Doordat De Schelde slechts over zes basis speelsters kon beschikken werd de selectie aangevuld met twee jeugdspeelsters. Zij speelden een goede wedstrijd, maar des ondanks keek De Schelde na de eerste periode tegen een 2-1-ach terstand aan. Daarna werden over en weer veel kansen gemist en pas in de laatste periode werd er weer gescoord door Ar go: 3-1. De Schelde kwam er ver volgens in de laatste periode niet meer aan te pas, waardoor Argo in de slotfase kon uitlopen naar een 6-1-overwinning. Jessi ca Koster scoorde voor De Schel de. DULUTH - De Amerikaanse gol fer Zach Johnson heeft in zijn eerste jaar als deelnemer van de Amerikaanse PGA-tour een groot proftoernooi gewonnen. De 28-jarige 'rookie' schreef de Bellsouth Classic in Duluth, Ge orgia op zijn naam in 275 sla gen. Dat was één slag minder dan de Australiër Mark Hensby. Johnson verdiende met zijn zege een slordige 670.000 euro. ANP/AFP Marathon van Rotterdam: Jon van Caspel (Vlissingen) 3.18.50, Aad van Rooijen (Kloetinge) 3.35.24, Ad van Lie- re (Goes) 3.42.29, Eline Francke (Bigge- kerke) 3.58.02, Rianka Poppe (Biggeker- ke) 3.58.02. Kloosterzande. Nederlands kam pioenschap libre eerste klasse. Eindstand: 1. Joop van Veen (Reeu- wijk) 14 matchpunten, algemeen gemid delde 6,74, hoogste serie 64 carambo les, 2. Brian Orij (Colijnsplaat) 8-7,92-70 (hoogste serie), 3. Martin Meurkes (Doesburg) 8- 6,66-43, 4. Peter van de Linden (Helmond) 6-6,38-37, 5. Remco Reuvers (Arnhem) 6-6,07-32, 6. Wim Jel- derda (Breezand) 5-6,58-62, 7. Willem Loman (Blaricum) 5-5,37-40, 8. Korrie Keun (Norg) 4-4,99-27. Middelburg. Zeeuws kampioen schap. Klasse A: 1. J. Duinhouwer 178 punten. Klasse B: 1. J. Wener 181,14. Klasse C: 1 A. van de Veren 172,14. Klasse D: 1. M. Kasander. Huissen. NK mannen. Tweede ron de: Heusdens - Chub 1-1, Scholma - Prosman 1-1, Thijssen - Boom 2-0, Balja- kin - Meijer 2-0, Hans Jansen - Gerard Jansen 1-1, Barkel - Kuijvenhoven 1-1, Clerc - Van den Akker 1-1. Stand: 1. Clerc, Baljakin, Thijssen, Scholma 3 punten, 5. Barkel, Kuijvenho ven, Hans Jansen, Gerard Jansen, Chub, Prosman, Van den Akker 2, 12. Heusdens, Meijer 1,14. Boom 0. Goes. Sportpunt Zeeland. Negende ranking Zeeuwse Darts Federatie: Mannen singles: Winnaarsronde: 1 Wouter van Poelgeest, 2. Steven Rah- mann, 3. gelijk: Henrico Traas en Wan der Snoeck. Verliezersronde: 1. Kris van Haaren, 2. Donny Zandvliet. Vrouwen singles: 1. Karin van Leeu wen, 2. Daphne Durinck. Koppels. Winnaarsronde: 1 Wander Snoeck/Rob Scheers, 2. Pascal Swart/ Ricardo van Aggelen, 3. (gelijk): Jethro Sohilait/Kris van Haaren en Wouter van Poelgeest/Gert Tolhoek. Verliezersronde: 1. Patrick van der Doel/Mario Vlegel, 2. Ricky Rahmann/Nico de Krey. Jeugd: 1. Aron de Witte, 2. Sjors Schanck, 3. Mike Hoek man, 4. Joey Luitwieler, Hoogste finish koppels: Wouter van Poelgeest 170. Hoogste finish sin gles: Ravy Rahmann 152. Rotterdam. Liefdadigheidstoer- nooi. 2. Vadim Zozulja en Elbert Pogos jan (Zanshin Vlissingen). 4. Halil Sarka- ja (Zanshin), 6. Mark Frans (Zanshin). Vlissingen. LR PC De Schelde- stad. Finale De Leeuwen Springtro fee: Paarden. Klasse M: 1 Sandy den Exter, Cranville (N-Bev.) 0 62.27, 2. San dy den Exter, Rachel, 8/61.66; 3. Veroni ca Bolder, Condor (Wouw) 10/73.88. L: 1. Trudie Francke, Pompidou (Gouwe Reyers) 0/4/32.19; 2. Jan Brasser, Maar ten (Oranjezon) 0/8/36.57; 3. Annelies Schakelaar, Melzinique (Scheldestad) 0/8/36.81 Eindstand (drie wedstrijden): 1. Vin cent Bol, Jumper K (Walcheren); 2. Tru die Francke, Pompidou; 3. Martine Stou ten, Stoutens Katinka (Weelr4. Suzy de Pagter, Odivos (Scheldestad); 5. San dy den Exter. Cranville. Finale Hoondert Springtrofee po ny's. Klasse M/Z cat. DE: 1. Wilma Stouten, Stoutens Jumper (Weelr.) 0/54.68. M cat. C: 1. Margot Vermue, Gabber (Weelr.) 0/55/57. L cat. DE: 1. Jeanme Nieuwenhuis, TDN's Schadow (Gouwe Reyers) 0/0/40.04. L cat. ABC: 1. Koen Minderhout, Lady (Gouwe Reyers) 0/0/43.07. Eindstand (drie wedstrijden): 1. Koen Minderhout, Lady; 2. Janine Nieu wenhuis, TDN's Shadow; 3. Maxoime Osse, Brendo (Weelr.); 4 Margot Ver mue, Gabber; 5. Sandra Beekman, BB Dinky Toy (Z-Bev.). Lucky'Day 05.04.2004: 20-22-25-35-38-41-43-44-47-48-60-64-69 -73-75. Vrouwen. Eerste divisie: Hoon- horst-Vice Versa 4-6, Red Stars(V)-SAR /Rabobank 8-2, Brandersstad 2-SVE 5-5. Tweede divisie: Red Stars 2-Vice Ver sa 2 6-4, Maasbree-VDN Salamanders 7-3, Westa 2-SAR 2 2-8, Mannen. Tweede divisie: VDN Sala- manders-Falco 7-3, SAR/Rabobank-Val- kenswaard 6-4, TTCV Herwaarden 2-Pe- cos 0-10 Derde divisie: Arnemui- den-Vice Versa 7-3, Belcrum 2-Tanaka 1-9, Smash(M)-Noad 3-7. Meisjes landelijk A: SAR-Spaarne /Rapidity 3-7, Taverzo 2-Rijnsoever 2 5-5. Jongens landelijk B: Arnemuiden-Uni- cum 9-1, Belcrum 2-Treffers 1 4-6. OT- TC-lrene 8-2. Landelijk C: Kwiek-Rey- nert 5-5, Brandersstad 2-Alblasserdam 6-4, Combat /TOGB-Taverzo 2 5-5, Vice Versa-MZ 6-4, Vriendenschaar-Avanti 6-4 Hoofdklasse A: 't Zand-ODT 8-2, SAR'72 2-the Back Hands 3-7, Smash'76 -Wanzl/Belcrum 3 2-8. Hoofdklasse B: Red Star'58-Tios 6-4, Wanzl/Belcrum 4- 't Zand 2 4-6, TCS-Hotak'68 2 6-4. 1A: Arnemuiden 2-Tanaka 3 9-1, Bre- da-Wanzl/Belcrum 6 5-5.1B: WanzlBel crum 5-Vice Versa'51 2 8-2, Hotak'68 3-'t Zand 3 4-6, het Markiezaat-Tanaka 2 4-6. 2A: the Back Hands 2-Effect'71 7-3, Smash'70 2-the Back Hands 5 4-6, Mar- kiezaat 3-SVNB 5-5. 2B: the Back Hands 4-Smash'76 2 8-2, SAR'72 3- Arnemui den 3 3-7, Effect'71 2-Kapelle 5-5. 3A: i Batje 2-Effect'71 3 6-4, Kapelle 2-Big Smash 2-8, Vice Versa'51 4-ODT 4 2-8. 3B: Arnemuiden 5-SAR72 4 6-4. 3C: 't Zand 5-Arnemuiden 4 7-3, Den Dijk-TVP 9-1, het Markiezaat 4-Oudelan- de 6-4. 3D: 't Zand 4-Vice Versa'51 3 KLOOSTERZANDE - Brian Orij is tijdens het nationaal kam pioenschap eerste klasse libre op de tweede plaats geëindigd. De biljarter uit Colijnsplaat moest de eerste prijs aan Joop van Veen uit Reeuwijk laten. Op basis van algemeen gemid delde had Orij, de enige Zeeuw se vertegenwoordiger in Kloos terzande, meer verdiend. Maar gezien het aantal matchpunten kon niemand aan Joop van Veen tippen. Hij beëindigde de titel strijd ongeslagen en zette ook de kortste partij neer; 130 ca ramboles in zeven beurten. 8-2, TCS 2-Witac'89 1 4-6, Tanaka 5-Scal- dina 0-10. 3E: Middelburg Zuid-Tanaka 4 6-4, Smash'70 3-'t Zand 6 5-5, Vice Versa'51 5-Reynaert 6-4. Amelia Island. Vrouwen, 485.000 euro. Eerste ronde: Parra (Spa) - Schi- avone (Ita) 1-6 7-6 6-0, Mandula (Hon) - Barna (Dui) 6-2 6-3, Schnyder (Zwi) - Schaul (Lux) 7-5 4-6 6-1, Mikaelian (Zwi) - Jie Zheng (Chn) 6-1 2-6 6-3, Safina (Rus) - Tanasugarn (Tha) 6-1 6-3, Mori- gami (Jap) - Vento-Kabchi (Ven) 6-4 6-1, Kostanic (Kro) - Weingartner (Dui) 6-4 6-2. Bergara. Ronde van Baskenland. Eerste etappe, Bergara - Bergara: 1. Valverde (Spa) 139 km in 3.25.49, 2. Vt- cioso (Spa), 3. Rebellin (Ita), 4, Di Luca (Ita), 5 Ferrio (Spa), 6. Etxebarria (Spa), 10. Leipheimer (VSt), 67. Tankink 1.11, 88. Veneberg 1.41, 93. Scheuneman, 128. De Groot 5.01, 130. Lotz, 159. Bo ven 13.47,160. Mutsaars. Palma. Prinses Sofia Trofee. Vrou wen 470, stand na drie races: 1 Ward/Ward (Den) 11 punten, 2. Dekleva/Maucec (Slv) 15,3. Bekatorov/ Tsovlea (Gri) 22, 8 De Koning/Berkhout 36, 15. Westerhof/Matthijsse 44, 24. Kooistra/De Goederen 62. Yngling, stand na 3 races: 1. Schu mann (Dui) 5, 2. Thies/Bes/De Jong 17, 3. Wagner (Dui) 20, 13. Hin/Klaartje Zuiderbaan/Buis 39. Europe, na 3 races: 1 Amato (Arg) 9, 2. Gallego (Spa) 13, 3. Smidova (Tsj) 15, 18, Witteveen 37, 39. Brouwer 63. Mannen. Finn, na 2 races: 1. Ainslie (GBr) 2, 2. Hogh-Christensen (Den) 12, 3. Burrows (Ier) 14,6. De Vries 18, 24. Zielhuis 49. Tornado, na 2 races: 1. Lange/Espinola (Arg) 5, 2. Lovell/ Ogle- tree (VSt) 9, 3. Bundock/Forbes (Aus) 13, 5. Booth/ Dercksen 17, 27. Karsenbarg/Heemskerk 58. Samengevoegde resultaten 2e en 3e klasse districtscompetitie Goes en Hulst. Heren, 4x 50 m. wisselslag estafet te jeugd2 1. Onderdak 2.16,15 2 De Schelde 2.22,91 3. De Bruinvis 2.27,78 50 m. vlinderslag minioren6. 1. T. Loof (SCH) 0.41,52 2. S. Edenburg (OND) 0.41,99 3. B. van Broekhoven (SCH) 0.45,54 100 m. vrije slag junio- ren2. 1. A. Eversdijk (BRU) 1,04,98 2. S. Roovers (STV) 1,06,07 3. E. de Jong (SCH) 1.06,81 100 m. wisselslag junioren4. 1. J. de Maet (BRU) 1.12,69 2 Z. Geensen (SCH) 1.13,49 3. A. Eversdijk 1.14,12 50 m. rugslag jeugd2 1. J. van Gastel (OND) 0.33,25 2. J. Terpstra (OND) 0.33,56 3. E. van Dienst (OND) 0.35,76 200 m. wis selslag senioren. 1. A, van Zijp (GAN) 2.30,06 2. R. Dellaert (BRU) 2.30,09 3. Y Vaes (OND) 2.32,67 50 m. vrije slag minioren6. 1. S. Edenburg 0.34,30 2. N Suy (SCH) 0.35,81 3. R. Leijnse (STV) 0.36,22 50 m. schoolslag junioren2. 1. A. Evers dijk 0.37,19 2. D. Bakker (STV) 0.45,47 3. S. Haak (OTT) 0.45,55 100 m. rugslag junioren4. 1. J. de Maet 1.17,49 2. S. Roovers 1.18,12 3. E. de Jong 1.19,33 100 m. vrije slag jeugd2. 1. J. van Gastel 0.59,39 2. J. Terpstra 1.05,08 3. J. de Maet 1.05,37 50 m. vrije slag senioren. 1. R. Dellae rt 025,36 2. E. Schietekatte (OND) 0.26,15 3. Y. Vaes 0.26,40 4x 50 m. vrije slag estafette junioren2. 1. De Schelde 2.11,48 2. De Honte 2.27,50 3. De Stormvogel 2.33,66 8x 50 m. vrije slag dames heren. 1. De Stormvo gel 4.11,16 2. De Bruinvis 4 16,81 3. De Schelde 4.19,99. Dames, 4x 50 m. vrije slag estafette jeugd2. 1. De Honte 2.10,75 2. Onder dak 2.11,53 3 De Stormvogel 2.13,31 50 m. vlinderslag minioren6. 1. J. Stap (STV) 0.38,23 2. I. Dingemanse (STV) 0.38,51 3. A. Minderhoud (STV) 0.38.89 100 m. vrije slag junioren2. 1. E. Erpelinck (HON) 1.08,00 2. K. Vaes (OND) 1.10,31 3. L. Beezemer (SCH) 1.10,99 100 m. wisselslag jeugd2. 1. E. Erpelinck 1.15,17 2. C. Terpstra (OND) 1.16,08 3. L. de Koek (BRU) 1.17,21 50 m. rugslag senioren2. 1. R. Schut te (STV) 0.34,98 2. C. Terpstra 0.35,83 3. K. van Avermaete (HON) 0.35,84 200 m. wisselslag senioren. 1. R. Schutte 2.47,89 2. L de Koek 2.48,35 3. E. Erpe linck 2.51*08 50 m. vrije slag mini- oren6. 1. A. Minderhoud 0.32,48 2. J. Stap 0.33,02 3. I. Erpelinck (HON) 0.33.40.50 m. schoolslag junioren2 1. E. Erpelinck 0.37,33 2. K. Vaes 0.40,34 3. L. Zwijnenberg (STV) 0.40,74 100 m. rugslag jeugd2. 1. E. Erpelinck 1.14,40 2. L. de Koek 1.16,01 2. J. Schutte (STV) 1.20,98 100 m. vrije slag senioren2. 1. C. Terpstra 1.06,38 2. K. van Avermae te 1.06,58 3. D. Wiskerke (BRU)1.09,22 50 m. vrije slag senioren. 1. E. Erpe linck 0.30,91 2 J. Dellaert (BRU) 0.31,28 3. J. Geldof (STV) 0.31,93 Competitieresultaat 5e ronde 2e klasse. 1De Stormvogel 2729.96 2. De Schelde 2751.85 3. De Bruinvis 2901.56 4. De Honte 2930.24 5. Onderdak 2973.25 6. De Ganze 3171.50 3e klas se. 1 De Otters 2135.81 ROTTERDAM - Hugo van Rooijen heeft de finale van het Zuid-Hollands kam pioenschap boksen verlo ren. De 23-jarige Vlissin- ger ging in Rotterdam in de klasse nieuwelingen super- zwaar (boven 91 kilogram) nipt op punten onderuit te gen Jan Jansen van Boxing'82 uit Rotterdam. Voor Van Rooijen was de fi nale zijn eerste officiële partij als bokser. De Vlis- singer, die al anderhalf jaar actief is voor boks school DOS in zijn woon plaats, werd in de voorron de vrijgeloot en stond daar door meteen in de eind strijd. Darin werd in de eer ste twee ronden door zowel Van Rooijen als Jansen aan vallend gebokst. In de der de ronde van de zware par tij kreeg Van Rooijen ver volgens acht tellen rust van de scheidsrechter. De daar door opgelopen achter stand van twee punten wist hij niet meer goed te ma ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45