Lebo heeft iets met strafschoppen PZC Ruud Hoogesteger bijzondere specialist Vincent Bol winnaar De Leeuwentrofee Van de Wege beste Zeeuw in eerste rally 19 Middenvelder Jan Verton pakt de bal per ongeluk in zijn handen uitslagen Puntenrecord Van Assche Debutant wint golftoernooi topscorer Bokser Hugo van Rooijen verliest finale Twee Zeeuwse judoka's zijn al zeker van NK Zwemmers Bevelanders naar de eerste klasse wb dinsdag 6 april 2004 bnnrRndy Boogert LEWEDORP - Het was een re flex van Jan Verton. In zijn ei gen strafschopgebied kwam de bal op borsthoogte aangezeild bij de middenvelder van Levve- dorpse Boys. Er was niemand in zijn buurt. „Hij had de bal kun nen aannemen en rustig kunnen opbouwen", volgens trainer Her man Vermeulen. Maar Verton ving de bal in zijn handen. Te genstander Renesse kreeg een Strafschop, benutte die en won met 0-1. jan Verton, achttien jaar en al dne jaar speler in het eerste van Lebo. had een dag na zijn onge lukkig vangbal nog geen paskla re verklaring voor de actie. „Het was een stom moment", vond ■hij zelf. Buiten het strafschopgebied gin gen twee spelers de lucht in voor de bal. Terwijl één van de spelers met een schreeuw naar de grond ging, kwam de bal door de lucht naar mij toe. Uit een reactie pakte ik de bal met mijn handen, maar de scheids rechter had niet gefloten. Ja, daarna wel..." Trainer Herman Vermeulen schrok zich het apezuur. „Ik keek direct naar de scheidsrech ter Wat ga je doen, dacht ik. Jan had de bal direct weer losge laten. maar hij had al voor de strafschop gefloten." En zo ein digde het duel in de vijfde klas se B voor Lebo in een anticli max, „Renesse heeft geen moge- lijkheid gehad in ons strafschop gebied", volgens Vermeulen. Maar omdat Jan Verton tot zijn eigen verbazing plots losse hand jes had, ging de winst toch mee naar Schouwen. Lebo heeft de [laatste weken een reputatie op- gebouwd met strafschoppen. Ze ker in thuiswedstrijden. In de laatste vier thuisduels kreeg de ploeg elke keer een strafschop tegen. De helft werd benut, de andere helft niet. f.De opvallendste misser was vori ge week zondag te bewonderen tegen Ouwerkerk. Carlo van dei- Maas mocht aanleggen, maar schoot op de paal. „Maar wat daaraan vooraf ging, was mis schien nog wel curieuzer dan de vangbal van Jan", vond Vermeu len. Hij vertelt: „We stonden met 3-2 voor, maar de vierde treffer wilde er maar niet in. Vlak voor tijd werd een bal uit ons straf schopgebied weggewerkt en plots liet een speler van Ouwer kerk zich vallen. De situatie was gewoon lachwekkend. Er was helemaal niemand in de buurt. Maar de scheidsrechter floot en legde de bal op de stip. Niemand begreep het. Ik dacht eigenlijk dat-ie floot voor een schwalbe van de speler van Ou werkerk." Consternatie alom, maar het mooiste moest nog ko men. Vermeulen: „De speler van Ouwerkerk stond klaar om de strafschop te nemen. Alle spe lers stonden netjes op afstand. Maar opeens sprintte onze laat ste man Hans de Kok naar de bal en die schóót de bal toch naar Nieuwdorp..." Kwaad Jan Verton: „De bal ging zo de boomgaard in." Vermeulen: „Normaal is Hans een rustige speler, maar hij was nu zó kwaad." Opnieuw consternatie. De bal was zoek. De Kok kreeg geel. En vele minuten later schoot Van der Maas de pingel uiteindelijk op de paal. Vermeulen: „Op de training heb ben we daar natuurlijk hartelijk om gelachen. Maar je ziet dat je de ene week wel vaart bij een be slissing en de andere week juist niet." Ondertussen baalde Jan Verton gisteren nog stevig van zijn vangbal, waarover over tig ja ren waarschijnlijk nog hartelijk zal worden gelachen. „Maar of ik daar blij mee moet zijn." Vermeulen, met een glimlach: „Normaal zie ik Jan alleen maar in het andere strafschopgebied, maar daar zal ik het nog wel 's met hem over hebben." door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Vincent Bol kon zijn geluk niet op toen hem als winnaar van De Leeuwen springcompetitie door initiatief nemer en Theo de Leeuwen de zilveren champagnekoeler werd overhandigd. Met Jumper K toonde de ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland zich de beste in de competitie voor paarden van de Vlissingse ruiterclub De Scheldestad. Koen Minderhout en zijn pony Lady waren de kleinste deelne mers aan de competitie voor po ny's voor de Hoondert springtro fee. In de finale toonde de Gou we Reyer-combinatie zich met het winnen van de trofee echter Vicent Bol bleek van de ruiters die na twee wedstrijden met een blanco strafblad aan de finale begonnen over de sterkste zenu wen te beschikken. Met Jumper K hield hij in het klassiek par koers van de klasse B als enige het strafblad blank. Ook de nog in de race voor de VOLENDAM - Turner Anthony van Assche lijkt in topvorm voor de Europese kampioen schappen, die volgende week in Ljubljana (Slovenië) worden ge houden. De 15-jarige inwoner van Sas van Gent scoorde bij proefwed- strijden in Volendam 51,05 pun ten, wat goed was voor een per soonlijk record. De score op de zes onderdelen had nog hoger kunnen uitvallen wanneer Van Assche de rekstok niet vroegtij- jhg had moeten verlaten. Het leertje dat zijn vingers meer hou vast had moeten bezorgen brak. De bondscoach meldde Van As sche gisteren dat hij in Slovenië °p vijf van de zes toestellen zal worden mgezet. Alleen de sprong zal aan hem voorbij gaan. Het betekent dat de Zeeuws-Vlaming veel vaker wordt ingezet dan hij had ver wacht. Hij had op twee of drie onderdelen gehoopt. Carlo van Minde uit Goes, die ook geslecteerd is voor de Neder- andse ploeg, neemt de sprong voor zijn rekening. DULUTH - De Amerikaan se golfer Zach Johnson heeft in zijn eerste jaar als deelnemer van de Ameri kaanse PGA-tour een groot proftoemooi gewonnen. De 28-jarige 'rookie' schreef de Bellsouth Clas sic in Duluth, Georgia op zijn naam in 275 slagen. Dat was één slag minder dan de Australiër Mark Hensby. Johnson verdiende met zijn zege een slordige 670.000 euro. ANP/AFP Voor Jos Krijger uit Wolphaartsdijk begon het rallycrossseizoen in mineur. Hij knalde met zijn Opel Corsa tegen een muur. foto Henk de Winter door Henk de Winter VALKENSWAARD - Met een vierde plaats in de Super 1600 klasse was autocoureur Peter van de Wege uit Zuiddorpe de beste Zeeuw in de openingsrace voor het Neder lands kampioenschap Rallyracing op het Eu rocircuit in Valkenswaard. De uit Wolphaartsdijk afkomstige Jos Krij ger, Martijn Ferket uit Graauw en Michel Kolijn uit Zaamslag verdwenen al na de eer ste heat uit de wedstrijd. Wolphaartsdijkenaar Dick Krijger haalde met zijn Groep N raceauto na drie heats de B-finale in de Supercars tweewiel aangedre ven klasse. Hij finishte daarin met zijn Opel Astra OPC als tiende. In de Formula Rallyra cing werd de uit Sluiskil afkomstige De Vis ser elfde. Van de Wege, in het bezit van jarenlange er varing in het VAS- kampioenschap op Bel gische racecircuits, maakt dit jaar de over stap naar het NK. „Ik wilde graag op Val kenswaard rijden, vandaar de overstap", liet de in een Toyota Yaris rijdende Zuidor- penaar weten. „Dit jaar mag ik met mijn nieuwe Nederlandse licentie maximaal twee buitenlandse races rijden. Ik hoop dat ik in augustus de EK-race in België en een week later de EK op het Eurocircuit mag rij den." Ook zijn teamgenoot Michel Kolijn (Opel Corsa) heeft het VAS-kampioenschap inge ruild voor het NK. Voor Jos Krijger kwam de race met een kei harde klap tot een einde. In de eerste van drie te rijden heats knalde de Wolphaartsdij kenaar met zijn Opel Corsa na êen inhaalac tie tegen een muur. Met flinke schade aan zijn auto zag Krijger de start van het race seizoen in mineur beginnen. „Eigen schuld", zo klonk het somber in het renners kwartier. „Ik was te enthousiast en wilde ge woon te veel", gaf Krijger als verklaring. eindzege liggende Trudie Fran- cke met Pompidou en Martine Stouten met Stoutens Katinka hielden in de basisomloop van de klasse L de nul op de lei. Om haar paard te sparen liet Martine Stouten de barrage aan zich voorbij gaan. Trudie Fran- cke haalde met de Voltaire-af- stammeling in de beslissende ronde een paal naar de bodem. Een foutje dat voor de amazone uit Gapinge geen gevolgen had voor de zege om de dagprijs, want de concurrenten Jan Bras ser met Maarten en Annelies Schakelaar met Melzinique haal den beiden twee palen uit de le pels. De zilveren champagnekoe ler ging echter aan Franckes neus voorbij. In de strijd om de dagprijs van de klasse M toonde Sandy den Exter zich oppermachtig. De amazone uit Kortgene bleef met Grandville als enige foutloos. Ook in de eerste twee competi ties haalde Sandy den Exter met Cranville geen splinter van het hout. Door drie strafpunten wegens tijdsoverschrijding in de tweede competitiewedstrijd, viel de combinatie voor de eind zege buiten de boot. De strijd om de Hoonderttrofee voor de beste ponyrijder verliep heel wat spannender dan bij de paarden. Vijf combinaties hiel den in de reguliere competitie hun strafblad blank. In de barra ge deed Koen Minderhout wat men van een kampioen mag ver wachten. Met Lady verwees hij in de beslissende ronde Jeanin- ne Nieuwenhuis met TDN's Sha dow naar de tweede plaats. Ruud Hoogesteger, topscorer van Temeuzense Boys. foto Camile Schelstraete door Eugène de Kok TERNEUZEN - Omhalen die in de kruising vliegen, snoeiharde afstandsschoten van dertig me ter en Van de Vaart-achtige hak- balletjes zul je Ruud Hoogeste ger niet snel zien maken. „Ik maak niet zo vaak mooie doel punten", zegt de spits van zater dag-tweedeklasser Terneuzense Boys lachend. „Het was weer een mooie, Ruud!", hoort Hoogesteger re gelmatig cynisch door de kleed kamer schallen. De opmerkin gen zullen de 22-jarige aanval ler een zorg zijn. „Ze tellen wel mee", is zijn nuchtere ant woord. Zaterdag was hij tegen degradant Kogelvangers drie keer trefzeker en bracht zijn sei zoenstotaal daarmee op tien. „Wij speelden eigenlijk drama tisch, maar volgens mij had on ze tegenstander zich al bij degra datie neergelegd." Het was voor Hoogesteger de eerste volledige wedstrijd in ruim één maand. „Ik heb drie weken aan de kant gezeten met een rugblessure. Vorige week (uit tegen Noad'67) heb ik een halfuurtje meegedaan." Trainer Henk Ottens zal blij zijn geweest met de terugkeer van zijn aanvaller. Hoogesteger maakte in blessuretijd de 1-0 („Die kwam uit de lucht val len.") waardoor Terneuzense Boys Kapelle passeerde op de ranglijst en naar de tweede plaats klom. „Aan het begin van het seizoen gingen we voor een periodetitel, maar toen het een beetje ging lo pen, zijn we ons gaan richten op de derde plaats. Toen we een paar weken geleden van Groote Lindt verloren, leek dat nog het hoogst haalbare. Maar Kapelle heeft de laatste weken wat wed strijden verloren." In de gaten Hoogesteger houdt zijn oude club Kapelle nog steeds nauwlet tend in de gaten. Hij speelde zijn hele leven bij de rood-wit- ten, totdat hij vorig jaar verhuis de naar Temeuzen. Hij kon sa men met zijn vriendin een huis kopen en ging stage lopen in de Zeeuws-Vlaamse stad. Inmid dels heeft Hoogesteger zijn Pa bo-opleiding afgerond en is hij leraar van groep acht op basis school De Stelle in Terneuzen. De vader van Hoogesteger is de oude club van zijn zoon trouw gebleven. „Hij komt, als wij thuis spelen, bij mij kijken en als Kapelle thuis speelt, is hij daar. Zaterdag, toen we hoor den dat ze met 7-2 hadden verlo ren van Groote Lindt, heb ik hem wel een beetje uitgela chen." Temeuzense Boys lijkt met nog twee wedstrijden te gaan de be langrijkste kandidaat voor de tweede plaats achter kampioen Groote Lindt. De nacompetitie lonkt. Hij acht zijn ploeg in die verlen ging niet kansloos. „We spelen de laatste weken niet al te best, maar in de nacompetitie is ge luk ook erg belangrijk." Hooge steger heeft veel vertrouwen in de laatste linie van zijn ploeg. „Sinds Marco Bolleman, Arco Herrebout en Luc van Waes daar staan, krijgen we nog nau welijks kansen tegen. Zij schop pen de bal gewoon het veld uit zodra het gevaarlijk wordt." Het topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Chiel Maranus (Domburg) 28 doelpunten, 2. Marcel Lourens (Zeelandia Middelburg) 26, 3. Da- ryl Rawidjan en Arno Verlinde (beiden Ria W) beiden 18, 5. Frank Allaart (Serooskerke) en Patrick Provoost (Domburg) beiden 17, 7. Niels Kole en Peter Willemse (bei den Kapelle) beiden 16, 9. Adri van Haneghem (IJzendijke), Pa trick Ketting (WHS), Chinedu Chukwugbo (Terneuzen) en Jacky Lambert (Koewacht) allen 15, 13. Jacco den Hamer (Zaamslag), Tim Louwiesse (Temeuzense Boys) en Niels Paardekooper (Goes) allen 14. ROTTERDAM - Hugo van Rooijen heeft de finale van het Zuid-Hollands kam pioenschap boksen verlo ren. De 23-jarige Vlissin- ger ging in Rotterdam in de klasse nieuwelingen super- zwaar (boven 91 kilogram) nipt op punten onderuit te gen Jan Jansen van Boxing'82 uit Rotterdam. Voor Van Rooijen was de fi nale zijn eerste officiële partij als bokser. De Vlis- singer, die al anderhalf jaar actief is voor boks school DOS in zijn woon plaats, werd in de voorron de vrijgeloot en stond daar door meteen in de eind strijd. Darin werd in de eer ste twee ronden door zowel Van Rooijen als Jansen aan vallend gebokst. In de der de ronde van de zware par tij kreeg Van Rooijen ver volgens acht tellen rust van de scheidsrechter. De daar door opgelopen achter stand van twee punten wist hij niet meer goed te ma ken. Marathon van Rotterdam: Jon van Caspel (Vlissingen) 3.18.50, Aad van Rooijen (Kloetinge) 3.35.24, Ad van Lie- re (Goes) 3.42.29, Eline Francke (Bigge- kerke) 3.58,02, Rianka Poppe (Biggeker- ke) 3.58.02, Lena de Wilde(Vlissingen) 4.04.04 Middelburg. Zeeuws kampioen schap. Klasse A: 1. J. Duinhouwer 178 punten. Klasse B: 1. J. Wener 181,14 Klasse C: 1. A. van de Veren 172,14. Klasse D: 1. M. Kasander. Huissen. NK mannen. Tweede ron de: Heusdens - Chub 1-1, Scholma Prosman 1-1, Thijssen - Boom 2-0, Balja- kin - Meijer 2-0, Hans Jansen - Gerard Jansen 1-1, Barkel - Kuijvenhoven 1-1, Clerc - Van den Akker 1-1. Goes. Sportpunt Zeeland. Negende ranking Zeeuwse Darts Federatie: Mannen singles: Winnaarsronde: 1. Wouter van Poelgeest, 2. Steven Rah- mann, 3. gelijk: Henrico Traas en Wan der Snoeck. Vrouwen singles: 1Karin van Leeuwen, 2. Daphne Durinck Kop pels. Winnaarsronde: 1. Wander Snoeck/Rob Scheers, 2 Pascal Swart/ Ricardo van Aggelen, 3. (gelijk) Jethro Sohilait/Kris van Haaren en Wouter van Poelgeest/Gert Tolhoek. Jeugd: n de Witte, 2 Sjors Schanck, 3. Mike Hoek man, 4. Joey Luitwieler. Hoogste fi nish koppels: Wouter van Poelgeest 170. Hoogste finish singles: Ravy Rahmann 152. Rotterdam. Liefdadigheidstoer- nooi. 2. Vadim Zozulja en Elbert Pogos jan (Zanshin Vlissingen), 4. Halil Sarka- ja (Zanshin), 6. Mark Frans (Zanshin). Vlissingen. LR PC De Schelde stad. Finale De Leeuwen Springtro fee: Paarden. Klasse M: 1. Sandy den Exter, Cranville (N-Bev.) 0 62.27; 2. San dy den Exter, Rachel, 8/61.66. 3 Veroni ca Bolder, Condor (Wouw) 10/73.88. L: 1. Trudie Francke, Pompidou (Gouwe Reyers) 0/4/32.19: 2. Jan Brasser, Maar ten (Oranjezon) 0/8/36.57; 3 Annelies Schakelaar, Melzinique (Scheldestad) 0/8/36.81. Eindstand: 1. Vincent Bol, Jumper K (Walcheren); 2. Trudie Fran cke, Pompidou; 3. Martine Stouten, Stoutens Katinka (Weelr.). Finale Hoondert Springtrofee po ny's. Klasse M/Z cat. DE: 1. Wilma Stouten, Stouten's Jumper (Weelr.) 0/54.68. M cat. C: 1. Margot Vermue, Gabber (Weelr.) 0/55/57. L cat. DE: 1. Jeanine Nieuwenhuis, TDN's Schadow (Gouwe Reyers) 0/0/40.04. L cat. ABC: 1. Koen Minderhout, Lady (Gouwe Reyers) 0/0/43.07. Eindstand: 1 Koen Minderhout, Lady; 2. Janine Nieuwen huis, TDN's Shadow; 3. Maxoime Osse, Brendo (Weelr.). Handboog schietingen. Ovezande Jac.van Beieren Goes Wip 1: 1e Hoofdvogel- P.Ossewaarde Doel naar Hoger 2e Hoofdvogel: P.Ossewaarde Doel naar Hoger 3e Hoofdvogel; C.Jere- miasse Zorgvlied 1e Zijvogel: H.Schou ten st.Andries 2e Zijvogel; P Osse waar de Doel naar Hoger 3e Zijvogel; C.Jere- miasse Zorgvlied 4e Zijvogel: C.Jere- miasse Zorglvlied 5e Zijvogel: J.Repkes Victoria 6e Zijvogel: J.Repkes Victoria 1e Kal: P.Nagelkerke Eensgezindheid 2e Kal: P Ossewaardeq Doel naar Hoger 3e Kal: H.Schouten st.Andries 4e Kal; P.Os sewaarde Doel naar Hoger 5e Kal: P.Na gelkerke Eensgezindheid 6e Kal: B.Ver meulen Zorgvlied. Verenigde Senioren 's-Heerenhoek 1e Hoofdvogel: C.Jeremiasse Zorg vlied 2e Hoofdvogel: P.Vette Concordia 1e Zijvogel: E.Nutzmann Zorgvlied 2e Zijvogel: P Vette Corcordia 3e Zijvogel: H.Groos Diana 4e Zijvogel: Loting 1e Kal: H.Groos Diana 2e Kal: E.Nutzmann Zorgvlied 3e Kal: C.Boonman Vrije Schutters 4e Kal: E.Nutzmann Zorgvlied Meeste kleine vogels: J.Wouterse Victo ria. Koningschieting Verenigde Se nioren C.Jeremiasse Zorgvlied Elle- woutsdijk Diana Yerseke Wip 1: 1e Hoofdvogel: J.Repkes Victoria 2e Hoofd vogel: P.Repkes Victoria 1e Zijvogel: F.Koens Spes Nostra 2e Zijvogel: P.Vet te Corcordia 3e Zijvogel: F.Koens Spes 1 Nostra 4e Zijvogel: P.Vette Concordia 1e Kal: N.Schouwenaar Juliana 2e Kal: H.Groos Diana 3e Kal: H.v.Hekken Victo ria 4e Kal: J.Kopmels Victoria. Wip 2: 1e Hoofdvogel: J.Repkes Victoria 2e Hoofdvogel: F.Koens Spes Nostra Ie Zij vogel: St.Kopmels Victoria 2e Zijvogel: J.Harinck Diana 3e Zijvogel: F.Koens Spes Nostra 4e Zijvogel: P.Vette Concor dia 1e Kal: F.Koens Spes Nostra 2e Kal; F.Koens Spes Nostra 3e Kal: F.Koens Spes Nostra 4e Kal: H.Groos Diana Meeste kleine vogels: H.v.Hekken Victo ria 8 st. Vliegende vogel; J.Repkes Victo ria M.de Jonge Soranus II Eindstand piramideschieting: B.GIerum Diana J.Wouterse Victoria P.Wagenaar Raven- stein Lucky Day 05.04.2004: 5-9-10-17-19- 20-22-25-35-38-41-43-44-47-48-60-64-69 -73-75. Vrouwen. Eerste divisie: Hoon- horst-Vice Versa 4-6, Red Stars(V)-SAR /Rabobank 8-2, Brandersstad 2-SVE 5-5. Tweede divisie: Red Stars 2-Vice Ver sa 2 6-4, Maasbree-VDN Salamanders 7-3, Westa 2-SAR 2 2-8 Mannen. Tweede divisie: VDN Salaman- ders-Falco 7-3, SAR/Rabobank-Valkens- waard 6-4, TTCV Herwaarden 2-Pecos 0-10 Derde divisie: Arnemuiden-Vice Versa 7-3, Belcrum 2-Tanaka 1-9, Smash(M)-Noad 3-7 Meisjes lande lijk A: SAR-Spaarne /Rapidity 3-7, Ta- verzo 2-Rijnsoever 2 5-5. Jongens lan delijk B: Arnemuiden-Unicum 9-1, Bel crum 2-Treffers 1 4-6, OTTC-lrene 8-2. Landelijk C: Kwiek-Reynert 5-5, Bran dersstad 2-Alblasserdam 6-4, Combat /TOGB-Taverzo 2 5-5, Vice Versa-MZ 6-4, Vriendenschaar-Avanti 6-4 Hoofd klasse A: t Zand-ODT 8-2, SAR'72 2-the Back Hands 3-7, Smash'76 -Wanzl/Belcrum 3 2-8 Hoofdklasse B: Red Star'58-Tios 6-4, Wanzl/Belcrum 4- 't Zand 2 4-6, TCS-Hotak'68 2 6-4. 1A: Arnemuiden 2-Tanaka 3 9-1, Bre- da-Wanzl/Belcrum 6 5-5. 1B: Wanzl/ Bel crum 5-Vice Versa'51 2 8-2, Hotak'68 3-'t Zand 3 4-6, het Markiezaat-Tanaka 2 4-6. 2A: the Back Hands 2-Effect'71 7-3, Smash'70 2-the Back Hands 5 4-6, Mar- kiezaat 3-SVNB 5-5. 2B: the Back Hands 4-Smash'76 2 8-2, SAR'72 3- Arnemui den 3 3-7. Effect'71 2-Kapelle 5-5. 3A: t Batje 2-Effect'71 3 6-4. Kapelle 2-Big Smash 2-8, Vice Versa'51 4-ODT 4 2-8 3B: Arnemuiden 5-SAR 72 4 6-4 3C: t Zand 5-Arnemuiden 4 7-3, Den Dijk-TVP 9-1, het Markiezaat 4-Oudelande 6-4 3D: t Zand 4-Vice Versa'51 3 8-2, TCS 2-Witac'89 1 4-6, Tanaka 5-Scaldina 0-10. 3E: Middelburg Zuid-Tanaka 4 6-4, Smash'70 3-'t Zand 6 5-5, Vice Ver sa'51 5-Reynaert 6-4. Goes. Recreatieve competitie. Pou le A: WEA-VVR 1-2, I Am-HHK1 1-2, Wonderboys-De Bongerd 1-2. Poule B Mengelmoes-De Brug2 3-1, Recretan- tes-HHK2 3-0. Poule C: Café Baar- ends-De Bongerd 3-0, BOK-HHK 2-1, VV Kattendijke-De Vierlinden 4-0, Café Baarends-Goedemorgen 3-0. Eerste divisie: Sparta - Fortuna Sittard 1-0 (1-0). 43. Mendes da Silva 1-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 3832. Bergara. Ronde van Baskenland. Eerste etappe, Bergara - Bergara: 1. Valverde (Spa) 139 km in 3.25.49, 2. Vi- cioso (Spa), 3. Rebellin (Ita), 4. Di Luca (Ita), 5. Ferrio (Spa)., Palma. Prinses Sofia Trofee. Yngling, stand na 3 races: 1. Schu mann (Dui) 5, 2. Thies/Bes/De Jong 17, 3. Wagner (Dui) 20, 13. Hin/Klaartje Zuiderbaan/Buis 39 Bergen op Zoom. 1 e klasse districts competitie deel 5. Mannen: 4x50 m. wisselslag estafette jeugd 2: De Be velanders 2.07,07 Zeelandia 2.18,18. 50 vlinderslag minioren 6: 1 H. Kok (Bev) 0.36,32 2. Y. Breukers (Bev) 0.39,48 3. T. Tramper (Bev) 0.40,18 2 00 vrije slag junioren 2: 1 N. Tramper (Bev) 2.25,64 2. C. van Bommel (Zee) 2.34,09 3 Y. Breukers 2.36,74 100 wis selslag junioren: 1 T. Aarnoutse (Bev) 1.08.64 2. R. van Dieren (Bev) 1.18,44 3. M. Rutze (Bev) 1.21,18 100 rugslag jeugd 2: 1. S. Nieuwenhuize (Zee) 1.13,40 2. M. Schuijs (Zee) 1.14,76 3. R. Jansen (Bev) 1.20,48 200 wisselslag senioren: 1. R. van Oudenaarde (Zee) 2.34,42 2. D. Boonman (Bev) 2.38,30 3. N. Tramper 2,44,17 100 vrije slag mi nioren 6: 1 H. Kok 1.13,80 2. T. Tram per 1.20,03 3. A. Top (Bev) 1.29,40. 50 schoolslag junioren 2: 1. Y. Breukers 0.37,33 2. C. van Bommel 0.43,54 3. R. van den Berge (Zee) 0.44,59. 200 rug slag junioren 4: 1. T. Aarnoutse 2.33,18 2. D. Boonman 2.39,20 3. C. van Bommel 2.48,29. 100 vrije slag jeugd 2:1. S. Nieuwenhuize 1.00,84 2. Y. Breu kers 1.01,38 3 M Schuijs 1.02,52. 50 vrije slag senioren: 1 R. van Oude naarde 0.28,66 2. S. Nieuwenhuize 0.29,14 3. R. van de Guchte (Bev) 0.30,58. 4x50 vrije slag junioren 2: De Bevelanders 2.21,11. 8x50 vrije slag vrouwen en mannen: De Bevel anders 4.00,67 Zeelandia 4.10,10. Vrouwen: 4x50 vrije slag jeugd 2: De Bevelanders 2.05,11 Zeelandia 2.19,86 50 vlinderslag minioren 6:1. J. Tram per (Bev) 0.34,39 2. J. Jansen (Bev) 0.41,40 3. J. Lavrijssen (Bev) 0.43,17. 200 vrije slag junioren 2: 1. M. Lin- denberg (Bev) 2.29,31 2. K. Onderdijk (Bev) 2.33,41 3. T. van Gils (Zee) 2.36,39 100 wisselslag jeugd 2: 1. S. Thoen (Bev) 1.18,51 2. A. Jansen (Bev) 1.22,76 3. S. Kosten (Bev) 1.27,47. 100 rugslag senioren 2: 1. K. Onderdijk 1 16,82 2. Z. Braai (Zee) 1.21,06 3. A. Lindenberg (Bev) 1.31,99. 200 wisselslag senio ren: 1. M. Lindenberg 2.45,43 2. T. de Munck (Zee) 2.53,73 3. S. Thoen 2.57,22 100 vrije slag minioren 6: 1. J. Tram per 1.09,32 2. J. Jansen 1.22,35 3. N. Bo de (Zee) 1.23,53. 50 schoolslag junio ren 2: 1. Y. Breukers (Bev) 0,43,74 2. T. van Gils 0.43,90 3. R. Huibregtse (Bevl 0.46,66. 200 rugslag jeugd 2: 1. K. On derdijk 2.44,13 2. S. Thoen 3.00,74 3. J. Jansen 3 08 10. 100 vrije slag senio ren 2: 1 Z Braai 1.06.25 2. M. Linden berg 1.06,90 3. J. Tramper 1.09,00. 50 vrije slag senioren: 1. Z. Braai 0.31,73 2. T. de Munck 0.32,08 3. C. Baaij (Zee) 0.33,33. Competitieresultaat: De Be velanders 3916.96 Zeelandia 4368.26 Eindstand: 1. De Bevelanders 20525.83 17. Zeelandia 22736.53. DEN HAAG - De Vlissingers Sam van 't Westende en Randv van de Broek, beiden van sport instituut De Korte uit Hoog vliet, hebben zich geplaatst voor de NK tot 15 jaar op 24 april in Den Bosch. De overige Zeeuwse judoka's uit de geboortejaren 1990-91-92 moeten zich zaterdag zien te kwalificeren tijdens de Zuid Ne derlandse kampioenschappen te Gilze. Van 't Westende haalde zilver in de klasse tot 38 kilogram. In zijn tweede partij verloor hij van de latere winnaar Mathijs Verdel (Schiedam). Vervolgens won hij vijf partijen op rij en stelde zo zijn NK-plaats veilig. Van de Broek haalde de finale tot 34 kilogram via drie zeges. In de laatste dertig seconden ver loor hij de eindstrijd van Kay van Rijn (Delft). De strijd om het zilver kon hij niet winnen, waardoor brons zijn deel was. door Jeroen Dellebeke GOES - De zwemploegen van Bevelanders en De Stormvogel hebben het zwemseizoen met succes afgesloten. Beide ploegen promoveren, waarbij de promo tie van de Bevelanders uniek is in de historie van de club. De Kapellenaren werden in Bergen op Zoom kampioen in de eerste klasse district en dwongen daar mee promotie af naar de lande lijke C-afdeling. Bevelanders is de zesde Zeeuwse vereniging die op landelijk niveau competitie zal zwemmen. De Vlissingse ploeg Stormvogel B kwam in Goes aan de start. De voorsprong van 300 punten op concurrent Hieronymus werd verder uitgebouwd, het geen resulteerde m een vijfde plaats. De Stormvogel komt daarmee volgend seizoen uit in de eerste klasse district. Binnen de ploeg waren vooral de presta ties van de jongste zwemmers opvallend. Minder florissant verging het Zeelandia en De Ganze. Zeelan dia, uitkomend in de eerste klas se, zakt af naar de tweede klas se. De ploeg uit Reimerswaal kon geen vuist maken tegen de competitiepartners Bevelanders en De Krabben uit Bergen op Zoom. De Ganze, mede organisa tor van de wedstrijd in Goes om dat in Roosendaal het bad pas na zes uur beschikbaar was, had in André van Zijp weer een goe de zwemmer. De vereniging mist echter breedte en moet daarom volgend seizoen starten in de derde klasse. Ook de ploegen in Zeeuws Vlaanderen kwamen in actie. Zwemclubs De Schelde Terneu zen, Bruinvis Sas van Gent, Ot ters Axel en De Honte Klooster- zande vonden elkaar en werkten hun laatste wedstrijd in Hulst af. De Temeuzenaren wonnen met grote overmacht, met bijna drie minuten voorsprong bleven zij Bruinvis en Honte voor. De Honte had in Emke Erpelinck een goede zwemster, zij behaal de de NK-sprint limiet op de 50 meter schoolslag. De vier ploe gen handhaven zich keurig in hun klassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19