Raadtgever rijdt nu voor twee De niet-aflatende zoektocht naar geld Ockenburgh zit in de wachtkamei Sport of mishandeling? Mooie koers met een geweldige winnaar Van Vlimmeren is al vóór 'echie' in vorm ÈfLVj Machtig eindschot goed voor overwinning in Omloop van de Braakman Fatsoen RUGNUMMER Reglementair; sprint Omloop van Braakman 'I Johansen beste in Mergelland maandag 5 april 2004 door Frits Bakker PHILIPPINE - De omhelzing van zijn vader haalde bij Dennis Raadtgever de emoties weer even boven. De 29-jarige Goese- naar, die vorig jaar in mei zijn broer Raymond verloor in een auto-ongeluk, had net in een sprint met twee de Omloop van de Braakman gewonnen. De lach op zijn gezicht brak net na de finish nog niet echt door. „Ik weet niet welk gevoel nu over heerst, waar ik allemaal aan dacht toen ik over de streep reed", zei hij schuchter. Beter dan nu is Dennis Raadtge ver nooit geweest. Hoe dat kan? „Ik heb iets meer gedaan in de winter, meer getraind dan an ders", zocht hij zaterdag zelf naar een verklaring. Cindy, zijn vriendin, vermoedt dat het ook een andere reden heeft. „Het ver lies van Raymond", vertelde ze, „heeft hij nog niet verwerkt, nog lang niet. Het kan ook niet anders. Ze deden alles samen, al tijd samen naar de wedstrijden. Weet je wat ik denk, waarom hij zo goed is? Het lijkt wel alsof Dennis wil laten zien dat hij nu voor twee rijdt." De twijfelaar loopt ineens over van zelfvertrouwen. „Ik ben al eens drie jaar gestopt geweest", vertelde hij. Cindy: „En toen dat met Raymond was gebeurd, dacht hij er weer over om te stoppén." Maar in De Braakman, waar de sterke wind voor een afvalrace zorgde, gaf Dennis Raadtgever de aanzet voor een tweede wie lerleven. „Als ik zo goed blijf rij den", zei hij met een speels lach je, „dan zal er toch wel eens een grote ploeg komen?" Voor schut Het machtige eindschot, waar mee hij twee routiniers voor schut zette, maakte in elk geval veel indruk op de volgers. Met drie waren ze weg in de finale: Dennis Raadtgever, van Middel kamp, met twee kopmannen van de sterkste ploeg uit de koers. Linkebal Frangois Franse kon ei genlijk niet verliezen met zo'n sterk collectief in de kopgroep. En de Belg Tom de Mever, ook zo'n linkebal, zat op het vinken touw voor het geval Franse zou breken in de finale. Zes man van Willebrord in een kopgroep van twintig. Met ook tweevou dig winnaar Jurgen van Pelt en oud-prof Berry Hoedemakers. Wat had Raadtgever als eenling nu in te brengen tegen zo'n over macht van geroutineerde ren ners? „Hij kon zich wel mooi wegsteken", zei De Meyer later. „Het meeste werk werd door ons gedaan", verklaarde Franse. „We demarreerden om de beurt om'alles te slopen, maar met die wind was het heel zwaar." Toch leek die tactiek te slagen. De Meyer sloeg eerst op de vlucht, gedekt door zijn ploeg maten. Hij sloeg een gaatje van vijftig meter, keek achterom en zag twee renners in de achtervol ging: Raadtgever en Franse. Die drie kwamen bij elkaar in het zicht van de finish. Toen kon het spel opnieuw beginnen. Twee ploegmaats tegen die ene Middelkamper. Raadtgever: „Ik gaf mezelf geen schijn van kans. Daarom ben ik gaan demarre ren, vooral op de kasseien. Eerst sprongen ze direct naar mijn wiel, maar op het eind ging het niet meer zo soepel." Het was een eerste teken van zwakte, zo bleek achteraf. „Het kaarsje ging bij mij langzaam uit", gaf Franse toe. Dat brak hem op toen er van vijf koplo pers nog maar drie en uiteinde lijk zelfs maar twee overbleven. Het kon niet mooier eindigen in de 35e Omloop van de Braak man. Franse tegen Raadtgever: de ultieme sprint tussen die twee moest beslissen. Na een wedstrijd waarin het 130-koppi- ge veld al na een uur in vele stukken uiteen was geslagen. De Middelkampers misten de slag, op Raadtgever na. Want toen de Willebrorders vol gas gaven, met zes man in de vuurlinie, ble ven alleen de sterksten over. De sluwe Jurgen van Pelt, die twee keer eerder De Braakman won, zat erbij, Tom de Meyer ook, de snelste dit voorjaar in de Grote Prijs Wilfried Peters, de kleine premiejager Berry Hoede- makers, maar in de kopgroep overheersten toch vooral de gele truien van Willebrord, de ploeg van Franse en Rob Koole die met een eigen touringcar de uit straling heeft van een profploeg. In het zicht van de finale maak ten alle renners uit dat gezel schap wel een uitstapje. Dat van Tom de Mever leek de meeste kans van slagen te hebben, als niet Dennis Raadtgever er met Franse aan zijn been in een flits naartoe was gereden. De Meyer werd er zelfs op de laatste kas- seistrook nog afgereden. Vanaf daar was het uitkijken naar een sprint met twee. „Ik werd nog heel onzeker, want ik had pro blemen met mijn versnelling", zei Raadtgever. „Toen we over de kasseien reden, kon ik hem niet 'op de elf' krijgen. Ik moest een tandje kleiner rijden in de sprint. Dat red ik nooit, dacht ik. Maar toen ik vol aanging, kwam Franse wel naast me, maar er niet overheen." De 39-jarige Franse plaatste wel een kanttekening. „Ik kreeg een kwak van Dennis in de sprint. Dat deed hij eerder in de wedstrijd ook al. Toen lag ik bijna in de sloot. Hij kreeg er een waarschuwing voor, maar in de sprint gebeurde het weer. Dat kostte mij de winst." Het deed niets af van de mooiste overwinning uit de carrière van Raadtgever. „Hij moet enorm Dennis Raadtgever beseft dat hij de Omloop van de Braakman gaat winnen, Frangois Franse weet zich geklopt. foto Wim Kooyman door Roy Hammink Het NK dammen in Huissen startte gisteren zonder verrassing. De grootste surprise is misschien nog wel dat het toernooi na alle financiële pe rikelen gewoon wordt gehouden. Een vetpot is het niet, zo'n bestaan als prof dammer. Met het schrijven van een damrubriek voor een krant, het ge ven van trainingen of de toelage van NOCNSF kan je voorzien in levenson derhoud. Maar van het prijzengeld moet je het niet hebben in de denksport. Een schamele 1500 euro wacht de winnaar van het NK. De ti telstrijd heeft een groot gebrek aan geld. Het organiserende Huissen meld de de dambond (KNDB) medio 2003 af te zien van het evenement omdat de begroting niet bleek rond te breien. Op verzoek van de bond bleef de club zoeken naar mogelijkheden. „Maar in Welkom in Scheveningen. Stad on der de rook van Den Haag en be kend om z'n strandleven. Op de plaats waar Scheveningen Holland Sport ooit betaald voetbal speelde, ligt nu een sportpark dat binnenkort een vol ledige herschikking zal ondergaan. Hoofdklasser Scheveningen zal er ech ter alles aan doen om de typische club cultuur te behouden op het nieuwe complex. Het Haagse accent overheerst en dat wordt bij binnenkomst in de kantine al snel duidelijk. „Mag ik effe uw aan- Organisatie van de Olympi sche Spelen in Vlaanderen kost minstens 5 miljard euro. Alleen al het opknappen van het Koning Boudewijnstadion in Brussel vergt 800 miljoen eu ro. Dat blijkt uit de haalbaar heidsstudie in opdracht van de Vlaamse premier Bart Somers, zo onthulde de krant Het Laat ste Nieuws zaterdag. Somers verbindt nog geen conclusies aan de berekeningen. Vlaanderen heeft al langer het idee om de Olympische Spelen van 2016 te houden rond Ant werpen en Brussel. In 1920 or ganiseerde België al eens de Spelen, in Antwerpen. ANP dacht", klinkt het uit de luidsprekers. „Er is zojuist op de parkeerplaats een ruitje van een auto ingetikt. Hier volgt het kenteken..." Niemand reageert en de blikken gaan weer richting kunstgrasveld, waar de D-pupillen hun wedstrijd afwerken. Na het laatste fluitsignaal gaat het he lemaal fout. Er volgt een massale knokpartij, waar enkele begeleiders snel een einde aan maken. Gezellig... Niet veel later nestelt de jeugd zich op de tribune bij het hoofdveld. In de eer ste helft is het nog redelijk rustig, maar na rust kan het voetbal de jonge garde niet boeien. En dus wordt er ge zongen en speelt de kleine Ricky een hoofdrol. Hij zal een jaar of vijf zijn en schiet gedurende bijna 45 minuten zijn bal zo hard mogelijk de tribune in. De acties van Ricky worden met luid gejuich ontvangen en wanneer de buschauffeur van Hoek hem vraagt te gaan zitten, komen de reacties van al le kanten. „Hé ouwe, ga lekker naar het bejaardentehuis, daar ken je rus tig zitten." Het fatsoen straalt er van af... Het dieptepunt moet dan nog komen. De Scheveningse jeugd besluit bij ie der balbezit van de Turkse Hoek-spe- ler Ramazan Yuruk een liedje aan te heffen: „Achmed, Achmed, ik wil m'n scooter terug, ik wil m'n scooter te rug, ik wil m'n scooter terug." Een reactie van de ouderen op de tri bune blijft uit, ook wanneer Hoek-ver- dediger Patrick de Guchteneire na een duel geblesseerd op de grond blijft liggen. „Het had je nek moeten wezen!", zingen de ventjes, die in alle leeftijden vertegenwoordigd zijn. Nadat er ook nog wat ziektes en ver vangende woorden voor een prosti tuee hebben geklonken, klinkt het laatste fluitsignaal. De zangers stor men het veld op om een potje te voet ballen. Gelukkig. Dan hoeven ze ten minste niet meer te zingen... september gaven we het toernooi weer terug", zegt Paul Visser, secretaris van het organisatiecomité. „We konden geen hoofdsponsor krijgen. Maar de bond wilde het toernooi hoe dan ook hier houden, met een beperkt budget." De grootste financiële nood werd gele nigd door een plaatselijke onderne ming, die zich op het laatste moment aanmeldde. Visser: „Het gat werd gro tendeels gedicht. Helaas werden we daarna verrast met de mededeling dat de bondsbijdrage minder werd. Toen hebben we wat dingen geschrapt en versoberd. Gelukkig staat de KNDB garant voor een eventueel tekort." Het NK 2004 is dan ook low budget. „We werken alleen met vrijwilligers", zegt Visser die zich gelukkig prijst dat Gerrit Boom, Alexander Baljakin en Gérard Jansen dichtbij wonen en elke dag thuis slapen. Scheelt veertien da gen ovemachtingskosten. De rest is niet ondergebracht in een duur hotel: negen deelnemers verblijven in pen sions, Ron Heusdens en Rob Clerc de len een appartement in Nijmegen. Ook Ebbo de Jong, voorzitter van de KNDB, weet dat het behelpen is. Hij wil het ledenaantal van 7800 opkrik ken naar 15.000 en kan alles gebrui ken om de sport meer body te geven. De plaatsing van Tanja Chub op het NK kwam voor hem dan ook als een geschenk.„De goden zij dank", zegt De Jong. „In 86 kampioenschappen speel den we met alleen mannen, nu is er de unieke situatie dat er een vrouw mee doet. Dat genereert veel publiciteit." Visser: „Tanja was drie, vier minuten in beeld bij het Sportjournaal. Heel veel voor onze sport. Het liefst zouden we natuurlijk ook Harm Wiersma en Ton Sijbrands als deelnemer hebben. Dat levert een dot publiciteit op, maar die jongens willen een fors bedrag als startgeld. We zijn niet zo gek dat we serieus nadenken over het aantrekken van Sijbrands en Wiersma als we moei te hebben de begroting rond te krij gen." GPD LIVERPOOL - De discussie zal waarschijnlijk nooit ver stommen. Is de Grand National, het paardensportevene ment in het Engelse Liverpool, nu echt sport of toch voor al een kwestie van dierenmishandeling? Valpartijen, de een met ernstiger afloop dan de andere, zijn immers geen uitzondering. Zware blessures bij de edele viervoeters al evenmin. What's Up Boys, het paard van jockey Richard Johnson (midden), kwam er zaterdag in elk geval goed vanaf na dat hij zijn berijder uit het zadel had gegooid. Leighton Aspell (rechts) en Skycab ontsprongen eveneens de dans. De Grand National 2004 op de renbaan van Aintree werd gewonnen door Graham Lee op de rug van de 12-ja- rige Amberleigh House. Hij verdiende er 530.000 euro mee. Liam Cooper met Clan Royal werd tweede, Mark Bradburne met Lord At- terbury derde. foto Darren Staples/Reuters sterk zijn geweest", zei De Meyer, zijn concurrent in de fi nale. „Dat was ik ook", grijnsde Raadtgever, „anders kun je zo'n wedstrijd nooit winnen." Met Raadtgevers zege doet Mid delkamp goede zaken in de club competitie. De eerst dertig ren ners krijgen punten. Dankzij Franse (tweede), De Meyer (der de), Peter Woestenberg (vierde) en Rob Koole (zesde) gaat Wille brord nu stevig aan de leiding in de tussenstand. De ploeg van Middelkamp staat vijfde. door Frits Bakker PHILIPPINE - Heddie Nieuw- dorp wist zaterdag niet wat hem overkwam. „Zo'n mooie koers en zo'n geweldige winnaar", zei de ploegleider van Middelkamp na de zege van Raadtgever in de Omloop van De Braakman. Hij had één man vooraan, in een sterke kopgroep, en het was ge lijk ook de winnaar van de 35e editie van de klassieker. „Wat Dennis vandaag allemaal heeft gedaan, was onvoorstelbaar", glunderde Nieuwdorp. „Hij viel zelf aan, reed heel de dag attent en sprong achter ie dereen aan, die zijn kont oplicht te. Fantastisch, dat je het dan ook nog zo mooi kunt afma ken." Dat er iets gebeurd zou zijn in de sprint wuifde Nieuwdorp ge lijk weg. „Zegt Franse dat? Dan is hij een slechte verliezer en als hij hier niet wint, dan heeft hij dat aan zichzelf te wijten. Op zo'n brede weg moet je niet zei ken over een zwieper, Dan zit je zelf verkeerd in de sprint." Van de zes Middelkampers haal de ook Jacques Schuit met zijn 28e plaats nog twee punten voor de clubcompetitie. De Arnemui- denaar behoorde samen met Mare Blok tot een achtervol gend groepje. Martin Tottérj de eeerste Middelkamper di;1 de zware koers de slag toen de eerste schifting wertJ maakt. PHILIPPINE - De sprint r, de zege in de Omloop van'» Braakman deed de regels geweld aan. Dennis Raadtg^ week zaterdag in zijn duel Frangois Franse wel iets J zijn lijn af, maar niet in diet te dat de jury moest ingrijpt Jurylid Theo Gorissen verkiy de na afloop wel dat er ond weg een waarschuwing was41 geven aan Raadtgever. „Bij 2 demarrage van een renner iuta i kopgroep maakte hij een zijl per. Daarvoor hebben we», terecht moeten wijzen." Ook bij die manoeuvre M Franse gehinderd. In eindsprint voelde Franse zic.iji i nadeeld, hoewel hij na afoJ geen protest indiende. „Ik vel wacht niet dat het iets zouuita len", zei hij berustend. j door Wim de Vos KRUININGEN - Ook voor de vrije renners komt het wielersei- zoen zo langzaamaan op gang. Zaterdag werd de laatste trai- ningsrit van TMZ gehouden, ko mend weekeinde gaat het in Le- wedorp om het 'echie'. Afgaande op de wedstrijd van zaterdag op het overigens zeer winderige parkoers van Den In- kel mag met name Rudi van Vlimmeren kort voorin worden verwacht. In Kruiningen was hij niet alleen erg actief, maar de ex-beroepsrenner uit Sint-Wille- brord schreef de wedstrijd ook nog eens op zijn naam. Het peloton was amper op weg of Van Vlimmeren ging op avon tuur met Martin de Kok en Wal ter Schmid (enkele weken terug winnaar van een trainingsrit). Dit trio hield het tot halverwaj j de koers vol, maar zag toen a het peloton het verschil goedmaakte. Amper was des} j mensmelting tot stand gekoma j of Van Vlimmeren was wa weg. Nu met Johnny van a. Klooster en Dennis Mesu. Hf was de goede vlucht. Hel tri bleef vooruit en Van Vlimme»' won de spurt om de bloemen. I. Bij de amateurs B ontstond#! vroeg in de wedstrijd eenn groep, die daarna het heft meer uit handen zou gever die groep probeerde in de ronde Gerwin Steenbakkers, spurt te ontlopen, maar ii kreeg geen ruimte. Fonny Erj was tenslotte cle snelste. Bij de veteranen was Matti Baat de sterkste, terwijl Rok Sonke uit Middelburg de ws strijd bij de nieuwe S/P- rie op zijn naam schreef. door Joop van den Oudenhoven GOES - Na het gelijkspel van za terdag in de uitwedstrijd tegen Twentevisie leken de biljarters van Delta/Ockenburgh goede za ken te doen in het dubbelweek- einde in de eredivisie drieban den. Léék, want na de thuiswed strijd van gisteren tegen Dekker Keukens, eveneens 4-4, ziet al les er toch even anders uit. Het punt tegen Twentevisie, kon als gewonnen punt worden be schouwd. Het punt tegen Dek ker Keukens was meer verlies- dan winstpunt. Had het drieban denteam van Delta/Ockenburgh de strijd tegen Dekker Keukens gewonnen, dan had de ploeg al les in eigen hand voor het berei ken van de play-offs. Nu komt alles op de laatste ronde aan en zijn er vijf kandidaten voor de enig overgebleven plaats. Mooi competitieslot, zullen liefheb bers van spanning zeggen. Maar Delta/Ockenburgh denkt daar anders over. De ploeg had de spanning liever in de play-offs gehad. Nu is het afwachten of de biljarters dat wel halen. Teamleider Nicodem was teleur gesteld na het gelijkspel in ei gen huis: „Bij winst waren we een eind in de goede richting ge weest. We hebben nog een wed strijd tegen Crystal Kelly en dat is niet de makkelijkste. Het wordt moeilijk." Door het puntverlies wordt Delta/Ockenburgh door vier concurrenten bedreigd. De met opheffing bedreigde ploeg van Rokx Transport lijkt plotseling de grootste kanshebber voor een plaats in de play offs. Zij spelen op de laatste competitiedag te gen Dekker Keukens. De ploeg van Tijssens cs. redde gisteren met het punt het vege lijf in de eredivisie en laat Carisen en Breur op de slotdag thuis. Moeizaam Hoe raar een balletje kan rollen bleek dit weekeinde weer. Te gen Twentevisie speelde Roland Forthomme Dick Jaspers naar huis met een moyenne n 1.923. Tegen Carisen reiktec Waal tot 1.720 en kreeg k!i Jean Paul de Bruijn verging» nog slechter. Tegen Ad Koord vaar werd na een moeizame tsj tij verloren. De Bruijn hadd het juiste gevoel. Gisterenspe de hij tegen Paul Stroobantsd ma, maar ook nu verliep stroef. Zeer moeilijke aam stoten waren zijn deel. En er gescoord, dan bleef er op tafel over om eens lekke i door te borduren. Oi 1.772 ging de overwinning de fraai spelende, maar niet' geluk gespeende Belg. Martin Spoormans moest dag nog zijn meerdere erkt in Marco Zanetti, maai" nam] teren niet zonder moeite del ge klip die John Tijssens Henk Habraken toonde wedstrijden dat de dip van voorbije weken is overwon#! Zowel Ben Velthuis van Twen'rj visie als Danny Breur moe" de winst aan de Brabanders- ten. EIJSDEN - Allan Johan* heeft zaterdag de Hel van h^j Mergelland op zijn naam schreven. De Deense wielr uit de BankGiroLoterijv bezorgde zijn werkgever dar mee de eerste zege van hel zoen. Het was zijn zevendeoW winning als prof, de belang#!1 ste was die in Parijs-Bourgcs Johansen (32) reed in de fi#: in Limburg met David Kor1 (LaMonta), Jens Heppner fW senhof) en Jos Lucassen (AS weg uit een kopgroep vanzev® tien. Daarachter stopten ploeggenoten Addy Engels Laurens ten Dam af, waarna hansen het in de finale afmaa- te. Lucassen werd vierde ent# te Nederlander, Joost Posthui* van Rabobank werd vijfde. AA- A a r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 26