Kamer wil tuchtscholen terug PZC Verdachten aanslagen Madrid blazen zichzelf op in flatgebouw Protest sjiieten Irak loopt uit op bloedbad Heropvoeding voor lastpakken in voortgezet onderwijs Slachtoffer (80) brute overval in Hansweert overleden Jongens gooien stenen op auto's Duitsers gered uit water Vrouw (86) verongelukt bij Kloosterzande Leedvermaak om begrotingstekort Vrachtwagens promoten Zeeland Limo winnaar in Rotterdam Mooiste zege voor Raadtgever kies je koers! MORGEN INFO AV0NDI i 10c W 6 Buiig Vrij veel bewolking en buien, mogelijk met onweer en hagel. Middagtemperatuur rond 10 graden. Krachtige westelijke wind. 246e jaargang no. 81 maandag 5 april 2004 los nummer 1,20 P- internet: www.pzc.nl ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I j^nrlaao Folkerts den HAAG - Het voortge- iei onderwijs moet veel makkelijker notoire lastpak ken kunnen wegsturen. Die moeten dan heropgevoed morden in nieuw op te rich- jen tuchtscholen. bat wil een ruime meerderheid ja de Tweede Kamer. CDA, HANSWEERT - De 80-jarige Leen Polderman, die twee we ken geleden tijdens een overval in zijn woning zwaar werd mis handeld, is zaterdag aan zijn verwondingen bezweken. Polderman en zijn vrouw wer- öen in de bewuste nacht wakker ïoorglasgerinkel. Toen ze pools hoogte wilden nemen, werden fce vastgebonden, waarna Leen bolderman zwaar werd mishan deld. Hij lag de afgelopen we ken in een ziekenhuis in Rotter dam. fee daders werden enkele uren ha de overval gearresteerd bij Ie begraafplaats in Hansweert. Het zijn drie Roemenen. Ze hebben inmiddels bekend. pagina 11 markante man van het water HOEK - Drie jongens van twaalf, dertien en veertien jaar uit Terneuzen zijn zaterdagmid dag in Hoek betrapt op het gooien van stenen op passeren de auto's. De jongens mikten vanaf de hangtrogbrug boven de Rijks- peg 62 op passerende voertui gen. Op het wegdek werden on geveer vijftig stenen geteld. De voorruit van één personen auto raakte beschadigd. De be stuurder hiervan vatte het drie tal in de kraag en leverde ze af kij de politie. WD, D66, PvdA en LPF beplei ten de ingrijpende maatregelen na gesprekken over veiligheid, die de partijen in maart hebben gevoerd op scholen. De discussies werden gehouden naar aanleiding van de schiet partij op het Terra College in Den Haag. Een leerling schoot toen een leraar dood. „Als ze niet willen horen, moeten ze maar voelen", aldus WD-Ka- merlid Balemans. „Onhandelba re leerlingen moeten worden her opgevoed, terwijl ze ook onder wijs krijgen." Veiligheid CDA'er Eski benadrukt dat de verwijdering van leerlingen die de veiligheid in gevaar brengen of de lessen stelselmatig versto ren, tijdelijk van aard moet zijn. „Na verblijf op het internaat moeten ze bij voorkeur terug naar het reguliere onderwijs." Volgens Balemans en Eski zijn er genoeg leegstaande panden die dienst kunnen doen als inter naat. D66-Kamerlid Lambrechts con stateert dat haast geboden is omdat er 'een gat zit' tussen de voorzieningen die er nu zijn voor onhandelbare leerlingen en wat de scholen eigenlijk zouden willen hebben. Scholen kunnen nu vaak geen kant op met probleemleerlingen. Ze mogen die namelijk alleen wegsturen als een andere school bereid is de lastpak over te nemen, maar zo'n school is vaak niet te vin den. Minister Van der Hoeven (On derwijs) komt binnenkort met plannen om de veiligheid op scholen te verbeteren. Ze kon digde gisteren aan extra geld uit te trekken voor veiligheid in het onderwijs. Dat geld gaat naar preventie en heropvoeding. Van der Hoeven liet zich niet uit over de hoogte van het bedrag. ANP COLIJNSPLAAT - Twee Duitse mannen zijn zaterdag middag ternauwernood van de verdrinkingsdood ge red, nadat hun motorbootje even ten oosten van de Zeelandbrug was omgeslagen. De twee probeerden met hun vier meter lange kunststof bootje de Ooster- schelde over te steken, maar kwamen in onrustig vaar water terecht. Een toevallig passerende zeilboot heeft de mannen opgepikt en ze even later overgedragen aan de Koninklijke Nederlandse Reddings Maatschap pij, die vanuit station Noordland bij Neeltje Jans met twee boten was uitgerukt. De mannen zijn naar de jachthaven van Colijnsplaat gebracht om van daaruit met ambulances naar het ziekenhuis vervoerd te wor den. Beide Duitsers waren flink onderkoeld. foto Willem Mieras tan onze redactie buitenland NAJAF - In verscheidene steden n Irak zijn dit weekeinde aan- langers van de radicale sjiieti- iche geestelijke Muqtada al >adr slaags geraakt met coalitie loepen. Bij confrontaties nabij le heilige stad Najaf vielen gis tten zeker 22 doden. U Sadr heeft intussen zijn vol gelingen opgeroepen 'de vijand je terroriseren'. Jij het geweld gisteren in Kufa rlakbij Najaf verloren een Salva- loraanse en een VS-militair het even. Negen anderen raakten [ewond. aldus een verklaring fan het Spaanse ministerie van defensie in Madrid. Aan Iraak- e zijde vielen volgens de plaat selijke autoriteiten minstens wintig doden. Zeker tweehon- lerd anderen raakten gewond, let vuurgevecht begon nadat Dilitieleden van het Mahdi Le- |er van Al Sadr waren opgetrok- cen naar de Spaanse basis waar sok de soldaten uit El Salvador ijn gestationeerd. Zij demons eerden tegen de sluiting van de Tant Al Hawza en eisten de vrij- ating van Mustapha Yacoubi, en medewerker van Al Sadr. lok in Amara en Bagdad vielen loden en gewonden bij demon- traties van volgelingen van Al •adr. In Amara schoten Britse militairen vier protesterende Ira kezen dood en raakten er acht [ewond. In de arme wijk Sa- jr-Stad in Bagdad, een bolwerk an de geestelijke, raakten tien nensen gewond toen leden van iet Mahdi Leger politieposten «zette. De aanhangers van Al Sadr zeggen dat Mustapha Ya coubi door de Spanjaarden is op gepakt. De Amerikanen maak ten gisteren bekend dat zij hem hebben aangehouden. AFP/RTR pagina5 Al Sadr wil macht KLOOSTERZANDE - Bij een frontale botsing tussen twee per sonenauto's op de kruising Huls- terweg en de Rijksweg 60 bij Kloosterzande is zaterdagavond een 86-jarige vrouw uit Hulst om het leven gekomen. De vrouw zat in de auto bij een 57-jarige bestuurder uit Hulst. Hij werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis in Gent ge bracht. De twee inzittenden van de andere auto, een 57-jarige man en zijn 56-jarige vrouw uit de gemeente Hulst werden een uur na het ongeval uit hun wa gen bevrijd door de brandweer. Zij werden beiden per ambulan ce naar het ziekenhuis in Ter- neuzen vervoerd. Daar bleek dat de bestuurder een gebroken been had. De vrouw kon na be handeling weer naar huis. Volgens de politie gebeurde het ongeluk toen het echtpaar links af de Hulsterweg wilde (richting Kloosterzande) inslaan. Daarbij zag de bestuurder de rechtdoor rijdende auto waarin de 86-jari- ge vrouw zat over het hoofd. door Henk van den Boom BARCELONA - Een actie van de Spaanse politie in een voor stad van Madrid is zaterdaga vond uitgelopen op een bloed bad. Vier verdachten die in ver band werden gebracht met de aanslagen van 11 maart in Ma drid bliezen zichzelf op toen de politie hen wilde arresteren. Het viertal had zich in hun flat verschanst. Bij de actie kwam ook een politieman om het le ven. Elf agenten werden ge wond, van wie drie ernstig. Onder de doden is het vermoede lijke brein en de coördinator van de aanslagen van 11 maart in Madrid, de 35 jarige Tunesiër Sarhane Ben Abdelmajid Fak- het. Volgens minister Acebes (Binnenlandse Zaken) zijn nu de belangrijkste daders van de treinaanslagen gearresteerd of gedood. Een betaalkaart van een mobie le telefoon bracht de politie naar een flat in de Madrileense wijk Leganes. Het vermoeden was dat daar minstens een van de daders van de aanslagen moest zitten. Toen het arrestatie team de verdachten wilde arres teren begonnen de terroristen vanuit de flat te schieten. Daar op sloeg de politie groot alarm. Een enorme politiemacht met ge vechtswagens en twee helikop ters werd ingezet. Een gebied van een halve kilometer werd Politie en hulpverleners halen het lichaam van een van de verdachten uit een zwembad bij het opgebla zen appartement. foto Manuel Lopez Figueroa/RTR Wesemann is koele rekenaar in Vlaanderen De Duitse minister van Fi nanciën, Eichel, constateer de dit weekeinde op een bij eenkomst met EU-collega's niet zonder leedvermaak dat ook Nederland nu kampt met een te hoog be grotingstekort. Hij moest zich het afgelopen jaar her haaldelijk de les laten le zen door de Ne derlandse minis ter Zalm. Met de slogan 'Zeeland geeft je de ruimte', uitgesproken door een glimlachende jon geman en -vrouw afgebeeld op vrachtwagens, is de vierde golf van de imagocampagne van de provincie afgelopen zaterdag ingeluid, De cam pagne is gericht op dertigers en veertigers die een ver keerd beeld zou den hebben van Zeeland. De Keniaan Felix Limo heeft gisteren de marathon van Rotterdam gewonnen. Luc Krotwaar (links op de foto) eindigde op de zeven de plaats en mag daardoor naar de Olym pische Spelen Hj amW in Athene. I M Dennis Raadtgever boekte zaterdag een knappe overwin ning in de Omloop van de Braakman. De ren ner, wiens broer Raymond vorig jaar mei over- fy leed, klopte Francois Franse in de sprint. varia: 2; binnenland: 3; buitenland: 5; radio en televisie: 7; zeeland: 9, 11 en 13; sport: 7, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 en 26. (Advertentie) hermetisch afgesloten. Een paar honderd bewoners moesten hun huizen uit. Ambulances en brandweerauto's werden achter de hand gehouden en twee nood hospitalen ingericht. Volgens omwonenden is er mon deling contact geweest tussen de politie en de verdachten, maar die weigerden zich over te geven. Om negen uur ging een speciale eenheid tot de aanval over. Toen ze de deur van het ap partement wilde openbreken volgde een zware explosie. Uit de flat klonken even tevoren kre ten als 'Allah is groot' en 'Wij zullen dodend sterven'. Zwembad Volgens minister Acebes zijn in de flat drie doden aangetroffen. In het zwembad in de tuin werd later een vierde lijk gevonden. Op het lichaam waren explosie ven bevestigd. Getuigen zeggen dat voordat de schietpartij be gon vier mensen met een Ara bisch uiterlijk in een auto zijn gevlucht. De voorgevel van de flat is door de explosie volledig weggebla zen. Ook aangrenzende apparte menten werden verwoest. Meer dan honderd gezinnen kunnen voorlopig hun huizen niet meer in. In de puinhopen heeft de politie een grote hoeveelheid dynamiet aangetroffen en 200 ontstekin gen. Alles van hetzelfde soort als wat op 11 maart is gebruikt en ook voor de onschadelijk ge maakte bom vrijdag op de spoor lijn Madrid-Sevilla. GPD 19.00 uur - 21.00 uur EOISONWEG 4, VUSSINGEN mmmiiuiuwm. KRANT VOOR ZEELAND Neem nu een wjlkj n proefabonnement Vijf weken voor 14,50 Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn Ipostjbankiekenmgnummer j j PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, treft u nadere informatie aan 8"711688 555530 Noteer mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) L_ Noteer mij voor een abonne ment, De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis Daarna wil ik betalen; per maand met automati sche incasso 19.45). O per kwartaal met automa tische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis. 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1