Feyenoord geeft lesje in afwerken Rust keert terug bij sterk PSV PZC De kampioensschaal is nog altijd dof Manchester United en Millwall bereiken finale van FA Cup Aanvallers van NAC voeren hun acties veel te ver door: 0-3 Wolfsburg stelt Erik Gerets aan Roy Makaay opnieuw trefzeker Voorsprong AC Milan slinkt Nipte zege voor Real Madrid Anderlecht laat punten liggen FC Utrecht in doelpuntrijk duel langs ADO Twintigste goal Van Hooijdonk mm. maandag 5 april 2004 door Jaap van Essen BREDA - Met pleintjesvoetbal win je geen wedstrijden. Ten minste niet in de eredivisie. Daar is NAC sinds gistermiddag wel achter. „Niet geschoten is al tijd mis", scandeerde de aan hang zelfs smekend. Het hielp niets, Feyenoord won met 3-0. Die uitslag was eigenlijk verba zingwekkend. Want de ploeg uit Breda legde de ene na de andere fraaie aanval op de mat. Maar in het strafschopgebied van Feyenoord liep alles doorlopend vast wegens eindeloos getik en technisch gepiel van de aanval lers, die hun aanhang en trainer tot wanhoop brachten. Al die hoogstandjes zijn soms best leuk om naar te kijken, dat zeker, maar kunnen uiteindelijk ook hopeloos irritant zijn. De NAC-aanvallers leken louter uit op het tonen van technisch WOLFSBURG - Erik Ge- rets keert terug als trainer in de Bundesliga. De 49-ja- rige Belg, die in februari moest vertrekken bij Kai- serslautern, maakt het sei zoen af bij VfL Wolfsburg. De voormalige coach van PSV volgt Jürgen Röber op, die gisteren werd ont slagen na de zware neder laag een dag eerder tegen VfB Stuttgart (1-5). Het was de achtste nederlaag in de laatste tien competi tiewedstrijden voor de nummer elf van de Bundes liga. Röber had een con tract tot medio 2006. Hij kwam van Hertha BSC waar hij zes jaar trainer was. Daarvoor had hij Stut tgart twee jaar onder zijn hoede. ANP kunnen. Doelpunten maken was tot bijzaak gedegradeerd. Zoals het op de voetbalpleintjes in de grote steden alleen maar gaat om de zogenaamde 'panna', het poorten en daarmee vernederen van de tegenstander. Toeval of niet, NAC had voorin spelers als Diba, Boukhari, En gelaar en Seedorf. Later kwam daar ook nog Boussabon bij. Al lemaal spelers uit de grote stad, van allochtone afkomst vaak. Begenadigde en ooit ook alom erkende straatvoetballers. Harde werkers Feyenoord trad aan met een heel ander type aanvallers: Lul ling, Kuijt, Smolarek en Buffel. Geen grootse techneuten, geen tovenaars op de vierkante me ter. Integendeel, harde werkers, type no-nonsens en stroop je mouwen op. Doe maar gewoon, dan doe je gek genoeg en om zes uur de aardappelen op tafel. Het waren uileindelijk de jon gens van de gestampte pot die het pleit in hun voordeel be slechtten. Het ultieme voor beeld was natuurlijk Peter van de Berg, de man die kort na rust de score openbrak. De houterige verdediger kopte zonder enige franje raak uit een corner van Ono. Gortdroog, maar dat soort treffers telt ook gewoon. Feye noord kon het doelpunt gisteren heel goed gebruiken. In de eerste helft was NAC veel beter dan de Rotterdammers. De thuisclub kende grote perso nele problemen, aangezien Féher, Penders, Schenning en Petö niet van de partij waren. Dat verplichte trainer Lokhoff tot het opstellen van een team met een fantasie-defensie. Zo was de bij Feyenoord uitgekot ste huurling Collen zowaar libe ro! De gelegenheidsformatie van Lokhoff bezorgde Feye noord de grootste problemen. De ene na de andere aanval rol de richting Zoetebier, maar uit eindelijk hoefde de doelman nauwelijks in te grijpen. Tel kens werden de aanvallen net te ver doorgevoerd, zodat er nau welijks op het doel geschoten werd. En toen Johan Elmander (ook al een Feyenoord-huurling en ook al besmet met het plein tjesvoetbal-virus) na veertig mi nuten echt niet anders meer kon dan de bal eindelijk eens in het lege doel schuiven, knalde hij ongeveer tien meter over. Het is niet zo vreemd dat de clubtop scorers van NAC niet in de voor hoede te vinden zijn. De snelle treffer van Van den Berg na de pauze kwam als een verrassing en bood Feyenoord de kans geduldig te loeren op counterkansen. Daardoor kwa men Ono en Ghaly eindelijk in hun spel, daar waar ze voor rust nog bijna letterlijk onder de voet werden gelopen door res pectievelijk Seedorf en Engel aar. Al met al counterde Feye noord de wedstrijd prima uit, Buffel scoorde tweemaal, maar Ton Lokhoff ergerde zich onder wijl kapot aan zijn aanvallers. „Na de 1-0 en ook nog na de 2-0 hadden we kansen genoeg om de wedstrijd naar ons toe te trek ken. Maar onze aanvallers speel den toen al lang hun eigen wed strijd. Ze bleven maar tikken, kappen, draaien, enzovoorts. Alsof ze aan het zaalvoetballen waren zonder ooit op het doel te schieten."Lokhoff wisselde nog wel en bracht verse aanvallers binnen de lijnen, maar het hielp allemaal niets, de pleintjesvoet ballers bleven hun individuele kunstjes uitvoeren, alsof de 14.000 toeschouwers hadden be taald voor een circusvoorstel ling. Daardoor scoorde NAC ook in het laatste kwartier niet, toen Feyenoord was gereduceerd tot een tiental. Van Marwijk had Song als linksback opgesteld en liet de arme Koreaan daar staan, hoewel de behendige Di ba hem volledig wegspeelde, simpel door steeds maar weer over het chocoladebeen van de WK-ster te voetballen. Song kreeg uiteindelijk tweemaal geel, beide malen omdat hij uit pure wanhoop zijn plaaggeest vastpakte. GPD KAISERSLAUTERN - Roy Makaay was op de 27e spa dag van de Bundesliga weer trefzeker voor Bayern ML chen. De Nijmegenaar knalde in de uitwedstrijd teg Kaiserslautern het eerste doelpunt in de hoek. Hij leg de basis voor de 2-0-zege van zijn club die daardoorm race bleef voor de Duitse titel. Bayern verkleinde door winst de achterstand op Werder Bremen tot zeven p; ten. De koploper toonde voor het eerst dit seizoen wen, nog wel tegen SC Freiburg, een van de zwakste br; ders in de hoogste afdeling. De bezoekers kwamen ij 22 seconden op voorsprong. Ailton maakte, met zijn doelpunt van het seizoen, na ruim een kwartier ge! Daar bleef het bij, ook toen Freiburg in de 66e min5 met tien man verder moest na de rode kaart voor E vic wegens commentaar op de leiding. ANP ROME - De voorsprong van AC Milan op de naaste 03 currentie is wederom geslonken. De ploeg van Clare; Seedorf kwam voor de tweede maal op rij niet verdere een gelijkspel. Op bezoek bij Modena moest AC Mi zich tevreden stellen met 1-1. Jon Dahl Tomasson zijn ploeg in de 41e minuut op voorsprong, vlak nar, maakte Amoruso de gelijkmaker. AS Roma profits van dat puntenverlies. De Romeinse ploeg versloeg Le met 3-0 en heeft nu negen punten achterstand, plus duel tegoed. Het als vierde geplaatste Lazio Roma boekte eenru overwinning op Siena: 5-2. De zege was vooral te dan! aan de Braziliaanse schutter Cesar die een hattrick pree ceerde. ANP MADRID - Real Madrid heeft in de uitwedstrijd fe het bescheiden Albacete geen fout gemaakt. De kopio; van de Primera Division won zaterdagavond met 2-1 Braziliaanse verdediger Roberto Carlos opende de se in de 20e minuut. Zijn harde schot werd van richting',: anderd. De Portugese international Luis Figo besliste wedstrijd ver na rust door een machtige vrije trap van?; berto Carlos in het doel te laten ketsen, al dan nietfc wust. In de slotfase bracht Libero Parri de spanning; even terug. Aan de zegereeks van FC Barcelona, negen wedstrijè lang, kwam een einde. Villarreal hield de ploeg vanFrs Rijkaard in Nou Camp op 0-0. ANP BRUSSEL - Geheel tegen de gewoonte in heeft kopko Anderlecht zaterdagavond in de Belgische compk twee punten laten liggen. Dat gebeurde nog wel in és huis, tegen Excelsior Moeskroen: 0-0. Club Brugge, nummer twee, won wel. Thuis tegen Lokeren werd: 2-1. Het verschil tussen de twee clubs is echter nogal; elf punten. FC Antwerp verschafte zich onderin de Ju; Ier League wat lucht door het Racing Genk van trau Sef Vergoossen met 3-1 naar Genk terug te sturen. Ai werp heeft daardoor twee verliespunten minder dan onderste ploeg, Heusden-Zolder. ANP KERKRADE - Heerenveen heeft zaterdag de laatste aanval van Roda JC op de vijfde plaats afgeslagen. De Friezen wonnen in Kerkrade met 1-0 dankzij een late treffer van Vayrynen. FC Utrecht klom gisteren over Ro da JC naar de zesde plaats via een doelpuntrijke zege op ADO Den Haag (5-3). Na een ruststand van 3-3 tilden Van den Bergh en De Groot de stand in de tweede helft naar 5-3. Eregast bij de wedstrijd in de Galgenwaard was kardinaal Simonis, die genoot van het voet bal, maar gruwelde van sommi ge boosaardige spreekkoren van fanatieke supporterskemen. AZ bleef op drie punten van nummer drie Feyenoord dankzij een benauwde overwinning op Vitesse (2-1). Meerdink en Nelis- se scoorden voor de Alkmaar- ders, die door een treffer van de teruggekeerde Amoah in de slot fase nog even in de problemen kwamen. FC Volendam had bij het lamlen dige FC Twente eindelijk weer eens reden tot juichen. Na een bedroevende serie van zeven ne derlagen en een gelijkspel be haalde de ploeg van inte rim-coach Johan Steur een kost bare overwinning. Na de prachtige openingstreffer van Ramzi gaven Buys (straf schop) en Esajas het duel in de slotfase een verrassende wen- ding. FC Zwolle belandde door de sen sationele driepunter van de con current weer op de laatste plaats. De ploeg van coach Spij kerman kwam bij RBC Roosen daal niet verder dan 1-1. De Graaf zorgde Voor 1-0, Zuur- man bracht de gelijkmaker op rijn naam. ANP ISTANBUL - Pierre van Hooij donk heeft zaterdagavond in de Turkse competitie opnieuw ge scoord voor zijn werkgever Fe- nerbahce. De Nederlandse international maakte de vierde treffer in de met 4-2 gewonnen thuiswed strijd tegen Sebatspor. De aanvaller maakte zaterdag zijn twintigste doelpunt en heeft nog een goal achterstand op topscorer Biryol van Konyas- por. ANP door Peter van Duyl AMSTERDAM - De kampioens schaal ligt al weken klaar, maar glanzen doet de trofee nog altijd niet. Ook tegen het nietige FC Groningen slaagde Ajax er niet in een poetsdoek over het klei nood te halen. Sterker nog, de Amsterdammers dankten het aan een dubieuze arbitrale be slissing dat ze het duel schade vrij doorkwamen: 2-1. Het gemoed van de bezoekers uit Groningen hield na afloop het midden tussen pure frustra tie en extreme woede. Vier minu ten voor tijd mikte John Heitin- ga een vrije trap van Rafael van der Vaart, verlengd door Julien Escudé, achter doelman Jeroen Lambert. De treffer doordrenk te de Arena met de lucht van buitenspel, zelfs Ronald Koe man sprak van 'lucky Ajax'. Ron Jans, de oéfenmeester van Groningen, legde de zwartepiet nadrukkelijk bij scheidsrechter Oskam. Jans voelde zich bena deeld door de arbiter en niet al leen bij de tweede tegengoal van Ajax. „Ik heb geen minderwaar digheidscomplex, maar vandaag voelde ik me echt even Calime- ro", sprak Jans, die wel enig recht van spreken had toen hij opmerkte dat alle dubieuze be slissingen in Amsterdams voor deel uitvielen. „En die tweede goal was gewoon buitenspel." De commotie rond de treffer leidde de aandacht voor een deel af van de pijnlijke werke lijkheid: Ajax speelde tegen FC Groningen een akelig slechte wedstrijd. De aanstaande kam pioen van Nederland wist zich geen seconde raad met de hech te afweer van de bezoekers, kan sen kreeg Ajax nauwelijks. „We hadden het heel moeilijk", on derkende Koeman. Het was gisteren niet voor het eerst dat Ajax zich bijna te plet ter liep op een muur van verdedi gers. In vroeger tijden waren thuiswedstrijden tegen ploegen van het niveau FC Groningen goed voor minimaal 5-0. Het hui dige Ajax heeft de sleutel naar dat soort simpele overwinnin gen ook in tweeënhalf jaar Koe man nog altijd niet gevonden. Tegen Groningen won Ajax voor de elfde maal dit seizoen met één doelpunt verschil. Zorgen baart het gebrek aan fri voliteit in aanvallend opzicht de technische staf niet, tenminste niet in de openbaarheid. „Het is ook gewoon heel moeilijk om dit soort wedstrijden simpel te win nen". vergoelijkte Koeman. „Je moet snel scoren. Lukt dat niet, dan wordt het alleen maar moei lijker. Het viel me wel erg tegen dat we na die 1-0 toch werden teruggedrongen. We mogen blij zijn, dat we hebben gewonnen." Koeman weet het tegenvallende spel wél aan het interlandpro gramma van afgelopen week. Volgens de oefenmeester ge beurt het zelden dat voetballers, moe van het reizen en een extra wedstrijd, in het weekeinde na een interland een topprestatie voor hun club leveren. „En mis schien lopen er een paar dan toch nog met hun hoofd in de wolken na alle positieve verha len." Astronomisch Verder wilde niemand in het Amsterdamse kamp al te zwaar tillen aan het moeizame optre den tegen Groningen. De voor sprong op PSV is met twaalf punten nog immer astronomisch groot, bovendien won Ajax giste ren zijn 23e thuisduel op rij. Dat is een evenaring van de op-een-na-beste serie uit de va derlandse voetbalgeschiedenis. Eén klein lichtpuntje beleefde de Arena. Na een klein uur voet ballen tekende Rafael van der Vaart op aangeven van Nicolae Mitea voor de Amsterdamse ope ningstreffer. Het was de eerste goal van de aanvoerder na de winterstop en aan de manier waarop Van der Vaart de treffer bejubelde was af te lezen dat er een last van zijn schouders viel. „Dit is toch waar mensen op let ten. Maar ik ben niet zo ontevre den over mijn spel sinds de win terstop. Ik heb acht assists ach ter mijn naam, zoveel heb ik er nog nooit gehad. Dat is ook be langrijk", oordeelde de interna tional. De inzet van Van dei- Vaart had Ajax rust moeten be zorgen, maar het tegendeel bleek. Met name invaller Martin Drent zorgde met zijn tempera mentvolle spel voor de nodige onrust in de Amsterdamse verde diging. Het was geen toeval dat de lange aanvaller een kwartier voor tijd aan de basis stond van de gelijkmaker. Drent troefde Escudé af in de lucht. Glen Sal mon, geheel vrijgelaten door Heitinga, drukte van dichtbij af: 1-1. Het is vele jaren geleden dat de Groningers zo dicht bij een stunt in Amsterdam waren, maar het feestje van de gasten liep in de slotfase stuk op het buitenspeldoelpunt van John Heitinga. GPD door Frans van den Nieuwenhof WAALWIJK - Het pad dat moet leiden naar deelname aan de Champions League van volgend seizoen is voor PSV weer een stuk beter begaanbaar gewor den. Een week voor de kraker Feyenoord-Ajax bleef de voor sprong van een punt op de bela ger uit Rotterdam intact. PSV boekte zaterdag bij RKC Waal wijk zijn meest overtuigende uit zege sinds de winterstop (0-4). Het programma voor de komen de weken is, op papier althans, dermate eenvoudig, dat PSV de tweede plaats niet meer mag la ten glippen. Met wedstrijden te gen FC Groningen, NEC, Volen dam, RBC Roosendaal en ADO Den Haag voor de boeg moet de ploeg in staat worden geacht om het maximale aantal van vijf tien punten binnen te halen. Op de slotdag van het seizoen wacht dan nog de uitwedstrijd tegen AZ. Tegen die achter grond werd de uitwedstrijd te gen RKC nog het meest ge vreesd. De angst was begrijpe lijk, PSV leek de laatste weken bevangen door de stress, maar toen zaterdag rond kwart voor negen de avond viel en de wed strijd nog geen uur oud was, had de ploeg van Guus Hiddink al een ruime 3-0-voorsprong op zak. PSV dwong het succes af dooi de wedstrijd agressief aan te pakken. Al na vijftig seconden kreeg Park een uitstekende kop- kans na een goede voorzet van Kezman. De Serviër stond acht minuten later ook aan de basis van de openingstreffer, Met zijn felle spel zette Kezman verdedi ger Olfers zodanig onder druk, dat PSV er een hoekschop aan over hield. De Jong legde de bal met veel gevoel op het hoofd van Vennegoor of Hesselink, die dankbaar raakknikte (0-1). Het droomscenario bezorgde het elftal een luxe die het lang niet heeft gekend. PSV kon het rustiger aan doen, hield de li nies gesloten en zocht met scher pe passes de counter. Dat de ploeg voor het eerst sinds vele weken weer eens een wedstrijd volledig controleerde, en niet met lange halen het hoofd van Vennegoor of Hesselink zocht, lag ook aan het gekozen con cept. Van der Schaaf speelde centraal op het middenveld, waar hij spelmaker Boutahar uitschakelde. Daardoor kregen Van Bommel en De Jong de kans om het spel naar zich toe te trekken. Hoewel de stand lang ongewij zigd bleef, was van spanning geen sprake. PSV bleef zo ge makkelijk overeind, dat het pas na ruim 44 minuten (door Lee) de eerste overtreding van de wedstrijd nodig had. Kort na de rust forceerde diezelfde speler de beslissing. Een gave dieptepass van de Ko reaan gaf Kezman de ruimte om de 0-2 over doelman Sinouh te tikken. Hiddink kon weer even de dug-out verlaten, toen Park met een prachtige uithaal het verschil op drie bepaalde. In de slotfase leidde fel storen van Lee tot een goede actie van Von- lanthen, waarna Kezman han dig 0-4 maakte. Koreanen Zo kon de coach van PSV onver wacht flink wat meevallers note ren, die de rust in de club en in het spel terugbrengen. Kezman komt weer in topvorm, Van Bommel speelde gedreven, Rom- medahl deed het als invaller- goed en de beide Koreanen speelden misschien wel hun bes te wedstrijd sinds ze ruim een jaar geleden in Eindhoven be landden. „Op de Koreanen is de laatste maanden veel kritiek geweest", zei Hiddink na afloop, „maar die was vaak ongenuanceerd en stigmatiserend. Ik stoorde me er aan, omdat die zelfs uit eigen kring afkomstig was. Ik moet zeggen dat Lee en Park daar goed mee om zijn gegaan. Ik heb ze niet overdreven hoeven te be schermen. Ze zijn onverstoor baar gebleven en hadden van daag een prima rendement." Hiddink voelde zich ook per soonlijk gegriefd door de kritiek op het spel van zijn aankopen. „Het stoorde me vooral dat ie dereen er maar aan meedeed. Zonder zich te verdiepen in de achtergronden. Die jongens heb ben anderhalf jaar lang elke drie dagen een wedstrijd moe ten spelen. Lee kwam vrijdag ochtend doodmoe aan uit de Ma lediven, stond te tollen op zijn benen, maar schudt een keer met zijn hoofd en speelt een dag later gewoon een heel goede wedstrijd. Ik ben blij dat zij zichzelf zo goed hebben ge weerd tegen de cynische benade ring van velen." GPD van onze sportredactie LONDEN - Geen derde FA Cup op rij en evenmin een 'treble'. De liefhebbers en de kenners dichtten Arsenal dit seizoen gro te kansen toe op de eindzege in de Engelse Premier League, de FA Cup en de Champions Lea gue. Na de nederlaag tegen Man chester United van zaterdag in de halve finales van het Engelse bekertoernooi (0-1) is hoogstens een 'doublé' nog haalbaar. Paul Scholes was degene die op Villa Park in Birmingham in de 32e minuut raak schoot voor Manchester, dat de licht gebles seerde Van Nistelrooij in club kostuum op de tribune had. Bergkamp begon wel in de basis bij de tegenstander, waar de Franse ster Henry net als woens dag tegen Oranje op de bank be gon. De ziekenboeg van Arsenal kreeg er zaterdag twee spelers bij. Middenvelder Ljungberg en aanvaller Reyes raakten ge kwetst. Ljungberg ligt er zeker vier weken uit met vermoedelijk een gebroken hand, Reyes heeft letsel aan een knieband opgelo pen. Bergkamp was al snel dichtbij een doelpunt, maar eerst redde doelman Carroll, waarna de re bound van de Nederlander van de lijn werd gehaald. Via Edu en Patrick Vieira raakte Arsenal tweemaal het 'houtwerk' van het doel van Carroll. Manchester speelt 22 mei in Car diff in de finale tegen eerstedivi- sieclub Millwall, dat gisteren competitiegenoot Sunderland met 1-0 versloeg. Cahill maakte op Old Trafford het doek McAteer van Sunderland»; vier minuten voor tijd ui! veld gestuurd. Millwall plaatste zich voo: eerste keer in de clubhis voor de Engelse bekerfinai; verzekerde zich daarmee deelname aan het toernooi de Uefa Cup. PSV's tegenstander aanstak donderdag in de kwartfia van de Uefa Cup was op sd Newcastle United versloeg® dag in de Premier League Eï ton met 4-2. Bellamy, Dye Shearer (2x) verzorgden de: ductie voor het elftal van Bobby Robson. Jerrel Hasselbaink toonde nieuw zijn vorm. De Nederk se ex-international maak".: de 38e minuut van de uitv strijd van Chelsea tegen To: ham Hotspur het enige doeb van de wedstrijd. ANP Schotland Celtic is op het nippertje oaj slagen gebleven in de Scbti voetbalcompetitie. Thuis iff Hearts maakte de koplopei terdag in de laatste drie na ten een 2-0-achterstand ®j daan. In de 88e minut sctd Sutton, in de 90e Agathe.fö door werd de eindstand bepa op 2-2. McKenna (21e mm3 en de Nederlander Mark Vries in de 78e minuut hac: de toekomstige kampioen achterstand gezet. Glasgow Rangers, met Frank Boer en Mols in het basiste! won gisteren moeizaam Motherwell (1-0). Hughes na te vlak voor de rust het punt. Speler/manager Dennis Wise van Millwall. foto Ian Hodgson! foto Olaf Kraak Jeroen Lambers, keeper van FC Groningen, ligt er verslagen bij na de late 2-1 van Johnny Heitinga.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 18