Parkeergarage nog te onbekend Stoere mannen, wollige katjes PZC Hooikoorts denkt aan uitbreiden SGP neemt plaats in nieuw college Schouwen-Duiveland 13 Minder auto 's onder De Stadspoort in Goes dan gehoopt Meezingen in kerk Ellesdiek Driemaal klucht in dialect van Zuid-Beveland Man gewond bij val met scooter CU wil debat over rapport Boetes bij videosurveillance Celstraf heeft geen zin Boris lekkerste stier VINTERSPOKT erik zaterdag 3 april 2004 Hnnr Rolf Bosboom GOES - Bezoekers van de Goese binnenstad weten de parkeerkel der van bedrijvencentrum en ap partementencomplex De Stads poort nog niet echt te vinden. Vooral op maandag, woensdag en vrijdag is de bezetting ma- De parkeerkelder is de eerste (deels) openbare kelder in de stad Een deel van de plaatsen is bestemd voor de bewoners van de appartementen en een deel iELLEWOUTSDIJK - In 't Kerk je van Ellesdiek wordt morgen vanaf 14.30 uur een meezingmid- dag gehouden. Voor iedere be zoeker is een meezingboek be schikbaar. Joke Smallegange be speelt de piano, Jannie Nieuwen- huijze het orgel. Het BZB-koor !Uit Tholen onder leiding van Sa rina Bout verzorgt een intermez zo. WOLPHAARTSD1JK - De 's-Heerenhoekse Comedie voert deze maand drie keer de klucht Dan liever de plomp in in Zuid-Bevelands dialect op. [Spelers zijn Jos Capello, Willy Joosen. René van Dijke, Irma Pieters, Ron Moerman, Rini Grim, Jan Franse, Ellen van Zoe- ilen en Connie Traas. iVanavond om 20.00 uur is de eer- ;ste voorstelling in het dorpshuis in Wolphaartsdijk. Ook zijn er twee opvoeringen in de Jeugd- hoeve in 's-Heerenhoek: zater- 17 april om 19.30 uur (met dansen na afloop) en, speciaal voor senioren, donderdag 22 april om 13.30 uur. voor de bedrijven in het com plex. Daarnaast zijn er 95 open bare plaatsen. Buiten kantoortij den zijn ook de bedrijvenplaat- sen beschikbaar voor bezoekers van de binnenstad, zodat er dan zo'n 270 auto's terecht kunnen. Ondanks de klachten over par keerproblemen in Goes, is er in de kelder doorgaans voldoende ruimte. Daaruit blijkt dat de ga rage nog onvoldoende bekend is, constateerden alle betrokke nen gistermiddag bij de officiële opening. De kelder is al sinds vo rig jaar zomer in gebruik, maar van een feestelijke opening was het nog niet gekomen. Op dinsdag (marktdag), donder dagavond en op zaterdag is de kelder nog redelijk goed bezet; daarbuiten ligt volgens project ontwikkelaar Arcus de bezet ting op gemiddeld dertig tot veertig procent. Loopafstand Wethouder C. Linssen, die de opening verrichtte, zei dat de ge meente de hand ook deels in ei gen boezem steekt. „We hebben onvoldoende gecommuniceerd dat op drie minuten loopafstand van de binnenstad zich zo'n kwaliteitsgarage bevindt." In de gemeentelijke informatieru briek en het eigen magazine wordt er daarom binnenkort extra aandacht aan besteed. Linssen wees ook op het feit dat de openbare wandelpassage in De Stadspoort onvoldoende be kend is, mede doordat een deel van het bedrijvengedeelte nog leeg staat. Besprekingen met een 'grote partij' die er op korte termijn in zou willen trekken, verkeren in een vergevorderd stadium. Als de passage popu lairder wordt, ontdekken ook meer mensen de parkeerkelder, verwacht de wethouder. Hij noemde daarnaast de func tie die de kelder kan hebben voor theater De Mythe. Veel be zoekers durven er nu niet te par keren, omdat de garage om 22.00 uur sluit en de voorstel ling dan mogelijk nog niet afge lopen is. Er wordt daarom over wogen de openingstijden aan te passen. Ook wordt bekeken of het parkeren in het theaterarran gement kan worden opgenomen. Wat Linssen betreft komt de parkeergarage tevens van pas bij de uitvoering van het Master- plan Binnenstad, de groot scheepse vernieuwing van het centrum. Die werkzaamheden gaan tijdelijk ten koste van een deel van de parkeercapaciteit. De gemeente is zelf, in het kader van hetzelfde Masterplan, ook bezig met de voorbereiding van een parkeergarage. Die komt bij het Bleekveld, op de plaats van het vroegere arbeidsbureau, en gaat naar verwachting ruim vijf honderd plaatsen tellen. De parkeergarage van de Stadspoort in Goes trekt minder klanten dan was gehoopt; de gemeente gaat de voorziening beter onder de aandacht van het publiek brengen. foto Willem Mieras YERSEKE - Een 37-jarige man uit de gemeente Kapelle is gisteravond gewond geraakt toen hij met zijn scooter onderuit ging op de Molenwijk in Yerseke. De man was in een bocht in de berm gereden. Toen hij terug de weg op wilde, kwam hij ten val. Hij werd met een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis. Omdat de adem van de man naar alcohol rook en hij geen blaastest kon doen, werd van de man een bloedproef afgenomen. KRUININGEN - De ChristenUnie in Reimerswaal wil een spoeddebat in de gemeenteraad over het rapport van de commissie Meijer over de Waddenzee. Daarin staat dat de schelpdiersector veel meer werk moet maken van ver nieuwende vangst- en kweekmethoden. De CU noemt het verontrustend dat de sector daar maar zeven jaar de tijd voor krijgt. „Dit kan het einde betekenen van de voor Rei merswaal zo belangrijke schelpdiervisserij", schrijft frac tievoorzitter A. Jumelet aan het college. Hij wil het rap port al in de opiniërende raadsvergadering van 13 april bespreken, zodat de gemeente richting Den Haag haar ver ontrusting uit kan spreken. KRABBENDIJKE - De politie heeft donderdag bekeurin gen uitgedeeld tijdens een videosurveillance in de omge ving van Krabbendijke. Tussen 14.00 en 22.00 uur werden twee mensen bekeurd voor niet handsfree bellen, twee voor het overschrijden van een doorgetrokken streep, één voor rechts inhalen en één voor een kleine snelheidsover treding. Een motorrijder moest zijn rijbewijs inleveren, omdat hij 155 kilometer per uur reed, waar 80 is toege staan. Beelden van de surveillance zijn binnenkort te zien in het programma Wegmisbruikers van SBS6. MIDDELBURG - Het opleggen van gevangenisstraf aan een 26-jarige man uit Middelburg heeft geen zin. De Egyp tenaar zit in Tilburg in Vreemdelingenbewaring en wordt te zijner tijd Nederland uitgezet. Daarom eiste officier van justitie R. Rammeloo gisteren in Middelburg een maand voorwaardelijke gevangenisstraf voor mishande ling en bedreiging. Politierechter I. Woltring vonniste con form de eis. De officier achtte bewezen dat de man begin dit jaar in Middelburg zijn ex-vriendin had mishandeld door haar te stompen, te krabben en in haar arm te bijten. HOEK - Mestveehouder Paul van Driessen uit IToek heeft opnieuw een kampioensstier gefokt. Tijdens de Paasvee- tentoonstelling in Schagen werd zijn stier Boris deze week uitgeroepen tot Nederlands kampioen. Boris weegt 850 kilo en won de titel omdat hij heel fijn van been was. Dat betekent dat ook het vlees fijn van draad en dus mals is, aldus Van Driessen. De veehouder doet al vele jaren mee aan de kampioenschappen in Schagen en werd al ze ven keer eerder kampioen met een van zijn stieren. (Advertentie) HEROPENINGS AANBIEDING Head Ti Heat tennisracket incl. thermobag Nieuwe Burg 22-28 Middelburg 0118-611741 REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Werknemers van een bedrijf in Vlissin- gen-Oost hebben een groep wil de katten geadopteerd. De die ren krijgen onderdak en eten. De directie wilde eigenlijk van de katten af, tot het personeel in actie kwam. Stoere mannen kunnen kleine hartjes hebben. Ron de Hondt en John Klip hebben zich over de groep katten ontfermd. De Hondt is zelfs door de leiding van het bedrijf officieel tot poe- zencoördinator benoemd. „Er moest iets met die poezen gebeu ren", zegt zijn baas. „En we moesten iemand hebben die er liefde voor heeft." Het personeel zorgde al een hele tijd voor de katten, die zich op houden bij de kantine van het bedrijf. „Mijn collega's hebben me vaak genoeg voor gek ver klaard", zegt Klip. „Ik zit altijd tegen die poezen te praten, ze denken dat ik in mezelf praat." De katten werden gevoerd, en hielden zich schuil in een ruim te onder de kantine. Ze horen er echt bij. „We hebben ze van kleins af aan zien opgroeien." Tot er op een nacht een katten- vanger met een kooi werd gesig naleerd. Al snel deden de wild ste geruchten de ronde. „Toen ben ik met mijn baas gaan pra ten", aldus De Hondt. „Ik was bang dat ze de katten gingen ge bruiken voor vivisectie." Achter af bleek dat de poezen werden gevangen om ze te laten sterilise ren en castreren, om een verdere geboortegolf te voorkomen. De zeven katten die nu nog op het terrein wonen zijn inmid dels 'geholpen'. Met de directie is afgesproken dat er ook geen extra katten meer bij kunnen. De Hondt werkt aan een echt on derkomen voor de dieren. Het personeel kreeg gisteren stapels kattenvoer van kersverse spon sors. Zo bracht Rob de Ruiter van café de Dwaas uit Vlissin- gen vijfhonderd blikken voer en kregen de personeelsleden zak ken brokken van dierenhandel Traas. Gedumpt De katten of hun ouders zijn waarschijnlijk een keer ge dumpt. Dat gebeurt veel, zegt Marleen Drijgers van de Werk groep Scheldekat. Tamme kat ten worden door vrijwilligers naar een dierenasiel gebracht. Verwilderde exemplaren wor den 'geholpen' en weer terug ge zet op de plek waar ze worden gevangen. Drijgers is niet gelukkig met de aandacht die het initiatief van het personeel krijgt. Ze is bang dat de actie van de cafébaas een aanzuigende werking heeft. „Straks brengt half Zeeland daar zijn kat heen. Mensen we- Personeel van een bedrijf in Vlissingen-Oost laadt het door sponsors geschonken kattenvoer uit. foto 's Lex de Meester ten nu ook dat ze eten krijgen. Nu worden al tientallen katten per jaar gedumpt. Die man van het café brengt een paar blikjes kattenvoer, terwijl wij de sterili saties betalen. Het is gewoon een publiciteitsstunt." De poe- zencoördinator is wel blij met de steun. door Ron Maqnée WESTKAPELLE - De organisatoren van Hooikoorts denken erover de talenten jacht ook in Zeeuws-Vlaanderen en op Schouwen-Duiveland te houden. Daar naast wordt er aan gedacht om het aan tal muziekstromingen uit te breiden, bij voorbeeld met wereld- of klassieke mu ziek. Donderdag wordt de finale van de tweede Hooikoorts-reeks in Westkapelle gehouden. Sinds twee jaar timmeren de organisato ren van Hooikoorts flink aan de weg. De Walcherse talentenjacht mag zich daar bij heugen in een toenemende populari teit. Steeds meer bandjes en dansgroepen weten de weg naar de bühne van disco theek De Hooizolder in Westkapelle te vinden. Dit seizoen deden 52 acts in ver schillende categorieën mee aan de talen tenjacht, in totaal ruim 250 jongeren. De gemeente Borsele kent sinds vorig jaar een soortgelijk festival, Kiekvirus. De aanpak is eenvoudig en succesvol. Een seizoen lang worden zes voorrondes ge houden waarbij bandjes en dansgroepen hun kunsten kunnen laten zien. De leden van de groepen zijn in de leeftijd van 14 tot en met 24 jaar. Plaats van handeling is een plek waar bij voorbaat al veel jon geren komen. In de gemeente Veere is dat discotheek De Hooizolder, in de gemeente Borsele is verenigingsgebouw de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Tijdens elke voorronde kiest een jury van deskundigen een band en een dansgroep. Die mogen door naar de finale. Daarnaast mag het publiek op de avonden en via internet twee wild cards verstrekken. In totaal treden veer tien bands en dansgroepen in de finale op. „Wij denken erover om ook in Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen-Dui- vland iets dergelijks op te zetten", zegt R. de Dreu, drijvende kracht achter het project. „Ook hier zoeken we locaties die voor jongeren makkelijk toegankelijk zijn. Er valt dan te denken aan het Ter- neuzense jongerencentrum Kalashmkov of poppodium Brogum in Zierikzee." Ook denkt De Dreu erover om het aantal soorten muziek uit te breiden. Nu richt de talentenjacht zich voornamelijk op popmuziek (rock, dans, rap, punk en der gelijke). Als het aan De Dreu ligt, wordt er ook een versie gemaakt waarbij in de categorieën klassieke muziek en wereld muziek wordt gestreden. Onlangs is Hooikoorts ook uitgebreid met een dj-competitie. Finales Zowel in 's-Heerenhoek als in Westkapel le worden in april de finales gehouden. Kiekvirus doet dat op 23 april in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Hooi koorts houdt donderdag de finale in De Hooizolder in Westkapelle. Alle stijlen zijn vertegenwoordigd: van rap tot jazz, van blues tot gothic. The Ultimatorz, 0118vier, Duidelijke Taal en groep Scwar, Essence en Maskim Xul zijn de bands die door de juiyleden zijn uitgeko zen. Naast deze groepen is de rockband Overstrain door het publiek als extra fi nalist aan de avond toegevoegd. De finalisten in de categorie dans zijn: The Misaine Girls, Diosjazz, Urban Vis ion, Willibrord, Ultimatorzdance, Dios- dance en Girlthing Op het moment dat de jury zich gaat be raden, is er voor het publiek nog een ge varieerd muziekprogramma met een op treden van de punkrockband For The Al liance. Ook treedt Roel Felius op, de Zeeuwse deelnemer aan het eurosongfestival voor jongeren. Daarnaast is er een optreden van de groep Phono. Aanvang van de avond is om 19.30 uur De avond is rond 1.00 uur afgelopen. Zoals gebruikelijk rij den er gratis Hooikoortsbussen heen en terug. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De SGP moet sa men met WD, CDA en PvdA een nieuw college van burge meester en wethouders op Schouwen-Duiveland vormen. Lokale partij Alert! is buiten spel gezet. Dat blijkt uit het rap port van informateur J. van der Doef dat gisterochtend is gepre senteerd. WD-fractievoorzitter A. Verseput wordt de formateur van het nieuwe college. Het nieuwe college kan in deze samenstelling rekenen op de steun van minimaal 13 van de 23 leden. Uit de informatieron de blijkt dat Alert! niet op vol doende steun kan rekenen bij verschillende partijen en daar om plaats moest maken voor de SGP. De SGP schuift fractie voorzitter G. Houtekamer naar voren als kandidaat-wethouder. „Een andere samenstelling van het college is denkbaar, maar de keuze voor andere partijen komt de stabiliteit niet ten goe de", aldus Van der Doef. Van der Doef gaat uit van vier wethouders, waarbij de moge lijkheid bestaat dat één wethou der parttime gaat werken. „Een parttime wethouder is mogelijk, indien de taken herverdeeld wor den. Het is nu nog te vroeg om met drie wethouders te werken, maar misschien is over twee jaar de tijd wel rijp." Uit de informatieronde blijkt dat binnen de raadsfracties geen draagvlak is voor een za- kencollege. Ook de terugkeer van enkele van de afgetreden wethouders is onbespreekbaar. Een ruime meerderheid van de fracties vindt dat het huidige collegeprogramma verder uitge voerd moet worden. Alleen op onderdelen moet het programma aangepast. Dat zal overigens nog wel de nodige dis cussies opleveren, omdat de standpunten van de vier beoog de collegepartijen daarover ver schillen. Vooral over de bezuinigingen (4,4 miljoen euro) moeten vooraf afspraken worden gemaakt. Van der Doef geeft in zijn rap port aan dat daarbij met name gekeken moet worden naar het accommodatiebeleid, personeel en organisatie (uitbesteding van werk of privatisering van onder delen) en welzijn en culturele voorzieningen. Het raadsbesluit om de subsidie van zwembad Dol-fijn in te trekken, moet op nieuw bekeken worden. Ook de uitvoering van raadsbesluit over Mondragon staat weer ter discussie. Verder moeten de par tijen vooraf een akkoord sluiten over de toeristenbelasting en de personeelsomvang van afdeling ruimtelijke ordening. Van der Doef stelt dat het voor de nieuwe wethouders van wezenlijk belang is om vooraf duidelijkheid te krijgen over het uit te voeren beleid. „Anders kan het wel eens moei- lijk zijn om wethouders te vinden." Verantwoordelijkheid Hij schrijft verder in zijn rap port dat 'het van groot belang is dat de raad de leiding neemt in het stellen van kaders en het for muleren van beleid'. Hij wijst de raad daarmee op haar verant woordelijkheid in het kader van het dualisme. Hij zegt dat zich een nieuwe bestuurlijke cultuur moet ontwikkelen waarbij hel der is hoe de verantwoordelijk heden zijn verdeeld. Van der Doef geeft verder nog een aantal aanbevelingen om nieuwe bestuurlijke conflicten in de toekomst te voorkomen. De ambtenaren moeten krachti ger worden aangestuurd en Van der Doef adviseert prestatie-af spraken te maken met de ge meentesecretaris. Ook moet de communicatie tussen raad en college sterk verbeteren. Forma teur Verseput verwacht tot eind april werk te hebben met de for matie. (advertentie) MATTHAUS PASSION JOH. SEBASTIAN BACH HOLLAND BOYS CHOIR NEDERLANDS BACH COLLEGIUM ROBERT LUTS (Evangelist) HENK V HEIJNSBERGEN (Christus) PIETER JAN LEUSINK (Dirigent) Kaarten 35,- (4 voor 120,-) via giro 5600435 INFO: 0118-623650 www.nieuwe-muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 59